Magma
11.08.06,06:35
Stačí na dovolenku do Chorvátska OP alebo musí byť pas?
RENATAW
11.08.06,05:03
na 100 % stačí OP
janasv
11.08.06,05:45
Staci OP, ale dieta musi mat svoj pas alebo byt zapisane v pase rodica.
Evaman
11.08.06,06:39
Ja len doplním Janku, že každé dieťa staršie ako 5 rokov už musí mať svoj pas a aj dieťa do 5 rokov, zapísané v pase musí mať tam identifikačnú fotografiu.
Magma
11.08.06,09:05
Ďakujem, predpokladala som, len som sa chcela uistiť.
duficek
11.08.06,09:31
upozornujem, ze napriklad do Francuzska je treba PAS! nechame preco, ked do Chorvatska staci OP, do EU treba PAS....
bolo nam to doporucene, do FR ideme letecky a tam by kvoli tomu mohli robit problemy, nie je to ako s cestovanim autom :(
anmary
11.08.06,11:15
Ja len doplním Janku, že každé dieťa staršie ako 5 rokov už musí mať svoj pas a aj dieťa do 5 rokov, zapísané v pase musí mať tam identifikačnú fotografiu.


To musím 2,5 ročnému synovi ísť dať na pasové doplniť fotku ak chcem ísť do ČR? Má ho tam zapísaného manžel. Minulý rok to nebolo potrebné.
Evaman
11.08.06,11:41
No , je to tiež podľa krajiny, takže sa skús informovať na pasovom či aj do ČR je to nutné. Napr. Bulhari vydali vyhlásenie, že každé dieťa musí mať svoj pas ,nestačí mať ho iba zapísané.
Marína
11.08.06,16:34
Magma, pozri si
http://www.porada.sk/showpost.php?p=277427&postcount=10
Myslím, že Ti na ceste do Chorvátska tieto informácie pomôžu.
jenny7
14.08.06,04:08
Ja s tým nemám zatiaľ skúsenosti, pretože sa tam ešte len chystám, ale na pasovom mi povedali, že keď nejdem cez cestovku, tak je lepšie mať pas, takže som si ho bola rýchlo vybaviť, pre istotu. Ale na druhej strane, ma potešilo, že v príspevkoch je to spomenute, že ho netreba, ale ktovie zase na akého colníka človek natrafí!?!?
anmary
15.08.06,09:58
No , je to tiež podľa krajiny, takže sa skús informovať na pasovom či aj do ČR je to nutné. Napr. Bulhari vydali vyhlásenie, že každé dieťa musí mať svoj pas ,nestačí mať ho iba zapísané.


Tak, dnes som bola na pasovom a povedali, že fotka dieťaťa zapísaného v pase je potrebná iba do Bulharska. Ale keďže to nie je možné urobiť, znamená to že pri ceste do Bulharska potrebuje každé dieťa svoj pas. Do ČR fotku nepotrebuje.