rika45
24.03.18,21:10
Robím v butiku,rozišla som sa s priateľom a on ma urážal v sms ,všade som ho blokla, tak prišiel za mnou do práce expriateľ,urážal ma,nadával mi a na žiadosť ,aby odišiel mi povedal,že može byť,kde chce .Butik je totiž v Tescu.Hádka sa vystupňovala , zasahoval SBS a keď som išla volať políciu mi vytrhol mobil z ruky , poškriabal ruku a mobil hodil o zem a rozbil displey .Následne ušiel.Podala som trestné oznámenie,mobil bol firemný, bola odhadnutá škoda na mobile 100€ a narušenie občianského spolunažívania,ale posudzované ako priestupok,Chcela by som vedieť aký bude postup,či bude aj súd a či bude musieť uhradiť škodu?
Ice dive
24.03.18,20:49
ak sa to už posudzovalo ako pristupok, tak vec je uzavretá a súd už nebude...
profesional
25.03.18,08:07
Poškodzovanie cudzej veci v škode nižšej ako 266 Eur nie je trestné. Je to len prieetupok.

Poškriabanie na ruke je tiež len priestupok.

Takže vec bude riešená ako priestupok.

Žiadny súd nebude.
misoft
25.03.18,09:51
Ešte sa môže do toho namontovať majiteľ butiku.... a istotne môže niečo nájsť....
dmc
25.03.18,10:22
Nebolo by od veci posudit ci neboli naplnene znaky trestneho cinu stalkingu - nebezpecneho prenasledovania. Pripadne ak by sa obtazovanie "byvaleho" opakovalo - podat trestne oznamenie ako podozrenie z uvedeneho trestneho cinu §360a TZ . (Idealne je mat zadokomentovane dokazy. (priestupok bude prejednavany, treba si nechat obtazujuce SMS -nevymazat, mat svedkov udalosti a podobne)

(1) Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života, tým, že

a) sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe,

b) vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje,

c) ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli,

d) zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo

e) ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života,

potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok
clen
26.03.18,07:14
napíšu že skutok sa nestal podľa mňa:)
profesional
26.03.18,17:10
A čo také?