Obeť Pokroku
20.03.18,19:25
​Tiež by som potrebovala poradiť. Na katastri som kupovala kolok. Vložila som 50 eurovku a jedno euro mincu. Automat mi hlásil, že som dala len 11 €. Zavolala som pracovníčku katastra a transakciu som stornovala. Automat mi vydal 11 €. Pracovníčka mi povedala, že ona s tým nič nemá. Volala som políciu, lebo som bola okradnutá o 40 €. Polícia mi s tým nevedela pomôcť a kázali mi volať číslo na automate. Za prítomnosti polície som si kúpila kolok v hodnote ,ako som potrebovala, a vybavia som si záležitosť, pre ktorú som na kataster prišla. Následne som postupovala, podľa inštrukcií z telefónneho čísla a podala som reklamáciu. Dnes mi prišlo z pošty rozhodnutie, že moja reklamácia je neopodstatnená. Klasické skutok sa nestal. Nemám žiadnych svedkov, že som vložila 51 €. Ale moja bankovka tam musí byť. Poznala by som ju, lebo bola pokrčená - skrútená do rolky. Takže teraz nás uč budú oficiálne a beztrestne okrádať aj cez tieto automaty. Ale ja som nebola prizvaná k otvoreniu automatu a chcela by som nejaké dôkazy, že moje peniaze tam neboli. Je to tvrdenie proti tvrdeniu. A spotrebiteľ je zase bez práva. To teraz vyzerám ja ako zlodej. Nie Slovenská pošta, ktorá na takto okradla o 40€. Gratulujem!!!!!
jelalim
20.03.18,20:43
Nejak sa nam tieto problemy s kolkomatmi rozmnozili. Divne je, ze vzdy je to niekto novy.
jslancik
21.03.18,04:20
Dúfam, že ten zlodejský kiosk zavreli až zčerná. Teraz by si sa mala sťažovať na neschopných policajtov.
Nenapadlo ta, ze automat môže mať problém s bankovkou, čo bola dakedy zrolovaná do rolky? Tak už to vieš. Ešteže si ten automat nepokazila vkladaním poškodených bankoviek, lebo servisný výjazd by stal viac ako pár desiatok eur.
Škola života občas niečo stojí. Kúp si peňaženku, aby ťa ani nenapadlo skrúcať peniaze do rolky. Ale jasne, vždy je na chybe druhá strana.
A na margo tvrdenia proti tvrdeniu. To ako fakt? Ja tvrdím, že ty máš vo svojej "peňaženke" jednu moju dvacku (budem skromný) . Tak mi ju prosím vráť.
misoft
21.03.18,11:27
Veľmi pochybujem, žeby ten automat-kiosk identifikoval 50€ ako 10€. Nielen že overuje tie skryté ochranné znaky, on overuje i to, či nie je poškodená (vtedy oznamuje, že bankovka je neplatná). Zároveň po kontrole sa ukladá v jeho pamäti i počet vložených bankoviek (počty a druhy), počet vhodených mincí. A mnohé e-kiosky majú napísané, že sa má vkladať presná suma (pretože NEVYDÁVAJÚ späť).
A myslím, že tie z pošty nevydávajú.
Žabinka
21.03.18,11:28
kiosky € kolok vydávajú..;)
Žabinka
21.03.18,11:29
a ešte doplním, že nielen kontroluje, ale ak dáš viac ako treba, tak vráti nazad..;):)
misoft
21.03.18,11:40
Tak zase som sa ja viac dozvedel....:D
Ale keď synátor auto prihlasoval, bol na tom "pekelnom" stroji oznam "Vkladajte presnú sumu!"
romana147
21.03.18,11:40
Ak si ho neprezrieš celý !!!!! pred použitím, tak ťa tiež môže ošklbať.
Má tam aj také upozornenie , že vydá späť do 5 € (asi ).
Nevšimneš
napr na 2 ks 3 € kolky
strčíš 20
a chce ti vydať IBA 9 €.

Potom obchoduješ s čakajúcimi
- kto ešte potrebuje kolky
- aké
romana147
21.03.18,11:41
Ako ktorý
a koľko
romana147
21.03.18,11:43
Nebuc onýýýýýýýýý a nedávaj príklady ako šiestak!
Verejný automat je niečo iné
ako súkromná peňaženka