EvaB.
28.02.18,07:27
V decembri 2017 som podala na prokuratúru žiadosť, aby prokurátor podal protest proti uzneseniam obecného zastupiteľstva v procese prijímania zmeny územného plánu a preskúmal možné porušenia zákonných povinností obce. V závere som uviedla: "Žiadam, aby ste ma písomne informovali o spôsobe vybavenia mojej žiadosti. Zároveň žiadam o utajenie mojej totožnosti."
Prokurátor celú vec preskúmal a konštatoval určité porušenia. Dal mi o tom písomné vyrozumenie.
Nedávno sa konalo zasadanie obecného zastupiteľstva, kde sa prerokovával aj podnet prokurátora a a na jeho základe sa naprávali chyby. Práve som si otvorila zápisnicu z tohto zasadnutia, kde sa píše:
"Dňa 4.1.2018 bolo obci doručené z Okresnej prokuratúry upozornenie prokurátora č. ...., na základe podnetu Moje Meno vo veci územného plánovania v obci....."

Môžem sa na to sťažovať alebo nejako brániť?
Ďakujem.
Ing. Ľubomír Janoška
28.02.18,07:05
Začal by som písomnou žiadosťou (doporučeným listom) na príslušnú prokuratúru o oznámenie právneho základu, na ktorom prokurátor zverejnil totožnosť žiadateľa (t. j. poskytol ju obecnému zastupiteľstvu na verejnom rokovaní).
EvaB.
28.02.18,07:30
Vďaka, hneď im píšem.