alaya1
07.12.19,22:31
Ak sa ti ulavilo, na zdravie- psychohygiena ti prospeje, Zabudol si mi este rakovinu zazelat, ako inym na Porade. A to sledovanie ludi po nete a to nie som sama hranici s cinnostou STB, zeby mali nejaki poradaci, co to tu spomenuli pravdu? Kaslem na teba, si proste zly clovek. Cav.
buchač
07.12.19,22:30
Ak sa ti ulavilo, na zdravie- psychohygiena ti prospeje, Zabudol si mi este rakovinu zazelat, ako inym na Porade. A to sledovanie ludi po nete a to nie som sama hranici s cinnostou STB, zeby mali nejaki poradaci, co to tu spomenuli pravdu? Kaslem na teba, si proste zly clovek. Cav.
Hehehe...a sme doma, stará mať.

Kooonečne si vytiahla ten posledný tromf, na ktorý som čakal už dávnejšie.
Kto vie, ten vie...kto nevie, tak pripomeniem, že ohľadom toho želania by bolo potrebné pochopiť následnosť príspevkov.
...a ja nie som rozhodne z tých, čo si nechajú ondiať na hlavu...a to tak, keď sa mne svojho času vysmieval Jar88 v súvislosti s onko ochorením. Tak čo s takým arogantným hulvátom ? Keby to bolo na reál, tak by bez výstrahy dostal inú reakciu. Screeny danej komunikácie mám uložené, to je snáď jasné.
Všetkému vtedy dal korunu Taiko, keď mazal a potom dával nazad príspevky.


Spomínaš ŠTB ?
Nuž mne nejak furt nejde do hlavy to, že tí "najväčší disidenti" vyštudovali, a vyštudovali aj ich deti.
Ak si vravela, že tvoji rodičia boli sledovaní, tak ako je možné, že boli obaja lekári ??? ...obáločky sa len tak hrnuli, čo ?
Ako je možné, že si vyštudovala aj ty ???
Takže ako je to s tou spoluprácou ?
Nože si skús preveriť, ako je na tom tvoja pokrytecko - cirkevná rodinka.
http://www.cibulka.com/#vyhl
Tá moja je v pohode...a to do jedného...to som si fakt overil.

P.S.:
...a ozaj...v predcháduajúcom príspevku som pozabudol spomenúť aj to, že máš v talóne aj to zverejňovanie súkromných správ....no čo už, etika jak vyšitá...také niečo dokážu len dobrí jedinci vykonať.
Dáša_
08.12.19,06:18
prosím Vás, nemohli by ste sa vy dvaja ignorovať?????

chviľami pochybujem, či svoje vzájomné odkazy vôbec čítate.

Alebo si skúste zriadiť súkromnú tému, kde budete iba vy dvaja.

Naozaj je unavujúce vidieť stále to isté.
sito
08.12.19,06:23
Ignorujme ich všetci, aj Ty ich môžeš. Však sa len ventilujú. Na to je to tu. :D

Tému založila alaya1

"Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ"
lujza.j
08.12.19,06:51
Vcera potesila vetešaren v GaPa-de....prve kusky co mi padli do oka kupene...nemozem vahat,ze kupim na druhy den:Dnakukat budem kazdy den....
buchač
08.12.19,06:52
prosím Vás, nemohli by ste sa vy dvaja ignorovať?????

chviľami pochybujem, či svoje vzájomné odkazy vôbec čítate.

Alebo si skúste zriadiť súkromnú tému, kde budete iba vy dvaja.

Naozaj je unavujúce vidieť stále to isté.

Nuž asi takto.
Ja rozhodne čítam to, na čo reagujem...a som teda aj v obraze.
Dotyčná "oponentka" rozhodne nečíta, o čom svedčia aj jej reakcie. Nečíta, čo už svojho času aj deklarovala vyjadrením..." nemám čas, nečítam".

Dáška moja...ja Ťa mám vo veľkej úcte, tomu ver...a ešte aj zopár iných. Čo Ty/vy píšete, tak má hlavu a aj pätu.
Takže asi aj inak.
To moje písanie v podstate ani tak nie je určené pre dotyčnú...ona je mi ukradnutá...no je určené aj pre ostatných, aby si utvorili obraz kompletne a nie iba z jednej strany.

Nie som svatý, to ja viem...no som aspoň priamy, otvorený...nie som pokrytec, ani Judáš, nechodím si pravidelne otlkať kolená do chrámu a spovedať sa z hriechov, nepotrebujem.
No nedovolím nikomu (žena, muž, starý, mladý, so/bez vzdelania) bez náležitej reakcie urážať (a za tých XX rokov toho bolo požehnane) ma tými všeliakými titulami...dosť - stačilo !!!
Dáša_
08.12.19,07:33
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
buchač
08.12.19,10:44
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zemn%C3%BD_plyn
Prípojka ale nebola prerušená - teda nebol uzatvorený prívod plynu do baráku...a teda plyn tlačilo a tlačilo. Darmo, že spotrebiče neboli v používaní.
Neviem (nepátram), kedy bol panelák postavený...ale predpokladajme, že za socíku. Vtedy sa ťahali v podstate všetky inžinierske siete jedným kanálom/tunelom z betónu.
Robotníci pracovali vonku, plyn neuzatvorený, komínový efekt spôsobil, že plyn šiel cez tie bytové jadrá smerom hore...
Jedna jediná iskra už potom stačila a urvalo schodisko, výťahová strojovňa si podskočila, tlaková vlna povybíjala okná (viď na fotkách, kde boli okná aj na spodných bytoch poškodené).
Dáša_
08.12.19,10:53
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
pavol54
08.12.19,11:33
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch
Otázka je či ten báger poškodil potrubie len na jednom mieste, počas doby medzi pretrhnutím potrubia a uzavretím mohla byť dostatočne dlhá na to aby sa komínovým efektom dostalo dostatočné množstvo plynu a vytvorila sa výbušná koncentrácia v určitom priestore. Zrejme okrem uzavretia mali zabezpečiť odvetranie tých priestorov kde sa plyn zhromaždil a to mali konať plynári. Ale to všetko sú teórie čo by bolo keby
buchač
08.12.19,11:41
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch

Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.
Dáša_
08.12.19,11:45
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch

Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.

teraz to bude len čistá špekulácia - u nás domy, čo majú vlastnú kotoľňu majú tuším vždy komín mimo budovy vyvedený. Z toho, čo som čítala mi príde, ako keby tu bol vedený stupačkami
pavol54
08.12.19,12:05
čo myslíš tým, že prípojka nebola prerušená? bola alebo nebola v nej diera? lebo ak v nej bola diera, tak myslíš, že tlačilo plyn do potrubia a nei cez dieru von?

Všetko je len údajne, vraj mali v dome vlastnú kotolňu. Takže musel byť vybudovaný komín na odvod spalín. A v tak velkom baraku to asi nebol 10 cm prieduch

Plyn ide cez hlavné potrubie (väčší priemer) cez prípojku (menší priemer) do baráku.
Robotníci pracovali aj napriek tomu, že prípojka nebola uzatvorená.
Diera tam bola, takže plyn unikal. Že koľko plynu išlo cez potrubie a koľko unikalo, tak to je už iná otázka a na iných odborníkov...ja môžem len laicky uvažovať.

Čo som sa dočítal, tak kotolňa nejak zvlášť neutrpela.

teraz to bude len čistá špekulácia - u nás domy, čo majú vlastnú kotoľňu majú tuším vždy komín mimo budovy vyvedený. Z toho, čo som čítala mi príde, ako keby tu bol vedený stupačkami
to že je komín vyvedený mimo je otázka projektu alebo dodatočného projektu. Inak myslím že v komíne mám čidlo(ale nie som si istý) že ak zhasne plyn tak uzatvára prietok cez horáky kotla, to čo sa nachádza mimo odvetrá nie je podstatné. v danom prípade v kotolni nebola výbušná koncentrácia
pavol54
08.12.19,12:24
Nie je technika, však nech sa strany zbavia nákladov na predvolebnú kampaň a kúpia ju
Aký je rešpekt v plnení zákonov. Išiel som stavať stanovisko hasičov aj s prepočtami bolo súčasť stavebného povolenia a tak isto aj súčasť kolaudácie. Ak hasič nahlási pred dvoma rokmi že budova nezodpovedá (asi stavebnému úradu) tak vedúci stavebného úradu už mal byť vo vyšetrovačke a byť obvinený z účasti na zabití. ZA DVA ROKY SA NENAŠLO RIEŠENIE, ale milion sa nájde do rána. To isté ako keby policajt povolil po kontrole autu jazdu bez brzd ktoré by potom havarovalo a spôsobilo by smrť.
korela
08.12.19,12:40
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?

Ku tlakom v sieti.
"Systémom vysokotlakových plynovodov je zemný plyn distribuovaný do jednotlivých plynofikovaných obcí. V regulačných staniciach dochádza k zníženiu prevádzkového tlaku plynu. Rozvody v obciach môžu byť nízkotlakové (tlak plynu vyhovuje prevádzke plynových spotrebičov bez ďalšej úpravy) alebo strednotlakové (jednotlivé objekty majú vlastné regulátory pre úpravu tlaku plynu na hodnotu potrebnú na prevádzku spotrebičov). Výhodou strednotlakových rozvodov je najmä väčšia kapacita sietí. ..."
https://www.spp-distribucia.sk/o-spolocnosti/kto-sme/distribucia-plynu/zemny-plyn-a-jeho-doprava-k-uzivatelom/
Aj plyn si nájde svoju cestu rovnako ako napr. voda. Každé médium inak.
korela
08.12.19,13:00
Ja by som mala ešte pripomienku k inžinierskym sieťam ako-takým. Určite sa nájdu obdobia, kedy sa pristupovalo po ich výstavbe k zakresľovaniu reálneho stavu sietí šlendriánsky, a skutočný stav prípojok nemusí sedieť so stavom podľa projektu.
Aj v tomto prípade sa uvidí, ako bola dôsledne vykonaná príprava úprav na vonkajšom prívode do budovy.
Keď už zobrali kopáčov na výsluch, tí pracujú na základe pokynov zodpovedných.
pavol54
08.12.19,13:30
Ja by som mala ešte pripomienku k inžinierskym sieťam ako-takým. Určite sa nájdu obdobia, kedy sa pristupovalo po ich výstavbe k zakresľovaniu reálneho stavu sietí šlendriánsky, a skutočný stav prípojok nemusí sedieť so stavom podľa projektu.
Aj v tomto prípade sa uvidí, ako bola dôsledne vykonaná príprava úprav na vonkajšom prívode do budovy.
Keď už zobrali kopáčov na výsluch, tí pracujú na základe pokynov zodpovedných.
U nás je stredotlak, zavolal som plynoinštalatéra spravil mi montáž koncový spotrebič - výstup k plynomeru a regulátoru od regulátora po stredotlaké potrubie(popod chodník) Aby si uľahčil pod chodníkom našiel prepadlinu tam prestrčil rúru keď prišli plynári tak si "trhali vlasy" že čo to za debila robil, tak som im dal jeho číslo takú ostrú debatu som ešte nepočul pohrozili odberom oprávnenia, za pol hodinu nabehol a už kopali podľa normy. Takže keď sa chce tak "še dá".
korela
08.12.19,14:20
Keď sa zakopne, nikto nevie, čo zachytí. Od potrubia, po bombu až po archeolog. nález.
.
Pred 30 r. sused utrhol regulátor, statočne to hučalo, netuším, čo mohol na ňom robiť, má ho hneď za bránou vedľa chodníka, a zrazu sa to po rokoch stalo len tak?
Mng pracoval vtedy mimo mesta,.... že postačí, ak sa budem zdržiavať za domom. Plynári únik zlikvidovali do 30 min.
Tiež som rada, že varíme na el., vyrástla som na el. sporáku, a pred plynom total rešpekt celý život.
misoft
08.12.19,14:33
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
............................atď.
Dobre vysvetlené! I preto majú šachty mať hore odvetrávanie. Kto ho vie, ako to tam mali.
Možno to mali zablendované (predsa len - tadiaľ im potom klesá chladnejší vzduch...).
U nás - keď vonku fičí vetrisko - počujem, ako stupačkovými šachtami ťahá vzduch - len taký tlmený hukot (ako malý prúdový motor) - odvetrávanie u nás teda funguje.

A barák? I keď niektorí vravia, že by sa MOŽNO ešte dal rekonštruovať - môj názor je - musí ísť dole. A žiaľ, pre tých, ktorým tam ešte niečo použiteľné zostalo, nebudú sa tam pre to vrátiť.

"Vďaka" nezodpovednej firme, robotníkom - budú mať teda "krásne" Vianoce.
Terezia13
08.12.19,16:11
sito
08.12.19,16:36
kto už využil túto "super" atrakciu
http://www.cumil.tv/realny-pohlad-na-tavy-a-konov-zotrocovanych-v-egypte-pre-cestovny-ruch-mnohym-od-unavy-tecie-krv-e1/?fbclid=IwAR0mExy6WEmPKFMfI1mvepUkNfVGtJr459GjrfXz dEMiDB7c82-ROHoksBM

Nie, nebol som tam a ani nemám záujem tam ísť. Je ho hnusné ako s homo sapiens správa k animal. Ale to je realita života v tej ktorej krajine, oblasti, obci. Vo vyspelom svete, vyspelých krajinách sa tak správajú ľudia k ľuďom. A teraz, kto, ktorý je z nich človek? :D
korela
08.12.19,16:44
sito
08.12.19,16:52
neviem, ako sa správa plynové potrubie. Možno je to tam s tlakmi nejak inak. Ak vonku preruší čokolvek prípojku, jak sa môže plyn hromadiť vo vnútri budovy? Za prerušenou prípojkou? Keby sa hromadil na mieste prerušenia, to snáď chápem. Ale jak sa môže hromadiť za prerušením? Nemá dosť tlaku a tak uteká hore? Lebo je ľahší ako vzduch?
Áno...plyn je ľahší ako vzduch. Že ho bolo cítiť, spôsobené prímesou.
............................atď.
Dobre vysvetlené! I preto majú šachty mať hore odvetrávanie. Kto ho vie, ako to tam mali.
Možno to mali zablendované (predsa len - tadiaľ im potom klesá chladnejší vzduch...).
U nás - keď vonku fičí vetrisko - počujem, ako stupačkovými šachtami ťahá vzduch - len taký tlmený hukot (ako malý prúdový motor) - odvetrávanie u nás teda funguje.

A barák? I keď niektorí vravia, že by sa MOŽNO ešte dal rekonštruovať - môj názor je - musí ísť dole. A žiaľ, pre tých, ktorým tam ešte niečo použiteľné zostalo, nebudú sa tam pre to vrátiť.

"Vďaka" nezodpovednej firme, robotníkom - budú mať teda "krásne" Vianoce.

Konšpirácie, úvahy môžu byť všeliake , rôzne. Kto chce ísť dopredu, mal by sa obzrieť aj dozadu, vidieť prdel, riť, zadok, minulosť.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj6m_31zKbmAhUEI1AKHctrCQwQtwIwAHoECAoQA Q&url=https%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fxl qa24&usg=AOvVaw1rS51jNLhwJ-FMLdBJYVey

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj6m_31zKbmAhUEI1AKHctrCQwQFjABegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fzivot.pluska.sk%2Freportaze%2Fde ti-hrozy-popradskej-stanici-zachranil-ich-havel&usg=AOvVaw3fxkx9WC25REqvRlMWUDWP
korela
08.12.19,17:23
Sito, čo tam zaznelo? Lajdáckosť?
Ja som použila v príspevku šlendriánstvo. A nemala som na mysli túto tragédiu.
Tento panelák, podľa slov jedného z dnešných účastníkov z Prešovskej tragédie, má 40 r.
sito
08.12.19,17:58
Sito, čo tam zaznelo? Lajdáckosť?
Ja som použila v príspevku šlendriánstvo. A nemala som na mysli túto tragédiu.
Tento panelák, podľa slov jedného z dnešných účastníkov z Prešovskej tragédie, má 40 r.

korela, ja som nejak - tak reagoval na Dušana. Nemala si, ale bola realitou. A mala tiež tragické následky.

No niekto rozdrbal, čo sa dalo, čo bolo družstevné, domy byty. Neviem ako sleduješ 182ku?

Ale? Od 1.11.2018. platí táto zmena.

"Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa,

ak nejde o zabezpečenie odborných prehliadok a skúšok technického zariadenia,5a) ktoré je správca povinný vykonávať pri správe domu."

Odborné prehliadky sú vyžadované pri výťahoch, elektrických rozvodov v dome k prípojke jednotlivých bytov k spoločnému rozvodu, plynových rozvodov do jednotlivých bytov, vrátane regulátora plynu do domu. bleskozvodov. Odskúšaní technického zariadenia 5a), overení určených meradiel, vodomerov, výmenu PRT, RVN v jednotlivých bytov.

Na tieto veci už zo zákona nepotrebuje správca súhlas vlastníkov bytov. On rozhodne kto uvedené veci vykoná, nie vlastníci bytov v dome, spoluvlastníci domu.

Ale v tom dome mali založené SVB, nezávidím ten stav ich predsedovi. Už sa spomína, že mali svoju kotolňu, ta je tiež ako možná príčina, a či bola, bolo všetko v súlade so zákonmi súvisiacimi so správou bytového domu? No nie je to len 182ka. Je to tragédia! Aké bude z nej poučenie?
korela
08.12.19,18:46
Sito, ja som svoj príspevok písala skôr všeobecne. Keby ľudia vedeli, možno by mali obavy chodiť aj po chodníkoch, na pracoviská a pod. Toľko k šlendriánstvu v minulosti.
Ale v stavebníctve veľmi často nielen u nás, ale aj vo svete a za každého možného aj nemožného zriadenia láka zhotoviteľov ušetriť na materiáloch, preto padajú budovy, mosty a stávajú sa iné nešťastia. Okrem nedostatočných geol. prieskumov a pod.
K tomuto konkrétnemu ani nie je možné sa vyjadriť, treba nechať na odborníkov.
Inak ten dom už raz horel, a to tiež hore. Dávnejšie.
sito
08.12.19,18:54
Ja si tiež rád počkám až na záverečné stanovisko odborníkov. A možno potom, časom budú v noci spomínať šlendriánstvo, nedbalosť, lajdáckosť,atď. Ale, havel už nie je, ani účes, takže hádam niekto ponesie zodpovednosť za tu obrovskú tragédiu.
alaya1
08.12.19,20:12
kopretinka
08.12.19,20:31
Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
sito
08.12.19,20:39
Ten reportér pamätá roky pred rokom 1989. Alebo je odborník na 182ku? No, to teraz nie je podstatné, že?
buchač
08.12.19,20:42
Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
Asi preto, že je zástupca vlastníkov bytov...;)

P.S.:
Kedy sa už slovač naučí rozlišovať tieto pojmy ???
Vysvetlenie napríklad tu.
https://svb.sk/podstata-ulohy-zastupcu-vlastnikov-bytov/

1.
Domovník bolo voľakedy platená funkcia, bol zamestnanec Bytového podniku.
Domovník mal teda nárok na dovolenku, prémie...etc.
Domovník upratoval, mal kľúče od spoločných priestorov...atď.

2.
ZVB je funkcia volená, dotyčná osoba túto funkciu vykonáva dobrovoľne.
ZVB berie za svoju činnosť iba odmenu.
sito
08.12.19,21:18
Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva.
Asi preto, že je zástupca vlastníkov bytov...;)

P.S.:
Kedy sa už slovač naučí rozlišovať tieto pojmy ???
Vysvetlenie napríklad tu.
https://svb.sk/podstata-ulohy-zastupcu-vlastnikov-bytov/

1.
Domovník bolo voľakedy platená funkcia, bol zamestnanec Bytového podniku.
Domovník mal teda nárok na dovolenku, prémie...etc.
Domovník upratoval, mal kľúče od spoločných priestorov...atď.

2.
ZVB je funkcia volená, dotyčná osoba túto funkciu vykonáva dobrovoľne.
ZVB berie za svoju činnosť iba odmenu.

Áno, áno, kedy? Asi preto povedal, že bol predsedom SVB, lebo ten bytový dom, panelák pôjde dole, k zemi. No stále to bude ich majetok o ktorý sa musia postarať. SVB je právnická osoba, ktorá rozhoduje o svojom spoločnom majetku, dome. SVB nezastupuje zástupca vlastníkov bytov v dome. SVB riadi štatutár, predseda SVB, jeho kontroluje rada SVB a rozhodujú vlastníci bytov v bytovom dome, v ktorom si založili SVB.

Bytový dom v správe nie je právnická osoba, správca môže byť právnická osoba, a prevažne aj sú správcovia právnické osoby. Zo zákona za dom zodpovedá správca, ale len do výšky peňazí, ktoré im vlastníci bytov v bytovom dome poskytnú na správu a prevádzku domu. Ak nie sú, nemá správca peniaze k dispozícii na správu domu ... ? Kde nič nie je ani čert neberie, že?
buchač
08.12.19,21:38
Áno, áno, kedy? Asi preto ...
Ty musíš byť jednoznačne železničiar....alebo si bol. ;)
Lebo hentakú výhybku (reakcia na domovníka versus ZVB) jednoducho nevymyslíš....:D
sito
08.12.19,22:09
Áno, áno, kedy? Asi preto ...
Ty musíš byť jednoznačne železničiar....alebo si bol. ;)
Lebo hentakú výhybku (reakcia na domovníka versus ZVB) jednoducho nevymyslíš....:D

:D:D:D ;) Ale to som ja nevymyslel, prečítal som si to v tom, čo Ty nečítaš, nechceš, nepotrebuješ.

Ale Ty si si ani riadne neprečítal, čo píše kvetinka.

kopretinka "Prečo mu hovoria domovník,keď je predseda spoločenstva."

Ty si to ani riadne nepočul, či? To kámoška Ti tu vycapila.

https://www.tvnoviny.sk/domace/1984213_mojmir-stal-pocas-vybuchu-pred-bytovkou-zatmelo-sa-a-potom-bola-na-zemi-hromada-sutiny-a-tri-zeny

Tak fakt neviem odkiaľ si zobral, sa dopátral k tomu zástupcovi vlastníkov, keď ho nikto nespomínal, len TY!? :D:D:D ;)
alaya1
09.12.19,06:46
alaya1
09.12.19,09:56
misoft
09.12.19,13:10
Včera sa majitelia tých bytov rozhodli! Boli dva návrhy - odstránenie 3-4 podlaží a obnova zvyšku, alebo úplná demolácia. Zhodli sa na jednom - barák pôjde DOLE celý.
Žiaľ - s ním pôjdu i všetky ich osobné veci, spomienky, cennosti (možno ak sa nájdu nejaké, vrátili by ich majiteľom), všetok majetok.
Začínajú od nuly! Už nebudú obyvateľmi Mukačevská 7.
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
pavol54
09.12.19,14:36
Včera sa majitelia tých bytov rozhodli! Boli dva návrhy - odstránenie 3-4 podlaží a obnova zvyšku, alebo úplná demolácia. Zhodli sa na jednom - barák pôjde DOLE celý.
Žiaľ - s ním pôjdu i všetky ich osobné veci, spomienky, cennosti (možno ak sa nájdu nejaké, vrátili by ich majiteľom), všetok majetok.
Začínajú od nuly! Už nebudú obyvateľmi Mukačevská 7.
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
niektorí dôchodcovia (bývajú aj okradnutí) si nechávajú doma pohrebné peniaze, alebo som čítal kdesi že zlodej ukradol v byte nejakých 20 000 eur, ktohovie ako by sa toto riešilo v v bytoch ktoré nie sú evidentne zničené
buchač
09.12.19,14:49
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
Čia chyba...čí prístup...čia ladáckosť, ignorácia a arogancia ???

„Pri stavebných úpravách tohto paneláka boli porušené predpisy a hasiči na to upozorňovali. práve to mohlo spôsobiť aj pád schodiska, cez ktoré sme nemohli ľudí evakuovať. Bola to svojvôľa majiteľov bytového domu,“ ....
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/535329-panelak-nebol-v-poriadku-ani-pred-vybuchom/

Koľko tu už bolo tém na problémy ohľadom bytov ?
Neporiadok na chodbách, neoprávnené zasahovanie do statiky, prerábky bez patričného....atď ?
buchač
09.12.19,14:59
niektorí dôchodcovia (bývajú aj okradnutí) si nechávajú doma pohrebné peniaze, alebo som čítal kdesi že zlodej ukradol v byte nejakých 20 000 eur, ktohovie ako by sa toto riešilo v v bytoch ktoré nie sú evidentne zničené
Nijako...
Ak by aj tie love mal dotyčný v byte, tak proste smola. Toto predsa rieši poisťovňa, presnejšie zmluva.
Zmluvné podmienky určujú, čo je potrebné dodržať, ak sa v byte nachádza vyššia suma.
Taktiež je to aj pri umeleckých dielach.

...či ?
pavol54
09.12.19,15:38
Smutné, čo dokáže jedna chyba, jeden nezodpovedný prístup k niečomu, lajdáckosť, ignorácia a arogancia.
Čia chyba...čí prístup...čia ladáckosť, ignorácia a arogancia ???

„Pri stavebných úpravách tohto paneláka boli porušené predpisy a hasiči na to upozorňovali. práve to mohlo spôsobiť aj pád schodiska, cez ktoré sme nemohli ľudí evakuovať. Bola to svojvôľa majiteľov bytového domu,“ ....
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/535329-panelak-nebol-v-poriadku-ani-pred-vybuchom/

Koľko tu už bolo tém na problémy ohľadom bytov ?
Neporiadok na chodbách, neoprávnené zasahovanie do statiky, prerábky bez patričného....atď ?
ale budú potrestaní tí čo potrubie prerazili, po vojne každý slobodník generál. No mal niektorý robotník povedať že ten chodník nepodvŕta. Myslím si že by letel prv ako tie panely ale z práce. Elektrárenská firma si objednala práce na základe stavebného povolenia mala vyjadrenie všetkých správcov sietí? Potom existuje vizuálne značenie čierno oranžové stlpiky na chodníku kde nemôžu byť stlpiky farebné oranžové značky v pravidelnej vzdialenosti (mám to na chodníku ) Stavebný dozor šiel na pivo. Na poli som kopal odvodňovaciu ryhu zrazu prišiel chlapík bývajúci poblíž a hovorí že si pamätá že tu asi vedie kabel, volám na telekomunikácie odpoveď tam nič nie je, ani nie za hodinu prifrčalo auto z nejakej správy diaľkových spojov že tam majú optický kábel. Alebo vymieňali staré plynové potrubie vysokotlak kto by ho vyberal, položili o pár metrov vedľa druhé. záver:tu je toho v zemi zakopaného, čo je funkčné vie len Pan Boh
alaya1
09.12.19,16:47
Vykopy robia len cigani, ktori ani po slovensky nevedia. Taka je to kvalitna praca a dozor ziaden.
alaya1
09.12.19,17:09
Policia zaistila domovnika z Mukacevskej
Link?
alaya1
09.12.19,17:17
Policia zaistila domovnika z Mukacevskej
Link?
osobne som videla, zatial nie je obvineny. Vypocuvaju ho
Jasne;) ako Milanka Karasova?
buchač
09.12.19,17:22
Policia zaistila domovnika z Mukacevskej
To vážne domovníka ???
Úplne vážne ?
Nechceš poopraviť príspevok...???

To za čo ho zaistili ? Že zle upratoval ... ?
buchač
09.12.19,17:43
Šak v poriadku...nechci.

Ale je ti jasné, že je to v takomto podaní blbosť.
To fakt za čo by jeho mohli stíhať...len a len za to upratovanie a iné činnosti, ktoré súvisia s činnosťou domovníka.

To je to, čo už dva dni vravím...sú v tom rozdiely. Dotyčný pán ale nebol iba ZVB, ale aj domovník, on bol dokonca aj predseda spoločenstva ...také 3 in 1.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/535407-spravca-domu-tvrdi-ze-presovsky-panelak-bol-v-poriadku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Kuwa...ten si teda trúfal...a ani nevravím, že také kumulovanie funkcí do jednej osby je v rozpore so zákonom o bytoch.

P.S.:
Lenže tebe nejde o nič iné, len o provokovanie...a to v KAŽDEJ téme, kde sa zjavíš....a drístaš samé hovadiny od veci.
alaya1
09.12.19,17:47
Šak v poriadku...nechci.

Ale je ti jasné, že je to v takomto podaní blbosť.
To fakt za čo by jeho mohli stíhať...len a len za to upratovanie a iné činnosti, ktoré súvisia s činnosťou domovníka.

To je to, čo už dva dni vravím...sú v tom rozdiely. Dotyčný pán ale nebol iba ZVB, ale aj domovník, on bol dokonca aj predseda spoločenstva ...také 3 in 1.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/535407-spravca-domu-tvrdi-ze-presovsky-panelak-bol-v-poriadku/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Kuwa...ten si teda trúfal...a ani nevravím, že také kumulovanie funkcí do jednej osby je v rozpore so zákonom o bytoch.

P.S.:
Lenže tebe nejde o nič iné, len o provokovanie...a to v KAŽDEJ téme, kde sa zjavíš....a drístaš samé hovadiny od veci.
Len, aby si bol v obraze ten pan akoze domovnik je vysluhovy vojak:)
buchač
09.12.19,17:55
...a teraz sa mám akože poserondiať ???
alaya1
09.12.19,17:58
...a teraz sa mám akože poserondiať ???
Ak mas chut, preco nie :) :)
babka - ježibabka
09.12.19,18:22
Posielam varené víno s veľa zázvoru a škorice
sito
09.12.19,18:28
Spoločenstvo vlastníkov bytov na ul. Mukačevská 3. V SVB nie je zástupca vlastníkov bytov a ani domovník. SVB má orgány: Orgánmi spoločenstva sú

a) predseda,

b) rada,

c) zhromaždenie,

d) iný orgán, ak tak ustanoví zmluva o spoločenstve.


Názov spoločenstva
Spoločenstvo vlastníkov bytov na ul. Mukačevská 3
Sídlo
Mukačevská 4800/3, 08001 Prešov, Slovenská republika
IČO
42085993
Dátum vzniku
01.01.2009
Dátum zániku
kukučka
09.12.19,18:44
To ste si tu vytvorili vyšetrovaciu komisiu, či čo? Nie je vám hanba?
sito
09.12.19,18:55
vybuch bol na Mukacevskej 7
https://www.tvkosice.sk/video/5decb8d368a4c85ea283742b


Názov spoločenstva
Spoločenstvo vlastníkov bytov na ul. Mukačevská 7
Sídlo
Mukačevská 4802/7, 08001 Prešov, Slovenská republika
IČO
42076919
Dátum vzniku
01.07.2007
Dátum zániku

Osoby oprávnené konať v mene spoločenstva (Fyzické osoby)

Mojmír Květoň - predsedaOd:04.01.2018Do:
sito
09.12.19,19:11
To ste si tu vytvorili vyšetrovaciu komisiu, či čo? Nie je vám hanba?

Ale nie! Len tu niekto zavádza. Že domovník, zástupca vlastníkov. Ani jeden. Kto by sa mal za to hanbiť?
misoft
09.12.19,21:33
............................
https://www.porada.sk/t319379-kam-speje-porada.html
Rovno.... --->
korela
10.12.19,09:46
Totálny kolaps v rannej špičke: Zo Šamorína do Bratislavy 3 hodiny!

https://www.cas.sk/clanok/919813/totalny-kolaps-v-rannej-spicke-zo-samorina-do-bratislavy-3-hodiny/

To dokedy bude trvať tento stav? Kedy sa konečne urobí stavebná uzávera a prestane nezmyselne zahusťovať BA? Trpia tým všetci domáci v obciach okolo BA, trpia obyvatelia BA, nehorázne sa ukrojuje z polí. Hlavne, že to niektorým ľuďom momentálne viac ako vyhovuje.
buchač
10.12.19,11:50
Čo ste chceli, to máte.

To dokedy bude stavat tie autostrády na sever, stred a východ ???
Lebo nie je normálne, že sa v okolí Blavy stavia, rozširuje, generálkuje, opravuje...
buchač
10.12.19,12:00
Vrah zabil v ostravské nemocnici šest lidí. Později se sám zastřelil
https://www.ta3.com/clanok/1171159/podozrivy-sa-po-masakre-v-ceskej-nemocnici-strelil-do-hlavy.html
https://echo24.cz/a/SWvUS/vrah-zabil-v-ostravske-nemocnici-sest-lidi-pozdeji-se-sam-zastrelil
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/535534-vo-fakultnej-nemocnici-v-ostrave-sa-strielalo/

Ta fasa...niekde drbne panelák a je pomaly menej obetí, jak v čakárni u lekára.
Ale odzbrojujméééé...zakazujme zbrane, nože, britvy...ešte aj vidličky prídu na rad.
Ale príde maník s čiernym kvérom a je za pár sekúnd vymaľované.
bjuty smis
10.12.19,12:43
volte si najsociálnejšiu vládu dalších 12 rokov a rozčulujte sa tu dalej....

ale aha, aká je sociálna....
14:09
Budúcnosť automobilov

Záujemcovia o dotáciu na kúpu elektromobilu sa môžu začať registrovať online od stredy 11. decembra. Rezort hospodárstva zdôrazňuje, že elektronická registrácia je prvým krokom k úspešnému získaniu dotácie 5-tisíc alebo 8-tisíc eur.

dotácie tým najbohatším, čo si kupujú autá za 30 - 50 000 éček...

proste zmena....
BXLmiami
10.12.19,12:53
Tak opravím ťa,toto je prispôsobenie BXL-čiže Brusselu.Tam je už prijaté odkedy bude za vstup do mesta 4 ečka a pustia tam len elektromobily-chystá sa tam zrejme zrážka,lebo jedna vec je jasať za ekologiu a druhá vec je zaplatiť každý deň ked ideš do práce 4 eurá a ešte k tomu kúpiť nové autíčko-elektromobil.Obávam sa že tam bude horúco .
bjuty smis
10.12.19,13:19
isto

pre invalidné decká sociálna vláda príspevok na auto nemá....
ale hipsterom na auto za 50 000 dotáciu 8000 dá.....
to brusel nekáže....
korela
10.12.19,13:22
Čo ste chceli, to máte.

To dokedy bude stavat tie autostrády na sever, stred a východ ???
Lebo nie je normálne, že sa v okolí Blavy stavia, rozširuje, generálkuje, opravuje...
Ja sa vyjadrujem iba k Žitnému ostrovu, neviem, či máš nejaké bližšie aktuálne info o ňom.
Teda aktuálne ako aktuálne, aktuálne vyjadruje totiž určitú dobu a nie až tak krátku.
A o Donovi tu tiež nie je nič počuť. Pod lampou sa krúti tichá voda.
Však sa raz prevalí, čo sa má prevaliť, uvidíme kam to začne smerovať budúci rok. Za čo tak asi horlia? Určite za spravodlivosť ...
korela
10.12.19,13:26
Riaditeľ diaľnic rok dva po 89 ... diaľnice budú na Slovensku hotové do pätnástich rokov, smer západ východ severne aj južne a HU - PL.
Samí kompetentní plánovali a rozhodovali.
:-)
BXLmiami
10.12.19,14:10
isto

pre invalidné decká sociálna vláda príspevok na auto nemá....
ale hipsterom na auto za 50 000 dotáciu 8000 dá.....
to brusel nekáže....
Nezabudni,že eurovoľby vyhrali zelení a Greta je naj naj...Takže vpred k elektromobilom-kým zase nepochopíme že je to....
buchač
10.12.19,15:32
isto

pre invalidné decká sociálna vláda príspevok na auto nemá....
ale hipsterom na auto za 50 000 dotáciu 8000 dá.....
to brusel nekáže....
Nezabudni,že eurovoľby vyhrali zelení a Greta je naj naj...Takže vpred k elektromobilom-kým zase nepochopíme že je to....
...doplním za teba ?
Je to chujovina na entú a to celé na kvadrát.

Tu nejde len o autá...poslednou dobou sa rozrástli rady strojov, ktoré sú na batériu.
Jedna batéria sa nabíja určitý čas...no výdrž má len 1/3 nabíjacej doby a výkon aj tak o ničom.
misoft
10.12.19,17:32
No čo! Budeš robiť síce 1/3, ale tie 2/3 môžeš využiť inak: vypiť si kávičku, obrobiť ženičku.....:D:D:D
A keď to urobíš, odpojíš nabíjačku a proces sa bude opakovať....
buchač
10.12.19,17:47
...a včul si myslíš, že si kto vie ako vtipný ?
misoft
10.12.19,20:25
Ajajaj.... je zima.... asi ti včely uleteli... dnes si nejaký pichľavý (ako ježko :D).
korela
11.12.19,10:27
Tak toto zaujalo v každom prípade z mnohých hľadísk.

Tady bydlí dlužník, vyvolávají pyramidy v ruské Samaře

https://tv.idnes.cz/zahranicni/rusko...9_idnestv_vojt
Terezia13
11.12.19,18:05
Polícia SR - Banskobystrický kraj

!DÔLEŽITÁ INFORMÁCIA PRE VODIČOV!

V OBCI MICHALOVÁ V BREZNIANSKOM OKRESE DOŠLO K ZOSUNU CESTY

Dnes počas výstavby čističky odpadových vôd došlo na ceste I/72 v obci Michalová v smere na Tisovec k zosunu cestnej komunikácie. Polícia upozorňuje vodičov, aby sa tomuto úseku radšej vyhli.

Pre všetkých vodičov nákladných vozidiel nad 3,5 tony je od tejto chvíle prejazd týmto úsekom zakázaný a premávka pre tieto vozidlá bude odklonená v Brezne a v Tisovci. Obchádzka je možná úsekom cez Červenú Skalu alebo Lom nad Rimavicou.

Odklon neplatí pre prostriedky verejnej autobusovej dopravy.

Pre osobnú dopravu bude prejazd obmedzený do jedného jazdného pruhu.

O zmenách vás budeme priebežne informovať.
buchač
12.12.19,07:30
marjankaj
12.12.19,09:36
https://uzitocna.pravda.sk/dochodky/clanok/535676-valorizacia-2020-penzie-porastu-najma-o-percento/

+ 9€ ... huráááááá. :D :D :D
To ma teda teší. Už od hladu nezomrieš.:---
kopretinka
12.12.19,10:30
Ak penzista poberá starobný dôchodok v NIŽŠEJ sume ako 310 eur, dostane garantovanú sumu zvýšenia deväť eur.
Inak sa bude valorizovať percentami.
Tweety
12.12.19,13:17
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
pavol54
12.12.19,14:39
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
a stena bola žltá
bjuty smis
12.12.19,15:27
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
misoft
12.12.19,15:36
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
Jedna nemá hodnotu 1€... a máš tam 1€+2€. A keďže máme mince 2€, 1€, 50c, 20c, 10c, 5c, 2c a 1c - tak táto hádanka je (podľa mňa) chyták. Z takýchto mincí totiž takto neposkladáš 3€.
bjuty smis
12.12.19,15:38
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
Jedna nemá hodnotu 1€... a máš tam 1€+2€. A keďže máme mince 2€, 1€, 50c, 20c, 10c, 5c, 2c a 1c - tak táto hádanka je (podľa mňa) chyták. Z takýchto mincí totiž takto neposkladáš 3€.
jedna nemá...
a tá druhá ?
Tweety
12.12.19,15:40
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
Jedna nemá hodnotu 1€... a máš tam 1€+2€. A keďže máme mince 2€, 1€, 50c, 20c, 10c, 5c, 2c a 1c - tak táto hádanka je (podľa mňa) chyták. Z takýchto mincí totiž takto neposkladáš 3€.
Áno, je to chyták.
misoft
12.12.19,15:41
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
Žeby bola nová minca? 1,5€-vá?
Tweety
12.12.19,15:43
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
Jedna nemá hodnotu 1€... a máš tam 1€+2€. A keďže máme mince 2€, 1€, 50c, 20c, 10c, 5c, 2c a 1c - tak táto hádanka je (podľa mňa) chyták. Z takýchto mincí totiž takto neposkladáš 3€.
jedna nemá...
a tá druhá ?
Jedna má hodnotu dvoch eur a tá druhá jedného eura.
bjuty smis
12.12.19,15:46
Hádanka, isto to bude pre vás malina: hodnota dvoch mincí sú 3 eurá. Aké sú to mince ak jedna nemá hodnotu 1 eura.
1 a 2
Jedna nemá hodnotu 1€... a máš tam 1€+2€. A keďže máme mince 2€, 1€, 50c, 20c, 10c, 5c, 2c a 1c - tak táto hádanka je (podľa mňa) chyták. Z takýchto mincí totiž takto neposkladáš 3€.
jedna nemá...
a tá druhá ?
Jedna má hodnotu dvoch eur a tá druhá jedného eura.
však som to napísal :)
misoft
12.12.19,15:46
Dneska mi to akosi nepáli.... cestujem nočným rýchlikom... ta het na západ....
bjuty smis
12.12.19,16:03
Dneska mi to akosi nepáli.... cestujem nočným rýchlikom... ta het na západ....
do popradu ? :)
misoft
12.12.19,17:12
Ďalej, oveľa ďalej....
Do Popradu by som možno skôr zabehol, ako vlakom prišiel :D
Terezia13
12.12.19,17:50
celkom dobre dopadol
buchač
12.12.19,18:17
Na Pištu nepozerajte...počúvajte, čo vraví ten druhý maník.

V Ostrave zabíjala nelegálna zbraň. Brusel nám chce ukradnúť tie legálne a urobiť z nás ľahkú korisť
https://www.youtube.com/watch?v=AzwgiACDdNo&app=desktop

https://www.youtube.com/watch?v=mVzDtlqjfwc&feature=youtu.be
BXLmiami
13.12.19,05:26
Ak penzista poberá starobný dôchodok v NIŽŠEJ sume ako 310 eur, dostane garantovanú sumu zvýšenia deväť eur.
Inak sa bude valorizovať percentami.


Tak im treba , keď volia rozkrádačov.
Je to jedno.Oni volia rozkrádačov,teraz sú zase v mode zvyšovači daní.Človek si nevyberie.
bjuty smis
13.12.19,06:31
Ale vyberie...je to na nás...
pavol54
13.12.19,07:06
Ak penzista poberá starobný dôchodok v NIŽŠEJ sume ako 310 eur, dostane garantovanú sumu zvýšenia deväť eur.
Inak sa bude valorizovať percentami.


Tak im treba , keď volia rozkrádačov.
ALEBO mali robiť na takých miestach kde by mali vyšší plat, kto tu presadzuje vyššiu minimálnu mzdu a kto je proti jej zvyšovaniu ? Vyššie mzdy = vyššie odvody = vyššie dôchodky. a II. pilier je dobrá vec:)
marjankaj
13.12.19,08:00
Ale vyberie...je to na nás...
Veď vyberaj. Bráni ti v tom niekto?
vicktor
13.12.19,08:59
z blata do kaluze
Tweety
13.12.19,11:32
korela
13.12.19,12:36
Ale vyberie...je to na nás...
Veď vyberaj. Bráni ti v tom niekto?
Aký výber? Z Kisku ide taká istota ako v debatách pred prezidentskými voľbami.
Nič si národ slobodne nevyberie. Ilúzie.
korela
13.12.19,12:50
A posledné slovo bude mať Zuzana.
babka - ježibabka
13.12.19,13:07
Ďalej, oveľa ďalej....
Do Popradu by som možno skôr zabehol, ako vlakom prišiel :D
A čo sa tak daleko trepeš? Čo tam majú nové? Si nový dedko, alebo babkin manžel?
marjankaj
13.12.19,13:14
Aký výber? Z Kisku ide taká istota ako v debatách pred prezidentskými voľbami.
Nič si národ slobodne nevyberie. Ilúzie.Vždy je na výber.
Ako v lietadle. Letuška sa pýta: Dáte si večeru?
Cestujúci: A čo je na výber?
Letuška: Áno alebo nie.

Ale ak tak veľmi chceš stranám prispieť cca 10€ za tvoj hlas, tak ti nikto nebráni. Prečo myslíš, že tak veľmi agitujú, aby všetci išli voliť?

https://www.topky.sk/cl/1000863/1532853/Miliony-uz-su-na-ceste--Pozrite-sa--ake-rozpravkove-sumy-dostanu-uspesne-strany-za-tieto-volby-
Terezia13
13.12.19,17:59
Viera Viki Potášová
Mal to byť deň, ako každý iný.. Ale nebol a už ani nikdy nebude taký, ako býval..6.12. 2019
Nesmierne si vážim všetkých priateľov, kamarátov, známych aj neznámych, ktorí od čierneho piatku pomáhali každý deň s rozvozom, zbierkami, milým slovom, zháňaním kadečoho, čo bolo v tej danej chvíli potrebné a nutné.. Všetko už bolo asi povedané. Obrovská súdržnosť, empatia, podpora z každej strany Slovenska.. Svoje deti som nevidela takmer 3 dni, so sebou nosím iba drobca, ktorý je v podnájme môjho brucha a verím, že ešte mesiac vytrime:) kamaráti, manžel, unavení, na zberáku veľa práce, triedenie, rozvoz, balenie, a znova dokola.. Obrovské množstvo správ, telefonátov, emailov..opuchnuté nohy, ????, sucho v ústach, bez teplého obeda, v zhone sa človek aj napiť zabudol, ale poviem Vám ❤️ ❤️ ❤️ ❤️
Všetko stálo za to!!!!!

Každý moment stretnutia s ľuďmi z bytovky, posedeli sme, vyrozprávali sa, aj kavej sme vypili, aj poplakali aj zažartovali, bol momentom pokory .Dnes bolo obdarovaných 10 rodín, kde sa pán vyjadril, že ešte aj pri prasknutí žuvačky ho trasie, kde chlapec pri každom buchnutí čo i len dvier je v strese, kde pani plače a nedokáže prestať.. Nechcú pozerať telku, nechcú nikam chodiť, nevládzu počúvať rádio.. Potrebujú čas... Vstrebať, zmieriť sa, pochopiť a hlavne pokúsiť sa začať odznova...
Su to silné chvíle a prajem každému, kto si myslí, že ten sprostý ohňostroj a petardy a kadečo iné, je v momentálnej situácii týchto ľudí skvelý nápad, lebo je Silvester, aby sa pozreli do očí mladému chlapcovi a povedali mu, neboj sa veď vydrž tých pár minút, lebo my chceme mať pekné ukončenie roka, lebo nám sa nestalo nič, lebo my si to zaslúžime, lebo my chceme!!!
Verte mi a veľmi Vás prosím, skúste popremýšľať nad tým, keď budete kupovať všakovaké delobuchy a strely.. Prosím, myslite aj na týchto ľudí, že je to pre nich veľmi čerstvé, veľmi silné, ba dokonca, nebojím sa povedať, strašidelné... Silvester je o 3 týždne..
Kúpte si prskavky , sviečku, čokoľvek čo nerobí hurhaj,ak to potrebujete.. Nevyhovárajme sa na deti, že im pokazíme zážitok.. Deti si to budú užívať iba v tú chvíľu, za pár hodín na to zabudnú. Budme im príkladom .. Myslime aj na zvieratá, životné prostredie a my Prešovčania, myslime hlavne na ľudí postihnutých tragédiou. Aspoň tento rok ❤️

P. S. Ďakujem všetkým, ktorí so mnou v našom Podajku zdieľajú všetku tú emóciu a energiu.. Milujem Vás šickych jak najvecej še da❤️
Ďakujem svojim deťom za trpezlivosť, za to, že nehundrali, vydržali, chápali a nesmierne ma milovali a milujú , že automaticky svoje mikulášske čokolády podali ďalej.. MAMI IDEŠ K ĽUĎOM Z BYTOVKY? VEZMI IM NAŠE SLADKOSTI.. Bez ďalsieho vysvetľovania, bez dizkusie, bez váhania. ❤️

P. S1 aj títo ľudia si zaslúžia spokojne a bez stresu rozlúčiť sa s koncom roka.. ❤️ ❤️ ❤️ Doprajme im to????
Terezia13
13.12.19,18:20
ohňostrojov sa už zriekla aj Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Prievidza, pochopiteľne Prešov
buchač
13.12.19,18:41
ohňostrojov sa už zriekla aj Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Prievidza, pochopiteľne Prešov

Ani svetelná šou
Celý silvestrovský program mesta Košice stojí 12 600 eur. „Zahŕňa komplexný balíček s tanečným, hudobným programom a ohňostrojom. Ohňostroj z toho stojí 2 tisíc eur,“ uviedol Hergott. Po dohode s dodávateľskou agentúrou ohňostroj zrušia.
https://kosicednes.sk/udalosti/mesto-kosice-zrusilo-silvestrovsky-ohnostroj/

Doporučujem ALE prečítať celý článok....
buchač
13.12.19,19:53
Na ucte bolo v stredu 2 250 000 €, premier pridal milion, dalsie prichadzaju od miest. 3 250 000 € pre 48 bytov to je 67 700 na jednu rodinu. V Presove to urcite staci na to, aby si vsetci kupili nove byty a nestaviali novu bytovku na pohrebisku
Zasa drístaš ???
Nechceš radšej poopraviť príspevok...???
alaya1
13.12.19,21:08
Na ucte bolo v stredu 2 250 000 €, premier pridal milion, dalsie prichadzaju od miest. 3 250 000 € pre 48 bytov to je 67 700 na jednu rodinu. V Presove to urcite staci na to, aby si vsetci kupili nove byty a nestaviali novu bytovku na pohrebisku


Presne tak- tu je vsetko skoro zadarmo :)
https://reality.bazos.sk/predam/byt/?hlokalita=08001&humkreis=10
A tie sumy na ucte, to len v tvojej fantazii takto :)
buchač
13.12.19,21:49
Na ucte bolo v stredu 2 250 000 €, premier pridal milion, dalsie prichadzju od miest. 3 250 000 € pre 48 bytov to je 67 700 na jednu rodinu. V Presove to urcite staci na to, aby si vsetci kupili nove byty a nestaviali novu bytovku na pohrebisku
Prečo tu dávaš nerelevantné informácie ???

Áno, premiér dal zo svojej rezervy financie...ale tie sú na úplne iný účel, ako na obstaranie - kúpu nových bytov.
Citujem :
„V pondelok (9. 12.) hneď ráno na základe nášho rozhodnutia príde na účet mesta Prešov prvý jeden milión eur, z ktorého mesto bude môcť sanovať všetky potrebné záležitosti. Zajtra urobím rozhodnutie o pridelení týchto prostriedkov z rezervy predsedu vlády. Už som telefonoval s ministerstvom financií, aby peniaze naozaj v pondelok na účte mesta Prešov boli. Mesto nemá rezervné fondy, ktoré môže použiť. Peniaze budú použité primárne na zastabilizovanie budovy do toho momentu, kým sa nerozhodne o jej definitívnom konci alebo oprave,“ uviedol Pellegrini.

Si myslíš, že prevádzka tej obrovskej mašiny na likvidáciu paneláku bude zadarmo ... že bratia česi budú makať za vatikánsku menu ?
Len jedna motohodina práce pôjde do tisícov €...

Takže tá cifra na kúpu jedného bytu sa solídne znižuje.
----------------------------
Cena bytu ? Za vyššie uvedenú cenu kúpiš maximálne 2 izbový byt.
https://www.topreality.sk/vyhladavanie-nehnutelnosti.html?cat=&form=0&type%5B%5D=103&type%5B%5D=104&searchType=string&obec=3201&distance=&q=&cena_od=&cena_do=&vymera_od=&vymera_do=&n_search=search&page=estate&gpsPolygon=
Neviem síce, že aké byty boli v danom baráku...ale silne pochybujem, že by niekto šiel do menšieho, hlavne pri rodinách s viacerými členmi domácnosti.
alaya1
13.12.19,22:01
Na ucte bolo v stredu 2 250 000 €, premier pridal milion, dalsie prichadzaju od miest. 3 250 000 € pre 48 bytov to je 67 700 na jednu rodinu. V Presove to urcite staci na to, aby si vsetci kupili nove byty a nestaviali novu bytovku na pohrebisku


Presne tak- tu je vsetko skoro zadarmo :)
https://reality.bazos.sk/predam/byt/?hlokalita=08001&humkreis=10
A tie sumy na ucte, to len v tvojej fantazii takto :)
vsetky byty neboli 3- izbove. Aj jednoizbove boli
neboli 1. len 2 a 3.
Dáša_
14.12.19,05:18
ach jaj, zdá sa mi, že občas závidíme niekomu aj to, že prišiel o všetko
pavol54
14.12.19,05:45
ach jaj, zdá sa mi, že občas závidíme niekomu aj to, že prišiel o všetko
Ale v ich koži by nikto nechcel byť, ale peniažky by sa zišli, myslím si že tí závistlivci ak mali toľko štedrosti a o poslali aspoň 855 teda 3 eurá, by si ich teraz najradšej pýtali späť (však dostali dosť). (Keby bol stredovek, tak ak prežili - sú bosoráci, tak upáliť.)
Doplním: A to ešte nedostali plnenie od poisťovne za byt a domácnosť, že to tu nikto nezakalkuloval, tak im to pripomínam.
Dáša_
14.12.19,06:09
ach jaj, zdá sa mi, že občas závidíme niekomu aj to, že prišiel o všetko
Ale v ich koži by nikto nechcel byť, ale peniažky by sa zišli, myslím si že tí závistlivci ak mali toľko štedrosti a o poslali aspoň 855 teda 3 eurá, by si ich teraz najradšej pýtali späť (však dostali dosť). (Keby bol stredovek, tak ak prežili - sú bosoráci, tak upáliť.)
Doplním: A to ešte nedostali plnenie od poisťovne za byt a domácnosť, že to tu nikto nezakalkuloval, tak im to pripomínam.

no poisťovne. to uvidíme. pokial viem, tak nevytvorili v baráku spoločenstvo, ani nepoverili žiadnu správcovskú spoločnosť správou. Mali len nejakého mandantára. Čo nie je úplne v súlade so zákonom.
A za ďalšie, vraj v tej vetracej šachte zriadili ešte nejaké iné úložné priestory na každom poschodí. Vžborné riešenie! Pôvodne to chceli implementovať aj vedľajšie baráky...
Ono keď si predstavím bytovú schôdzu u nás, kde sme úplne malé spoločenstvo a takýto obrovský dom, tak sa nečudujem ničomu. Fakt ľuďom napadne čokoľvek a niektorí si to aj dokážu presadiť. Lebo ostatní už nemajú nervy, čas, chuť. Vedomosti....

No a potom došlo k tragickej súhre okolností. Ako to už pri nešťastich chodí. Kruté a tragické. Nikto by nechcel byť v ich koži. Nemajú nič. Nič im neostalo, žiadna minulosť.

Je naozaj príjemné vidieť, že sa národ dokázal spojiť. A zozbierať toľko peňazí na pomoc. Že neriešime iba vzdialené veci, africké siroty, psíkov v útulku. Ale dokážeme sa dať dohromady. A byť rýchli. Pomôcť tam, kde to má zmysel.

Lebo verím, že z tohto sa poučia aj iné baráky. A nielen baráky, aj firmy. Všetky, ktorých sa to aspon okrajovo týka
buchač
14.12.19,06:30
Na ucte bolo v stredu 2 250 000 €, premier pridal milion, dalsie prichadzju od miest. 3 250 000 € pre 48 bytov to je 67 700 na jednu rodinu. V Presove to urcite staci na to, aby si vsetci kupili nove byty a nestaviali novu bytovku na pohrebisku
Prečo tu dávaš nerelevantné informácie ???

Áno, premiér dal zo svojej rezervy financie...ale tie sú na úplne iný účel, ako na obstaranie - kúpu nových bytov.
Citujem :
„V pondelok (9. 12.) hneď ráno na základe nášho rozhodnutia príde na účet mesta Prešov prvý jeden milión eur, z ktorého mesto bude môcť sanovať všetky potrebné záležitosti. Zajtra urobím rozhodnutie o pridelení týchto prostriedkov z rezervy predsedu vlády. Už som telefonoval s ministerstvom financií, aby peniaze naozaj v pondelok na účte mesta Prešov boli. Mesto nemá rezervné fondy, ktoré môže použiť. Peniaze budú použité primárne na zastabilizovanie budovy do toho momentu, kým sa nerozhodne o jej definitívnom konci alebo oprave,“ uviedol Pellegrini.

Si myslíš, že prevádzka tej obrovskej mašiny na likvidáciu paneláku bude zadarmo ... že bratia česi budú makať za vatikánsku menu ?
Len jedna motohodina práce pôjde do tisícov €...

Takže tá cifra na kúpu jedného bytu sa solídne znižuje.
----------------------------
Cena bytu ? Za vyššie uvedenú cenu kúpiš maximálne 2 izbový byt.
https://www.topreality.sk/vyhladavanie-nehnutelnosti.html?cat=&form=0&type%5B%5D=103&type%5B%5D=104&searchType=string&obec=3201&distance=&q=&cena_od=&cena_do=&vymera_od=&vymera_do=&n_search=search&page=estate&gpsPolygon=
Neviem síce, že aké byty boli v danom baráku...ale silne pochybujem, že by niekto šiel do menšieho, hlavne pri rodinách s viacerými členmi domácnosti.
Milion bude pouzity na zastabilizovanie budovy - "ktora sa ide zburat". Bratia Cesi to beru ako pomoc zadarmo .Zase ti nefunguje gugel

Mne možno nefunguje občas gugel...tebe ale nefunguje furt rozum.
Šak kde nič nie je, ani Boh nevezme...
-------------------------------
...ale uznám, že česká firma vykoná práce za 1€ + náklady na presun.
Teraz som pozeral šot v správach.
buchač
14.12.19,06:31
ach jaj, zdá sa mi, že občas závidíme niekomu aj to, že prišiel o všetko
Ale v ich koži by nikto nechcel byť, ale peniažky by sa zišli, myslím si že tí závistlivci ak mali toľko štedrosti a o poslali aspoň 855 teda 3 eurá, by si ich teraz najradšej pýtali späť (však dostali dosť). (Keby bol stredovek, tak ak prežili - sú bosoráci, tak upáliť.)
Doplním: A to ešte nedostali plnenie od poisťovne za byt a domácnosť, že to tu nikto nezakalkuloval, tak im to pripomínam.

Výbuch bytovky v Prešove otriasol aj Haberom a Adelou: POZRITE, akou čiastkou prispeli na účet!
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/vybuch-bytovky-presove-otriasol-aj-haberom-adelou-pozrite-akou-ciastkou-prispeli-ucet?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990&utm_content=9
pavol54
14.12.19,06:45
ach jaj, zdá sa mi, že občas závidíme niekomu aj to, že prišiel o všetko
Ale v ich koži by nikto nechcel byť, ale peniažky by sa zišli, myslím si že tí závistlivci ak mali toľko štedrosti a o poslali aspoň 855 teda 3 eurá, by si ich teraz najradšej pýtali späť (však dostali dosť). (Keby bol stredovek, tak ak prežili - sú bosoráci, tak upáliť.)
Doplním: A to ešte nedostali plnenie od poisťovne za byt a domácnosť, že to tu nikto nezakalkuloval, tak im to pripomínam.

Výbuch bytovky v Prešove otriasol aj Haberom a Adelou: POZRITE, akou čiastkou prispeli na účet!
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/vybuch-bytovky-presove-otriasol-aj-haberom-adelou-pozrite-akou-ciastkou-prispeli-ucet?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990&utm_content=9
to ako ja keby som 5 centov, ale ja som hned na začiatku (na druhý deň) napísal ako si pustia chlp politické strany z volebnej kvóty. Toto je ich pravá tvár len na seba a pre seba a pod seba. Pritom stačilo posunúť nejaký balík a povedať že to dávajú miesto reklamy na bilbordy však to by bola vtedy najúčinnejšia kampaň, ako lepšie ukázať že im záleží na ľudoch? voličoch?
kukučka
14.12.19,15:47
Dnes je u nás sťahovanie nábytku a generálka, vešanie záclon a závesov atď. Vy už máte doma všetko hotové?
S nešťastníkmi súcitím, aj sme troškou prispeli, ale ani ma nenapadne sledovať telku, zbierať podrobnosti a ešte sa aj hádať, kto má pravdu, ktorá sa mmch každú chvíľu mení.
korela
14.12.19,16:12
Prišlo náhodou pod ruku.
https://ficek.sk/priestor-za-vytahom-a-jeho-uzivanie-65211
Ja sa týmto príkladom iba všeobecne vyjadrujem k svôjvoľam obyvateľov bytov, nezáujmu sa zúčastňovať na schôdzach, ev. niektoré veci aspoň konzultovať s kompetentnými, aby sa predišlo tragédiám.
Osobne mám za sebou nepríjemné leto, hlavne s jedným stavebníkom, je ich naraz viac. A tým detto aj Staveb. úradom.
Mária27
15.12.19,11:34
pavol54
15.12.19,11:42
buchač
15.12.19,11:48
Dnes je u nás sťahovanie nábytku a generálka, vešanie záclon a závesov atď. Vy už máte doma všetko hotové?

Prichádzajú do úvahy varianty :
1. Presťahovali ste sa do nového
2. Maľovali ste
3. Oboje viď vyššie
4. Veľké pratanie
5. Ti švitorí ???
6. Sa nepotento
buchač
15.12.19,14:44
pavol54
15.12.19,17:44
Aktivistka Greta sa vracia domov, nepotešili ju nemecké vlaky
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/536145-aktivistka-greta-sa-vracia-domov-sklamali-ju-nemecke-vlaky/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
https://www.cas.sk/clanok/922023/aktivistka-greta-ma-pocas-cestovania-problemy-natrafila-na-preplnene-vlaky/

To je píííííííípa .... a nie aktivistka !!!
Mala ísť peši podľa azimutu to by bolo ekologickejšie, čím plnší dopravný prostriedok tým je ekologickejší, najlepšie sú na tom na indickej železnici.
marjankaj
15.12.19,20:27
Nerobte si srandu z puberťáčky. V jej rokoch ste tiež neboli najchytrejší.
buchač
15.12.19,20:58
Nerobte si srandu z puberťáčky. V jej rokoch ste tiež neboli najchytrejší.
No to hej...ale v našej dobe nebola postihnutá pubertiačka vzorom, podľa ktorej sa ide pomaly celý svet zblázniť....
Dávať múdrosti, ktoré nemajú hlavu - pätu ?
Sorry, ale dávať klimatické ciele na desaťročia vopred...???

Mne skôr príde, že si srandu robia práve tí, ktorí je vyzdvihujú na piedestál a dávajú tie všeliaké ceny a odmeny...
bodliak
15.12.19,21:16
Nerobte si srandu z puberťáčky. V jej rokoch ste tiež neboli najchytrejší.
... a naopak, niektoré deti sú mimoriadne. Taký buchač. Už ako trojročný mal toľko rozumu, čo teraz !
marjankaj
15.12.19,22:01
Sorry, ale dávať klimatické ciele na desaťročia vopred...???

No mladí si myslia, že tu budú večne, ale my dôchodcovia počítame iba s pár rokmi.
buchač
16.12.19,06:39
Nerobte si srandu z puberťáčky. V jej rokoch ste tiež neboli najchytrejší.
... a naopak, niektoré deti sú mimoriadne. Taký buchač. Už ako trojročný mal toľko rozumu, čo teraz !
Nemas celkom pravdu. ako 3 rocny mal viac rozumu ako teraz. Chodila som s nim do skolky v Kosiciach
Očujte, vy dvaja priyebaní buzeranti. Na tie vaše hlúpe kydy je kto zvedavý?
Jeden "múdry" jak Galko...šak manager jak manager....sprostý a sprostejší.
Tá druhá ? Žeby znovuzrodená oná ? Žeby ju už prepustili z psychiatrie ?

Nože dajte radšej niečo k veci samotnej...
Vy súhlasíte s tým šumom okolo Gréty ???
Mária27
16.12.19,07:01
Ja súhlasím s Grétou.
bodliak
16.12.19,07:03
Očujte, vy dvaja priyebaní buzeranti. Póózor! Vľavo bok, pochodóóóm odchod !
buchač
16.12.19,07:04
Vy súhlasíte s tým šumom okolo Gréty ???

Ja súhlasím s Grétou.

...hm...a nie je tam rozdiel ? ;)
kopretinka
16.12.19,07:42
BXLmiami
16.12.19,09:02
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
korela
16.12.19,09:48
Aj Rusi našli tento rok dôkaz, roky 17.. . Proste cykly.
korela
16.12.19,09:49
Iba interpretka.
pavol54
16.12.19,09:53
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
zaplatiť by bolo treba v spotrebe len najhoršie je to že tá daň skončí u niekoho, len nie v ozdravných opatreniach minule som čítal koľko stromov musí makať celý deň aby anulovali spotrebu kyslíka lietadlom. Ja nelietam nech to platia tí ktorí lietajú. Paprika - V LETE doveziem zo španielska hotovú len ju dávať do rezačky, ale prečo sa nepestuje u nás? Za tú cenu niet ľudí na pestovanie. aj by som priplatil ale niet komu. však treba švacnúť uhlíkovú daň to som uviedol len dva príklady
ZEMEGUĽA NIE JE PERPETUUM MOBILE
korela
16.12.19,10:08
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Ide o to, že sa bude upravovať aj strava, niečo sa už podpisovalo v Bruseli, ľud čakajú riasy, živočíšne prudukty pre vyvolených. Vraj Babiš bol podpisovať.
To ako podľa Trubanovho výroku, že voliť by mali na Slovensku iba ľudia, čo už niečo dokázali, či tak nejako ...
Katy a R
16.12.19,10:24
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
len tak mimochodom - koľko všelijakých iných nezmyselných vecí platíme !!!!
- a podľa mňa by veru nezaškodilo, keby sa aj ostatní mladí ľudia trošku nadchli - podľa jej vzoru. keď už starí a kompetentní na to kašľú (česť výnimkám)
pavol54
16.12.19,10:35
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Ide o to, že sa bude upravovať aj strava, niečo sa už podpisovalo v Bruseli, ľud čakajú riasy, živočíšne prudukty pre vyvolených. Vraj Babiš bol podpisovať.
To ako podľa Trubanovho výroku, že voliť by mali na Slovensku iba ľudia, čo už niečo dokázali, či tak nejako ...
Ochranári zvierat sa už snažia, sú proti vykynožovaniu diviakov prenášačov AMO takže bravčové bude na obrázku, ale ako vzor nezdravej stravy. hovädzie tiež obmedziť kravy prdia metán, eliminovať vegetariánov tiež prdia metán a nech ich bude na zemi aspoň pár miliárd to bude plynov
BXLmiami
16.12.19,10:39
Katy,ochranujem prírodu roky,podpisujem všetky petície za stromy,permakulturnu záhradu som spravila,ovocný sad,atd tad.Ale....super ekologia.Takže všetci ideme na elektro autá,dáme nový ekologický benzín ktorý zničí staré trubky,vstup do miest spoplatníme,zakážeme bane,energiu budeme používať ...akú?Letenky zdražieme o ekologickú daň,odvoz odpadov po vzore západu....prestaneme jesť hovädzie a ked niekto bude chcieť tak XY eruo...kľudne ma doplnte.Ved nielen stádo ale normálny sedliacky rouzum a postupné naplánovanie by to chcelo a nie len obdivovať choré násťročné dievča.
korela
16.12.19,10:41
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
len tak mimochodom - koľko všelijakých iných nezmyselných vecí platíme !!!!
- a podľa mňa by veru nezaškodilo, keby sa aj ostatní mladí ľudia trošku nadchli - podľa jej vzoru. keď už starí a kompetentní na to kašľú (česť výnimkám)
To v zmysle, že EU sa nastaví, ale Čína si pobeží ďalej vo svojom režime bez ohľadu na zbytok sveta, to by sa mal obnoviť Amazónsky prales a pod.
Zredukovať zbytočne vymyslemé lety s tovarmi, prospelo by to na viacerých úrovniach.
Aj starí sú si vedomí situácie, ale sú viac-menej bezmocní pri dnešnom umelom tvrdo plánovanom trhovom systéme.
Katy a R
16.12.19,10:45
bxl - ja súhlasím, že stačí použiť sedliacky rozum ... ale ideálne by bolo, keby každý začal od seba ! ;)
- a k tomu dievčaťu len poznámka - že ona je dospeláčka od detstva.☺ A mne je úplne jedno, kto za ňou stojí (či už rodičia, alebo ...??). Ak to pomôže tomu, aby sa už konečne začal ten sedliacky rozum používať! :)
pavol54
16.12.19,10:47
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
len tak mimochodom - koľko všelijakých iných nezmyselných vecí platíme !!!!
- a podľa mňa by veru nezaškodilo, keby sa aj ostatní mladí ľudia trošku nadchli - podľa jej vzoru. keď už starí a kompetentní na to kašľú (česť výnimkám)
To v zmysle, že EU sa nastaví, ale Čína si pobeží ďalej vo svojom režime bez ohľadu na zbytok sveta, to by sa mal obnoviť Amazónsky prales a pod.
Zredukovať zbytočne vymyslemé lety s tovarmi, prospelo by to na viacerých úrovniach.
Aj starí sú si vedomí situácie, ale sú viac-menej bezmocní pri dnešnom umelom tvrdo plánovanom trhovom systéme.
Vieš aká je celková produkcia v číne, ale kde nájdeš údaj koľko je to na hlavu (myslím je to viac v USA )
pavol54
16.12.19,10:52
Katy,ochranujem prírodu roky,podpisujem všetky petície za stromy,permakulturnu záhradu som spravila,ovocný sad,atd tad.Ale....super ekologia.Takže všetci ideme na elektro autá,dáme nový ekologický benzín ktorý zničí staré trubky,vstup do miest spoplatníme,zakážeme bane,energiu budeme používať ...akú?Letenky zdražieme o ekologickú daň,odvoz odpadov po vzore západu....prestaneme jesť hovädzie a ked niekto bude chcieť tak XY eruo...kľudne ma doplnte.Ved nielen stádo ale normálny sedliacky rouzum a postupné naplánovanie by to chcelo a nie len obdivovať choré násťročné dievča.
plány sú len na štyri roky, rozpočet na rok, aj to sa nevedia dohodnúť, aká je šanca robiť strednedobé dlhodobé plány ? nulová, lebo spoločenská situácia je ako pri stavbe babylonskej veže.
korela
16.12.19,10:53
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Ide o to, že sa bude upravovať aj strava, niečo sa už podpisovalo v Bruseli, ľud čakajú riasy, živočíšne prudukty pre vyvolených. Vraj Babiš bol podpisovať.
To ako podľa Trubanovho výroku, že voliť by mali na Slovensku iba ľudia, čo už niečo dokázali, či tak nejako ...
Ochranári zvierat sa už snažia, sú proti vykynožovaniu diviakov prenášačov AMO takže bravčové bude na obrázku, ale ako vzor nezdravej stravy. hovädzie tiež obmedziť kravy prdia metán, eliminovať vegetariánov tiež prdia metán a nech ich bude na zemi aspoň pár miliárd to bude plynov
:-)))
Neviem ako zareaguje doktorka, ale metán sa dá krásne zlikvidovať stravou, iba chorý črevný trakt ho produkuje vo zvýšenom množstve. Nie som odborník na výživu zvierat, ale tie kŕmne zmesi sú v poriadku? Kedy prišli zvieratá do styku so sójou a inými kostnými či akými múčkami, detto aj iné domáce zvieratá?
marjankaj
16.12.19,11:01
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Za všetko musíme platiť. A keď nie my tak naši potomkovia. Takže ten kto pácha zlo, je na tom najlepšie. Doplatia na to pozostalí. Po Hitlerovi, Stalinovi a ďalších samovražedných teroristoch.
A plasty v oceánoch, klčovanie lesov, emisie CO2 to nespôsobujú naše deti (ani tie ešte nenarodené), ale tie si to o pár rokov vyžerú. Tak sa nečuduj, ak sa niektoré z nich prejavia, je to hlavne ich budúcnosť. My si už budeme v kľude spokojne odpočívať na večnosti.
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.
korela
16.12.19,11:08
bxl - ja súhlasím, že stačí použiť sedliacky rozum ... ale ideálne by bolo, keby každý začal od seba ! ;)
- a k tomu dievčaťu len poznámka - že ona je dospeláčka od detstva.☺ A mne je úplne jedno, kto za ňou stojí (či už rodičia, alebo ...??). Ak to pomôže tomu, aby sa už konečne začal ten sedliacky rozum používať! :)
Áno, takých detí bude pribúdať.
Ale ona je iba interpretka, bez prípravy a pokladov nevie rozprávať, pochádza z hereckej rodiny, prejavy má nacvičené.
Mne to nie je jedno, aj keď môže ísť alebo ide o dobrú myšlienku, pretože tu už ide o manipuláciu ľudí. Zakryté jednanie.
Vedci sa prikláňajú k prirodzeným cyklom na Zemi, dôkazmi cez vzorky pôdy a ľadu a pod.
korela
16.12.19,11:18
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Za všetko musíme platiť. A keď nie my tak naši potomkovia. Takže ten kto pácha zlo, je na tom najlepšie. Doplatia na to pozostalí. Po Hitlerovi, Stalinovi a ďalších samovražedných teroristoch.
A plasty v oceánoch, klčovanie lesov, emisie CO2 to nespôsobujú naše deti (ani tie ešte nenarodené), ale tie si to o pár rokov vyžerú. Tak sa nečuduj, ak sa niektoré z nich prejavia, je to hlavne ich budúcnosť. My si už budeme v kľude spokojne odpočívať na večnosti.
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.
To si mnohí ľudia iba myslia, že odchodom sa všetko končí, nekončí, po čase tu budú opäť a žať svoje plody.
Protesty .., prekážajú niekomu okrem majiteľov áut v uliciach miest tie zhoreniská po nich? Bojiská ...
Ja som hovorila viac ako pred 20 r., že nad OSN by mala existovať vyššie postavená celosvetová ekologická inštitúcia.
pavol54
16.12.19,11:46
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Ide o to, že sa bude upravovať aj strava, niečo sa už podpisovalo v Bruseli, ľud čakajú riasy, živočíšne prudukty pre vyvolených. Vraj Babiš bol podpisovať.
To ako podľa Trubanovho výroku, že voliť by mali na Slovensku iba ľudia, čo už niečo dokázali, či tak nejako ...
Ochranári zvierat sa už snažia, sú proti vykynožovaniu diviakov prenášačov AMO takže bravčové bude na obrázku, ale ako vzor nezdravej stravy. hovädzie tiež obmedziť kravy prdia metán, eliminovať vegetariánov tiež prdia metán a nech ich bude na zemi aspoň pár miliárd to bude plynov
:-)))
Neviem ako zareaguje doktorka, ale metán sa dá krásne zlikvidovať stravou, iba chorý črevný trakt ho produkuje vo zvýšenom množstve. Nie som odborník na výživu zvierat, ale tie kŕmne zmesi sú v poriadku? Kedy prišli zvieratá do styku so sójou a inými kostnými či akými múčkami, detto aj iné domáce zvieratá?
odvtedy ako sa zistili šialené kravy, už naši vynálezcovia brexitácki nekŕmia kravy mäsokostnou múčkou, sója je tu tak ako ktorékoľvek rastliny. neviem ako chceš krave upraviť stravu bud tú trávu alebo seno žerie alebo nie, môžu sa jej dávať špeciálne bylinky ale koľko by stálo mlieko ak by mala každá svoju opatrovateľku?
buchač
16.12.19,12:20
Ochranári zvierat sa už snažia,
To je tiež jedna sekta natvrdlých.

https://svet.sme.sk/c/22283670/splasenu-kravu-v-rakusku-zlikvidovala-protiteroristicka-jednotka.html?ref=trz
pavol54
16.12.19,13:27
Ochranári zvierat sa už snažia,
To je tiež jedna sekta natvrdlých.

https://svet.sme.sk/c/22283670/splasenu-kravu-v-rakusku-zlikvidovala-protiteroristicka-jednotka.html?ref=trz
štyri labky sa mali vybrať tej krave naproti a poproskať ju pekne.
pavol54
16.12.19,13:37
bxl - ja súhlasím, že stačí použiť sedliacky rozum ... ale ideálne by bolo, keby každý začal od seba ! ;)
- a k tomu dievčaťu len poznámka - že ona je dospeláčka od detstva.☺ A mne je úplne jedno, kto za ňou stojí (či už rodičia, alebo ...??). Ak to pomôže tomu, aby sa už konečne začal ten sedliacky rozum používať! :)
Áno, takých detí bude pribúdať.
Ale ona je iba interpretka, bez prípravy a pokladov nevie rozprávať, pochádza z hereckej rodiny, prejavy má nacvičené.
Mne to nie je jedno, aj keď môže ísť alebo ide o dobrú myšlienku, pretože tu už ide o manipuláciu ľudí. Zakryté jednanie.
Vedci sa prikláňajú k prirodzeným cyklom na Zemi, dôkazmi cez vzorky pôdy a ľadu a pod.
Keď som pred tridsiatimi rokmi vystupoval pred tisickou ľudí tak som to koncipoval pred vystúpením, pretože som si bol vedomý že brpt a vypovedanú hlúposť si každý zapamätá. Prirodzený cyklus môže byť ale 7 mld radiátorov svoje teplo odovzdáva do okolia 24 hodín denne konštantne, nie cyklicky
buchač
16.12.19,14:32
Mne to nie je jedno, aj keď môže ísť alebo ide o dobrú myšlienku, pretože tu už ide o manipuláciu ľudí. Zakryté jednanie.

Čistá ty ...
pavol54
16.12.19,14:33
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.

A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.



Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
hej, ale mečiar dal všetkým dlhopisy z druhej vlny (ktoré sa preplatili) a tí ostatní nás chceli ošmeknúť ponúkali mikrovlnky a akciové bubliny tak za kým malo ísť stádo
pavol54
16.12.19,15:11
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.

A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.



Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
hej, ale mečiar dal všetkým dlhopisy z druhej vlny (ktoré sa preplatili) a tí ostatní nás chceli ošmeknúť ponúkali mikrovlnky a akciové bubliny tak za kým malo ísť stádo

Obdivuješ Mečiara, lebo
- dal ti dlhopis v nominále 10 000
- dal sa bežne realizovať za 2 000 až 12 000
-
- si si (akože sebe ) nevšimol , že "kapitálotvornej vrstve" dal 2 až 84 ( desaťmilionov! ! ! )
mal si napísať že slovenskej kapitálotvornej vrstve, 50% ceny elektriny si berú distribučky a tie rozhodne nie sú slovenská kapitálotvorná vrstva, takže to je v poriadku. Kde som napísal že obdivujem Mečiara. Kto dnes dokáže sledovať akciové trhy? Ten kto sa nemusí trápiť ako prežije a dobré investovanie je pre takého hrou. Dnes je v druhom pilieri väčšina(vzdelaná) ktorá dokáže investovať tak aby bol čo najväčší zisk, no rozumie tomu len pár jedincov,
marjankaj
16.12.19,15:12
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.


Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
Milan kde som písal, že Kuciak je stádo? To kvôli Kuciakovi boli protesty stáda na námestiach. Na námestiach sa politika nerobí, ale vo voľbách. A čo si ľudia zvolili, tak to majú a nejaké stádo s tým veľa neurobí. To by sme mohli voľby úplne zrušiť a ešte by sme aj ušetrili. Veď na tých námestiach tam boli zadarmo.
korela
16.12.19,15:23
Ja súhlasím s Grétou.
V čom?
A mimochodom,okrem toho že súhlasíš si ochotná to celé aj zaplatiť?
S klimou určite treba niečo robiť.Ale toto hrrr stádovité konanie je nie celkom môj vkus.
Ide o to, že sa bude upravovať aj strava, niečo sa už podpisovalo v Bruseli, ľud čakajú riasy, živočíšne prudukty pre vyvolených. Vraj Babiš bol podpisovať.
To ako podľa Trubanovho výroku, že voliť by mali na Slovensku iba ľudia, čo už niečo dokázali, či tak nejako ...
Ochranári zvierat sa už snažia, sú proti vykynožovaniu diviakov prenášačov AMO takže bravčové bude na obrázku, ale ako vzor nezdravej stravy. hovädzie tiež obmedziť kravy prdia metán, eliminovať vegetariánov tiež prdia metán a nech ich bude na zemi aspoň pár miliárd to bude plynov
:-)))
Neviem ako zareaguje doktorka, ale metán sa dá krásne zlikvidovať stravou, iba chorý črevný trakt ho produkuje vo zvýšenom množstve. Nie som odborník na výživu zvierat, ale tie kŕmne zmesi sú v poriadku? Kedy prišli zvieratá do styku so sójou a inými kostnými či akými múčkami, detto aj iné domáce zvieratá?
odvtedy ako sa zistili šialené kravy, už naši vynálezcovia brexitácki nekŕmia kravy mäsokostnou múčkou, sója je tu tak ako ktorékoľvek rastliny. neviem ako chceš krave upraviť stravu bud tú trávu alebo seno žerie alebo nie, môžu sa jej dávať špeciálne bylinky ale koľko by stálo mlieko ak by mala každá svoju opatrovateľku?
Aj keď sa niekedy človek chová ako dobytok, ale mala som na mysli ľudské telo. Správne zloženie stravy urobí zázrak. Niekde sa zvýši po opatreniach pri úprave stravy aj pokoj v rodine.
A vegetariáni? Hádam aj podľa toho, aký sú metabolický typ.
marjankaj
16.12.19,15:26
pavol54
16.12.19,15:36
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.


Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
Milan kde som písal, že Kuciak je stádo? To kvôli Kuciakovi boli protesty stáda na námestiach. Na námestiach sa politika nerobí, ale vo voľbách. A čo si ľudia zvolili, tak to majú a nejaké stádo s tým veľa neurobí. To by sme mohli voľby úplne zrušiť a ešte by sme aj ušetrili. Veď na tých námestiach tam boli zadarmo.
Jedni boli na námestiach zadarmo, iní to mali zaplatené aj za nich, neviem či to neboli tie isté zdroje ako v Čechách pre "milion chvilek"
korela
16.12.19,15:37
... tam boli zadarmo. V konečnom dôsledku nič nebýva zadarmo.
Aby Slovensko časom nestratilo ešte viac ako doteraz. Horizont?
Obrysy sa pomaličky vynárajú.
pavol54
16.12.19,15:40
Antikoncepcia pre mužov na 13 rokov. Otcami sa stanú až na dôchodku.

https://www.topky.sk/cl/13/1840165/Uz-coskoro--Vedci-vynasli-prvu-antikoncepciu-pre-muzov--nezaobide-sa-vsak-bez-bolesti
V Indii by mali vymyslieť niečo aby nebolo čím znásilniť, lebo pri znásilnení spermie nezabíjajú a keď niektorú umr...ú k smrti desiati, tam sa ťažko spermie zahniedzia. Najlepšia antikoncepcia je kopanec do gúľ
bjuty smis
16.12.19,15:44
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.


Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
Milan kde som písal, že Kuciak je stádo? To kvôli Kuciakovi boli protesty stáda na námestiach. Na námestiach sa politika nerobí, ale vo voľbách. A čo si ľudia zvolili, tak to majú a nejaké stádo s tým veľa neurobí. To by sme mohli voľby úplne zrušiť a ešte by sme aj ušetrili. Veď na tých námestiach tam boli zadarmo.
Jedni boli na námestiach zadarmo, iní to mali zaplatené aj za nich, neviem či to neboli tie isté zdroje ako v Čechách pre "milion chvilek"
Toto je moc debilne aj na teba....
pavol54
16.12.19,15:50
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.


Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
Milan kde som písal, že Kuciak je stádo? To kvôli Kuciakovi boli protesty stáda na námestiach. Na námestiach sa politika nerobí, ale vo voľbách. A čo si ľudia zvolili, tak to majú a nejaké stádo s tým veľa neurobí. To by sme mohli voľby úplne zrušiť a ešte by sme aj ušetrili. Veď na tých námestiach tam boli zadarmo.
Jedni boli na námestiach zadarmo, iní to mali zaplatené aj za nich, neviem či to neboli tie isté zdroje ako v Čechách pre "milion chvilek"
Toto je moc debilne aj na teba....
Inteligenta rob zo seba potom ako sa naučíš spisovne vyjadrovať
marjankaj
16.12.19,16:13
... tam boli zadarmo. V konečnom dôsledku nič nebýva zadarmo.
Aby Slovensko časom nestratilo ešte viac ako doteraz. Horizont?
Obrysy sa pomaličky vynárajú.
A koho tu zaujíma Slovensko? Každý myslí v prvom rade na seba. A ja už svoj obrys mám celkom jasný - na cintoríne. Mám ho aj v mobile. Už iba dátum treba dopísať.
korela
16.12.19,16:29
... tam boli zadarmo. V konečnom dôsledku nič nebýva zadarmo.
Aby Slovensko časom nestratilo ešte viac ako doteraz. Horizont?
Obrysy sa pomaličky vynárajú.
A koho tu zaujíma Slovensko? Každý myslí v prvom rade na seba. A ja už svoj obrys mám celkom jasný - na cintoríne. Mám ho aj v mobile. Už iba dátum treba dopísať.
To je rečnícka otázka?
Ja by som sa neodvážila až tak generalizovať.
Doteraz bolo obvyklé počuť politikov sa vyjadrovať o Slovensku, liberálom neprejde Slovensko cez pery (rovnako ako aj tu jednému prispievateľovi v téme), iba krajina, naša krajina, táto krajina, dúfam, že to obyvateľstvu neuniká, Harabín vraví o vlasti, našej vlasti.
.
Padá pomaly ale isto každý deň, ako kvapka vody na kameň.
korela
16.12.19,16:38
"Kým sa teda nesiaha na slobodu, politiku beriete s rezervou?

Polovica z toho, čo sa napíše a povie, sú táraniny. Novinári sú často nevzdelaní, hlúpi alebo kúpení. Informácie, ktoré podávajú, sú teda nesprávne formulované, hoci možno aj v dobrej viere.

Zoberme si kauzu s Kočnerom. Keby som sa chcel zahrať na česko-slovenského novinára, ktorý dezinterpretuje fakty, poviem: Kočner študoval žurnalistiku, Rusko študoval žurnalistiku, Kuciak študoval žurnalistiku. Z toho vychádza, že novinári sa vraždia medzi sebou. A ešte by som to dal aj do titulku.

Radšej teda noviny nečítam, a ak ma niečo zaujíma, radšej si to zistím po linke svojich kontaktov. A získam viac informácií ako obyčajní čitatelia."

Jan Kraus: Nie je chybou slovenčiny, ak jej Čech nerozumie
https://kultura.sme.sk/c/22279271/jan-kraus-pre-sme-som-neslusny-a-nevzdelany-mam-gymnazium-a-este-aj-socialisticke.html
bjuty smis
16.12.19,16:58
A pokiaľ ide o "stádovité" konanie, tak v tom sme majstri. Viď Matovič. Kuciak, dúhové pochody, Mee too a kopec ďalších protestov.


Marianka ty tu oblbuješ = akúže " stádovitosť" robil Kuciak ?

Možno stádovitosť nezaložili gottwaldovci na zjazdoch ( a Mečiar na Pasienkoch) , možno bola aj pred tým.
Milan kde som písal, že Kuciak je stádo? To kvôli Kuciakovi boli protesty stáda na námestiach. Na námestiach sa politika nerobí, ale vo voľbách. A čo si ľudia zvolili, tak to majú a nejaké stádo s tým veľa neurobí. To by sme mohli voľby úplne zrušiť a ešte by sme aj ušetrili. Veď na tých námestiach tam boli zadarmo.
Jedni boli na námestiach zadarmo, iní to mali zaplatené aj za nich, neviem či to neboli tie isté zdroje ako v Čechách pre "milion chvilek"
Toto je moc debilne aj na teba....
Inteligenta rob zo seba potom ako sa naučíš spisovne vyjadrovať
Ked vycitas " vyjadrovanie", tak aspon spisovne. ....aspon vidim, ze na teba to este moc nebolo :))
korela
16.12.19,17:05
"Novinári predsa objavili množstvo káuz.
Ale nedokázali ich dotiahnuť do konca, áno, niekedy aj z objektívnych dôvodov. Viete, čo je zaujímavejšia téma? Korupcia novinárov. Roky navrhujem, aby sa o nej hovorilo, ale nič sa nedeje." ... Jan Kraus.
.
Ja nechápem ako mohla UK pripustiť infiltráciu Penty priamo do radov budúcich novinárov na Katedre žurnalistiky len preto, lebo im nemal kto ozrejmiť nové ekonomické prostredie. Dovtedy škola vyslovene ekonomických nevychovávala, a je tiež fakt, že väčšina z nich mala problém na TB klásť fundované otázky. Aspoň takto vtedy vysvetľovala svoju nezištnú ponuku pre školu.

Či niekomu doteraz napadlo zisťovať, ktorých budúcich novinárov mali v tých ročníkoch?
bjuty smis
16.12.19,17:07
Kocner v base, dano v base, vasky v base...rostas odsudeny...
Nejako vam tie vlastne linky vysychaju....
marjankaj
16.12.19,17:10
Kocner v base, dano v base, vasky v base...rostas odsudeny...
Nejako vam tie vlastne linky vysychaju....
Akosi som nepostrehol, že už boli odsúdení.
korela
16.12.19,17:14
Kocner v base, dano v base, vasky v base...rostas odsudeny...
Nejako vam tie vlastne linky vysychaju....
:)) :-((
Myslíš tým klbko dôchodcov? Niečo ako "Pamäť je zrkadlo, na ktoré mi dýchli?" M. Válek
Čím človek viac zažil, viac si pamätá. Má si na čo. Mladí pochopia trochu neskôr. Skúsenosť je neprenosná.
marjankaj
16.12.19,17:19
"Novinári predsa objavili množstvo káuz.
Ale nedokázali ich dotiahnuť do konca, áno, niekedy aj z objektívnych dôvodov. Viete, čo je zaujímavejšia téma? Korupcia novinárov. Roky navrhujem, aby sa o nej hovorilo, ale nič sa nedeje." ... Jan Kraus.
.
Ja nechápem ako mohla UK pripustiť infiltráciu Penty priamo do radov budúcich novinárov na Katedre žurnalistiky len preto, lebo im nemal kto ozrejmiť nové ekonomické prostredie. Dovtedy škola vyslovene ekonomických nevychovávala, a je tiež fakt, že väčšina z nich mala problém na TB klásť fundované otázky. Aspoň takto vtedy vysvetľovala svoju nezištnú ponuku pre školu.

Či niekomu doteraz napadlo zisťovať, ktorých budúcich novinárov mali v tých ročníkoch?
Ani pes nehryzie ruku ktorá ho kŕmi.
korela
16.12.19,17:43
Doba sa mení, dnes sa už nepohodlní neupratujú do kotolní. Pre niektorých výsada, každý sa do kotolne nedostal a nemal možnosť pracovať iba každý tretí deň, ako si tú prácu nedávno jeden z nich v rozhovore veľmi pochvaľoval, koľko mal voľného času, a nakoniec koľko ho mal aj v tej kotolni.
Bežný človek by v tej dobe za takú prácu v zmenách s trojdňovými pauzami neuživil ani seba, nieto rodinu. Zbytočne sa medzi riadkami odhaľuje. Mladí si to aj tak nevedia preložiť, starší chápu.
Zbytok skončil vo výrobe.
Každý systém sa s nepohodlnými vysporadúval po svojom, dokonca sa vedel o neho finančne slušne postarať.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Havl%C3%AD%C4%8Dek_Borovsk%C3%BD
korela
16.12.19,17:51
"Novinári predsa objavili množstvo káuz.
Ale nedokázali ich dotiahnuť do konca, áno, niekedy aj z objektívnych dôvodov. Viete, čo je zaujímavejšia téma? Korupcia novinárov. Roky navrhujem, aby sa o nej hovorilo, ale nič sa nedeje." ... Jan Kraus.
.
Ja nechápem ako mohla UK pripustiť infiltráciu Penty priamo do radov budúcich novinárov na Katedre žurnalistiky len preto, lebo im nemal kto ozrejmiť nové ekonomické prostredie. Dovtedy škola vyslovene ekonomických nevychovávala, a je tiež fakt, že väčšina z nich mala problém na TB klásť fundované otázky. Aspoň takto vtedy vysvetľovala svoju nezištnú ponuku pre školu.

Či niekomu doteraz napadlo zisťovať, ktorých budúcich novinárov mali v tých ročníkoch?
Ani pes nehryzie ruku ktorá ho kŕmi.
Verím, že každý neklesne na úroveň zvieraťa. Aj keď sa dnes už city zvieratám neupierajú.
marjankaj
16.12.19,17:58
Ani pes nehryzie ruku ktorá ho kŕmi.
Verím, že každý neklesne na úroveň zvieraťa. Aj keď sa dnes už city zvieratám neupierajú.
Tak teda inak.
Koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj.
korela
16.12.19,18:13
Ja som odmietla, neprijala som takúto ponuku. Je to vec osobného rozhodnutia.
marjankaj
16.12.19,18:36
Ja som odmietla, neprijala som takúto ponuku. Je to vec osobného rozhodnutia.
A čo si odmietla? Kto ti čo ponúkal?
Terezia13
16.12.19,18:57
PROSBA VŠEM LIDEM DOBÉ VŮLE

NEPOUŠTĚJTE ZAKOUPENÉ VÁNOČNÍ KAPRY ZPĚT DO RYBNÍKŮ, POTOKŮ A ŘEK!!!

Mnoho lidí to dělá. Myslí to bobře. Chtějí kapříkovi zachránit život a darovat mu svobodu. Netuší však, že mu tím zajistili jen pomalou a trýznivou smrt!

Důvodů, proč vánoční kapřík nemá šanci své vypuštění do přírody přežít je mnoho. Pokusím se vám vysvětlit alespoň několik z nich.

Sádkování! Vánoční kapři jsou uchováváni v sádkách i několik měsíců bez příjmu potravy. Žijí tam pouze z vlastních tukových zásob, které si nashromáždili, aby přežili zimu. V sádkách je ale předčasně spotřebují. Ryba se takzvaně „vylehčí“. Zlepší se tím chuť jejího masa, ztratí ovšem potřebnou zásobu energie, aby přežila až do jara.

Dalším důvodem je fakt, že ryba, jakožto studenokrevný živočich, je zcela závislá na teplotě okolního prostředí. Při nízkých teplotách, které v období Vánoc panují, není její organismus schopen dlouhodobě fungovat. Proto přes zimu hibernuje. Odpočívá v takzvaných ložích, které si připravuje už na podzim. Utlumí veškeré své životní funkce na minimum. Zpomalí metabolismus. Spotřebovává tak jen minimální množství energie i kyslíku, což jí umožňuje přežít. Kapr vypuštěný o Vánocích se už nemá šanci uložit a během několika týdnů umírá.

Dalším smrtelným nebezpečím pro ryby je „popálení se“ o led.

Doufám, že jsme zde dostatečně vysvětlili důvody, proč by se vánoční kapři neměli pouštět zpět do vody a že si to, alespoň někteří z Vás vezmou k srdci.

S přáním příjemného prožití svátků vánočních a zdraví, štěstí a úspěchů do nového roku, přejí rybáři. ????
korela
16.12.19,19:25
Ja som odmietla, neprijala som takúto ponuku. Je to vec osobného rozhodnutia.
A čo si odmietla? Kto ti čo ponúkal?
Peniaze nie sú všetko.
bjuty smis
17.12.19,06:26
Kocner v base, dano v base, vasky v base...rostas odsudeny...
Nejako vam tie vlastne linky vysychaju....
:)) :-((
Myslíš tým klbko dôchodcov? Niečo ako "Pamäť je zrkadlo, na ktoré mi dýchli?" M. Válek
Čím človek viac zažil, viac si pamätá. Má si na čo. Mladí pochopia trochu neskôr. Skúsenosť je neprenosná.
nie len dôchodcov.....napr. .kotlebu najviac žerú stredoškoláci...
pavol54
17.12.19,07:02
Kocner v base, dano v base, vasky v base...rostas odsudeny...
Nejako vam tie vlastne linky vysychaju....
:)) :-((
Myslíš tým klbko dôchodcov? Niečo ako "Pamäť je zrkadlo, na ktoré mi dýchli?" M. Válek
Čím človek viac zažil, viac si pamätá. Má si na čo. Mladí pochopia trochu neskôr. Skúsenosť je neprenosná.
nie len dôchodcov.....napr. .kotlebu najviac žerú stredoškoláci...
Tu na porade si ty hlavným naháňačom voličov do kotlebovho košiara
bjuty smis
17.12.19,07:40
do košiara.....to sedí....
pavol54
17.12.19,07:46
do košiara.....to sedí....
Ak chceš byť za múdreho aj prisvedčíš
buchač
17.12.19,09:08
nie len dôchodcov.....napr. .kotlebu najviac žerú stredoškoláci...
https://www.porada.sk/t315549-varovanie-pred-nebezpecnymi-antibiotikami.html#post3124985
bjuty smis
17.12.19,09:23
do košiara.....to sedí....
Ak chceš byť za múdreho aj prisvedčíš
ty ked by si bol múdry, pochopil by si, čomu som prisvedčil....béééé
buchač
17.12.19,09:51
Jak tak čítam...nuž Vallo zavádza jednu novinku za druhou.
Ceny MHD išli hore, parkovné detto + podmienené mobilnou aplikáciou, atď...včul ide zdvihnúť "životnú úroveň" seniorom v domovoch dôchodcov...
BXLmiami
17.12.19,10:30
bjuty,už si si vyrátal podľa volebného programu progresívcov,akú daň zaplatíš za svoj byt buduci rok? :-).
pavol54
17.12.19,10:54
Jak tak čítam...nuž Vallo zavádza jednu novinku za druhou.
Ceny MHD išli hore, parkovné detto + podmienené mobilnou aplikáciou, atď...včul ide zdvihnúť "životnú úroveň" seniorom v domovoch dôchodcov...
a to mu pridal Pellegríni z rezervy vlády 10 mil alebo viac ?
buchač
17.12.19,10:59
Jak tak čítam...nuž Vallo zavádza jednu novinku za druhou.
Ceny MHD išli hore, parkovné detto + podmienené mobilnou aplikáciou, atď...včul ide zdvihnúť "životnú úroveň" seniorom v domovoch dôchodcov...
a to mu pridal Pellegríni z rezervy vlády 10 mil alebo viac ?
Nie si v obraze ?
Prebehni dennú tlač...budeš grcať.
Obyvatelia iných miest sa môžu len modliť, aby si podobné ujoviny nezmysleli aj iní primátori/starostovia zaviesť.
pavol54
17.12.19,10:59
do košiara.....to sedí....
Ak chceš byť za múdreho aj prisvedčíš
ty ked by si bol múdry, pochopil by si, čomu som prisvedčil....béééé
To čo ja pochopím nie je podstatné, ale čo z toho pochopia a ako to pochopia ostatní čo to čítajú, takže medziriadkový text si každý vyloží po svojom, ako sme niekedy robili pri čítaní v rudého práva
bjuty smis
17.12.19,11:21
bjuty,už si si vyrátal podľa volebného programu progresívcov,akú daň zaplatíš za svoj byt buduci rok? :-).
jáááj. tak teraz ste sa dohodli, že valo končí, lebo bytová daň nebude 30. ale 50 evri... ročne....
aha....možno vo svidníku...

a ešte sa čuduje, že mu pelé pridal 10 mega :))

rovnica má dve strany.....
bjuty smis
17.12.19,11:25
do košiara.....to sedí....
Ak chceš byť za múdreho aj prisvedčíš
ty ked by si bol múdry, pochopil by si, čomu som prisvedčil....béééé
To čo ja pochopím nie je podstatné, ale čo z toho pochopia a ako to pochopia ostatní čo to čítajú, takže medziriadkový text si každý vyloží po svojom, ako sme niekedy robili pri čítaní v rudého práva


ostatní...
aj na pravde ti napísali
blaha povedal ...nesiaham mu ani po členky..:)))

ty načo nosíš tú makovicu na krku ?
načo chodíš dišputovať, ked to nevieš ?

akí ostatní ? koho si ty zas hovorca ?
BXLmiami
17.12.19,11:49
Nie z 30 na 50.Neviem či presne zacitujem ale je to tam asi takto-reforma dane z nehnuteľnosti smerom ku reálnym trhovým cenám nehnuteľností.Tak to veľa šťastia všetkým.Potom daň z dedišstva-tiež smerom k realnym cenám,dalej daň z nezdravýcg nápojov-s tým súhlasím aj s danou z ťažby dreva súhlasím,tiež daň z billboardov môže byť.
Neviem si preložiť do financií ked sa zruší daň z registrácie vozidiel ako sľubujú a premietnu to do emisnej dani-zrejme to zaplatia ľudia čo majú staršie autá.Takže toto 50 asi veľmi nebude.
lujza.j
17.12.19,11:56
Dan za byt uz davno nie je 25...minuly rok..alebo rok pred poskocila:( bravó poskocí opat...
bjuty smis
17.12.19,11:56
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
bjuty smis
17.12.19,12:00
Deň daňovej slobody 2019

Dnes oslavujeme Deň daňovej slobody! Počnúc pondelkom 27. mája sme prestali pracovať na štát a začali pracovať už iba na seba a svoje rodiny. Daňovníci museli odpracovať 146 dní, kým splatili svoj tohtoročný účet za chod verejnej správy a samospráv. V porovnaní s vlaňajškom je to o dva dni dlhšie. Tieto výsledky vyplývajú z analýzy verejných výdavkov a daňového a príspevkového zaťaženia na Slovensku pre rok 2019, ktorú zostavila Nadácia F. A. Hayeka.

Deň daňovej slobody je obrazne povedané dňom, do ktorého odovzdávame celý svoj zárobok štátu a od ktorého si celý svoj zárobok ponechávame. V takejto podobe ide o ľahko uchopiteľné vyjadrenie skutočných nákladov na chod štátu. Pri medziročnom porovnaní je to tiež jednoduchý a zrozumiteľný indikátor hospodárenia vlády – poskytuje informáciu o tom, v akej miere štát prerozdeľuje hodnoty vytvorené v ekonomike.

Za rok 2019 predstavuje odhadovaná miera prerozdeľovania v slovenskej ekonomike 39,91 % hrubého domáceho produktu. Inými slovami to znamená, že z každého eura vytvoreného v našej ekonomike štát v tomto roku vezme a prerozdelí takmer 40 centov. V porovnaní s vlaňajškom – kedy táto miera dosiahla 39,34 % HDP – došlo k miernemu zvýšeniu štátneho prerozdeľovania v slovenskej ekonomike.
pavol54
17.12.19,12:00
Nie z 30 na 50.Neviem či presne zacitujem ale je to tam asi takto-reforma dane z nehnuteľnosti smerom ku reálnym trhovým cenám nehnuteľností.Tak to veľa šťastia všetkým.Potom daň z dedišstva-tiež smerom k realnym cenám,dalej daň z nezdravýcg nápojov-s tým súhlasím aj s danou z ťažby dreva súhlasím,tiež daň z billboardov môže byť.
Neviem si preložiť do financií ked sa zruší daň z registrácie vozidiel ako sľubujú a premietnu to do emisnej dani-zrejme to zaplatia ľudia čo majú staršie autá.Takže toto 50 asi veľmi nebude.
stromy rastú na poľnohospodárskej pôde rovnako ako ich úroda. za poľnohospodársku pôdu sa platí daň, ak budem cielene pestovať drevinu na palivo tak platím daň? ak pestujem slivkový sad tak to bude ako? slivky sú rovnaká úroda ako cielene pestovaná drevina, alebo kapusta. tak ako to bolo myslené?
pavol54
17.12.19,12:08
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.
bjuty smis
17.12.19,12:14
daň z ťažby dreva sa týka lesnej pôdy...nie poľnohospodárskej..
to myslia na ochranu lesov pred žigovcami a nie tie políčka u vás na maďaroch....
bjuty smis
17.12.19,12:20
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.

s tebou je naozaj radosť debatovať...skús si môj príspevok prečítať ešte 2 - 3 x....
BXLmiami
17.12.19,12:27
Urbariát.Rozumiem,ekologia a napísala som že súhlasím a viem že teda je devastácia lesov.Mna najviac irituje tá daň z dedičstva z trhpvej ceny a daň z trhovej ceny nehnuteľností-koľko stojí normálny dvojizbový bytík ?100 tisíc?Takže ak len 1% tak je to 1000 ročne.To vážne?A koľko stojí na dedine kocka pred zrútením zo 60 rokov?40000? takže daň 400 ak je to 1% ak vyššie tak....?Ako pardon,koľko zarábajú ľudia na SK?To majú o tie domy prísť?A hustiť budú do človeka aká to fantastická zmena?
misoft
17.12.19,16:01
Výbuch bytovky v Prešove otriasol aj Haberom a Adelou: POZRITE, akou čiastkou prispeli na účet!
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/vybuch-bytovky-presove-otriasol-aj-haberom-adelou-pozrite-akou-ciastkou-prispeli-ucet?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990&utm_content=9
A kua.... fest sa "bachli" po vačku!:eek:
buchač
17.12.19,16:09
Výbuch bytovky v Prešove otriasol aj Haberom a Adelou: POZRITE, akou čiastkou prispeli na účet!
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/vybuch-bytovky-presove-otriasol-aj-haberom-adelou-pozrite-akou-ciastkou-prispeli-ucet?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-soubiz&utm_campaign=hp990&utm_content=9
A kua.... fest sa "bachli" po vačku!:eek:
Nepochopil si...
Dlabať na čiastku, ktorou prispeli...veď nie jedna celevriťa neprispela ani len cenťákom.
Tu ide o to, že hentí dvaja si urobili to svoje pí ár...že zverejnili sumu, ktorú poslali.

Pevne verím, že existujú osoby, ktoré poslali oveľa vyššiu čiastku...a mlčia.
Taktiež pevne verím, že poniektorí brutálni milionári neposlali ani šesták.
misoft
17.12.19,16:20
Jak tak čítam...nuž Vallo zavádza jednu novinku za druhou.
Ceny MHD išli hore, parkovné detto + podmienené mobilnou aplikáciou, atď...včul ide zdvihnúť "životnú úroveň" seniorom v domovoch dôchodcov...
a to mu pridal Pellegríni z rezervy vlády 10 mil alebo viac ?
Nie si v obraze ?
Prebehni dennú tlač...budeš grcať.
Obyvatelia iných miest sa môžu len modliť, aby si podobné ujoviny nezmysleli aj iní primátori/starostovia zaviesť.
Ja nemusím ani čítať, ale si tipnem..... zvýšenie životnej úrovne dôchodcov znamená, že sa zvýšia poplatky za pobyt, ale už to nebude veľa niečo za málo peňazí, ale menej niečoho za viacej peňazí.....
BXLmiami
18.12.19,05:52
Policia zaistila domovnika z Mukacevskej
To vážne domovníka ???
Úplne vážne ?
Nechceš poopraviť príspevok...???

To za čo ho zaistili ? Že zle upratoval ... ?

Ze aj napriek nesuhlasu hasicov uzatvorili vetracie sachty
Toto bude ešte zaujímavé,čítala som historiu budovy,údajne 3x prerábaná a naposledy bez súhlasu hasičov,čiže asi bez kolaudácie...No neviem,ale keby to bol jednotlivý domček jednej rodiny,tak zrejme by sa poisťovňa nenamáhala s platbou.
Dáša_
18.12.19,06:10
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.
ktorú konkrétnu daň máš na myslí?

Rok 2000 – sadzba DPPO sa znížila zo 40 % na 29 %, t. j. o 11 percentuálnych bodov. Daňovníci, ktorí zabezpečujú poľnohospodársku výrobu a ktorých tržby z rastlinnej a živočíšnej výroby vrátane ďalších činností nadväzujúcich na túto výrobu tvoria viac ako 50% z celkových tržieb, uplatňujú si zníženú sadzbu dane vo výške 15 %.

skús povedať, čo konkrétne máš na mysli
pavol54
18.12.19,06:11
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.


No jasne

a najvačší KLAMÁR znížil daňové zaťaženie = daj aspoň 2 príklady z čoho a o koľko % znížil daň Fico po 2002
Napríklad o 200%. Odpočet 200 % nákladov na výskum a vývoj zo základu dane. A mám to v suchu
napríklad 10=% DPH na vybrané potraviny
napríklad zníženie daňového základu o 13 a 14 plat
ešte,?
Dáša_
18.12.19,07:04
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.


No jasne

a najvačší KLAMÁR znížil daňové zaťaženie = daj aspoň 2 príklady z čoho a o koľko % znížil daň Fico po 2002
Napríklad o 200%. Odpočet 200 % nákladov na výskum a vývoj zo základu dane. A mám to v suchu
napríklad 10=% DPH na vybrané potraviny
napríklad zníženie daňového základu o 13 a 14 plat
ešte,?

tak toto si dal jak v tom starom vtipe. Občania, uskutočnili sme veľké precenenie - zlacnili sme lokomotívy. A zdražili všetko ostatné.

a vlastne aj mne napadol jeden príklad - vytvorila sa nová odpisová sadza na elektromobily. Za dva roky do nákladov.... Už som radšej aninehladala, či aj na ne platí odpisový limit len do určitej nadobúdacej hodnoty :D Nehovoriac o dotáciach na ne :D
pavol54
18.12.19,10:32
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.


No jasne

a najvačší KLAMÁR znížil daňové zaťaženie = daj aspoň 2 príklady z čoho a o koľko % znížil daň Fico po 2002
Napríklad o 200%. Odpočet 200 % nákladov na výskum a vývoj zo základu dane. A mám to v suchu
napríklad 10=% DPH na vybrané potraviny
napríklad zníženie daňového základu o 13 a 14 plat
ešte,?

tak toto si dal jak v tom starom vtipe. Občania, uskutočnili sme veľké precenenie - zlacnili sme lokomotívy. A zdražili všetko ostatné.

a vlastne aj mne napadol jeden príklad - vytvorila sa nová odpisová sadza na elektromobily. Za dva roky do nákladov.... Už som radšej aninehladala, či aj na ne platí odpisový limit len do určitej nadobúdacej hodnoty :D Nehovoriac o dotáciach na ne :D
a ty ako vytváraš základ dane? (elektromobily vynecháme z debaty) výnosy - náklady Mňa viac ako daň z príjmu zaťažuje dph v tejto položke nič neoptimalizuješ, to je ako parný valec. Firma ktorá má výnosy do 100 000 a seriózne podniká nemôže, platiť daň z príjmu väčšiu ako 100 eur, ale dph vychádza do 10000 a to je už cítiť
Dáša_
18.12.19,10:44
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.


No jasne

a najvačší KLAMÁR znížil daňové zaťaženie = daj aspoň 2 príklady z čoho a o koľko % znížil daň Fico po 2002
Napríklad o 200%. Odpočet 200 % nákladov na výskum a vývoj zo základu dane. A mám to v suchu
napríklad 10=% DPH na vybrané potraviny
napríklad zníženie daňového základu o 13 a 14 plat
ešte,?

tak toto si dal jak v tom starom vtipe. Občania, uskutočnili sme veľké precenenie - zlacnili sme lokomotívy. A zdražili všetko ostatné.

a vlastne aj mne napadol jeden príklad - vytvorila sa nová odpisová sadza na elektromobily. Za dva roky do nákladov.... Už som radšej aninehladala, či aj na ne platí odpisový limit len do určitej nadobúdacej hodnoty :D Nehovoriac o dotáciach na ne :D
a ty ako vytváraš základ dane? (elektromobily vynecháme z debaty) výnosy - náklady Mňa viac ako daň z príjmu zaťažuje dph v tejto položke nič neoptimalizuješ, to je ako parný valec. Firma ktorá má výnosy do 100 000 a seriózne podniká nemôže, platiť daň z príjmu väčšiu ako 100 eur, ale dph vychádza do 10000 a to je už cítiť

nuž, dph neplatíš ty, ale koncový zákazník. ty ju len za neho odvedieš štátu. Myslím, že v tejto kategorii by si to mal mať jasné.

Pletieš hrušky s jablkami,, lebo na jednej strane hovoríš o 200% odpočte nákladov na výskum a na druhej strane do toho miešaš dph

a čo sa týka základu dane, u platiteľa nevstupuje predsa DPH do základu dane (až na špeci prípady)

Ako teba ako podnikatela (mimo administratívy) zaťažuje dph????? Počítam, že si paltiteľ DPH, keď o nej hovoríš
Terezia13
18.12.19,18:14
dôležité upozornenie!
bjuty smis
18.12.19,18:26
ja nesúhlasím zo žiadnou novou daňou
ani zo žiadnym zvyšovaním daní....

ficov zlepenec zlodejov zaviedol na slovensku jedno z najvyšších daňových zaťažení na svete...

na progresívne slovensko som sa tu už vyjadril viac-krat a ako prvý som ich tu odsúdil a označil ich ako neomarxistov

daňové zaťaženie treba znižovať- teda celkové....jeho skladba je na diskusiu...

inú predstavu má socialista, čo v živote nepracoval a len by kradol a rozdeľoval
inú ten, čo si dennodenne zarába vlastnou hlavou , alebo aj rukami
Klameš len sa tak práši Najvyššie daňové zaťaženie bolo v roku 2000 za vlády Mikuláša Dzurindu 1998- 2002 aspoň si to nájdi na internete a neodr...j ostatných ktorí ti ešte veria.


No jasne

a najvačší KLAMÁR znížil daňové zaťaženie = daj aspoň 2 príklady z čoho a o koľko % znížil daň Fico po 2002
Napríklad o 200%. Odpočet 200 % nákladov na výskum a vývoj zo základu dane. A mám to v suchu
napríklad 10=% DPH na vybrané potraviny
napríklad zníženie daňového základu o 13 a 14 plat
ešte,?

tak toto si dal jak v tom starom vtipe. Občania, uskutočnili sme veľké precenenie - zlacnili sme lokomotívy. A zdražili všetko ostatné.

a vlastne aj mne napadol jeden príklad - vytvorila sa nová odpisová sadza na elektromobily. Za dva roky do nákladov.... Už som radšej aninehladala, či aj na ne platí odpisový limit len do určitej nadobúdacej hodnoty :D Nehovoriac o dotáciach na ne :D
a ty ako vytváraš základ dane? (elektromobily vynecháme z debaty) výnosy - náklady Mňa viac ako daň z príjmu zaťažuje dph v tejto položke nič neoptimalizuješ, to je ako parný valec. Firma ktorá má výnosy do 100 000 a seriózne podniká nemôže, platiť daň z príjmu väčšiu ako 100 eur, ale dph vychádza do 10000 a to je už cítiť
No pána beka..
Si prosto jednička..
kopretinka
19.12.19,07:58
Neskutočne ma vytáča,keď po aktualizácii nejakej apky je zmenený jej "výzor" :mad::mad::mad:
Georga nedávno aktualizovali,zrazu písmo veľké ako kone,šak dobre,zvykla som si a dnes som to otvorila a zase po aktualizácii ledva na to vidím,je to ešte menšie ako predtým
**rva,keď len toto je účelom,lebo nič iné som tam nové nenašla,tak nech idú do teplých krajín
:mad::mad::mad:
Neaktualizovať nie je riešenie.Ani zmena banky.
kukučka
19.12.19,10:13
A čo tak zmeniť postoj a prestať sa vytáčať pre somariny? Nepodpichujem, držím palce aby sa ti to podarilo. Ja fungujem na starom stolovom PC a som spokojná.
kopretinka
19.12.19,10:40
A čo tak zmeniť postoj a prestať sa vytáčať pre somariny? Nepodpichujem, držím palce aby sa ti to podarilo. Ja fungujem na starom stolovom PC a som spokojná.
Ja nemám pc.musela by som zapínať otcov starý hrkotáč,nie som zvyknutá na georga v pc,tam je to uplne inak.používam mobil,lebo to je rýchle a prehľadné,len keby tam nerobili furt nejaké zmeny,ktoré mne nijako nepomáhajú.
lujza.j
19.12.19,10:42
Chodim nakupovat raz za tyden....dlhodobo...a zijem....pride mi zbytocne prezit cast zivota nakupovanim potravin....mam pocit akokeby to hobby ...vrazeny kazdy den v potravinach a potom... idu len vianoce...nie koniec sveta
Takze dnes nakupim a fertig:D
vicktor
19.12.19,10:56
Pred chvilou na mna zautocil komar. Ved idu Vianoce, maju sezonu.
Žabinka
19.12.19,11:02
Pred chvilou na mna zautocil komar. Ved idu Vianoce, maju sezonu.
mne sa do ofisu nasťahovali muchy, keď mrzlo.. bolo ich tu strašne veľa.. a teraz by chceli ísť von, na slnko..:D
Tweety
19.12.19,12:37
BXLmiami
19.12.19,12:49
No to vieš,príliš dlhá čakačka na psychiatrov.
lujza.j
19.12.19,12:51
Pozdravujem pohlavne údy....co predavaju stromky v jednom z retazcov ....co ked treba zabrusit dole papek...tak ina velkost ako maju sa neda...uz nikdy tam.....dalsi retazec ...ma dokonca v radiu reklamu,ze zarezu na pozadovanu velkost....ale az teraz som ju pocula...vrrr
buchač
19.12.19,14:23
misoft
19.12.19,14:26
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Ale houby.... manžel sa predčasne domov vrátil..... :---:---:---
Tweety
19.12.19,14:31
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
Ty sa nestaraj o to, čo ja čítam alebo nečítam. Po tom ťa nič nie je. Lepšie by si urobil, ak by si sa nechytal každého môjho príspevku.
misoft
19.12.19,14:37
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536598-brutalny-utok-na-starsiu-zenu-na-spisi-policia-obvinila-hlavneho-aktera/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
Na toto by bol vhodný malý dvor a riadne veľký bič...... soľou impregnovaný....
buchač
19.12.19,14:39
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
Ty sa nestaraj o to, čo ja čítam alebo nečítam. Po tom ťa nič nie je. Lepšie by si urobil, ak by si sa nechytal každého môjho príspevku.
Ale šak ja na teba dlabem (presnejšie seriem).

Mne len vadí, že tu pripájaš stupídne "články"....ale šak čo iné čakať od gadžovky zos Šariša ?
Potom tak vyzerajú aj voľby a ich výsledok...
marjankaj
19.12.19,14:42
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536598-brutalny-utok-na-starsiu-zenu-na-spisi-policia-obvinila-hlavneho-aktera/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
buchy nerozčuľuj sa, však každého zaujíma niečo iné:---
Tweety
19.12.19,14:43
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
Ty sa nestaraj o to, čo ja čítam alebo nečítam. Po tom ťa nič nie je. Lepšie by si urobil, ak by si sa nechytal každého môjho príspevku.
Ale šak ja na teba dlabem (presnejšie seriem).

Mne len vadí, že tu pripájaš stupídne "články"....ale šak čo iné čakať od gadžovky zos Šariša ?
Potom tak vyzerajú aj voľby a ich výsledok...
No fuj, že sa nehanbíš. Ale na druhej strane, ty ani nevieš, čo to je hanba. Lebo za to, čo tu vystrájaš, by si sa mal hanbiť od rána do večera.
pavol54
19.12.19,14:49
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Úprimne ho ľutujem, (chlapi majú vždy držať spolu), najmä tí čo boli prichytení pri manželkách iných:) Bol jeden americký film, myslím že sa volal "Sprievodca ženatého muža" mal si zobrať poučenie, alebo možno za ním bežali nešikovní chlapci s kazajkou:)
marjankaj
19.12.19,14:53
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Úprimne ho ľutujem, (chlapi majú vždy držať spolu), najmä tí čo boli prichytení pri manželkách iných:) Bol jeden americký film, myslím že sa volal "Sprievodca ženatého muža" mal si zobrať poučenie, alebo možno za ním bežali nešikovní chlapci s kazajkou:)
Toto dokáže oceniť iba ten s podobnými skúsenosťami:D Či?:---
pavol54
19.12.19,14:54
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/

Zasa len chujoviny dávaš...? Tvoje problémy tak mať, sveta žiť.
Nasrať na nejakého dilina, čo cicinu ukazuje.

TOTO v Novom Čase nepíšu ???
TOTO ťa neserie ???
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536479-policia-obvinila-desat-osob-v-suvislosti-s-bitkou-vo-vazci/
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/536598-brutalny-utok-na-starsiu-zenu-na-spisi-policia-obvinila-hlavneho-aktera/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
POLICAJTI NIKDY NIČ NEDOKÁZALI (ani poriadok zjednať ani vyšetriť prečiny alebo trestné činy)
misoft
19.12.19,14:57
POLICAJTI NIKDY NIČ NEDOKÁZALI (ani poriadok zjednať ani vyšetriť prečiny alebo trestné činy)
Pravda... videl som to v nočnom rýchliku... banda "spoluobčanov" v počte 25 ks. Bordel, krik, smrad, slopanica... SBSkár - nič nezmohol. Prišli policajti, urobili BU-BU-BU a odišli... a spoluobčania pokračovali celú cestu vo svojom - celých 400km. To bola radosť cestovať.
bjuty smis
19.12.19,15:53
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Ale houby.... manžel sa predčasne domov vrátil..... :---:---:---
Kto to tu vypisoval, ze cestuje na zapad ? :))
marjankaj
19.12.19,16:23
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Ale houby.... manžel sa predčasne domov vrátil..... :---:---:---
Kto to tu vypisoval, ze cestuje na zapad ? :))
Karma je zdarma:D
buchač
19.12.19,16:57
No fuj, že sa nehanbíš. Ale na druhej strane, ty ani nevieš, čo to je hanba. Lebo za to, čo tu vystrájaš, by si sa mal hanbiť od rána do večera.

Nemám sa za čo...a ja si za svojim názorom stojím.
Zaujímavé, že si sa nevyjadrila k tým linkom...to je fakt zaujímavé.
Alebo platí..." Čo ťa nepáli, tak nehasíš ?"... ale to sa kľudne môže zmeniť...nikdy nevieš, ako môžeš na tom sídlisku (najväčší výskyt mladých grázlov a feťákov v meste) dopadnúť.



buchy nerozčuľuj sa, však každého zaujíma niečo iné:---
Ale šak ja sa nerozčuľujem...a nad hlúposťou iných už vôbec nie.

Zaujímavé, že jeden z hodnotiteľov môjho príspevku tu nie raz íčuje na Smerákov - voličov...ale šak to je predsa hlavná skupina tých, čo čítajú hentie stupidity a pobehujúcich cicinách v Bláááve....to je fak ozaj výpovedný článok - kuwa udalosť, ktorá zmení beh bežného jedinca.
bettylou
19.12.19,17:16
"Novinári predsa objavili množstvo káuz.
Ale nedokázali ich dotiahnuť do konca, áno, niekedy aj z objektívnych dôvodov. Viete, čo je zaujímavejšia téma? Korupcia novinárov. Roky navrhujem, aby sa o nej hovorilo, ale nič sa nedeje." ... Jan Kraus.
.
Ja nechápem ako mohla UK pripustiť infiltráciu Penty priamo do radov budúcich novinárov na Katedre žurnalistiky len preto, lebo im nemal kto ozrejmiť nové ekonomické prostredie. Dovtedy škola vyslovene ekonomických nevychovávala, a je tiež fakt, že väčšina z nich mala problém na TB klásť fundované otázky. Aspoň takto vtedy vysvetľovala svoju nezištnú ponuku pre školu.

Či niekomu doteraz napadlo zisťovať, ktorých budúcich novinárov mali v tých
ročníkoch?

Ani pes nehryzie ruku ktorá ho kŕmi.

Zato človek do Zeme "hryzie" opreteky... :D
pavol54
19.12.19,18:01
POLICAJTI NIKDY NIČ NEDOKÁZALI (ani poriadok zjednať ani vyšetriť prečiny alebo trestné činy)
Pravda... videl som to v nočnom rýchliku... banda "spoluobčanov" v počte 25 ks. Bordel, krik, smrad, slopanica... SBSkár - nič nezmohol. Prišli policajti, urobili BU-BU-BU a odišli... a spoluobčania pokračovali celú cestu vo svojom - celých 400km. To bola radosť cestovať.
poznám z vlastnej skúsenosti. Auto stojí na súkromnom pozemku opakovane, volám 158 hlásim evid číslo, po hodine prídu prvá otázka vy ste volali? Ano predložte nám občiansky preukaz a vysvetlite vzťah k pozemku bežím domov hľadať nájomnú zmluvu. Druhá otázka kto tam parkuje hovorím viem len meno vodiča ale to auto slúži na podnikanie teda nemusí byť majiteľ. tretie poďte nám ho ukázať ukážem auto, ukážem kde býva zavolajú ho von povedia aby tam neparkoval a odídu. Na grcanie z tak dobre platenej štátnej polície.
pavol54
19.12.19,18:02
POLICAJTI NIKDY NIČ NEDOKÁZALI (ani poriadok zjednať ani vyšetriť prečiny alebo trestné činy)
Pravda... videl som to v nočnom rýchliku... banda "spoluobčanov" v počte 25 ks. Bordel, krik, smrad, slopanica... SBSkár - nič nezmohol. Prišli policajti, urobili BU-BU-BU a odišli... a spoluobčania pokračovali celú cestu vo svojom - celých 400km. To bola radosť cestovať.
čo keby sa vynorila ombudsmanka? alebo Ravas? Najlepšie skopú hasičovu dcéru, aj samotného otca hasiča a on im má hasiť ich požiare od zle inštalovaných šporákov.
babka - ježibabka
20.12.19,07:27
Balenie darčekov. Aby bola trochu sranda
kopretinka
20.12.19,07:45
Balenie darčekov. Aby bola trochu sranda
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov sa mám akože na tomto smiať...?
Hm.
kukučka
20.12.19,12:04
Obdarovaný sa zasmeje s Olinkou, najmä ak hneď okoštujú. :D
babka - ježibabka
20.12.19,12:41
Balenie darčekov. Aby bola trochu sranda
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov sa mám akože na tomto smiať...?
Hm.
Išlo mi tam o to, že hocikomu by som obal s kurencami nemohla dať, lebo by sa možno urazil.
kopretinka
20.12.19,15:45
Balenie darčekov. Aby bola trochu sranda
Po prečítaní predchádzajúcich príspevkov sa mám akože na tomto smiať...?
Hm.
Išlo mi tam o to, že hocikomu by som obal s kurencami nemohla dať, lebo by sa možno urazil.
No vegetariánovi asi nie:rolleyes:
misoft
20.12.19,16:18
Čo to tam v tej najväčšej dedine niektorí vystrájajú. :---
https://www.cas.sk/clanok/923605/cestujuci-v-mhd-si-museli-dobre-pretriet-oci-toto-nevymyslite-muz-sa-premaval-petrzalkou-len-v-adamovom-ruchu-video/
Ale houby.... manžel sa predčasne domov vrátil..... :---:---:---
Kto to tu vypisoval, ze cestuje na zapad ? :))
A spiatočná cesta - nyšt? Na západe som bol.... západne od Žiliny, Nitry..... A cestovne som si platil - zabudol som, že mám ten smiešny preukaz na 0€ cestovné... :D:D:D
buchač
21.12.19,17:24
Fujtajbl...niečo neskutočné. To je teda poriadny hajzel.
Takéto niečo sa v "mienkotvorných" médiách ani len nespomenie.

Pozrite sa, ako chodia rôzni mimovládkari do Bruselu kydať na Slovensko a pýtať pre seba milióny eur... Napr. mimovládny "expert" Daniel Milo - muž podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Ireny Bihariovej, ktorý pracuje pre mimovládku financovanú priamo kongresom USA. Skrátka, taký "nezaujatý" a "objektívny" pánko. Z jeho príspevku v Europarlamente museli mať ostatní pocit, že na Slovensku žijeme v nejakej ruskej gubernii, kde behajú po uliciach antisemitskí militanti v tankoch...

https://www.youtube.com/watch?v=9kJZpURqmwA
misoft
21.12.19,19:56
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
pavol54
22.12.19,06:47
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
buchač
22.12.19,06:53
Christus voskres !
Voistinu voskrese!
misoft
22.12.19,10:03
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
Ach jaj... Pali.... ja som len konštatoval, že sa i taký oný, čo má iný názor, zastal Slovenska! Má jeden malý plusový bodík... aspoň.
O tomto som sa vôbec nezmienil....
pavol54
22.12.19,10:57
Tu sa Uhrík (hoci z ĽSNS) prejavil ako SLOVÁK a zastal sa svojej krajiny (na rozdiel od nejakého Mila, ktorého si platí Améryka.
ešte že ten inteligent nespomenul nostalgickú propagandu okolo vianočných nákupov No a teraz volit koho antisystémovú stranu.
Jeden vtip o ateistickej propagande v Rusku.
Prednášajúci má dvojhodinovú prednášku o ateizme na záver otvorí diskusiu. prihlási sa farár, tak ho upozorní že má jednu minútu na oponenciu k jeho prednáške.
Príde pre kecpult a pozdraví sa "Christus voskres" na to mu všetci hromadne odpovedia " určite(zabudol som ruský výraz) voskres" a odíde od pultu. Milo spravil málo prednášok
Ach jaj... Pali.... ja som len konštatoval, že sa i taký oný, čo má iný názor, zastal Slovenska! Má jeden malý plusový bodík... aspoň.
O tomto som sa vôbec nezmienil....
Ja som to netvrdil, že si sa o tom zmienil ak niečo čítam tak si väčšinou spájam do súvislostí, všade na nás chrlia články o kotlebovcoch inde (jedni PS si idú pozrieť do Richnavy situáciu, ale novinári nám podstrčia že tí druhí teda kotlebovci si tam robia predvolebnú kampaň) čo si odpovieš a nie je napísané
misoft
22.12.19,13:53
Nechajme to tak - podstatné je - zastal sa svojej krajiny.
pavol54
23.12.19,06:44
Poslankyňa Cigániková je neskutočný tyran a sadista. Prečo? Kúpi kapra a potom ho hodí do rieky Veď ten kapor musí neskutočne trpieť pri tom ako bude umierať pomalou smrťou Lenže to naše oči nevidia a uši nepočujú To je presne to isté ako keby sme si na Vianoce kúpili šteniatka a potom im dali slobodu vyhodením do krutej nepohody. Lenže ich vidíme ako trpia a počujeme ako skučia, tak nám ich je ľúto. Myslím si že ochrancovia prírody( psíkov) (napríklad alaya) by mohli reagovať ved aj ten kapor je živý tvor a nemá právo aby s ním takto bolo zaobchádzané. Radšej keby ho po kúpe nechala zabiť a darovala chudobným alebo takým čo prišli o domov
kopretinka
23.12.19,08:36
Poslankyňa Cigániková je neskutočný tyran a sadista. Prečo? Kúpi kapra a potom ho hodí do rieky Veď ten kapor musí neskutočne trpieť pri tom ako bude umierať pomalou smrťou Lenže to naše oči nevidia a uši nepočujú To je presne to isté ako keby sme si na Vianoce kúpili šteniatka a potom im dali slobodu vyhodením do krutej nepohody. Lenže ich vidíme ako trpia a počujeme ako skučia, tak nám ich je ľúto. Myslím si že ochrancovia prírody( psíkov) (napríklad alaya) by mohli reagovať ved aj ten kapor je živý tvor a nemá právo aby s ním takto bolo zaobchádzané. Radšej keby ho po kúpe nechala zabiť a darovala chudobným alebo takým čo prišli o domov
Kade tade sú upozornenia,aby to ľudia nerobili.....lenže ľudia sú jebnutí,kúpia kapra len preto,aby ho potom išli vypustiť.
pavol54
23.12.19,09:55
Poslankyňa Cigániková je neskutočný tyran a sadista. Prečo? Kúpi kapra a potom ho hodí do rieky Veď ten kapor musí neskutočne trpieť pri tom ako bude umierať pomalou smrťou Lenže to naše oči nevidia a uši nepočujú To je presne to isté ako keby sme si na Vianoce kúpili šteniatka a potom im dali slobodu vyhodením do krutej nepohody. Lenže ich vidíme ako trpia a počujeme ako skučia, tak nám ich je ľúto. Myslím si že ochrancovia prírody( psíkov) (napríklad alaya) by mohli reagovať ved aj ten kapor je živý tvor a nemá právo aby s ním takto bolo zaobchádzané. Radšej keby ho po kúpe nechala zabiť a darovala chudobným alebo takým čo prišli o domov
Kade tade sú upozornenia,aby to ľudia nerobili.....lenže ľudia sú jebnutí,kúpia kapra len preto,aby ho potom išli vypustiť.
Tie kapry sú chované na tento účel a myslím si že aj keby ho rovno vytiahli z chovného rybníka a hodili do Váhu, tak neviem ako dlho by žil. Budeme chovať ošípanú a potom ju vypustíme do chotára rovnako dobrý skutok. Mňa irituje že poslanci by mali byť vzorom nášho správania, lebo podľa nich robia aj iní
misoft
23.12.19,10:17
....................Mňa irituje že poslanci by mali byť vzorom nášho správania, lebo podľa nich robia aj iní.........
Nie su vzorom nášho správania, sú vzorom svojho vlastného správania a čakajú, že ov(b)čania sa budú správať podľa nich....
bettylou
24.12.19,05:30
nee, nesom rusofil, som slovan a nebudem žiadnej amerike riť lízať, lebo povedzme si pravdu nesom indian, aby ma dáky *****, čo ušiel z európy za more vyhladil... :) to vybodkované je k.o.k.ot