Zavrieť

Porady

Aký postup nasleduje po podaní trestného stíhania?

Robím v butiku,rozišla som sa s priateľom a on ma urážal v sms ,všade som ho blokla, tak prišiel za mnou do práce expriateľ,urážal ma,nadával mi a na žiadosť ,aby odišiel mi povedal,že može byť,kde chce .Butik je totiž v Tescu.Hádka sa vystupňovala , zasahoval SBS a keď som išla volať políciu mi vytrhol mobil z ruky , poškriabal ruku a mobil hodil o zem a rozbil displey .Následne ušiel.Podala som trestné oznámenie,mobil bol firemný, bola odhadnutá škoda na mobile 100€ a narušenie občianského spolunažívania,ale posudzované ako priestupok,Chcela by som vedieť aký bude postup,či bude aj súd a či bude musieť uhradiť škodu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nebolo by od veci posudit ci neboli naplnene znaky trestneho cinu stalkingu - nebezpecneho prenasledovania. Pripadne ak by sa obtazovanie "byvaleho" opakovalo - podat trestne oznamenie ako podozrenie z uvedeneho trestneho cinu §360a TZ . (Idealne je mat zadokomentovane dokazy. (priestupok bude prejednavany, treba si nechat obtazujuce SMS -nevymazat, mat svedkov udalosti a podobne)

    (1) Kto iného dlhodobo prenasleduje takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jemu blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života, tým, že

    a) sa vyhráža ublížením na zdraví alebo inou ujmou jemu alebo jemu blízkej osobe,

    b) vyhľadáva jeho osobnú blízkosť alebo ho sleduje,

    c) ho kontaktuje prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti jeho vôli,

    d) zneužije jeho osobné údaje na účel získania osobného alebo iného kontaktu, alebo

    e) ho inak obmedzuje v jeho obvyklom spôsobe života,

    potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok
    Naposledy upravil dmc : 25.03.18 at 18:27

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Poškodzovanie cudzej veci v škode nižšej ako 266 Eur nie je trestné. Je to len prieetupok.

    Poškriabanie na ruke je tiež len priestupok.

    Takže vec bude riešená ako priestupok.

    Žiadny súd nebude.
    misoft Ešte sa môže do toho namontovať majiteľ butiku.... a istotne môže niečo nájsť....
    profesional A čo také?

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    napíšu že skutok sa nestal podľa mňa

    Aký postup nasleduje po podaní trestného stíhania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.