Zavrieť

Porady

Do Chorvátska cez Bosnu

Ahojte,
išiel prosím vás niekto z Blavy do Makarskej cez Bosnu a Hercegovinu? My sme doteraz chodili cez Zagreb, Karlovac... Počula som, že cez Bosnu je cesta kratšia, ale sú tam samé 40-tky, 50-tky.... pozitívom je, že je sa na čo dívať. Ak má niekto skúsenosť, prosím podeľte sa o ňu.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

A akú to má výhodu, keď za 10 hodín si po diaľnici na Makarskej?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Možno cena za dialnicu, ta je myslím 900,- sk na Makarsku... Inak dialnica je dialnica. Myslím, že z hľadiska bezpečnosti nerozmýšľaj a choď dialnicou. Cesta na Makarsku je dosť kľukatá cez hory a netreba riskovať. Ale je tam krásne, peknú dofču
0 0
Sarah Sarah

Sarah je offline (nepripojený) Sarah

Jarka to uhádla, tá cena za dialnicu som počula že je už 1000,- Sk. To mám info z minulého týždňa.
0 0
Sarah Sarah

Sarah je offline (nepripojený) Sarah

Cesta vraj trvá 11 hod. a je to o cca 120 km kratšie. Inak ďakujem.
0 0
Martas Martas

Martas je offline (nepripojený) Martas

Prosím Vás, bol už niekto tento rok v Chorvátsku autom? Všetci ma prehovárajú aby sme išli v noci a cez Maďarsko, v televízii som počula, že je to cez Rakúsko omnoho kratšie. Čo by ste poradili? Ďakujem.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Martas
Prosím Vás, bol už niekto tento rok v Chorvátsku autom? Všetci ma prehovárajú aby sme išli v noci a cez Maďarsko, v televízii som počula, že je to cez Rakúsko omnoho kratšie. Čo by ste poradili? Ďakujem.
My sme boli minulý rok, aj predminulý, a myslím, že okrem diaľnic sa toho veľa nezmenilo. Išli sme cez Slovinsko, tam sme si natankovali, lebo mali lacnejší benzín. Vôbec sme nešli cez diaľnice, iba ten prvý úsek za hranicou a okolo Zagrebu. Ináč sme išli po starej ceste. Cesta nám trvala asi o 1 hodinu dlhšie ako kolegolm, ktorí išli po diaľnici. Cesty boli dosť prázdne a nemali sme žiadne problémy. Značenie je v Chorvátksu celkom dobre. No a hlavne ušetrili sme cca 4 tis. ( 2 autá). Ináč v predminulom roku boli veľké zápchy hlavne na diaľniciach, pri tých platidlách, no a tam sa niet ani kde ukryť pred tým slnkom. Aj tento rok pôjdeme len po starej ceste.
0 0
mashka mashka

mashka je offline (nepripojený) mashka

Ahoj,cesta je dlhá , zlé cesty, tade by som už nešla .Príjemnú dovolenku.
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Ja ti môžem pripojiť moju skúsenosť z predminulého roku. Vždy v minulosti sme chodili na Pelješac /pod Makarskou/ cez Bosnu. Predminulý rok som manžela nahovorila, aby sme využilu diaľnicu cez Chorvátsko. Cesta tam bola hrôzostrašná. Išli sme v piatok - samé zápchy, 10 km kolóny v ktorých sme stáli, nevedeli sme sa nikde skryť pred slnkom, nevedeli sme kedy im bude koniec - hrôza!!!!!! a to o cene ani nehovoriac. oproti cene za cestu cez Bosnu - 2-násobok. Naspäť sme sa už vrátili cez Bosnu. To že sú tam samé 40-50 km povolené rýchlosti - tak to je pravda. Aj to že treba dodržiavať tie rýchlosti, lebo sú tam samé policajné hliadky /hlavne cez deň/. Cesta cez Chorvátsko nám trvala asi 15 hodín, a cez Bosnu 17hodín /z BB/. Takže sme ušetrili 2 hodini a preplatili 2-násobok.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie o Chorvátsku.
http://sk.croatia.hr/
a tu rôzne brožúry na stiahnutie a najmä Informácie 2006. Tu sú tie brožúry, ktoré si môžeme vyzdvihnúť na chorvátskej colnici.
http://sk.croatia.hr/misc/brosure.php
0 0
satanjel satanjel

satanjel je offline (nepripojený) satanjel

pekný vysoký čierny
janka01 Pozri príspevok
Ja ti môžem pripojiť moju skúsenosť z predminulého roku. Vždy v minulosti sme chodili na Pelješac /pod Makarskou/ cez Bosnu. Predminulý rok som manžela nahovorila, aby sme využilu diaľnicu cez Chorvátsko. Cesta tam bola hrôzostrašná. Išli sme v piatok - samé zápchy, 10 km kolóny v ktorých sme stáli, nevedeli sme sa nikde skryť pred slnkom, nevedeli sme kedy im bude koniec - hrôza!!!!!! a to o cene ani nehovoriac. oproti cene za cestu cez Bosnu - 2-násobok. Naspäť sme sa už vrátili cez Bosnu. To že sú tam samé 40-50 km povolené rýchlosti - tak to je pravda. Aj to že treba dodržiavať tie rýchlosti, lebo sú tam samé policajné hliadky /hlavne cez deň/. Cesta cez Chorvátsko nám trvala asi 15 hodín, a cez Bosnu 17hodín /z BB/. Takže sme ušetrili 2 hodini a preplatili 2-násobok.
zdravim janka01, ja chcem ist prvý krat s manzelkou do chorvatska autom ale neviem ake su poplatky v madarsku a bosne /hlavne ma zaujima či sa da platit eurom a cena benzinu/. dakujem
0 0
Olča Olča

Olča je offline (nepripojený) Olča

zena-matka 2 detí
Ahoj Satanjel.
My sme tohto roku boli tiež prvý krát autom v Chorvátsku pri Zadare, mestečko Nin. Sme z Východu, preto sme cestovali cez celé Maďarsko a Budapešť. Na dialnice v Maďarsku je potrebná dialničná známka. Predávajú 4 dňovú za 1 530 forintov, čo je okolo 214,- Sk. Dá sa platiť aj eurom a tiež aj kartou. Benzín v Maďarku stojí okolo 42,- Sk. Prechádzali sme cez hraničný prechod Goričan. Poplatok za dialnicu od Goričanu po Sv. Helenu (pred Zagrebom) bol 36 kun, alebo prepočítajú aj na eurá.
Od Zagrebu po Zadar bol poplatok 105 kun. Dialnice sú výborné, značenie taktiež výborné, veľké benzínky s odpočívadlami, detskými kútikmi. Cena benzínu v Chorvátsku ako u nás, 8.50 kun. Pri vjazde na dialnicu sa z automatu vyzdvihne lístok a platí sa pri výjazde z dialnice podľa ubehnutých kilometrov.
Boli sme na blind a všetko bolo v najväčšej pohode. Boli sme veľmi spokojní, vrelo odporúčam. Tam sme cestovali v nedeľu v noci a dom v stredu v noci, takže zápchy neboli.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ešte doplním, že diaľničnú známku(Matrica vineta-píšem foneticky) v Maďarsku kúpiš na benzínových pumpách. Doporučujem kúpiť na prvej ihneď za colnicou, aby sa Ti nestalo, že sa dostaneš na diaľnicu a si bez známky. Pokuty sú vysoké a známku máš nalepiť na predné sklo pri šoférovi. Snímajú ju na viacerých miestach kamery.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ahoj. Cestujem k jadranu na uzemie byvalej Juhoslavie uz viac ako 20 rokov s malymi prestavkami, ked som travil dovolenku v inej krajine. Jadran je podla mna najidealnejsie miesto. Vzdy som cestoval len autom, myslim, ze mam s tym uz dost skusenosti. Za starych casov sme k moru hlavne pod Makarsku cestovali cez uzemie dnesnej bosny. Bola to pekna cesta aj vyhodna. Po rozdeleni Juhoslavie som nenabral odvahu na cestu cez Bosnu, nedoporucovali mi to ani Chorvati. Mysli ale ze sa skutocne nie je coho obavat. Hlavne z vychodu to moze byt aj vyhodne. K Madarsku. Pre mna zo zapadneho slovenska nie je nutne pouzit ich dialnice. Jediny problem je asi 15 km usek za prechodom Rajka, ale aj ten sa da obist ak nejdem na dialnicny prechod. Cesta cez cestu cislo 86 cez Madarsko je vinikajuco znacena, cez veekendove dni nejazdia kamiony. Je pravda, ze ak chce niekto dodrzovat dopravne predpisy musi casto spomalovat. Jazda cez Chorvatsko po dialnici nemusi byt taka rychla. Stara cesta cislo 1 cez Plitvice je v dobrom stave. Je rozhodne zaujimavejsia ako monotonna jazda po dialnici, hlavne cez den. Pre dobreho sofera je tato cesta rozhodne pritazlivejsia. Ak niekto preferuje dialnicu a jazda po starej ceste je pre neho narocna, preco potom nejde radsej autobusom, vlakom alebo lietadlom. Tento rok som isiel po jednotke tam i spat, na dialnicu som isiel len v noci, po tme aj tak nie je co pozerat. Cesta prazdna 100 az 110 km za hodinu v pohode. Priemerna rychlost podla pocitaca v aute vyssia ako sofer s ktorym sa stretol v Madarsku na odpocivadle a isiel po dialnici. Ceny benzinu. Najlacnejsi je v Slovinsku. Platis Eurom alebo kartou. V Chorvatsku su najlacnejsie punpy spolocnosti INA. Cena pred tyzdnom uz od 7.58 Kuna. Cim vacsia konkurencia tym mensia cena. Teda na vidieku alebo na ceste kde je sirokodaleko jedina pumpa je cena najvissia. Pri pouzivani karty pozor. Nezadava sa ziadny PIN kod. Ak kartu stratis moze ti ju hocikto vycerpat. Ak chces este nejake info napis
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

My chodievame na noc cez Maďarsko a je to v pohode. Na diaľniciach bývajú fakt zácpy. Dá sa aj cez Bosnu a Hercegovinu, je pravda, sú tam obmedzenia, ale príroda je pekná.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

v ziadnom pripade neodporucam.chcel som sa vyhnut pri navrate zapcham pri tuneloch nad zadarom tak som isiel z makarskej cez bosnu.katastrofa!!!priemerna rychlost max 50km/hod same stare rachotiny na cestach ,plno policajtov, no hroza-nikdy viac!!!radsej pockat v zapche.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

blbost!!!! z Kosic vyrazim o 19hod a v Makarskej som rano max o 7.00 a to aj z prestavkou.skus to cez Bosnu........
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

z Kosic je to 1100 km a este mam prestavku min hodinu na kavicku.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Do Chorvátska chodíme pekných pár rôčkov autom a niekedy aj dvakrát za sezónu. Boli sme na rôznych miestach a vyskúšali sme rôzne cesty. Či už cez Maďarsko tak cez Rakúsko. Či po pobreží v Chorvátsku, alebo cez vnútrozemie a teraz cez diaľnicu. Sme radi, že sme vyskúšali rôzne cesty, avšak po tých skúsenostiach už posledné roky nedáme na diaľnicu dopustiť. Kedysi sme závideli Rakušanom akú majú fajn diaľnicu. Teraz keď prejdeme z Chorvátskej diaľnice na rakúsku tak sa nám zdá, že je to nie diaľnica, ale snáď cesta prvej triedy. Je pravda, že diaľnicu si Chorváti nechajú zaplatiť, ale stojí to za to. Aspoň pre nás.
Tento rok sme išli 30.júna - nahovorili nás cez Maďarsko. Je pravdou, že absolútne žiadne zácpy a v pohode sme prišli do cieľa - Biograd na moru. Jediným problémom, ktorý cez Maďarsko je a bude sú chýbajúce miesta na oddych a s ním spojené potreby. Naspäť sme išli 15.júla - nedeľa ovšem už na Maribor cez Rakúsko. S prestávkami, ktoré nám mohli trvať do 3 hodín sme cestu absolvolali s odchodom o 10.00 hod. a s príchodom do Bratislavy pred 20.00 hod. Keďže cesty boli poloprázdne dali sa využiť najvyššie povolené rýchlosti, niekedy aj vyššie . Oba najväčšie tunely Sv.rok a Mala Kapela boli super prejazdné. Ovšem rad aut do chorvátska resp. pred Malou Kapelou bol podľa nášho MV dlhý cca 10 km. Diaľnica z Benkovac-u - čo je začiatok pri odchode z Biogradu až do Zagrebu stála 117 kuna. Potom nasledoval ešte kúsok diaľnice Zagreb-Macelj - 35 kuna. V Slovinsku stál prechod po diaľnici cca 50 centov. No a samozrejme známka cez Rakúsko 10 dňová 7,60 EUR.
A ak si dobre pamätám pri ceste do Chorvátska sa na diaľnicu vstupuje v mieste ZAGREB-LUČkO a pri ceste do Biogradu na more vystupuje v BENKOVACi, čo je asi 280 Km a platili sme cca 128 kuna.
0 0
Helaaa Helaaa

Helaaa je offline (nepripojený) Helaaa

My sme šli tento rok cez Bosnu. Fakt treba dodžiavať rýchlosť, bolo dosť policajtov. Ale aspoň nikto nešiel šialene rýchlo, premávka bola plynulá. Príroda v povodí rieky Neretva bola pekná.
Ak budete mať šťastie, tak na diaľnici nebudú zápchy. Ale my sme ich vždy absolvovali a často za veľmi horúceho počasia. Takže teraz radšej chodíme
pomalšie a kocháme sa okolitou prírodou.
0 0
petpov petpov

petpov je offline (nepripojený) petpov

ahoj.
tak sko si nakoniec išiel ?
ja mám túto dilemu tento rok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať