Zavrieť

Porady

Prokuratúra neutajila moju totožnosť. Ako sa brániť?

V decembri 2017 som podala na prokuratúru žiadosť, aby prokurátor podal protest proti uzneseniam obecného zastupiteľstva v procese prijímania zmeny územného plánu a preskúmal možné porušenia zákonných povinností obce. V závere som uviedla: "Žiadam, aby ste ma písomne informovali o spôsobe vybavenia mojej žiadosti. Zároveň žiadam o utajenie mojej totožnosti."
Prokurátor celú vec preskúmal a konštatoval určité porušenia. Dal mi o tom písomné vyrozumenie.
Nedávno sa konalo zasadanie obecného zastupiteľstva, kde sa prerokovával aj podnet prokurátora a a na jeho základe sa naprávali chyby. Práve som si otvorila zápisnicu z tohto zasadnutia, kde sa píše:
"Dňa 4.1.2018 bolo obci doručené z Okresnej prokuratúry upozornenie prokurátora č. ...., na základe podnetu Moje Meno vo veci územného plánovania v obci....."

Môžem sa na to sťažovať alebo nejako brániť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Začal by som písomnou žiadosťou (doporučeným listom) na príslušnú prokuratúru o oznámenie právneho základu, na ktorom prokurátor zverejnil totožnosť žiadateľa (t. j. poskytol ju obecnému zastupiteľstvu na verejnom rokovaní).

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    EvaB., Jarka 1, Katy a R, Žabinka, Jakubec, arizona
    6
    EvaB. Vďaka, hneď im píšem.

    Prokuratúra neutajila moju totožnosť. Ako sa brániť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.