Zavrieť

Porady

Okradol ma automat na e-kolky, e-kiosk

​Tiež by som potrebovala poradiť. Na katastri som kupovala kolok. Vložila som 50 eurovku a jedno euro mincu. Automat mi hlásil, že som dala len 11 €. Zavolala som pracovníčku katastra a transakciu som stornovala. Automat mi vydal 11 €. Pracovníčka mi povedala, že ona s tým nič nemá. Volala som políciu, lebo som bola okradnutá o 40 €. Polícia mi s tým nevedela pomôcť a kázali mi volať číslo na automate. Za prítomnosti polície som si kúpila kolok v hodnote ,ako som potrebovala, a vybavia som si záležitosť, pre ktorú som na kataster prišla. Následne som postupovala, podľa inštrukcií z telefónneho čísla a podala som reklamáciu. Dnes mi prišlo z pošty rozhodnutie, že moja reklamácia je neopodstatnená. Klasické skutok sa nestal. Nemám žiadnych svedkov, že som vložila 51 €. Ale moja bankovka tam musí byť. Poznala by som ju, lebo bola pokrčená - skrútená do rolky. Takže teraz nás uč budú oficiálne a beztrestne okrádať aj cez tieto automaty. Ale ja som nebola prizvaná k otvoreniu automatu a chcela by som nejaké dôkazy, že moje peniaze tam neboli. Je to tvrdenie proti tvrdeniu. A spotrebiteľ je zase bez práva. To teraz vyzerám ja ako zlodej. Nie Slovenská pošta, ktorá na takto okradla o 40€. Gratulujem!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Dúfam, že ten zlodejský kiosk zavreli až zčerná. Teraz by si sa mala sťažovať na neschopných policajtov.
    Nenapadlo ta, ze automat môže mať problém s bankovkou, čo bola dakedy zrolovaná do rolky? Tak už to vieš. Ešteže si ten automat nepokazila vkladaním poškodených bankoviek, lebo servisný výjazd by stal viac ako pár desiatok eur.
    Škola života občas niečo stojí. Kúp si peňaženku, aby ťa ani nenapadlo skrúcať peniaze do rolky. Ale jasne, vždy je na chybe druhá strana.
    A na margo tvrdenia proti tvrdeniu. To ako fakt? Ja tvrdím, že ty máš vo svojej "peňaženke" jednu moju dvacku (budem skromný) . Tak mi ju prosím vráť.
    Naposledy upravil jslancik : 21.03.18 at 04:26
    romana147 Nebuc onýýýýýýýýý a nedávaj príklady ako šiestak!
    Verejný automat je niečo iné
    ako súkromná peňaženka

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Nejak sa nam tieto problemy s kolkomatmi rozmnozili. Divne je, ze vzdy je to niekto novy.
    romana147 Ak si ho neprezrieš celý !!!!! pred použitím, tak ťa tiež môže ošklbať.
    Má tam aj také upozornenie , že vydá späť do 5 € (asi ).
    Nevšimneš
    napr na 2 ks 3 € kolky
    strčíš 20
    a chce ti vydať IBA 9 €.

    Potom obchoduješ s čakajúcimi
    - kto ešte potrebuje kolky
    - aké

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Veľmi pochybujem, žeby ten automat-kiosk identifikoval 50€ ako 10€. Nielen že overuje tie skryté ochranné znaky, on overuje i to, či nie je poškodená (vtedy oznamuje, že bankovka je neplatná). Zároveň po kontrole sa ukladá v jeho pamäti i počet vložených bankoviek (počty a druhy), počet vhodených mincí. A mnohé e-kiosky majú napísané, že sa má vkladať presná suma (pretože NEVYDÁVAJÚ späť).
    A myslím, že tie z pošty nevydávajú.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka kiosky € kolok vydávajú..
    Žabinka a ešte doplním, že nielen kontroluje, ale ak dáš viac ako treba, tak vráti nazad..
    misoft Tak zase som sa ja viac dozvedel....
    Ale keď synátor auto prihlasoval, bol na tom "pekelnom" stroji oznam "Vkladajte presnú sumu!"
    romana147 Ako ktorý
    a koľko
      zbaliť

    Okradol ma automat na e-kolky, e-kiosk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.