veronikasad
12.11.18,19:06
No - bola by to dobrá myšlienka... istotne by počet vozidiel klesol... ale len do času, keď po práci príde na záchytné parkovisko a nájde auto vykradnuté, rozbité, alebo len prázdne miesto. Tu to už asi nemá domyslené... čo AK sa toto stane? A potom tí cezpoľní jeho ideu okamžite zavrhnú a bude všetko po starom.
Ako poznám Bratislavčanov, vrátane mojich dcér, nedávam tomu veľku šancu. A to som vobec nemyslela na prípady o ktorých píšeš, ale o pohodlnosti ... Vozia autami deti do škôl, škôlok ...
A parkovanie pred činžiakmi to vôbec nevyrieši.
buchač
12.11.18,18:28
No - bola by to dobrá myšlienka... istotne by počet vozidiel klesol... ale len do času, keď po práci príde na záchytné parkovisko a nájde auto vykradnuté, rozbité, alebo len prázdne miesto. Tu to už asi nemá domyslené... čo AK sa toto stane? A potom tí cezpoľní jeho ideu okamžite zavrhnú a bude všetko po starom.
Ako poznám Bratislavčanov, vrátane mojich dcér, nedávam tomu veľku šancu. A to som vobec nemyslela na prípady o ktorých píšeš, ale o pohodlnosti ... Vozia autami deti do škôl, škôlok ...
A parkovanie pred činžiakmi to vôbec nevyrieši.

Veronka...takáto myšlienka má dosť malú - skoro mizivú šancu.
Blava nie je prvým mestom, čo by také niečo chceli urobiť. Dokonca KE už hlavné mesto v tejto blbosti predbehli.
Čo Blava a či KE...ale s takým niečim nejak nepochodili ešte ani len na to Západe.

Ale ako sľubotechna sa hento vždy hodí.
kukučka
12.11.18,18:43
To môže fungovať len vtedy, keď MHD funguje ako hodinky, čo sa o bratislavskej nedá povedať.
korela
12.11.18,22:23
To môže fungovať len vtedy, keď MHD funguje ako hodinky, čo sa o bratislavskej nedá povedať.
A prečo sa to nedá povedať?
korela
13.11.18,01:50
Ako som len dúfala, kto začne riešiť výsledok volieb v BA. :-)))
Osobne som nesmierne šťastná, že v prvom rade ich nevyhral Mika, nech sa i naďalej motá v oblasti, ktorej sa venoval doteraz. A ešte ako sa pekne morálne vyfarbil s verejnou snahou odobrať voličov Mrvovi. No, fuj! Za ním už boli viditeľné výsledky z predchádzajúceho starostovania.
Už tam bolo dosť amatérov od 89 aj s hlav. architektmi mesta.
Doteraz som mala prácu, prečítala tému aj škôlkára, možno bude zajtra čas reagovať.
vicktor
13.11.18,06:45
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Trochu chybna uvaha aby bratislavcania isli autom na predmestie, tam odparkovali a vratili sa spat. Po robote zasa naopak - tak si to predstavujes?

Inak ta okiadzana MHD nie je az taka zla, ale nadavat a frflat je ludske.
veronikasad
13.11.18,06:58
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Trochu chybna uvaha aby bratislavcania isli autom na predmestie, tam odparkovali a vratili sa spat. Po robote zasa naopak - tak si to predstavujes?

Inak ta okiadzana MHD nie je az taka zla, ale nadavat a frflat je ludske.
Nie som Bratislavčanka, tak ako si to teda predstavuje nový p. primátor ?
vicktor
13.11.18,08:02
Nie som Bratislavčanka, tak ako si to teda predstavuje nový p. primátor ?
Ze na zachytnych parkoviskach auta odstavia NEbratislavcania.
misoft
13.11.18,08:06
Veď príď *****ko. Adresa je pravá. Ani vrtulník ti nepomôže.
Nič si z toho nerob..... On ten úbožiačik ani nevie, že ty si tu už 6 rokov a viacerí vedia rozoznať vlado 33 a vlado33 (bez medzery) - ten druhý je viacnickový troll (a zároveň je to ten troll známy aj ako Dragonit, amstrad......... a ďalšie pri**bané nicky).
vlado 33
13.11.18,08:28
Veď príď *****ko. Adresa je pravá. Ani vrtulník ti nepomôže.
Nič si z toho nerob..... On ten úbožiačik ani nevie, že ty si tu už 6 rokov a viacerí vedia rozoznať vlado 33 a vlado33 (bez medzery) - ten druhý je viacnickový troll (a zároveň je to ten troll známy aj ako Dragonit, amstrad......... a ďalšie pri**bané nicky).
Ja viem, mrzí ma, že sa musím takto vyjadrovať.
lujza.j
13.11.18,08:35
Neviem co bolo vcera...moj chlap isiel z roboty 5-6km dom..hodinku 10minutiek....silne pochybujem,ze tu nieco pomoze...u mna sa uvazovalo,ze zachyt by bol pri ruzinovskom..teraz tusim vrakunskom cintorine....len to by aj mhd musela byt ina....ludia by sa nepomestili....u mna iba trolejbusy a minimum busov...o castiach kde sa da dostat..ani nehovorim....ked ma niekto 1000x prestupovat a v robote kde zaparkovat mhd nepojde
vicktor
13.11.18,12:54
misoft
13.11.18,12:58
http://tn.nova.cz/clanek/zena-zaluje-sveho-milence-kvuli-velkemu-penisu-vytahal-ji-vaginu.html?fbclid=IwAR1r81jrdsjTMj3vE1XM1BQUMSawP PAXlYKbaNDXjQyVdH-C1buC_TX3wEs
No - konec japonec (ako Lui rečuje :D).... alebo žeby potom bolo "Mugove lubi, Mugove skráti"? :---:---:---
buchač
13.11.18,15:21
Čítala som jeho volebný program, slubuje záchytné parkoviská mimo centier. Len kolkým Bratislavčanom sa bude chcieť cestovať MHD ?
Trochu chybna uvaha aby bratislavcania isli autom na predmestie, tam odparkovali a vratili sa spat. Po robote zasa naopak - tak si to predstavujes?

Inak ta okiadzana MHD nie je az taka zla, ale nadavat a frflat je ludske.
Nie som Bratislavčanka, tak ako si to teda predstavuje nový p. primátor ?

No to som teda zvedavý, ako to dopadne.
Predstavy sú pekná vec, ale aby pán primáš neskončil na smetisku politiky.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/491469-video-za-parkovanie-maju-v-bratislave-platit-vsetci/

Možno pôjde rýchlo do Vallvally..;) :D
https://fici.sme.sk/c/20959558/najlepsie-vtipy-o-matusovi-vallovi.html
korela
13.11.18,18:11
Neviem co bolo vcera...moj chlap isiel z roboty 5-6km dom..hodinku 10minutiek....silne pochybujem,ze tu nieco pomoze...u mna sa uvazovalo,ze zachyt by bol pri ruzinovskom..teraz tusim vrakunskom cintorine....len to by aj mhd musela byt ina....ludia by sa nepomestili....u mna iba trolejbusy a minimum busov...o castiach kde sa da dostat..ani nehovorim....ked ma niekto 1000x prestupovat a v robote kde zaparkovat mhd nepojde
Ty si tie záchyty asi dostatočne nepochopila. To je inak, a samozrejme že musia nadväzovať na dopravu, bez toho to nejde. A po trase chodia aj busy, nielen trolejbusy. Myslím, že všetci kandidáti navrhovali vo svojich programoch koľajovú dopravu, tam kde doposiaľ nie je.
Nenapísala si, kedy sa presúval. Ak medzi 15. až 18. až 19. hod. to je každodenná norma, ráno v špičke detto.
Dcéra na to nemala nervy, tak z Karadžičky chodievala peši polovicu cesty (4 km) zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu a rozprávali sme sa tel. Ak dobré počasie, tak bicyklom, ale dráha cyklo cesty predĺžená a neucelená. Syn sa kvôli tomuto nešťastnému presúvaniu odsťahoval do total centra Star. Mesta, prenajal byt o 2 posch. vyššie, ako si urobil pracovisko.
Mng využíval vlak takto 15 r., volali sme BA metro. Čistý čas jazdy 8 min., bez zastávky. Taká možnosť je podnes.
Keď je havária, ako bola aj tento rok, tak cesta do Šamorína zapchatá od 19. do 23.- 24. hod., v autách aj s malými deťmi, to aby nosili proviant so sebou permanentne.
Nuž, ak však zo štvorčlennej rodiny sa takto presúvajú z Hamuliakova a iných dedín do BA štyrmi autami, iná situácia sa nedá očakávať. Iba neviem, prečo by na to mali doplácať BA-čania, iba preto, že sa zároveň okrem výstavby domov nebudovala aj cestná sieť. Však štát zatiahne. No, nezatiahol. Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam mám na kope vedľa seba. Alebo cez víkendy, vtedy je to miernejšie.
buchač
13.11.18,18:26
...zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu
...
Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam

Hm...vždy som "obdivoval" jednotlivcov, ktorí si takýmto spôsobom niečo urobili pre svoje zdravie.
---------------------
Fakt sa mi nechce hľadať...ale vieš koľko firiem má sídlo v Blave, no prevádzky (bordel), autá (ničenie ciest a smog), atď sú rozmiestnené všade inde, len nie v Blave ?
korela
13.11.18,18:28
Žeby sa Vallo tak rýchlo dovallal?
Dankovi sa nepozdáva Vallovo víťazstvo, chystá ústavnú sťažnosť
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/491548-dankovi-sa-nepozdava-vallovo-vitazstvo-chysta-ustavnu-staznost/
korela
13.11.18,18:48
...zároveň povedľa s MHD, bola na vzduchu
...
Plaťte dane tam, kde bývate.

Zásadne sa presúvam do mesta roky busom al. taxi iba po 10. a aby som bola doma späť max. do 13. - 14. hod. alebo do banky do OC chodím busom po 20. hod. a tri obchody tam

Hm...vždy som "obdivoval" jednotlivcov, ktorí si takýmto spôsobom niečo urobili pre svoje zdravie.
---------------------
Fakt sa mi nechce hľadať...ale vieš koľko firiem má sídlo v Blave, no prevádzky (bordel), autá (ničenie ciest a smog), atď sú rozmiestnené všade inde, len nie v Blave ?
Áno, ja som sa v práci nachodila peši, pretože k nám paradoxne nechodil žiadny spoj a pohybovali sme sa po centre. Rýchlejšie to bolo vždy peši. A vtedy mi to tiež vyhovovalo.

Ale dnes, aby človek kráčal vedľa trolejbusu, pretože idú obaja rovnakým krokom, je nonsens.
Ja v lete v autobuse, 2 km 40 min., to by som prešla vedľa neho aj s kočíkom.
.
Keď sme sem prišli bývať, chodil sem bus v špičke každých sedem minút, boli takmer prázdne, postavením Petržalky sa intervaly predlžovali až po dnešných 12 až 20 min.
Deti chodili od tretích ročníkov do škôl v meste, užili si svoje s ťažkými taškami.
Doprava je tu najväčší kameň úrazu okrem urbanizmu, čiernych stavieb,...
.
Tuším Vetrík mal v programe, aby sa vrátili bývalé mestské podniky späť pod mesto. Tiež jedna skvelá myšlienka.
Neprebieha v nich od 89 žiadna investičná miliardová výstavba a tak skoro ani nebude a nebude sa mať ani začo, roky stačil týmto firmám jeden riaditeľ a šľapalo to, ich pozemky sa nepredávali, po 89 platy riaditeľov za činnosť, ktorá prakticky beží sama, v dozornej rade napchatých plno darmožráčov, pozemky rozpredané najviac za primátora ... .
Tu by mesto ušetrilo majland. Pozemky však mestu už nik nevráti. Tu by toho bolo ešte na branie zodpovednosti ..., nehovoriac o zbytočne vytvorených dcérach a ďalšie zbytočné vytváranie vyššieho manažmentu. A potom sa sťažujme, že ceny idú hore. A to nebude iba tu.
korela
13.11.18,19:53
To môže fungovať len vtedy, keď MHD funguje ako hodinky, čo sa o bratislavskej nedá povedať.
Kukučka, MHD tu už, chvalabohu, funguje normálne, najviac to vidno na električkách, pretože nemajú prekážky po ceste, idú po svojich koľajniciach.

Grafikon jázd nedokážu v špičkách vôbec dodržať autobusy a trolejbusy. Mimo špičiek odchádzajú z konečných presne, človek si môže podľa nich nastavovať hodinky, ale akonáhle príde špička a ľudia sa začnú presúvať a zahlcovať cesty, tak jazdia tak, že na konečné prichádzajú vtedy, kedy to dokážu, ani nezastavujú na výstupištiach ale na nástupiskách s tým, ako ľudia vystúpia, nastúpia noví cestujúci a pokračujú v jazde bez chvíľky oddychu a cik pauzy. Tým by mal podnik priplatiť za tie časovo náročné úseky.
.
Preto je v BA nutnosť dobudovať koľajovú dopravu pre električky, obnoviť filiálku na Trnavskom mýte, kde je možnosť prestupu z vlaku v centre mesta od smeru Trnava, Pezinok, Senec, na iks liniek do celého mesta.

Električka bola naplánovaná na sídlisko do Vrakune a na Dolné hony v rámci ich výstavb, medzi dvojprúdkami je podnes stredový pás, a nadchody pre peších nad električkovými dráhami sa odstraňovali až tento rok, takže po cca 40 rokoch. Ktovie, prečo sa nevybudovali.
.
Ak si pozriete grafikony trás z najvzdialenejších periférií ako Dúbravka, Rača, Komisárky, Pod. Biskupice a pod., všade trvá cesta do centra mesta max.30 min. Avšak s tým rozdielom, že električky tých 30 min. vedia dodržať, bezkoľajové to nedokážu kvôli tým nešťastným zápcham.

elektička č. 4 z Dúbravky na Zlaté piesky 52 min., stred cesty Most SNP 24 min.
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/4/smer/Zlate-piesky/zastavka/Pri-krizi/314573117459?d=20181119

električka č. 5 detto z Dúbravky až do Rače, stred cca Poštová ul. centrum 26 min., celá trasa 54 min.
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/5/smer/Raca/zastavka/Pri-krizi/734003517458

električka č. 7
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/7/smer/Stare-Mesto-Namestie-Ludovita-Stura/zastavka/Komisarky/159768
Nám. Ľ. Štúra je cca max 300 m od Mostu SNP.

bus 70
https://imhd.sk/ba/cestovny-poriadok/linka/70/smer/Most-SNP/zastavka/ZST-P-Biskupice/838861328419?d=20181119

Praha je beztrolejbusová, dávno ich z mesta vyradili, síce som niekde čítala, že uvažujú nad ich návratom, čo nechápem, ale električky sú osvedčené.
Ing. Ľubomír Janoška
14.11.18,12:38
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
Žabinka
14.11.18,13:08
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..:D
Ing. Ľubomír Janoška
14.11.18,14:25
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..:D
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
buchač
14.11.18,14:33
aký algoritmus na to použili?
Dakedy sa používala Bulharská konštanta...možno ju vytiahli znova.
Žabinka
14.11.18,14:45
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..:D
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
misoft
14.11.18,14:49
Potešilo

Kua, kua!
Moja 3/4 si chce dať preplatiť výdavky v ZP. Dostala nedávno tie prihlasovacie údaje - takže som jej pripravil sken bločku - prihlasuje sa - ID poistenca = OK, heslo = OK, PIN - chybný. Kontrolujeme, podľa dodaného papiera zadávame - neplatné.
Skúšam na seba - zadám ID = OK, zadám heslo = neplatné :mad:. Dám obnovu hesla, vytvorím nové, znova prihlásenie - ID = OK, heslo = OK, PIN = OK. Odhlásim sa, skúsim moju 3/4 - ako predtým. Skúsim seba a odrazu PIN nesedí.

Synátor toto robil pred cca 12-timi dňami - taktiež prvýkrát to nešlo, potom ho pustilo. Neviem, čo to majú za systém.
Dnes to už funguje.... ráno synátor hlási, že stránka (portál ZP) je nedostupný.... asi robili opravy (bo som im písal, že nefunguje a dokonca odpovedali).
misoft
14.11.18,14:51
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
Ale veď je to správne! Pri ťukaní do klábosnice budeš do seba pchať salámu a potom ako dezert si hodíš Jogobellu.....:D:D:D
pavol54
14.11.18,15:14
dnes ma potešil "podobný a súvisiaci tovar"
a čo, veď je to minimálne súvisiaci tovar.. obidva súvisiace tovary môžeš používať spolu s PC zostavou Prestigio..:D
vieš, ono mi to nedá ako programátorovi vo výslužbe - aký algoritmus na to použili?
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
vzorec ako z riadku súvahy :)
buchač
14.11.18,16:24
neviem či sa nemýlim, ale asi {[1-(k:7,56)]+[1+(7,56:k)]}*, kde * je x-1.. ale mohlo to byť aj miesto 7,55 namiesto 7,56..
Ja som vedel, že prečo som si nepodal prihlášku na VŠ...;) :D :D :D
korela
14.11.18,17:21
Iba na margo dnešnej témy http://www.porada.sk/t312244-ako-novy-starosta-mozem-dat-vykonat-audit-obce.html pridávam link aj s videom z obce Brunovce pri Piešťanoch, ako stará nanovo nezvolená starostka zahladzuje stopy svojho pôsobenia pálením dokumentov na pozemku materskej škôlky pracovníčkou škôlky počas normálneho pracovného času. Starostka vykladala dokumenty z okna, školníčka ich pálila v oceľovom sude spolu s kartónmi od mlieka. Prichytená občanmi pri čine.

Prístup privolaných policajtov nech posúdi každý sám, ale aj keď v dobrej viere sa snažili v peknom počasí udupávať vytiahnuté zo suda tlejúce dokumenty, ktoré sa nachádzali aj na suchom lístí, robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.
Inak v tej obci to vrelo zrejme pri viacerých voľbách už dlhšie a to som si všimla iba tak na nete. Až teraz sa im podľa všetkého podarilo vymeniť komplet všetkých od starostu po zastupiteľstvo.

Dosluhujúca starostka dala spáliť úradné dokumenty, obyvateľ obce natočil video
https://www.webnoviny.sk/dosluhujuca-starostka-dala-spalit-uradne-dokumenty-obyvatel-obce-natocil-video/
buchač
14.11.18,17:48
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.


Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
bjuty smis
14.11.18,18:45
korela
14.11.18,19:52
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.


Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.
korela
14.11.18,20:20
No - bola by to dobrá myšlienka... istotne by počet vozidiel klesol... ale len do času, keď po práci príde na záchytné parkovisko a nájde auto vykradnuté, rozbité, alebo len prázdne miesto. Tu to už asi nemá domyslené... čo AK sa toto stane? A potom tí cezpoľní jeho ideu okamžite zavrhnú a bude všetko po starom.
Ukradnúť ti auto môžu hocikde, to sú mi už argumenty. O. i. to už funguje, pomaly ale isto začína vlaky využívať čím viac ľudí na priblíženie sa k mestu. A nikto im autá spred parkovísk nekradne.
Nové sa ťažko prijíma. :-) A neodpustím si, že sa zaoberáte v tomto zmysle nepodstatnými vecami pre mesto.

Pred voľbami vydal knihu, dieťa si ju kúpilo, https://www.martinus.sk/?uItem=307378.
Treba si pozrieť jeho doterajšiu prácu, je scestovaný, už strednú v Taliansku, tak je presiaknutý architektúrou a vzťahom ku kultúre, ktorú každý Talian začne nasávať spolu s materským mliekom rovnako ako svoje dejiny, čo sa o našom národe povedať nedá. Iné školstvo.
O jeho dedovi Válkovi sa rozpráva, druhý tiež známy človek sa nespomína.
Každý si môže zlepiť jeho životopis a byť v obraze.
Mesto sa doteraz živelne rozvíjalo, ja by som sa radšej vyjadrila že rozťahovalo a zahusťovalo, s čiernymi stavbami sa nevedelo pohnúť. Arogancia najvyššieho kalibru.
A záujmové skupiny tu boli aj budú, s tým ľudia veľa nedokážu urobiť.
Rozpracované kroky sa v tejto oblasti nedajú dokončiť za tak krátke obdobie, to si ľudia neuvedomili ani pri Nesrovnalovi.
buchač
14.11.18,21:28
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.


Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.

Ako je tvojím zvykom, málokedy odpovieš na konkrétnu otázku konkrétnou odpoveďou.

Takže sa ešte raz opýtam.... " Aký je ten šetrný postup ? "
-----------------------------

Zatiaľ ti dám svoje úvahy...myslím si, že sú aj logické.

Sú policajti hasiči ?
Majú policajti hasiace vybavenie ? Napoviem...nie nemajú, nemusia mať.
Majú ochranné oblečenie ?
Čo v prípade, ak by sa oheň rozšíril na nejaký objekt ?
Laxný postup vravíš ? Koho by dodrbali, ak nie polišov ? Veď poliš v nie jednom prípade si dva krát rozmyslí, či vôbec vytiahne obušok...o zbrani ani nevravím.
Hasičák z auta by urobil viac škody ako osohu.
To mali po jednom lajstre vyťahovať horiace a fúkať, aby zhasli ?

Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Dáša_
15.11.18,05:39
poviem svoju skúsenosť s dopravou z Milána a priľahlých miest. Do Milána sme cestovali vždy z mesta vzdialeného cca 15 km od samotného mesta. Z mojho pohľadu je genialne vyriešená vlaková doprava. Išla som z viacerých malých staníc, vždy bolo pri stanici veľké parkovisko, podotýkam zdarma na autá. Aj na bicykle. Parkovisko bolo vždy tesne vedľa stanice. Takže žiadny kilometer šlapania. Vlaky chodia často. Opäť opakujem z môjho pohľadu, keď u nás je často aj keď je to raz za hodinu. V meste je zriadených veľa zástavok. Dokonca, ak si dobre pamätám, nové vznikli pri príležitosti svetovej výstavy 2015 a nakoľko sa osvedčili, po výstave ich nezrušili. Odtiaľto nie je problem sa bežnou mestskou dopravou dostať na ostatné miesta. Samozrejme, metro tomu hodne pomáha. Ale zase to mesto je predsa len trochu väčšie ako Bratislava.
willma
15.11.18,06:13
[QUOTE="korela"]
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.


Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?. No prsknúť do toho práškovým hasiacim z auta - to by bolo srandy kopec. Jedine voda, alebo to čo spravili
buchač
15.11.18,06:38
poviem svoju skúsenosť s dopravou z Milána a priľahlých miest. Do Milána sme cestovali vždy z mesta vzdialeného cca 15 km od samotného mesta. Z mojho pohľadu je genialne vyriešená vlaková doprava. Išla som z viacerých malých staníc, vždy bolo pri stanici veľké parkovisko, podotýkam zdarma na autá. Aj na bicykle. Parkovisko bolo vždy tesne vedľa stanice. Takže žiadny kilometer šlapania. Vlaky chodia často. Opäť opakujem z môjho pohľadu, keď u nás je často aj keď je to raz za hodinu. V meste je zriadených veľa zástavok. Dokonca, ak si dobre pamätám, nové vznikli pri príležitosti svetovej výstavy 2015 a nakoľko sa osvedčili, po výstave ich nezrušili. Odtiaľto nie je problem sa bežnou mestskou dopravou dostať na ostatné miesta. Samozrejme, metro tomu hodne pomáha. Ale zase to mesto je predsa len trochu väčšie ako Bratislava.
Dáška...nebol som síce v Miláne, no nemám dôvod neveriť Ti...veď aj net vraví o podobných skúsenostiach.

Svetová výstava alebo iné dôležitejšie udalosti vždy napomôžu každému mestu.
Veď aj keď v Blave bolo toť stretnutie lídrov, tak sa asfaltovalo jedna radosť.
Ja by som zasa prijal, aby sa trať MMM každý rok menila...vždy po iných cestách. ;)

Nech si ale vraví každý, čo len chce...Blava je jedno nepekné mesto...N E P E K N É.
Postavené šej haj rózi, bez ladu a skladu...
Veď Blava nemá ( N E M Á ) ani len nejaký okruh v porovnaní s Milánom (či inými mestami)...či vnútorný alebo vonkajší.
Blavu veru nezachráni nejaký architektko Vallo...

P.S.
KE ich má...vnútorný a aj vonkaší. ;)
vicktor
15.11.18,07:00
Ukradnúť ti auto môžu hocikde.

Mesto sa doteraz živelne rozvíjalo, ja by som sa radšej vyjadrila že rozťahovalo a zahusťovalo, s čiernymi stavbami sa nevedelo pohnúť.
Ale v meste okolo auta stale chodia ludia a zlodej nevie ci sa z okna nepozera majitel. Odstavne parkovisko sa zaplni rano medzi 6 az 8 a do popoludnia je tam cisty vzduch.

Hadam si nemyslis ze nominant Penty bude branit postavit sidlisko na Boroch pre 50 tisic ludi az dovtedy nez bude predlzena elektricka a spojazdneny Malokarpatsky tunel. Dialnicna krizovatka Lamac kolabuje aj bez toho sidliska.
bjuty smis
15.11.18,10:41
buchač

ako často chodievaš do ba ?
kam konkrétne, ktoré časti ? kedy si bol naposledy a kde ?

ked to tu tak odborne hodnotíš ...

odkedy blaváci vyhnali východňárov z rozhodovania o meste je to obrovské zlepšenie...
buchač
15.11.18,12:07
buchač

ako často chodievaš do ba ?
kam konkrétne, ktoré časti ? kedy si bol naposledy a kde ?

ked to tu tak odborne hodnotíš ...

odkedy blaváci vyhnali východňárov z rozhodovania o meste je to obrovské zlepšenie...

Viacmenej som očakával odpoveď v podobnom duchu..hlavne to spomenutie "vychodňarov"...

Tu nejde o to, kedy a kde som bol v Blave.
Historickú časť snáď nezbúrali...a tie nové ma neinteresujú.
Vy Blaváci ste neskutočne nedotkliví...okamžite sa urážate a prskáte síru.
Si uznaj, uznaj aj mne...veď Blava NEMÁ klasické námestie a aj centrum, ako majú iné mestá.

Už som spomenul a nie raz...to, čo teraz prežíva Blava, to už Košice majú dávno za sebou.
Postavením VSŽ sa tu teda nasťahovalo dosť duší - plno vyhodňaroch...sídlisko Terasa vzniklo práve kvôli nim.
Podľa toho aj v KE spoznáš v nie jednom prípade, že z akej rodiny daný jedinec pochádza...stačí, ak otvorí ústa...a už hutori...kuwa, vraždil by som vtedy.
Celé rodiny sa premiestnili a nie iba jednotlivci, ktorí do Blavy dochádzajú na týždňovky. Tých pár, čo ostalo po štúdiu ? To je malina.


P.S.
Som určite starší ako ty..do Blavy som chodil pravidelne na porady, pochodil som dosť Slovensko a aj Čechy...takže si myslím, že môžem dosť porovnávať.
Ty si na tom ako ?

P.S.
To vyhnanie z rozhodovania ma absolútne nezaujíma.
bjuty smis
15.11.18,13:16
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...
vicktor
15.11.18,14:01
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
misoft
15.11.18,14:02
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
A nie jedno.... na jednom je aj "krásny" plot.... :D
bjuty smis
15.11.18,14:25
To si ozaj davno nebol v Bratislave ked si zabudol ze namestie tu je.
len v centre má hlavné, primaciálne, hviezdoslava, snp, kamenné......ale on...ááách :))
buchač
15.11.18,15:02
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...

Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.
;)

Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.
:D

Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....
misoft
15.11.18,15:06
bjuty smis
15.11.18,15:24
buchač
dal som ti úplne jednoduché 3 otázky
ani na jednu si zas neodpovedal............



p.s. neber to tak, že ti nie som schopný odpovedať ani na jednu z tvojích...naopak..úplne hravo
ale takto" diskutuje " palino :))
buchač
15.11.18,15:35
Takto sa môžeme baviť do rána.
Ani ty si neodpovedal...a nie raz.

P.S.
Neber to tak, že by som robil tajnosti...naopak, ja som priamy človek.
Ale takto (ako ty) "diskutuje" korela :D
korela
15.11.18,16:00
...robili to dosť nešetrne, a mnohé mohli ešte zachrániť.


Nože daj, že aký je ten šetrný postup ?
Videl si to video? Ak áno, tak by si sa nepýtal. Išlo o policajtov a dôkazový materiál, nefúkal vietor, a toho lístia na tej vlhkej tráve tam až tak veľa nebolo.
Keby išlo o tvoj žreb, čo vyhral, asi by si po ňom nedupal ako po hnoji.
Proste laxný prístup k celej záležitosti, neišli sa utrhnúť.
Asi netreba pripomínať, ako ťažko zničený listový papier sa dá obnoviť.

Ako je tvojím zvykom, málokedy odpovieš na konkrétnu otázku konkrétnou odpoveďou.

Takže sa ešte raz opýtam.... " Aký je ten šetrný postup ? "
-----------------------------

Zatiaľ ti dám svoje úvahy...myslím si, že sú aj logické.

Sú policajti hasiči ?
Majú policajti hasiace vybavenie ? Napoviem...nie nemajú, nemusia mať.
Majú ochranné oblečenie ?
Čo v prípade, ak by sa oheň rozšíril na nejaký objekt ?
Laxný postup vravíš ? Koho by dodrbali, ak nie polišov ? Veď poliš v nie jednom prípade si dva krát rozmyslí, či vôbec vytiahne obušok...o zbrani ani nevravím.
Hasičák z auta by urobil viac škody ako osohu.
To mali po jednom lajstre vyťahovať horiace a fúkať, aby zhasli ?

Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.
bjuty smis
15.11.18,16:13
Takto sa môžeme baviť do rána.
Ani ty si neodpovedal...a nie raz.

P.S.
Neber to tak, že by som robil tajnosti...naopak, ja som priamy človek.
Ale takto (ako ty) "diskutuje" korela :D
presne

tak mi odpoved na tie 3 otázky a daj mi tiež 3 otázky... alebo na 2, 1, ...

ale ty nie si schopný ani na jednu a hned meníš tému...a dávaš dalšie a dalšie
buchač
15.11.18,16:32
Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.

Éééééééj starká, neondejú sa.

Na mňa oni v ohľade technických vecí proste nemajú....tak ako ja nemám na ich numerológiu , tarot a či čítanie z karát.

Obťažujem ???
Pfúúúúúúúúúú...tak potom sorry, ale čo robia oni pani veľkomožná ?
Tie stupídne videá zo zahraničných webov, tie linky na šarlatánov, tie príspevky úplne od veci hraničiace s príslušnou diagnózou ?
To je iný level obťažovania !!!

...apropó...video som videl, ale ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
korela
15.11.18,16:37
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...

Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.
;)

Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.
:D

Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....
Kto ktoré mesto komu staval - Tisícročná včela. Na Slovensku nebolo slovenské školstvo. Netuším, prečo si vypichol iba východniarov, Slováci stavali všetky najbližšie veľké mestá okolo Slovenska až po Ameriku.

Že sa zastavil tok financií na východ sa poďakujte svojim poslancom.
Že je na východe stále dosť závažných nedostatkov sa poďakujte zasa iba sebe, ono sa to ťahá ešte spred 89. Ikskrát som tu už písala, čo Slováci v Prahe pripravovali pre Slovensko roky, čiže aj pre východ, jedným vysypaním ožratých zástupcov zo služ. áut zo Slov. plán. komisie bolo po výsledku. Nevedeli sa ani podpísať, nieto rokovať. Hasili smäd po ceste. Aby sa Slovák za Slováka hanbil.

Onoho času si tu spomínal, ako si pochodil celú republiku, kontroloval si mosty, strojár.
Dosť úzky pohľad na reakcie k dnešnej téme. Ešte aj SBS si robil. Doba, možno zdravie, nehodnotím, život prináša všeličo. Iba k téme, ktorá tu teraz beží, že mesto je živý organizmus, a odbor na VŠ sa študuje šesť rokov a aj to iba dennou formou po prijatí zvládnutých talentových skúšok.

V automobilkách pracujú ľudia z celého Slovenska, prečo by mali podľa teba iba z východu?
korela
15.11.18,16:53
Ty z videa vieš posúdiť komplet situáciu a rovno chlapcov odsúdiť ? Pfúúúú....
Vieš čo? Už obťažuješ, keby si videl video, nepísal by si tu technické nezmysly a nedával pri..blé otázky.

Éééééééj starká, neondejú sa.

Na mňa oni v ohľade technických vecí proste nemajú....tak ako ja nemám na ich numerológiu , tarot a či čítanie z karát.

Obťažujem ???
Pfúúúúúúúúúú...tak potom sorry, ale čo robia oni pani veľkomožná ?
Tie stupídne videá zo zahraničných webov, tie linky na šarlatánov, tie príspevky úplne od veci hraničiace s príslušnou diagnózou ?
To je iný level obťažovania !!!

...apropó...video som videl, ale ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Nestrápňuj sa zbytočne, keď už nevieš argumentovať, uchyľuješ sa ku klamstvu. Si v tomto rovnaký ako Alaya1, netuším prečo si ma dovoľuje označovať za vešticu, neveštím, netarotujem, ani sa nevenujem kartám. To už zaváňa veľmi dlho šikanou. A nenechám si to páčiť.
A či sa ti to páči alebo nie, bylinkári tu boli vždy aj budú a budú zachraňovať aj životy ako doposiaľ. A moje osobné skúsenosti a ani z rodiny mi nikto vziať nemôže.
Skôr sa spýtaj lekárov, prečo pred začiatkom liečby rakoviny neurobia jeden základný úkon, aby liečba bola od začiatku výkonná. Prečo pre onkopacientov neplatí jeden meter? Ešte toho veľa nevieš, mal si šťastie, možno osud, možno tvoja chuť žiť a nepodľahnúť dg.
Žiadneho šarlatána som tu v živote nepriložila. Domnievaš sa, že takáto komunikácia voči mne sa na tebe neodrazí?
korela
15.11.18,16:56
Šme še pobavili, môžeme sa presunúť späť k téme, bolo by to určite zaujímavejšie.
korela
15.11.18,17:08
Chodievam okolo jedného parkoviska pri stanici, ľudia si zvykajú, časom autá iba pribúdajú. Chce to čas, kým ľudia z nutnosti budú využívať čoraz viac túto formu presúvania najmä kvôli časovému hľadisku. Aj vďaka Ersekovi, ktorý popridával vagóny.
Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.
buchač
15.11.18,17:29
Ešte toho veľa nevieš, mal si šťastie, možno osud, možno tvoja chuť žiť a nepodľahnúť dg.
Žiadneho šarlatána som tu v živote nepriložila. Domnievaš sa, že takáto komunikácia voči mne sa na tebe neodrazí?

Jasnééé...šak ty si hotová Wikipédia, Google a Chuck Norris dokopy.
Všetko dokopy, čo sa týka tej Dg.

Mám Ti doložiť dôkazné bremeno, kde si jednému doporučovala práve šarlatána a jeho web ?
Odrazí neodrazí ? Nápodobne...



Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.

Ešte si potom veľa nepočula.
Ono ale úplne stačí, ak sa na odľahlom parkovisku zrealizuje partia alebo jedinec, ktorý auto "len" vykradne.
bjuty smis
15.11.18,17:34
Chodievam okolo jedného parkoviska pri stanici, ľudia si zvykajú, časom autá iba pribúdajú. Chce to čas, kým ľudia z nutnosti budú využívať čoraz viac túto formu presúvania najmä kvôli časovému hľadisku. Aj vďaka Ersekovi, ktorý popridával vagóny.
Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.
skúsenosti senčana...z pozorovania :))
auto
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...
o inom funkčnom na vjazde do ba neviem, ale to je cesta--
autobus
kolony ako v aute. ..plus mhd..casový sklz drahší ako úspora ..ak vôbec je

vlaky
- harakterov telocvikár posilnil spoje na každú hodinu...
stanica na okraji mesta...réca ? ulany ? madarbél ??
bud pešo 1/2 hod, alebo neodparkuješ...
aj ked v senci štácia z eurofondov prerobená, kapacitne parkovisko absolútne nestačí
rampy v senci spustené každých max. 10 min. kolony takmer nonstop
nestačia z cestnej dopravy

snílkov o bicykloch nekomentujem...
alaya1
15.11.18,19:20
to je fajn, ale neodpovedal si ani na jednu otázku...

Stále si nepochopil ?

Tu nejde o odpovedanie otázok...a ani nejde o nejaké námestia (mimochodom v klasickom duchu)...nazvať ulicou námestím ? Ale OK.
...a urvať Hlavnú ulicu niekde mimo centra je tiež fasa nápad.
ALE to je jedno...mne teda určite.

Ale dúfam, že môžem mať svoj vlastný názor (nie hodnotenie) na mesto...a je úplne jedno, o ktoré sa jedná.


Východňaroch do bludu...to všetkých chceš hádzať do jedného vreca ?
Poznámka - ja nie som vychodňar, ja som košičan...ale toto je už na dlhé lakte a aj tak by si to nepochopil.
;)

Potom ja budem posudzovať blavákov podľa Golonku...tvrdý jazyk - natvrdlý mozog = ujo.
:D

Zaujímavé, vcelku zaujímavé by bolo dobre vedieť, či aj starí prešpuráci nadávali na robotníkov z východu, ktorí im domy stavali.
Neskôr v Blave stavali tie králikárne tiež chlopi z východu...to asi nevadilo...či ?
Včul makajú a míňajú love v Blave chlapi tiež...nie iba v auto priemysle, ale aj na tých diaľniciach. Tie sa furt opravujú, generálkujú, rozširujú, zužujú, asfaltujú raz takým a potom onakým kobercom...a stále dookola kolo tej Blávy.

Za prvej republiky sral na východ tatíček Masaryk.
Beneš sa vyjadroval obdobne.
Za socíku sa to ako tak rozbehlo...tá priemyselná výstavba sa aj rozbehla...síce dobre dobabrali životné prostredie, ale niekde sa to aj tak muselo postaviť.
Po nežnej sa východ vrátil do stavu prvej republiky.



Ohľadom tej nezodpovedanej otázky ?
Bol si niekde mimo Blavy ?
Viď vyššie to P.S....



To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom? :) :)
buchač
15.11.18,20:05
To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom? :) :)

Choď ešte ďalej do histórie..;) :D :D :D


Košice sa vyvinuli z trhovej osady slovenského pôvodu v kotli rieky Hornád....
Súčasná slovenská historická a lingvistická veda sa zhoduje[6], že názov mesta Košice je odvodený od slovanského osobného mena Koša. Pôvodný význam názvu bol osada ľudu Košových.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Ko%C5%A1%C3%ADc#Slovansk%C3%A9_os%C3%ADdlen ie

Maďari vtedy ešte pásli malé koníky niekde v oblasti okolo púšte Gobi.
alaya1
15.11.18,20:22
To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom? :) :)

Choď ešte ďalej do histórie..;) :D :D :D


Košice sa vyvinuli z trhovej osady slovenského pôvodu v kotli rieky Hornád....
Súčasná slovenská historická a lingvistická veda sa zhoduje[6], že názov mesta Košice je odvodený od slovanského osobného mena Koša. Pôvodný význam názvu bol osada ľudu Košových.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Ko%C5%A1%C3%ADc#Slovansk%C3%A9_os%C3%ADdlen ie

Maďari vtedy ešte pásli malé koníky niekde v oblasti okolo púšte Gobi.
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N :) :) :)
buchač
15.11.18,20:33
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N :) :) :)

Možno budem aj nejaký Viking...:D
alaya1
15.11.18,20:55
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N :) :) :)

Možno budem aj nejaký Viking...:D
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak :) :) :) :)
pavol54
16.11.18,04:43
Mas ten povod podlozeny? lebo inak vies....moze byt aj M.aj N :) :) :)

Možno budem aj nejaký Viking...:D
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak :) :) :) :)
Aj v " Milujem Slovensko" je typická oravská speváčka, taká ako je niekto typický košičan.
pavol54
16.11.18,05:46
Moja diplomovka mala cca 30 listov ( nevymýšľal som vzorce na výpočet strojárenských súčiastok) + 60 listov optimalizačných výpočtov v tabuľkovej forme, a to bola súčasťou výskumného projektu ktorý neskôr aj v skutočnosti jazdil a strieľal. Spolužiakova práca viac obsahovala asi 120 strán textu, v ktorých použil závery iných kapacít .Viem čo by mal byť prínos diplomovej práce, zaujímalo by ma čo by malo byť podstatou rigoróznej práce a jej prínos.
vicktor
16.11.18,07:54
... ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Toto je dobre! :D

P.S. Kosicania su ti najhorsi povysenci spomedzi VYHODNAROV.
vicktor
16.11.18,07:59
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...

Co myslis Zlate piesky? Parkovisko pred Tescom? Ked im tam cezpolni zacnu na cely den odstavovat auta, hned daju rampu, zadarmo 3 hodiny a dost.
Planuju sa Vajnory pri letisku, tam by sa dala elekricka potiahnut pomerne jednoducho a Janikov dvor, sem uz bude horsie, ale zo Zahoria nic.
misoft
16.11.18,08:11
[
Kto vie :...a mozno aj Blaaaavak :) :) :) :)
Hamburg = hamburger, Bratislava (Pressburg) = presburger (pres = preš = lis)...:D
Ale keď pôjdeme do hĺbky....
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam_historick%C3%BDch_n%C3%A1zvov_Bratislavy
vs
https://www.cassovia.sk/historiaclanky/nazovmesta/
Teda - Košice od počiatku mali svoj základ v Koša, Cassa...
Bratislava však menila názov častejšie, podľa toho, kto na území jej umiestnenia práve bol....
bjuty smis
16.11.18,08:36
tie parkoviská sa majú budovať pri vjazde do ba, kde je mhd , ideálne ako píšeš električka
zatial funguje - aj ked to žiadny ba primátor neplánoval - zlaté piesky ...

Co myslis Zlate piesky? Parkovisko pred Tescom? Ked im tam cezpolni zacnu na cely den odstavovat auta, hned daju rampu, zadarmo 3 hodiny a dost.
Planuju sa Vajnory pri letisku, tam by sa dala elekricka potiahnut pomerne jednoducho a Janikov dvor, sem uz bude horsie, ale zo Zahoria nic.
Uz to robia roky...
vicktor
16.11.18,08:44
Ale nove poplatky to donuti tak robit 2-3(?) nasobok dochadzajucich.
buchač
16.11.18,11:18
... ja som normálny....ergo nedávam priyebané príspevky.
Toto je dobre! :D

P.S. Kosicania su ti najhorsi povysenci spomedzi VYHODNAROV.

To je ešte lepšie !!! :D

P.S. Blaváci sú tí najhorší povýšenci spomedzi SLOVÁKOV !!!!!
Dáša_
16.11.18,11:31
No a ešte si začnite porovnávať, kto má väčšieho.... Tragedia je v tom, že to nielen na úrovni štátu, ale horný koniec dediny neznáša dolná koniec, centrum mesta perifériu, jedna dedina druhú.... Neustále potrebujeme bojovať. Neviem, či to máme v génom, alebo sú to priamo gény všetkých ľudí. V každom prípade to je veľmi smutné. Lebo výdy sú to ľudia
Nandrolon
16.11.18,11:45
Dáša_ už začali. :-)
lujza.j
16.11.18,13:30
Do su to blaváci?!:eek::D
Ako hovori moj byv.kolega....ked dojdem domov-na vychod....som vy.ebany blavak...ked dojdem do ba...tak som vy.ebany vychodniar?!:---
lujza.j
16.11.18,13:31
.
misoft
16.11.18,14:26
Náááááá....
tak kilo už nie je definované týmto:
https://www.aldebaran.cz/bulletin/2015_31/etalon_kg.jpg
ale
https://www.bipm.org/utils/common/pdf/SI-statement.pdf

The kilogram will be defined in terms of the Planck constant, guaranteeing long
-term stability of the SI mass scale. The kilogram can then be realized by any suitable method, (for example the Kibble (watt) balance or the Avogadro (X-ray crystal density) method). Users will be able to obtain traceability to the SI from the same sources used at present (the BIPM, national metrology institutes and accredited laboratories). International comparisons will ensure their consistency. The value of the Planck constant will be chosen to ensure that there will be no change in the SI kilogram at the time of redefinition. The uncertainties offered by NMIs to their calibration customers will also be broadly unaffected.
teda podľa Planckovej konštanty - https://sk.wikipedia.org/wiki/Planckova_kon%C5%A1tanta

Učebnice sa môžu prepisovať.......
Nandrolon
17.11.18,20:02
Tesi ma zaujimave citanie. Clovek by cakal od postarsich panien, ze viac toho videli/zazili :-))))))))))
kopretinka
18.11.18,07:25
Skôr sa spýtaj lekárov, prečo pred začiatkom liečby rakoviny neurobia jeden základný úkon
aký :confused:
Nandrolon
18.11.18,07:37
Skôr sa spýtaj lekárov, prečo pred začiatkom liečby rakoviny neurobia jeden základný úkon
aký :confused:
To je tajne, nikto ho nepozna.
buchač
18.11.18,16:44
Skôr sa spýtaj lekárov, prečo pred začiatkom liečby rakoviny neurobia jeden základný úkon
aký :confused:
To je tajne, nikto ho nepozna.

To ani korela ? ... no neverím...;) :D
bjuty smis
19.11.18,16:58
misoft
19.11.18,17:01
Takže zo "ctihodných" politikov sa už stávajú skutoční zločinci....
Možno sa ešte dočkáme, že aj po slovútnom a "nenahraditeľnom JuDr. Hranolovi bude pátrať polícia (i keď niekedy to majú ťažké - :D - majú ho pod nosom a nevedia ho nájsť).
korela
19.11.18,17:02
To vazne?
A predkovia? Museli byt teda Madari ak si Kosican, ale ved tych ty neznasas. Pripadne si potomok nemeckych osadnikov, tak ako to je teda s rodostromom? :) :)

Choď ešte ďalej do histórie..;) :D :D :D


Košice sa vyvinuli z trhovej osady slovenského pôvodu v kotli rieky Hornád....
Súčasná slovenská historická a lingvistická veda sa zhoduje[6], že názov mesta Košice je odvodený od slovanského osobného mena Koša. Pôvodný význam názvu bol osada ľudu Košových.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dejiny_Ko%C5%A1%C3%ADc#Slovansk%C3%A9_os%C3%ADdlen ie

Maďari vtedy ešte pásli malé koníky niekde v oblasti okolo púšte Gobi.
Musím sa mng spýtať, prečo Košičanom vracal za blavákov, či sú z Košov, doteraz som si myslela, že si vymyslel iba skratku.

Už ste tu niekto počuli od buch-buch niečo dobré na svokru? Prečo asi?

Nemeckí osadníci ešte automaticky nemuseli byť Nemci. Mohli v tom Nemecku iba určitý čas pobudnúť, kým sa neposunuli z rôznych dôvodov ďalej, väčšinou bol dôvod ten istý.
korela
19.11.18,17:25
Ešte toho veľa nevieš, mal si šťastie, možno osud, možno tvoja chuť žiť a nepodľahnúť dg.
Žiadneho šarlatána som tu v živote nepriložila. Domnievaš sa, že takáto komunikácia voči mne sa na tebe neodrazí?

Jasnééé...šak ty si hotová Wikipédia, Google a Chuck Norris dokopy.
Všetko dokopy, čo sa týka tej Dg.

Mám Ti doložiť dôkazné bremeno, kde si jednému doporučovala práve šarlatána a jeho web ?
Odrazí neodrazí ? Nápodobne...



Zatiaľ som nepočula, že by bolo z parkoviska odcudzené jedno auto. Funguje to všade na svete.

Ešte si potom veľa nepočula.
Ono ale úplne stačí, ak sa na odľahlom parkovisku zrealizuje partia alebo jedinec, ktorý auto "len" vykradne.
Pod dôkazným bremenom máš na mysli "šarlatána" Subotiča? https://www.centrumctm.sk/

Je ich už statočne v našom regióne, ešte som nepočula o žiadnej oficiálne podanej sťažnosti proti niektorému.
https://www.google.sk/search?q=t%C4%8Dm&ei=NvzyW_0FjrWwB9C7lcgI&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwj9-LvHhuHeAhWOGuwKHdBdBYk4FBDy0wMIgQE&biw=1670&bih=776&dpr=1.13
buchač
19.11.18,17:26
Už ste tu niekto počuli od buch-buch niečo dobré na svokru? Prečo asi?


Očuj kvok - kvok...svokru nechajme na pokoji...a o mŕtvych len dobre, aj si nejak na nič nespomínam.


...a pozdravuj Subotiča.
misoft
19.11.18,18:21
Je ich už statočne v našom regióne, ešte som nepočula o žiadnej oficiálne podanej sťažnosti proti niektorému.
https://www.google.sk/search?q=t%C4%8Dm&ei=NvzyW_0FjrWwB9C7lcgI&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwj9-LvHhuHeAhWOGuwKHdBdBYk4FBDy0wMIgQE&biw=1670&bih=776&dpr=1.13
Nič ma do toho.... ale!
Prečo? Aby tí, čo naleteli neukazovali, akí sú blem-blem, že naleteli, hanba ich núti držať huby.
afrikánka
19.11.18,20:40
Dnešná návšteva Porady...;)
kukučka
19.11.18,21:36
Krásny deň za nami, konečne začala zima.
Zároveň zvláštny, výročie, keď som v roku 2004 doobeda robila doprovod kamarátke so zlomeninou /dvojnásobne zlá skúsenosť v špitáli/, poobede sme pochovali sesternicu a podvečer začala víchrica, keď ľahli stromy v Tatrách a z bytovky kde býval brat, zobralo strechu.
kukučka
19.11.18,21:45
Je ich už statočne v našom regióne, ešte som nepočula o žiadnej oficiálne podanej sťažnosti proti niektorému.
https://www.google.sk/search?q=t%C4%8Dm&ei=NvzyW_0FjrWwB9C7lcgI&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwj9-LvHhuHeAhWOGuwKHdBdBYk4FBDy0wMIgQE&biw=1670&bih=776&dpr=1.13
Nič ma do toho.... ale!
Prečo? Aby tí, čo naleteli neukazovali, akí sú blem-blem, že naleteli, hanba ich núti držať huby.
Len som tu nakukla o čom sa zase hádate a nemám chuť sa pridať, no nedá mi nenapísať moju skúsenosť. Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia. Či ty máš osobnú skúsenosť?
Nandrolon
20.11.18,04:48
Dnešná návšteva Porady...;)
Obávam sa, že tam môže tiež úradovať Amstrad.
Ak niekoľko užívateľov, alebo jeden cez virtual IP nahlási googlu poradu ako "nebezpečnú stránku" alebo niečo také, tak google potom zobrazuje to upozornenie. Ale tiež to bude závisieť od veľa faktorov, nakoľko tieto upozornenia nevyskakujú všetkým užívateľom.
Kto už nejakú stránku nahlásil, nech to upresní, zatiaľ osobnú skúsenosť nemám, ale viem, že niekde sa to dá nahlásiť...
Zrejme to súvisí aj s úrovňou ochrany samotného operačného systému. kdesi sa to nastavuje /asi 4 úrovne/, zrejme podľa toho potom buď tieto upozornenia systém "ignoruje" alebo "neignoruje". Je to len moja domnienka, lebo pre seba na všetkých PC vždy nastavujem najnižšiu ochranu úrovne samotným OS, pretože najvyšší stupeň ochrany je vlastná IT gramotnosť užívateľa. Pre ostatných nastavujem ten "stred".
PS: ale ako vidím v tomto prípade je to mobilné zariadenie, tak buď je to preto, že porada nemá zabezpečené pripojenie a zrejme ideš cez mobilný net Telekomu, takže ktovie, ako to má nastavené operátor...
misoft
20.11.18,06:22
Je ich už statočne v našom regióne, ešte som nepočula o žiadnej oficiálne podanej sťažnosti proti niektorému.
https://www.google.sk/search?q=t%C4%8Dm&ei=NvzyW_0FjrWwB9C7lcgI&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwj9-LvHhuHeAhWOGuwKHdBdBYk4FBDy0wMIgQE&biw=1670&bih=776&dpr=1.13
Nič ma do toho.... ale!
Prečo? Aby tí, čo naleteli neukazovali, akí sú blem-blem, že naleteli, hanba ich núti držať huby.
Len som tu nakukla o čom sa zase hádate a nemám chuť sa pridať, no nedá mi nenapísať moju skúsenosť. Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia. Či ty máš osobnú skúsenosť?
Čítaj s porozumením..... ak niekto niekomu v niečom pomôže, tak ten, ktorému sa pomohlo, bude toho druhého chváliť. Ale ak niekoho obabrú, tak ten obabraný (už aj od hanby, že sa nechal nachytať) radšej mlčí (alebo anonymne to niekde napíše). Len pár odvážnych to verejní a snaží sa o spravodlivú "odplatu" voči podvodníkovi. Preto tí obabraní neukazujú, ako sa nechali nachytať, ako sa nechali obrať....
O tomto to je! Vraví sa, že dobré sa samo chváli.... žiaľ, tu je taký trend, že podvodníci sa sami "chvália" falošnými hodnoteniami, poďakovaniami a potom tí menej chápajúci im na to skočia. A keď zle dopadnú - hanbia sa a radšej zalezú (alebo anonymne dajú svoje skúsenosti).
Nandrolon
20.11.18,06:25
Je ich už statočne v našom regióne, ešte som nepočula o žiadnej oficiálne podanej sťažnosti proti niektorému.
https://www.google.sk/search?q=t%C4%8Dm&ei=NvzyW_0FjrWwB9C7lcgI&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwj9-LvHhuHeAhWOGuwKHdBdBYk4FBDy0wMIgQE&biw=1670&bih=776&dpr=1.13
Nič ma do toho.... ale!
Prečo? Aby tí, čo naleteli neukazovali, akí sú blem-blem, že naleteli, hanba ich núti držať huby.
Len som tu nakukla o čom sa zase hádate a nemám chuť sa pridať, no nedá mi nenapísať moju skúsenosť. Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia. Či ty máš osobnú skúsenosť?
Čítaj s porozumením..... ak niekto niekomu v niečom pomôže, tak ten, ktorému sa pomohlo, bude toho druhého chváliť. Ale ak niekoho obabrú, tak ten obabraný (už aj od hanby, že sa nechal nachytať) radšej mlčí (alebo anonymne to niekde napíše). Len pár odvážnych to verejní a snaží sa o spravodlivú "odplatu" voči podvodníkovi. Preto tí obabraní neukazujú, ako sa nechali nachytať, ako sa nechali obrať....
O tomto to je! Vraví sa, že dobré sa samo chváli.... žiaľ, tu je taký trend, že podvodníci sa sami "chvália" falošnými hodnoteniami, poďakovaniami a potom tí menej chápajúci im na to skočia. A keď zle dopadnú - hanbia sa a radšej zalezú (alebo anonymne dajú svoje skúsenosti).
Je to podobný prípad akurát v opačnom garde, ako keď ideš kupovať nejaký výrobok , napr. aj auto a čítaš užívateľské recenzie na fórach.
Niekedy máš pocit, že ten automobil /alebo iný výrobok/ je fakt nahovno, lebo máš kopec negatívnych recenzií.
Vždy si ale treba uvedomiť, že 99% spokojných zákazníkov výrobok užíva bez poruchy a viac o ňom nevypisujú, ale to 1%, ktoré majú poruchy to vypisujú na net. Potom ak si to človek neuvedomí, že koľko sa asi mohlo tých výrobkov v skutočnosti predať, tak má pocit, že výrobok je nanič.
buchač
20.11.18,08:49
Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia.

Ja len toľko, že link od korely je jednoduchý... " tčm "...to je čo za čudo vo vyhľadávači ?
Ak sa chceš dostať k iným informáciám, tak to je trochu iný postup.
Ku tomu " tčm " je potrebné totiž pridať aj trochu iné výrazy.
By si bola prekvapená, čo za negatívne názory, postrehy a skúsenosti mali poniektorí jednotlivci.
Koľkí skončili v špitáli, lebo liečiteľ viac dobabral, ako pomohol ?
misoft
20.11.18,08:58
By si bola prekvapená, čo za negatívne názory, postrehy a skúsenosti mali poniektorí jednotlivci.
Koľkí skončili v špitáli, lebo liečiteľ viac dobabral, ako pomohol ?
A to aj len niekedy v telke..... keď je to vážne.... a liečitelia "liečia" ďalej..... a ľudia to zhltnú i s navijakom.....
bjuty smis
20.11.18,10:54
Terezia13
20.11.18,19:05
:D:D:D
kopretinka
20.11.18,19:59
Terezia13
20.11.18,20:12
vymazala som
KoxXxo
21.11.18,07:12
vymazala som
Prečo si vymazala, ona iba písala že denník n je H O A X!!!
buchač
21.11.18,07:23
:D :D :D
Nandrolon
21.11.18,07:27
vymazala som
Prečo si vymazala, ona iba písala že denník n je H O A X!!!
Denník N je majetok toho super poctivého človeka z Esetu :-)))))) , v skutočnosti ho dobre popísal Vasky https://www.youtube.com/watch?v=x8dptXjrveM
buchač
21.11.18,07:33
Vaský je jeden oný............ (miesto bodiek dosadiť patričný výraz).
Daňo mu patrične sekunduje.
Dvaja pakovia = jeden pár.
Nandrolon
21.11.18,07:38
To ešte neznamená, že s tým videom nielen ja 100% súhlasím.
Redaktori denníka N sú ešte väčší "borci" ako Topkári. Za niektoré články by ich mal večer potme niekto dobre prefackať.
Ten agresívny mamrd z videa predpokladám, že by si pred normálnym a zdatným chlapom akurát tak naložil do nohavíc.
lujza.j
21.11.18,08:29
Ju a Hele:D
misoft
21.11.18,14:39
A tu je to názorne:
https://g.denik.cz/55/94/ju-a-hele-v-mitrovskych-11-ara-galerie-980_denik-w630.jpg
Terezia13
21.11.18,15:42
vymazala som
Prečo si vymazala, ona iba písala že denník n je H O A X!!!
aby som tu niekomu zbytočne nedvíhala adrenalín
Terezia13
21.11.18,15:43
..no neskoro som vymazala......stopy to už zanechalo;):D
Terezia13
21.11.18,16:17
už aby som si dávala pozor, aký čaj si kúpim
Terezia13
21.11.18,16:49
vodiči pozor! - pred použitím si najprv dôkladne prečítajte návod:D
misoft
21.11.18,19:17
Celkom vtipné.... ovšem, toto, čo tam capol, je tieniaca fólia pred slnkom. Preto má jednu stranu lesklú (poťah hliníka), aby odrážala slnečné lúče. Na zimu - nepoužiteľné.

Ale ako vtip - dobré.....
Toto je lepšie:
http://polopate.sk/wp-content/uploads/2013/10/ako-pripravit-auto-na-zimu-e1381689390369.jpg
Ale bude aj toto:
http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Feb2012/941257.jpg?bd4c
:D:D:D
bettylou
22.11.18,04:08
Ono Hoax nehoax, takými deklaráciami to začína.:(:cool:
BXLmiami
22.11.18,05:40
Nejako som sa stratila.Čo začína?Musím vedieť všetko čo sa v dedine deje :-).Dobré ráno
misoft
22.11.18,07:37
Nejako som sa stratila.Čo začína?Musím vedieť všetko čo sa v dedine deje :-).Dobré ráno
Nič.... len si tu - ako je zvykom - len tak trkoceme, aby reč nestala.....:D:D:D
korela
22.11.18,16:27
Je to skôr naopak, ľudia, ktorým dobrý liečiteľ pomohol, šíria chýr a adresu dôverne a už nepíšu na net, aby ho chránili pred takýmito znevažujúcimi komentármi od ľudí, čo o tom nemajú ani poňatia.

Ja len toľko, že link od korely je jednoduchý... " tčm "...to je čo za čudo vo vyhľadávači ?
Ak sa chceš dostať k iným informáciám, tak to je trochu iný postup.
Ku tomu " tčm " je potrebné totiž pridať aj trochu iné výrazy.
By si bola prekvapená, čo za negatívne názory, postrehy a skúsenosti mali poniektorí jednotlivci.
Koľkí skončili v špitáli, lebo liečiteľ viac dobabral, ako pomohol ?
Keď skončili v špitáli, ešte vždy lepšie ako v hrobe.
Akoby sa u nás ešte stále nevyskytovali Cvachovia a iné vážne pochybenia personálom nemocníc, končiacich smrťou.

Uznám, že môj príspevok môže vyznieť údajne jednoducho, ale iba pre toho, kto ho chce jednoducho vnímať ako o ničom. Príspevkom som chcela poukázať, že liečba TČM a ajurvédou je v našich končinách rozšírená čoraz viac, ide o činnosti legálne. Homeopatiu Švajčiari pacientom preplácajú. V CZ je alternatíva oveľa viac rozšírenejšia ako u nás.

Že je pre niekoho červeným súknom, zato nemôžem.
Si neobjektívny. Pretože si zatiaľ nespomenul naše zdravotníctvo, akoby sa v ňom nikdy nič neprihodilo. Tiež poznám prípady zo svojho okolia, a pozostalým ani nenapadlo dávať tieto veľmi neblahé prípady na vyšetrenie na dohľad. A koľko je sťažností na dohľade, to sa v médiách vyskytuje a aj koľko, žiaľ, čakajú žalujúci na vyšetrenie prípadov a odškodnenie.

Nebudem tu dookola omieľať svoje skúsenosti a druhých kvôli tebe unavovať.
Ja som sa rozhodla pre Subotiča iba preto, že som nechcela čakať mesiac či koľko na gastro po výmennom lístku od internistu. Recenzie som si nemusela čítať, už bol doma odskúšaný.

Prišla, hodil ma na kábliky, využil metódu tepu, vône, vypísal dg, vzhľadom na vek som ich uznala, opýtal sa ma, či sa chcem u neho aj liečiť, ale bude to trvať rok, oznámil sumu dopredu.

Jeho eshop si môžeš pozrieť na jeho stránke, registračnú pokladňu používa a môžeš si aj porovnať ceny jeho výrobkov v bio obchodoch a u neho. Aj keď on vyrába ľanový a makový olej v konvenčnej kvalite, je násobne kvalitnejší ako vo všetkých bio obchodoch na Slovensku.
Pretože: ľanový olej rýchlo oxiduje, musí sa po celú dobu udržiavať v chlade, inak veľmi rýchlo nadobúda horkastú pachuť a vtedy je už karcinogénny.
Pozri si fóra o ľanovom oleji, v strednej Európe je jediný, ktorý ho má kvalitný a liečivý. Na etiketách má dátumy výroby, vždy sú čerstvé. Ráno s nimi prichádzal v termo taškách a ihneď ich ukladal do chladničky.
Nikdy som doteraz v žiadnom BA obchode ani bio obchode nevidela uskladnený ľanový olej v chlade. Česi nám ho závideli, niektorí to riešili po známosti zmrazením, nestráca tým na kvalite, a tak si ho prepravovali k sebe.
O tomto tu písaval aj Lofr.

Raz som si ho kúpila z nutnosti v bioobchode aby som neprerušila liečbu cez veľkonočné sviatky, pretože mi došiel, samozrejme v chladničke nebol, nedal sa konzumovať. Horký, hnusný. Kto nepozná jeho pravú fantastickú chuť, môže si vypisovať na anonymných fórach pre mňa za mňa čo chce, keď tie oleje nevie porovnať. Týka sa to aj oleja z čiernej rasce, inak ho vyrába aj Saloos, neporovnateľná chuť. Ten som si raz tiež z donútenia kúpila v bioobchode, vyhodené peniaze.
Na Slovensku začal vyrábať ľanový olej aj iný výrobca, neskúšala som ho, ale obchody ho nemajú uskladnený v chlade, a aj keby bol nejakým spôsobom zastabilizovaný, o ten by som už nemala záujem aj tak. Ak má liečiť, nech lieči, nekupujem si ho kvôli zálievke na šalát.

Rok som držala kúru Dr. Budvigovej, vydržala bez éčok tri roky, už iba zo strachu, aby sa mi to nevrátilo. Dnes keď si kúpim 10 dg šunky, nedokážem ju dojesť. Presolená, napchatá všetkým možným. Keď sa vrátia naše obchody k šunkám v celku na háku, potom možno.

Ku každému pacientovi pristupuje inak, že lieči diabetes, má to na stránke, osobne sa k tomu vyjadriť nemôžem, lebo o tom nič neviem.
Ja osobne som mala zákaz jesť mäso po celý rok, iný má mäso odporúčané. Zhodou okolností sa známy začal liečiť tiež u Číňana ale v Prahe, červené mäso naordinované 3x denne. Trochu viac ako po mesiaci liečbu sám ukončil, išlo tiež o gastro poruchu. Podnes nie je v poriadku, a to predchádzali pred pár rokmi vyšetrenia a hospitalizácia na najlepšom pražskom pracovisku. Ale buď sa niekto chce liečiť alebo nechce. Ten človek nie je schopný dodržovať liečbu, odoprieť si určité potraviny.

Petra Polnišová verejne v rozhovoroch poskytla informácie o svojej liečbe štítnej žľazy ajurvédou, onedlho sa jej narodili zdravé deti, mal k tomu niekto námietky? Mnoho iných ľudí chodí na rôzne alternatívy, aj tu z Porady, ale nerozprávajú o tom. Mlčia.

Takže k tomu tebou priloženému linku, každý má v tomto zmysle slobodnú vôľu, nech si vyberie typ liečby, ktorej dôveruje.
Osobne vidím rozdiel, či sa opýtam tu, myslím, že sa dosť dobre poznáme na základe svojich príspevkoch roky, ako na koníkovi.

Ešte na záver: počas jeho liečby som chodila na kontroly a odbery k internistovi, a len sa žaslo, ako som dostala do normy krvný obraz do šiestich týždňov aj s cholesterolom, tlakom. Postupne z troch piluliek som po polroku zostala na jednej. Pre mňa víťazstvo. A predpísané konské pilule statínov ako som v lekárni vybrala, tak som ich neskôr všetky vyhodila. Ide to totiž aj bez nich.

A že je lepkavý, hej, vraví sa to o ňom, ja viem iba toľko, že s ním na pracovisku pracuje jeho manželka, mali vtedy menej ako ročného syna, ktorého nosieval na hrudi. Buď on alebo ona.
Ide o to, že každá žena môže mať k možnej "situácii" iný výklad a chýba im nadhľad nad celkom.
korela
22.11.18,16:48
Nie tak dávno založený profil, najlepšie si ho prejsť od začiatku - Každý deň rovnaká fotka Franza Jozefa
Písanie tak trochu na spôsob kukučkinho odporúčania slovenského vodiča v Nórsku, knihu som si ešte však nekúpila. On opisoval realitu dneška, tento človek ju nevšedne vtipne spája s minulosťou. Pre mňa excelentné denné jednohubky privádzajúce k úsmevu a poteche na duši.
Až by tu niekomu z vás tiež zachutili...

Za mesiac mu pribudlo nápadne veľa priaznivcov. Kto vie písať, tak vie.
https://www.facebook.com/
Používateľ Každý deň rovnaká fotka Franza Jozefa (https://www.facebook.com/Ka%C5%BEd%C3%BD-de%C5%88-rovnak%C3%A1-fotka-Franza-Jozefa-2010256169035098/?__tn__=kC-R&eid=ARBnsuVb_wjq2Du8IIEprzFg6WdhfCVjmt0qP-CsOT580PN7dmgPn6G8BkauOQEChd_Wa2OV6brNqRbD&hc_ref=ARSM6Rf-yEG20dd1Z0pgWUL9g0Q4Cq8503CecMmSrijpZCnZI1OXZkND_C O0H4X89kE&fref=tag&__xts__%5B0%5D=68.ARBteH8rK1HajDmXjXmj5s8BQhsG_oS0 lFE6g86zR4Wwhw_8L_GVzBgFBFelSCqy8MzedXjsapZr-t5es8IWatNB4CeWxXc_SNQCMRhjuFjNk6wHQ0xa-4NKmRbSGd1ryKGSsuwQAbRMyGowgm0l0ee43f5rhSgEgDm9A4L 2_sKN3amZEeOjrOfEuzJEMLcmEGcEfK14iX4DJwoFbto58UNxH jjW-vy9x2PtK5wgIFtWonVvlQBqw73n4r84_MoHxuaDPNsvKIhEQWl mBQVq7nex7JRZONRUqKeq) si zmenil profilovú fotku.30. október, 13:13 (https://www.facebook.com/2010256169035098/photos/a.2010256225701759/2010256485701733/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARBteH8rK1HajDmXjXmj5s8BQhsG_oS0 lFE6g86zR4Wwhw_8L_GVzBgFBFelSCqy8MzedXjsapZr-t5es8IWatNB4CeWxXc_SNQCMRhjuFjNk6wHQ0xa-4NKmRbSGd1ryKGSsuwQAbRMyGowgm0l0ee43f5rhSgEgDm9A4L 2_sKN3amZEeOjrOfEuzJEMLcmEGcEfK14iX4DJwoFbto58UNxH jjW-vy9x2PtK5wgIFtWonVvlQBqw73n4r84_MoHxuaDPNsvKIhEQWl mBQVq7nex7JRZONRUqKeq&__tn__=-R) ·










https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/c0.0.400.400/45055454_2010256489035066_8368087780131078144_n.jp g?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=a921efe8ed30c151e0a69afddc19e7bb&oe=5C778736
(https://www.facebook.com/2010256169035098/photos/a.2010256225701759/2010256485701733/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARBteH8rK1HajDmXjXmj5s8BQhsG_oS0 lFE6g86zR4Wwhw_8L_GVzBgFBFelSCqy8MzedXjsapZr-t5es8IWatNB4CeWxXc_SNQCMRhjuFjNk6wHQ0xa-4NKmRbSGd1ryKGSsuwQAbRMyGowgm0l0ee43f5rhSgEgDm9A4L 2_sKN3amZEeOjrOfEuzJEMLcmEGcEfK14iX4DJwoFbto58UNxH jjW-vy9x2PtK5wgIFtWonVvlQBqw73n4r84_MoHxuaDPNsvKIhEQWl mBQVq7nex7JRZONRUqKeq&__tn__=HH-R)
lubko6394
22.11.18,18:09
Čaro nechceného.
Pozeral som záznam z parlamentu keď odvolávali Danka a on tam mal reč.
Ako opisoval tak tomu sa príliš nevenoval, ale keďže je zodpovedný politik tak navrhne cez ministerku školstva zákon proti kopírovaniu záverečných prác a chú sa inšpirovať ČR, ktorá takýto zákon už má.
Takže Dankove kopírovanie do budúcna znemožníme tým že okopírujeme český zákon.
misoft
22.11.18,18:13
....alebo požiada M$, aby zrušil Ctrl+C - Ctrl+V - potom by sa mohol odvolávať, že to nemohol skopírovať, lebo uvedené skratky predsa nefungujú/ neexistujú....
Tweety
22.11.18,18:18
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
buchač
22.11.18,18:18
Čaro nechceného.
Pozeral som záznam z parlamentu keď odvolávali Danka a on tam mal reč.
Ako opisoval tak tomu sa príliš nevenoval, ale keďže je zodpovedný politik tak navrhne cez ministerku školstva zákon proti kopírovaniu záverečných prác a chú sa inšpirovať ČR, ktorá takýto zákon už má.
Takže Dankove kopírovanie do budúcna znemožníme tým že okopírujeme český zákon.

Uja do Danka...či tú prácu okopčil alebo nie, to je vedľajšie.
Mňa by skôr zajímalo, kedy mu priškripnú vajcá za tie iné (trestné) delikty.

Apropó, Lubyová...
Pozeral som na pol očka správy. Toto ma mierne zaujalo...tiež čaro nechceného.
Najprv sa zbúrajú, znefunkčnia škôlky, prepustí personál...proste sa zruší, čo roky fungovalo.
...a včul sa to ide znova inovovať....kua, už mi tam chýba slovo " národný "....čiže " Slovenské národné škôlky, alebo podobne.
https://www.cas.sk/clanok/769359/vlada-nenecha-rozhodnutie-na-rodicoch-patrocne-deti-budu-musiet-chodit-do-skolky/

P.S.
Pre rýpalov uvádzam, že sa mi nechcelo hľadať iný zdroj, ako bol k dispo.
Nandrolon
23.11.18,05:36
Skoro mi vyhrkli slzy od smiechu, keď mu nakladal Boris Kollár, že rozkradol Lesostav. Presne rovnako, ako Kollár rozkradol Veľkú Raču.
Ing. Ľubomír Janoška
23.11.18,14:26
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat :D :D :D
buchač
23.11.18,15:00
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat :D :D :D
Uja do Fica alebo Kollára.

Ale Sráči a Sračkošky sa neskutočne snažia...furt vyťahujú nejaké výmysly na svetlo.
Akurát ich latrína je plná, hovná pretekajú...
A ak by sa dostali k moci, tak tie sračky postihnú všetkých...po čase by sa javil Fico ako smiešny školáčik.
Ing. Ľubomír Janoška
23.11.18,15:28
Po chodbách sa širi klebeta, že posranec mr. Fico má byť ministrom zahraničia. Och, chce se mi blejt....
rodený diplomat :D :D :D
Uja do Fica alebo Kollára.

Ale Sráči a Sračkošky sa neskutočne snažia...furt vyťahujú nejaké výmysly na svetlo.
Akurát ich latrína je plná, hovná pretekajú...
A ak by sa dostali k moci, tak tie sračky postihnú všetkých...po čase by sa javil Fico ako smiešny školáčik.
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom? :D
buchač
23.11.18,15:42
[QUOTE="Ing. Ľubomír Janoška"]
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom? :D[/QUOTE
Pani Vešticu z Humenného mám vieš kde...;)

-----------------------------------------

Sulíkov pyramídový podvod

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Pozorne prečítaj a pošli to ďalej – aj s prílohami článkov z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.

Superhrubá mzda je len prvý krok Sulíkovho „scenára“. Ďalšími krokmi majú byť:

– platenie odvodov samotnými zamestnancami (teda už nie cez mzdovú učtáreň zamestnávateľa.

– zdobrovoľnenie platenia odvodov na sociálne a zdravotné poistenie, ktorého dôsledkom (a to je viac ako isté) bude:

> neplatenie odvodov väčšiny aktívneho obyvateľstva;

> následkom toho sa absolútne zrúti systém sociálneho poistenia, pretože do Sociálnej poisťovne nebude plynúť dostatok peňazí potrebných na každomesačné vyplácanie dôchodkov.

> Štát ale garantuje solventnosť Sociálnej poisťovne, takže by to mal dorovnať. Pri tak vysokom výpadku odvodov však štátna kasa by na to nemala – ak by dorovnala takýto vysoký deficit, zrútili by sa absolútne štátne financie, čo by viedlo k štátnemu bankrotu; preto má Sulík vymyslený ďalší krok:

> Zrušenie sociálneho poistenia ako štátom garantovaného systému sociálneho zabezpečenia. Keďže Ústava SR garantuje občanom sociálne zabezpečenie v chorobe a starobe, vymysleli Sulíkovci ďalší „geniálny“ krok:

Namiesto dôchodku bude dostávať každý občan SR – bez ohľadu na výšku príjmov- tzv. „odvodový bonus“ , čo je v podstate štátna sociálna dávka v sume 113 eur!

Spolu so zavedením odvodového bonusu však zruší všetky štátne sociálne dávky (napr. prídavky na deti, materské dávky, sirotské dôchodky, príspevky na bývanie, podporu v hmotnej núdzi, ) ale aj všetky druhy plnení , ktoré teraz vypláca sociálna poisťovňa (starobné, invalidné, sirotské a vdovské dôchodky, podporu v nezamestnanosti, úrazovú rentu a pod.).

Ak sa utešujete, že vy už dostávate starobný dôchodok a vás sa to netýka, ste na omyle: ak nebude každý mesiac plynúť dostatok finančných prostriedkov do Sociálnej poisťovne (odvody), nebude z čoho dôchodky vyplácať.



(Keď s týmito nápadmi prišiel Sulík v roku 2006 na MPSVR, kde som vtedy bola štátnou tajomníčkou, pýtala som sa ho, ako chce riešiť sociálne zabezpečenie ľudí, ktorí nemôžu pracovať (starí, invalidi, chorí, nezamestnaní, deti). arogantne odvetil, že to už nie je jeho problém, že si mali šetriť po celý život).

Následne budú finanční žraloci (súkromné komerčné poisťovne) lákať ľudí, aby sa komerčne poistili- budú im spievať ľúbivé šlágre o švajčiarskych dôchodkoch a podobné nezmysly. V skutočnosti pôjde len o dobre premyslený obchod finančníkov založený na pyramídovej hre. No „blbý a dôverčivý“ národ im na to zaiste naletí.

V zdravotníctve bude zrušenie povinného zdravotného poistenia znamenať zastavenie financovania nemocníc, polikliník a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti terajšími zdravotnými poisťovňami (tieto okamžite zmenia svoje produkty a budú ponúkať komerčné zdravotné poistenia v skutočnosti už aj sú komerčnými poisťovňami, aj keď prevažne hospodária s verejnými zdrojmi, t. j. s tým, čo im každý mesiac odvádzame).

Následnú neschopnosť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti prežiť enormné zadlženie znamená ich okamžitú exekúciu a predaj do súkromných rúk opäť finančných žralokov typu Penta (preto sa aj pripravuje premena verejných nemocníc na obchodné spoločnosti, aby sa otvorila cesta k exekúciám už aj dnes zadlžených nemocníc).

Všetky tieto kroky znamenajú absolútny krach verejného zdravotníctva hneď na začiatku, čo povedie k urýchleniu privatizácie zvyšku zdravotníckych zariadení a k zavedeniu úplného hradenia celej zdravotnej starostlivosti. Následne začnú tí istí finanční žraloci lákať ľudí na súkromné komerčné zdravotné poistenie – ale POZOR: poistia výlučne mladých a zdravých ľudí – ľudí 50+ a tých, ktorí už majú nejakú chorobu vôbec nepoistia. no aj tí šťastlivci, ktorých poistili, sa nevyhnú sklamaniu, ak ochorejú chorobou, ktorá vyžaduje nákladnú liečbu, pretože ani komerčná poisťovňa im celú liečbu neuhradí – bude mať svoje vnútorné dokumenty o limitoch úhrad.

POZNÁMKA: už dnes sa finanční žraloci prostredníctvom nastrčených ľudí v zdravotných poisťovniach a na Ministerstve zdravotníctva, ale aj u niektorých zriaďovateľov (najmä VÚC) usilujú dostať nemocnice do krachu tým, že im nedávajú dosť financií ; je to preto, aby tieto po transformácii na akciové (čiže obchodné ) spoločnosti išli urýchlene do krachu a aby ich potom PENTA a podobní žraloci čo najlacnejšie skúpili. Následne zrušia „nelukratívne“ oddelenia a zavedú vysoké platby za liečbu (pozor: nielen za lieky, ale aj za vyšetrenie a ošetrenie) bez toho, aby riešili problém, kde a hlavne za čo sa budú bežní ľudia liečiť!

> Suma sumárum: len naozaj bohatí – miliardári (zlodeji, ktorí rozkradli tento štát a špekulanti) budú mať na platenie liečby. Avšak tí nebudú potrebovať naše kliniky – pôjdu za svoje peniaze do Švajčiarska.

> Kto neverí, nech si preštuduje Sulíkove knihy o odvodovom bonuse; pozor: treba ich však čítať v kontexte na súčasný systém sociálneho zabezpečenia a systém zdravotnej starostlivosti.

> Priatelia, skúste si položiť otázky:

Máte toľko peňazí, by ste si z nich dokázali zabezpečiť prostriedky na dožitie v starobe, chorobe a v prípadnej strate zamestnania? A ak máte dosť našetrené, ste si istí, akú skutočnú hodnotu budú mať tieto úspory o 5-15-20 rokov pri súčasných turbulenciách na svetových finančných trhoch, ktoré ako predpovedajú odborníci budú najmenej 20 rokov permanentné?

> Máte toľko peňazí, aby ste si v prípade vážnej choroby alebo operácie mohli zaplatiť finančne náročné liečby či medicínske zákroky? Viete vôbec, koľko taká liečba stojí, že to môže byť rádovo niekoľko miliónov korún?

> Nemá tento scenár nezodpovedného šialenca znaky genocídy tentokrát už nielen najslabších sociálnych vrstiev, ale aj strednej vrstvy??

S pozdravom

JUDr. Emília Kršíková
http://www.nadhlad.com/content/sulikov-pyramidovy-podvod
Terezia13
23.11.18,16:29
bjuty smis
23.11.18,16:33
[QUOTE="Ing. Ľubomír Janoška"]
Nejako si sa nám rozprorokoval. Náhodou si neradil nejakej pani v Humennom? :D[/QUOTE
Pani Vešticu z Humenného mám vieš kde...;)

-----------------------------------------

Sulíkov pyramídový podvod

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

Pozorne prečítaj a pošli to ďalej – aj s prílohami článkov z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.


S pozdravom

JUDr. Emília Kršíková
http://www.nadhlad.com/content/sulikov-pyramidovy-podvod


:)) takže toto teraz treba citovať :))
zlodejku smerácku ....
Také šafárenie s eurofondmi, aké sa odohráva na Slovensku, úradníci z Bruselu zrejme nevidia každý deň. Disponujeme jasnými dôkazmi o tom, že nehorázne peniaze zarábali a niekoľko nasledujúcich rokov mali z Európskeho sociálneho fondu poberať bývalá šéfka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová a jej štátna tajomníčka Emília Kršíková. Keby nedošlo k výmene vlád, verejnosť by sa zrejme nikdy nedozvedela o tom, že Tomanová si mohla „brigádou“ v rámci národného projektu Centra sociálneho dialógu Slovenskej republiky vo vlastnom rezorte privyrobiť popri ministerskom plate viac ako 59-tisíc eur a Kršíková ešte viac, neuveriteľných 77-tisíc eur za účasť na rôznych besedách a vykonávanie poradenskej činnosti.
Terezia13
23.11.18,16:48
buchač
23.11.18,16:50
zabudol si dať aj vysvetlenie....
https://sulik.sk/emilia-krsikova-pamflet-k-odvodovemu-bonusu/

Tomanová je už minulosť, aj keď je pravdou, že sa nabalila solídne.
Kršíkova a besedy ?
Ale no tááááák...predsa si každý nechá zaplatiť za svoju činnosť....či ?
Veď aj tu, na Porade je ten Mihálov Drak...a nie je zadarmo...či ?
http://www.porada.sk/t38372-cennik-za-vstup-do-elektronickej-encyklopedie-mzdarov-drak.html
Tie jeho školenia s p. Motyčkovou sú snáď charita ...???

To vysvetlenie od Sulíka ? Že teraz vraví tak, ako tam píše ?
No ja neviem, ale skúsenosť ma (a nie iba mňa) poučila, že papier veľa znesie.
Teraz je to tak a jedným sedením v parlamente by sa raz dva všetko mohlo zmeniť.
bjuty smis
23.11.18,17:04
už som ten koniec zmazal, ale stihol si to..:)
to je už na starú blažkovú - ked chceš
nezasmradme to tu...

daj radšej,čo ťa potešilo..
buchač
23.11.18,17:19
daj radšej,čo ťa potešilo..

Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
bjuty smis
23.11.18,17:22
daj radšej,čo ťa potešilo..

Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
no vidíš...aj ťa to potešilo...
a tomu aj rozumieš :))

máš kanál History HD ?
pozeráš " Z ohnivej vyhne " ? ( aj teraz ide )...?
buchač
23.11.18,18:02
daj radšej,čo ťa potešilo..

Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
no vidíš...aj ťa to potešilo...
a tomu aj rozumieš :))

máš kanál History HD ?
pozeráš " Z ohnivej vyhne " ? ( aj teraz ide )...?
Prečo by ma nepotešilo ? Šak love budú...lepšie, ako hrdzavým klincom do oka....či ?
------------------------
Pozerám...ale už idú len reprízy...ale občas si pozriem aj tie.
------------------------
Hento by malo skončiť u nejakého poľovníka...švagriná objednala ako darček na výročie dotyčnému.
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/44758703_130979331208838_8818994938881507328_n.jpg ?_nc_cat=101&_nc_eui2=AeHjKiIyAxkS901fVIN7l1I1Xi1ZITkD6VCjFTHJR BEL4yvqY218wlOZX25hTpBQAOh4EB3LQAet734moSWZxsUgGib DdEYqly06iCHsdo57rQ&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=de4971374319524d5ed2959fc00b77d7&oe=5C6BD503
bjuty smis
23.11.18,18:23
parádny " bičák "
vyhrál si sa

mna ta baví, lebo som mal na škole predmet kovanie :)) hned ma napadne, ako som pri kalení krompáča odyebal hrot
korela
23.11.18,18:24
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
kopretinka
23.11.18,18:27
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
afrikánka
23.11.18,18:27
daj radšej,čo ťa potešilo..

Povedzme to, že som dnes dokončil jednu zákazku...
no vidíš...aj ťa to potešilo...
a tomu aj rozumieš :))

máš kanál History HD ?
pozeráš " Z ohnivej vyhne " ? ( aj teraz ide )...?
Prečo by ma nepotešilo ? Šak love budú...lepšie, ako hrdzavým klincom do oka....či ?
------------------------
Pozerám...ale už idú len reprízy...ale občas si pozriem aj tie.
------------------------
Hento by malo skončiť u nejakého poľovníka...švagriná objednala ako darček na výročie dotyčnému.
]
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
Ty tu používaš reklamu na svoje žabikláče!!!!!!!!!!!!!!
korela
23.11.18,18:29
https://www.youtube.com/embed/WxCjj4U3Sgw
Počula som myšlienku, že Zem patrí všetkým ľuďom. Neviem, ktorú filozofiu, smer reprezentovala.
korela
23.11.18,18:35
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.
buchač
23.11.18,18:35
parádny " bičák "
vyhrál si sa

mna ta baví, lebo som mal na škole predmet kovanie :)) hned ma napadne, ako som pri kalení krompáča odyebal hrot
Vyhral ? Kuwa...to bol trochu iný level hrátok, nakoľko termín na vyhotovenie dosť krátky.
Darčekové balenie...zdobenie do dreva som robil vypaľovaním.
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/44713522_130979821208789_4339936131870097408_n.jpg ?_nc_cat=110&_nc_eui2=AeHaFX1YHZb_oFmsFEol0k4xEu_gd1PTX-YbtNl3acHIwy9nRLWB4RpzvKjmdVpptm3dqRCajKAIl-vPQTr6ykkA2L4oonGZUoNPoooYagAgpg&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=5b7e14f95ce87d19c8ffa3be6c150bed&oe=5C6ADE98
https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/44652778_130979724542132_7463968336502587392_n.jpg ?_nc_cat=102&_nc_eui2=AeHjXW3M3byevqsxsrjsVjU4oyI0DE2mEY5lk9c7i KI7Udvyb-jOspfQ7vMYShDXbtMA4EYa4W589_BNAuMDZowgg0m3nO6XYWLq wEEveLspDg&_nc_ht=scontent.fprg2-1.fna&oh=09d51ed6ad5829e24496d0477ea67a0c&oe=5C74ACE5

Kovanie, sústruženie, frézovanie, zváranie, ...a iné sme mali aj my na strojarine.
Dnes by absolvent také činnosti zmákol akurát tak na mobile.
buchač
23.11.18,18:36
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
Hm...a koho zaujíma názor tvojej svokry ?
-------------
Tvoje dieťa bolo nešikovné...
-------------
Fakt ma to nezaujíma...ale ty vieš, čo robíš.
alaya1
23.11.18,18:42
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
buchač
23.11.18,18:56
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
Ty tu používaš reklamu na svoje žabikláče!!!!!!!!!!!!!!

Dlho som ťa mal na háku, momentálne urobím výnimku.

Dnes som dostal ss od jedného člena, kde ma žiadal o určité info práve ohľadom nožov.
Mimo reči sa opýtal, prečo som odstránil fotky tých svojich realizácií.

Takže aby bolo jasno...TY si ten dôvod !

Nepotrebujem nejaké pindy od osoby, ktorá nemá ani páru, v čom tá výroba spočíva, koľko je potrebné venovať tomu času. Ten mám síce dostatok, aj nožiarstvo mám hlavne ako koníček...a že občas zarobím ? Tak to je už iná vec.
Na určité témy sa bavím len so seberovným...a silno pochybujem, že sa tu nejaký nájde.
Keby áno, rád pokecám, vymením názory, postrehy, skúsenosti...

Nerobím si absolútne reklamu...ja sa v podstate teším, že za tých pár rokov som sa dostal na určitú úroveň v tej kvalite...ale ešte mi veľa chýba, ešte stále sa mám (a aj sa) čo učiť.
Reklama ? A na čo ?
Pred časom som síce vyhotovil pre 1-2 členov nejaký nôž...ale to už minulo. Neverím totiž, že by niekto zo zúčastnených dal objednávku, nakoľko cenu by si jeden aj 2x rozmyslel.

P.S.
Žabykláče máš doma ty, s ktorými ani len chleba neodkrojíš...
alaya1
23.11.18,19:00
Buchac, ja by som som si objednala, ale na moju soju, tofu mi staci aj za 3.50 z Pepca :) :)
kopretinka
23.11.18,19:00
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.
alaya1
23.11.18,19:03
Mna nepotesilo - pred 2 tyzdnami jedna mila "spoluobcanka" pri stretku v brane jedneho uradu, si tak pekne odkaslala....samozrejme, ze aj pri zadrzani dychu som to schytala. Najskor ziadne priznaky, potom 39 teplota- prvykrat v zivote , potom tuhe sterkajuce hlieny, suchy kasel- nic nezabera.....ak ju stretnem, dam jej preplatit tie ucty v lekarni ...dajte typ, co pomoze. Mam za sebou babske aj medicinske volnopredajne,..lekarka-- ATB netreba :(
Nandrolon
23.11.18,19:04
Moja dcera sije, zapaluje, reze krabice, kvasi cca od necelych 5 rokov. 2 a pol rocny syn ukradne noz a bezi 10 metrov cez 2 izby a ja potom z toho nespim... Sufliky s nozami mame odvtedy schovane. Ale zoberie stolicku a dostane vsade. Zapalku si ako 2 rocny zapalil medzi prstami, takze mala dierkadierka, uz sa ale zcelila. Vo velkom dome sa nedaju deti ustrazit, preto som aj rad, ze sa popalil. Lepsie ako zapalit dom a zhoriet. Odvtedy mu davam zapalky, ale uz nechce. Detto horuci hrniec. Obidvom som kazal sa chytit, ani jedno dieta sa nepopalilo. Naposledy som zenu prekvapil na obede, ze pistol na 15 mm svetlice mi uz nefunguje /9mm plynovka/ ze na silvestra kupujem druhu a ze tuto necham synovi 2,5 r na hranie :-))))))))))) Skoro ani neobedovala. Neviem, co je na tom zle, ked namiesto plastovej hracky bude mat kovovu hracku... Akurat, ze ta plastova striela gulicky a ta kovova nic...
alaya1
23.11.18,19:04
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.

Ty si ver comu chces, ja som pisala korele.
korela
23.11.18,19:08
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
Predstav si, že aj ja som učila dcéru vyšívať, a kto jej mal kúpiť potrebné veci? V tomto prípade nejde o darček.
Ani sa k tomu radšej nevyjadrujte, ja viem, ktorá žena jej to darovala, poznala jej intonáciu hlasu, vy nie, a pospájala som si veci hneď, takže asi tak. Možno nie je každý tak vnímavý, aby vycítil zámer situácie.
Stredovek či dnešok, každé slovo má svoj význam, svoju skladbu písmien, to sa nemení, slovo má silu hromu, treba zažiť, skúsenosť je fakt neprenosná.
kopretinka
23.11.18,19:09
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.

Ty si ver comu chces, ja som pisala korele.
to si síce písala,ale citovala si tam aj mňa,čiže som do toho zatiahnutá aj ja.A áno,ja neverím,čomu ja chcem
alaya1
23.11.18,19:10
Bohu vdaka, ze sa tymito vecami nezapodievam......
korela
23.11.18,19:10
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.

Ty si ver comu chces, ja som pisala korele.






Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.

Ty si ver comu chces, ja som pisala korele.
Proste si si rýpla, pekný víkend všetkým.
kopretinka
23.11.18,19:13
Bohu vdaka, ze sa tymito vecami nezapodievam......ale v boha veríš
babka - ježibabka
23.11.18,19:13
Mna nepotesilo - pred 2 tyzdnami jedna mila "spoluobcanka" pri stretku v brane jedneho uradu, si tak pekne odkaslala....samozrejme, ze aj pri zadrzani dychu som to schytala. Najskor ziadne priznaky, potom 39 teplota- prvykrat v zivote , potom tuhe sterkajuce hlieny, suchy kasel- nic nezabera.....ak ju stretnem, dam jej preplatit tie ucty v lekarni ...dajte typ, co pomoze. Mam za sebou babske aj medicinske volnopredajne,..lekarka-- ATB netreba :(
Čaj z orechových škrupín. Ja kašlem už 10 rokov, od jednej operácie a nepomáha mi NIČ
korela
23.11.18,19:14
Ďakujem Bohu, že som nikdy nepracovala v čisto ženskom kolektíve, a že som doma mala bratov a nemusela riešiť hovadiny a intrigy.
buchač
23.11.18,19:17
parádny " bičák "
vyhrál si sa

mna ta baví, lebo som mal na škole predmet kovanie :)) hned ma napadne, ako som pri kalení krompáča odyebal hrot

...a korela nám svojimi stupídnymi drístami doyebabrala obyčajnú debatu.
alaya1
23.11.18,19:18
preco rypla? len som napisala svoj nazor.
Nandrolon
23.11.18,19:19
Mna nepotesilo - pred 2 tyzdnami jedna mila "spoluobcanka" pri stretku v brane jedneho uradu, si tak pekne odkaslala....samozrejme, ze aj pri zadrzani dychu som to schytala. Najskor ziadne priznaky, potom 39 teplota- prvykrat v zivote , potom tuhe sterkajuce hlieny, suchy kasel- nic nezabera.....ak ju stretnem, dam jej preplatit tie ucty v lekarni ...dajte typ, co pomoze. Mam za sebou babske aj medicinske volnopredajne,..lekarka-- ATB netreba :(
Čaj z orechových škrupín. Ja kašlem už 10 rokov, od jednej operácie a nepomáha mi NIČ
Hodinu po zobudeni, alebo permanentne? Lebo si mi vtedy s kaslom pomohla. Kaslem rano od r.2001 po tazko liecenom obojstrannom zapale pluc + "upokojovanie srdca beta blokatormi mesiace, lebo mi islo opustit hrudnu dutinu" :-)
alaya1
23.11.18,19:20
Mna nepotesilo - pred 2 tyzdnami jedna mila "spoluobcanka" pri stretku v brane jedneho uradu, si tak pekne odkaslala....samozrejme, ze aj pri zadrzani dychu som to schytala. Najskor ziadne priznaky, potom 39 teplota- prvykrat v zivote , potom tuhe sterkajuce hlieny, suchy kasel- nic nezabera.....ak ju stretnem, dam jej preplatit tie ucty v lekarni ...dajte typ, co pomoze. Mam za sebou babske aj medicinske volnopredajne,..lekarka-- ATB netreba :(
Čaj z orechových škrupín. Ja kašlem už 10 rokov, od jednej operácie a nepomáha mi NIČ

Tak, zial, tie skrupiny nemam, mam strasne dusivy kasel- ja viem, kto mi to sposobil, uz to trva dlho, pojdem asi do solnej jaskyne. Neviem, ci pomoze, aspon zrelaxujem, si mila este raz vdaka.
Nandrolon
23.11.18,19:30
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
nežijeme v stredoveku,ale,ale furt sa verí na piatok trinásteho,čiernu mačku a kominára.Je každého vec,v čo verí a v čo neverí.
Aj v boha veria,a tých je viac ako tých,čo veria na povery.
Pravi veriaci na "povery", horoskopy, vestice, neveria. Akurat penazenku som daval s bankovkami, lebo by ma nenapadlo dat ju prazdnu, teda okrem manzelky, ta zije z lasky :-).
Co sa tyka piatku 13., ten mam najradsej, nakolko je o cosi menej aut na cestach. Teda menej dosrancov, lebo "13 - Pan Boh pri nas". Takze vtedy mozu veriaci jazdit v obci 90 km/h :-))))))) diky Broňa.
alaya1
23.11.18,19:31
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
Korela - Ale neuzitocne si si dala, tak snad bude krajsi vecer :) :)
korela
23.11.18,19:42
Dvojročné dieťa prechádzajúce v dvojmetrovej vzdialenosti okolo repliky Michelangelovej Piety, ktorú videlo po prvýkrát, s úplnou prirodzenosťou vysloví slovo lekár pokračujúc ďalej vo svojej činnosti.
misoft
23.11.18,19:50
Povery, povery..... pche!
Čierna mačka? Dlabať - jednu mám doma...
Piatok 13.? Šak niekedy ani neviem, akého je...
Kašeľ? Pche.... kašlem a hotovo, keď treba, ešte si dám jednu "oddychovku" :D .....
Chodenie popod rebrík? Pche! Ak sa nedá inde prejsť, tak aj popod neho....
Veriaci? Pokiaľ nevidím, nepočujem, neohmatám, neochutnám... neverím...
Diéty? Pche.... držím bodovú... zbodnem, čo vidím.....
:D:D:D
alaya1
23.11.18,19:51
Povery, povery..... pche!
Čierna mačka? Dlabať - jednu mám doma...
Piatok 13.? Šak niekedy ani neviem, akého je...
Kašeľ? Pche.... kašlem a hotovo, keď treba, ešte si dám jednu "oddychovku" :D .....
Chodenie popod rebrík? Pche! Ak sa nedá inde prejsť, tak aj popod neho....
Veriaci? Pokiaľ nevidím, nepočujem, neohmatám, neochutnám... neverím...
Diéty? Pche.... držím bodovú... zbodnem, čo vidím.....
:D:D:D



S tymto si reagoval na moj prispevok o tom, ze som prosila o radu, co na dusivy kasel?
misoft
23.11.18,19:52
Nie!
Len som písal, na čo všetko "kašlem"..... :D:D:D
afrikánka
23.11.18,20:04
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxx
Ty tu používaš reklamu na svoje žabykláče!!!!!!!!!!!!!!

Dlho som ťa mal na háku, momentálne urobím výnimku.

Dnes som dostal ss od jedného člena, kde ma žiadal o určité info práve ohľadom nožov.
Mimo reči sa opýtal, prečo som odstránil fotky tých svojich realizácií.

Takže aby bolo jasno...TY si ten dôvod !

Nepotrebujem nejaké pindy od osoby, ktorá nemá ani páru, v čom tá výroba spočíva, koľko je potrebné venovať tomu času. Ten mám síce dostatok, aj nožiarstvo mám hlavne ako koníček...a že občas zarobím ? Tak to je už iná vec.
Na určité témy sa bavím len so seberovným...a silno pochybujem, že sa tu nejaký nájde.
Keby áno, rád pokecám, vymením názory, postrehy, skúsenosti...

Nerobím si absolútne reklamu...ja sa v podstate teším, že za tých pár rokov som sa dostal na určitú úroveň v tej kvalite...ale ešte mi veľa chýba, ešte stále sa mám (a aj sa) čo učiť.
Reklama ? A na čo ?
Pred časom som síce vyhotovil pre 1-2 členov nejaký nôž...ale to už minulo. Neverím totiž, že by niekto zo zúčastnených dal objednávku, nakoľko cenu by si jeden aj 2x rozmyslel.

P.S.
Žabykláče máš doma ty, s ktorými ani len chleba neodkrojíš...

Bla,bla,bla ...Tak JA som ten dôvod, že TY si odstránil svoje hračky?!
Hlavne si ukázal, že na nevinné "srandičky" reaguješ ako sopľavý fagan. A vraj TY máš zmysel pre humor! Máš, ale iba vtedy, ak zarypneš TY, to sa bavíš, na cudzí účet, že?
Netvrď, že neviem, čo je poriadny nôž a ani, že neviem, ako sa vyrába. Chlieb nekrájam, netreba, dá sa kúpiť nakrájaný, to ostatné? Damaškový žabykláč, si predstav zadarmooo... prečo, za čo, od koho, tak to ťa nemusí zaujímať. Preto aj viem o výrobe nožov viac, ako je bežný priemer znalostí. o takomto "ihruškaní".

;):rolleyes::cool::---
buchač
23.11.18,20:24
Bla,bla,bla ...Tak JA som ten dôvod, že TY si odstránil svoje hračky?!
Hlavne si ukázal, že na nevinné "srandičky" reaguješ ako sopľavý fagan. A vraj TY máš zmysel pre humor! Máš, ale iba vtedy, ak zarypneš TY, to sa bavíš, na cudzí účet, že?
Netvrď, že neviem, čo je poriadny nôž a ani, že neviem, ako sa vyrába. Chlieb nekrájam, netreba, dá sa kúpiť nakrájaný, to ostatné? Damaškový žabykláč, si predstav zadarmooo... prečo, za čo, od koho, tak to ťa nemusí zaujímať. Preto aj viem o výrobe nožov viac, ako je bežný priemer znalostí. o takomto "ihruškaní".

;):rolleyes::cool::---

Veru bla, bla...
Veru si ty ten dôvod....a doplním ešte aj to, že si prispela svojou mierou k zníženiu úrovne Porady. Koľko zákulisných oných si viedla, to vieš len ty.

Pozor na jedno.
Je rozdiel, ako sa rýpe...aj to treba vedieť.

Jasné...ty vieš, ako sa vyrába....pche.
Pointu s chlebom si (ako vidno) nepochopila.

Damaškový nôž máš ? Dokonca zadarmo. Nie je dôvod neveriť.
Existujú ženské, čo dostali zadarmo aj Porsche........

Hovno vieš o ihruškani a nie ešte o výrobe nožov.

HOWG !
afrikánka
23.11.18,20:31
Bla,bla,bla ...Tak JA som ten dôvod, že TY si odstránil svoje hračky?!
Hlavne si ukázal, že na nevinné "srandičky" reaguješ ako sopľavý fagan. A vraj TY máš zmysel pre humor! Máš, ale iba vtedy, ak zarypneš TY, to sa bavíš, na cudzí účet, že?
Netvrď, že neviem, čo je poriadny nôž a ani, že neviem, ako sa vyrába. Chlieb nekrájam, netreba, dá sa kúpiť nakrájaný, to ostatné? Damaškový žabykláč, si predstav zadarmooo... prečo, za čo, od koho, tak to ťa nemusí zaujímať. Preto aj viem o výrobe nožov viac, ako je bežný priemer znalostí. o takomto "ihruškaní".

;):rolleyes::cool::---

Veru bla, bla...
Veru si ty ten dôvod....a doplním ešte aj to, že si prispela svojou mierou k zníženiu úrovne Porady. Koľko zákulisných oných si viedla, to vieš len ty.

Pozor na jedno.
Je rozdiel, ako sa rýpe...aj to treba vedieť.

Jasné...ty vieš, ako sa vyrába....pche.
Pointu s chlebom si (ako vidno) nepochopila.

Damaškový nôž máš ? Dokonca zadarmo. Nie je dôvod neveriť.
Existujú ženské, čo dostali zadarmo aj Porsche........

Hovno vieš o ihruškani a nie ešte o výrobe nožov.

HOWG !



:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Nesklamal si, iné som ani nečakala:---
korela
24.11.18,12:10
Pri hodnotení znalostí o kovoch by som brala do úvahy aj bydlisko afrikánky. Netreba ženy podceňovať, neexistuje iba kuchyňa.
bettylou
24.11.18,12:22
Mna nepotesilo - pred 2 tyzdnami jedna mila "spoluobcanka" pri stretku v brane jedneho uradu, si tak pekne odkaslala....samozrejme, ze aj pri zadrzani dychu som to schytala. Najskor ziadne priznaky, potom 39 teplota- prvykrat v zivote , potom tuhe sterkajuce hlieny, suchy kasel- nic nezabera.....ak ju stretnem, dam jej preplatit tie ucty v lekarni ...dajte typ, co pomoze. Mam za sebou babske aj medicinske volnopredajne,..lekarka-- ATB netreba :(
Čaj z orechových škrupín. Ja kašlem už 10 rokov, od jednej operácie a nepomáha mi NIČ

Tak, zial, tie skrupiny nemam, mam strasne dusivy kasel- ja viem, kto mi to sposobil, uz to trva dlho, pojdem asi do solnej jaskyne. Neviem, ci pomoze, aspon zrelaxujem, si mila este raz vdaka.

A fajne to tam roznesieš...
buchač
24.11.18,12:42
Pri hodnotení znalostí o kovoch by som brala do úvahy aj bydlisko afrikánky.

To by sa dalo potom tvrdiť trebárs aj to, že na Ostravsko - Karvinsku majú ženy znalosti ohľadom ťažby uhlia.
korela
24.11.18,12:59
Povery, nepovery, ostré predmety by sa nemali darovať, rovnako ako vreckovky a pod. Svokra na tom bazírovala.
Raz dieťa v strednom školskom veku dostalo nevinné šitíčko s ihlami, pár cvernami, zapínacím špendlíkom, taká prvá pomoc pri nehode, nemala som pritom dobrý pocit, cítila som zámer, aj to tak dopadlo. A to pritom išlo iba o drobnosť.
Výrobcu to zaujímať síce nemusí, ale niektoré bosorky vedia čo robia.
ani hodiny
a čo znamená ihla?
Ihla je ostrá, popichá..., toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti, ani prázdna peňaženka akokoľvek drahá sa nemá darovať bez vložených peňazí.
Ale je fakt, že som dostala od mamy v mladosti takú peknú, a našla som v nej väčšiu bankovku, nikdy ma však v tomto duchu neviedla, tak neviem či náhoda, slušnosť, či darček v darčeku.
Knihou sa nič nepokazí, kvetom, čoko.

Korela, pre Boha, nezijeme v stredoveku.....ja som mojej dcere kupila prve siticko, ked mala 5 rokov !!
Korela - Ale neuzitocne si si dala, tak snad bude krajsi vecer :) :)
Niekedy mi tvoje príspevky pripadajú ako zo stredoveku, i keď si mnohí ľudia možno myslia, že sa vtedy žilo inak, akurát tak bez elektriny a plynu. Menia sa systémy, medziľudské vzťahy ostávajú, sama vieš koľko je archetypov.
Ja som v piatich strihala a šila na bábiky aj s inými dievčatkami pod veľkým orechom celé leto. Neskôr šila pre zákazníčky, tak doma ihiel a strojov do aleluja, takže šitíčko si mohla odpustiť rovnako ako ty svoju poznámku s výkričníkmi. Zasa ťa hodím na ignore, nenechám sa tebou zatiahnuť do primitívnych debát.

Pre mňa nič neznamená, že sa zverejnil prístup k hodnoteniu, ešte som tam nebola. Aj tak viem, kto sa pri mne angažoval, vždy dva mínusy naraz tesne po sebe. Buď jedna dvojica alebo druhá s manželovým nickom. Je mi to u ...

Spýtam sa, ostáva možnosť hodnotenia? Ostáva. Mňa nezaujíma, ak mám dôvod hodiť spravodlivé mínus, rovnako ty si využila vysloviť svoj názor, tak detto ja. Pretože som jasne napísala, že ..."toho je ďaleko viac, nie som expertka v tejto oblasti" ..., myslím, že to bolo dosť jasne vysvetlené. Aj na páračkách sa vedeli ženy zabaviť lepšie ako dnes na niektorých fórach.

Ak si myslíš, že mňa poteší nejaké udelenie mínusu, tak si veľmi na omyle, nepoznáš ma, ja ťa mám celú prečítanú, teba neštve nič čo napíšem, možno ani nick, stačila niekedy v minulosti niektorá moja myšlienka, tak tu o sebe nevypisuj a nedočítaš sa.

Nie je problém ľudí manipulovať a intrigovať.
korela
24.11.18,13:02
Ešte dodám, že si vypisovala, už si s tým konečne prestala, že ty nezvykneš prehrávať. Niekto tu s tebou hádam bojuje?
korela
24.11.18,13:10
Pri hodnotení znalostí o kovoch by som brala do úvahy aj bydlisko afrikánky.

To by sa dalo potom tvrdiť trebárs aj to, že na Ostravsko - Karvinsku majú ženy znalosti ohľadom ťažby uhlia.
A prečo by nemohli mať?
Ty si druhý v poradí.
kukučka
24.11.18,13:48
čím si staršia, starší
afrikánka
24.11.18,14:04
.
alaya1
24.11.18,16:25
Korela- ja som len o siticku ....ty ani neviem o com- necitam, take elaboraty :) :) :)...Tak pekny vecer.......zide sa...


P.S. dnes som bola opat pred tym hotelom....kobercek bol cisty....snad to postaci ako biela vlajka v mojich rukach :) :) :) :) :)
Nandrolon
24.11.18,17:07
Afrikanka je mladica, ta nahana este mladych chlapov!
:-))))))))))))))))))
Nandrolon
24.11.18,18:36
Ale mas detsky look. Daj si nieco sexi! Mna by potesila M10M. :-))
afrikánka
24.11.18,21:54
:rolleyes::cool::mee:
Nandrolon
25.11.18,06:46
:rolleyes::cool::mee:
Daj to pomalsie, nestiham obracat!
lujza.j
25.11.18,13:20
Mozno raz v ba:D:---
Mila123
25.11.18,13:23
Mozno raz v ba:D:---
prepáč Lui, ako by ste v BA žili a prežili po takej nádielke , keď Vám 1 cm poprašok robí problém....
lujza.j
25.11.18,14:34
Mila ja totok naschvalski:D
Nuž...treba sa naucit...ti ktori to maju na starosti....by sa mozno spamatali...alebo aj nie?!chceme byt strasne svetovy a nevieme si cesty ohrabat...a potom masmiech celemu sk...
Zima 2012/2013 myslim,ze to bola ta co este aj 25.3 sme mali kopu snehu....a veru zili sme..na toto mesto furt snezilo....a cestari...aj vodici to dajako zvladali:)
Je vsak mozne ,ze za 5rokov je na cestach v ba viac blbcov:( alebo viac ludi ma v paprčiach mobil...to ked vidim..vrrr.....
misoft
25.11.18,14:46
Mozno raz v ba:D:---
A pribudne aj toto:
buchač
26.11.18,14:40
lujza.j
26.11.18,14:48
Uz som to videla...dufam,ze to ako frk....ibá..ze by nié?!
alaya1
26.11.18,15:03
Tak moze Andris startovat special a vysvetlovat :) :...on rad....toto som videla uz davnejsie..
misoft
26.11.18,16:03
Uz som to videla...dufam,ze to ako frk....ibá..ze by nié?!
Som sa riadne zarehlil.... no čo už.... Amerykánci vedia prd, čo to borovička je.... keď si whiskey robia z kukurice a žita (alebo pšenice) 51%/49%... (Bourbon Whiskey)
bettylou
26.11.18,17:37
To sa potom v amerike predstav niekomu ako Slovák, tak sledovatelia takýchto správ budú na teba kukať jak na dajake čudo nešťastné. Že kôli čiernemu nelegálnemu páleniu borovičky v noci vyrubujeme naše lesy až sa odlesňujeme. :D
Hoci mne to videjko pripadá ako nahrané na spôsob amerických správ nejakým našim srandistom/tkou.
buchač
26.11.18,18:20
misoft
26.11.18,18:33
Pred cca hodinou mi volal bráška - naštvaný, rozčúlený....
Už je to rok, čo podal návrh na vklad na kataster. Podal i sťažnosť, peniaze mu vrátili za 6 mesiacov. Dnes sa (už asi po šiestykrát v tomto roku) bol pýtať, ako je to s tým návrhom na vklad.
A výsledok? Nekoná sa, pretože ten návrh nemôžu nájsť - jednoducho - STRATIL sa!!!!
A vraj má podať nový (čo znamená opäť nové zmluvy, nové overovanie, nový poplatok) a potom má čakať.
Takže taký je byrokratický poriadok na Katastrálnom úrade Prešov.
babka - ježibabka
26.11.18,18:45
A to nie je iba v Prešove. Asi všade na Katastri sa dejú čudesné veci. Ja mám tiež skúsenosti. Asi tam úradujú duchovia. Tam sa stratil posledný zápis a okotil sa starý, ten, ktorý už mal byť neplatný.
alaya1
26.11.18,19:13
Pred cca hodinou mi volal bráška - naštvaný, rozčúlený....
Už je to rok, čo podal návrh na vklad na kataster. Podal i sťažnosť, peniaze mu vrátili za 6 mesiacov. Dnes sa (už asi po šiestykrát v tomto roku) bol pýtať, ako je to s tým návrhom na vklad.
A výsledok? Nekoná sa, pretože ten návrh nemôžu nájsť - jednoducho - STRATIL sa!!!!
A vraj má podať nový (čo znamená opäť nové zmluvy, nové overovanie, nový poplatok) a potom má čakať.
Takže taký je byrokratický poriadok na Katastrálnom úrade Prešov.
No my sme nikdy problem tam nemali. Aai sklamal nejaky ludsky faktor.
buchač
26.11.18,19:28
No my sme nikdy problem tam nemali. Aai sklamal nejaky ludsky faktor.
Síce ani my sme nemali žiaden problém, ale to ešte neznamená, že neexistuje.

Ak by sa takéto "problémy" riešili zosobňovaním = ergo by sa to prejavilo na platoch príslušných pracovníkov ? Myslím si, že by sa kvalita ľudského faktoru dosť výrazne zvýšila.

Platobné postihovanie by som v pohode aplikoval v pomere 50 : 50...teda 50% nejakej pokutičky šéfovi príslušného oddelenia, tých zvyšných 50% rozdelil spravodlivo medzi ostatných.
Lebo doteraz je to tak, že šéf len riadi, pindá, berie plat a vysoké odmeny...akurát zodpovednosť urve na podriadených....a to sa týka všetkých sférach úradného šimľa.
buchač
26.11.18,20:32
Ž..ák jeden drbnutý...

https://komentare.sme.sk/c/20970593/putin-pritvrdzuje-a-skusa-co-vsetko-sa-mu-prepecie.html?ref=st-bno-2

...a čo sa "píše" na DennikuN ?
Fujtajbl, to sa snáď ani novinárčinou nedá nazvať...poniektorí ako keby boli Goebbelsovi žiaci.
misoft
26.11.18,20:51
No my sme nikdy problem tam nemali. Aai sklamal nejaky ludsky faktor.
Ten "ľudský" faktor má aj svoje meno - brat ho vie - vždy, keď sa chce u neho spýtať na stav, tak je buď chorý, v teréne, na školení, na dovolenke..... A keď chce, aby to prevzal iný, tak buď to je u neho zamknuté, alebo niekde založené a podobne... No a teraz sa zistilo, že tie dokumenty (Návrh na vklad a 2 darovacie zmluvy s OVERENÝMI podpismi) jednoducho zmizli!
A je to inštitúcia štátnej správy. Takže - aký úrad, taká je i celá štátna správa.... samý bordel....
Keď sme sa s bratom rozprávali, tak som mu už druhýkrát prizvukoval, aby podal sťažnosť priamo na MV. Teraz som mu dokonca poradil, aby podal žalobu na Katastrálny úrad pre nečinnosť úradu štátnej správy, pre spreneverenie a stratu úradných listín.
vicktor
27.11.18,06:29
Ž..ák jeden drbnutý...
https://komentare.sme.sk/c/20970593/putin-pritvrdzuje-a-skusa-co-vsetko-sa-mu-prepecie.html?ref=st-bno-2
...a čo sa "píše" na DennikuN ?
Fujtajbl, to sa snáď ani novinárčinou nedá nazvať...poniektorí ako keby boli Goebbelsovi žiaci.
Necitaj stvave platky a nebudes nastvany. :)
pavol54
27.11.18,06:34
Ž..ák jeden drbnutý...

https://komentare.sme.sk/c/20970593/putin-pritvrdzuje-a-skusa-co-vsetko-sa-mu-prepecie.html?ref=st-bno-2

...a čo sa "píše" na DennikuN ?
Fujtajbl, to sa snáď ani novinárčinou nedá nazvať...poniektorí ako keby boli Goebbelsovi žiaci.
Nuž treba rozlíšiť čo je šírenie nepravdivých informácií či už novinármi alebo aj politikmi a čo je skutočne pravda. Lenže stokrát opakovaná lož je (pre niektorých menej rozhľadených) už pravda
buchač
27.11.18,06:55
Nuž treba rozlíšiť čo je šírenie nepravdivých informácií či už novinármi alebo aj politikmi a čo je skutočne pravda. Lenže stokrát opakovaná lož je (pre niektorých menej rozhľadených) už pravda

Schutza nejak neriešim...on je to proste starý kaviarenský typ novinára = tzv. opilec.

DenníkN je ale už fakt iný level písania.
Tí novinári tam píšu s jasnou hlavou, a hlavne účelovo štvavé články.
bodliak
27.11.18,07:33
Správne malo byť
... byrokratický poriadok na Katastr(of)álnom úrade Prešov.
misoft
27.11.18,08:03
Správne malo byť
... byrokratický poriadok na Katastr(of)álnom úrade Prešov.
Nechcel som to napísať takto (čo ak niekto odtiaľ číta?)... ale inak - máš PRAVDU.
buchač
27.11.18,13:12
Dlhodobé provokovanie Ruska rôznymi vojenskými aktivitami na jeho hraniciach, či neobmedzené vydieranie za postup, ktorý roky prechádza Američanom bez povšimnutia, to všetko len dokazuje, kde vlastne smerujeme a čo bolo cieľom otvorenej náruče krajinám bývalého východného bloku zo strany Západu.

http://cudzinec.blog.pravda.sk/2018/11/27/jedovate-plody-politiky-eu-a-nato/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

-------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=MAvgDhI01_A
Nandrolon
27.11.18,14:06
Po tomto uz malo na hladine plavat zopar tiel.

https://www.facebook.com/otevreneoci18/videos/1763314067113241/
buchač
27.11.18,15:20
Ž..ák jeden drbnutý...
https://komentare.sme.sk/c/20970593/putin-pritvrdzuje-a-skusa-co-vsetko-sa-mu-prepecie.html?ref=st-bno-2
...a čo sa "píše" na DennikuN ?
Fujtajbl, to sa snáď ani novinárčinou nedá nazvať...poniektorí ako keby boli Goebbelsovi žiaci.
Necitaj stvave platky a nebudes nastvany. :)

Vieš o tom, že je dobré čítať aj články s protichodnými názormi ?
To aby si si vedel urobiť názor vlastný.

...a nie som nejak naštvaný, len vyjadrujem svoj názor....respektíve počudovanie, čoho sú schopní poniektorí "novinári" napísať za judášsky groš.

Nie pre každého je modla Fico alebo Sulík...tí toho tiež narozprávajú, vedú štvavé reči, snažia sa ojebabrať každého, kto im na tie ich 3,14čoviny skočí.
pavol54
27.11.18,15:45
Po tomto uz malo na hladine plavat zopar tiel.

https://www.facebook.com/otevreneoci18/videos/1763314067113241/
prečo? škoda obyčajných vojakov. však až po ich zajatí zistili že ti riadili z SBU, Keď sme v roku 1985 kopírovali hranice s MI 24 tiež za nami sedel kontráš a furt do pilota Bližšie, bližšie nech sa skopčáci aktivujú. kým nám zdola nezavolali že RPS 6, zachytil ich aktivovanie tak nám nedovolil pristáť. No to som si vtedy vydýchol.
bjuty smis
27.11.18,15:53
Dlhodobé provokovanie Ruska rôznymi vojenskými aktivitami na jeho hraniciach, či neobmedzené vydieranie za postup, ktorý roky prechádza Američanom bez povšimnutia, to všetko len dokazuje, kde vlastne smerujeme a čo bolo cieľom otvorenej náruče krajinám bývalého východného bloku zo strany Západu.

http://cudzinec.blog.pravda.sk/2018/11/27/jedovate-plody-politiky-eu-a-nato/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

-------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=MAvgDhI01_A
toto ťa potešilo, alebo zarmútilo ?
buchač
27.11.18,16:02
toto ťa potešilo, alebo zarmútilo ?

Čo ...toto ?
Ale podumaj, čo som tým chcel naznačiť...
bjuty smis
27.11.18,16:58
toto ťa potešilo, alebo zarmútilo ?

Čo ...toto ?
Ale podumaj, čo som tým chcel naznačiť...
dáš sem blog starého komunistu plného klamstiev a mám podumať prečo ?

radšej nie :)
buchač
27.11.18,17:21
dáš sem blog starého komunistu plného klamstiev a mám podumať prečo ?

radšej nie :)
Starý komunista ? Možno aj hej...nepoznám ho, neriešim.
Cudzinec niekedy napíše to alebo aj ono...ale v podstate sa s ním dá súhlasiť. A nie som sám, ktorý s podobnými názormi na USA a jej politiku, súhlasí.

Čo som chcel naznačiť ?
Do Ruska nehodno nejak onačiť...do je pichanie nie do včelieho, lež do osieho hniezda.
Tá skladba má niečo do seba...

Ale dám aj inú, dokonca hymnu USA. Začítaj sa do textu a porovnaj oba...osobne veľký rozdiel nevidím.
https://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/hymny/spojene-staty-americke-the-star-spangled-banner-120695

P.S.
Radšej čítam blog starého komunistu, ktorý týmto ale nikomu a ničím nepoškodí...maximálne niekoho trochu naserie, ale to sa dá prežiť.
Ale taký Galko, Nikolajska, Sulík ? Kuwa, ich reči by mali púšťať na srdcovo-cievnom oddelení pacientom s nízkym tlakom....nevraviac už o to, že ak sa dostanú k moci (k týmto ešte doplniť najhajzla Matoviča), tak to budú iné fukoty...nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie.
bjuty smis
27.11.18,17:45
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."

preboha ! čo nám spravia ??
buchač
27.11.18,18:19
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."

preboha ! čo nám spravia ??

Ty si fakt Sulíkovec...dast ist hrúzen.

Ono stačí prijať nejaké zákony, novelizovať určité vyhlášky, etc...a jeden má problémov vystarané až do het.
Už teraz je to u poniektorých jedincov na hrane.
Nie každý má blavácky príjem, teda nebude mať ani blavácky dôchodok.
Stačí "LEN" ochorieť a je to v prdely.
bjuty smis
27.11.18,18:42
ale konkrétne nedášľ,... nevieš...
len fico na tlačovke povedal....
propagujem tu ja niekde sulíka ???, to fakt ?

len ty ho haníš, ale nevieš nič doložiť
buchač
27.11.18,18:45
Tak dolož ty NIEČO POZITÍVNE na Šulina....
bjuty smis
27.11.18,19:21
ty si snád robíš srandu....
buchač
27.11.18,20:05
ty si snád robíš srandu....

Ja ?
Ja som za každú srandu....ale nejak si neodpovedal...alebo niet čím ?

...apropó... Sulík vyčítal Kiskovi nebankovky...či ?
Nemá náhodou Sulík v rodine jedného pána, ktorý vyfasoval 8 rokov v ťurme ?
Kde podľa obžaloby mal totiž obrať 500 ľudí o 261 miliónov korún (8,66 milióna eur)...
...a že sa (vraj) k nemu nehlási ?...to nech rozpráva holubúm.
bjuty smis
27.11.18,20:19
ale konkrétne nedášľ,... nevieš...
len fico na tlačovke povedal....
propagujem tu ja niekde sulíka ???, to fakt ?

len ty ho haníš, ale nevieš nič doložiť


naschval ti kopírujem môj príspevok, že ja " preci " sulíka nechválim, nepropagujem. ?
naopak, ty ho tu haníš, tak povedz prečo ......ja mám odpovedať a chváliť niekoho ???

teraz si dal konkrétne.....tak preto teraz pomreme, lebo nekritizoval kisku za nebankovky ??
čo je on kiskov pán ?

nie, nemá takého v rodine........keby takého mal, tak je to jeho chyba ? on by bol zodpovedný za rodinu ??
preto sa nás čaká sodoma gomora :))
buchač
28.11.18,07:19
ale konkrétne nedášľ,... nevieš...
len fico na tlačovke povedal....
propagujem tu ja niekde sulíka ???, to fakt ?

len ty ho haníš, ale nevieš nič doložiť


naschval ti kopírujem môj príspevok, že ja " preci " sulíka nechválim, nepropagujem. ?
naopak, ty ho tu haníš, tak povedz prečo ......ja mám odpovedať a chváliť niekoho ???

teraz si dal konkrétne.....tak preto teraz pomreme, lebo nekritizoval kisku za nebankovky ??
čo je on kiskov pán ?

nie, nemá takého v rodine........keby takého mal, tak je to jeho chyba ? on by bol zodpovedný za rodinu ??
preto sa nás čaká sodoma gomora :))

Hm.....zahmlievaš.

Sulíka nepropaguješ ? Tak dobre, povedzme.
No ak niekto niekoho (a iných dáva dole) bráni zubami-nechtami, tak to nie je taká skrytá propagácia ?
--------------
Sa/ma čítaš ?
Sulík kritizoval Kisku za nebankovky. Pritom tiež má toho dosť za nechtami.
--------------
Nemá ? Otec jeho partnerky je potom čo-kto ?
http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/otec-sulikovej-druzky-dostal-osem-rokov-natvrdo.html
Súlík by mal v tomto prípade mlčať a nie si brať do úst Kisku a jeho nebankovky (Kisku nebránim, nemusím ho)...nemyslíš ?
Veď to je pokrytectvo najvyššieho rangu.
---------------

To dokladovanie na hanenie Sulíka ? A na čo ? Veď je toho plno...v novinách, na nete.
Naposledy som sa vcelku fest pobavil v nedeľu...na STV " O päť minút 12" bol Sulík a Kapitán.
Oboch mám asi tak rád jak koza nôž...ale premohol som sa a pozeral chvíľu.
Kapitán vycvičil Sulíka, len tak hučalo....
Nandrolon
28.11.18,07:36
Nezastávam sa toho prasaťa, ale myslím, že v tomto prípade bude na 100% platiť, že zlodej okradol zlodeja.
261 mil./500, to vychádza PRIEMERNE na 522 000 Sk/osoba.
Ukáž mi jedného debila /lebo inak sa nedá nazvať/, čo poctivo našetrí/zarobí 522 000 a dobrovoľne ich odovzdá debilovi z článku. Podľa mňa taký nebol ani jeden z tých 500 ľudí. Ale keď niekto ľahko príjde k miliónom /nakradne ich/, nemá problém ich ani ľahko stratiť, nakoľko s nimi nenarába tak zodpovedne ako ten, čo si ich poctivo zarobil.
Mňa teší, keď sa zlodeji vzájomne okrádajú a mafiáni vzájomne vraždia. Čím viac a častejšie, tým lepšie.
"Silnejší pes j*be" platí vždy a všade, aj medzi mafiánmi.
vicktor
28.11.18,08:06
Ale taký Galko, Nikolajska, Sulík ? Kuwa, ich reči by mali púšťať na srdcovo-cievnom oddelení pacientom...
To by bola umrtnost! Cakacie lehoty minimalizovane.
bjuty smis
28.11.18,08:12
[QUOTE="bjuty smis"]ale konkrétne nedášľ,... nevieš...
len fico na tlačovke povedal....
propagujem tu ja niekde sulíka ???, to fakt ?

len ty ho haníš, ale nevieš nič doložiť

................

Sulíka nepropaguješ ? Tak dobre, povedzme.
No ak niekto niekoho (a iných dáva dole) bráni zubami-nechtami, tak to nie je taká skrytá propagácia ?
--------------
Sa/ma čítaš ?
Sulík kritizoval Kisku za nebankovky. Pritom tiež má toho dosť za nechtami.
--------------
Nemá ? Otec jeho partnerky je potom čo-kto ?
http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/otec-sulikovej-druzky-dostal-osem-rokov-natvrdo.html
Súlík by mal v tomto prípade mlčať a nie si brať do úst Kisku a jeho nebankovky (Kisku nebránim, nemusím ho)...nemyslíš ?
Veď to je pokrytectvo najvyššieho rangu.
---------------

To dokladovanie na hanenie Sulíka ? A na čo ? Veď je toho plno...v novinách, na nete.
Naposledy som sa vcelku fest pobavil v nedeľu...na STV " O päť minút 12" bol Sulík a Kapitán.
Oboch mám asi tak rád jak koza nôž...ale premohol som sa a pozeral chvíľu.
Kapitán vycvičil Sulíka, len tak hučalo....

skrytá propagácia :)
len chcem vedieť tvoje dôvody a stále a stále a stále ani jeden...

ale aspoň už netvrdíš, že rodina....sám si dal článok, tak ho čítaj :

Pána Šikrhu som videl jediný raz v živote, keď na jeseň 2007 prišiel pozrieť svojho vnuka. Nekomunikovali sme nikdy predtým ani nikdy potom,“ reagoval na odsúdenie svojho neoficiálneho svokra Sulík. Vo väzení sa ho nechystá navštevovať.

„Neudržiavame žiadne, ani len rodinné kontakty, nevidím dôvod, prečo by sa to malo meniť. Ak niekto takto porušuje zákon, patrí do väzenia,“ dodáva predseda parlamentu. Už vlani pre náš denník potvrdil, že sa s partnerkou zoznámil až tri roky po začatí vyšetrovania spoločnosti Sun.


tak kvôli tomuto je sulík diskvalifikovaný ?? doslova :
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."
čo s tým má sulík ??? že ho odsúdil a píše, že patrí do väzenia ?
buchač
28.11.18,08:32
Amen.

Nevidíš, nechceš vidieť to, o čo mi ide.



tak kvôli tomuto je sulík diskvalifikovaný ?? doslova :
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."
čo s tým má sulík ??? že ho odsúdil a píše, že patrí do väzenia ?

...a toto si vytiahol fest z kontextu.

Nie jeden neprežije a od hladu a nemoci umrie.
Takže asi takto...aj keď mňa sa to bytostne nedotýka...ALE mám rozhodne nejaké skúsenosti.

Možno vieš, možno nie...prekonal som onko.
Rok som maródoval, no nemalo to vplyv na môj príjem.
Myslíš si ale, že ma to nestálo určité financie ? Len dve operácie prišli na pár 10tok tisíc SK.
Aby toho nebolo málo, tak svojho času (rok 2006) prišiel ku mne na návštevu Diabetes. Dodnes je nasáčkovaný a nemieni odísť.
Myslíš si, že inzulíny a iné sú zadarmiko ? Nuž omyl...za kus/5 pier doplácam 40€...a to vravím len o jednom lieku.
Myslíš si, že náležitý diétny režim je lacný ? Nuž omyl...ja síce riešim diétu hlavne pohybom, chvalabožku pomáha...ale inak je to nápor na peňaženku.

Ako vravím, ja to finančne zvládam, lež čo dôchodca, čo nemá bratislavský dôchodok ?
Zaplatí bývanie, zaplatí lieky...a môže sa ísť pásť. Keď nepomôžu deti, tak fakt smola.
Málo je článkov v novinách, na nete, šotov v telke o takýchto jedincoch ?

Mladí nemajú (zatiaľ problémy)...tie ale vždy prídu...či finančné, zdravotné, životné....a to mi ver. Preskákal som cez všetky.
..a preto som aký som, aj tu na Porade...robím si z bežných vecí skôr prdel, ako si robiť problémy....a tie poniektoré "problémy" na Porade ? Nech sa nik neurazí...sú niekedy fakt skôr na smiech...alebo na zaplakanie nad dotyčnými.


Howg...idem makať.
bjuty smis
28.11.18,09:08
o tom tomtom to je
ten, čo ožobračil a rozkradol slovensko presvedčil národ, že na vine je opozícia :)
a že on to teraz zachráni 1 € na obedy.....

tak makaj a vela zdravia...
misoft
28.11.18,09:26
o tom tomtom to je
ten, čo ožobračil a rozkradol slovensko presvedčil národ, že na vine je opozícia :)
a že on to teraz zachráni 1 € na obedy.....

tak makaj a vela zdravia...
Hehehe... 1€ zachráni, šak to chcú satarmo.... a zisťujú, že zase vymysleli riadnu koninu, lebo niektoré školské kuchyne na to jednoducho nemajú vybavenie, pracovné sily, peniaze.....
Takže - čistý populizmus.
Ale aspoň jeden osoh z politikov pre niektorých je - dvíhajú nám tlak, keby sa to dalo do "tlako"vodu - tak by aj praskol.... 1000ATM je už dosť vysoký tlak... malo by im to prasknúť pod ich riťami, aby leteli ta het - až za Cuiperov pás do Oortovho oblaku.... (výrazy si nájdite na nete - vzdialenosti sú to parádne...)
lujza.j
28.11.18,09:45
Vcera potesila posta...od rakuskeho behu zien...jedno z naj podujati pre zeny v europe...podakovali za ucast tohto rocnika..bola som jedna z 33 000 zien a dievcat ....aj s mojim decko bezali sme 10km...da sa aj 5km...alebo chodza s palickami....a pozvali na dalsi 32 druhy rocnik:)
pavol54
28.11.18,10:09
Nezastávam sa toho prasaťa, ale myslím, že v tomto prípade bude na 100% platiť, že zlodej okradol zlodeja.
261 mil./500, to vychádza PRIEMERNE na 522 000 Sk/osoba.
Ukáž mi jedného debila /lebo inak sa nedá nazvať/, čo poctivo našetrí/zarobí 522 000 a dobrovoľne ich odovzdá debilovi z článku. Podľa mňa taký nebol ani jeden z tých 500 ľudí. Ale keď niekto ľahko príjde k miliónom /nakradne ich/, nemá problém ich ani ľahko stratiť, nakoľko s nimi nenarába tak zodpovedne ako ten, čo si ich poctivo zarobil.
Mňa teší, keď sa zlodeji vzájomne okrádajú a mafiáni vzájomne vraždia. Čím viac a častejšie, tým lepšie.
"Silnejší pes j*be" platí vždy a všade, aj medzi mafiánmi.
Lenže to je suma v priemere niekto mohol dať posledných 5000 sk aby si zlepšil stav domácnosti, ale potom musel dať niekto vyššiu.
Nandrolon
28.11.18,10:43
Nezastávam sa toho prasaťa, ale myslím, že v tomto prípade bude na 100% platiť, že zlodej okradol zlodeja.
261 mil./500, to vychádza PRIEMERNE na 522 000 Sk/osoba.
Ukáž mi jedného debila /lebo inak sa nedá nazvať/, čo poctivo našetrí/zarobí 522 000 a dobrovoľne ich odovzdá debilovi z článku. Podľa mňa taký nebol ani jeden z tých 500 ľudí. Ale keď niekto ľahko príjde k miliónom /nakradne ich/, nemá problém ich ani ľahko stratiť, nakoľko s nimi nenarába tak zodpovedne ako ten, čo si ich poctivo zarobil.
Mňa teší, keď sa zlodeji vzájomne okrádajú a mafiáni vzájomne vraždia. Čím viac a častejšie, tým lepšie.
"Silnejší pes j*be" platí vždy a všade, aj medzi mafiánmi.
Lenže to je suma v priemere niekto mohol dať posledných 5000 sk aby si zlepšil stav domácnosti, ale potom musel dať niekto vyššiu.
Je to možné, ale moc tomu neverím.
alaya1
28.11.18,12:39
Amen.

Nevidíš, nechceš vidieť to, o čo mi ide.



tak kvôli tomuto je sulík diskvalifikovaný ?? doslova :
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."
čo s tým má sulík ??? že ho odsúdil a píše, že patrí do väzenia ?

...a toto si vytiahol fest z kontextu.

Nie jeden neprežije a od hladu a nemoci umrie.
Takže asi takto...aj keď mňa sa to bytostne nedotýka...ALE mám rozhodne nejaké skúsenosti.

Možno vieš, možno nie...prekonal som onko.
Rok som maródoval, no nemalo to vplyv na môj príjem.
Myslíš si ale, že ma to nestálo určité financie ? Len dve operácie prišli na pár 10tok tisíc SK.
Aby toho nebolo málo, tak svojho času (rok 2006) prišiel ku mne na návštevu Diabetes. Dodnes je nasáčkovaný a nemieni odísť.
Myslíš si, že inzulíny a iné sú zadarmiko ? Nuž omyl...za kus/5 pier doplácam 40€...a to vravím len o jednom lieku.
Myslíš si, že náležitý diétny režim je lacný ? Nuž omyl...ja síce riešim diétu hlavne pohybom, chvalabožku pomáha...ale inak je to nápor na peňaženku.

Ako vravím, ja to finančne zvládam, lež čo dôchodca, čo nemá bratislavský dôchodok ?
Zaplatí bývanie, zaplatí lieky...a môže sa ísť pásť. Keď nepomôžu deti, tak fakt smola.
Málo je článkov v novinách, na nete, šotov v telke o takýchto jedincoch ?

Mladí nemajú (zatiaľ problémy)...tie ale vždy prídu...či finančné, zdravotné, životné....a to mi ver. Preskákal som cez všetky.
..a preto som aký som, aj tu na Porade...robím si z bežných vecí skôr prdel, ako si robiť problémy....a tie poniektoré "problémy" na Porade ? Nech sa nik neurazí...sú niekedy fakt skôr na smiech...alebo na zaplakanie nad dotyčnými.


Howg...idem makať.



az na to, ze urazas ludi, nie nicky, ale to uz v poslenej dobe si dost obmedzil...ale stane sa... to nie je zart.,
buchač
28.11.18,12:55
Mladí nemajú (zatiaľ problémy)...tie ale vždy prídu...či finančné, zdravotné, životné....a to mi ver. Preskákal som cez všetky.
..a preto som aký som, aj tu na Porade...robím si z bežných vecí skôr prdel, ako si robiť problémy....a tie poniektoré "problémy" na Porade ? Nech sa nik neurazí...sú niekedy fakt skôr na smiech...alebo na zaplakanie nad dotyčnými.


Howg...idem makať.

az na to, ze urazas ludi, nie nicky, ale to uz v poslenej dobe si dost obmedzil...ale stane sa... to nie je zart.,[/QUOTE]

Vec pohľadu.
Sú jedinci, ktoré nemajú zmysel pre srandu... ale dobre, beriem, každý sme nejakí.
Sú jedinci, ktorí by aj mali zmysel pre srandu...ale len vtedy, ak si srandu robia oni.
Sú jedinci, ktorí by aj mali zmysel pre srandu...srandu si robia, srandu znesú tiež...leý potom je to o tom, kto prekročí určitú hranicu....a potom je už koniec srandy.

Niekto sa urazí už len pri (nadsadím) otázke, čo dotyčný mal na raňajky.
Niekto na sarkazmus reaguje ofučením.
Niekto na pravdivý názor sa na pár dní odmlčí.
....a niekto urve príspevok do témy "Citáty"....;)


Jednoznačne ale tvrdím (a mám to overené v praxi), že písané slovo nevyznie tak, ako keby bolo hovorené, kde sa jedinci vidia....vidia reakcie, vidia mimiku, počujú intonáciu hlasu.
alaya1
28.11.18,13:03
Buchac- podla mna je urazka urazkou, ci ju napises, ci povies, ci posunkujes, spievas...mnohych to netesi, tebe to problem nerobi. To je vsetko.
buchač
28.11.18,15:17
Buchac- podla mna je urazka urazkou, ci ju napises, ci povies, ci posunkujes, spievas...mnohych to netesi, tebe to problem nerobi. To je vsetko.

Ohab tak...teba urazí pomaly všetko.

Ale inak zaujímavé. Ty "neurážaš"...ty sa len "brániš" urážaním...
....a to si vravíš praktizujúca kresťanka ? ...a zanedlho tu budeš dávať obrážťoky ohľadom Adventu ? .... ale čo už, šak sa vyspovedáš...a takých "kresťanov" (ja im vravím pokrytci) je teda hafo.


P.S.:
Neurazil som ťa takouto odpoveďou...?

P.S.:
....a mimochodom, vyznačila a vytrhla si z kontextu predchádzajúceho príspevku jednu vetu. Aj tá samotná veta má význam...a pre veľký význam.
Ale hlavne, že tebe to vyhovuje a mohla si si rýpnuť....tak díky za ten "dar".

Len bacha na jedno...aj iní bohatí dopadli tvrdo na zem...a poniektorí sú už pod ňou.
alaya1
28.11.18,15:51
Buchac- podla mna je urazka urazkou, ci ju napises, ci povies, ci posunkujes, spievas...mnohych to netesi, tebe to problem nerobi. To je vsetko.

Ohab tak...teba urazí pomaly všetko.

Ale inak zaujímavé. Ty "neurážaš"...ty sa len "brániš" urážaním...
....a to si vravíš praktizujúca kresťanka ? ...a zanedlho tu budeš dávať obrážťoky ohľadom Adventu ? .... ale čo už, šak sa vyspovedáš...a takých "kresťanov" (ja im vravím pokrytci) je teda hafo.


P.S.:
Neurazil som ťa takouto odpoveďou...?

P.S.:
....a mimochodom, vyznačila a vytrhla si z kontextu predchádzajúceho príspevku jednu vetu. Aj tá samotná veta má význam...a pre veľký význam.
Ale hlavne, že tebe to vyhovuje a mohla si si rýpnuť....tak díky za ten "dar".

Len bacha na jedno...aj iní bohatí dopadli tvrdo na zem...a poniektorí sú už pod ňou.
Mna si sa uz naurazal tolko, ze uz niet cim...a asi naozaj mas zly den,ze???:):)...tzv.samonasieraci ..;);)..
Terezia13
28.11.18,17:01
:):):)
Terezia13
28.11.18,17:16
á môj mínuskár sa ozval, nevadí hlavne že máš schopnosť porozumenia :D:D:D
buchač
28.11.18,17:49
á môj mínuskár sa ozval, nevadí hlavne že máš schopnosť porozumenia :D:D:D

http://www.porada.sk/t312291-p2-ako-vidiet-minuskara.html#post3065427
Terezia13
28.11.18,17:55
á môj mínuskár sa ozval, nevadí hlavne že máš schopnosť porozumenia :D:D:D

http://www.porada.sk/t312291-p2-ako-vidiet-minuskara.html#post3065427
ja som si ťa našla chlope
Terezia13
28.11.18,18:03
á môj mínuskár sa ozval, nevadí hlavne že máš schopnosť porozumenia :D:D:D

http://www.porada.sk/t312291-p2-ako-vidiet-minuskara.html#post3065427
ja som si ťa našla chlope
a ja som uz myslel, ze to zdôvodníl patričnou argumentáciou
nevadí, ale aspoň viem, odkiaľ vietor fúka, do teraz som netušila
Tweety
28.11.18,18:05
Keď poniektorým dochádzajú argumenty, nastupujú mínusky.
alaya1
28.11.18,18:17
Keď poniektorým dochádzajú argumenty, nastupujú mínusky.
asi je v prechode a ma svoj den :)
BXLmiami
29.11.18,07:04
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."

preboha ! čo nám spravia ??
Čo by spravili :-)) Dajú Cigánikovú za ministerku zdravotníctva,to je dostatočný des a nočná mora :-)))
bjuty smis
29.11.18,09:32
"nie jeden neprežije, od hladu a na nemoci umrie..."

preboha ! čo nám spravia ??
Čo by spravili :-)) Dajú Cigánikovú za ministerku zdravotníctva,to je dostatočný des a nočná mora :-)))
dalšia, čo je fico natlkol do hlavy program opozície.....možte si podať ruky....



Ste tímlíderka pre zdravotníctvo, máte prísľub, že ak bude SaS vo vláde, budete ministerka?

Nie. Myslím, že nebudem a necítim sa na to.

Nevzali by ste to, keby vám to ponúkli?

Okolo nás je niekoľko kvalitných adeptov, ktorí sú vyzretejší a pripravenejší na túto pozíciu ako ja v mojom veku a s mojimi skúsenosťami. Seba vidím ako makača, ktorý to robí s radosťou, ktorý behá po Slovensku, dáva dokopy spätnú väzbu, pripravuje najlepšie riešenia, drží tím pokope a komunikuje. Ale sú kandidáti, ktorí budú na pozíciu ministra lepší. Ja som dobrý poslanec, tam je moje miesto.....
Nandrolon
29.11.18,10:11
Bjuty, a ešte je dobrá v sťahovaní nohavičiek, som počul :-)))))))))))))
bjuty smis
29.11.18,10:31
Bjuty, a ešte je dobrá v sťahovaní nohavičiek, som počul :-)))))))))))))
len počul ? ja som to aj videl :))
misoft
29.11.18,10:35
Hej? A aké ich mala? :D:D:D
Nandrolon
29.11.18,10:46
Bjuty, a ešte je dobrá v sťahovaní nohavičiek, som počul :-)))))))))))))
len počul ? ja som to aj videl :))
Stiahnuté som ich videl aj ja na bilboarde, ale to sťahovanie nie :-))
BXLmiami
29.11.18,10:48
dalšia, čo je fico natlkol do hlavy program opozície.....možte si podať ruky....

Ste tímlíderka pre zdravotníctvo, máte prísľub, že ak bude SaS vo vláde, budete ministerka?

Nie. Myslím, že nebudem a necítim sa na to.

Nevzali by ste to, keby vám to ponúkli?

Okolo nás je niekoľko kvalitných adeptov, ktorí sú vyzretejší a pripravenejší na túto pozíciu ako ja v mojom veku a s mojimi skúsenosťami. Seba vidím ako makača, ktorý to robí s radosťou, ktorý behá po Slovensku, dáva dokopy spätnú väzbu, pripravuje najlepšie riešenia, drží tím pokope a komunikuje. Ale sú kandidáti, ktorí budú na pozíciu ministra lepší. Ja som dobrý poslanec, tam je moje miesto.....[/QUOTE]
*
Prepáč,ale táto Vaša mantra,ktorá predpokladá,že každému treba niečo natlcť do hlavy Vás dobehne.Pretože mám právo na vlastný názor a nepotrebujem nikoho aby mi niečo do hlavy vtlkal.Som dostatočne vzdelaná,dostatočne rozcestovaná a dostatočne sčítaná,aby som si ten názor utvoriť vedela.A nikdy,opakujem nikdy som nevolila Smer ani HZDS.Zato SaS ano a následne som to oľutovala.
KoxXxo
29.11.18,11:07
afrikánka
29.11.18,11:50
Nemáš zač...;):D:---
bjuty smis
29.11.18,12:13
bjuty smis
29.11.18,12:20
dalšia, čo je fico natlkol do hlavy program opozície.....možte si podať ruky....

Ste tímlíderka pre zdravotníctvo, máte prísľub, že ak bude SaS vo vláde, budete ministerka?

Nie. Myslím, že nebudem a necítim sa na to.

Nevzali by ste to, keby vám to ponúkli?

Okolo nás je niekoľko kvalitných adeptov, ktorí sú vyzretejší a pripravenejší na túto pozíciu ako ja v mojom veku a s mojimi skúsenosťami. Seba vidím ako makača, ktorý to robí s radosťou, ktorý behá po Slovensku, dáva dokopy spätnú väzbu, pripravuje najlepšie riešenia, drží tím pokope a komunikuje. Ale sú kandidáti, ktorí budú na pozíciu ministra lepší. Ja som dobrý poslanec, tam je moje miesto.....
*
Prepáč,ale táto Vaša mantra,ktorá predpokladá,že každému treba niečo natlcť do hlavy Vás dobehne.Pretože mám právo na vlastný názor a nepotrebujem nikoho aby mi niečo do hlavy vtlkal.Som dostatočne vzdelaná,dostatočne rozcestovaná a dostatočne sčítaná,aby som si ten názor utvoriť vedela.A nikdy,opakujem nikdy som nevolila Smer ani HZDS.Zato SaS ano a následne som to oľutovala.[/QUOTE]


aká mantra ? čo natlka každému do hlavy ? : to mi uniklo ...komu berú vlastný názor ?

tu ti uvediem zoznam dostatočne vzdelaných, dostatočne rozcestovaných a dostatočne sčítaných ľudí...majú vytvorený názor....

1988 – 1989 prof. MUDr. Anton Molnár
1990 MUDr. Stanislav Novák
1990 – 1992 MUDr. Alojz Rakús
1992 – 1993 MUDr. Viliam Soboňa
1993 – 1994 MUDr. Irena Belohorská
1994 doc. MUDr. Tibor Šagát, CSc.
1994 – 1998 MUDr. Ľubomír Javorský
1998 – 2000 prof. MUDr. Tibor Šagát, CSc.
2000 - 2002 MUDr. Roman Kováč, CSc.
2002 - 2006 MUDr. Rudolf Zajac
2006 - 2008 MUDr. Ivan Valentovič
2008 - 2010 MUDr. Richard Raši
2010 - 2012 MUDr. Ivan Uhliarik
2012 - 2014 JUDr. Zuzana Zvolenská
2014 - 2016 MUDr. Viliam Čislák, MPH, MBA
2016 - 2018 JUDr. Ing. Tomáš Drucker
2018 - doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD.


majú takú zvláštnu skratku pred menom....že MUDR.

máte najmenšie právo tu kafrať do zdravotníctva, lebo ste ho dostali tam, kde je...

a ty tu dalej kvôli situácii v zdravotníctve nadávaj na cigánikovú )))
BXLmiami
29.11.18,12:34
:-)) Tak týmto pohľadom som sa na to fakt nepozrela.Nuž a teda,nepripadá Ti tá Cigániková príliš vzdelaná?Mali by ste dalej hľadať.ZŠ stačí :-))
bjuty smis
29.11.18,12:40
:-)) Tak týmto pohľadom som sa na to fakt nepozrela.Nuž a teda,nepripadá Ti tá Cigániková príliš vzdelaná?Mali by ste dalej hľadať.ZŠ stačí :-))
čo máš s tou cigánikovou ?
však jasne povedala, že nemá o to záujem a priznáva, že na to ani nemá ?
neskúsiš to tiež ? :))