Dáša_
29.03.20,11:06
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi
bjuty smis
29.03.20,09:10
??
a kupovali ich v rovnaký deň ?
a prečo ich kupovali ?

nie náhodou preto, že teplošová vláda totálne zlýhala a nechala samosprávy v srabe ?

môžme byť len radi, že sa toho chytili konečne odborníci,,,a nie smerácke špiny, čo aj na smrti obyvatelstva neváhali zarábať...

No daj tých odborníkov...

Ako zlyhala Pellevláda ? Tým, že objednala ochranné prostriedky ?
Tie prostriedky, z ktorých žije nová vláda ? Tie prostriedky, kde preceda a nezdravý minister zdravia vítajú lietadlá na letisku a správajú sa pomaly horšie jak Husák s Brežnevom ?

No daj tých odborníkov, ktorí sú schopní požadovať od vlastníkov respirátorov, aby ich odovzdali (čomu sa vraví zoštátnenie, arizácia) ?
Na jednej strane odovzdaj a na druhej strane si urvi rúško ušité zo záclony ?

Pýtam sa...čo bráni/bránilo nakúpiť štátu tie respirátory ??? Šak sú už týždeň pri moci...a okrem tlačoviek a kritizovania bývalej vlády toho veľa neukázali....výsledok nič moc.

P.S.:
...a už prestaň do každého príspevku montovať SMER...na jednej strane súhlasím s tebou, no na strane druhej to je už trochu trápne.

V tejto súvislosti je to trochu aj iné...súvisí to s rôznymi okolnosťami, časovým horizontom...a v pohode by sme mohli ísť do histórie až do obdobia HZDS.

matovič verejne predstavil svoj krízový štáb....prečo ti mám vyhladávať ? toto ti uniklo ?
ako zlýhala ? ty snád nežiješ na slovensku -?
nevidíš vyjadrenia lekárov, záchranárov, predavačiek, ludí z výroby??

však si to najpr trochu naštuduj, než sa k tomu vyjadríš..

milion rúšok tí dementi SMERACKI poslali do číny a nové objednali kedy ? ked už na trhu neboli..


okrem tlačoviek nič neukázali....to naozaj nesleduješ kroky vlády a lebo tak trepeš ?
však aj dnes v nedelu predstavili nové opatrenia ....

p.s. smerákov tu budem samozrejme kritizovať dalej, najmä ked sa ich to týka
pavol54
29.03.20,09:13
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi
Prvé čo ma napadlo keď napísali že v španielsku úmrtie m/ž 60/40 taliansko 70/30 môže byť aj rozdielnym pohybom v okolí. ženy viac trávia čas doma. Ale nie som odborník na štatistiku
korela
29.03.20,09:15
[QUOTE="bjuty smis"]n
toto je na teba evidente moc zložité
teraz máme šhr a aj tak rúška museli zabezpečiť súkromné spoločnosti
len si zas potvrdila, že má sulík pravdu..

nejaký dobrý recept na nedelnajší koláčik nemáš ?
ale že kecáš
silný argument,,,
Posunuté citácie.
pavol54
29.03.20,09:16
??
a kupovali ich v rovnaký deň ?
a prečo ich kupovali ?

nie náhodou preto, že teplošová vláda totálne zlýhala a nechala samosprávy v srabe ?

môžme byť len radi, že sa toho chytili konečne odborníci,,,a nie smerácke špiny, čo aj na smrti obyvatelstva neváhali zarábať...

No daj tých odborníkov...

Ako zlyhala Pellevláda ? Tým, že objednala ochranné prostriedky ?
Tie prostriedky, z ktorých žije nová vláda ? Tie prostriedky, kde preceda a nezdravý minister zdravia vítajú lietadlá na letisku a správajú sa pomaly horšie jak Husák s Brežnevom ?

No daj tých odborníkov, ktorí sú schopní požadovať od vlastníkov respirátorov, aby ich odovzdali (čomu sa vraví zoštátnenie, arizácia) ?
Na jednej strane odovzdaj a na druhej strane si urvi rúško ušité zo záclony ?

Pýtam sa...čo bráni/bránilo nakúpiť štátu tie respirátory ??? Šak sú už týždeň pri moci...a okrem tlačoviek a kritizovania bývalej vlády toho veľa neukázali....výsledok nič moc.

P.S.:
...a už prestaň do každého príspevku montovať SMER...na jednej strane súhlasím s tebou, no na strane druhej to je už trochu trápne.

V tejto súvislosti je to trochu aj iné...súvisí to s rôznymi okolnosťami, časovým horizontom...a v pohode by sme mohli ísť do histórie až do obdobia HZDS.

matovič verejne predstavil svoj krízový štáb....prečo ti mám vyhladávať ? toto ti uniklo ?
ako zlýhala ? ty snád nežiješ na slovensku -?
nevidíš vyjadrenia lekárov, záchranárov, predavačiek, ludí z výroby??

však si to najpr trochu naštuduj, než sa k tomu vyjadríš..

milion rúšok tí dementi SMERACKI poslali do číny a nové objednali kedy ? ked už na trhu neboli..


okrem tlačoviek nič neukázali....to naozaj nesleduješ kroky vlády a lebo tak trepeš ?
však aj dnes v nedelu predstavili nové opatrenia ....

p.s. smerákov tu budem samozrejme kritizovať dalej, najmä ked sa ich to týka
tie rúška do číny boli vyskladnené zo zásob ŠHR? Pokiaľ viem, tak ich poslali domov čínski podnikatelia. Ale ak klamem
Kvaka
29.03.20,09:25
Na internete je viacero štúdií o koronavíruse, možno nájsť aj výsledky vyhodnocovania príznakov covid-u 19 u hospitalizovaných, aj zverejnené skúsenosti konkrétnych ľudí, čo toto ochorenie mali, prípadne majú. Utkvelo mi v pamäti, že vírus okrem iného blokuje aj systém regulovania tlaku. Väčšina chorých mala veľmi vysoký tlak, kde ani lieky nezaberali. Viac mužov ako žien má vysoký tlak, tak asi preto tá úmrtnosť u starších a viac u mužov. Jedzme cesnak, znižuje tlak, aj hlohový čaj znižuje tlak.
Kvaka
29.03.20,09:29
Ak chcete pomôcť, ak máte dobrý nápad, zriaďte si tému- debatu, kde napíšete, čo vám napadne, že by sa malo ešte riešiť, na čo sa zabudlo, namiesto toho, že sa tu hašteríte, či urážate. Možno to pomôže nám všetkým viac.
bjuty smis
29.03.20,09:29
[QUOTE="buchač"][QUOTE="bjuty smis"]



tie rúška do číny boli vyskladnené zo zásob ŠHR? Pokiaľ viem, tak ich poslali domov čínski podnikatelia. Ale ak klamem
neklameš, len nehovoríš celú pravdu

https://www.branik.info/post/pravda-o-tom-pre%C4%8Do-na-slovensku-st%C3%A1le-ch%C3%BDbaj%C3%BA-ochrann%C3%A9-prostriedky-proti-koronav%C3%ADrusu
korela
29.03.20,09:39
Volala som teraz s tetou, je v podstate v centre nákazy na severe Talianska, bývala lekárka, onkohematologička, vek blízko 80. Povedala mi pár takých postrehov. Neviem, či to je aj u nás tak, informácia je z talianskych štatistík

Pomer nakazených aj mrtvych mužov a žien je v pomere 70/30.

No a veľký počet mrtvych v najvyšších vekových kategóriach je hlavne preto, lebo nákaza sa dostala do domov dôchodcov. Tých je tam veľa. A tak menovala DD z Bergama, kde v priebehu jedného týždňa zomrelo 60 klientov. Takže tam to kosí vo veľkom.

A ešte ku kolektívnej imunite mala poznámku - prirodzená imunita tým, že populácia ochorenie prekoná sa dá podľa učebníc virológie dosiahnuť iba do cca 60%. Potrebná 90% imunita obyvateľstva sa dá dosiahnuť iba očkovaním. A na to si ešte počkáme.

Doma sú spolu s manželome už 4 týždne izolovaní, nechodia fakt nikam, nákup dostanú pred dvere, zabezpečí syn. Ani ich nenavštívi

K starostlivosti o seniorov na Slovensku sa hneď v úvode prepuknutia nákazy vyjadril niekto v dosť obšírnom rozhovore, že v prvom rade sa mal štát postarať o túto skupinu obyvateľstva ani nie z hľadiska priority ako-takej, ale kvôli ich najvyššej náchylnosti k ochoreniu, čím následne spôsobia ako prví obsadenie JISiek a príde k nedostatku pľ. ventilácií, personálu atď. a preto mali zostať v úplnej izolácii s tým, že by im mali všetko potrebné donášať ľudia vo vydenzifikovaných zdrav. oblekoch.
Najjednoduchšie opatrenie. Ale nie, ešte dnes sa im vytvárajú nezmyselné podmienky pre nákup potravín v obchodoch. Im prvým sa mal úplne obmedziť kontakt s inými ľuďmi. Nejde iba o obchody, ale kým sa dostanú do obchodov.
Okrem toho skoro v každom obchode je už dnes klimatizácia, vzduch tam cirkuluje, takže o čom ...
Všade sa iba varuje a odporúča nekontaktovať starých rodičov s malými deťmi. Aleže stretnú iks detí vonku, to nikomu ešte asi nedochádza.
Myslela som, že to bol Mesík, neviem ten článok nájsť.
pavol54
29.03.20,09:57
Na internete je viacero štúdií o koronavíruse, možno nájsť aj výsledky vyhodnocovania príznakov covid-u 19 u hospitalizovaných, aj zverejnené skúsenosti konkrétnych ľudí, čo toto ochorenie mali, prípadne majú. Utkvelo mi v pamäti, že vírus okrem iného blokuje aj systém regulovania tlaku. Väčšina chorých mala veľmi vysoký tlak, kde ani lieky nezaberali. Viac mužov ako žien má vysoký tlak, tak asi preto tá úmrtnosť u starších a viac u mužov. Jedzme cesnak, znižuje tlak, aj hlohový čaj znižuje tlak.
každé ráno tri strúčiky po raňajkách cez rúško ho necítiť, ale ako som písal alicín dezinfikuje ústnu dutinu
pavol54
29.03.20,10:01
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
Kvaka
29.03.20,10:14
Pevne verím, že zdravý rozum zvíťazí. To, čo Korela píše, s tým sa dá iba súhlasiť, my sme v dobrovoľnej izolácii už tri týždne, iba raz som 16.3. bola s rúškom v lekárni. Odvtedy sme doma, aj pes iba vo dvore, bojíme sa, syn zloží nákup na dvore a nijaký kontakt.
Dajte nejakú tému nazvala by som ju "koronabrainstorming", :) naozaj nezaložíte???? Máte prax, skúsenosti, rozum. :)
bjuty smis
29.03.20,10:33
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/1709693/Podpredseda-Smeru-Blanar-zazracne-zbohatol--Pozemky-kupil-lacno--no-ziska-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
babka - ježibabka
29.03.20,11:12
Dočítala som dnešné príspevky aj múdre, aj sprosté hašterenie. V tejto pohnutej dobe nie je veľmi múdre sa hádať, ale treba sa spojiť a ako píše Anka, radšej si dať dobrú radu jeden druhému. Korela spomína, že štát sa má postarať o seniorov. Je jasné, že sa nemôže starať o všetkých. V prvom rade by sa mali postarať deti, aby in urobili nákup aby sa nemuseli motať po obchodoch. Takže títo by zo starostlivosti štátu vypadli. Teda mu zostanú na starosti tí, ktorí majú deti ďaleko, alebo nikoho nemajú. U nás nákup takýmto ľuďom robia miestni hasiči.
korela
29.03.20,11:30
Dočítala som dnešné príspevky aj múdre, aj sprosté hašterenie. V tejto pohnutej dobe nie je veľmi múdre sa hádať, ale treba sa spojiť a ako píše Anka, radšej si dať dobrú radu jeden druhému. Korela spomína, že štát sa má postarať o seniorov. Je jasné, že sa nemôže starať o všetkých. V prvom rade by sa mali postarať deti, aby in urobili nákup aby sa nemuseli motať po obchodoch. Takže títo by zo starostlivosti štátu vypadli. Teda mu zostanú na starosti tí, ktorí majú deti ďaleko, alebo nikoho nemajú. U nás nákup takýmto ľuďom robia miestni hasiči.
U nás za ostatnými MČ zaostali časovo, nemali sa do toho, nechápala som prečo, potom som sa v tlači dočítala, že začali dobrovoľníkov zneužívať.
Prečo určitá skupina obyvateľstva vie vždy o všetkom prvá, vie o každom novom zákone a začne to zneužívať?
pavol54
29.03.20,12:37
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/1709693/Podpredseda-Smeru-Blanar-zazracne-zbohatol--Pozemky-kupil-lacno--no-ziska-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
v debate na TA3 som nepočul debatu o CT, to je nejaká nová preprava Slovákov zo zahraničia lebo o tom bola debata, alebo to je názov tých testov či čo?
Kvaka
29.03.20,13:04
https://zive.aktuality.sk/clanok/146114/chaos-okolo-sledovania-pohybu-mobilov-a-domyselnejsia-koronaappka/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
pavol54
29.03.20,13:32
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/1709693/Podpredseda-Smeru-Blanar-zazracne-zbohatol--Pozemky-kupil-lacno--no-ziska-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
Ešte niečo
tí tvoji by sa mohli postarať o prijatie zákona pre vrátenie peňazí investovaných v daňových rajoch belize cyprus monako a čo ja viem kde ich ešte majú nastrkané. Napríklad fico z belize, matovič z cypru a podobne
lujza.j
29.03.20,13:34
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Riso ked bol sef hradneho kopca...tiez si myslel,ze vsetko co treba na chod cirkusu zabezpeci nejaka sukromna firma....
jar88
29.03.20,13:42
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
buchač
29.03.20,13:45
https://zive.aktuality.sk/clanok/146114/chaos-okolo-sledovania-pohybu-mobilov-a-domyselnejsia-koronaappka/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
kopretinka
29.03.20,13:50
Niekto si koronu pochvaľuje a želá,aby to trvalo čo najdlhšie.
Ako štát odškodní tých,čo robiť musia a denne sú vystavení neskutočnému riziku?
jar88
29.03.20,14:03
počúval som Blanára skutočne fundovaný človek s prehľadom Neviem asi čítajú moje myšlienky všetci poslucháči vysokých škôl by mali povinne praxovať v danom študijnom odbore
https://www.topky.sk/cl/100535/1709693/Podpredseda-Smeru-Blanar-zazracne-zbohatol--Pozemky-kupil-lacno--no-ziska-vyse-miliona



aj CT za dvojnásobok vie kúpiť...naozaj fundovaný človek
Ešte niečo
tí tvoji by sa mohli postarať o prijatie zákona pre vrátenie peňazí investovaných v daňových rajoch belize cyprus monako a čo ja viem kde ich ešte majú nastrkané. Napríklad fico z belize, matovič z cypru a podobne
Čo to zas splietaš?
Veď Ficove konto na Belize bol iba Matovičov hoax, ktorým reagoval na Ficove výplody. Fantasmagorie.
Kvaka
29.03.20,14:03
https://zive.aktuality.sk/clanok/146114/chaos-okolo-sledovania-pohybu-mobilov-a-domyselnejsia-koronaappka/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
Ja tam nevidím to, čo ty, však píše, že dobrovoľne plniť, dobrovoľne sa plnia odporúčania, ak by išlo o nariadenia, tie sa schvaľujú a musia sa plniť. Ja som mala na mysli konkrétne to, že niekto dobrovoľne nevychádza, ak nemusí, ak toto ľudia nepochopia, tak budeme mať zákaz vychádzania. Nerozumiem tvojmu čudnému slovnému spojeniu "ak by musel dobrovoľne odovzdať", to sa ako dá?
misoft
29.03.20,14:16
A čo poviete na toto?
https://www.mojevideo.sk/video/31d65/asociali_vo_vlaku_zssk.html

Mal dostať jednu riadnu po papuli. Bez rúška, bez lístka (vraj ani peniaze nemajú), drzý, agresívny.

Taký by mal ísť sedieť - a je na to i paragraf!
Dáša_
29.03.20,14:29
korela
29.03.20,14:45
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.

Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
pavol54
29.03.20,14:50
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
bože tak vygumovaný človek sa len ta nevidí. armáda nikdy nemala nič spoločného so štátnymi hmotnými rezervami, my sme mali vybudované sklady a zásoby munície phm a ostatného materiálu od práporu až po front. ŠHR sú na zabezpečenie chodu štátu.
misoft
29.03.20,14:54
Klídek! Ten "expert", čo ukradol muníciu a zbrane zo zbrojáku dozornému pod nosom, ani nevie, ako sa zásobovala armáda.

Je to trtko.
buchač
29.03.20,15:59
https://zive.aktuality.sk/clanok/146114/chaos-okolo-sledovania-pohybu-mobilov-a-domyselnejsia-koronaappka/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x...A.
Aj diskusia k tomu zaujímavá, mne sa páčilo, citujem: "Slováci nemyslia pozitívne, ale negativisticky, Slováci sú proste primárne nastavení na to, ako sa čo dá obísť namiesto toho, aby rozmýšľali nad tým, ako nariadenia/rady/odporúčania dobrovoľne plniť a nepindať)"
" Fantastický " článok...fakt výpovedný...
Samé odkazy na rôzne appky...jak u blbých.
...ak by kľakla mobilná sieť (prípadne sieť elektrická), tak by boli mobily za pár dní na dve veci.

By som bol zvedavý na názor diskutujúceho, že ako by bol happy nastavený, ak by musel dobrovoľne odovzdať svoje vlastníctvo (respektíve prísť o možnosť používať ho) na základe nariadenia iných, ktorí sledujú svoje vlastné ciele.
....a nie, rozhodne teraz nemyslím nejaký respirátor za pár smiešnych (predražených) éčiek.
Ja tam nevidím to, čo ty, však píše, že dobrovoľne plniť, dobrovoľne sa plnia odporúčania, ak by išlo o nariadenia, tie sa schvaľujú a musia sa plniť. Ja som mala na mysli konkrétne to, že niekto dobrovoľne nevychádza, ak nemusí, ak toto ľudia nepochopia, tak budeme mať zákaz vychádzania. Nerozumiem tvojmu čudnému slovnému spojeniu "ak by musel dobrovoľne odovzdať", to sa ako dá?

Ty si začala s tou citáciou diskutujúceho...;)

Óóóój dá, a ešte ako sa dá. Lebo ak sa nedá, tak sa vystavuje jedinec trestnému stíhaniu, na čo zákon pamätá.
https://www.epi.sk/zz/2002-227

---------------------

Ja som nešiel tou dobrovoľnosťou len ohľadom Covidu...tu ide aj o iné "dobrovoľné" činnosti...a tie nám nariaďuje EU.
...a je nenormálne, ak je nejaká organizácia (pár dementov) nadradená nad ústavou jednotlivých štátov.
babka - ježibabka
29.03.20,17:07
Prvé teraz po zapnutí PC som si prečítala otázku od syna z Moravy, či je korona aj v susednej obci a veru má pravdu. Sú 2 prípady. Pekná vyhliadka do budúcnosti.
https://slovensko.hnonline.sk/2117405-mapa-ako-sa-siri-koronavirus-slovensko?fbclid=IwAR1-TBCPeSUMYqQm7xIj9DA6Zbm6tQi8rJ4VHO4OnmXYjs-jkJSBlJ8_sPs
jar88
29.03.20,17:11
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
bože tak vygumovaný človek sa len ta nevidí. armáda nikdy nemala nič spoločného so štátnymi hmotnými rezervami, my sme mali vybudované sklady a zásoby munície phm a ostatného materiálu od práporu až po front. ŠHR sú na zabezpečenie chodu štátu.
Tak daj informáciu, kde boli sklady ŠHR pred rokom 1989 a čo obsahovali.
Tiež si uvedom, aký tu bol štát a kto ho vlastne riadil.
babka - ježibabka
29.03.20,17:12
[Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?[/QUOTE]
A hlavné je, že každoročne sa v decembri robila inventúra zásob, za ktorú bol niekto zodpovedný, takže sa nestalo, aby bol sklad prázdny.
babka - ježibabka
29.03.20,17:24
jar88
29.03.20,17:32
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.

Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
Jasné, že za socíku bola vytvorená rezerva liekov a preto tu vznikla šmelina a čierny dovoz liekov z Rakúska a Nemecka.
----------------------------------------
Až s nástupom trhu sem prišla kopa liekov o ktoré sme za socíku ani len nezavadili.
Pametám sa, keď mi doma zomieral otec s rakovinou. Jasné že v ukrutných bolestiach, lebo nedostal morfínové iniekcie v predpísaných dávkach a terminoch. Keby som sa sám nepostaral (načierno), neviem ako by to bolo. A intervaly sa zo dňa na deň skracovali a skracovali, ale predpis bol stále ten istý.
Nakoniec som zohnal aj zdravotnú sestru a potom to už bolo lepšie. Aspoň tak netrpel.
Tak že asi tolko k tomu socialistickému dostatku a nedostatku trhu.
jar88
29.03.20,17:43
[Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
A hlavné je, že každoročne sa v decembri robila inventúra zásob, za ktorú bol niekto zodpovedný, takže sa nestalo, aby bol sklad prázdny.[/QUOTE]
Jedna pani povídala.
Lekár tvrdil, že je všetkého dostatok, ale práve to, čo potreboval môj otec, bol nedostatok.
Možno v inú dobu bolo háábadej, ale vtedy keď to potreboval môj otec nebolo. A nikto nebol ani za nič zodpovedný. Vtedy som ten totalitný režim, vrátane jeho pricmrndávačov totálne znenávidel. Každý mal na všetko výhovorku, nikto za nič nemohol. A ty že bol niekto zodpovedný.
pavol54
29.03.20,18:26
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.
bože tak vygumovaný človek sa len ta nevidí. armáda nikdy nemala nič spoločného so štátnymi hmotnými rezervami, my sme mali vybudované sklady a zásoby munície phm a ostatného materiálu od práporu až po front. ŠHR sú na zabezpečenie chodu štátu.
Tak daj informáciu, kde boli sklady ŠHR pred rokom 1989 a čo obsahovali.
Tiež si uvedom, aký tu bol štát a kto ho vlastne riadil.
ty chmuľo už som ti napísal že my sme mali svoje zásoby až po front Pokiaľ viem tak posledná akcia kedy štátne rezervy frčali naplno bol a povodeň 1965
pavol54
29.03.20,18:30
[Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
A hlavné je, že každoročne sa v decembri robila inventúra zásob, za ktorú bol niekto zodpovedný, takže sa nestalo, aby bol sklad prázdny.
Jedna pani povídala.
Lekár tvrdil, že je všetkého dostatok, ale práve to, čo potreboval môj otec, bol nedostatok.
Možno v inú dobu bolo háábadej, ale vtedy keď to potreboval môj otec nebolo. A nikto nebol ani za nič zodpovedný. Vtedy som ten totalitný režim, vrátane jeho pricmrndávačov totálne znenávidel. Každý mal na všetko výhovorku, nikto za nič nemohol. A ty že bol niekto zodpovedný.[/QUOTE]
ani teraz nemá dievča Soňa liek na rakovinu a bola v súkromnej poisťovni(dnes správa v tv) keby sa ľudia nevyzbierali 50 000 na ten liek tak ho nemá toto je ten plne zabezpečený zdravotnícky systém kapitalizmu
babka - ježibabka
29.03.20,18:51
Moja mama tiež zomrela na rakovinu a nikoho z toho neobviňujem. Ale z tých dnešných 2 nových prípadov v susednej dedine nemám dobrý pocit. Idem radšej spať. Mám ušanovaného nejakého sto ročného lexíka, asi si idem dať.
Mikae
29.03.20,19:07
A čo poviete na toto?
https://www.mojevideo.sk/video/31d65/asociali_vo_vlaku_zssk.html

Mal dostať jednu riadnu po papuli. Bez rúška, bez lístka (vraj ani peniaze nemajú), drzý, agresívny.

Taký by mal ísť sedieť - a je na to i paragraf!
Aj mňa by strašne zaujímalo či vôbec dôjde k nejakému potrestaniu - pretože verejne ohrozoval všetkých tým, že 1. nemal rúško 2. vyhrážanie sprievodcovi 3. výhražky aj nejakej žene. Čo na to naša polícia? Či zákony platia len pre niekoho ...
misoft
29.03.20,19:08
Čítam, čítam.... a nevychádam z údivu.
Trtko JAR - ty si mýliš ŠHR (určené pre štát a jeho občanov) a NZ (nehnuteľné zásoby) určené pre armádu. A to je OBROVSKÝ rozdiel.
NZ - to bola munícia, lieky, potraviny, PHM, odevné súčiastky, vozidlá pre ARMÁDU - so ŠHR nemala NIČ spoločné - bolo to osobitne vyčlenené, osobitne uložené, uskladnené.
ŠHR - hôavne zdravotnícke potreby, lieky, nevyhnutné zásoby pre zásobovanie CIVILNÉHO obyvateľstva!

Vieš o tom veľké H*VN* - ale hlavne, že s tváriš, ako keby si požral všetkú múdrosť sveta, pritom v hlave nemáš ani len tie piliny. Keby ťa niekto po gebuli ovalil, znelo by to ako obrovský zvon a ozvena by znela rok.
misoft
29.03.20,19:11
Aj mňa by strašne zaujímalo či vôbec dôjde k nejakému potrestaniu - pretože verejne ohrozoval všetkých tým, že 1. nemal rúško 2. vyhrážanie sprievodcovi 3. výhražky aj nejakej žene. Čo na to naša polícia? Či zákony platia len pre niekoho ...
Podľa mňa - NIE. Akurát mu povedia BU-BU-BU.
pavol54
29.03.20,19:14
A čo poviete na toto?
https://www.mojevideo.sk/video/31d65/asociali_vo_vlaku_zssk.html

Mal dostať jednu riadnu po papuli. Bez rúška, bez lístka (vraj ani peniaze nemajú), drzý, agresívny.

Taký by mal ísť sedieť - a je na to i paragraf!
Aj mňa by strašne zaujímalo či vôbec dôjde k nejakému potrestaniu - pretože verejne ohrozoval všetkých tým, že 1. nemal rúško 2. vyhrážanie sprievodcovi 3. výhražky aj nejakej žene. Čo na to naša polícia? Či zákony platia len pre niekoho ...
nedôjde
pavol54
29.03.20,19:37
jar88
29.03.20,19:56
Čítam, čítam.... a nevychádam z údivu.
Trtko JAR - ty si mýliš ŠHR (určené pre štát a jeho občanov) a NZ (nehnuteľné zásoby) určené pre armádu. A to je OBROVSKÝ rozdiel.
NZ - to bola munícia, lieky, potraviny, PHM, odevné súčiastky, vozidlá pre ARMÁDU - so ŠHR nemala NIČ spoločné - bolo to osobitne vyčlenené, osobitne uložené, uskladnené.
ŠHR - hôavne zdravotnícke potreby, lieky, nevyhnutné zásoby pre zásobovanie CIVILNÉHO obyvateľstva!

Vieš o tom veľké H*VN* - ale hlavne, že s tváriš, ako keby si požral všetkú múdrosť sveta, pritom v hlave nemáš ani len tie piliny. Keby ťa niekto po gebuli ovalil, znelo by to ako obrovský zvon a ozvena by znela rok.
Čítaš, čítaš a ani si nezbadal, že som aj enzety spomínal. A samostatne.
Nuž daj teda odpoveď, kde sme mali aspoň jeden sklad ŠHR pred rokom 1989.
Samozrejme že nevieš ani len o jednom jedinom.
Taký si ty informovaný HŇUP.
--------------------------------------------
Rovnako aj pavol54 s tou povodňou v 1965.
Čo sa tam uvolňovalo zo ŠHR?
Armádne kavalce? Lopaty? Vrecia? Či čo?
Veď daj konkrétnu odpoveď.
korela
29.03.20,21:07
no ak naozaj štát nemá žiadny krízový plán, alebo civilnej obrany, čomu osobne neverím, tak po 12 r. vlády fica tu dzurindu zbytočne montuješ

a ten link na tie stratené testy ??
Vieš čo, aj by som pripustila možnosť, že neexistuje, rovnako ako Sulík spochybnil pred voľbami existenciu štátnych ŠHR, podľa neho postačia súkromné spoločnosti. Veď oni to zabezpečia. Ešte si to stále myslí?
Niekto má divnú predstavu o funkcii ŠHR. ŠHR sú taká štátna špajzka na pokrývanie prvých potrieb, a v ďalšom na krytie núdzových potrieb. Zjednodušene Kto si do špajzky odloží, to si si tam nájde
Nečudujem sa, že to práve ty píšeš.:D
ŠHR pred rokom 1989 mali funkciu, akú ti "armáda" zelení trti, natrepali do makovice.
Dnes, presne ako ti povedal Sulík, už ju nemajú. Už ich s tou funkciou nepotrebujeme. Už roky neplánujeme vojnu proti imperialistom za účelom znárodniť ich výrobný potencionál.
Terajšie ŠHR plnia inú funkciu. Teraz plnia čisto hospodárske funkcie a nariaďuje ich EÚ. V skutočnosti sa jedná o minimálne rezervy ropy, plynu PHM a podobne. K tomu zásoby pšenice, kukurice a podobne. Pri cukre je dokonca stanovená maximálne prípustná horná hranica objemu zásob. Po prípadnom prekročení prichádajú sankcie EÚ.
Dokonca už nepotrebujeme ani ENZETY (v armáde). Kto by ich v dnešnej dobe asi žral? Však?
-----------------------------------
Už dávnejšie som tušil v čom asi môže podnikať človek tvojho razenia.
A stále viac a viac mi to potvrdzuješ. Ty slovenský potravinár.
(Kádečka sa ti zažiadalo vyrábať, čo?)
A ešte k tomu nejakú štátnu licenciu na dodávky do ŠHR.

Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
Jasné, že za socíku bola vytvorená rezerva liekov a preto tu vznikla šmelina a čierny dovoz liekov z Rakúska a Nemecka.
----------------------------------------
Až s nástupom trhu sem prišla kopa liekov o ktoré sme za socíku ani len nezavadili.
Pametám sa, keď mi doma zomieral otec s rakovinou. Jasné že v ukrutných bolestiach, lebo nedostal morfínové iniekcie v predpísaných dávkach a terminoch. Keby som sa sám nepostaral (načierno), neviem ako by to bolo. A intervaly sa zo dňa na deň skracovali a skracovali, ale predpis bol stále ten istý.
Nakoniec som zohnal aj zdravotnú sestru a potom to už bolo lepšie. Aspoň tak netrpel.
Tak že asi tolko k tomu socialistickému dostatku a nedostatku trhu.
Zdravotnícke zásobovanie bolo ústredne riadené GR, ktoré spadalo priamo pod slovenské Min. zdrav. V každom kraji malo jeden závod, BA. KE, a myslím BB.
.
V 70. rokoch rodina, pre pacienta bolo doma morfium k dispozícii.
pavol54
30.03.20,05:04
Čítal som takú myšlienku, všetkým dôchodcom rozviesť zo zásob šhr dávky cestovín však to robil Minister pôdohospodárstva Šimon, aby nemuseli čakať pri obchode keď môže ísť auto kvôli jednému rúšku prečo by sa toto nedalo zorganizovať ? Len to musí niekto okrem prípravy na tlačovky aj rozmýšľať. Ak by to bolo vo výrobných cenách tak by sa to dalo odpočítať z dôchodku.
jar88
30.03.20,05:07
Korela:
blábolíš tu, že "Zdravotnícke zásobovanie" bolo ústredne riadené GR....V každom kraji malo jeden závod a bla, bla, bla...
Ja som sa pýtal na sklady ŠHR pred r.1989 , ktoré ste sa tu ospevovali.
--------------------------------------------------------------------
Po pravde sme v skutočnosti žiadne ŠHR nikdy nemali.
--------------------------------------------------------------------------
Tak napíš konečne pravdu, akú podobu, alebo v akej forme sme tie slávne ŠHR mali. Neviem načo tak zavádzaš.

Ano morfium malo byť u nás doma a mali sme len privolať lekára, ktorý ho mal na požiadenie aplikovať. Ale nebolo a lekár ho so sebou nevozil. Bolo to len a len na nás, kde a ako si ho zoženieme.
bettylou
30.03.20,05:42
Aj mňa by strašne zaujímalo či vôbec dôjde k nejakému potrestaniu - pretože verejne ohrozoval všetkých tým, že 1. nemal rúško 2. vyhrážanie sprievodcovi 3. výhražky aj nejakej žene. Čo na to naša polícia? Či zákony platia len pre niekoho ...
Podľa mňa - NIE. Akurát mu povedia BU-BU-BU.

Aj u nás osadník, čo prišiel zo zahraničia a porušil karanténu, dostal pokutu 250ečka, žiadne 1659. Testy mal neg.
pavol54
30.03.20,05:46
Korela:
blábolíš tu, že "Zdravotnícke zásobovanie" bolo ústredne riadené GR....V každom kraji malo jeden závod a bla, bla, bla...
Ja som sa pýtal na sklady ŠHR pred r.1989 , ktoré ste sa tu ospevovali.
--------------------------------------------------------------------
Po pravde sme v skutočnosti žiadne ŠHR nikdy nemali.
--------------------------------------------------------------------------
Tak napíš konečne pravdu, akú podobu, alebo v akej forme sme tie slávne ŠHR mali. Neviem načo tak zavádzaš.

Ano morfium malo byť u nás doma a mali sme len privolať lekára, ktorý ho mal na požiadenie aplikovať. Ale nebolo a lekár ho so sebou nevozil. Bolo to len a len na nás, kde a ako si ho zoženieme.
Pusti si skladbu Simy Martausovej má tam refrén "táram,táram, táram, " Nie som oprávnený zverejňovať dislokáciu skladov ja viem minimálne o štyroch, a tv zverejnila dislokáciu jedného Slovenská Ľupča a tie sklady čo som videl neboli postavené po roku 1989, takže boli aj predtým. Ty by si sa vrhol ich vykradnúť tak ako tie samopaly tak to nemožno vešať na nos každému, kto sa naučil chodiť po dvoch končatinách a málo sa celotelovo neochlpuje. Inak v prvom slovenskom štáte boli tiež sklady zásob ich najvyšší šéf sa volal Zaťko dokonca aj napísal o svojej práci pamäti. Mohli by si ich prečítať aj súčasní tzv národohospodári Ty ako povinné čítanie aspoň čo to pochopíš ak k tomu dôjde, alebo sa aspoň zdokonalíš v čítaní.
buchač
30.03.20,06:37
Korela:
blábolíš tu,
Ja som sa pýtal na sklady ŠHR pred r.1989 , ktoré ste sa tu ospevovali.
--------------------------------------------------------------------
Po pravde sme v skutočnosti žiadne ŠHR nikdy nemali.
--------------------------------------------------------------------------
Tak napíš konečne pravdu, akú podobu, alebo v akej forme sme tie slávne ŠHR mali. Neviem načo tak zavádzaš.

Ano morfium malo byť u nás doma a mali sme len privolať lekára, ktorý ho mal na požiadenie aplikovať. Ale nebolo a lekár ho so sebou nevozil. Bolo to len a len na nás, kde a ako si ho zoženieme.
Blábolite tu obaja.
------------------------
Že ty o žiadny ch skladoch nevieš, to ešte neznamená, že žiadne neboli.
Vieš, čo sa skrývalo pod skratkou P 222 ?
Nuž nevieš, nemáš ani len šancu už teraz zistiť...neexistuje !!! A ja ti to rozhodne vešať na nos nebudem.
-------------------------
Čo sa týka tej rakoviny ? Neuverím ti ani len to, že ju tvoj foter mal...no proste neverím.
buchač
30.03.20,06:45
Tak že asi tolko k tomu socialistickému dostatku a nedostatku trhu.
...a toto je ten tvoj vychvaľovaný kapitalistický dostatok...

V USA chtějí zakázat resuscitaci pacientů s koronavirem bez ohledu na přání pacientů a jejich členů rodiny!
https://cz24.news/v-usa-chteji-zakazat-resuscitaci-pacientu-s-koronavirem-bez-ohledu-na-prani-pacientu-a-jejich-clenu-rodiny/
---------------------------------
Pred pár dňami som dal príspevok s prílohou foto z americkej tlače.
Policajti musia strážiť sracák, inak by ho veľmi rýchlo rozkradli...
...a takých príspevkov je už na nete plno.

Ale hlavne, že ty si múdry...lebo ty o týchto udalostiach nevieš.
bodliak
30.03.20,07:06
Že ty o žiadny ch skladoch nevieš, to ešte neznamená, že žiadne neboli.
Vieš, čo sa skrývalo pod skratkou P 222 ?
Nuž nevieš, nemáš ani len šancu už teraz zistiť...neexistuje !!! A ja ti to rozhodne vešať na nos nebudem.


Furt dookola to isté: nevieš, nemáš, neexistuje, nebudem.
Nuda.
buchač
30.03.20,07:17
Furt dookola to isté: nevieš, nemáš, neexistuje, nebudem.
Nuda.
To máš tak.
Ak je niekto dilino, tak sa budem s ním aj náležite baviť.

SS88 dáva len otázky alebo sa arogantne povyšuje, ba dokonca znevažuje každého.

Ty si iný level dilina...ty len a len hodnotíš...respektíve sa o to snažíš.
...a aj preto platí to, čo som ti napísal do profilu.
...a už nemudruj...hajde sondovať roky dozadu a hodnotiť = nesúhlasiť, lebo na iné proste nemáš. Si jak ten náš nový preceda...hovno robí, ale hodnotí.
buchač
30.03.20,07:41
Furt dookola to isté: nevieš, nemáš, neexistuje, nebudem.
Nuda.
Keď je ti tu nuda, tak si kúp Playboya...môžeš sa realizovať v trenkách. ;)

Hlavne, že ty vieš, máš, existuješ, budeš...ono to vidno aj na hodnoteniach, kde si dosiahol métu...:D :D :D
Jeden taký ujový mudrlant tu už je...vždy zaútočí, lenže sa potom schová ako spráskané psisko.
Ale šak daj nejaký príspevok, daj nejaký názor, realizuj sa...už ti to dávno vravím.
Lenže skutek utek...si proste podrazácky zbabelec, schovávaš sa ako smradľavý kojot.
Dáša_
30.03.20,07:49
zaujímavé grafy, aj so zdrojom https://www.ft.com/coronavirus-latest?fbclid=IwAR0wnkiZ0YVJxHfS4PKO10zzCp60MWX_JR Uw8uWrEu84OQ3w-hDCkyTtZRw

Len všetko ukazuje, že sme iba na začiatku. Toto bude na dlho
jar88
30.03.20,07:50
Tak že asi tolko k tomu socialistickému dostatku a nedostatku trhu.
...a toto je ten tvoj vychvaľovaný kapitalistický dostatok...

V USA chtějí zakázat resuscitaci pacientů s koronavirem bez ohledu na přání pacientů a jejich členů rodiny!
https://cz24.news/v-usa-chteji-zakazat-resuscitaci-pacientu-s-koronavirem-bez-ohledu-na-prani-pacientu-a-jejich-clenu-rodiny/
---------------------------------
Pred pár dňami som dal príspevok s prílohou foto z americkej tlače.
Policajti musia strážiť sracák, inak by ho veľmi rýchlo rozkradli...
...a takých príspevkov je už na nete plno.

Ale hlavne, že ty si múdry...lebo ty o týchto udalostiach nevieš.
Ty si teda riadny trt.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-usa-chteji-zakazat-resuscitaci-pacientu-s-koronavirem/
Je to čistý výmysel.
Jeden uvádza toho druhého, ako zdroj (pre teba to znamená "overený zdroj"). Jednoducho si naivný truľko.
bjuty smis
30.03.20,07:58
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))

tá americká armáda už obsadila europu , betty ?
jar88
30.03.20,08:22
Korela:
blábolíš tu, že "Zdravotnícke zásobovanie" bolo ústredne riadené GR....V každom kraji malo jeden závod a bla, bla, bla...
Ja som sa pýtal na sklady ŠHR pred r.1989 , ktoré ste sa tu ospevovali.
--------------------------------------------------------------------
Po pravde sme v skutočnosti žiadne ŠHR nikdy nemali.
--------------------------------------------------------------------------
Tak napíš konečne pravdu, akú podobu, alebo v akej forme sme tie slávne ŠHR mali. Neviem načo tak zavádzaš.

Ano morfium malo byť u nás doma a mali sme len privolať lekára, ktorý ho mal na požiadenie aplikovať. Ale nebolo a lekár ho so sebou nevozil. Bolo to len a len na nás, kde a ako si ho zoženieme.
Pusti si skladbu Simy Martausovej má tam refrén "táram,táram, táram, " Nie som oprávnený zverejňovať dislokáciu skladov ja viem minimálne o štyroch, a tv zverejnila dislokáciu jedného Slovenská Ľupča a tie sklady čo som videl neboli postavené po roku 1989, takže boli aj predtým. Ty by si sa vrhol ich vykradnúť tak ako tie samopaly tak to nemožno vešať na nos každému, kto sa naučil chodiť po dvoch končatinách a málo sa celotelovo neochlpuje. Inak v prvom slovenskom štáte boli tiež sklady zásob ich najvyšší šéf sa volal Zaťko dokonca aj napísal o svojej práci pamäti. Mohli by si ich prečítať aj súčasní tzv národohospodári Ty ako povinné čítanie aspoň čo to pochopíš ak k tomu dôjde, alebo sa aspoň zdokonalíš v čítaní.
2. Skladovanie pohotovostných zásob
Súčasťou Správy štátnych hmotných rezerv SR (ďalej len „SŠHR SR“) sú na základe
organizačnej štruktúry aj štyri závody, ktoré sú na území SR strategicky rozmiestnené,
a to závod Kopaničiar so sídlom v Čachticiach, závod Brodnianka so sídlom v Kysuckom
Novom Meste, závod Ľupčianka sídliaci v Slovenskej Ľupči a závod Borovina vo Vígľaši
neďaleko Zvolena. Ich hlavnou úlohou je zabezpečenie skladovania troch druhov štátnych
hmotných rezerv – hmotných rezerv, mobilizačných rezerv, ako aj PZ, v určenom množstve
a druhu schválených vládou SR s výnimkou núdzových zásob ropy a ropných výrobkov.
Počiatky vzniku vyššie vymenovaných závodov siahajú do 50-tych až 60-tych rokov
20. storočia. V súčasnom období sa závody SŠHR SR zameriavajú predovšetkým
na skladovanie PZ určených pre zabezpečenie základných životných potrieb obyvateľstva,
zložiek integrovaného záchranného systému v období krízovej situácie, mimoriadnej udalosti
alebo III. stupňa povodňovej aktivity, mobilizačných rezerv určených na plnenie opatrení
hospodárskej mobilizácie v období krízovej situácie, a v neposlednom rade na skladovanie
komodít hmotných rezerv slúžiacich na zaistenie potravinovej bezpečnosti SR
----------------------------------------------------------
Tak že o aké ŠHR sa tu jedná?
----------------------------------------------------------
Pohľadaj si ako fungujô sklady Tesco, alebo Kaufland.
Majú naskladnené sto krát viac zásob na dva týždne, ako vaše slávne ŠHR pre celé Československo. Rezarva jestvovala len napísaná na papieri.
jar88
30.03.20,08:27
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))

tá americká armáda už obsadila europu , betty ?
Vraj im v tom zabránila Čína pomocou tajnej biozbrane. Musia utekať domov a ostatné jednotky US army sa otočili už na polceste cez atlantik.
bodliak
30.03.20,09:28
...ono to vidno aj na hodnoteniach, kde si dosiahol métu...:D :D :D
Rovnaký šulín, ako ty, sa vlani realizoval .. .sosák sa volal. Mínuskoval, mínuskoval. Ktovie, aký je jeho ďalší nick. Alebo to bol jeden z tvojho arzenálu ?
Aj ty mínuskuješ, dokonca fyzikálne zákony. Sťažuješ sa a vyplakávaš, keď mínusku dostaneš. Hahaha, kto je tu úbožiak ? Aký požičaj, taký vráť.
buchač
30.03.20,10:13
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))


Hm...a to aj CNN je konšpiračná stránka ? To fakt ???

https://edition.cnn.com/2020/03/26/health/coronavirus-hospitals-do-not-resuscitate-bn/index.html
-------------------------
...a akože v USA nie je panika, nie sú šóry pred obchodmi ? To fakt ???
Takže toto budú nejaké fotečky upravené vo Photošope...či ?

https://www.google.com/search?q=Covid+Panic+in+USA+stores&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk011qg2f0OC9yVXbn3JhIOuiLLYuxQ:158556643 5054&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiX8IOhh8LoAhWK6qQKHcIMCIAQ_AUoAXoECAsQA w&biw=1366&bih=626


P.S.:
Choď mi do hája s takou objektivitou.
SS88 a podliak môžu ísť do riti.
bjuty smis
30.03.20,10:33
nie, cnn nie je
toto, čo sem dávate
cz24.news

hajzpapír, hygienicke potreby, ochranné já nespochybňujem, to je po celom svete


múka, teraz droždie....
bjuty smis
30.03.20,10:56
pozrel som si čo je ten plátok vlastne zač

https://cz24.news/category/slovensko/


no to je teda paráda....už rozumiem, že sa vám tak páči...
buchač
30.03.20,11:11
pozrel som si čo je ten plátok vlastne zač
https://cz24.news/category/slovensko/
no to je teda paráda....už rozumiem, že sa vám tak páči...
Niečo podobné jak sa tebe páči DenníkN...:D :D :D :D :D
...a ani sa nemusím pozerať, čo je to za plátok (ešte aj to je honosné označenie).
jar88
30.03.20,11:18
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))


Hm...a to aj CNN je konšpiračná stránka ? To fakt ???

https://edition.cnn.com/2020/03/26/health/coronavirus-hospitals-do-not-resuscitate-bn/index.html
-------------------------
...a akože v USA nie je panika, nie sú šóry pred obchodmi ? To fakt ???
Takže toto budú nejaké fotečky upravené vo Photošope...či ?

https://www.google.com/search?q=Covid+Panic+in+USA+stores&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk011qg2f0OC9yVXbn3JhIOuiLLYuxQ:158556643 5054&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiX8IOhh8LoAhWK6qQKHcIMCIAQ_AUoAXoECAsQA w&biw=1366&bih=626


P.S.:
Choď mi do hája s takou objektivitou.
SS88 a podliak môžu ísť do riti.
Tu sám vytváraš dezinformáciu a dovolím si tvrdiť, že úmyselne a zámerne.
To video je len upútavkou (cca dve minúty) na platený obsah.
Jedná sa o debadu o tom, že prebiehajú medzi lekármi diskusie, ale že stále platí zákon a ich povinnosť hovoriť s postihnutým, prípadne s jeho zástupcom.
-----------------------------------------
Oni len preberajú, ako asi budú prinútení (vystavení problému) konať, až príde k najhoršiemu.
bettylou
30.03.20,11:28
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))

tá americká armáda už obsadila europu , betty ?

tvoju hlavu obsadila :D A škoda je to, bo take šumne chlapci ...:D
bettylou
30.03.20,11:29
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
buchač
30.03.20,11:32
zase tu dávate odkazy na konšpiračné stránky :))

tá americká armáda už obsadila europu , betty ?

tvoju hlavu obsadila :D
Dlab na to...nemáš šancu.
To je ako keby si položila na stôl citrón, tak hentí zaslepenci budú tvrdiť, že je to čerešňa s príchuťou kávy.
bettylou
30.03.20,11:34
aspoň je sranda, bojuje sa na inom poli :D:D
lujza.j
30.03.20,12:21
Ako obchod zabezpecil rukavice....ked nemas svoje.... vonku pani za 1,10e...latkove..ti preda....
bjuty smis
30.03.20,12:44
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
načo tolko slov ?
stačilo povedať nie :)))
bettylou
30.03.20,13:02
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
načo tolko slov ?
stačilo povedať nie :)))

:D ta potom še bojiš, že konšpiračny veb
babka - ježibabka
30.03.20,13:11
Ako obchod zabezpecil rukavice....ked nemas svoje.... vonku pani za 1,10e...latkove..ti preda....
Látkové do záhrady možno 20 párov od vlaňajška mám ešte doma. Kto si šanuje, ten má. Ale srandu nabok. Gumové nemám ani jedny. Ba možno mám, také na upratovanie. Idem hneď kuknúť na druhé miesto. Vďaka za pripomenutie.
bjuty smis
30.03.20,13:17
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
načo tolko slov ?
stačilo povedať nie :)))

:D ta potom še bojiš, že konšpiračny veb
nebojím sa....šírim osvetu
pavol54
30.03.20,13:26
Ako obchod zabezpecil rukavice....ked nemas svoje.... vonku pani za 1,10e...latkove..ti preda....
keby si chodila do coopu tam ich majú pri rohlíkoch
lujza.j
30.03.20,13:35
Ako obchod zabezpecil rukavice....ked nemas svoje.... vonku pani za 1,10e...latkove..ti preda....
keby si chodila do coopu tam ich majú pri rohlíkoch
To chlap...nejake farby laky...

Pali ,ale tie su na rohliky...ked ludia vyrabuju....na rohliky zostane trt makovy
Žabinka
30.03.20,14:17
u nás v bille sú pri vchode rukavice rohlíkové, každý si pri vstupe musí zobrať.. asi najlacnejšie riešenie.. ale čo by na to grétka a životné prostredie..
..........:rolleyes:
babka - ježibabka
30.03.20,14:21
Prehnala som to s tým množstvom. Látkových je iba 12 párov a našla som jedny gumové.
bettylou
30.03.20,14:24
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
načo tolko slov ?
stačilo povedať nie :)))

:D ta potom še bojiš, že konšpiračny veb
nebojím sa....šírim osvetu

hlavne s tými striebornými vláknami a vírusom si bol neskutočne osvetový :D, a čo aj majster tesár sa utne, hlavne ked za šickym vidzi peneži a zisk :)))
bjuty smis
30.03.20,14:36
a kde som sa ako uťal ??
ak teda myslíš mňa
veronikasad
30.03.20,18:09
babka - ježibabka
30.03.20,18:48
Prvé teraz po zapnutí PC som si prečítala otázku od syna z Moravy, či je korona aj v susednej obci a veru má pravdu. Sú 2 prípady. Pekná vyhliadka do budúcnosti.

https://slovensko.hnonline.sk/2117405-mapa-ako-sa-siri-koronavirus-slovensko?fbclid=IwAR1-TBCPeSUMYqQm7xIj9DA6Zbm6tQi8rJ4VHO4OnmXYjs-jkJSBlJ8_sPs

https://www.aktuality.sk/koronavirus/mapa/
Tak teraz neviem, kde je pravda. V mojom linku susedná dedina je a vo Veronikinom nie je. Neviem, či je to omyl, alebo nás niekto úmyselne zavádza. Ostatné miesta výskytu som neporovnávala.
korela
30.03.20,18:57
buchač
31.03.20,04:11
Pýtam sa ... to ktorý z moderátorov mení pôvodne založenú debatu na "otázku" ???
Posledne zmenená https://www.porada.sk/t321623-ulicky-v-hypermarketoch.html#post3142701

Prizná sa a zdôvodní svoje konanie ? Mňa osobne by to totiž vééééľmi zaujímalo.
BXLmiami
31.03.20,05:24
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.
Tam kde absolventi rôznych sociálnych prác.
BXLmiami
31.03.20,05:47
Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?[/QUOTE]
Korela ty vieš zabiť také blbosti.Rezerva....možno pre vrcholových predstaviteľov,ale ľudí sme teda nemali čím liečiť,lieky dovážali Tiráci.Len neboli novinári aby to vytiahli na svetlo sveta.
marjankaj
31.03.20,05:49
Pýtam sa ... to ktorý z moderátorov mení pôvodne založenú debatu na "otázku" ???
Posledne zmenená https://www.porada.sk/t321623-ulicky-v-hypermarketoch.html#post3142701

Prizná sa a zdôvodní svoje konanie ? Mňa osobne by to totiž vééééľmi zaujímalo.
A iba toto ti nedá spávať:eek: Mať tak tvoje problémy:rolleyes:
BXLmiami
31.03.20,06:06
Prvé teraz po zapnutí PC som si prečítala otázku od syna z Moravy, či je korona aj v susednej obci a veru má pravdu. Sú 2 prípady. Pekná vyhliadka do budúcnosti.

https://slovensko.hnonline.sk/2117405-mapa-ako-sa-siri-koronavirus-slovensko?fbclid=IwAR1-TBCPeSUMYqQm7xIj9DA6Zbm6tQi8rJ4VHO4OnmXYjs-jkJSBlJ8_sPs

https://www.aktuality.sk/koronavirus/mapa/
Tak teraz neviem, kde je pravda. V mojom linku susedná dedina je a vo Veronikinom nie je. Neviem, či je to omyl, alebo nás niekto úmyselne zavádza. Ostatné miesta výskytu som neporovnávala.
*
Napíšem aj sem.Nesleduj to,vynervuješ sa a oslabíš si imunitu.Čo sa má stať sa stane.Mieniš sa zvyšok života trisť kto je kde okolo Teba nakazený.Takto chceš stráviť zvyšný čas na svete?Viac ľudí zomrie na panickú poruchu ako na koronu.Myslím,že médiá by mali tú hysteriu trochu stlmiť/no vidíš bjuty,zase mám s tými novinármi problém./
veronikasad
31.03.20,06:15
Vcera som sledovala jedno videjko s Bukovskym, upozornoval v nom ze lekári by mali prehodnovovat uzivanie liekov na tlak (bol tam zoznam, len neviem ci liekov, alebo účinných látok) u osob starsich ako 60 rokov a nahrádzať ich inymi, nie z dôvodu nedostatku liekov ...
Ak najdem, prilozim

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwic4bqv0MXoAhWSFMAKHQXUCyMQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DEl xjRl21Oes&usg=AOvVaw06yqsSPbW-gUOYkpKaZh5n
lujza.j
31.03.20,06:18
.....novinarske otazky su ako škrabkanie vo vlasoch....uz asi keška isla....
pavol54
31.03.20,06:33
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.
Tam kde absolventi rôznych sociálnych prác.
Veď aj tí mohli behať v rámci praxe v sociálnej práci s obedármi, nákupmi a balíkmi rúšok pre tých čo si to nevedia sami zabezpečiť.
bjuty smis
31.03.20,06:48
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
Dáša_
31.03.20,06:58
Tak mna dnes moja zamestnankyna požiadala, aby som jej znížila plat :) Robíme všetky z domu, zatial má práce tolko, ako obyčajne, lebo uzávierky. Ale je jasné, že bude problém. A teda, je pravda, že včera videla, že som to urobila aj ja so svojou mzdou už za február.
Povedala, že sa teraz musíme uskromniť všetci.
BXLmiami
31.03.20,07:01
Môžem povedať,že naozaj je šťastie,že momentálne je v čele štátu skupina ktorá podnikala a nie skupina zamestnancov typu Fico,Danko,Blanár atd.Pokiaľ držia egá na uzde a koordinujú postup,fungujú dobre.Riziková bude doba potom.Ale to ešte chvíľu nehrozí.
pavol54
31.03.20,07:24
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia
Dáša_
31.03.20,07:27
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia

celkom by som chcela vedieť, ako ktorýkolvek s vás po skončení školy vedel, o čom to je v praxi.
misoft
31.03.20,07:41
nech sa páči:
https://www.businessinsider.com/army-rethinking-defender-europe-20-amid-coronavirus-lockdown-2020-3

a jak nevieš poanglicky, bo nemecky si vravel, že nerozumieš, ta si zapni translator. ;)
Hmmmm..... citovať Bussines Insider... tak to je fakt SILA!!!
Vieš ty vôbec, čo je to za plátok? Kto ho má pod palcom?
Napoviem ti - Axel Springer. Čo to znamená? Finančný plátok, pod palcom (aj) Káčera Donalda!
https://en.wikipedia.org/wiki/Business_Insider

Tomu plátku nejde o nič iné, len o prachy.

A vieš ešte, čo má pod palcom Axel Springer?
korela
31.03.20,07:52
Už tu niekto konečne opraví úpravu citácií?
korela
31.03.20,07:59
Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?[/QUOTE]

BXLmiami
"Korela ty vieš zabiť také blbosti.Rezerva....možno pre vrcholových predstaviteľov,ale ľudí sme teda nemali čím liečiť,lieky dovážali Tiráci.Len neboli novinári aby to vytiahli na svetlo sveta."


A ako ste ich liečili? Najprv sa musí vedieť správne diagnostikovať, a nepoznať iba bežné choroby, liečba nastupuje až potom.
Pod lampou býva tma. Ktoré lieky lekárom chýbali pre liečenie ľudí, ktoré boli nedostatkové?
Bližšie sa neviem vyjadriť k šmeline, ale pašovalo sa všetko možné, teda asi aj lieky.
Vrcholní predstavitelia štátu aj so svojimi rod. príslušníkmi mali svoje sanatórium.
.
Aby sa vykonali niektoré operácie, museli ľudia predávať svoje autá al. iný majetok, hovorím konkr. o 80. rokoch. Neviem však posúdiť dôvod, či sa vyvíjal tlak až v prípade zistenia solventnosti rodiny pacienta, alebo bol problém s niečím iným vykonať operáciu. Pretože sa operácia napokon vykonala. V cene dvoch štvorizbákov. Bez peňazí by sa operácia nekonala, nechal prípad napospas osudu. Išlo o pacienta z rodiny od kultúry.
.
Ja som písala o rezerve liekov, ako sa to zabezpečuje dnes? Vieš?
korela
31.03.20,08:02
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia

celkom by som chcela vedieť, ako ktorýkolvek s vás po skončení školy vedel, o čom to je v praxi.
Po akej stránke?
BXLmiami
31.03.20,08:13
A ako ste ich liečili? Najprv sa musí vedieť správne diagnostikovať, a nepoznať iba bežné choroby, liečba nastupuje až potom.
Pod lampou býva tma. Ktoré lieky lekárom chýbali pre liečenie ľudí, ktoré boli nedostatkové?
Bližšie sa neviem vyjadriť k šmeline, ale pašovalo sa všetko možné, teda asi aj lieky.
Vrcholní predstavitelia štátu aj so svojimi rod. príslušníkmi mali svoje sanatórium.
Ja som písala o rezerve liekov, ako sa to zabezpečuje dnes? Vieš?[/QUOTE]
*
Napísala som odpoved aj zmazala.Nemá to význam.Melieš si svoje a si a bola si mimo.Ako dnešní kultúrnici.
pavol54
31.03.20,08:41
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia

celkom by som chcela vedieť, ako ktorýkolvek s vás po skončení školy vedel, o čom to je v praxi.
no my sme boli na praxi aj v rámci strednej školy aj v rámci vysokých a z každej praxe sme povinne vyhotovovali písomnú prácu.
korela
31.03.20,08:42
A ako ste ich liečili? Najprv sa musí vedieť správne diagnostikovať, a nepoznať iba bežné choroby, liečba nastupuje až potom.
Pod lampou býva tma. Ktoré lieky lekárom chýbali pre liečenie ľudí, ktoré boli nedostatkové?
Bližšie sa neviem vyjadriť k šmeline, ale pašovalo sa všetko možné, teda asi aj lieky.
Vrcholní predstavitelia štátu aj so svojimi rod. príslušníkmi mali svoje sanatórium.
Ja som písala o rezerve liekov, ako sa to zabezpečuje dnes? Vieš?
*
Napísala som odpoved aj zmazala.Nemá to význam.Melieš si svoje a si a bola si mimo.Ako dnešní kultúrnici.[/QUOTE]

Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.
Dáša_
31.03.20,08:51
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia

celkom by som chcela vedieť, ako ktorýkolvek s vás po skončení školy vedel, o čom to je v praxi.
no my sme boli na praxi aj v rámci strednej školy aj v rámci vysokých a z každej praxe sme povinne vyhotovovali písomnú prácu.

no jasne, ved aj ja. Ale dvotýždnová alebo dvojmesačná prax a reálna práca je riadny rozdiel. Nehovor mi, že vypracovanie pásomnej práce po stredoškolskej praxi ti ukázalo, ako to beží vo firmách.
Kvaka
31.03.20,09:16
:) :) Lujza, kuk: "Upravená maska na šnorchlovanie predávaná v reťazci Decathlon pod názvom Easybreath bude môcť byť použitá aj pre pacientov, ktorí potrebujú pomoc pri dýchaní, a to pridaním filtra vytlačeného v 3D tlačiarni. Ako prví to zistili lekári v Taliansku. Decathlon v rámci ústretovosti dal súhlas na nové využitie svojej masky. Po zisteniach, že šnorchlovacia maska môže poslúžiť na tento účel, sa reťazec rozhodol zablokovať predaj tohto produktu v internetových obchodoch. (TASR)" :) :)
pavol54
31.03.20,09:23
pavol54
Vysoké školy ročne chrlia absolventov štúdijného oboru "Krízový manažment" Kde sú zalezení. Sú katedry krízového manažmentu na vysokých školách, čo robí minister školstva? V ktorého gescii sú. Nehovorme že to nie je 12 rokov , lebo fico, lebo močár. teraz za pľuvanie žlče na predchodzích sa nikto neochráni, neuzdraví, nenaje. Potom keď títo budú stáť na piedestáli víťazov nech píšu obvinenia a žaloby.



a načo ti je krízový manažér ? kde vidíš problém, oblasť na ktorú vláda zabudla a nerieši ju ?

a potrebuješ k tomu tvojích imaginárnych zalezených krízových manažérov ?
brali peniaze za štúdium nech sa snažia

celkom by som chcela vedieť, ako ktorýkolvek s vás po skončení školy vedel, o čom to je v praxi.
no my sme boli na praxi aj v rámci strednej školy aj v rámci vysokých a z každej praxe sme povinne vyhotovovali písomnú prácu.

no jasne, ved aj ja. Ale dvotýždnová alebo dvojmesačná prax a reálna práca je riadny rozdiel. Nehovor mi, že vypracovanie pásomnej práce po stredoškolskej praxi ti ukázalo, ako to beží vo firmách.
aby ktokoľvek poznal problematiku pre výkon svojej funkcie dokonale tak potrebuje minimálne rok, to zaleží od cyklov opakovania činnosti. jednalo sa o získanie obrazu a niektorých praktických návykov.
jar88
31.03.20,10:04
Zaujímalo by, ako sme na tom s liekmi, aj s iným zdravotníckym materiálom. Za socíka bola vždy vytvorená rezerva, ktorá sa v intervaloch podľa expirácie liekov vydávala do obehu a dopĺňala rovnako ako iné položky.
Po 89 dochádza aj pri životne dôležitých liekoch k ich výpadku.
Ponechané voľne na ruku trhu?
Korela ty vieš zabiť také blbosti.Rezerva....možno pre vrcholových predstaviteľov,ale ľudí sme teda nemali čím liečiť,lieky dovážali Tiráci.Len neboli novinári aby to vytiahli na svetlo sveta.[/QUOTE]
Ale jej treba napísať aj to, že sme to nevozili legálne, ako tovar, ale pašovali na čierno. Ako šmelinu.
pavol54
31.03.20,10:59
Inak bola u mňa jedna brigádnička v konzervárine čo chodila na obchodnú, medzi rečou padlo slovo o praxi čo spočívala v tom že prekladala papiere a varila ostatným kávu, bola im na príťaž. Tak som jej ukázal a nechal robiť dva či tri dni účtovnícke veci a nakoniec prehlásila že jej to dalo viac ako dva týždne predošlej praxe
pavol54
31.03.20,11:35
čítal som konšpiratívny denník "Hlavné správy" a tam sa píše že v košiciach je firma ktorá má certifikát na testy korona len ich nikto nepožaduje lebo treba raz tak drahé doviezť. čo si to ten fico dovoľuje. Mistrík vraj o tom vie
babka - ježibabka
31.03.20,12:13
čítal som konšpiratívny denník "Hlavné správy" a tam sa píše že v košiciach je firma ktorá má certifikát na testy korona len ich nikto nepožaduje lebo treba raz tak drahé doviezť. čo si to ten fico dovoľuje. Mistrík vraj o tom vie
Nemám čas to teraz hľadať, asi som o tých istých testoch čítala polemiku.
korela
31.03.20,12:20
čítal som konšpiratívny denník "Hlavné správy" a tam sa píše že v košiciach je firma ktorá má certifikát na testy korona len ich nikto nepožaduje lebo treba raz tak drahé doviezť. čo si to ten fico dovoľuje. Mistrík vraj o tom vie
Doplnené o dnešné Matovičove vyjadrenia.
https://mbenova.blog.pravda.sk/2020/03/30/certifikat-test-koronavirus-mistrik/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii 31.mar.2020: „Priznám sa, nestačím sledovať správy, ani na internete videá, ale tých ponúk rôznych aj v prípade spomínaných testov je naozaj veľa. Včera sme mali kľúčové stretnutie v tejto veci a odhadujem, že v pondelok vás budeme informovať o tom, akým spôsobom si zabezpečia budúce kapacity naše štátne laboratóriá, vyzerá to veľmi sľubne. Bude to za pomoci slovenských vedcov, ktorí sa chopili iniciatívy. Pri predbežných validáciách pripravovaných testov na SAV to vyzerá veľmi dobre. Finálne validácie budú začiatkom budúceho týždňa a potom to bude zlomková cena voči tomu, čo teraz firmy ponúkajú na trhu.“

Redaktor: A o tejto košickej firme ste teda počuli niečo?

Premiér Igor Matovič: „Počul som o rôznych firmách, ten chce dodávať také niečo, ten také niečo… Počul som o tom, že zrazu tam niekto prišiel, nejaká komisia, o ktorej nikto predtým nepočul… Vybrali… Tuto vraj treba rýchlo podpísať zmluvu s 200-tisíc testami a keď sa to nepodpíše, tak hneď to prepadne do inej krajiny. Jednoducho biznis bežal doteraz… Oni si myslia, že zrazu nás niekto oklame. Ponúk je naozaj veľmi veľa, treba ale zachovať kľud, s čistou hlavou a treba sa správať zodpovedne k našim spoločným peniazom a duplom v takejto ťažkej situácii. Nebojte sa, máme to pod kontrolou, najmä štátne laboratóriá majú dnes dostatok testov už zabezpečených a ešte tu prišla ponuka od slovenských vedcov, ktorá vyzerá veľmi sľubne a už budúci týždeň budete o nej vedieť viac.“
pavol54
31.03.20,12:21
čítal som konšpiratívny denník "Hlavné správy" a tam sa píše že v košiciach je firma ktorá má certifikát na testy korona len ich nikto nepožaduje lebo treba raz tak drahé doviezť. čo si to ten fico dovoľuje. Mistrík vraj o tom vie
Nemám čas to teraz hľadať, asi som o tých istých testoch čítala polemiku.
Polemika môže byť, ak ukázal certifikát to je smerodajné.
lujza.j
31.03.20,12:22
Kvakuš:) ono fajn ked pomoze ....mne islo aj o to,ze decatlon zavrety...
korela
31.03.20,12:23
Korela ty vieš zabiť také blbosti.Rezerva....možno pre vrcholových predstaviteľov,ale ľudí sme teda nemali čím liečiť,lieky dovážali Tiráci.Len neboli novinári aby to vytiahli na svetlo sveta.

jar88
Ale jej treba napísať aj to, že sme to nevozili legálne, ako tovar, ale pašovali na čierno. Ako šmelinu.
.
Prečo je môj text pod BXLmiami?
.
Si nečítal, čo som napísala?
"Bližšie sa neviem vyjadriť k šmeline, ale pašovalo sa všetko možné, teda asi aj lieky."

Aj ty si vozil? Pretože to tak vyznieva.
pavol54
31.03.20,12:29
čítal som konšpiratívny denník "Hlavné správy" a tam sa píše že v košiciach je firma ktorá má certifikát na testy korona len ich nikto nepožaduje lebo treba raz tak drahé doviezť. čo si to ten fico dovoľuje. Mistrík vraj o tom vie
Doplnené o dnešné Matovičove vyjadrenia.
https://mbenova.blog.pravda.sk/2020/03/30/certifikat-test-koronavirus-mistrik/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox

Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii 31.mar.2020: „Priznám sa, nestačím sledovať správy, ani na internete videá, ale tých ponúk rôznych aj v prípade spomínaných testov je naozaj veľa. Včera sme mali kľúčové stretnutie v tejto veci a odhadujem, že v pondelok vás budeme informovať o tom, akým spôsobom si zabezpečia budúce kapacity naše štátne laboratóriá, vyzerá to veľmi sľubne. Bude to za pomoci slovenských vedcov, ktorí sa chopili iniciatívy. Pri predbežných validáciách pripravovaných testov na SAV to vyzerá veľmi dobre. Finálne validácie budú začiatkom budúceho týždňa a potom to bude zlomková cena voči tomu, čo teraz firmy ponúkajú na trhu.“

Redaktor: A o tejto košickej firme ste teda počuli niečo?

Premiér Igor Matovič: „Počul som o rôznych firmách, ten chce dodávať také niečo, ten také niečo… Počul som o tom, že zrazu tam niekto prišiel, nejaká komisia, o ktorej nikto predtým nepočul… Vybrali… Tuto vraj treba rýchlo podpísať zmluvu s 200-tisíc testami a keď sa to nepodpíše, tak hneď to prepadne do inej krajiny. Jednoducho biznis bežal doteraz… Oni si myslia, že zrazu nás niekto oklame. Ponúk je naozaj veľmi veľa, treba ale zachovať kľud, s čistou hlavou a treba sa správať zodpovedne k našim spoločným peniazom a duplom v takejto ťažkej situácii. Nebojte sa, máme to pod kontrolou, najmä štátne laboratóriá majú dnes dostatok testov už zabezpečených a ešte tu prišla ponuka od slovenských vedcov, ktorá vyzerá veľmi sľubne a už budúci týždeň budete o nej vedieť viac.“
Do dunaja sa toho zmestí
lujza.j
31.03.20,12:30
Igor:Nebojte sa mam to pod kontrolou.....amen
Odpoved ziadna....
babka - ježibabka
31.03.20,12:32
Nestalo sa to mne, ale tete, mojej kamarátke včera. Pred chvíľou sme spolu telefonovali. Býva momentálne v podnájme v rodinnom dome, stojacom dosť osamotene bez oplotenia sama. Začalo sa stmievať, chcela ísť práve dať dnu na noc psíka. Všimla si, že z ulice idú ku domu dve osoby. Muž a žena s dosť objemnou taškou. Samozrejme, že mali rúška a okuliare, tak zostala vo vnútri čakať. Našťastie, hoci bude mať v júni 90, má ešte zdravý rozum, po zazvonení neotvorila a debatovali cez dvere. Vraj sú zo zdravotníctva a prišli jej odmerať teplotu a omotávali všeličo. Mleli možno 10 minút. Nakoniec teta mala toho dosť, cez okienko pri dverách ukázala telefón, ktorý nosí stále vo vrecku vesty a povedala, že zavolá políciu. Nečakali, bleskove ich nebolo. Povyše domu, kde už od dverí nie je vidieť mali čierne auto. Číslo od domu vidieť nebolo. Dnes to pani, ktorá jej nosí nákupy mala nahlásiť starostovi.
korela
31.03.20,12:41
Babka, máte u vás políciu? Ja mám našich navolených, mohla im zavolať a potom sa s nimi baviť. V štandardných rokoch boli u nás do 2 min.
Aj tak podala veľmi dobrý výkon.
korela
31.03.20,12:48
Môžem povedať,že naozaj je šťastie,že momentálne je v čele štátu skupina ktorá podnikala a nie skupina zamestnancov typu Fico,Danko,Blanár atd.Pokiaľ držia egá na uzde a koordinujú postup,fungujú dobre.Riziková bude doba potom.Ale to ešte chvíľu nehrozí.
Už tu po niekoľkýkrát čítam, aká podnikateľská zostava v súčasnosti riadi štát.
Nevidím tam žiadne vyššie riadiace skúsenosti. Možno ma vyvediete z omylu.
Okrem toho, Ficovi sa nedá uprieť právna prax. A za niektoré kroky by mu mali byť ľudia vďační. Rýchlo sa zabúda.
marjankaj
31.03.20,13:14
Babka, máte u vás políciu? Ja mám našich navolených, mohla im zavolať a potom sa s nimi baviť. V štandardných rokoch boli u nás do 2 min.
Aj tak podala veľmi dobrý výkon.
Len aby to nedopado takto.:eek:
korela
31.03.20,13:16
Možné je všetko. :-)
pavol54
31.03.20,13:39
Igor:Nebojte sa mam to pod kontrolou.....amen
Odpoved ziadna....
no filipovský
pavol54
31.03.20,13:40
.
Prečo je môj text pod BXLmiami?
.
Si nečítal, čo som napísala?
"Bližšie sa neviem vyjadriť k šmeline, ale pašovalo sa všetko možné, teda asi aj lieky."

Aj ty si vozil? Pretože to tak vyznieva.
tam samopaly, naspäť lieky nevieš?
korela
31.03.20,14:01
pavol54
31.03.20,14:04
Dá sa toto zožrať? Majiteľ mobilu má šifrovanú komunikáciu threma a novinári všetko vedia o obsahu , parlament prijme zákon o sledovaní mobilov, ale nedokáže zistiť obsah? Jahody sú ešte pomerne nízko narastené :)
bjuty smis
31.03.20,14:26
vidieť, že sa vyznáš

teba nedobehnú...
lujza.j
31.03.20,14:48
Babik..uz som to citala...len v inej casti slovenka uz takto "uradovali" zmrdi:(vrrr
lujza.j
31.03.20,14:50
Potesilo...konecne som si usila ruško co mi fajne sedi na hubje:Dv mojom oblubenom štýle...čize zas riflove...
veronikasad
31.03.20,16:10
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
bettylou
31.03.20,16:18
https://happymag.cz/cestovani/kam-na-dovolenou-zapomente-na-zahranici-7-mist-v-cesku/

Na odľahčenie: :)


Ako by sa tieto výletíky, mohli pretiahnuť na dovolenku, a ako by to dopadlo.

Ako vtip dobré, hlavne ak sa tých českých miest chytí väčšina letných dovolenkárov. Do Karvinej asi nepôjdu.
. Ale to čo je na fotkách (hoci zaujímavé), slúži len ako spestrenie niekoľkých hodín, max. pol dňa dovolenky . Dovolenka má zregenerovať sily.

Poznávatelia čiech, chodia hore dolu s ruksakami jak straceny Janko, stačí im, keď sa dívajú a trepú somariny.
Sú ale aj iné možnosti
Historické a aj novodobé stavby (až na pár výnimiek sú v podstate na jedno kopyto krížom cez celú európu, roztrúsené ako vidíme aj na obrázkoch.
A keďže nie som stavebný dozor, aby som cez dovolenku kukala po starých domoch a nie som ani budhistický mních, že budem dva týždne dovolenky sedieť a kukať na dajakú rokľu a meditovať (v čechách sa isto aj takí nájdu :)) .... tak takto:
Dovolenka : A: Biele Karpaty ?? čo som zbojník? toho roku ostávam doma a budúci rok obzriem španielsky mlyn (osobne tento bod preskočím, keďže mlyn som už raz kdesi videla) a presuniem sa o 100 kilákov k moru kúpať sa a okukovať domáceho frajera čo hore bez varí pajelu. Ešte, že som neminula lóve na okukovanie lesa v Bielych Karpatoch. Toto ma viac baví. A aj sranda je, lebo skokani sa zľutovali a učia ma skákať zo skaly rybičku - besnia sa keď zistia, že tú rybičku viem... Skáčem do vody pretočením sa z mlynského kola, a som prekvapená, že pozeranie a fotku 500ročného mlyna som skoro pokladala za dôležitejšie ako toto.
B: Či pozriem americkú rokľu alebo českú, je úplne jedno, ale z rokle americkej sa dá ísť do LA, Las Vegas, alebo do yellowstonu alebo sa kúpem v pacifiku, lebo v americkej rokli je kúpanie pre turistov zakázané.
C: Navštívim vinohrad v Portugalsku, víno mi ponúka exotická portugalčan/ka a ja sa pokúšam dohovoriť znakovou rečou, zjem dáky portugalský maglajz a že je tam kopec šulínov hneď sme veselá partia pozberancov veselých a to je iná koštovka ako keby som chodila sama po vinohrade jak stracená ovca a okukovala rieku a kopce. To víno s moravským výkladom histórie pestovanie by bolo skôr za trest ako družná hatlanina na pyrenejskom polostrove, kde opäť k morskému pobrežiu mám sto kilákov . Masochisti majú v horúčave skratku k moru cez historický Lisabon :D. Mne stačí vidieť portugalskú architektúru a dobové umenie večer aj v menšom mestečku na pobreží. Socha jak socha mazanina ako mazanina , ten rozdiel pri večeri v cene lístka do múzea vôbec nevidno. rozhodne je tam väčšia šanca podniknúť s domácimi niečo, načo budeme ešte dlho s úsmevom spomínať. Nemyslím tým veselé posedenia pri žrádle a pijatike. Treba rozvíjať svoj potenciál. Prehliadka Lisabonského múzea radostnú spomienku nevytvorí, ale nájdenú vstupenku môžem ukázať známym alebo v práci a spolu s vetou krásne obrazy tam mali, treba vidieť, ich uistiť, že dovolenka bola fajn, lebo oni zase neuznávajú zážitky s domorodcami.
D:Takže nevybrala som si možnosť vstávať o druhej v noci, aby som bola podľa odporúčaní na Vltavskej vyhliadke pri východe slnka, síce medzi prvými, ale nevyspatá ako nočná mora, (na dovolenke som nevypspatá z úplne iných dôvodov) ale ani možnosť prestáť pol letného dňa v šóre, aby som sa mohla zhora kuknúť na vodu a les. Ostala som teda sedieť pekne doma na zadku a okopávala záhradku..
V coloráde o ďalší rok, okukám skalu.. uf ten mexičan včera bol pohľadnejší, čo na tých skalách kua vidia?..Trochu :confused:, tá skala je uprostred púšte (to kto už tam načo balácha ľudí?? Asi majiteľ lietadielka, aby zarobil. Raz ho tu dakto zakope od nadšenia nad skalou. Sa cítim ako v kasíne, keď vložím love na výhru a automat sa neunúva ani naoko chvíľu poblikať a pohrať len rovno zhltne kredit. . :D Treba teda aaspoň vyryť značku do skaly na pamiatku. Prvú medzinárodnú renolťácku. Aby mal pokračovaťeľ motiváciu tiež sa zapísať. Odtiaľ buď lietadielkom do Californie alebo na Maiami? Myslím, že vynechať Slapy a zamieriť na východné pobrežie nebola chyba. Variant Jacka Kerouaca - cestu absolvujeme autom zahalení oblakom červeného piesku (áno kaktus z Mexiku je chutným spestrením jedálnička - aha aj cesta je tuším dáka živšia. Na Maiami beach dovolenka pokračuje. Spolčila som sa s domácimi a nechajú ma u nich bývať, mládeži sa vždy hodí groš.

E: Prachovské skaly kuknem (1.zóna chránené územie,) ?Aký tip ľúdí asi chodí na dovolenku k takým skalám? .Asi chránenci. :D Zase kukať na skaly. a chodiť hore dole jak muľa...Som netušila, že češi trávia dovolenky ako pustovníci. A to isto naši bratia?. - Ostávam tento rok doma, šporím geršle.
O rok: Čínske skaly . Čo už na nich vykukam? Ale chytám nízkonákladový let na pobrežie. Číňania nie sú takí zaujímaví na okukovanie, a sú dajakí vážnejší a strojenejší. Fras do nich. Ale masérky sú milé a šikovné a cenovo dostupné, (nie ako káva v Paríži). Opláchnu ma sladkou vodou z bandasky a masírujú. Každý deň dve tri rôzne porádne masáže, dievčatá striedam, aby sa neunavili. Lebo mi jedna ponúka lávovú masáš - nee diki, ceple pľaskače sebe aj sama na cherbet pokladzem ani celulitidu nerozmasiruješ špecialnym olejčekom, Zato moje reflexné body a dráhy čchi ce potrebuju. Ani dochtorovi s troma certifikatami TČM v Bratislave to tak šikovne nejdze a ten sebe necha 20x vecej zaplacic za taku masaž a ani sa tak pekne neusmieva jak tota plážová maserka. Pláž bez ležadiel, uterákov, popolníkov a môžeš sa na ňu vyvaliť v akom smere chceš. Kontakt s prírodou. Ležím je mi teplo a v diaľke vidno dáke skaly.

F: Most rovnako úchvatný aj v čechách aj v škótsku, ale v reštike na ostrovoch mi na obed Škót v sukni zahrá na gajdy. Srať na takú dovolenku, čo budem? Gajdy dva týždne počúvať a počítať kolesá na parnom vlaku, čo chodí cez most? Pod mostom tiež nič. Ale pre adrenalínových dovolenkárov je tu spiatočná cesta pešo diaľnicou okolo Calais. Vo vašom pruhu na juh stretnete ďalších dovolenkárov, ale idúcich opačným smerom. Asi idú kuknúť most a počúvať gajdy. Poteší ich mávunutie rukou smerom na sever so slovami "Pasport. Azyl. Immigrant" Dlhšie rozhovory sú na vlastné riziko.
Versus: Pohodovejší dovolenkári, oželejú gajdy, obed si donesú pod český most z lahôdok a môžu si lámať hlavy "na kerú riť sem šli?" Takmer každý chlap má zrazu diplom vš na konštrukcie mostov tí ostatní sú geológovia. Tí podnikavejší uzatvárajú stávky, že z ktorej strany príde konečne vlak. A lemry čakajú s mobilmi pripravenými zachytiť celú scenériu čo najlepšie a zdieľajú a lajkujú všetko, čo sa ukáže na obrazovke. Možno je v dedine biofarma so sadom a zvieratkami, kde mešťania po zaplatení mastnej sumy môžu porobiť všetku robotu a vyspať sa na slame s vegetariánskou bio polpenziou. Kto normálnejší, valí smerom k jazerám - nalepšie nudistickým, veď aj riť treba opáliť. :) Ale pôjdem až budúci rok, letos tam bude hlava na hlave. :)

G:Pre dovolenkára dôležitý rozdiel medzi kostolom Prahe a v Chartres je ten, že Chartres je sto kilákov od mora a pre masochistov aj sto kilometrov od Paríža. Z Pražkého kostola sa dá šupnúť do mesta - čo určite povedie k skoršiemu ukončeniu dovolenky (ošklbú vás ako kačicu na každom rohu) preto treba byť rýchlejší a stihnúť to aspoň na Slapy - ošklbú vás aj tam, ale aspoň sa vykúpete.

Tráviť dovolenkové večery s domácimi, má iné čaro v cudzej krajine s ľuďmi, ktorí vám nerozumejú každé slovo a preto sú na vás do výšky svojho platu a vášho sprepitného prirodzene milí :D, lebo že turizmus je obživa vedia od kedy sa narodili.



A ako malý bonus: Dramatické strašidelné hlasy moderátorov :D, čo po celý rok skrz vaše domáce HD, LCD.. panely na stenách a skrz rádiá a mobily v autách a v práci, "predspevujú " každý deň presne v rovnakom čase zlepenec informácií, nazývaný správy (nástojčivo kvíliac svoje zvučky ako mešíty, zvolávajúce moslimákov 5x denne. Vtedy ide všetko bokom a treba počúvať a interpretovať počuté. Správy sú narozdiel od náboženstva bez povinnej gymnastiky a ich obsah z 90% pochybnej výpovednej hodnoty sa obmieňa často.) sa za hranicami zmenia na šum cudzích slabík a šumov, ktoré nás nerušia.
Mobil, ktorý ste vzali na dovolenku, napriek možným zvyškom zdravému rozumu, spôsobí len to, že ju strávite hladkaním karbónu sledujúc či vám niečo neuniklo a posielaním každej odfotenej sprostosti, aby náhodou niečo neuniklo ostatným. A následným nabíjaním na izbe.
Ale hoci s vedomím, že ste na mobile závislí a máte problém sa od neho odpútať, ostatní majú ten istý problém, takže je to v poriadku.:D:D:D:D
A kým si niekým vymeníte tel. číslo, ktoré aj tak nikdy nezavoláte,to si predmobilová generácia stihla podať ruky, objať, aj vystískať...

Bratia češi ostanem ja doma, bude vás tam dosť s deckami aj bezomňa. Na les a vodu pokukam aj doma. :)

Pozor tento text nie je mainstreamové spravodajstvo
Nandrolon
31.03.20,17:11
Pozeral som Matovičove sračovky a ten človek je úplne mimo realitu. Keď začal vymenovávať, komu všetkému idú pomáhať, a akým spôsobom /napr. preplácať 80% mzdy IBA zamestnancom, ktorí sú nútení byť doma ale samozrejme tok bude zrejme tiecť k podnikateľovi/ je mi na grc.
Takže robotník z bohatej priemyselnej fabriky bude dostávať napr. 80% mzdy v priemyselnom sektore, kde sú o cca 500 a viac eur vyššie priemerné zárobky ako v iných "chudobných" a potrebných sektoroch, napr. potravinárstve.
Zamestnanec, ktorý bude doma sedieť na riti a zrejme zveľaďovať svoje obydlie bude dostávať napr. 80% z 1100 eur, ale zamestnancovi v potravinách, ktorý odpracuje mesačne 100% pracovný fond a dostane 100% svojej mzdy, napr. z 800 eur, tomu vôbec nič ku šťastiu už netreba. Detto napr. obslužný personál v nemocniciach.
Taktiež všetci zamestnanci, ktorí sú takpovediac v prvej línii a MUSIA pracovať.
Tým, momentálne "najdôležitejším" pre spoločnosť dá hovno, ale priemyselným otrokárskym fabrikám, ktoré od prvopočiatku majú aj tak daňové úľavy ide mastiť vrecká.
Taktiež som nepostrehol žiadne reči o hornej hranici, takže vlastne zamestnanec, ktorý zarába 3500 eur v hrubom, toho ide Matovič zachraňovať, lebo nemôže z toho vyžiť a nemá ani žiadne úspory? Nevynímajúc, že plno týchto ľudí poberá aj invalidné dôchodky popri takomto plate.
Sám som zvedavý, aký schodok budeme mať za rok 2020. Určite nebude na vine iba koronavírus, ale aj Matovičova hlava.
Choré, choré, choré.
Má to jednu výhodu. Ubudne mu nemalé spektrum voličov, a myslím si, že toto nevidím iba ja, ale aj tá masa ľudí, ktorej sa to bude týkať.
Nemôže napr. POPRI TOM prihodiť niečo aj ľuďom, ktorí do tej práce chodia ako iba tomu, čo sedí doma na riti?
Diletantstvo najhrubšieho zrna, dúfam, že sa mu to vypomstí.
Dúfam, že tá sviňa skončí ešte skôr ako začala, je mi jedno akým spôsobom.
buchač
31.03.20,17:21
Tým, momentálne "najdôležitejším" pre spoločnosť dá hovno, ale priemyselným otrokárskym fabrikám, ktoré od prvopočiatku majú aj tak daňové úľavy ide mastiť vrecká.

Raz darmo...väčší pes trtká.

Zaujímavé, že teraz sa vyrojili všeliakí personalisti, odborári, aliancinári, zástupcovia...vyžraté svine, ktoré zastupujú hlavne seba.
babka - ježibabka
31.03.20,17:26
Babka, máte u vás políciu? Ja mám našich navolených, mohla im zavolať a potom sa s nimi baviť. V štandardných rokoch boli u nás do 2 min.
Aj tak podala veľmi dobrý výkon.
Polícia, ktorá kedysi mala sídlo v každej dedine, je v dnešnej dobe utópia a než by prišli okresní policajti, sú dotyční za horami za dolami. Ja mám síce taký babkovský mobil ( ešte ho nemám možno 2 roky u syna vyplatený, vraj po odskúšaní :D), ale je tam od výrobcu tlačítko na privolanie pomoci. Ona má teraz pár dní nový, nebola som dlhšie u nej,ešte som ho nevidela.
Nandrolon
31.03.20,17:30
Ja nikomu neprajem zle, a som momentálne aj dosť unavený.
Možem ale čestne a úprimne prehlásiť, že ak by naša republika mala toľko šťastia, že by tento u mňa idiot otrčil kopytá, tak si na to pripijem. Čo je moc, to je moc. Dúfam, že za takúto "spravodlivosť, ktorú sa chystá na ľuďoch vykonať, si ho trest nájde.
pavol54
31.03.20,17:31
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
Nandrolon
31.03.20,17:44
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
Bojnická nemocnica mala angažovať najväčšieho odborníka v oblasti nákupu jednorázových rúšok p. Valla. Možno by im posunul za 10 000 ečiek nejakých 150-200 najlacnejších respirátorov.
bjuty smis
31.03.20,17:46
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
pavol54
31.03.20,17:48
Pozeral som Matovičove sračovky a ten človek je úplne mimo realitu. Keď začal vymenovávať, komu všetkému idú pomáhať, a akým spôsobom /napr. preplácať 80% mzdy IBA zamestnancom, ktorí sú nútení byť doma ale samozrejme tok bude zrejme tiecť k podnikateľovi/ je mi na grc.
Takže robotník z bohatej priemyselnej fabriky bude dostávať napr. 80% mzdy v priemyselnom sektore, kde sú o cca 500 a viac eur vyššie priemerné zárobky ako v iných "chudobných" a potrebných sektoroch, napr. potravinárstve.
Zamestnanec, ktorý bude doma sedieť na riti a zrejme zveľaďovať svoje obydlie bude dostávať napr. 80% z 1100 eur, ale zamestnancovi v potravinách, ktorý odpracuje mesačne 100% pracovný fond a dostane 100% svojej mzdy, napr. z 800 eur, tomu vôbec nič ku šťastiu už netreba. Detto napr. obslužný personál v nemocniciach.
Taktiež všetci zamestnanci, ktorí sú takpovediac v prvej línii a MUSIA pracovať.
Tým, momentálne "najdôležitejším" pre spoločnosť dá hovno, ale priemyselným otrokárskym fabrikám, ktoré od prvopočiatku majú aj tak daňové úľavy ide mastiť vrecká.
Taktiež som nepostrehol žiadne reči o hornej hranici, takže vlastne zamestnanec, ktorý zarába 3500 eur v hrubom, toho ide Matovič zachraňovať, lebo nemôže z toho vyžiť a nemá ani žiadne úspory? Nevynímajúc, že plno týchto ľudí poberá aj invalidné dôchodky popri takomto plate.
Sám som zvedavý, aký schodok budeme mať za rok 2020. Určite nebude na vine iba koronavírus, ale aj Matovičova hlava.
Choré, choré, choré.
Má to jednu výhodu. Ubudne mu nemalé spektrum voličov, a myslím si, že toto nevidím iba ja, ale aj tá masa ľudí, ktorej sa to bude týkať.
Nemôže napr. POPRI TOM prihodiť niečo aj ľuďom, ktorí do tej práce chodia ako iba tomu, čo sedí doma na riti?
Diletantstvo najhrubšieho zrna, dúfam, že sa mu to vypomstí.
Dúfam, že tá sviňa skončí ešte skôr ako začala, je mi jedno akým spôsobom.
Ubudne mu spektrum voličov v priamej úmere s vyberaním peňazí z jeho peňaženky.
Dôležité je anulovať stratu firiem z roku 2014 (tá nám pomôže, tak ako ficov nápad mi pomáha, odpis 200% nákladov na výskum zo základu dane, náklad 10 000, základ dane 300,-) ešte keby tak chodili popred okná s maslovým chlebom a presviedčali nás že nás nasýtili.
bjuty smis
31.03.20,17:49
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
Nandrolon
31.03.20,17:52
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
Nie, on len ako potkan poslušne čakal celú večnosť pod stolom. V podstate iba "vyčkal radu". Na Fica a Peleho nikdy nedosiahne. U ľudí je stále iba šašo. Fakt si počkám, či ho budú ľudia voliť dlhšie ako Fica.
bjuty smis
31.03.20,17:57
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
lujza.j
31.03.20,18:00
Vsetci co nie su spokojni s igorom su zufalci...no nic to....som zufalec:---
Nandrolon
31.03.20,18:00
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
Za celé, teda aj za tie "moje" ako si poznamenal. No počkám ako si cení aj pracujúcich a nie iba domasediacich na riti. Lebo logika hovorí každému spravodlivo podľa zásluh.
bjuty smis
31.03.20,18:07
kde si čítal, že život je spravodlivý ?
možno má matelko názor, že je dôležitejšie nenechať padnúť do sociálnej siete státisice zamestnancov, ako dať omrvinku predávačkám

a možno si to myslí aj vačšina slovenska
bjuty smis
31.03.20,18:10
Vsetci co nie su spokojny s igorom su zufalci...no nic to....som zufalec:---
ak je to reakcia na mňa, tak ..no nič...ako vravíš..
alebo som to niekde napísal ?
buchač
31.03.20,18:15
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
...ale šak veď ho aj máš...;)

...a ozaj, čo vravíš na rozhodnutie vášho milovaného Valla zriadiť na Zlatých pieskoch "kontajnerové mestečko" pre ľudí bez domov...?
Väčšiu debilitu sa snáď ani nedá vymyslieť...
pavol54
31.03.20,18:24
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
ja len fakty, len ty na každého miesto vyvrátenia argumentácie, sa tu vyvraciaš
majú respirátory - nemajú. bola správa v médiách že došli respirátory do skladu
otázka kde sú? v sklade
veronikasad
31.03.20,18:25
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
ja len fakty, len ty na každého miesto vyvrátenia argumentácie, sa tu vyvraciaš
majú respirátory - nemajú. bola správa v médiách že došli respirátory do skladu
otázka kde sú? v sklade
V ktorom sklade ? V bojnickej nemocnici určite nie
pavol54
31.03.20,18:27
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
ja len fakty, len ty na každého miesto vyvrátenia argumentácie, sa tu vyvraciaš
majú respirátory - nemajú. bola správa v médiách že došli respirátory do skladu
otázka kde sú? v sklade
V ktorom sklade ? V bojnickej nemocnici určite nie
V slovenskej ľupči a tam sú platné každému lekárovi ako mŕtvemu zimník. Novinári by mohli pozrieť grafikon vyskladňovania, za aký čas sa dosiahla zásoba ŠHR =0
bjuty smis
31.03.20,18:31
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
...ale šak veď ho aj máš...;)

...a ozaj, čo vravíš na rozhodnutie vášho milovaného Valla zriadiť na Zlatých pieskoch "kontajnerové mestečko" pre ľudí bez domov...?
Väčšiu debilitu sa snáď ani nedá vymyslieť...
- môjho milovaného ? stavím sa tu s hocikým, že som tu ako 1. upozorňoval na neomarxistov z PS...s hocikým...o flašu vína do 10 €
-napriek tomu ma vallo zatiaľ príjemne prekvapuje.. zatial na 1-
- a kde má ako izolovať najrizikovejších - bezdomovcov z východu a horňákov ?leb
má vám ich poslať domov ? máte volné fleky na aničke ?
bjuty smis
31.03.20,18:34
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
ja len fakty, len ty na každého miesto vyvrátenia argumentácie, sa tu vyvraciaš
majú respirátory - nemajú. bola správa v médiách že došli respirátory do skladu
otázka kde sú? v sklade

no teraz isto dáš, kde som tu namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal ...
máš to evidentne otočené....ale možno som zabudol a ty mi to tu teraz skopíruješ...tak daj, nech sa môžem ospravedlniť...

ale k veci..
a kde sú teda tie fakty ?
pavol54
31.03.20,18:47
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
ja len fakty, len ty na každého miesto vyvrátenia argumentácie, sa tu vyvraciaš
majú respirátory - nemajú. bola správa v médiách že došli respirátory do skladu
otázka kde sú? v sklade

no teraz isto dáš, kde som tu namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal ...
máš to evidentne otočené....ale možno som zabudol a ty mi to tu teraz skopíruješ...tak daj, nech sa môžem ospravedlniť...

ale k veci..
a kde sú teda tie fakty ?
verejne dostupné masovo komunikačné prostriedky: po slovensky správy zo všetkých TV na Slovensku
bjuty smis
31.03.20,18:52
ktorý verejne dostupný masovo komunikačný prostriedok písal, že som sat u namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal?

a ktorý tvoje fakty ?

rozdeľ to, už sa strácam v TVOJICH argumentoch :))))))))))))))))))))
buchač
31.03.20,19:09
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
...ale šak veď ho aj máš...;)

...a ozaj, čo vravíš na rozhodnutie vášho milovaného Valla zriadiť na Zlatých pieskoch "kontajnerové mestečko" pre ľudí bez domov...?
Väčšiu debilitu sa snáď ani nedá vymyslieť...
- môjho milovaného ? stavím sa tu s hocikým, že som tu ako 1. upozorňoval na neomarxistov z PS...s hocikým...o flašu vína do 10 €
-napriek tomu ma vallo zatiaľ príjemne prekvapuje.. zatial na 1-
- a kde má ako izolovať najrizikovejších - bezdomovcov z východu a horňákov ?leb
má vám ich poslať domov ? máte volné fleky na aničke ?

Ty si fakt nepevný...:D
Ja síce fakt neviem, že ako je to s Vallom...ale čo čítam a počúvam, tak nie je až taký, ako sa zdal.
Prisámfakt, ak niekto niečo vytiahne, tak skoro vždy máš iný názor (ten ti ja neberiem), dalo by sa povedať, že už z princípu nesúhlasíš.

Daj pokoj s Polačekom ...a pridám k nemu aj Trnku. Jeden za 18 a druhý 20-2.
Ešte aj tí, čo ich volili, tak nadávajú jak pohani.

Bež mi niekde s tým východom a horňákmi...snáď mi nechceš tvrdiť, že medzi bezďákmi nie sú blaváci. Či ?
Ale ja som mal na mysli niečo iné. Predsa nie je normálne dávať na lukratívnejšie miesta páve obydlia pre takýchto jedincov.
Doteraz nikomu na magistráte nevadili ? Nevadilo im posedávanie na stanici, túlačky po meste, roznášanie rôznych chorôb ?
Kto ich bude strážiť v tom "mestečku" ? Mestskí policajti ? No tak to silne pochybujem, tí majú iné "povinnosti"...a neverím, že sa na to aj dajú, viď ako dopadol Pentagon.
Takže to ostane na štátnych polišoch alebo na vojsku...šak klasika.
Ale Vallo (prípadne aj tí čávovia z KE) si dajú čárku a po skončení situácie si nechajú nadeliť aj patričnú odmenu....a tomu ver, spomni moje slová.
jar88
31.03.20,19:15
ktorý verejne dostupný masovo komunikačný prostriedok písal, že som sat u namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal?

a ktorý tvoje fakty ?

rozdeľ to, už sa strácam v TVOJICH argumentoch :))))))))))))))))))))
Veď aj on sám sa v nich už na samom začiatku stratil.
Teda skôr, než ich stihol napísať.
bettylou
31.03.20,19:16
Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.[/QUOTE]

Hádam lepšie, keď sa obrátiš priamo na kompetentných.
jar88
31.03.20,19:32
korelka
---------------------------------------------------------------
Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.

betylou
------------------------------------------------------------------------------------
Hádam lepšie, keď sa obrátiš priamo na kompetentných.[/QUOTE]

jar88
---------------------------------------------------------------------------
A kohože máš na mysli pod pojmom "na kompetentných"?
korela
31.03.20,20:00
Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.

V CZ sú najznámejšie potravinové + iné základné tovary zabezpečované eshopmi TESCO, Rohlík a Košík.
Rohlík prišiel s myšlienkou otvorením ďalšieho s názvom suchý rohlík, ktorý bude zabezpečovať suché potraviny.
Vzhledem k naplněné kapacitě celého Rohlíku bude ten „suchý“ fungovat z jiného externího skladu a rozvážet jej nebudou kurýři tohoto online prodejce, ale Česká Pošta a Zásilkovna.
Čiže po celej republike.
.
Zakladatel internetového prodejce potravin Rohlík, Tomáš Čupr, rozjíždí ve spolupráci s dalšími experty platformu NakupBezpecne.cz, která bude určena pro malé obchody. V první fázi pro prodejny s potravinami, léky a drogerií. Získají tak rychlý e-shop a zákazníci přístup i k těm, které dnes třeba na webu nejsou.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/rohlik-cz-e-shop-nakup-bezpecne-tomas-cupr-web.A200327_162145_ekonomika_svob
.
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
korela
31.03.20,20:04
Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.

Hádam lepšie, keď sa obrátiš priamo na kompetentných.[/QUOTE]
Myslíš tu https://www.ta3.com/clanok/1019792/statne-hmotne-rezervy-chystaju-velku-inventuru.html?
bettylou
31.03.20,20:09
korelka
---------------------------------------------------------------
Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.

betylou
------------------------------------------------------------------------------------
Hádam lepšie, keď sa obrátiš priamo na kompetentných.

jar88
---------------------------------------------------------------------------
A kohože máš na mysli pod pojmom "na kompetentných"?[/QUOTE]

Teraz si ma zaskočil, odkaz bol pre Korelu, ona nemá problém si to vyhľadať, ak chce. A ty hádam tiež nie, mňa to až tak nezaujíma. nezaoberám sa tým, čo neviem ovplyvniť a ku tomu je to bezpredmetné - keďže to existuje mimo mojej vôle a záujmu. Spokojný?
bettylou
31.03.20,20:10
Tak s tým diagnostikovaním som až tak mimo nebola, a ani s vytváraním rezervy.
Zdravotníckym zásobovaním sa zaoberala na Slovensku v býv. režime iba Medika, ktorá mala tri sklady, v každom kraji po jednom.
Preto by ma skutočne zaujímalo, ako sa dnes riešia rezervy štátu, čo sa liečiv týka. Ide predsa o normálnu strategickú záležitosť ochrany obyvateľstva. Lebo veľmi nevidím dôvod, aby si ich vytvárali distribučné spoločnosti-podnikatelia sami pre seba.

Hádam lepšie, keď sa obrátiš priamo na kompetentných.
Myslíš tu https://www.ta3.com/clanok/1019792/statne-hmotne-rezervy-chystaju-velku-inventuru.html?[/QUOTE]

skôr niekde na MH som myslela, alebo v kerej onej.. :)
buchač
31.03.20,20:19
Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
Čítala si aj diskusiu k článku ? Možno áno, možno (a skôr) nie...ale ja s tými názormi súhlasím.
- je málo veľkých predajcov s kamennými obchodmi ?
- je málo ešopov s takým druhom tovaru ?
- kto si to objednáva takýto tovar (potraviny) cez net ?
Nuž tá staršia generácia to veru nebude. Ak k tomu dám aj iné dôvody, tak je to jasné...napríklad nákup spojený s prechádzkou.
- spomínaš vyššie ceny ? Šak jasné, že sú vyššie. Ono doprava od dodávateľa niečo stojí, sklady, zamestnanci, marža, šarža, pridané okrem dph aj rodné číslo švekry...a máš výsledok.
- a to nespomínam, že poštovné cenu nákupu ešte navýši.

Ako vraví jeden v diskusii...Petr Bačavčík 33819

" Na dvě věci - na ...... a na nic. "

P.S.:
...a ozaj...to už Pošta fakt nemá čo robiť, keď dotyčná spoločnosť nechce využívať kuriérske služby ???
...a ty, taká ekologička, by si bola schopná podporovať to balenie tovaru do balíkov ? Lebo inak sa to ani nedá.
veronikasad
31.03.20,20:22
Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
Čítala si aj diskusiu k článku ? Možno áno, možno nie...ale ja s tými názormi súhlasím.
- je málo veľkých predajcov s kamennými obchodmi ?
- je málo ešopov s takým druhom tovaru
- kto si to objednáva takýto tovar (potraviny) cez net ? Nuž tá staršia generácia to veru nebude.
- spomínaš vyššie ceny ? Šak jasné, že sú vyššie. Ono doprava od dodávateľa niečo stojí, sklady, zamestnanci, marža, šarža, pridané okrem dph aj rodné číslo švekry...a máš výsledok.
- a to nespomínam, že poštovné cenu nákupu ešte navýši.

Ako vraví jeden v diskusii...Petr Bačavčík 33819

" Na dvě věci - na ...... a na nic. "

P.S.:
...a ozaj...to už Pošta fakt nemá čo robiť, keď dotyčná spoločnosť nechce využívať kuriérske služby ???
...a ty, taká ekologička, by si bola schopná podporovať to balenie tovaru do balíkov ? Lebo inak sa to ani nedá.
staršej generácii ponúka donášku z marketov obecný alebo mestský úrad, aspoň u nás to funguje ...
pavol54
31.03.20,20:22
ktorý verejne dostupný masovo komunikačný prostriedok písal, že som sat u namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal?

a ktorý tvoje fakty ?

rozdeľ to, už sa strácam v TVOJICH argumentoch :))))))))))))))))))))
Veď aj on sám sa v nich už na samom začiatku stratil.
Teda skôr, než ich stihol napísať.
ty to ani nemusíš hrať
buchač
31.03.20,20:28
staršej generácii ponúka donášku z marketov obecný alebo mestský úrad, aspoň u nás to funguje ...
Veronka...ale ja nevravím nič okolo toho terajšieho stavu.
Ten raz (dúfam, že čím skôr) skončí. Lenže zakladateľ tej platformy má vízie do budúcnosti.
Teraz to rozbehne, ľudia si zvyknú a z jednorázovky sa stane zvyk.
veronikasad
31.03.20,20:52
staršej generácii ponúka donášku z marketov obecný alebo mestský úrad, aspoň u nás to funguje ...
Veronka...ale ja nevravím nič okolo toho terajšieho stavu.
Ten raz (dúfam, že čím skôr) skončí. Lenže zakladateľ tej platformy má vízie do budúcnosti.
Teraz to rozbehne, ľudia si zvyknú a z jednorázovky sa stane zvyk.
Kto na to má, nech si zvyká, dcéra tiež tak nakupuje ovocie a zeleninu, vraj BIO...
Ja sa teším že súčasná situácia naozaj čoskoro skončí a budem si môcť ísť urobiť nákup sama, v lete radšej na tržnicu ako do marketu.
korela
31.03.20,20:52
Vcera som sledovala jedno videjko s Bukovskym, upozornoval v nom ze lekári by mali prehodnovovat uzivanie liekov na tlak (bol tam zoznam, len neviem ci liekov, alebo účinných látok) u osob starsich ako 60 rokov a nahrádzať ich inymi, nie z dôvodu nedostatku liekov ...
Ak najdem, prilozim

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwic4bqv0MXoAhWSFMAKHQXUCyMQFjAAegQIARAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DEl xjRl21Oes&usg=AOvVaw06yqsSPbW-gUOYkpKaZh5n
Pridávam z dneška https://www.youtube.com/watch?v=WkXUKbTMA7U
korela
31.03.20,21:35
Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
Čítala si aj diskusiu k článku ? Možno áno, možno (a skôr) nie...ale ja s tými názormi súhlasím.
- je málo veľkých predajcov s kamennými obchodmi ?
- je málo ešopov s takým druhom tovaru ?
- kto si to objednáva takýto tovar (potraviny) cez net ?
Nuž tá staršia generácia to veru nebude. Ak k tomu dám aj iné dôvody, tak je to jasné...napríklad nákup spojený s prechádzkou.
- spomínaš vyššie ceny ? Šak jasné, že sú vyššie. Ono doprava od dodávateľa niečo stojí, sklady, zamestnanci, marža, šarža, pridané okrem dph aj rodné číslo švekry...a máš výsledok.
- a to nespomínam, že poštovné cenu nákupu ešte navýši.

Ako vraví jeden v diskusii...Petr Bačavčík 33819

" Na dvě věci - na ...... a na nic. "

P.S.:
...a ozaj...to už Pošta fakt nemá čo robiť, keď dotyčná spoločnosť nechce využívať kuriérske služby ???
...a ty, taká ekologička, by si bola schopná podporovať to balenie tovaru do balíkov ? Lebo inak sa to ani nedá.
Aj doteraz sa balili a zasielali Slov. poštou alebo kuriérskymi spoločnosťami. Ibaže nie v takom merítku ako dnes. Predtým išlo skôr o špeciálnu výživu. Kamenné obchody sa totiž s týmto sortimentom veľmi pomaly rozvíjali od 90. rokov a pre ľudí, ktorí ju potrebovali, boli úplne nedostupné práve pre vzdialenosti.
Čo sa týka pošty, nechá si dobre zaplatiť.
O.i. existujú aj iné vysoko špecializované obchody s úzkym potravinárskym sortimentom a fungujú.
By si sa čudoval, kde si kupujem med. :-)
korela
31.03.20,21:41
Pán Petr Bačavčík bude zrejme ešte statný, mladý a nezaneprázdnený junák. A ani otecko na materskej.
marjankaj
31.03.20,22:08
počúvam správy a prešiel mi mráz po chrbte.
V Bojnickej nemocnici na plúcnom oddelení bol 10 dní hospitalizovaný 60-ročný pacient, ktorému v sobotu zistili pozitívny test, prepustili ho do domácej karantény a včera doma zomrel.

Bojnická nemocnica dostala na testovanie zdravotníckeho personálu a pacientov plúcneho oddelenia 10 testov !!!
a respirátory majú uložené v skladoch SHR(čo keby sa poškodili)
nie, ty náš teleoperátor - špecialista
namiesto respirátorov ste kúpili byty na konventnej...
Veronika a Pali, odkedy bývate na konventnej? Musím si aj ja obstarať tú treemu. Lebo mi unikajú dôležité informácie. Našťastie tu máme bjútyho:D
jar88
01.04.20,04:00
ktorý verejne dostupný masovo komunikačný prostriedok písal, že som sat u namiesto vyvrátenia argumentácie vyvracal?

a ktorý tvoje fakty ?

rozdeľ to, už sa strácam v TVOJICH argumentoch :))))))))))))))))))))
Veď aj on sám sa v nich už na samom začiatku stratil.
Teda skôr, než ich stihol napísať.
ty to ani nemusíš hrať
Ty si už tak domotaný z toho vášho ideologického náboženstva, že sa vieš stratiť aj vo svojom vlastnom manuále a napísť sem vetu (ty to ani nemusíš hrať).
Tebe to akože nejako súvisí s predchádzajúcimi príspevkami?
jar88
01.04.20,04:13
Dá sa toto zožrať? Majiteľ mobilu má šifrovanú komunikáciu threma a novinári všetko vedia o obsahu , parlament prijme zákon o sledovaní mobilov, ale nedokáže zistiť obsah? Jahody sú ešte pomerne nízko narastené :)

A čo máš akože zožrať?

Veď tu na Porade máš aj"svojich súkmeňovcov", ktorí čo to vedia aj o programovaní a programoch.

--------------------------------

Nechaj sa od nich poučiť, ako funguje počítačový program. Myslím, že Nandrolon a misoft tu písali, že to nieje pre nich "Španielska dedina". Že o tom čo to vedia.:D
jar88
01.04.20,04:23
Pozeral som Matovičove sračovky a ten človek je úplne mimo realitu. Keď začal vymenovávať, komu všetkému idú pomáhať, a akým spôsobom /napr. preplácať 80% mzdy IBA zamestnancom, ktorí sú nútení byť doma ale samozrejme tok bude zrejme tiecť k podnikateľovi/ je mi na grc.
Takže robotník z bohatej priemyselnej fabriky bude dostávať napr. 80% mzdy v priemyselnom sektore, kde sú o cca 500 a viac eur vyššie priemerné zárobky ako v iných "chudobných" a potrebných sektoroch, napr. potravinárstve.
Zamestnanec, ktorý bude doma sedieť na riti a zrejme zveľaďovať svoje obydlie bude dostávať napr. 80% z 1100 eur, ale zamestnancovi v potravinách, ktorý odpracuje mesačne 100% pracovný fond a dostane 100% svojej mzdy, napr. z 800 eur, tomu vôbec nič ku šťastiu už netreba. Detto napr. obslužný personál v nemocniciach.
Taktiež všetci zamestnanci, ktorí sú takpovediac v prvej línii a MUSIA pracovať.
Tým, momentálne "najdôležitejším" pre spoločnosť dá hovno, ale priemyselným otrokárskym fabrikám, ktoré od prvopočiatku majú aj tak daňové úľavy ide mastiť vrecká.
Taktiež som nepostrehol žiadne reči o hornej hranici, takže vlastne zamestnanec, ktorý zarába 3500 eur v hrubom, toho ide Matovič zachraňovať, lebo nemôže z toho vyžiť a nemá ani žiadne úspory? Nevynímajúc, že plno týchto ľudí poberá aj invalidné dôchodky popri takomto plate.
Sám som zvedavý, aký schodok budeme mať za rok 2020. Určite nebude na vine iba koronavírus, ale aj Matovičova hlava.
Choré, choré, choré.
Má to jednu výhodu. Ubudne mu nemalé spektrum voličov, a myslím si, že toto nevidím iba ja, ale aj tá masa ľudí, ktorej sa to bude týkať.
Nemôže napr. POPRI TOM prihodiť niečo aj ľuďom, ktorí do tej práce chodia ako iba tomu, čo sedí doma na riti?
Diletantstvo najhrubšieho zrna, dúfam, že sa mu to vypomstí.
Dúfam, že tá sviňa skončí ešte skôr ako začala, je mi jedno akým spôsobom.
Zdá sa, že si sa už začal odvracať od socanov a aj od tých svojich náckov.
Začínajú sa ti páčiť skôr tie Trumpove nápady, ako odporúčania z EÚ, či?
--------------------------------------
Píšeš, že si nepostrehol nejaký strop a že niekto s platom 3500€ bude podporený a ty nie. Nuž strop tam je cca 1200€, ako som postrehol ja.
--------------------------
Treba lepšie striehnuť.
jar88
01.04.20,04:36
Ja nikomu neprajem zle, a som momentálne aj dosť unavený.
Možem ale čestne a úprimne prehlásiť, že ak by naša republika mala toľko šťastia, že by tento u mňa idiot otrčil kopytá, tak si na to pripijem. Čo je moc, to je moc. Dúfam, že za takúto "spravodlivosť, ktorú sa chystá na ľuďoch vykonať, si ho trest nájde.
No neviem neviem, aj keď ja osobne na karmu neverím, vravia že je zdarma.
-------------------------------------
Mladý chlap a už si unavený? Už teraz na večer?
Neviem prečo si si nedal poradiť od Matoviča a nezačal nosiť rúško. Lebo Matopich?
Počul si už o koronaviruse a o jeho príznakoch. Zober teplomer a strč si ho tam.
jar88
01.04.20,04:43
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
To je len ta jeho nekonečná závisť.
Počkaj, ako bude vrieskať až zistí, že tí čo dostávali počas celej karantény viac ako on, sa po ukončení podporovania premenujú na inú sro. a nikomu nič nevrátia.
Nandrolon
01.04.20,05:13
No neviem neviem, aj keď ja osobne na karmu neverím, vravia že je zdarma. ------------------------------------- Mladý chlap a už si unavený? Už teraz na večer? Neviem prečo si si nedal poradiť od Matoviča a nezačal nosiť rúško. Lebo Matopich? Počul si už o koronaviruse a o jeho príznakoch. Zober teplomer a strč si ho tam.



O mňa a moju rodinu vôbec nejde, kľudne by sme vydržali finančne aj niekoľko rokov. Nepretrtkal som od svojej vojny všetky výplaty, rovnako aj moja žena. Vždy som bol proti úverom a americkému spôsobu žitia rodín "na dlh". Takže by som si tých 3500 mohol vyplácať zo svojich, kľudne aj žene niekoľko desiatok mesiacov, hoci neviem, načo by som ich míňal keď nám stačí "v bežnom mesiaci" zlomok zo 7000/mes. :-) Toto bola reakcia na tvoje predchádzajúce príspevky na moju osobu...

Matovičove tlačovky, od kedy je vo vláde som prestal sledovať. Samozrejme keď sa večer vyvalím na posteľ tak si pustím aj TV, napr. kým sa nenajem /blbý zvyk v posteli/ a včera bola prerušená relácia 5 proti 5 a dali tam tú jeho tlačovku...

Jedna vec ma strašne potešila, tých 170 000 nakazených v júli. Akosi tomu nemôžem uveriť, že skutočne taký počet budú referovať aj v TV, myslím, že tam to bude max. v desiatkach tisíc. Ako stále tvrdím, na niečo je tá korona dobrá, aspoň v anglicku to vedia, aj preto sa tam chodí bez rúšok. Ty to zrejme ešte nevieš, možno zistíš.

Neoficiálne verím tomu, že všetci, ktorých imunita nebude dostatočne silná sa nakazíme. A potom to už bude iba v Božích rukách a tak je to aj správne. Som ochotný to riziko podstúpiť, aj preto nosím rúšku iba tam, kde by ma bez nej nepustili.

Ale na čo sa teším najviac, ak nastane to "vypnutie štátu". Tu na porade sa okotí zase 500 PLAČKOV, ktorí nebudú vedieť čo robiť, však už sa doma smejeme ako v Číne stúpla rozvodovosť. To vieš, keď rodina nie je naučená desaťročia spolu, tak takýto stav je častokrát pre manželov likvidačný.

Takže ja byť Tebou, tak sa nezaoberám mojou osobou, ale radšej svojou a posilňujem imunitu ako sa dá, lebo tik tak tik tak, karma si už mädlí ruky :-)))))))))))))))
Nandrolon
01.04.20,05:15
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
To je len ta jeho nekonečná závisť.
Počkaj, ako bude vrieskať až zistí, že tí čo dostávali počas celej karantény viac ako on, sa po ukončení podporovania premenujú na inú sro. a nikomu nič nevrátia.
Nepotrebujem dostávať, keďže si viem zarobiť a sedieť doma na riti nie je moja parketa ani nikdy nebola.
buchač
01.04.20,05:21
staršej generácii ponúka donášku z marketov obecný alebo mestský úrad, aspoň u nás to funguje ...
Veronka...ale ja nevravím nič okolo toho terajšieho stavu.
Ten raz (dúfam, že čím skôr) skončí. Lenže zakladateľ tej platformy má vízie do budúcnosti.
Teraz to rozbehne, ľudia si zvyknú a z jednorázovky sa stane zvyk.
Kto na to má, nech si zvyká, dcéra tiež tak nakupuje ovocie a zeleninu, vraj BIO...
Ja sa teším že súčasná situácia naozaj čoskoro skončí a budem si môcť ísť urobiť nákup sama, v lete radšej na tržnicu ako do marketu.
Poviem aj inak ?
Nie jeden na to BIO (alebo aj iné) má, no dlabe na ešopy.
No som názoru, že niet nad to kupovanie na tržnici...nad ten osobný kontakt s tovarom, s predajcom.
Tovarom si popasieš oči, nasaješ tú atmosféru...a nevravím ani o debate predávajúcim. Toto ja už robím roky rokúce
jar88
01.04.20,05:27
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
Za celé, teda aj za tie "moje" ako si poznamenal. No počkám ako si cení aj pracujúcich a nie iba domasediacich na riti. Lebo logika hovorí každému spravodlivo podľa zásluh.
Možno som zle striehol a akosi som nepostrehol, že by Matovič niekde spomínal tie "tvoje" záujmy. Skôr sa mi zdá, že vravel čosi o debate s náckami a vraj vás skúsi osloviť.
Čosi v tom zmysle, že šak už nebláznyte ludé, čo vám kape na mozek s tým kotlebom?
-----------------------------------
Vravel, že Kotleby a Smeráci budú v parlamente už iba na posmech.
--------------
No a už sa to aj plní. Jednu šou vypotil Mazurek, ďalšiu Fico a Blaha. Ide im to naozaj skvele.
Nandrolon
01.04.20,05:28
budem radšej ticho, lebo hned sa tu vyroja príspevky, že mám belmo na očiach
každý by chcel, aby tie opatrenia nastvil naň šité...
on je zodpovedný za celé slovensko, nie za tebou vybraté kategorie...
Za celé, teda aj za tie "moje" ako si poznamenal. No počkám ako si cení aj pracujúcich a nie iba domasediacich na riti. Lebo logika hovorí každému spravodlivo podľa zásluh.
Možno som zle striehol a akosi som nepostrehol, že by Matovič niekde spomínal tie "tvoje" záujmy. Skôr sa mi zdá, že vravel čosi o debate s náckami a vraj vás skúsi osloviť.
Čosi v tom zmysle, že šak už nebláznyte ludé, čo vám kape na mozek s tým kotlebom?
Keďže si už starý dedko, tak ti prepáčim že si prehliadol, že to bola reakcia na bjutyho a jeho príspevok.
Možno aj ja raz budem taký v tvojom veku, ale dúfam, že nie.
buchač
01.04.20,05:28
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
To je len ta jeho nekonečná závisť.
Počkaj, ako bude vrieskať až zistí, že tí čo dostávali počas celej karantény viac ako on, sa po ukončení podporovania premenujú na inú sro. a nikomu nič nevrátia.

Na toto sa nedá nereagovať. význam dáva len jediný.

Takže ty budeš takýmto tlieskať... takým, čo využijú systém a pomoc v ťažkej chvíli ???
Toto považuješ za závisť ?

Ty sa fakt choď liečiť...
buchač
01.04.20,05:32
Vcera som sledovala jedno videjko s Bukovskym, upozornoval v nom ze lekári by mali prehodnovovat uzivanie liekov na tlak (bol tam zoznam, len neviem ci liekov, alebo účinných látok) u osob starsich ako 60 rokov a nahrádzať ich inymi, nie z dôvodu nedostatku liekov ...
Ak najdem, prilozim

Pridávam z dneška

Ta fasa...výživový lekár, ktorý ani neordinuje, bude mudrovať nad srdcovými chorobami.
Nandrolon
01.04.20,05:33
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
To je len ta jeho nekonečná závisť.
Počkaj, ako bude vrieskať až zistí, že tí čo dostávali počas celej karantény viac ako on, sa po ukončení podporovania premenujú na inú sro. a nikomu nič nevrátia.

Túto si sa zase predviedol, to, čo už tu každý vieme, že si zlodej, tunelár a bol si alebo si teraz prisatý na štátny rozpočet, tvoje deti spomínať nejdem.
Vieš, ja, ako otec rodiny by som sa určité "veci" /podvody/ bál robiť. Viem, že možno by sa mi po finančnej stránke oplatili, ale potom plakať napr. nad hrobom svojho maloletého dieťaťa, fakt by sa mi nechcelo. Zvlášť vtedy, keď by si moje okolie ešte povedalo, tak mu treba, to má za tie zlodejiny...
Ale viem, dnes sa už morálka ani charakter nenosí. Taký ako ty by ukradol aj keby dopredu vedel že na druhý deň si to odnesie niekto z jeho rodiny.
Ty a Bjuty musíte byť v živote financií poriadne zlodejské svine, to myslím vážne a nikto ma nepredvedčí že to bolo myslené tak, alebo onak. S takýmto hajzľovským charakterom sa musí človek už narodiť, on sa nedá získať za života.
PS: Buchač, bol si rýchlejší :-)
BXLmiami
01.04.20,05:43
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
jar88
01.04.20,05:47
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
Ja som už dávno pripravený.
Gro mojich "úspor" je už dávno v bezpečí.
bjuty smis
01.04.20,05:50
ani nied 2 týždne nová vláda a zrazu sa to dá ...len posledný deň
-NAKA zasahuje vo vile v Rusovciach, patrí výkonnému exšéfovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry
-O korupcii na žilinských súdoch svedčí už aj boss žilinského podsvetia Salinger
-
Odchádzajúci Sopoliga a Volkai boli blízko Kočnerovej skupinky

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22372109/odchadzajuci-sopoliga-a-volkai-boli-blizko-kocnerovej-skupinky.html?ref=njctse
-Minister vnútra Roman Mikulec (OľaNO) podpísal skončenie ochranky niekdajšiemu premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD). Bývalá vláda ju šéfovi Smeru-SD ponechala, aj napriek tomu, že zo zákona na ňu nemal nárok.
BXLmiami
01.04.20,05:56
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
Ja som už dávno pripravený.
Gro mojich "úspor" je už dávno v bezpečí.
Nemyslím,že by niekoho úspory boli práve v bezpečí.Momentálne je situácia vhodná na porekadlo-Človek mieni,Pán Boh mení.
Nandrolon
01.04.20,06:01
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
Ja som už dávno pripravený.
Gro mojich "úspor" je už dávno v bezpečí.
Nemyslím,že by niekoho úspory boli práve v bezpečí.Momentálne je situácia vhodná na porekadlo-Človek mieni,Pán Boh mení.
Záleží aké úspory. To závisí od každého investora a jeho rozhodnutí. Je možnosť mať garantované na každého člena rodiny do 100 000 eur, je možnosť mať negarantované, je možnosť mať doma drahé kovy, ktoré môže dotyčný chrániť v podstate vlastným telom. Ideálne je mať všetko spolu.

Fond ochrany vkladov sa nezruší ani vo vojnovom stave, zvlášť, keď to nemusí byť iba náš fond.
Banky sa vždy sanovali a sanovať budú zo štátnych peňazí ako prvé.
Skôr si myslím, že momentálne je najhoršia investícia v prenajímaných bytoch, lebo ktovie či sa ich zopár neuvoľní. Ak aj nie, bublina zase konečne na chvíľu spľasne, realitky nebudú mať odbyt a budú chcieť sanovať doterajšie straty.
buchač
01.04.20,06:03
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
Ja som už dávno pripravený.
Gro mojich "úspor" je už dávno v bezpečí.
Nemyslím,že by niekoho úspory boli práve v bezpečí.Momentálne je situácia vhodná na porekadlo-Človek mieni,Pán Boh mení.

BXL...aj súhlasím, aj nie.
Lenže to nie debata o jednom príspevku...toto je už debata na pár reálnych hodín.
Ale keďže poznáme SS88, tak je jasné, že on musí byť proste najviac in...a pritom dríííísta až do het.

...čo sú to ale v určitých dobách úspory ???
Na kieho frasa mi je plný účet/peňaženka, ak si za love nič nekúpim ???
veronikasad
01.04.20,06:06
P. Doktorka, mozes sa prosim vyjadriť k tým videám od Dr. Bukovskeho k zmene liekov na tlak (su v príspevku korely včera 23.52). Ďakujem.
Nandrolon
01.04.20,06:12
[QUOTE="korela"]Pre niekoho kríza, pre druhého šanca.
...
Čo ma mrzí, že novootvorené eshopy na Slovensku majú vyššie ceny ako bežne v obchodoch.
*
No západ má už teraz ceny dvojnásobné.Ono tie straty čo sa teraz dejú bude treba zaplatiť,takže sa pripravte.
Ja som už dávno pripravený.
Gro mojich "úspor" je už dávno v bezpečí.
Nemyslím,že by niekoho úspory boli práve v bezpečí.Momentálne je situácia vhodná na porekadlo-Človek mieni,Pán Boh mení.

BXL...aj súhlasím, aj nie.
Lenže to nie debata o jednom príspevku...toto je už debata na pár reálnych hodín.
Ale keďže poznáme SS88, tak je jasné, že on musí byť proste najviac in...a pritom dríííísta až do het.

...čo sú to ale v určitých dobách úspory ???
Na kieho frasa mi je plný účet/peňaženka, ak si za love nič nekúpim ???
Tí, ktorí rozhodujú o štátoch, bankách, globálnej ekonomike nikdy nedovolia a neurobia také rozhodnutia, aby prišli o SVOJE peniaze /aby sa z nich stali zdrapy papiera/. Jedine, že by všetci vykapali, ale také šťastie globálna ekonomika mať určite nebude.
PS: ale v tomto mal Jar pravdu. GRO jeho úspor je už v bezpečí /rozumej tomu, že už žiadne nie sú, takže nie je čo stratiť/...
BXLmiami
01.04.20,06:39
P. Doktorka, mozes sa prosim vyjadriť k tým videám od Dr. Bukovskeho k zmene liekov na tlak (su v príspevku korely včera 23.52). Ďakujem.
Neviem to posúdiť,myslím že k tomu musia zaujať stanovisko internisti a hlavne na to myslieť.Evidujem akurát to čo je popísané v literature o momentálnej korone a to,že počas krízy je TK hodne vysoko.Tak aby to tlak a srdce zvládlo.Ono v prípade problémov to bude aj tak na lekároch aby to u toho ktorého pacienta zvládli.Budete musieť zabudnuť na to že to chytíte do vlastných rúk.Nechytíte a nechytím ani ja.Jediné čo sa dá spraviť je prestať stresovať,sústrediť sa na seba a dať sa do najväčšej možnej kondície.
To kto má dnes koľko penazí je nepodstatné.Momentálne rozhoduje niečo,čo dalo v priebehu dvoch mesiacov celý svet do pozoru a vysvetlilo ľudom,kde je ich miesto na zemi.
Nandrolon
01.04.20,06:46
S tými peniazmi ak si reagovala na mňa, tak napíšem len: áno, peniaze sú nepodstatné /asi preto sa okolo nich točí svet od začiatku jeho stvorenia/ najmä pre tých, ktorí ich majú prebytok. Takže netreba nimi plytvať či už na rodinnej, alebo štátnej úrovni kvôli neodborne a zle adresovanej štátnej pomoci.
V takýchto časoch treba dávať 3 x väčší pozor aj na seba aj na svoj majetok, nakoľko je to obdobie oveľa väčšieho výskytu rôznych "šmejdov" či už s podradnými výrobkami, energiami, poistkami, alebo zdravotníckymi pomôckami a vitamínmi.
BXLmiami
01.04.20,07:05
Zatiaľ si nevidel zábery z BE lidla,kde sa obohatenie správa ako v Afrike.Naši šmejdi sa na nich nechytajú a naše predavačky majú veľké šťastie,že im nikto neskáče po pokladniach s palicou v ruke :-).
BXLmiami
01.04.20,07:07
A pozrite si boj o najzákladnejšiu potravinu na svete-Nutellu :-))
Nandrolon
01.04.20,07:10
Zatiaľ si nevidel zábery z BE lidla,kde sa obohatenie správa ako v Afrike.Naši šmejdi sa na nich nechytajú a naše predavačky majú veľké šťastie,že im nikto neskáče po pokladniach s palicou v ruke :-).
Ja byť tými obohacovačmi, tak im skáčem nie po pokladniach ale po hlavách.
Však si ich tam dobrovoľne napúšťali ako spásonosné spermie do maternice pri počatí. Čo chceli to majú, určite ma nenapadne ich ľutovať.
Keď som tu dal minule to video s tým superbečkom, tak ma tu obvinili s konšpirácii a čojaviem z čoho. Vtedy som tu písal, že títo ľudia sa budú rovnako správať okrem Ruska v hocijakom štáte na svete /ktorý nezasiahne/. V Rusku by ich polícia a vojsko rozprášilo ostrými tak, ako sa patrí.
jar88
01.04.20,07:33
Zatiaľ si nevidel zábery z BE lidla,kde sa obohatenie správa ako v Afrike.Naši šmejdi sa na nich nechytajú a naše predavačky majú veľké šťastie,že im nikto neskáče po pokladniach s palicou v ruke :-).
Ja byť tými obohacovačmi, tak im skáčem nie po pokladniach ale po hlavách.
Však si ich tam dobrovoľne napúšťali ako spásonosné spermie do maternice pri počatí. Čo chceli to majú, určite ma nenapadne ich ľutovať.
Keď som tu dal minule to video s tým superbečkom, tak ma tu obvinili s konšpirácii a čojaviem z čoho. Vtedy som tu písal, že títo ľudia sa budú rovnako správať okrem Ruska v hocijakom štáte na svete /ktorý nezasiahne/. V Rusku by ich polícia a vojsko rozprášilo ostrými tak, ako sa patrí.
Všetci vieme, ako proti tým "obohadzovačom" zasiahli v ich domovine (Avganistane).
Koľko rokov ich tá Ruská armáda rozprašovala?
bjuty smis
01.04.20,08:01
správne nandy....matelko robí svoju politiku a toto je tvoj názor

a preto je matovič premiér, najmocnejší muž krajiny a ty tu len zúfalo brýzgaš..
To je len ta jeho nekonečná závisť.
Počkaj, ako bude vrieskať až zistí, že tí čo dostávali počas celej karantény viac ako on, sa po ukončení podporovania premenujú na inú sro. a nikomu nič nevrátia.

Túto si sa zase predviedol, to, čo už tu každý vieme, že si zlodej, tunelár a bol si alebo si teraz prisatý na štátny rozpočet, tvoje deti spomínať nejdem.
Vieš, ja, ako otec rodiny by som sa určité "veci" /podvody/ bál robiť. Viem, že možno by sa mi po finančnej stránke oplatili, ale potom plakať napr. nad hrobom svojho maloletého dieťaťa, fakt by sa mi nechcelo. Zvlášť vtedy, keď by si moje okolie ešte povedalo, tak mu treba, to má za tie zlodejiny...
Ale viem, dnes sa už morálka ani charakter nenosí. Taký ako ty by ukradol aj keby dopredu vedel že na druhý deň si to odnesie niekto z jeho rodiny.
Ty a Bjuty musíte byť v živote financií poriadne zlodejské svine, to myslím vážne a nikto ma nepredvedčí že to bolo myslené tak, alebo onak. S takýmto hajzľovským charakterom sa musí človek už narodiť, on sa nedá získať za života.
PS: Buchač, bol si rýchlejší :-)


cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Nandrolon
01.04.20,08:05
Ospravedlňujem sa za urážku svíň.
babka - ježibabka
01.04.20,08:17
Chalani, zas si nedáte pokoj. Nandy, sklamal si ma. Prečítala som si dodatočne pár dni staré články, takto sa kresťan nevyjadruje, nepraje nikomu zle.
Nandrolon
01.04.20,08:29
Chalani, zas si nedáte pokoj. Nandy, sklamal si ma. Prečítala som si dodatočne pár dni staré články, takto sa kresťan nevyjadruje, nepraje nikomu zle.
Babka, aj kresťan je iba človek, ktorý niekedy má a nemá svoje dni na rôznych idiotov, či v živote, či na nete.
Ale ako som písal, zle nikomu neprajem, a za tým si aj stojím.

Bjuty - vieš, aký je medzi nami rozdiel?
Ty jedno píšeš, druhé si myslíš a potom spoza búčkov iba ohováraš. Ja hocikde poviem to, čo si myslím. Či v práci, či na porade /naživo/, či na nete /kde je to samozrejme najľahšie/.
Nebudem sa pretvarovať, je to proti mojim zásadám.
Nandrolon
01.04.20,08:32
Ospravedlňujem sa za urážku svíň.
kto sa ťa pýtal na rodinu ?
drž sa témy
A už tu zaťahuješ zas aj rodinu :-))
Si zdegenerovaný fas, ktorý má už iba to písanie na internete, lebo v reále si mentálne postihnutý chudák s invalidným dôchodkom.
bjuty smis
01.04.20,08:33
Ospravedlňujem sa za urážku svíň.
kto sa ťa pýtal na rodinu ?
drž sa témy
A už tu zaťahuješ zas aj rodinu :-))
Si zdegenerovaný fas, ktorý má už iba to písanie na internete, lebo v reále si mentálne postihnutý chudák s invalidným dôchodkom.
ten ťa robil

vidíme z tvojích príspevkov...
marjankaj
01.04.20,08:34
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.

A už si sa bol vyplakať u mamičky?:mee:
pavol54
01.04.20,08:34
Zatiaľ si nevidel zábery z BE lidla,kde sa obohatenie správa ako v Afrike.Naši šmejdi sa na nich nechytajú a naše predavačky majú veľké šťastie,že im nikto neskáče po pokladniach s palicou v ruke :-).
Ja byť tými obohacovačmi, tak im skáčem nie po pokladniach ale po hlavách.
Však si ich tam dobrovoľne napúšťali ako spásonosné spermie do maternice pri počatí. Čo chceli to majú, určite ma nenapadne ich ľutovať.
Keď som tu dal minule to video s tým superbečkom, tak ma tu obvinili s konšpirácii a čojaviem z čoho. Vtedy som tu písal, že títo ľudia sa budú rovnako správať okrem Ruska v hocijakom štáte na svete /ktorý nezasiahne/. V Rusku by ich polícia a vojsko rozprášilo ostrými tak, ako sa patrí.
Všetci vieme, ako proti tým "obohadzovačom" zasiahli v ich domovine (Avganistane).
Koľko rokov ich tá Ruská armáda rozprašovala?
veď tí čo im poomáhali ich teraz nazývajú teroristami a 16 rokov sa nevedia odtiaľ víťazne vymotať
Nandrolon
01.04.20,08:36
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.
Preto som sa im ospravedlnil :-))))))))))
Idem ešte citovať bjutyho, aby to náhodou sám nevymazal, keď vychladne.
bjuty smis
01.04.20,08:36
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.
Preto som sa im ospravedlnil :-))))))))))
Idem ešte citovať bjutyho, aby to náhodou sám nevymazal, keď vychladne.
a čo prijali to ? rodina ťa podržala ?
Nandrolon
01.04.20,08:37
Ospravedlňujem sa za urážku svíň.
kto sa ťa pýtal na rodinu ?
drž sa témy
A už tu zaťahuješ zas aj rodinu :-))
Si zdegenerovaný fas, ktorý má už iba to písanie na internete, lebo v reále si mentálne postihnutý chudák s invalidným dôchodkom.
ten ťa robil

vidíme z tvojích príspevkov...
... len pre istotu, aby si to nezmazal ty sám.
bjuty smis
01.04.20,08:38
Ospravedlňujem sa za urážku svíň.
kto sa ťa pýtal na rodinu ?
drž sa témy
A už tu zaťahuješ zas aj rodinu :-))
Si zdegenerovaný fas, ktorý má už iba to písanie na internete, lebo v reále si mentálne postihnutý chudák s invalidným dôchodkom.
ten ťa robil

vidíme z tvojích príspevkov...
... len pre istotu, aby si to nezmazal ty sám.
kresťan a eštebák v jednom...to je dobré...na lazoch budeš king

a maže to tu nejaký tvoj eštébacký kumpán....nie ja..
preto sa na to sťažujem
Nandrolon
01.04.20,08:39
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.
Preto som sa im ospravedlnil :-))))))))))
Idem ešte citovať bjutyho, aby to náhodou sám nevymazal, keď vychladne.
a čo prijali to ? rodina ťa podržala ?
Tak, a teraz si už aj ty babku sklamal. Jedine že ťa mala už od začiatku za k***a.
:-)
bjuty smis
01.04.20,08:44
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.
Preto som sa im ospravedlnil :-))))))))))
Idem ešte citovať bjutyho, aby to náhodou sám nevymazal, keď vychladne.
a čo prijali to ? rodina ťa podržala ?
Tak, a teraz si už aj ty babku sklamal. Jedine že ťa mala už od začiatku za k***a.
:-)
nie, za teba ma nemala...
marjankaj
01.04.20,08:47
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.
ty si výnimka...
To máš pravdu. Ja tu nenadávam. Vidíš dokonca som ťa aj pochválil.
bjuty smis
01.04.20,08:49
dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho
marjankaj
01.04.20,08:52
dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho
A ten "kretén" posledne to bolo čo? A nechcem citovať tvoj každý druhý príspevok. Myslíš, že sme na to zvedaví? Ani jar88 sa tak nevyjadruje ako ty.
bjuty smis
01.04.20,08:59
dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho
A ten "kretén" posledne to bolo čo? A nechcem citovať tvoj každý druhý príspevok. Myslíš, že sme na to zvedaví? Ani jar88 sa tak nevyjadruje ako ty.
však daj celú vetu ?
snád ten kretén, čo mi tu nadáva do svíň....ty si ti nečítal celé ?

ten sprostý potrat mi tu už vyše mesiaca sprosto nadáva a vymýšla..
ignorujem jeho nadávky, ale potrat si myslí, že má pravdu a dostáva ho to do šfungu...
tak mu budem teda jeho rečou odpovedať, aby to pochopil...tak , ako mu doma vravia odmalíčka..
inak by sa tak nechoval....
sito
01.04.20,09:01
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.

:mee:

Áno! Ale aj sviňa má rypák a má aj riť s ktorou nemôže ryť.

Nie každý vie, že každá minca má dve strany. Sviňa vie kadiaľ môže piť a kadiaľ kadiť. Pri minciach? Človek, obmedzený myslí len na mincu, nie na to, že má dve strany, lic a rub. :D
Nandrolon
01.04.20,09:10
dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho
A ten "kretén" posledne to bolo čo? A nechcem citovať tvoj každý druhý príspevok. Myslíš, že sme na to zvedaví? Ani jar88 sa tak nevyjadruje ako ty.
však daj celú vetu ?
snád ten kretén, čo mi tu nadáva do svíň....ty si ti nečítal celé ?

ten sprostý potrat mi tu už vyše mesiaca sprosto nadáva a vymýšla..
ignorujem jeho nadávky, ale potrat si myslí, že má pravdu a dostáva ho to do šfungu...
tak mu budem teda jeho rečou odpovedať, aby to pochopil...tak , ako mu doma vravia odmalíčka..
inak by sa tak nechoval....
Vidím, že potrat je všeobecne vo vašej kuči dosť skloňované slovo. Ale môžete si za to sami, chýba vám totiž zodpovednosť a postaviť sa k veci ako chlap a nie ako ovisnutý penis.
... tu plačem od smiechu, ale sám si mi nahral na smeč :-))))))))))))
bjuty smis
01.04.20,09:12
dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho
A ten "kretén" posledne to bolo čo? A nechcem citovať tvoj každý druhý príspevok. Myslíš, že sme na to zvedaví? Ani jar88 sa tak nevyjadruje ako ty.
však daj celú vetu ?
snád ten kretén, čo mi tu nadáva do svíň....ty si ti nečítal celé ?

ten sprostý potrat mi tu už vyše mesiaca sprosto nadáva a vymýšla..
ignorujem jeho nadávky, ale potrat si myslí, že má pravdu a dostáva ho to do šfungu...
tak mu budem teda jeho rečou odpovedať, aby to pochopil...tak , ako mu doma vravia odmalíčka..
inak by sa tak nechoval....
Vidím, že potrat je všeobecne vo vašej kuči dosť skloňované slovo. Ale môžete si za to sami, chýba vám totiž zodpovednosť a postaviť sa k veci ako chlap a nie ako ovisnutý penis.
škoda že sa v tvojom prípade nepodaril a smrdí tu
marjankaj
01.04.20,09:12





dakujem...ani ja tu nenadávam...držme sa toho A ten "kretén" posledne to bolo čo? A nechcem citovať tvoj každý druhý príspevok. Myslíš, že sme na to zvedaví? Ani jar88 sa tak nevyjadruje ako ty. však daj celú vetu ? snád ten kretén, čo mi tu nadáva do svíň....ty si ti nečítal celé ? ten sprostý potrat mi tu už vyše mesiaca sprosto nadáva a vymýšla.. ignorujem jeho nadávky, ale potrat si myslí, že má pravdu a dostáva ho to do šfungu... tak mu budem teda jeho rečou odpovedať, aby to pochopil...tak , ako mu doma vravia odmalíčka.. inak by sa tak nechoval.... Toto je tvoja prezentácia?

bjuty smis
01.04.20,09:20
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.

A už si sa bol vyplakať u mamičky?:mee:

chlapče ty naozaj nemáš dno ?

pozmeníš príspevky a potom ostatné odstrániš ?

ty budeš úderník roka týmto tempom...
marjankaj
01.04.20,09:27
cenzor...tento kretén tu môže nadávať ostatným do svíň ??
Veď svine sú predsa užitočné.

A už si sa bol vyplakať u mamičky?:mee:

chlapče ty naozaj nemáš dno ?

pozmeníš príspevky a potom ostatné odstrániš ?

ty budeš úderník roka týmto tempom...
čo s tebou, keď po čínsky nevieš? a chlapče hovor svojim spolužiakom v škôlke.
Nandrolon
01.04.20,09:32
Bjuty tu stále vidí nejaké mazanie. Za posledné 3 strany tu nikto nič nevymazal, zase klame, fabuluje a vymýšľa. To sú jeho životné pracovné metódy.
bjuty smis
01.04.20,09:42
Bjuty tu stále vidí nejaké mazanie. Za posledné 3 strany tu nikto nič nevymazal, zase klame, fabuluje a vymýšľa. To sú jeho životné pracovné metódy.
ty sa vieš aj na seba pozrieť do zrkadla ?
buchač
01.04.20,09:42
Bjuty tu stále vidí nejaké mazanie. Za posledné 3 strany tu nikto nič nevymazal, zase klame, fabuluje a vymýšľa. To sú jeho životné pracovné metódy.
ALE vymazal...ej veru, že vymazal.

Bol vymazaný môj príspevok, kde som dal prílohu screenov príspevkov od SS88, kde sa sám vyjadril, že ako (vraj) prepadol strážnicu a ukradol samopaly...taktiež uviedol aj to, že bol právoplatne odsúdený !!!
Nandrolon
01.04.20,09:43
Bjuty tu stále vidí nejaké mazanie. Za posledné 3 strany tu nikto nič nevymazal, zase klame, fabuluje a vymýšľa. To sú jeho životné pracovné metódy.
ty sa vieš aj na seba pozrieť do zrkadla ?
Bjuty, a Jar88 - máte možnosť prispieť finančne do fondu svojho vodcu.
Akurát, vy dvaja by ste z neho ešte ukradli aby neostalo tým, čo to potrebujú.
Čo má spoločné pozretie do zrkadla s tým, že tu nikto nič nemaže?
Nandrolon
01.04.20,09:51
Bjuty tu stále vidí nejaké mazanie. Za posledné 3 strany tu nikto nič nevymazal, zase klame, fabuluje a vymýšľa. To sú jeho životné pracovné metódy.
ALE vymazal...ej veru, že vymazal.

Bol vymazaný môj príspevok, kde som dal prílohu screenov príspevkov od SS88, kde sa sám vyjadril, že ako (vraj) prepadol strážnicu a ukradol samopaly...taktiež uviedol aj to, že bol právoplatne odsúdený !!!
Vidíš, ten som tu ráno videl, a teraz nie, ale tie naše nadávky sú tu všetky.
Bjuty určite nemyslel tvoj príspevok PROTI Jar88. On myslí vždy a zásadne iba na seba a svoje príspevky. Čistý PLAČKO.
bjuty smis
01.04.20,09:59
bože, to je odpad ....
buchač
01.04.20,10:04
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Nandrolon
01.04.20,10:05
bože, to je odpad ....
Myslíš tých vyziabnutých opičiakov na tlačovkách?
Buchač - zvýšenie kriminality a predĺženie pandémie. Lebo tým blackoutom sa vrátime späť v čase na začiatok pandémie, akurát štát a podnikateľský sektor už finančne chudobnejší.
A samozrejme zopár ľudí o dosť bohatších.
marjankaj
01.04.20,10:16
Vidíš, ten som tu ráno videl, a teraz nie, ale tie naše nadávky sú tu všetky.
Bjuty určite nemyslel tvoj príspevok PROTI Jar88. On myslí vždy a zásadne iba na seba a svoje príspevky. Čistý PLAČKO.
Ja som vymazal svoj, lebo mi to preložilo do "čínštiny" a bjúty sa sťažoval, že nemá slovník. A vymazal som to aj nemu, lebo to citoval. Ale ak mu to tak veľmi chýba, tak to môžem vrátiť, nech sa pokochá nad nadávkami, ktoré tam vypotil. Slušňák jeden.
Nandrolon
01.04.20,10:18
O tvojom viem, ale to beriem tak, že bol chybný /nie názorovo, ale chybná citácia/, preto si ho zmazal. Ale na jeho príspevky každý moderátor zrejme zvysoka kašle tak tu zase vyplakáva...
bjuty smis
01.04.20,10:26
Vidíš, ten som tu ráno videl, a teraz nie, ale tie naše nadávky sú tu všetky.
Bjuty určite nemyslel tvoj príspevok PROTI Jar88. On myslí vždy a zásadne iba na seba a svoje príspevky. Čistý PLAČKO.
Ja som vymazal svoj, lebo mi to preložilo do "čínštiny" a bjúty sa sťažoval, že nemá slovník. A vymazal som to aj nemu, lebo to citoval. Ale ak mu to tak veľmi chýba, tak to môžem vrátiť, nech sa pokochá nad nadávkami, ktoré tam vypotil. Slušňák jeden.
ten moj s nádavkami ostal, chlapče.

ty dobre vieš, prečo si ho vymazal...chlapče...
pavol54
01.04.20,10:58
Vidíš, ten som tu ráno videl, a teraz nie, ale tie naše nadávky sú tu všetky.
Bjuty určite nemyslel tvoj príspevok PROTI Jar88. On myslí vždy a zásadne iba na seba a svoje príspevky. Čistý PLAČKO.
Ja som vymazal svoj, lebo mi to preložilo do "čínštiny" a bjúty sa sťažoval, že nemá slovník. A vymazal som to aj nemu, lebo to citoval. Ale ak mu to tak veľmi chýba, tak to môžem vrátiť, nech sa pokochá nad nadávkami, ktoré tam vypotil. Slušňák jeden.
on nenadáva, nechová sa povýšenecky a a a ... len k tomu, kto mu "mastí brucho" ale môžem ho pozvať do našich bytov na panenskú alebo kdesi inde čo boli (v Bratislave, Trnave Tepliciach či Francúzsku alebo na Floride) kúpené za výhodných podmienok, alebo zo zaujímavých peňazí a môžu mu tam pomastiť brucho.
lujza.j
01.04.20,11:06
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
misoft
01.04.20,11:12
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
....ale nějak to vyhledávání nefunguje.... nikde nejsou poplatky....
pavol54
01.04.20,11:19
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Treba to spraviť tak ako to spravili bratríci v dobách husitských hnutí v TÁBORE všetko nahádzali do kadí. Ja dám do fondu všetok svoj majetok, ak dajú všetok všetci boháči. Podobenstvo o farizejovi a chudobnej vdove je načase oprášiť. Chudobná vdova dala 2 peniazky a Farizej dal dinár A Ježiš Kristus hovorí: " tá vdova dala všetko, a ten farizej len zbytok z toho čo mu nechýba. Mne ten trinásty dôchodok chýbať nebude
buchač
01.04.20,11:21
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
Ten natvrdlý preceda ani len netuší, že čo to všetko obnáša...a som presvedčený, že aj tu málokto vie, o čom je reč.
misoft
01.04.20,11:24
No už len blackout by nam tu chýbal.... a boli by sme totálne v pérdeli.
Ale asi štátne tlačiarne by mali objednávky... na tlač prídelových lístkov...

On si chce zmyslieť zaviesť tu vojnový stav?
BXLmiami
01.04.20,11:30
Lenže ten vírus nikde nezmizne. Bude tu keď vyjdeme von. Akurát si položíme komplet ekonomiku.
pavol54
01.04.20,11:33
Do toho fondu vzájomnej pomoci prispejú aj tí čo mali odpustenú stratu za rok 2014 alebo sa na to vyskladáme Mivko písal že vraj je to 50 melónov u troch firiem včetne kočnerových .
pavol54
01.04.20,11:36
Lenže ten vírus nikde nezmizne. Bude tu keď vyjdeme von. Akurát si položíme komplet ekonomiku.
Vieš ako liečil na vojne lekár? Postavil do prostriedku miestnosti podplukovníka a všetci pacienti chodili dookola a ako najvyššiu šaržu ho zdravili,dovtedy kým sa celkom neuzdravili. :)
korela
01.04.20,11:37
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
Prečítala som už pár hodnotení, ale zatiaľ sa odborníci držia v úzadí. Žeby išlo až tak o silný kaliber?
korela
01.04.20,11:41
"Tak tak, blackout by mal zmysel keby ho aplikovala komplet cela EU aspon. Uplne idealne cely svet. Ale aj keby sa aplikoval, tak neverim ze by virus vymrel. Tak dokonaly blackout nikyd nebude, a teda nakoniec sa virus zase dostane aj tam kde uz nikto chory nie je.
Jednoznacne som za sucasne opatrenia, zvysenu hygienu vsade, ziadne masove akcie. A pritom budu kazdy den pribudat nove pripady az kym sa nenajde liek, alebo proste tak budeme zit. Korona ako sucast zivota."
.
Asi najlepší príspevok v diskusii pod článkom.
Dúfam, že o tomto nerozhodne všeľudové hlasovanie, ale odborníci.
korela
01.04.20,11:44
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
Ten natvrdlý preceda ani len netuší, že čo to všetko obnáša...a som presvedčený, že aj tu málokto vie, o čom je reč.
Nože, popíš ho bližšie aj s dôsledkami, aj tak som vám chcela položiť bez hanby túto otázku. Veď ušijete odpoveď na naše pomery.
BXLmiami
01.04.20,11:49
No ten vtip, neviem kde som ho videla bude nakoniec pravdivý. Truban, Matovic a diskusia..... My nebudeme kradnúť. To máš pravdu, za 2 týždne to aj tak nestihneme
buchač
01.04.20,11:55
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
Ten natvrdlý preceda ani len netuší, že čo to všetko obnáša...a som presvedčený, že aj tu málokto vie, o čom je reč.
Nože, popíš ho bližšie aj s dôsledkami, aj tak som vám chcela položiť bez hanby túto otázku. Veď ušijete odpoveď na naše pomery.

Hehehehehe...ta to si ma teda fasa pobavila.
To nie je na jeden príspevok, dokonca s dôsledkami...to je debata na pár hodín !
Na iných fórach sa o takýchto otázkach baví roky.
pavol54
01.04.20,12:01
bože, to je odpad ....

TOTO JE ODPAD !!!!!!!!!

https://ekonomika.sme.sk/c/22373575/vlada-zaklada-fond-vzajomnej-pomoci-pre-obcanov.html?ref=trz

...pííp, píííp...kuwa...buď yebe niekomu na SMEčke alebo už totálne zayebalo Machrovičovi v hlave.

Vedia oni, že čo to ten blackaut znamená, čo to obnáša ?????
Kristus Pán nech chráni všetkých od takejto situácie.
Este si si nevsimol cim katastrofickejsi scenar tento zjav vymysli...alebo negativnu spravu hlasi....ze si to jeho vlastnym sposobom uziva -"vsetky oci,usi na mne"...uz si nasiel aj partaka....co mu bude vyrabat jeho oblubene plagatiky "grafíčky,zústatečky,vydajíčky"...
Ten natvrdlý preceda ani len netuší, že čo to všetko obnáša...a som presvedčený, že aj tu málokto vie, o čom je reč.
Nože, popíš ho bližšie aj s dôsledkami, aj tak som vám chcela položiť bez hanby túto otázku. Veď ušijete odpoveď na naše pomery.

Hehehehehe...ta to si ma teda fasa pobavila.
To nie je na jeden príspevok, dokonca s dôsledkami...to je debata na pár hodín !
Na iných fórach sa o takýchto otázkach baví roky.
presnejšie na získanie akého takého prehľadu a základných poznatkov jeden semester na VAAZ, a dnes majú na túto problematiku študijné odbory "Krízový manažment"
pavol54
01.04.20,12:06
Ešte len teraz idú vypracovávať kto (aké pracovné funkcie) by mal dostať respirátory FFP 2, 3 uložené v ŚHR. 29.2 vyhrali voľby.
Nandrolon
01.04.20,12:16
To je ťažké pochopiť, že žiaden blackout v pravom slova zmysle nebude? Že to len sociopat Matovič potrebuje robiť permanentne BUBUBU svojím modroknižskárskym kolegom? Veď aj podnikateľov aj odbory treba udržiavať v strachu, aby moc nežiadali lebo príde blackout.