Nandrolon
13.03.20,18:27
Sranda. opatrenia ako hrom na každom kroku, ale západné kolónie KIA, VW, Mobis atď. nie a nie zavrieť. Našich otrokov musia z fabrík až vynášať nohami napred. Veď spokojnosť nemeckého akcionára je prvoradá. Čo tam po slovenských otrokoch. :-)))
Píšem iba z mobilu, nechce sa mi zapínať PC.
Pil som o 17:00 kávu /to robím párkrát do roka/ som asi viac nabudený ako treba - mal som čosi na pláne, ale dnes to padlo, hádam zajtra...
bjuty smis
13.03.20,17:41
a na jeho názory čo hovoríš ?
na jeho riešenia ?

k vám na lazy to ešte nedošlo, ale bohužial dojde...tu je už iná nálada
a nevadí nám, že to vraví " nosatý "
Nie som taký dosranec ako ty. Kľudne nech to tu príde aj zajtra.
Ja dúfam, že čím skôr.
Dnes v reštike na obede paráda. Boli sme tam štyria. Takýto stav mi plne vyhovuje.
PS: do práce chodím. nesedím priposratý doma na nočníku ako ty.

kedže nemám chuť, aby si mi tu zas nadával do svíň, dokončíme debatu zajtra..
kludne o tých...bojím sa že smutných -18:40 ..
Nandrolon
13.03.20,17:51
Buchač. Okrem minulotýždňovej návštevy očnej, kde mi zaviazali rúšku, som ju na ksichte tento rok nemal a zrejme ani nebudem. Ale keď vidím to rizikové správanie, kedy na jednej strane nosia rušky a na druhej sa bijú o akcie v Kauflande, tak mať ten vírus vo fľaške tak im ho asi vylejem na hlavu.
Pri zdravom rozume, jednotnom správaní CELEJ domácnosti netreba žiadne rúška.
Tak, ako sa používajú teraz, to pokladám za falošnú istotu, dokonca až nebezpečnú. Načo chodiť do hypermarketov, ked malé obchodíky sú poloprázdne a zásobené? Lebo je tam o 3 centy drahšie?
Rozum rúško nenahradí.
Tí, čo sa správajú zodpovedne vždy doplatia na tých nezodpovedných. Či rúška nosia alebo nie.
Suverénne najlepšie sú na tom tí čo to dostali ako prví. Pavol54 tu už napísal to podstatné /vrchol pyramídy/. Ak im to prešlo samo, už sú odolní, ak nie, dostali NAJLEPŠIU starostlivosť, nakoľko boli kapacity voľné a taktiež po vyliečení budú určitý čas odolní.
Tweety
13.03.20,18:10
A je to vonku. Takže komunisti len zatlkali, zatlkali. Ako
dávnejšie výbuch v Černobyle. https://www.cas.sk/clanok/957053/cinsky-dokument-odhalil-zarazajuce-detaily-vieme-kedy-sa-objavil-prvy-pacient-s-koronavirusom/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Čo je ti na tom na rehot?
Dáša_
13.03.20,18:14
buchač
13.03.20,18:22
A je to vonku. Takže komunisti len zatlkali, zatlkali. Ako
dávnejšie výbuch v Černobyle. https://www.cas.sk/clanok/957053/cinsky-dokument-odhalil-zarazajuce-detaily-vieme-kedy-sa-objavil-prvy-pacient-s-koronavirusom/
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Čo je ti na tom na rehot?

Predsa NČ..veď som to uviedol...či ?
Dávajú informácie, o ktorých ja viem už skoro mesiac...
korela
13.03.20,18:48
Staromestské námestie dnes na obed https://twitter.com/janekrubes/status/1238437352361639936?s=20
Žeby sa národ až tak vedome bavil? Nechce sa mi veriť. Ja počúvam o prázdnych uliciach, polovyprázdnených domoch, lebo sa prešlo bývať na chalupy, k rodičom ...
Konkr. z ôsmich bytov zostalo doma dokopy 6 ľudí (3 byty). Starí a mladí.
misoft
13.03.20,19:39
Arogancia nepozná medze.
MŠ v ktorej pracuje moja 3/4 je zavretá - nariadenie vlády.
Lenže zriaďovateľ prikázal nepedagogickým zamestnancom - upratovačky, aby každý deň šli do práce na 4 hodiny - dezinfekcia, čistenie, alebo aby si brali RD.
Nehľadia, že porušujú ZP, zároveň porušujú i nariadenia vlády.
https://www.skolske.sk/clanok/52752/msvvas-usmernenie-vo-veci-prerusenia-vyucovania-vskolach-askolskych-zariadeniach
A tak mojej volala riaditeľka, že musia, inak bude absencia.
Vravím jej - nedaj sa vypísať na žiadnu PN, nechoď do práce. Nemajú právo ťa posielať do práce, brať dovolenku, vypisovať sa na PN.
buchač
13.03.20,21:02
prosím, vie niekto pomôcť?
Sabrina Sabri Siposova
Prosim vas ludia nahodou u niekoho takato baterka kupim ani v jednej lekarni nemaju potrebujem.surne do inzulinovej pumpi sos

Hm...čo na takúto požiadavku povedať ?
Kurňa, dotyčná nedala údaje o batérii, ani typ pumpy.
Ani nevravím, že lekárne predsa nie sú predajcovia takéhoto tovaru.


Pravdepodobne ide o tento typ batérie...jedna z recenzií uvádza, že pasuje do určitého typu pumpy.
https://www.alza.sk/recenzie/avacom-12aa-ls14250-saft-lithium-1-ks-36-v-2920674.htm

Napíš dotyčnej, nech vezme batériu a pobehá po elektro predajniach. Nechce sa mi veriť, že ju nezoženie.
Nandrolon
14.03.20,04:59
Kľúčové je napísať rozmer a nominálne napätie. Mal som tu príspevok, ale s nabíjateľnými, ktoré nepotrebuje.
Pripadá mi to ako rozmer 2/3AA a nominál 1,2V, ale to by bola nabíjateľná.
Pozerám Buchačovu a na 99% to bude ona, aj dole píšu do inzulínovej pumpy.
bettylou
14.03.20,05:43
Naozaj nechápem načo mi píšete takéto a podobné odkazy.
Načo je to dobré?

152 Odkazy a pochvaly
bettylou
bettylou - 11.03.20 22:22 - permalink

Ta ťažko všetci...
Poznámočka - pochvala za príspevok
kukučka
kukučka - 03.03.20 19:39 - permalink.

Zhadzovanim nic nezlepsis. Ved napis, v com je ten povolebny rozbor zly, pouc nas
[QUOTE="Arcodan"]Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?[/QUOT

Ta lebo si napísal, že všetci chválili do neba MIháľa, tak som ti odpísala, : "ta ťažko všetci" - čo si dilino, že nechápeš význam vety? Také zovšeobecňovanie z tvojej strany je od veci, vyjadruj sa normálne a ne jak Ďurko štvorkár na ihrisku, kěd mu loptu vezmú.
bettylou
14.03.20,05:50
Stojí to za prečítanie: https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003169/1867679/KORONAVIRUS-Nakup-cestovin-a-ryze-do-zasoby-vam-nepomoze--Investujte-do-posilnenia-IMUNITY
Poznám jeho stránku, vhodná pre tých, čo nepotrebujú obracať každý cent.
Je tiež jasné, že by bolo vhodné neprekysľovať organizmus. Lenže ľudia majú zväčša iba na základné potraviny, tak ich nákupné vozíky podľa toho aj vyzerajú a tak vyzerá aj ich zdravotný stav. Žiaľ.

Prepáčte, ale to prekysľovanie... Ľudský organizmus a každá jeho časť má svoje konštantné PH s nejakými možnými odchýlkami. Ak by sa z týchto odchýliek vymkol, tak zaniká.
Nandrolon
14.03.20,06:01
Betty 100 bodov. Každá tekutina v tele má svoje rozmedzie PH s relatívne veľmi malými odchýlkami. Ak by sa nejakým zázrakom stalo /lebo je to ináč nemožné/, že krv by bola zásaditá, telo by už nebolo živé.
bettylou
14.03.20,06:15
No a samozrejme na SK ju zapneš. Radšej nech mi ukáže, ktorý somár vo vzdialenejšom zahraničí /hlavne ak tam pracuje/ používa slovenskú SIM. Možno tak jeho potomkovia.
A k údajom zahraničných operátorov sa bohužial Matopich nedostane...
By si sa čudoval, že koľko je ich ... predsa ak má určitý paušál, tak je to pre neho výhodnejšie, ako platiť ešte jednu SIMku.

Ale dobre, berme, že pracujúci má zahraničnú kartu. Naozaj si myslíš, že sa nedá dostať k údajom o dotyčnom ?

No pochybujem, že to stíhajú pri prechode hraníc, ale možno ked panboh dá, aj motyka vystrelí
Dáša_
14.03.20,06:17
Mne dnes o 11tej prišla sms od MV. Upozornenie!!! Ak ste prišli zo zahraničia, dodržujte povinnú 14-dňovú karanténu. Za nedodržanie je pokuta.....

V prvých sms po 1 !, teraz už tri ! eskalujú.. Koľko ich príde v ďalšej. Možno to už budú len samé !!! :D:D:D

počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo
lujza.j
14.03.20,07:02
Celoplosne posielaju...
misoft
14.03.20,07:12
Dnes som si opäť urobil prechádzku (ako každý deň) - idem okolo T...a a tam šialenstvo!
Vidím - chlap + ženská - veľký nákupný vozík a v ňom 20kg múky, 10kg cukru, 3 chleby, 10 fliaš minerálky a cca 50 (!!!!) kusov baleného mäsa. Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.

:eek: nechápem takýchto debilov.... uveria každej píchovine a potom sami šíria paniku.
korela
14.03.20,07:35
Dnes som si opäť urobil prechádzku (ako každý deň) - idem okolo T...a a tam šialenstvo!
Vidím - chlap + ženská - veľký nákupný vozík a v ňom 20kg múky, 10kg cukru, 3 chleby, 10 fliaš minerálky a cca 50 (!!!!) kusov baleného mäsa. Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.

:eek: nechápem takýchto debilov.... uveria každej píchovine a potom sami šíria paniku.
A nemusí to tak byť. Každý sa zatiaľ rozhoduje za seba. Nepoznáš ich, nevieš, koľko majú doma detí, možno i rodičov. Podľa všetkého si nakúpili to, čo doma nedopestujú, nemajú konzervované.
Ak sa chcú niekde "hermeticky" uzavrieť na dlhšiu dobu, nech si nakúpia, veď údajne je potravín pre zásobovanie dosť.
Takto postupovali aj v tejto rodine.
https://www.youtube.com/watch?v=lrtmh63nLoo
Nandrolon
14.03.20,07:57
počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo

Posielali celoplošne.

Čo sa týka zahraničia, tak častokrát sa ráno zobudím a zistím, že v noci som bol v Poľsk a v ČR. Hlavne, keď je zlé počasie a mobil si vyberá sieť s najlepším signálom.

:-)))))))))))))))))))
Dáša_
14.03.20,08:22
Dnes som si opäť urobil prechádzku (ako každý deň) - idem okolo T...a a tam šialenstvo!
Vidím - chlap + ženská - veľký nákupný vozík a v ňom 20kg múky, 10kg cukru, 3 chleby, 10 fliaš minerálky a cca 50 (!!!!) kusov baleného mäsa. Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.

:eek: nechápem takýchto debilov.... uveria každej píchovine a potom sami šíria paniku.

Stačí mať doma 3 pubertálnych chalanov a dostať sa na 14 dní do karantény, keď nekúpiš nič. Lebo napríklad nezodpovedný kolega zatajil lyžovačku ktovie kde. A napriklad nemáš doma hotovosť, tak su ti nafigu aj rôzne služby, čo ti nakúpia, lebo im nemáš ako zaplatiť. Len preto, že si sa dočítal, že stačí ti kilo múky a 2 kilá cestovín.

Dnes som si prečítala článok mamy, čo je doma s 3 deťmi. V karanténe. A žiadna sranda. Stačí, že sa doma naplní žumpa. Čo pri 5 ľuďoch na 14 dní je viac ako pravdepodobné. Skús počítať, koľko toho potrebujú oni.

Fakt je otázka, čo je panika a čo je racionálne správanie. Lebo cítiš zodpovednosť za rodinu.
lujza.j
14.03.20,08:42
Ja,chlap vo stvrtok zatal posledny at nakup....decko nie...doslo aj decku....
Inak v at lidl....ziadna cestovina iba spagety,ziadna parbolajd riza,maslo,3,5-kove trvanlive mleko...inak vsetko....este v penny mali prasačie štvrte alebo polky....
Uvidim co bude u nas ked pojdem kuk...
Nandrolon
14.03.20,08:44
Misoft, tu by som trochu upresnil, že Dáša MôŽE, ale aj nemusí mať v tomto prípade pravdu.
Keďže ja nerád často chodím po obchodoch, tak tiež kupujem nárazovo, teda 3 kartóny mlieka, po kartóne múky, taktiež cukor som nikdy nebral ináč ako kartón /je to skladnejšie, lepšie sa to nesie/.
Mäso kupujem po 3-4 vrecká raz za mesiac, ale vždy sa nahromadí v mraziaku /lebo keď idem na jogurty, tak prihodím aj čosi čo momentálne vidím./.
Ale dojčenskú vodu?
Od "Lujzinej chalupy" som viezol zo Šurian 60l dojčenskej vody po 2ll balenej v kufri. Deťom dávame balenú, my pijeme prevarenú. Pri studni človek nikdy nevie a môže sa to zmeniť zo dňa na deň /spadnutý "piskor" v studni...
Dúfam, že to niekto nepovažuje za chválenie, lebo nie je čím. Akurát som to písal z vlastnej skúsenosti, ktorá je najdrahšia, najpresnejšia a hlavne neprenosná.
Tých 60 ks vydrží 2 malým deťom max. na mesiac, možno mesiac a pol , mimo polievok, čaju, a ostatného /to ide zo studne/.
lujza.j
14.03.20,08:59
My chodime raz za tyden nakupit...ked bol chlap v de..chodila som raz za dva tydne...neznasam nakupovat....cukor ani muku nekupujem...iba ak dochadza v doze:D
Kvaka
14.03.20,09:17
Včera o tom hovorila na TA3 psychiatrička, vôbec to nie je panika, ale zodpovednosť voči rodine. Samozrejme odtiaľ potiaľ, zásoby by mali byť aspoň na 2 až 3 týždne. No a keďže sa varí len doma, tak je to o dosť viac nákupov, ako keď sa deti stravovali v škole a rodičia v práci. Navyše, nákupy pre seniorov.
Kvaka
14.03.20,09:22
Lujza, ja rovnako, raz za dva týždne veľký nákup, nenávidím nakupovanie. Dnes mi itesco doručí môj dvojtýždňový nákup, nie je tam ani cukor, ani maslo, ani mlieko. Múka 3kg, ale ja pečiem doma chlieb už pár rokov. Jogurty na 10 dní, inak po troške z toho, čo potrebujeme.
Nandrolon
14.03.20,09:26
My chodime raz za tyden nakupit...ked bol chlap v de..chodila som raz za dva tydne...neznasam nakupovat....cukor ani muku nekupujem...iba ak dochadza v doze:D
Osobne neznášam nakupovanie. Okrem ČR, kde nakúpim podľa SVOJHO zoznamu a sám, max. s dcérou /syn je ešte na to malý/. Ženu čakám na parkovisku a niekedy pri tom pospomínam všetkých svätých :-))))))))))), prípadne pri väčšom nákupe idem domov a potom po ňu prídem :-)))))))))) Ale to nepíšem o terajšom stave, teraz po obchodoch moc nechodíme.
Kvaka - "jogurty na 10 dní" - u nás cca 46-60 ks. 2dospelí + 2deti.
korela
14.03.20,09:50
Tesco donáška vyžaduje výlučne platbu kartou, druhá má možnosť aj v hotovosti.
korela
14.03.20,10:01
Duves v druhej téme spomínal, nechcelo sa mi vtedy odpovedať, možno si prečíta, počas vojenčiny v juž. Čechách bol iba na syroch z neďalekej mliekárne. Dnes by sa to dalo vnímať ako lokálnu potravinu.
Veď aj na SK to bolo podobné. Vždy som však mala rada české mliečne výrobky, keď išiel alebo prichádzal niekto z Prahy, dali sme si priniesť aspoň jeden kartón Lučiny. Tu dlho nebola. Niekedy aj jogurty, podľa roč. obdobia.
A ešte rada spomínam na 60.roky, v každom obchode mali syr podobný dnešnej Lučine zn. Buko (CH). Taká malá gustiózna kocka v staniole s tmavomodrým obalom. Lepší ako veterník.
pavol54
14.03.20,10:17
počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo

Posielali celoplošne.

Čo sa týka zahraničia, tak častokrát sa ráno zobudím a zistím, že v noci som bol v Poľsk a v ČR. Hlavne, keď je zlé počasie a mobil si vyberá sieť s najlepším signálom.

:-)))))))))))))))))))
Navrhujem, aby boli už konečne všetci očipovaní aspoň sa nebude pátrať kade sa flákajú, a ak niekto bude porušovať tak mu hneď vypíšu pokutu ako napr na myto. Keď si ľudia nevážia slobodu, tak sa disciplína dosiahne aj inak.
Nandrolon
14.03.20,10:43
počkať a bolis te v zahraniči? lebo mne tuším nič neprišlo

Posielali celoplošne.

Čo sa týka zahraničia, tak častokrát sa ráno zobudím a zistím, že v noci som bol v Poľsk a v ČR. Hlavne, keď je zlé počasie a mobil si vyberá sieť s najlepším signálom.

:-)))))))))))))))))))
Navrhujem, aby boli už konečne všetci očipovaní aspoň sa nebude pátrať kade sa flákajú, a ak niekto bude porušovať tak mu hneď vypíšu pokutu ako napr na myto. Keď si ľudia nevážia slobodu, tak sa disciplína dosiahne aj inak.
Vieš aký "kardinálny problém" riešia výrobcovia mobilných zariadení, aby mali lepší signál "GPS" /satelitnej navigácie/ ako konkurencia?
Vieš, ako jednoducho je z pohľadu užívateľa ten signál zarušiť?
Samozrejme, že drvivá väčšina nemá tie znalosti, nakoľko by sa kombinovali GPS+GLONASS+BEIDOU+GALILEO+QZSS+SBAS+ XY neznámych, do toho GSM, WIFI... a baterky vám budeme nosiť s Bettylou na vozíku. :-))))))))))))))
buchač
14.03.20,12:27
Toto som napísal pred viac ako týždňom..



Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.



Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami...;) Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....:D :D :D
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...[/QUOTE]



Takže ? ;)

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.

----------------------------



Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.


Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
korela
14.03.20,12:35
Toto som napísal pred viac ako týždňom..



Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.



Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami...;) Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....:D :D :D
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...



Takže ? ;)

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.

----------------------------



Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.


Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.[/QUOTE]
.................................................. .................................................. .........
Keď už citujem, tak citujem správne, alebo opravím.
Nikdy by som nenapísala v Blave.
lujza.j
14.03.20,13:03
Tesco rozvoz..dovoz za mesiac...ak mam dobre info
lujza.j
14.03.20,13:06
Ja jogurty ciste biele 1kg...vynimocne som vcera 4ks...pre nas dost strategicke....na ranajky
misoft
14.03.20,13:08
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.


Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom
https://www.youtube.com/watch?v=_gVXgp7xInc
a berú obchody útokom.....
jar88
14.03.20,14:47
Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.


Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom
https://www.youtube.com/watch?v=_gVXgp7xInc
a berú obchody útokom.....





Zaručene jeden z tých, čo čítajú tie bludy na Knihe fasov, kde ktosi vypustil HOAX, že bude vyhlásené stanné právo.


Hoax je vymyslená informácia.
V tomto prípade ide o solídnu nevedomosť, nakoľko stanné právo bolo v Československu dávno zrušené.
Šak to je jasné.... lenže to vysvetli tým klikačom a zdieľačom, ktorí to čítajú, potom
https://www.youtube.com/watch?v=_gVXgp7xInc
a berú obchody útokom.....
Až tak dávno to nebolo.
------------------------------
Na osm hodin také platilo stanné právo v Praze v noci 23./24. srpna 1968.[5] Institut stanného práva byl v Česku definitivně zrušen zákonem č. 178/1990 Sb., kterým byla vypuštěna příslušná část (§ 307–314) trestního řádu (zákona č. 141/1961 Sb.), podle které mj. muselo být celé řízení skončeno nejpozději do 72 hodin od té doby, kdy byl obžalovaný postaven před soud, proti rozsudku nebylo odvolání přípustné a trest smrti měl být vykonán od tří do dvanácti hodin po jeho vyhlášení.
Dáša_
14.03.20,14:56
v okolí Mníchova, neviem, či v celom Nemecku od pondelka 5 týždnov doma
Dáša_
14.03.20,15:02
ešte k tým simkam, čo boli v Taliansku. Tu je mapka simiek, čo boli v Taliansku a kde sa teraz vyskytuju na slovensku. Teda kede su tie hlavne ohniská https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217675294568909&set=a.1127874151813&type=3&theater
korela
14.03.20,17:07
12:19 Ľudia v domácej karanténe v Maďarsku musia vyvesiť červenú tabuľu s upozornením o karanténe na vchodové dvere svojho obydlia, ...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/545580-online-staty-v-europe-zatvaraju-hranice-na-slovensku-sa-spomalil-zivot/
buchač
14.03.20,17:15
Pozerám zprávy..raz tu, raz tam...
Jedna z prvých info bola (aj s kamerovým šotom), že v Blave urobili poliši včera večer kontrolu barov a podobne.
Tie mali povolené byť otvorené do 20:00...kontrola bola vykonaná po 21:00.
Výsledok ? No čuduj sa svete...zo 11 prevádzok otvorených.
Pri vstupe polišov do jednej z nich bolo na zázname zreteľne počuť otázku barmanky/čašníčky..." Stalo sa niečo ?"
Dokonca v jednej z nich vraj o povinnosti ani len nevedeli....

Otázka znie, že koľko takýchto barov a či krčiem bolo včera a či je dnes otvorených na celom Slovensku.

Je tam možné udeliť pokutu...ja by som poopravil na spôsob dopravných priestupkov...okamžité vyrúbenie pokuty a to bez diskusií.
misoft
14.03.20,17:23
Nielen tam. Aj v Žiline.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/545580-online-staty-v-europe-zatvaraju-hranice-na-slovensku-sa-spomalil-zivot/

15:01 Jedenásť pohostinských prevádzok v Žiline nerešpektovalo počas noci z 13. na 14. marca prísne opatrenia, ktoré vydal Ústredný krízový štáb a Úrad verejné zdravotníctva v rámci prevencie proti šíreniu koronavírusu. Hovorca mesta Vladimír Miškovčík pripomenul, že nerešpektovanie vydaných nariadení je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva ukladá pokutu až do výšky 20-tisíc eur.
pavol54
14.03.20,17:56
Pozerám zprávy..raz tu, raz tam...
Jedna z prvých info bola (aj s kamerovým šotom), že v Blave urobili poliši včera večer kontrolu barov a podobne.
Tie mali povolené byť otvorené do 20:00...kontrola bola vykonaná po 21:00.
Výsledok ? No čuduj sa svete...zo 11 prevádzok otvorených.
Pri vstupe polišov do jednej z nich bolo na zázname zreteľne počuť otázku barmanky/čašníčky..." Stalo sa niečo ?"
Dokonca v jednej z nich vraj o povinnosti ani len nevedeli....

Otázka znie, že koľko takýchto barov a či krčiem bolo včera a či je dnes otvorených na celom Slovensku.

Je tam možné udeliť pokutu...ja by som poopravil na spôsob dopravných priestupkov...okamžité vyrúbenie pokuty a to bez diskusií.
Aj za jazdu bez dialničnej ti príde srdečný pozdrav podstatne neskôr o to je to však "sladšie prekvapenie" aj nevydanie pokladničného dokladu nie je ihneď. Pretože pár drobných to v tomto prípade nebude a vyššia čiastka sa platí bankovým prevodom.
bettylou
14.03.20,18:35
Pozerám zprávy..raz tu, raz tam...
Jedna z prvých info bola (aj s kamerovým šotom), že v Blave urobili poliši včera večer kontrolu barov a podobne.
Tie mali povolené byť otvorené do 20:00...kontrola bola vykonaná po 21:00.
Výsledok ? No čuduj sa svete...zo 11 prevádzok otvorených.
Pri vstupe polišov do jednej z nich bolo na zázname zreteľne počuť otázku barmanky/čašníčky..." Stalo sa niečo ?"
Dokonca v jednej z nich vraj o povinnosti ani len nevedeli....

Otázka znie, že koľko takýchto barov a či krčiem bolo včera a či je dnes otvorených na celom Slovensku.

Je tam možné udeliť pokutu...ja by som poopravil na spôsob dopravných priestupkov...okamžité vyrúbenie pokuty a to bez diskusií.


Haha, u nás už jeden aj 1600 pokutu schytal. Došiel z nederlandu, boli v krčme. Police prišli spraviť záverečnú. A zistili, že mal byť v karanténe. Tak lecel on a sním všetci, čo boli v krčme. ˇUžas u nas. :D
Mikae
14.03.20,20:54
Staromestské námestie dnes na obed https://twitter.com/janekrubes/status/1238437352361639936?s=20
... stále to nepochopili :(
korela
14.03.20,21:31
Británie patří v rámci Evropy k zemím, které se stále zdráhají použít tvrdší opatření, zatím nezrušila návštěvu kin a divadel či pořádání koncertů a výstav, kde se scházejí stovky či tisíce lidí. K omezením nepřistoupila ani Alžběta II. s rodinou.
Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/spanelska-kralovna-letizia-koronavirus-testy-kralovske-rodiny-britanie-norsko-dansko.A200313_130839_lidicky_zar
korela
14.03.20,21:32
Británie izoluje na čtyři měsíce seniory a chystá až válečná opatření
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-velka-britanie-covid-19-narizeni-izolace-senior.A200314_215404_zahranicni_rko
korela
14.03.20,21:38
Podle BBC se ale zatím s překážkovým dostihem stále počítá, stejně jako s květnovou výstavou květin v Chelsea.

Vláda zatím Britům doporučovala zůstat týden doma, pokud budou mít horečku nebo kašel. Její poradce pro zdravotnictví Patrick Vallance sdělil, že zakázat masové akce nebude mít z hlediska přenosu viru významný vliv. Podle BBC se vláda stále této rady drží, ale zároveň se obává, že by shromáždění velkého množství lidí znamenalo velký nápor na zdravotní službu a na policii. Johnson v pátek oznámil roční odklad místních voleb, které se měly konat v květnu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-velka-britanie-covid-19-narizeni-izolace-senior.A200314_215404_zahranicni_rko
Dáša_
14.03.20,22:17
buchač
14.03.20,22:23
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
Dáša_
14.03.20,22:24
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.

áno presne, chýba nám disciplína. A odvaha vyžadovať ju.
korela
14.03.20,22:41
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.

áno presne, chýba nám disciplína. A odvaha vyžadovať ju.


Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
Ona chýba jednotlivcom aj z iných národov. Pozerala som si tal. tlač, všade rovnaké. Systém, však sa nič nedeje.
korela
14.03.20,22:46
Toto takmer pobavilo.

https://www.dnes24.sk/galeria/ulice-bratislavy-pripominaju-zabery-z-postapokalyptickeho-filmu-89142/fotografia-1?articleId=356518
Mesto nie je vyľudnené, iba sa presunulo za mesto. Nebudem prikladať súkr. foto, ale na Železnej stojí auto pri aute.
Treba chodiť na vzduch, ale nevytvárať masovky.
jar88
15.03.20,04:51
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
Disciplína? Nie rozum?
Alebo aj inak, predstavuješ si disciplínu vytvorenú nátlakom, alebo rozumom?
-----------------------------------------
A ešte maličkosť. Keď túto technickú možnosť spomenul Matovič, bralo sa to, ako "sprostosť". Málo kto to tu bol ochotný posúdiť (rozumom) logicky a pripustiť, že je to dobrý nápad.
-----------------------------------------
Teraz, keď to spomenula Saková
(O možnosti vymáhania kontroly karantény cez dáta mobilných operátorov hovorila ministerka vnútra Denisa Saková. Na Taiwane dostáva správu o opustení karantény polícia aj samotný izolovaný.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz)
zrazu je to super dobrý nápad.
--------------------------------------------
Pýtam sa, kde sa stratil normálny sedlácky rozum. To sme naozaj tak ľahko manipulovatelní.
jar88
15.03.20,05:37
Taký malý príklad, ako našinec dokáže používať rozum a slobodne sa vie rozhodnúť.
Máme v rodine prváčku. Ako každý vie, už od prvej triedy majú volitelné predmety - náboženstvo a etiku. Žijeme v 21 storočí a tak mi pripadalo logické, dať jej možnosť získať hlavne vedomosti o tom, ako funguje spoločnosť v 21 storočí. Tak sme sa rozhodli, etika.
Ja osobne by som jaj doprial jedno aj druhé, ale to tu nieje možné, lebo etika a náboženstvo prebieha v tú istú hodinu, ale každé v inej učebni. Takže nieje možné, aby išla na hodinu etiky a následne aj na hodinu náboženstva.
Tak sa pýtam, že čo je to za možnosť prístupu k vedomostiam.
Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.
---------------------------------
No a naviac, pridám, že v škole majú dve prvé triedy a aj v tej druhej je len jeden žiačik, ktorý nechodí na náboženstvo.
To sme naozaj tak "silno veriaci" národ?
(pritom aj tu vo volbách KDH prepadlo) Samozrejme, že Smeráci si tu výsledky volieb stále pochvalujú.
-----------------------------------------------
Včera večer som bol v krčme a sedelo ich tam osem. Hostí bolo desať, so mnou jedenásť. Táma? Koronavýrus, americké tanky a Američania v Európe. Vraj prečo asi ich tu máme a ako šikovne to navliekli. Najskôr to zavliekli do Číny (lebo ekonomická vojna), potom do Iránu (lebo Sulejmáni) a teraz aj do celej EÚ (lebo Putin a Rusko).
Pre nich to má logiku a každému z nich je to úplne, ale naozaj úplne jasné.
bettylou
15.03.20,05:45
bettylou
15.03.20,05:46
Británie patří v rámci Evropy k zemím, které se stále zdráhají použít tvrdší opatření, zatím nezrušila návštěvu kin a divadel či pořádání koncertů a výstav, kde se scházejí stovky či tisíce lidí. K omezením nepřistoupila ani Alžběta II. s rodinou.
Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/spanelska-kralovna-letizia-koronavirus-testy-kralovske-rodiny-britanie-norsko-dansko.A200313_130839_lidicky_zar

Ale to Trampovi nebráni v tom, aby im dal výnimku cestovania do Ameriky. :D
misoft
15.03.20,09:04
Británie izoluje na čtyři měsíce seniory a chystá až válečná opatření
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-velka-britanie-covid-19-narizeni-izolace-senior.A200314_215404_zahranicni_rko
Ale hlavná vec, že káčer Donald zakázal vstup do USA občanov z EU mimo UK a Írska!
A hľa - už aj tam majú korunový vírus.... Takže tie jeho "opatrenia" sa akosi minuli účinkom.
jar88
15.03.20,09:13
Británie izoluje na čtyři měsíce seniory a chystá až válečná opatření
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-velka-britanie-covid-19-narizeni-izolace-senior.A200314_215404_zahranicni_rko
Ale hlavná vec, že káčer Donald zakázal vstup do USA občanov z EU mimo UK a Írska!
A hľa - už aj tam majú korunový vírus.... Takže tie jeho "opatrenia" sa akosi minuli účinkom.
Zrejme mu nešlo len o účinok.
Skôr chcel dať najavo, že vie čo je EÚ za pakáš.
(Presne v tom duchu, ako sa tu o sebe sami vyjadrujete.)
misoft
15.03.20,09:21
vcera mali otvorene, ale mali na tvarach rusky. aj tak som spoznal svoju susedu

netrep hluposti - cez rusko si ma nemohol spoznat
Dole predsa rúško si nemala... :D:D:D
bettylou
15.03.20,09:36
Británie izoluje na čtyři měsíce seniory a chystá až válečná opatření
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-velka-britanie-covid-19-narizeni-izolace-senior.A200314_215404_zahranicni_rko
Ale hlavná vec, že káčer Donald zakázal vstup do USA občanov z EU mimo UK a Írska!
A hľa - už aj tam majú korunový vírus.... Takže tie jeho "opatrenia" sa akosi minuli účinkom.
Zrejme mu nešlo len o účinok.
Skôr chcel dať najavo, že vie čo je EÚ za pakáš.
(Presne v tom duchu, ako sa tu o sebe sami vyjadrujete.)

a ty si občan čeho? máš normálne neovládateľné nutkanie šeckých usmerňovať a nadradzovať sa, čo si pod papučou doma?
pavol54
15.03.20,10:26
Krizovy stab prijal od 12.3 zatvorenie barov, voľnočasových zariadení a priestorov lyžiarskych stredísk, wellness centier, fitnescentier, zábavných parkov a aquaparkov. Nikde sa nepise ci budu zatvorene eroticke salony ?
záleží na veľkosti skupiny či to bude hromadná "masáž" alebo individuálna. Ak sa počíta aj nosová dierka ...
vcera mali otvorene, ale mali na tvarach rusky. aj tak som spoznal svoju susedu
Ako používajú rúšky fajčiari? však cigareta má filter
buchač
15.03.20,12:18
Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.

áno presne, chýba nám disciplína. A odvaha vyžadovať ju.


Ako to na Taiwane zvladli aj vďaka dátam z mobilov https://svet.sme.sk/c/22358119/ako-taiwan-zvladol-zabrzdit-koronavirus.html?ref=trz
Hehehe...teraz som dočítal. Povedal by som ale len jedno.
To čo dokážu na Taiwane (alebo inde) ešte neznamená, že to dokážeme aj u nás.
Technicky ešte možno ako tak, no našinec je nepoučiteľný...slovákom proste chýba to hlavné - disciplína.
Ona chýba jednotlivcom aj z iných národov. Pozerala som si tal. tlač, všade rovnaké. Systém, však sa nič nedeje.

Dáška...odvaha vyžadovať ? Tá by sa aj našla...lenže u koho ?
Kto by mal odvahu vyžadovať disciplínu v tých osadách ?...dobre, nie iba v osadách, ale aj inde.
V osadách zrušili na neurčitú dobu výjazd terénnych pracovníkov....Ravasz teraz prečo nie je múdry ?
Kto by mal vyžadovať tú disciplínu ? Policajti, vojaci...kuwa, keby bolo vyhlásené stanné právo, tak ani to by určitým jedincom nepomohlo.

Disciplína v ázijských štátoch sa vyvíjala po nie po pár rokoch, po pár desiatkach rokoch...tam ide o stáročia. Je síce pravda, že tá disciplína bola sprvoti vyžadovaná tvrdou rukou pána...ale výsledky sú teraz viditeľné.

korela...znova ti zopakujem ?
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.
misoft
15.03.20,13:26
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.
Lepšie by sa to dalo napísať aj takto:
U nás na to serie pár jedincov, v Taliansku na to neserie pár jedincov... ale v podstate - je to to isté :D:D:D
sito
15.03.20,13:47
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.


jar, jaro je tu! A nepríde ti to neetické? :D
misoft
15.03.20,17:52
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.

A čo my s tým teraz máme urobiť? Máme tiež chodiť na etiku?

Teba tuším už ten coronavirus dostal.
marjankaj
15.03.20,19:21
Máme v rodine prváčku.

Naviac v triede majú 29 žiačikov a z nich 28 chodí na náboženstvo a jedna na etiku.

A čo my s tým teraz máme urobiť? Máme tiež chodiť na etiku?

Teba tuším už ten coronavirus dostal.
Tá etika by sa vám zišla:cool: Nerobili by ste si z chudáčika srandu.:rolleyes:
misoft
15.03.20,19:25
Z ostatných - nie, ale pre neho sa urobí výnimka.

Zabudol som dodať - ešte aj pre ten "tŕň v päte" sa výnimka urobí.
pavol54
16.03.20,06:23
rozhodol som sa postaviť chliev pre ošípnú, keď mne môže celé leto smrdieť spálenina z grilovačky, tak tá sviňa si na ten smrad tiež musí zvyknúť. Susedovci si zase budú musieť zvyknúť na bio vôňu ošípanej
misoft
16.03.20,09:56
https://www.porada.sk/t321322-koronavirus-zatvorenie-maloobchodu-a-nariadenie-inventury.html#post3139654
:eek:
Zostáva mi rozum stáť!
Sused si v piatok cez e-shop objednal zariadenie do kuchyne, dovoz do predajne v blízkosti a osobné vyzdvihnutie.
Včera večer dostal SMS z e-shopu, aby si otvoril stránku e-shopu u svojho nákupu.
A tam vysvetlili - vzhľadom, že prevádzky budú zatvorené, tovar sa z ich skladu nevyskladní a neprevezie do predajne, jeho nákup je vedený ako prednostný na doručenie. Zároveň mu napísali, že nebudú ani realizovať doručenie kuriérom na inú adresu až do odvolania mimoriadneho stavu.
A ten "hore" sa chce teperiť k zákazníkovi a ešte peniaze preberať. Pritom sám nevie, či zákazník už nemá príznaky, alebo on sám nie je nakazený.
lujza.j
16.03.20,10:22
Palino...ja nemusim stavat len oprasim:Dale susedovcov hentakych nemam...ale ohnisko sa veru chystam....ale to dalakoó...nikomu čmudit s smrdzet nebudem:)
pavol54
16.03.20,10:27
Palino...ja nemusim stavat len oprasim:Dale susedovcov hentakych nemam...ale ohnisko sa veru chystam....ale to dalakoó...nikomu čmudit s smrdzet nebudem:)
dá sa prežiť, aj jedno aj druhé, ale niekedy sú hákliví ako kožka na citlivom mieste
pavol54
16.03.20,11:02
podľa hustoty premávky som si dnes pripadal ako v KĽDR
Kvaka
16.03.20,11:26
Mňa veľmi rozčúlilo itesco, ešte 9.3. som vytvorila objednávku, termín dodania bol na sobotu 14.3. Zmenili v piatok pravidlá, pôvodne dohodnutá platba kartou už cez systém neprešla, nové objednávky iba online, tak systém zrušil všetky objednávky, ktoré toto nemali. Že ich to veľmi mrzí, a že zľava na najbližší nákup 10€, to sa však nedá, už nemajú žiadne voľné termíny. Takže nemám doma veľa potrebných potravín, varím z mrazničky, raňajky bez jogurtu, ešteže múku na chlieb mám, ale syn nám zajtra všetko donesie.
Kvaka
16.03.20,11:28
Nič mi neoznámili doteraz, čakala som nervózna vyše 3 hodín, s pripraveným rúškom, aj rukavicami.
buchač
16.03.20,11:36
Nič mi neoznámili doteraz, čakala som nervózna vyše 3 hodín, s pripraveným rúškom, aj rukavicami.
...a to nemôžeš ísť do obchodu sama ? Nedá sa, nie je poblíž nejaký sklep, alebo iné - povedzme zdravotné problémy ?
Kvaka
16.03.20,11:53
Je viac dôvodov, prečo zatiaľ nepôjdem do obchodu. Ale to nie je podstatné, len som sa na niečo spoliehala a zlyhalo to, to ma nahnevalo, že neoznámili ani mailom, ani sms. Majú právo na zmenu pravidiel, samozrejme, ale mali dať aj možnosť prispôsobiť sa im, nie objednávku zrušiť. Takéto véééééééľmi nemám rada.
buchač
16.03.20,15:35
bettylou
16.03.20,19:07
Terezia13
16.03.20,19:22
buchač
16.03.20,22:11
korela...znova ti zopakujem ?
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.


"Až 120-tisíc ľudí prechádzalo ulicami hlavného mesta v pozdvihnutej nálade. V dave sa tlačili jeden na druhého, mnohí sa zdravili bozkami alebo sa delili o jedlo.

Z pohľadu zdravotníkov porušovali azda všetky odporúčania, ktoré majú zamedziť alebo aspoň spomaliť šírenie nákazy vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19.

Na jednom z najväčších futbalových štadiónov v Madride sa zase v rovnakom čase tlačilo viac ako šesťdesiattisíc fanúšikov.
https://svet.sme.sk/c/22359757/covid-19-spanieli-si-neodopreli-masovy-pochod-teraz-ich-kosi-koronavirus.html?ref=trz

Južanská mentalita...serú na všetko, len nie na zábavu.
pavol54
17.03.20,04:31
Mentalita sem mentalita tam, keby mal vírus dymovú alebo pachovú stopu, tak by sme si niektorí možno aj cvrkli.
Pamätám keď bola u nás slintačka a krívačka tak (ja o tom viem len z počutia lebo som nemohol prísť domov v októbri sme boli zo školy všetci doma, potom sme mali školské prázdniny na Vianoce a jarné takže som sa flákal ako sedemnásťročný cez Vianoce všade inde len nie doma.) Vraj vtedy do dediny behom dňa na všetkých vstupoch pribudli prejazdové vane s roztokom, pred maštaľami a vstupmi do družstiev boli tak isto a každý kto choval prasa musel mať za brankou domu nádobu s roztokom do ktorej musel vstúpiť. To bolo kvikotu hromadné zabíjačky mesiac pred vianocami Vraj to obmedzenie z večera do rána bolo brutálne a vtedajšia bezpečnosť sa nesrala s nikým. Je pravda že vtedy ich ľudia poslúchali na slovo.
Dnes prídem do obchodu, tovaru sa chytá kdekto, dostanem peniaze ktoré mal kde kto a rúška ma má zachrániť, po predajni chodí kde kto
pavol54
17.03.20,04:36
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
buchač
17.03.20,05:51
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Hehehe...daj ešte nejaký vtip, lebo toto proste nemôžeš myslieť vážne.
Žabinka
17.03.20,06:22
mňa prekvapila uvedomelosť a zodpovednosť Grékov..:) hlavné námestie aj najrušnejšia pešia zóna v Aténach sú poloprázdne.. za normálnych okolností sa tade treba predierať davom ľudí.. predpokladala som že túto situáciu budú brať s rezervou, ako tomu bolo koncom februára, keď som tam bola, ale už sú aj oni vystrašení..
https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/ellada/atiki/athina/hellenic-parliament.html
https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/ellada/atiki/athina/ermou-street-syntagma-square.html
jar88
17.03.20,06:32
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Hehehe...daj ešte nejaký vtip, lebo toto proste nemôžeš myslieť vážne.
A iný argument, ako to tvoje "hehehe" stále ešte nemáš?
jar88
17.03.20,06:36
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Sto krát bolo povedané a to aj oficiálne, že sa treba snažiť vyhnúť nákaze a aj ako.
Čo by si viac chcel?
Mária27
17.03.20,06:45
Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22359967/tri-dobre-spravy-zo-slovenska-a-z-ceska-o-boji-s-koronavirusom.html?ref=trz

môže čítať aj ten, kto nemá predplatné
pavol54
17.03.20,07:08
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Hehehe...daj ešte nejaký vtip, lebo toto proste nemôžeš myslieť vážne.
som si myslel že máš viac rozumu ale ty si len obyčajný namyslený arogantný hlupák ktorý sa rýpe do všetkého aj keď nemá čo povedať k veci.
pavol54
17.03.20,07:19
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Sto krát bolo povedané a to aj oficiálne, že sa treba snažiť vyhnúť nákaze a aj ako.
Čo by si viac chcel?
Vážim si prácu lekárov ale ten lekár čo nakazil pol personálu z oddelenia,lebo niečo zanedbal hovorí za všetko a veď absolvoval 6 ročný vzdelávací program ako sa chovať, takže ak obyčajným laikom to denne pripomínajú médiá ale ja zabúdam a čo neprečítam sa vyparí alebo sa v pamäti pozmení. Ale čo veď potencionálna možnosť nakazenia sa 40% obyvateľov je nič.
Ako pyrotechnik som sa zahrával pri každom zásahu so smrťou, ale VŹDY som si pred odchodom na zásah prečítal metodiku správania sa pyrotechnika a pre uložením náložky som sa pomodlil aby to dobre dopadlo. NEMUSEL SOM
Nandrolon
17.03.20,08:07
Potešili prázdne ulice a cesty. Ešte aj policajti skončili s fúkaním, asi tiež dezinfikujú :-))))))
jar88
17.03.20,08:23
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Sto krát bolo povedané a to aj oficiálne, že sa treba snažiť vyhnúť nákaze a aj ako.
Čo by si viac chcel?
Vážim si prácu lekárov ale ten lekár čo nakazil pol personálu z oddelenia,lebo niečo zanedbal hovorí za všetko a veď absolvoval 6 ročný vzdelávací program ako sa chovať, takže ak obyčajným laikom to denne pripomínajú médiá ale ja zabúdam a čo neprečítam sa vyparí alebo sa v pamäti pozmení. Ale čo veď potencionálna možnosť nakazenia sa 40% obyvateľov je nič.
Ako pyrotechnik som sa zahrával pri každom zásahu so smrťou, ale VŹDY som si pred odchodom na zásah prečítal metodiku správania sa pyrotechnika a pre uložením náložky som sa pomodlil aby to dobre dopadlo. NEMUSEL SOM
Myslím, že medzi tou prácou pyrotechnika a súčasným konaním bežného jedinca je "dosť", ale naozaj dosť veľký.
Pyrotechnik predsa vždy vie čo je trhavina, alebo akeho má byť vzhladu. Ja naozaj neviem, akeho vzhladu je infikovaný človek, alebo predmet.
Rád by som ťa videl (ako pyrotechnika) , ako by si konal, keby si vedel, ako sa chvajú trhaviny, ale nevedel by si či náhodou nieje trhavinou niektoré jablko, alebo zemiak, či čokoľvek iné, čo prišlo do styku s trhavinou.
jar88
17.03.20,08:25
Potešili prázdne ulice a cesty. Ešte aj policajti skončili s fúkaním, asi tiež dezinfikujú :-))))))
Ešte aj cesta na moravu je prázdna.
Treba to využiť, či?
pavol54
17.03.20,09:23
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Sto krát bolo povedané a to aj oficiálne, že sa treba snažiť vyhnúť nákaze a aj ako.
Čo by si viac chcel?
Vážim si prácu lekárov ale ten lekár čo nakazil pol personálu z oddelenia,lebo niečo zanedbal hovorí za všetko a veď absolvoval 6 ročný vzdelávací program ako sa chovať, takže ak obyčajným laikom to denne pripomínajú médiá ale ja zabúdam a čo neprečítam sa vyparí alebo sa v pamäti pozmení. Ale čo veď potencionálna možnosť nakazenia sa 40% obyvateľov je nič.
Ako pyrotechnik som sa zahrával pri každom zásahu so smrťou, ale VŹDY som si pred odchodom na zásah prečítal metodiku správania sa pyrotechnika a pre uložením náložky som sa pomodlil aby to dobre dopadlo. NEMUSEL SOM
Myslím, že medzi tou prácou pyrotechnika a súčasným konaním bežného jedinca je "dosť", ale naozaj dosť veľký.
Pyrotechnik predsa vždy vie čo je trhavina, alebo akeho má byť vzhladu. Ja naozaj neviem, akeho vzhladu je infikovaný človek, alebo predmet.
Rád by som ťa videl (ako pyrotechnika) , ako by si konal, keby si vedel, ako sa chvajú trhaviny, ale nevedel by si či náhodou nieje trhavinou niektoré jablko, alebo zemiak, či čokoľvek iné, čo prišlo do styku s trhavinou.
uvádzal som to ako príklad rizikovej práce. Inak ani ja som (aspoň si to myslím) nevidel človeka infikovaného Ale keby som bol lekár tak by som sa na to pozeral inak ako laik. Lekár nie je bežný jedinec ale profík.
jar88
17.03.20,09:44
Palinko, odborník Porady:
Výrus bez špeciálnych testov ani najlepší "profík" nezistí.
---------------------------------------
Myslel som si že osveta bola tu u nás dostatočná, ale pri tebe asi stále ešte nedostatočná.
pavol54
17.03.20,10:21
Palinko, odborník Porady:
Výrus bez špeciálnych testov ani najlepší "profík" nezistí.
---------------------------------------
Myslel som si že osveta bola tu u nás dostatočná, ale pri tebe asi stále ešte nedostatočná.
kto tu hovorí o testoch?
No schválne napíš prvé príznaky korona vírusu a odkaz na jeho relevantné odborné zdroje.
To že prejavom je suchý kašeľ a zvýšená teplota a 8 - 9 deň možný zápal pľúc. to má byť celá laická diagnostika ?
to už aby bola fronta pred labákom alebo sa to berie na ľahkú váhu
marjankaj
17.03.20,10:32
To že prejavom je suchý kašeľ a zvýšená teplota a 8 - 9 deň možný zápal pľúc. to má byť celá laická diagnostika ?

Pali ty musíš byť odborník. Ak s tým prídeš k lekárovi alebo nebodaj do nemocnice, tak ti hrozí pokuta 1659 €. A lekár ťa vyšetrí cez telefón, prípadne cez SMSku ak by si sa nedovolal.:---
pavol54
17.03.20,10:41
To že prejavom je suchý kašeľ a zvýšená teplota a 8 - 9 deň možný zápal pľúc. to má byť celá laická diagnostika ?

Pali ty musíš byť odborník. Ak s tým prídeš k lekárovi alebo nebodaj do nemocnice, tak ti hrozí pokuta 1659 €. A lekár ťa vyšetrí cez telefón, prípadne cez SMSku ak by si sa nedovolal.:---
Ved to je práve to zamestnanec povie že má stárý typ smrteľnej nemoci na 6 (soplík) zhodou okolností aj corona je na 6 písmen čo mu poviem nestresuj choď domov polež si. alebo nepovie nič a dnes to môže chytiť pred krčmou napr. ak sa zistí že mohol konať včas tak zaplatí 1659 ak to prežije, ale ak firma nevykoná kroky tak je za to pálka 20 000 a to má všetkých čo sa spotili pri práci a zakašlú poslať do karantény a hlásiť ako riziko? a zistí sa že to ič nie je tak je to planý poplach a zneužívanie pomoci. A teraz čo a niekto sa vyjadrí ako super mudrc.
BXLmiami
17.03.20,10:53
Rozčúlilo ma to neuveriteľne múdre dievčatko na aktualitách.Najsprostejší a najnezodpovednejší ľudia na svete sú novinári.
jar88
17.03.20,11:29
Palinko, odborník Porady:
Výrus bez špeciálnych testov ani najlepší "profík" nezistí.
---------------------------------------


Myslel som si že osveta bola tu u nás dostatočná, ale pri tebe asi stále ešte nedostatočná.


kto tu hovorí o testoch?
No schválne napíš prvé príznaky korona vírusu a odkaz na jeho relevantné odborné zdroje.
To že prejavom je suchý kašeľ a zvýšená teplota a 8 - 9 deň možný zápal pľúc. to má byť celá laická diagnostika ?
to už aby bola fronta pred labákom alebo sa to berie na ľahkú váhu
----------------------------------------------------------------------------------------------
jar88jar88
pavol54
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu

Ja (jar88) som ti nato napísal:
Sto krát bolo povedané a to aj oficiálne, že sa treba snažiť vyhnúť nákaze a aj ako.
Čo by si viac chcel?
-------------------------------------------------
Ty budeš na tom asi tak, ako spomenul buchač.
bettylou
17.03.20,11:35
Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22359967/tri-dobre-spravy-zo-slovenska-a-z-ceska-o-boji-s-koronavirusom.html?ref=trz

môže čítať aj ten, kto nemá predplatné

z článku: cit: "Firma, ktorá chystá liek, má dodávateľa zo Slovenska
Dodávateľom pre firmu Gilead Sciences, ktorá vyvinula možný liek na koronavírus remdesivir, je slovenská firma HighChem."

ORSR: aktuálny výpis
HighChem s.r.o.

Spoločníci:
Thermo Fisher Scientific Inc.
Third Avenue 168
Waltham, Massachusetts 024 51
Spojené štáty americké
(od: 27.06.2019)
Výška vkladu každého spoločníka:
Thermo Fisher Scientific Inc.
Vklad: 6 638,78 EUR ( peňažný vklad ) Splatené: 6 638,78 EUR
(od: 27.06.2019)
Štatutárny orgán:
konatelia
(od: 20.07.2019)
Petrus Thomas Adrianus van der Zande
Nieuwe molenweg 53
Halsteren 4661 SH
Holandské kráľovstvo
Vznik funkcie: 06.06.2019
(od: 27.06.2019)
Ralf Oliver Schlegel
Rockwinkeler Heerstr. 114
Bremen 283 55
Nemecká spolková republika
Vznik funkcie: 06.06.2019
(od: 20.07.2019)
Radosław Wawrzyniak
Seczkowa 94E
Varšava 03-986
Poľská republika
Vznik funkcie: 06.06.2019


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D neskutočne slovenská firma, Mistrík tam síce za americkú firmu bol, aj zložil 300 litrov - korún, nie eur, žiadna Čaputová však nikde v OR nefiguruje, ani v aktuálnom ani v úplnom registri. To še dá??

Redemsvir - pôvodne vyvinutý firmou Gilead Sciences na boj proti Ebole..
https://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=d844afc6-9c01-4213-ae91-36562d8bd69a
buchač
17.03.20,12:12
Ešte niečo pán vlastník tejto porady hrá bobríka mlčania, mohol v rámci prevencie proti hoaxom hodiť niečo oficiálne o korona a ako sa prenáša ako sa chrániť, preventívnych informácii nikdy nebolo dosť. že si to môžeme nájsť niekde nie argument proti ochoreniu
Hehehe...daj ešte nejaký vtip, lebo toto proste nemôžeš myslieť vážne.
som si myslel že máš viac rozumu ale ty si len obyčajný namyslený arogantný hlupák ktorý sa rýpe do všetkého aj keď nemá čo povedať k veci.
Si si istý, že si pochopil, čo som tým chcel povedať ???...teda okrem toho, že si môj príspevok vzal osobne a mám za to, že si v tom presvedčení, že sa vysmievam tebe.

Takže k veci samotnej.
Ty si fakt myslíš, že vlastník Porady by mal hodiť niečo oficiálne ?
...a povedz mi, že na kieho frasa ? Málo máš tých informácií, paniky a či hoaxov inde ? Nestačia ti tie témy na Porade, kde už také konanie existuje ?
To mám chápať tak, že z titulu vlastníctva Porady tie jeho prípadné informácie by boli relevantné ?
Nestačí ti, že poniektorí sú v tej karanténe už dávno...roky rokúce, zahrabaní v tých číslach ?...áno, myslím na účtovníkov.
Vlastník Porady by sa mal angažovať teraz, keď roky rokúce na svoju stránku pekne zvysoka serie...a toto ma rozosmialo.

Otázka znie kľudne aj inak.
PREČO si nevytvoril tému vyslovene zameranú na korona vírus TY ???
ČO ti bránilo...výbuch pyrotechniky v kope hnoja v tvojej obývačke ?
veronikasad
17.03.20,12:56
misoft
17.03.20,13:12
Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22359967/tri-dobre-spravy-zo-slovenska-a-z-ceska-o-boji-s-koronavirusom.html?ref=trz

môže čítať aj ten, kto nemá predplatné

z článku: cit: "Firma, ktorá chystá liek, má dodávateľa zo Slovenska
Dodávateľom pre firmu Gilead Sciences, ktorá vyvinula možný liek na koronavírus remdesivir, je slovenská firma HighChem."

---------------------]
Hele, asi takto - teraz je to US firma, lenže pred rokom to bola SLOVENSKÁ firma! A predal ju Mistrík Američanom!
Takže - poukazoval na slovenský pôvod firmy pred odpredajom Američanom. Niekto strelil capa? Čítaj aj do minulosti.
misoft
17.03.20,13:20
Vážim si prácu lekárov ale ten lekár čo nakazil pol personálu z oddelenia,lebo niečo zanedbal hovorí za všetko a veď absolvoval 6 ročný vzdelávací program ako sa chovať, takže ak obyčajným laikom to denne pripomínajú médiá ale ja zabúdam a čo neprečítam sa vyparí alebo sa v pamäti pozmení. Ale čo veď potencionálna možnosť nakazenia sa 40% obyvateľov je nič.
Ako pyrotechnik som sa zahrával pri každom zásahu so smrťou, ale VŹDY som si pred odchodom na zásah prečítal metodiku správania sa pyrotechnika a pre uložením náložky som sa pomodlil aby to dobre dopadlo. NEMUSEL SOM
U tohto lekára prevýšila túžba po peniazoch profesionalitu. A pokiaľ by sa to malo riešiť - mal by za to tvrdo pykať.





korela...znova ti zopakujem ?
Kým u nás na tú terajšiu disciplínu serie pár jedincov...nuž v Taliansku na to serie celý národ, nakoľko to majú v tej povahe.


"Až 120-tisíc ľudí prechádzalo ulicami hlavného mesta v pozdvihnutej nálade. V dave sa tlačili jeden na druhého, mnohí sa zdravili bozkami alebo sa delili o jedlo.

Z pohľadu zdravotníkov porušovali azda všetky odporúčania, ktoré majú zamedziť alebo aspoň spomaliť šírenie nákazy vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19.

Na jednom z najväčších futbalových štadiónov v Madride sa zase v rovnakom čase tlačilo viac ako šesťdesiattisíc fanúšikov.
https://svet.sme.sk/c/22359757/covid-19-spanieli-si-neodopreli-masovy-pochod-teraz-ich-kosi-koronavirus.html?ref=trz

Južanská mentalita...serú na všetko, len nie na zábavu.
Hmmmm.... to mi pripomína aj niektorých našich počernejších....
Jeden má soplík pod nosom, ale k lekárovi ide celá rozvetvená rodina, ale nie preto, aby sa vyšetrili, ale len preto, aby odprevadili "soplikára" k lekárovi. Samozrejme - čakáreň je ich plná.
misoft
17.03.20,13:24
Pali ty musíš byť odborník. Ak s tým prídeš k lekárovi alebo nebodaj do nemocnice, tak ti hrozí pokuta 1659 €. A lekár ťa vyšetrí cez telefón, prípadne cez SMSku ak by si sa nedovolal.:---

Hmmmm.... takže pokuta za to, že v rámci svojho zdravia a prípadnému zamedzeniu šírenia coronavírusu sa necháš vyšetriť? Nie je to trochu na hlavu?

Viď ten lekár, viď iní, ktorí prišli a NEPOVEDALI podstatné a koľko ľudí je teraz v karanténe - ĽUDÍ, KTORÍ TERAZ CHÝBAJÚ TAM KDE SÚ NAJVIAC POTREBNÍ.

Máš to asi pomýlené - je to naopak.

Inak - už sa vyskytli prípady - chvála Bohu nie u nás - že lekári dali ich do domácej karantény a TAM SKONALI na coronavírus!!! Chceš snáď, aby podobný scenár bol aj tu na Slovensku?
marjankaj
17.03.20,13:52
Pali ty musíš byť odborník. Ak s tým prídeš k lekárovi alebo nebodaj do nemocnice, tak ti hrozí pokuta 1659 €. A lekár ťa vyšetrí cez telefón, prípadne cez SMSku ak by si sa nedovolal.:---

Hmmmm.... takže pokuta za to, že v rámci svojho zdravia a prípadnému zamedzeniu šírenia coronavírusu sa necháš vyšetriť? Nie je to trochu na hlavu?

Viď ten lekár, viď iní, ktorí prišli a NEPOVEDALI podstatné a koľko ľudí je teraz v karanténe - ĽUDÍ, KTORÍ TERAZ CHÝBAJÚ TAM KDE SÚ NAJVIAC POTREBNÍ.

Máš to asi pomýlené - je to naopak.

Inak - už sa vyskytli prípady - chvála Bohu nie u nás - že lekári dali ich do domácej karantény a TAM SKONALI na coronavírus!!! Chceš snáď, aby podobný scenár bol aj tu na Slovensku?
A prečo teda odporúčajú, že namiesto návštevy lekára máš volať nejaké číslo? Ty si kvalifikovanejší ako ten lekár? Ty sa máš rozhodnúť, či máš vírus alebo ako? A ak sa rozhodneš zle, tak čakaj sankcie?
pavol54
17.03.20,13:59
Pali ty musíš byť odborník. Ak s tým prídeš k lekárovi alebo nebodaj do nemocnice, tak ti hrozí pokuta 1659 €. A lekár ťa vyšetrí cez telefón, prípadne cez SMSku ak by si sa nedovolal.:---

Hmmmm.... takže pokuta za to, že v rámci svojho zdravia a prípadnému zamedzeniu šírenia coronavírusu sa necháš vyšetriť? Nie je to trochu na hlavu?

Viď ten lekár, viď iní, ktorí prišli a NEPOVEDALI podstatné a koľko ľudí je teraz v karanténe - ĽUDÍ, KTORÍ TERAZ CHÝBAJÚ TAM KDE SÚ NAJVIAC POTREBNÍ.

Máš to asi pomýlené - je to naopak.

Inak - už sa vyskytli prípady - chvála Bohu nie u nás - že lekári dali ich do domácej karantény a TAM SKONALI na coronavírus!!! Chceš snáď, aby podobný scenár bol aj tu na Slovensku?
A prečo teda odporúčajú, že namiesto návštevy lekára máš volať nejaké číslo? Ty si kvalifikovanejší ako ten lekár? Ty sa máš rozhodnúť, či máš vírus alebo ako? A ak sa rozhodneš zle, tak čakaj sankcie?
No ja si myslím že rozhodne čakajú dôvod všeobecné ohrozenie. opakujem stačí aby som zamestnanca poslal domov kvôli obyčajnému prechladnutiu a po pár dňoch sa zistí že má koronu a ja ako podnikateľ som neprijatím opatrení ohrozil iných alebo mám poslať všetkých domov a kto to zapaltí podnikateľovi. Lebo ako poznám systém bude sa hľadať oprávnenosť zdravých zamestnancov byť doma
buchač
17.03.20,14:07
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="jar88"]Palinko, odborník Porady:
Výrus bez špeciálnych testov ani najlepší "profík" nezistí.
----
Ty budeš na tom asi tak, ako spomenul buchač.
Po prvé...výrus sa píše vírus.
Po druhé...ale ty si inakší výrus...tzv. SS88
Po tretie ... ty si yebnutý na hlavu...a to žiaden liek nevylieči.

Ako som spomenul ??? Láskavo na mňa nereaguj a ani neber do tej smradľvej vírusovej huby.
bettylou
17.03.20,14:57
Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22359967/tri-dobre-spravy-zo-slovenska-a-z-ceska-o-boji-s-koronavirusom.html?ref=trz

môže čítať aj ten, kto nemá predplatné

z článku: cit: "Firma, ktorá chystá liek, má dodávateľa zo Slovenska
Dodávateľom pre firmu Gilead Sciences, ktorá vyvinula možný liek na koronavírus remdesivir, je slovenská firma HighChem."

---------------------]
Hele, asi takto - teraz je to US firma, lenže pred rokom to bola SLOVENSKÁ firma! A predal ju Mistrík Američanom!
Takže - poukazoval na slovenský pôvod firmy pred odpredajom Američanom. Niekto strelil capa? Čítaj aj do minulosti.



Ta, maš pravdu...

firma HighChem nie je americká, ale americko-holandsko-nemecko-poľská...

Plus, v článku píšu, že sa vzdal v prospech Čaputovej, tak potom je vo firme Thermo Fisher Scientific. Ale nikde nefiguruje. Šak čítaj poriane or.

Aj ten názov HighChem též čisto slovenský... to len na okraj, lebo šak sme dáki slovenskí riťolezi ..:D
veronikasad
17.03.20,15:19
čakám na ďalšie správy z bojnickej nemocnice - minulú stredu som bola na kontrole na neurologii ...

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj07YjP1KHoAhXYCGMBHZWIDngQFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fdennikn.sk%2Fminuta%2F1805009%2F&usg=AOvVaw0JN_1DsVRDRrWOXB8nqmWd
vydýchla som si a určite nielen ja, testy boli negatívne ...
Mária27
17.03.20,16:03
[QUOTE="bettylou"][QUOTE="misoft"][QUOTE="bettylou"][QUOTE="Mária27"]Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom


firma HighChem nie je americká, ale americko-holandsko-nemecko-poľská...

Údaje z Obchodného registra spoločnosti HighChem s.r.o.
SídloLeškova 11, 811 04 Bratislava. Historické sídlo Čajakova 18, 811 05 Bratislava, J. Stanislava 35, 841 05 Bratislava.
Nie je to firma Slovákov, ale je slovenská.

Plus, v článku píšu, že sa vzdal v prospech Čaputovej, tak potom je vo firme Thermo Fisher Scientific. Ale nikde nefiguruje.
Vzdal sa kandidatúry, nie podielu vo firme.

Aj ten názov HighChem též čisto slovenský... to len na okraj, lebo šak sme dáki slovenskí riťolezi ..
Ešte sa dá pochopiť, keď ohovára ktosi iných. Ale prečo kydať na seba a zahrnúť tam aj všetkých nás?
kopretinka
17.03.20,16:26
Čo to tu trepete kraviny o tých 1700 eurách!!!
To je pokuta,ak nedodržíš lekárom nariadenú karanténu,
To nie je pokuta,ak prídeš k doktorovi alebo nepošleš domov niekoho so sopľom!!!
misoft
17.03.20,16:45
Ha! Čumím na TATRY (TA3) - Slováčisko má domčok v Rajke - robí v Pažravej nad Dunajom. Na Sk ho pustia (má SK občianstvo), ale domov sa už nedostane- bo nie je Maďar. Takže teraz čo? Buď robiť a domov sa nedostať, alebo nerobiť a byť "doma" a brať RD, PN, NV, alebo byť bez prachov..
Nechcem byť škodoradostný - ale jednoducho - sami so sebou teraz vybabrali.
marjankaj
17.03.20,16:47
Čo to tu trepete kraviny o tých 1700 eurách!!!
To je pokuta,ak nedodržíš lekárom nariadenú karanténu,
To nie je pokuta,ak prídeš k doktorovi alebo nepošleš domov niekoho so sopľom!!!
No asi si nepočula včera Pelegriniho. Lekár na Kramároch operoval a potom mu zistili vírus. Takže 27 zdravotníkov išlo do karantény. A keď lekára vyliečia, tak potom ho budú riešiť(tak povedal premiér). Možno dostane basu aj natvrdo.
kopretinka
17.03.20,16:58
Čo to tu trepete kraviny o tých 1700 eurách!!!
To je pokuta,ak nedodržíš lekárom nariadenú karanténu,
To nie je pokuta,ak prídeš k doktorovi alebo nepošleš domov niekoho so sopľom!!!
No asi si nepočula včera Pelegriniho. Lekár na Kramároch operoval a potom mu zistili vírus. Takže 27 zdravotníkov išlo do karantény. A keď lekára vyliečia, tak potom ho budú riešiť(tak povedal premiér). Možno dostane basu aj natvrdo.
Pelle hovoril niečo o tom,že dostane pokutu 1700 podnikatel,ktorý nepošle domov zamestnanca??
Pelle hovoril nieco o tom,že dostane pokutu pacient,čo pride k doktorovi??
Zase splietaš dokopy niečo,a zapletáš do toho aj mňa.
Ja som nepisala nič o hentom doktorovi,ja som reagovala na to,že tu o niečom zas trepete,
čo nie je tak,ako o tom píšete.
:(
Presne ako o Čaputovej,čítate,ale domýšľate si svoje,majiteľ firmy sa jej nevzdal v prospech Čaputovej,on sa vzdal svojej kandidatúry .
Lenže to by ste museli pri čitaní aj rozmýšľať.
misoft
17.03.20,17:03
Dnes som po štyroch dňoch musel doplniť "zásoby". Takže poznatky:
A) V T*** okrem pár položiek - mali všetko. Personál - rúška + rukavice - všetci bez výnimky! B) Kupujúci - okrem jedného nezodpovedného - všetci rúška (dokonca i Romuláni, ktorí nakupovali), držali si od seba odstupy, nepchali sa okolo regálov, ani pri kasách.
C) Trafika - veľká ceduľa "VSTUPUJTE PO JEDNOM" - bol som tam a vošli hneď dvaja za mnou, akože nič - predavačka (rúško a rukavice mala na sebe) ich poslala preč s poznámkou "Neviete čítať? Je tam napísané, že po jednom". Mimochodom - písmená veľké 15CM a upozornenie ešte zvýraznené červeným rámikom.
D) Iná skupina Romulánov však pred vchodom vypaľovala zobáky a bez rúšok. Ľudia ich obchádzali.

Ja som bol "vyzbrojený" home made 2vrstvovým rúškom a na paprčiach "módne" :D hygienické palčiaky. Vedel som čo potrebujem, používam ten skener, takže rovno do batohu, platím kartou bezkontakt. Za 10 minút som bol vonku.
kopretinka
17.03.20,17:08
Nebol si u nás?:D
marjankaj
17.03.20,17:16
Kopretinka, ty nečítaš, čo som napísal? Zase až tak veľa toho nebolo. Písal som o chirurgovi z Kramárov.
kopretinka
17.03.20,17:20
Kopretinka, ty nečítaš, čo som napísal? Zase až tak veľa toho nebolo. Písal som o chirurgovi z Kramárov.
A prečo si predtým citoval mňa? Ja som písala o tom,že podnikateľ nedostane pokutu,ak nepošle domov zamestnanca so sopľom.,lebo niekto to tam pisal.
marjankaj
17.03.20,17:24
Kopretinka, ty nečítaš, čo som napísal? Zase až tak veľa toho nebolo. Písal som o chirurgovi z Kramárov.
A prečo si predtým citoval mňa? Ja som písala o tom,že podnikateľ nedostane pokutu,ak nepošle domov zamestnanca so sopľom.,lebo niekto to tam pisal.
Lebo si písala, že píšeme blbosti o 1700 € a nikoho si necitovala. Tak teda preto. Ak som sa ťa tým neprávom dotkol, tak sa ti veľmi ospravedlňujem;)
kopretinka
17.03.20,17:26
Veľmi sa nemusiš,stačí trocha :D
pavol54
17.03.20,17:49
Čo to tu trepete kraviny o tých 1700 eurách!!!
To je pokuta,ak nedodržíš lekárom nariadenú karanténu,
To nie je pokuta,ak prídeš k doktorovi alebo nepošleš domov niekoho so sopľom!!!
No o tejto možnosti som písal ja ale ja veľmi dobre poznám z vlastnej praxe úradníkov čo sú schopní vymyslieť a zdôvodniť aby mali pred svojim čiarku za aktivitu. Takže by som mal predvídať a spústu iných hlúpostí.
bettylou
17.03.20,17:52
[QUOTE="bettylou"][QUOTE="misoft"][QUOTE="bettylou"][QUOTE="Mária27"]Tri dobré správy zo Slovenska a z Česka o boji s koronavírusom


firma HighChem nie je americká, ale americko-holandsko-nemecko-poľská...

Údaje z Obchodného registra spoločnosti HighChem s.r.o.
SídloLeškova 11, 811 04 Bratislava. Historické sídlo Čajakova 18, 811 05 Bratislava, J. Stanislava 35, 841 05 Bratislava.
Nie je to firma Slovákov, ale je slovenská.

Plus, v článku píšu, že sa vzdal v prospech Čaputovej, tak potom je vo firme Thermo Fisher Scientific. Ale nikde nefiguruje.
Vzdal sa kandidatúry, nie podielu vo firme.

Aj ten názov HighChem též čisto slovenský... to len na okraj, lebo šak sme dáki slovenskí riťolezi ..
Ešte sa dá pochopiť, keď ohovára ktosi iných. Ale prečo kydať na seba a zahrnúť tam aj všetkých nás?

A šak ja mám aj prezývku americkú "bettylou" :D
Česť výnimkám :), už ti je lepšie?

Plus, ten liek bol pôvodne vyvinutý proti ebole, tak to ma zaujalo, že jak majú tie vírusy k sebe blízko..
bjuty smis
17.03.20,18:01
:))
bettylou
17.03.20,18:02
[QUOTE="marjankaj"][QUOTE="kopretinka"]Čo to tu trepete kraviny o tých 1700 eurách!!!

Presne ako o Čaputovej,čítate,ale domýšľate si svoje,majiteľ firmy sa jej nevzdal v prospech Čaputovej,on sa vzdal svojej kandidatúry .
Lenže to by ste museli pri čitaní aj rozmýšľať.

No, je pravda, že som ten článok len preletela, ma totiž neskutočne rozčuľuje, keď si dakto slovenskú firmu nazve anglicky. Moje maslo, šak ja vyzerám ako debo, čo už. Dám nabudúce pozor. Dik.
misoft
17.03.20,18:04
Kopretinka, ty nečítaš, čo som napísal? Zase až tak veľa toho nebolo. Písal som o chirurgovi z Kramárov.
A nebola to náhodou "Sestrička z Kramárov"? :D:D:D
misoft
17.03.20,18:05
Ha! Čumím na TATRY (TA3) - Slováčisko má domčok v Rajke - robí v Pažravej nad Dunajom. Na Sk ho pustia (má SK občianstvo), ale domov sa už nedostane- bo nie je Maďar. Takže teraz čo? Buď robiť a domov sa nedostať, alebo nerobiť a byť "doma" a brať RD, PN, NV, alebo byť bez prachov..
Nechcem byť škodoradostný - ale jednoducho - sami so sebou teraz vybabrali.
Tak to konečne vyriešili, ale im to trvalo. Je 30km pásmo, kde tieto striktné opatrenia majú výnimku.
marjankaj
17.03.20,18:07
Veľmi sa nemusiš,stačí trocha :D
A keby som napísal "hlboko", tak by si tiež napísala, že stačí "trocha"?:---
bettylou
17.03.20,18:45
Dáša_
17.03.20,19:53
korela
17.03.20,20:17
Mňa veľmi rozčúlilo itesco, ešte 9.3. som vytvorila objednávku, termín dodania bol na sobotu 14.3. Zmenili v piatok pravidlá, pôvodne dohodnutá platba kartou už cez systém neprešla, nové objednávky iba online, tak systém zrušil všetky objednávky, ktoré toto nemali. Že ich to veľmi mrzí, a že zľava na najbližší nákup 10€, to sa však nedá, už nemajú žiadne voľné termíny. Takže nemám doma veľa potrebných potravín, varím z mrazničky, raňajky bez jogurtu, ešteže múku na chlieb mám, ale syn nám zajtra všetko donesie.
Stačilo trochu ohľaduplnosti.

Milí zákazníci,
kvôli veľkému počtu objednávok, chýbajúcemu personálu a meškaniu dodávok
od dodávateľov sa vopred ospravedlňujeme aj za meškanie vašich objednávok.
PLATBA NA DOBIERKU - momentálne NIE je možná!
OBJEDNÁVKY, KTORÉ BOLI VYTVORENÉ NA DOBIERKU DO 17. 3. 2020 A NEBOLI EŠTE DORUČENÉ,
BUDÚ ZMENENÉ NA STAV: ČAKÁ NA PLATBU A ODOSIELANÉ BUDÚ PO PRIJATÍ PLATBY ZA OBJEDNÁVKU !
BUDETE INFORMOVANÝ EMAILOM.
Robíme maximum čo sa dá.
Ďakujeme.
Kvaka
17.03.20,21:13
Moja objednávka nebola zmenená, bola zrušená, ani tam nebolo takéto vysvetlenie, synovi povedali, že nič sa nedá s tým robiť, tak nerozumiem.
Prihlásila som sa, že či sa niečo zmenilo, stále tam je pri mojom poslednom nákupe toto:
SO
14
MAR
Objednávka zrušená

prechodná

Medzi: 17:00 - 19:00

Číslo nákupného zoznamu:
veronikasad
18.03.20,05:22
Potesilo, Mestský urad v Prievidzi zriadil pre osoby so zdravotným postihnutím a dôchodcov nad 65 rokov donášku potravin a liekov v suvislosti s opatreniami na zamedzenie sirenia koronavirusu..
bettylou
18.03.20,05:32
U nás je donáška liekov pre seniorov z našej lekárne zriadená už vyše roka.
pavol54
18.03.20,06:28
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
jar88
18.03.20,07:08
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
Ty si to nebodaj naozaj myslíš.
------------------------------------------
Normálne mysliacemu je už dávno jasné, že Kočner nieje jediný na Slovensku.
Sú ich tu desiatky. No a samozrejme, že k tomu svojmu podnikaniu potrebujú aj svojich miestnych sudcov, daňovákov, policajtov, exekútorov a iných úradníčkov.
-------------------------------------------------------------------
Jankovská (ako príklad) je predsa z Trenčína a určite poznáš prípad pána Janíčka.
Tých "sudcov" sú stovky.
Už si sa niekedy zamyslel nad tým, prečo sa ešte neohradili (tí slušní sudcovia) a naopak spoločne držia bobríka mlčanlivosti?
Kvaka
18.03.20,07:43
V ČR zadržali pomôcky. https://www.aktuality.sk/clanok/774039/ceski-colnici-objavili-v-sklade-statisice-respiratorov-mierili-do-zahranicia/

Minister vnútra Jan Hamáček na Twitteri potvrdil, že išlo o zásah polície proti špekulantom s rúškami. Na jeho podnet hajtman spolu s políciou, v súlade s krízovým zákonom, zadržali takmer 700.000 rúšok od firmy, ktorá ich mala dodať zdravotníkom, ale v poslednej chvíli sa snažila zvyšovať cenu.

Aký je náš krízový zákon???? U nás, ak som dobre rozumela, ŠHR kupovali podľa zákona o verejnom obstarávaní (podľa ktorého by mal štát nakupovať optimálne), lenže dovtedy sa ponuky vyhodnocovali, kým bola cena za pomôcky už oveľa vyššia. Tu bol zákon o VO proti štátu. My nemôžeme to, čo v ČR?
marjankaj
18.03.20,08:01
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
Ty si to nebodaj naozaj myslíš.
------------------------------------------
Normálne mysliacemu je už dávno jasné, že Kočner nieje jediný na Slovensku.
Sú ich tu desiatky.
To máš pravdu. Kočnerovi pomohol hlavne bývalý prezident Kováč. A takých na Slovensku nie je až tak veľa. Možno niekde u arabov.
jar88
18.03.20,08:26
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
Ty si to nebodaj naozaj myslíš.
------------------------------------------
Normálne mysliacemu je už dávno jasné, že Kočner nieje jediný na Slovensku.
Sú ich tu desiatky.
To máš pravdu. Kočnerovi pomohol hlavne bývalý prezident Kováč. A takých na Slovensku nie je až tak veľa. Možno niekde u arabov.
Zas jeden "rozumný" postreh.
A tiež tu nieje veľa podnikateľov s bachorom, ako má Kočner.
Jeden ho má väčší a iný ho má aj menší.
-------------------------------------------------------
Tak sa ťa pýtam, aký je v tom rozdiel?
Čo na tom záleží, že tým ostatným nepomohol Kováč, alebo že nemajú banďúro, ako kočner?
BXLmiami
18.03.20,08:36
Teda statočne som to dočítala ale fakt neviem kto komu a čo vlastne hovorí.:-)
marjankaj
18.03.20,08:42
Tak sa ťa pýtam, aký je v tom rozdiel?
Čo na tom záleží, že tým ostatným nepomohol Kováč, alebo že nemajú banďúro, ako kočner?
Za všetko môže cárska polícia v Rusku. Keby nenechali Lenina vystreliť z Aurory, tak svet by vyzeral úplne inak.
pavol54
18.03.20,08:48
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
Ty si to nebodaj naozaj myslíš.
------------------------------------------
Normálne mysliacemu je už dávno jasné, že Kočner nieje jediný na Slovensku.
Sú ich tu desiatky. No a samozrejme, že k tomu svojmu podnikaniu potrebujú aj svojich miestnych sudcov, daňovákov, policajtov, exekútorov a iných úradníčkov.
-------------------------------------------------------------------
Jankovská (ako príklad) je predsa z Trenčína a určite poznáš prípad pána Janíčka.
Tých "sudcov" sú stovky.
Už si sa niekedy zamyslel nad tým, prečo sa ešte neohradili (tí slušní sudcovia) a naopak spoločne držia bobríka mlčanlivosti?
ty si nepochopil že kde nieje žalobca, nie je sudca, Tak menuj sudcov z iných okresov okrem tých zavretých ak nie sú tak sú potom všetci čistí ako vodička z bystrinky
jar88
18.03.20,09:16
Tak sa ťa pýtam, aký je v tom rozdiel?
Čo na tom záleží, že tým ostatným nepomohol Kováč, alebo že nemajú banďúro, ako kočner?
Za všetko môže cárska polícia v Rusku. Keby nenechali Lenina vystreliť z Aurory, tak svet by vyzeral úplne inak.

Keby bolo keby, tak by tu nikto nepísal, že v ORSR máme zapísanú nejakú americkú sro. :---
------------------------------------
Som zvedavý, aké keby tu budete zas vypisovať, až bude nejaká americká spoločnosť patentovať liek na ničenie vírusov.
Samozrejme, že to bude patentovať v USA, ako americký patent.
jar88
18.03.20,09:19
Potešilo ma, že len v Bratislave sú skorumpovaní sudcovia.
Ty si to nebodaj naozaj myslíš.
------------------------------------------
Normálne mysliacemu je už dávno jasné, že Kočner nieje jediný na Slovensku.
Sú ich tu desiatky. No a samozrejme, že k tomu svojmu podnikaniu potrebujú aj svojich miestnych sudcov, daňovákov, policajtov, exekútorov a iných úradníčkov.
-------------------------------------------------------------------
Jankovská (ako príklad) je predsa z Trenčína a určite poznáš prípad pána Janíčka.
Tých "sudcov" sú stovky.
Už si sa niekedy zamyslel nad tým, prečo sa ešte neohradili (tí slušní sudcovia) a naopak spoločne držia bobríka mlčanlivosti?
ty si nepochopil že kde nieje žalobca, nie je sudca, Tak menuj sudcov z iných okresov okrem tých zavretých ak nie sú tak sú potom všetci čistí ako vodička z bystrinky

Ak by boli čistí, tak by sa asi ohradili, či?
bjuty smis
18.03.20,10:01
o tom , kolko sudcov z iných okresov bolo dotera zavretých, ste rozhodli vy pri volbách
a ked kiska povedal, že fico vybudoval mafiánský štát, tak je najhorší prezident...

nová vláda zverejnená
a matelko má aj sis...naštastie nie kolár
vyzerá to naozaj parádne...
uvidíte, zachvílu to nebudú len bratislavskí sudcovia....
buchač
18.03.20,10:19
o tom , kolko sudcov z iných okresov bolo dotera zavretých, ste rozhodli vy pri volbách
a ked kiska povedal, že fico vybudoval mafiánský štát, tak je najhorší prezident...

nová vláda zverejnená
a matelko má aj sis...naštastie nie kolár
vyzerá to naozaj parádne...
uvidíte, zachvílu to nebudú len bratislavskí sudcovia....
Kiska toho už nahovoril až do het....a áno, je to najhorší doterajší prezident v histórii Slovenska. Zdôrazňujem...NAJHORŠÍ !!!
Poznámka - tým rozhodne neobhajujem Fica, to len aby jasno bolo.

Nič neuvidíme...to by museli dať do ťurmy pomaly celý sudcovský stav. Zdôrazňujem...CELÝ !!!
Poznámka - skoro každý berie. Len ak je niekto nenažratý, nuž dobre mu tak.
Snáď ale nechceš tvrdiť, že Kočner mal podchytených všetkých...to by bolo už poriadne psycho....také tvrdenia nechajme tupelám s Tupiek, NČ, Aktualít.
BXLmiami
18.03.20,10:23
No,mne osobne vadí,že rezort spravodlivosti dostane Kiska.Krok vedľa.
lujza.j
18.03.20,10:29
Nova vlada zverejnena...vyzera to naozaj paradne....toto ako naozaj?!vazne myslis:eek:
bjuty smis
18.03.20,10:35
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton
bjuty smis
18.03.20,10:41
Nova vlada zverejnena...vyzera to naozaj paradne....toto ako naozaj?!vazne myslis:eek:
úplne....
ale chápem, že vás to pekne .se...smeje.")
korela
18.03.20,10:54
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton
Stiahni si už beľmo z očí, vrcholový štátnik aby v zahraničí predstavoval seba ako obeť? Nájdeš ešte niekoho iného okrem neho?
A s tým Ficom sa tiež zastav už iba kvôli objektivite, ak začneš spomínať ostatných, potom v pohode operuj aj ním.
Ty asi nebudeš Lovák.
korela
18.03.20,10:55
Ja som si ešte nové zloženie vlády ani neprečítala. Nepustí ma skúsenosť.
korela
18.03.20,10:56
Prosím vás, ako dezinfikujete nákup po príchode domov? Čím?
korela
18.03.20,10:57
No,mne osobne vadí,že rezort spravodlivosti dostane Kiska.Krok vedľa.
Aký začiatok, taký ...
Kvaka
18.03.20,11:14
Ja som včerajší nákup, čo syn doviezol, dala do "domčeka", kde je zima, postojí tam podľa obalov, papierové som dala dnu už dnes, ovocie a zeleninu detto, plasty tam nechám 3 dni, beriem podľa potreby, utriem vlhčenou dezinfekčnou utierkou. Po 4 dňoch všetko uložím dnu. Dve kurence som večer naporcovala a dala zamraziť.
bjuty smis
18.03.20,11:22
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton
Stiahni si už beľmo z očí, vrcholový štátnik aby v zahraničí predstavoval seba ako obeť? Nájdeš ešte niekoho iného okrem neho?
A s tým Ficom sa tiež zastav už iba kvôli objektivite, ak začneš spomínať ostatných, potom v pohode operuj aj ním.
Ty asi nebudeš Lovák.

aký štátnik ?
ja vyberám z kováča, schustera, gašpaoviča a kisku..
kiska samozrejme bol obeť ficovho besnenia za to, že ho v podstate on - zničil..
aké beľmo ?? o svojom píšeš ...
lujza.j
18.03.20,11:23
....to,ze nemam mega prehnany optimizmus....neznamena,ze ma to serie....co sa budem nervovat....nezmenim to.....ja som bola volit ...iba tak...urcite nie,ze som niekomu uverila....netvrdim,ze je to ok....ale je to moja vec.....uz som to tu pisala....bud sa volili stari lupeznici....alebo novi....takze vlastne šuma fuk...
Ja si velmi dobre pamatam....dva roky vlády iveta,rišo a spol....
Volila som aj teraz borisa a je mi u prdele ci si niekto mysli,ze nie som normalna:D:---
BXLmiami
18.03.20,11:48
Nova vlada zverejnena...vyzera to naozaj paradne....toto ako naozaj?!vazne myslis:eek:
úplne....
ale chápem, že vás to pekne .se...smeje.")
Ak to patrilo mne,tak nes.... len som rozčarovaná.Myslela som si naivne,že sa aj Kiska dovyšetruje.Nuž ale zrejme teraz bude on náš človek.Naozaj okatá zmena.
Ako dovetok a na vysvetlenie-platí prezumpcia neviny,ale po prebehnutom procese a potom ako tvrdil že zubára nepozná,čo bola do neba volajúca lož pretože ich mamy boli kamarátky,mu jednoducho neverím.Médiá neinformujú o jeho rodine-napr.brat s ktorým podnikal a zachytila som-neviem to-že si nechal podnikanie v Čechách a brat sa nepohodol s bankami.Rada by som si to prečítala,ale nestranné médiá o tom nejako neinformujú-nech má možnosť očistiť si meno,ja mu to želám.Ale teda ked ide mať rezort spravodlivosti kto mu to prosím ťa bude veriť?No nikto.V záujme jeho je,aby nemal na rezort spravodlivosti dosah.
buchač
18.03.20,11:49
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton
Kuwa fix...to do každého príspevku musíš spomenúť..." Fico vám..."...???
Komu ? Mne, Lui, Jožkovi, Ferkovi...???

To ja/my môžeme povedať, že tebe Maťko totálne pomiatol hlavu.
-------------------------
Kiska po Kováčovi najlepší prezident ?
Toto fakt myslíš vážne ? Ale že fakt úplne vážne ?
-------------------------
Takže ešte raz ?
Skoro každý sudca berie...tak isto, ako aj lekári.
A je úplne, že akou formou...niekde obálka a inde povedzme protislužba.
-------------------------
Chuja do lokálnych starostov a ich prezliekanie kabátov...hentí veľa vodičky nenamútia.
Ale horšie je, ako to robia vrcholoví "politici" ...Beblavý už 4x preskočil, Mihál zo 3x...kurvy na chodníku sú čestnejšie ako hentí.
buchač
18.03.20,12:00
Toto som napísal pred viac ako týždňom..



Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.



Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami...;) Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....:D :D :D
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...

Takže ? ;)

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.
[/QUOTE]

No nemal som pravdu ?
Príprava na COVID v Amerike...nákup zbraní z jasného dôvodu .

https://www.youtube.com/watch?v=GCFNB1sKFKQ&feature=youtu.be
korela
18.03.20,12:21
Od čtvrtka mezi 10 a 12 hodinou mohou nakupovat v obchodech pouze lidé nad 65 let. Má to chránit seniory před nákazou. Ostatní lidé mají nakupovat jindy.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-vlada-mimoradne-jednani-hamacek-rousky.A200318_082655_domaci_kop
korela
18.03.20,12:54
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton

Jednu tebou opisovanú tvár tiež poznám, ale smerák nikdy nebol, stále ho počujem, ako sa vyjadruje k súčas. problémom. Nikomu neprekážalo jeho prepieranie aj v STV ohľadom poľ. revíra, koľko vydal za svojho pôsobenia staveb. povolení pre niekoľko veľkých obchodov a bánk, a stále šplhá vyššie a vyššie najprv cez komunálnu ...
DÚ, KDH, DS a SDK............... ANO, DS, KDH, SDKÚ a SMK ...............ANO, DS, SDKÚ, SMK, SZS za poslanca ....
pavol54
18.03.20,12:58
Nova vlada zverejnena...vyzera to naozaj paradne....toto ako naozaj?!vazne myslis:eek:
úplne....
ale chápem, že vás to pekne .se...smeje.")
Ak to patrilo mne,tak nes.... len som rozčarovaná.Myslela som si naivne,že sa aj Kiska dovyšetruje.Nuž ale zrejme teraz bude on náš človek.Naozaj okatá zmena.
Ako dovetok a na vysvetlenie-platí prezumpcia neviny,ale po prebehnutom procese a potom ako tvrdil že zubára nepozná,čo bola do neba volajúca lož pretože ich mamy boli kamarátky,mu jednoducho neverím.Médiá neinformujú o jeho rodine-napr.brat s ktorým podnikal a zachytila som-neviem to-že si nechal podnikanie v Čechách a brat sa nepohodol s bankami.Rada by som si to prečítala,ale nestranné médiá o tom nejako neinformujú-nech má možnosť očistiť si meno,ja mu to želám.Ale teda ked ide mať rezort spravodlivosti kto mu to prosím ťa bude veriť?No nikto.V záujme jeho je,aby nemal na rezort spravodlivosti dosah.
minule som písal že prvá obeť ktorá podľahla korone bola threma a druhou obeťou ktorá jej podľahne bude spravodlivosť. Od 29.2. o threme ani ťuk, cieľ bol splnený.
bjuty smis
18.03.20,13:03
zdôraznuj si kolko chceš, je to tvoj názor,,,ja hovorím, že bol po kováčovi najlepší
že vám fico vygumoval hlavy vaša vec
skoro každý bere...ked sa v takom okruhu pohyhuješ...ja hovorím, že vačšina nebere..

kočnar mal podchytených tých, ktorých potreboval pri svojích ekonomických podvodoch..
lenže takéhoto lokálneho kočnera má každý okres....každé mesto
a často priamo starosta a smerácki funkcionári
až ma napína, ked v správach vidím tie tlsté starostovské papule, čo 15 rokov mali v správach titulku starosta za smer a teraz - nezávislí..

nehovoriac, že sú aj silnejší ako kočner....zo súkromného poschodia hotel hilton
Kuwa fix...to do každého príspevku musíš spomenúť..." Fico vám..."...???
Komu ? Mne, Lui, Jožkovi, Ferkovi...???

To ja/my môžeme povedať, že tebe Maťko totálne pomiatol hlavu.
-------------------------
Kiska po Kováčovi najlepší prezident ?
Toto fakt myslíš vážne ? Ale že fakt úplne vážne ?
-------------------------
Takže ešte raz ?
Skoro každý sudca berie...tak isto, ako aj lekári.
A je úplne, že akou formou...niekde obálka a inde povedzme protislužba.
-------------------------
Chuja do lokálnych starostov a ich prezliekanie kabátov...hentí veľa vodičky nenamútia.
Ale horšie je, ako to robia vrcholoví "politici" ...Beblavý už 4x preskočil, Mihál zo 3x...kurvy na chodníku sú čestnejšie ako hentí.
nie do každého, iba kam patrí
povedať do môžte kubko, ale pravda to nebude....mne žiadny politik hlavu nepopletie...
ja na pasienky ani pre karafiat na mdž nechodím....politikom sa totiž nemá veriť, oni sa majú kontrolovať
áno, kiska 2, najlepší....s obrovským náskokom ..

beblabý v politike už ani nieje, ...mihál je proste nenahraditelný...on má totiž v hlave, nevidel si ?
bjuty smis
18.03.20,13:09
Nova vlada zverejnena...vyzera to naozaj paradne....toto ako naozaj?!vazne myslis:eek:
úplne....
ale chápem, že vás to pekne .se...smeje.")
Ak to patrilo mne,tak nes.... len som rozčarovaná.Myslela som si naivne,že sa aj Kiska dovyšetruje.Nuž ale zrejme teraz bude on náš človek.Naozaj okatá zmena.
Ako dovetok a na vysvetlenie-platí prezumpcia neviny,ale po prebehnutom procese a potom ako tvrdil že zubára nepozná,čo bola do neba volajúca lož pretože ich mamy boli kamarátky,mu jednoducho neverím.Médiá neinformujú o jeho rodine-napr.brat s ktorým podnikal a zachytila som-neviem to-že si nechal podnikanie v Čechách a brat sa nepohodol s bankami.Rada by som si to prečítala,ale nestranné médiá o tom nejako neinformujú-nech má možnosť očistiť si meno,ja mu to želám.Ale teda ked ide mať rezort spravodlivosti kto mu to prosím ťa bude veriť?No nikto.V záujme jeho je,aby nemal na rezort spravodlivosti dosah.

naozaj nechcem o kiskovi a ficovi, o novej vláde som začal
vy so len toho však chytáte

tak naposledy, kisku vyšetrovalo FICO x rokov, zneužíval políciu aj daňový úrad a velké h.

výsledok ? ako 1. na slovensku je obvinený v tých daňových otázkach
pozemok ? kokainový kotletov sudca radačovský ho označil za poškodeného ( dúfam, že si to pavol už doštudoval a nazačne mi zas nadávať )

stále máš problém s mediami...nie su nestranné :)
však si teda čítajte dalej aeronet a hlavné správy a ako vravíš pravdu najdeš uprostred...



idem vertikutátorovať,takže asi tak.....kisku ani zločinca fica už v tejto súvislosti nebudem komentovať
máte právo na váš pomýlený názor :)
jar88
18.03.20,13:09
Toto som napísal pred viac ako týždňom..



Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.



Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami...;) Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....:D :D :D
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...

Takže ? ;)

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.


No nemal som pravdu ?
Príprava na COVID v Amerike...nákup zbraní z jasného dôvodu .

https://www.youtube.com/watch?v=GCFNB1sKFKQ&feature=youtu.be[/QUOTE]


Toto som napísal pred viac ako týždňom..



Minulý týždeň v Blave poniektoré regále prázdne...včul ich vezmú útokom.
V Prahe oveľa skôr. Kuriér rohlik.cz, že ťahal hneď prvý deň 50 tašiek na 5. posch. , možno väčšia rodina, ...ja to neodsudzujem, nech sa každý zariadi po svojom, niekto má v špajzi zo záhrady malý zelovoc v pivnici.



Šak bratia češi (fujtajbl, že bratia) boli vždy pred nami...;) Čiže sú pred nami aj v tom, že sú viac drbnutí....:D :D :D
Veď odkiaľ je to príslovie.."Co je doma, to se počíta"...?
No néééé...najprv sa narobí na záhrade a potom vyhodí ?
Šak jasné, že zakonzervuje.

Američania ? Nesranduj...nechcel by som zažiť ten nápor na obchody, paniku a následné rabovanie....tam by šlo už o život, šak to yebnutý "národ"...

Takže ? ;)

Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov.


No nemal som pravdu ?
Príprava na COVID v Amerike...nákup zbraní z jasného dôvodu .

https://www.youtube.com/watch?v=GCFNB1sKFKQ&feature=youtu.be[/QUOTE]
Vraj nákup zbraní z jasného dôvodu.
No že daj ten podľa teba (podla tvojho názoru).

Nebude to akosi inak, ako si práve ty predpovedal?
https://www.youtube.com/watch?v=Om-Ym3qCVz0
korela
18.03.20,13:45
Ja som včerajší nákup, čo syn doviezol, dala do "domčeka", kde je zima, postojí tam podľa obalov, papierové som dala dnu už dnes, ovocie a zeleninu detto, plasty tam nechám 3 dni, beriem podľa potreby, utriem vlhčenou dezinfekčnou utierkou. Po 4 dňoch všetko uložím dnu. Dve kurence som večer naporcovala a dala zamraziť.
Skúšala som niečo zistiť cez google, nejako sa o tom neiformuje.
Kvaka, tak predsa niekto, to máš celú procedúru rozpracovanú. Dobre.
Tiež sme mali taký dobrý chlad vonku, ale stavba sa vedľa zbúrala a prišli sme o toto miesto. Aj jablká sa tam dali skladovať až po veľké mrazy.
Ja som papierové vysprejovala ešte prednákazovým Dettolom,aj povrch niektorých balení. Nemám však dobrý pocit z týchto nákupov.
Kvaka
18.03.20,14:04
buchač
18.03.20,14:04
Vraj nákup zbraní z jasného dôvodu.
No že daj ten podľa teba (podla tvojho názoru).

Nebude to akosi inak, ako si práve ty predpovedal?


Mimoriadne odpoviem.
ALE je zjavné, že si nepochopil súvislosti medzi príspevkami...inak by si nedával sprosté otázky.

Napísal som :
" Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov. "

To video ukazuje nákup zbraní na osobnú ochranu a aj majetku, lebo jeden nikdy nevie, čo sa môže prihodiť.
Nandrolon
18.03.20,15:06
Tu sa ešte furt rieši politika? Táto téma mi už dosť uniká, lebo keď som videl tých "kandidátov na ministrov", tak chorých v ústavoch tiež neriešim. Tá Remišová, Matovič, neškodné detiská. Kočner by si Remišovú kúpil za 1 stretnutie a pár desiatok tisíc eur, ak by mal šancu. Veď tej vidno na tvári, aká je neúplatná :-))))))))))))))))))
Na Jankovskú sa bude v budúcich voľbách pozerať popri Remiške ako na čestnú osobu.
:-))))))
Všetko bude riadiť Sulík, to som vedel už dávno, stačil by mu na to iba prechod do parlamentu.
Matovič má Sulíka ako za svojho otca a mentora a tak je to vzhľadom na Matovičovu výbavu aj správne. Ani sa mu nečudujem, nakoľko nikto kompetentnejší ako Sulík tam momentálne nie je na riadenie štátu. Takže ho považujem ako za predsedu vlády, čo aj po praktickej stránke bude.
Ako sa hovorí, "medzi slepými aj jednooký kráľom"...
Až teraz uvidíme, že tie odvážne Sulíkove "reči" v Bruseli boli iba reči bezvýznamného europoslanca z východného bloku, teraz sa Bruselu neodváži v ničom vzdorovať, a možno je to aj v takejto konštelácii iba dobre.
jar88
18.03.20,15:09
Vraj nákup zbraní z jasného dôvodu.
No že daj ten podľa teba (podla tvojho názoru).

Nebude to akosi inak, ako si práve ty predpovedal?


Mimoriadne odpoviem.
ALE je zjavné, že si nepochopil súvislosti medzi príspevkami...inak by si nedával sprosté otázky.

Napísal som :
" Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov. "

To video ukazuje nákup zbraní na osobnú ochranu a aj majetku, lebo jeden nikdy nevie, čo sa môže prihodiť.
Ako vždý aj teraz si úplne mimo.
Veľa američanov si túto epidémiu spája s každým, kto im nejako pripomína číňana.
Zbrane nakupujú hlavne číňania.
---------------------------------------------
Nejaké nepokoje (či dokonca rabovačky) v USA nijako nehrozia. USA má na rozdiel od nás naozaj profesionálnu políciu a aj armádu. Čosi ako národnú gardu, ale nie podľa predstáv ĽSNS - Kotlebovcov.
Nandrolon
18.03.20,15:23
Vidím, že si ako jednoduchý dedinčan, ktorému keď detiská budú vyvážať hnoj z kravína, tak bude ich otec v krčme tvrdiť, že je to najlepšia, najčistotnejšia a najzáslužnejšia práca na svete.
Je mi z Teba do smiechu, v podstate si chudobný a osamotený človek. Tú celú ameriku si môžeš strčiť niekde. V živote by som tam žiť nechcel, hoci tam mám desaťročia aj rodinu a aj známych, ktorí sa tu už nevrátia, možno tak umrieť :-))))))))
jar88
18.03.20,15:57
Výroba rúšok.
Nákup linky za 150 000 dolárov
Inštalácia 14 dní
Produkcia 100 000 kusov za deň
https://www.youtube.com/watch?v=1x0FpbyprXI
Pelegrini pritom minie 30 až 50 000 OOO €
Za také peniaze mohol vybaviť takouto linkou každú nemocnicu a možno aj každé obvodné stredisko.
https://www.youtube.com/watch?v=VhFke--99cQ

https://www.youtube.com/watch?v=GYyxAbHNDkE

Pelegrini nám nakecáva, že rúško je veľký problém.
Vraj ich nieje kde zadovážiť a tak treba nakúpiť hlavne cez určené sro.-čky a predsa, keď ide o zdravie, peniaze nehrajú žiadnu rolu.
Bude to drahé - no a?
Nandrolon
18.03.20,16:08
Výroba rúšok.
Nákup linky za 150 000 dolárov
Inštalácia 14 dní
Produkcia 100 000 kusov za deň
https://www.youtube.com/watch?v=1x0FpbyprXI
Pelegrini pritom minie 30 až 50 000 OOO €
Za také peniaze mohol vybaviť takouto linkou každú nemocnicu a možno aj každé obvodné stredisko.
https://www.youtube.com/watch?v=VhFke--99cQ
A čo tak výroba cca 5 000 000 denne, štát to stojí 0,00 eur, Podnikateľia v textilnom priemysle majú tržby z látok, gúm.
Záťaž pre obyvateľstvo max. 30. min. denne na občana /počítam tých grambľavých s dochodenou iba 4. triedou./
Ale keďže BIO matky šijú aj 50 denne, tak tí "štvrtáci" by ani nemuseli šiť.
Lenže: ľudia ako JARSS iba naťahujú ruky a poukazujú na Ameriku :-)))))))))))))
Nech jeho detiská naposielanú pre celú JEHO A SVOJU rodinu. Ale tipujem, že oni svoje ani šiť nebudú, max. niekde ukradnú a pošlú dedkovi v SR. Samozrejme, súrodenci, nech sa postarajú...
Lebo ruky ĽAVÉ, ukradnúť SA DÁ, tak padá otázka "NAČO"?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))
Ja to stále hovorím, všetko je v ľuďoch. A keď vidím teraz tých hajzľov v každej firme, ktorým sa detiská dosraté až za ušami vracajú zo zahraničia, ale rodičia chodia normálne pracovať, nakoľko by im ušli úplatky a aj normálny plný plat /lebo PN nie je plný plat/, a chodia do práce.... Dostať to od nich, tak by som bol rád, keby sa nakazila aspoň do 3. pokolenia celá ich rodina.
Je nejaké anonymné nahlasovanie? Lebo v piatok by som pár ľudí nahlásil. Od lekárov na Kysuciach, po manažérov. Nech ich preveria, prípadne doložím údaje.
Keď príde lekár z ODCH z lyžovačky v Taliansku a na druhý deň ordinuje, to by malo fakt niektorých zaujímať...
buchač
18.03.20,16:30
Vraj nákup zbraní z jasného dôvodu.
No že daj ten podľa teba (podla tvojho názoru).

Nebude to akosi inak, ako si práve ty predpovedal?


Mimoriadne odpoviem.
ALE je zjavné, že si nepochopil súvislosti medzi príspevkami...inak by si nedával sprosté otázky.

Napísal som :
" Osobne si myslím, že hentá nákupná horúčka je aj v podstate pochopiteľná, no aj tak je to na hlavu.
Ale tvrdím, že v USA by pri vyšších počtoch nakazených a mŕtvych vzali (hlavne) černosi obchody doslova útokom, prípadným rabovaním...plus zvýšenie počtu iných trestných činov. "

To video ukazuje nákup zbraní na osobnú ochranu a aj majetku, lebo jeden nikdy nevie, čo sa môže prihodiť.
Ako vždý aj teraz si úplne mimo.
Veľa američanov si túto epidémiu spája s každým, kto im nejako pripomína číňana.
Zbrane nakupujú hlavne číňania.
---------------------------------------------
Nejaké nepokoje (či dokonca rabovačky) v USA nijako nehrozia. USA má na rozdiel od nás naozaj profesionálnu políciu a aj armádu. Čosi ako národnú gardu, ale nie podľa predstáv ĽSNS - Kotlebovcov.

Tak z tohoto si asi urobím screen.
Čas ukáže, čo situácia prinesie....hranice medzi Kanadou a USA sú už uzatvorené.
Fakt si dilino, škoda sa tebou zaoberať...hlavne, že " ty si v obraze".
-------------------------------------------
Profesionálna polícia v USA po živelnej pohrome v New Orleanse.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=nepokoje+new+orleans+katrina
Nandrolon
18.03.20,16:36
Čuduješ sa, veď tu písal, že nemá ani zbrojný preukaz. Podľa mňa by tú svoju SSHH /ak ešte bude žiť/ v kritickej situácii kľudne použil ako "živý štít".
buchač
18.03.20,16:46
Čuduješ sa, veď tu písal, že nemá ani zbrojný preukaz. Podľa mňa by tú svoju SSHH /ak ešte bude žiť/ v kritickej situácii kľudne použil ako "živý štít".

...s laikmi ako je SS88 sa na odbornú tému nebavím.

Aj Pali je odborník, dokonca má vysokú školu....no nejak má niekedy problém pochopiť text, respektíve myšlienku samotnú.

Bodliak nie je žiaden odborník, on je len chujko manažerik...síce hodnotí o 106, ale problematike nerozumie, nakoľko sa diskusie nezúčastňuje. Holt, v hlave má betón, vajcá má plné...tak čo s takých chujom ? Šak nech sa odbavuje.
Nandrolon
18.03.20,16:54
Ad Podliak: spí on vôbec? Podľa mňa je na drogách, takže za chvíľu tu bude kľud, len vydržať.
jar88
18.03.20,17:08
Čuduješ sa, veď tu písal, že nemá ani zbrojný preukaz. Podľa mňa by tú svoju SSHH /ak ešte bude žiť/ v kritickej situácii kľudne použil ako "živý štít".

...s laikmi ako je SS88 sa na odbornú tému nebavím.

Aj Pali je odborník, dokonca má vysokú školu....no nejak má niekedy problém pochopiť text, respektíve myšlienku samotnú.

Bodliak nie je žiaden odborník, on je len chujko manažerik...síce hodnotí o 106, ale problematike nerozumie, nakoľko sa diskusie nezúčastňuje. Holt, v hlave má betón, vajcá má plné...tak čo s takých chujom ? Šak nech sa odbavuje.
Ako to tak vidím, zas vám došli argumenty a tak ste spustili svojej debilite stavidlo.
-------------------------
Dilinobuch je akorát tak odborník na predpotopnú ľudovú armádu
a ten druhý dilino z lazov je odborník na poháňanie ženičiek v učtarni.
Nandrolon
18.03.20,17:13
Aké argumenty? Však slobodne debatujeme. Aj ty debatuješ, akurát sám so sebou na porade...
A ináč - čo, už si ten dom, nad ktorým si sa tu ako 61-ročný rozplýval "svojimi vlastnými rukami" postavil? Alebo to bol vtedy len taký "geriatrický melancholicko-retardovaný nápad pred núteným predajom tvojho pôvodného, zrejme zdedeného domu so 4 plynovými kotlami a 2 "ostrými" dobermanmi???
:-)))))))))))))
misoft
18.03.20,17:13
......................Aj Pali je odborník, dokonca má vysokú školu....no nejak má niekedy problém pochopiť text, respektíve myšlienku samotnú.........................................
Pravda, pravda.... vysokú školu "života", ibaže ten "diplom" akosi stratiť platnosť....
kukučka
18.03.20,17:29
A teraz si skúste predstaviť, že by nastala situácia a pri nej potrebný pobyt v protileteckom kryte, kto by s vami, tu diskutujúcimi pánmi, vydržal? Radšej by som ostala na povrchu. Naozaj sa ani trochu nehanbíte?
jar88
18.03.20,17:30
......................Aj Pali je odborník, dokonca má vysokú školu....no nejak má niekedy problém pochopiť text, respektíve myšlienku samotnú.........................................
Pravda, pravda.... vysokú školu "života", ibaže ten "diplom" akosi stratiť platnosť....
Ale neblbnite už.
Veď už aj tí raketčíci priznali, že nikdy žiadna hrozba nebola.
Že si ju len vymysleli a že si len užívajú privilegované postavenie.
(S platom 60€ mesačne.)
https://www.youtube.com/watch?v=LpgwjBrc0lQ
buchač
18.03.20,17:33
Aké argumenty? Však slobodne debatujeme. Aj ty debatuješ, akurát sám so sebou na porade...
A ináč - čo, už si ten dom, nad ktorým si sa tu ako 61-ročný rozplýval "svojimi vlastnými rukami" postavil? Alebo to bol vtedy len taký "geriatrický melancholicko-retardovaný nápad pred núteným predajom tvojho pôvodného, zrejme zdedeného domu so 4 plynovými kotlami a 2 "ostrými" dobermanmi???
:-)))))))))))))

Zabudol si na to, že ako prepadol strážnicu, stráž spútali, pokradli s partiou zbrane so strelivom a následne sa chceli prestrieľať cez hranicu...

Júúúúj...vtedy som sa tak nasmiaáááál...až do het.
jar88
18.03.20,17:37
A teraz si skúste predstaviť, že by nastala situácia nej potrebný pobyt v protileteckom kryte, kto by s vami, tu diskutujúcimi pánmi, vydržal? Radšej by som ostala na povrchu. Naozaj sa ani trochu nehanbíte?
A na tie rúška nepovieš nič?
https://www.youtube.com/watch?v=_WZeqQewOk4

Asi technicky veľmi zložité zariadenie, či?
---------------------------------------------------------
Jáj, zabudol som, tu je problém aj s doneseným nákupom.
Som zvedavý, čo budeš písať, až zatvoria aj nákupné centrá.
misoft
18.03.20,17:38
A teraz si skúste predstaviť, že by nastala situácia a pri nej potrebný pobyt v protileteckom kryte, kto by s vami, tu diskutujúcimi pánmi, vydržal? Radšej by som ostala na povrchu. Naozaj sa ani trochu nehanbíte?
Monopoly by to vyriešili....:---:---:---
buchač
18.03.20,17:42
A teraz si skúste predstaviť, že by nastala situácia a pri nej potrebný pobyt v protileteckom kryte, kto by s vami, tu diskutujúcimi pánmi, vydržal? Radšej by som ostala na povrchu. Naozaj sa ani trochu nehanbíte?
My by sme Ťa nepustili...

SS88 by dostal po hube, aby bol ticho...a bodliak by dostal poriadnu nakladačku, aby mu nebolo smutno.

...a ty by si nám potom mohla čítať niečo od Planietu o zdravej výžive...a my by sme popritom chrúmali atomkekse. ;)
Nandrolon
18.03.20,17:43
A teraz si skúste predstaviť, že by nastala situácia a pri nej potrebný pobyt v protileteckom kryte, kto by s vami, tu diskutujúcimi pánmi, vydržal? Radšej by som ostala na povrchu. Naozaj sa ani trochu nehanbíte?
Ak by už mala verejnosť ostať vo vojenskom "protileteckom kryte", tak zrejme my zdraví, vojaci v zálohe by sme operovali na povrchu a s Vami by tam boli rôzni indisponovaní ako Matovič s Viskupičom so svojimi diagnózami :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))
misoft
18.03.20,17:49
My by sme Ťa nepustili...

SS88 by dostal po hube, aby bol ticho...a bodliak by dostal poriadnu nakladačku, aby mu nebolo smutno.

...a ty by si nám potom mohla čítať niečo od Planietu o zdravej výžive...a my by sme popritom chrúmali atomkekse. ;)
Nem, nem, nem... buchy žiadne po hube, ani nakladačka - postaviť ich ku kľuke FVZ... aby sme mali čistý ľuft :D:D:D
Nandrolon
18.03.20,18:09
Jar88 - celé roky tu razíš postoj, že nikto sa o nás nepostará, sme všetci sprostí, majú sa ubrať štátu výdavky a kompetencie, najviac právomocí a aj peňazí ponechať ľuďom.
Takže:
aké stanovisko by si zaujal, keby naša vláda vydala rozhodnutie, že každý človek si má "po vlastnej osi" zabezpečiť pre seba, svoje deti a svoju rodinu rúška. A samozrejme, bez rúšok zákaz vychádzať na verejnosť /čo sa stalo v niektorých mestách v ČR/.
Prečo mám taký blbý pocit, že najviac ľudia ako ty, čo tu volajú po samostatnosti, po obmedzení štátnych výdavkov, po "ponechaní kompetencií ľuďom" v čo najväčšej miere, že by práve najviac ŠTEKALI A BOLI ZHROZENÍ?
Veď vy iba štekáte, ale naťahujete ruky štátu so slovami DAJ, ZABEZPEČ, DOTUJ a podobne.
Úplne sa mi tvoje príspevky vymykajú z toho, čo tu od teba čítam celú dobu.
Ale stále platí, v najväčších sračkách spoznáš skutočnú tvár /charakter/ človeka.
misoft
18.03.20,18:15
Aké stanovisko by potom zaujal?
No logicky... zase by štekal, že štát sa nestará....
bjuty smis
18.03.20,18:16
Ty kokzo, brat do papule deti oponenta, ked neviem argumentovat....
Nandrolon
18.03.20,18:17
Prečo "najväčší hrdinovia" ako ty, tu naraz BOJUJÚ za rúška.
Však si ich zabezpečte, keď neviete bez nich žiť a neotravuj ostatných.
Ja byť premiérom, tak nedám ani 5 eur za žiadne rúška a jednoducho nariadim, aby si ich každý zabezpečil za svoje.
A keď už sme pri tvojich hrdinských príspevkov z minulosti o samostatnosti, sebestačnosti. Mne by vôbec nevadilo, ak by sme sa nakazili úplne všetci a to myslím úplne doslovne.
Však nech ukážu svoje správanie doterajší hrdinovia.
Pri prvom príznaku by volali svojho úplatného lekára, ale ten by ich poslal akurát do riti.
Nandrolon
18.03.20,18:19
Ty kokzo, brat do papule deti oponenta, ked neviem argumentovat....
Akého oponenta? Nie som si vedomý. Ale ak nemyslíš oponenta ale kkta, ktorý si naše rodiny berie do huby na raňajky obed večeru, tak to mi vôbec nevadí.
bjuty smis
18.03.20,19:09
Ked uz bez toho nevies komunikovat, tak nakladaj jemu....ked zacne oponent, ani ja nie som svaty, ale urazat deti, rodicov...nezabudnete ani na dedov, co su x rokov v zemi...
misoft
18.03.20,19:11
mimotemy - hoši, hoši.... dr*nite si toho osmičkového do Ignore... a potom len čakajte, ak ho niekto bude citovať, aby ste náhodou videli, čo za "múdrosť" zase vypotil.

Jednoducho a vulgárne povedané - SERTE NA NEHO (v dnešnej dobe ale účinnejšie KAŠLITE NA NEHO :---)
Nandrolon
18.03.20,19:12
Ked uz bez toho nevies komunikovat, tak nakladaj jemu....ked zacne oponent, ani ja nie som svaty, ale urazat deti, rodicov...nezabudnete ani na dedov, co su x rokov v zemi...
Veď mu to napíš, nech nás neuráža, potom mu to nebudeme 100 násobne vracať, teda aspoň ja.
Niekedy by som mal rád pamäť v prdeli, ako niektorí tu na porade. O koľko by som mal jednoduhší život aj v súkromí, ale hlavne v práci.
Teraz sa mi tie tisíce ľudí držia v hlave ako hajzlíci a aj keby neviem čo sa stalo, tak ich pozícia sa nezmení.
Je to fakt niekedy prekliatie, pamätať si každú blbosť od "začiatku sveta"...
misoft
18.03.20,19:14
Nandy - nepomôže to. On potom zníži frekvenciou prispievania z 2-5 minút na 30 sekúnd (kratšie sa už nedá :D).
bjuty smis
18.03.20,19:36
Tak..to je ono...ale nie deti, rodicia.....patricne...sice bez argumentov..ale jadrno
A ked budes mat cas, tak si pozri tu debatu...ja som na to reagoval, ty 5 hviezdiciek...bavime sa verejne ..drz sa toho, podrazak..
5 hviezdicek, co ma pri debate zaroven farizejsky obsieralo na sutaku...

A doplnim paranoikom, co si myslia,ze tu niekto striehne na ich absenciu:)))
To si naozaj na tych lazoch myslite, ze z roboty soferujem s notbookom na volante ??
Alebo si moj zmysel zivota :))))
90 % debilin tu ignorujem...
bjuty smis
18.03.20,19:57
Nie, nie som...preto to sám pisem
Ale najdi mi prispevok, kde urazem deti, rodicov, dedov...

A to ostatne ti radsej nekomentujem...
Terezia13
18.03.20,20:43
zmena vítaná
Nandrolon
19.03.20,04:30
Tá pyskplachta je perfektná :-)))))))))
Dáša_
19.03.20,06:43
na zamyslenie
Dáša_
19.03.20,07:55
na zamyslenie

K textu by som možno ešte pridala niečo aj o genetických modifikáciach, ked si už chceme vyberať aj to, ako budú vyzerať naše deti. No dobre, viem, nie u nás, v Číne



https://youtu.be/gG7oEmuVrH0
pavol54
19.03.20,08:54
na zamyslenie

K textu by som možno ešte pridala niečo aj o genetických modifikáciach, ked si už chceme vyberať aj to, ako budú vyzerať naše deti. No dobre, viem, nie u nás, v Číne



https://youtu.be/gG7oEmuVrH0
každý živý organizmus hoci aj vytvorený umelým zásahom človeka môže v nepozorovanej chvíli zmutovať. a to smerom ktorý si ani len nevieme predstaviť. A potom čo? čo nám povedia naši potomkovia?
ako príklad uvediem nejedná sa o genetickú modifikáciu ale riadené kríženie
kukurica sa vyhľadá otcovská rada a materská rada a riadeným opelením dosiahneme vlastnosti ich "detí" avšak tieto keď sa sami následne množia tak prvý rok získame ich deti podobné ale rok po roku sa to mení a napríklad pre šiestom samovoľnom množení sa nám podarilo dosiahnuť kukuričné steblá 20cm ale aj trojmetrové a niektoré zase mali šúľky bez zrna a pod. Tak nech mi niekto ešte rozpráva a neškodnosti genetického kríženia
bjuty smis
19.03.20,09:02
tak isto tom máš u ľudí... eugenika...
alebo pozri na osadníkov
Dáša_
19.03.20,09:29
mmch, kupujem tovar v čecchách. Platila som faktúru niekedy začiatkom minulého týždna a druhu dnes. cca rovnaká suma 10t českých. A rozdiel v nákupe v moj prospech skoro 50€. Normalne som to musela 2x skontrolovať a až ked som si to potvrdila na stranke NBS som uverila.

Len teda, nedokážem domyslieť, čo včetko to bude znamenať. Dovoz z čiech zlacnie, horšie to bude z vývozom tam, ked je platba dohodnuta v ceských korunách.

Ostatne meny som zatial nepozerala
BXLmiami
19.03.20,09:33
No,rozhodne sa nasledujuceho pol roka nebudeme po žiadnej stránke nudiť.Pobavila ma česká tlač-Kto nešije neni Čech :-)
Nandrolon
19.03.20,09:43
Česká pošta zadarmo zasiela zásielky ľudí, ak si posielajú rúška. Treba priesvitný sáčok s nalepenou adresou. Zase sú v predu.
korela
19.03.20,12:59
Práve včera som v jednom rozhovore spomenula, že všetko na Zemi potrebuje svoj priestor pre život, veľa plôch sa zahusťuje, pristavuje, vzdialenosti aj medzi ľudskými obydliami sa čoraz viac zmenšujú.
Desiatky rokov sme si užívali najmä z jednej strany v mojom ponímaní "nadštandard", ten skončil a tak s budúcimi majiteľmi si budeme pomaly dýchať na krk. Je po slobode. Žiadne voľné rozhovory.
Všetci sme si vedomí, že príroda prišla o svoj pokoj už dávno, my "pamätníci" máme na čo aspoň spomínať na rozdiel od mladších ročníkov.

A večer ..., no, neskutočné a že tak rýchlo!
https://www.mondofox.it/2020/03/16/cinghiali-delfini-natura-riprende-spazi-italia-coronavirus/

https://www.nonsoloanimali.com/tutti-fermi-e-la-natura-si-risveglia-a-venezia-pesci-nelle-acque-pulite-della-laguna-e-altri-animali/


https://www.lettoquotidiano.it/corona-virus-cala-inquinamento-su-tutto-nord-italia/47560/



https://www.google.com/search?q=venezia%20pesce%20canale&tbm=isch&safe=active&safe=active&tbs=qdr%3Aw&hl=sk&ved=0CAIQpwVqFwoTCLjTrJv6pOgCFQAAAAAdAAAAABAC&biw=1280&bih=689#imgrc=__KQ8xfUp1rejM
korela
19.03.20,13:03
babka - ježibabka
19.03.20,13:45
Pred chvíľou skypová správa od syna z Moravy: K...., 15:36
Ja robim z domu teraz a sefova mi po Dase poslala rusky.
K....., 15:37
Moj doktor je nakazeny a je to stryco a svagor mojich kolegov co s nimi sedavam., Ale ze s nim boli naposledy 7-meho a citia sa dobre
K...... 15:38
Cela polyklinika je teraz koli tomu zavreta
babka - ježibabka
19.03.20,13:49
Mám sa na čo tešiť. Najhoršie je to, že je tam dlhá inkubačná doba. Keby bola tri dni, tak je to iné. Podchytí sa to hneď.
misoft
19.03.20,14:42
korela
19.03.20,14:45
Napadla mi Gretchen, je nejako teraz aktívna?
korela
19.03.20,14:49
https://www.facebook.com/martina.bettoni.9/videos/pcb.1799656913504640/10157063530621485/?type=3&theater&ifg=1
Vidieť v Benátkach čistú vodu... to sa nestáva.
Vidia až dno, prišli rybky, prázdne kanály, návrat labutí a hniezdenie. Ona je číra, číra. A mesto voňavé.
jar88
19.03.20,16:02
na zamyslenie

K textu by som možno ešte pridala niečo aj o genetických modifikáciach, ked si už chceme vyberať aj to, ako budú vyzerať naše deti. No dobre, viem, nie u nás, v Číne



https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

Aj tu je dosť zaujímavých informácií.
Hlavne v 18:40 minúte.
https://www.youtube.com/watch?v=GL7YEA7lrss
Terezia13
19.03.20,17:09
misoft
19.03.20,19:51
Napadla mi Gretchen, je nejako teraz aktívna?
Ak máš na mysli tú onú Trúbeľovú (či ako sa to volá a píše) - tak tá si to pochvaľuje a ďakuje za ten korunový vírus....
Na druhej strane ju však štve, že sa o nej teraz akosi nepíše.....
bettylou
20.03.20,05:45
misoft
20.03.20,10:25
Aspoň že sú to celkom šumné Thajčanky.
misoft
20.03.20,12:12
To už je dávno...
To aj ten "počasie" je rozumnejší - je to len chválenkár a vyrývač...
Nandrolon
20.03.20,12:34
To už je dávno...
To aj ten "počasie" je rozumnejší - je to len chválenkár a vyrývač...
Možno je to v skutočnosti jeden a ten istý.
aleaiactaest
20.03.20,13:09
Mám nehnutelnosť, ktorú prenajímam obchodníkovy. Ten je ale odcestovaný a poštu v rámci prevádzky preberá jeho známa, ktorá ju následne preposiela mne. Náhodou som zistil , že v nehnutelnosti netečie voda, tak som sa opýtal pani či tam nieje nejaká pošta. Bola - žltý lístok - pošta na pošte. Stihol som ju vyzdvihnúť skôr než bola poslaná naspäť k odosielatelovy. Nedoplatok na vodu 14euro. Preto mi z prevádzky odinštalovali hodiny. Po telefonickom rozhovore s operátorom vodárni som zistil, že opäťovné naištalovanie stojí 100euro. Potom som zistil, že neodinštalovali jedny hodiny, ale dvoje. Takže kvôli 14euro, poplatok 200euro!!!. Inak v pohode je to už zaplatené. Len ta absurdita. A pytal som sa prećo teda nepočkali kam sa ponáhlali, ved poštu na pošte som prebral vćas, ich argumentom bolo, že posielali viacej výziev..
veronikasad
20.03.20,14:06
Juraj, aky mas problém s uctovnickami? Tie maju teraz ine starosti ako riesit vase žabomyšie vojny
kukučka
20.03.20,14:16
Buď rád, že vám účtovníčky za vaše vzájomné vulgarizmy nedávajú zaslúžené mínusky. Skúšam to občas s vami, ale to je hrach na stenu. Povedz buchy, je tu ešte niekto, s kým si nebojoval? A duški jak papagáj pricupká za tebou s posmeškami. Zavrieť vás všetkých spolu a tam si to vybavte, nie na porade.
PS.
Je tu možnosť dávať mínusky? Je, tak čo s tým majú účtovníčky?
buchač
20.03.20,14:43
bettylou
20.03.20,14:47
Aspoň že sú to celkom šumné Thajčanky.

šumni Thajci :D aj šikovní
babka - ježibabka
20.03.20,15:25
Chlapcom chýba pieskovisko a kýblik s lopatkou. Lapia pri počítači a handrkujú sa o slovíčka. Čo s nimi. Buchymu chýbajú hríby a tým ostatným neviem čo, aké majú záujmy a boli by v kľude.
korela
20.03.20,15:29
Koho by zaujímalo zloženie obyvateľstva v Prahe. Nemá niekto BA?
http://www.nasepraha.cz/zpravy-45/je-nas-v-praze-1-324-milionu-pribyli-cizinci
babka - ježibabka
20.03.20,16:22
Práve som dostala cez Skype: Dnes na bratislavskom letisku pristál vládny špeciál, ktorý priviezol dar komunistickej Číny Slovenskej republike. Išlo o milión rúšok a stotisíc automatických testerov. Ďakujem Vám priatelia a osobitne odo mňa, ďakujem Vám súdruhovia. Východ veru sme! A na východ sme sa úspešne obrátili.
Číňania od nás nechcú nič! Chcú, aby sme si prečítali, čo napísali na krabic, v ktorých sú tie nám veľmi potrebné materiály!
Posolstvo je napísané aj v anglickom jazyku:
1. Pomoc Slovensku v spoločnom boji proti epidémii.
2. Pre spoločnú budúcnosť.

Ešte raz, ďakujeme.
Katy a R
20.03.20,16:30
bodliak
20.03.20,16:43
Si vulgárny, poukazujem na to.
Aj tu ?

Aj na šúťaku, aj v príspevkoch. Všade.

--> A môžete mi príspevok zmazať znova, aj 5-tykrát, buchač je vulgárny.
bjuty smis
20.03.20,17:32
Co to tu zas vyvadzate...
Tu je povinne s tebou suhlasir ??
A hulvat z lazov to tu hned zacne zaplavovat vulagarizmami..
Myslíš seba? Však už si sa presťahoval zo svojho rodiska do BA :-))))))))


Co to tu zas vyvadzate...
Tu je povinne s tebou suhlasir ??
A hulvat z lazov to tu hned zacne zaplavovat vulagarizmami..
Myslíš seba? Však už si sa presťahoval zo svojho rodiska do BA :-))))))))

A co ze dnes tak slusne ? Ani jeden vulgarizmus na mna ??
Nandrolon
20.03.20,17:40
Ja nezačínam. Daj prvý a uvidíš čo sa bude diať.
buchač
20.03.20,17:47
Chlapcom chýba pieskovisko a kýblik s lopatkou. Lapia pri počítači a handrkujú sa o slovíčka. Čo s nimi. Buchymu chýbajú hríby a tým ostatným neviem čo, aké majú záujmy a boli by v kľude.
Čiastočne sa mýliš...;)

Les mám, čoby kameňom dohodil...je síce pravda, že huby ešte nerastú (teda aspoň nie hríby)...https://www.nahuby.sk/
ALE ja mám aj dieľňu, takže o zábavu je postarané.
Pár púzdier na nože na zákazku som už ušil, aj kabely pre moje dievky dokončil...
Na dokončenie čaká pár nožov...a včul na stole koža, ktorú zdobím.

Takže nuda sa nejak nechytá...a pri tej robote musím byť kľudný, lebo inak jeden chybný krok a môžem začať odznova (hodiny práce v čudu).
bjuty smis
20.03.20,18:32
???
Daj prvy ??
Kedy som ti ja zacal nadavat ???
Tebe som ani nenadaval, ....len nemas argumenty a nechas sa vyprovokovat..
A potom tu takto vypadas
bettylou
20.03.20,18:33
Buchi, šak sa z nich neposer!
babka - ježibabka
20.03.20,19:21
Dnes 20:33bettyloubettylou:-))Pochváliť
Buchi, šak sa z nich neposer! ........Ale pekne čuč a pracuj v dielni a nechodz na piések ket tam nemáš čo robyt
misoft
20.03.20,20:09
Práve som dostala cez Skype: Dnes na bratislavskom letisku pristál vládny špeciál, ktorý priviezol dar komunistickej Číny Slovenskej republike. Išlo o milión rúšok a stotisíc automatických testerov. Ďakujem Vám priatelia a osobitne odo mňa, ďakujem Vám súdruhovia. Východ veru sme! A na východ sme sa úspešne obrátili.
Číňania od nás nechcú nič! Chcú, aby sme si prečítali, čo napísali na krabic, v ktorých sú tie nám veľmi potrebné materiály!
Posolstvo je napísané aj v anglickom jazyku:
1. Pomoc Slovensku v spoločnom boji proti epidémii.
2. Pre spoločnú budúcnosť.

Ešte raz, ďakujeme.
Oli - on pristál už včera :D. Skype má asi meškanie :---
buchač
21.03.20,08:19
...
Nandrolon
21.03.20,09:02
Tak k tomu sa dá už len zaspievať:
Na ukrajine dobre, na ukrajine zdravo :-))))))))
Tu leje. Ináč, prvýkrát som načapoval u nás tú slávnu E10, tak som zvedavý... Vôbec ma nenapadlo, že už sa bežne iná 95 nedá, aspoň na tej pumpe, kde som bol.
U nás leje, ale zase rýchlo postupujem v mojom projekte na leto. Len tie 4 hodiny teraz čakať, kým môžem pokračovať ďalej.
bettylou
21.03.20,09:52
U nás sneží..., tak ešte sejem kaleráby na priesady
misoft
21.03.20,09:53
.
kukučka
21.03.20,10:59
Sniežik padal bielučký, biela celá záhrada, hoci za chvíľu zmizne. Sedíme doma, stihli sme vyčistiť záhradu od jesenných zbytkov, vyhrabať trávnik bola fuška. Naplánované prestavby pred nami. Teším sa.
jar88
21.03.20,11:40
:)Aj ja sa teším.:)
Nová pani prezidentka práve vymenúva novú vládu.
Matovičovu.:)
Asi sa nebude opakovať Havlova "nežná".:D
KoxXxo
21.03.20,11:51
:)Aj ja sa teším.:)
Nová pani prezidentka práve vymenúva novú vládu.
Matovičovu.:)
Asi sa nebude opakovať Havlova "nežná".:D
ten pocit keď nevieš či je horšia corona alebo nová "vláda"
pavol54
21.03.20,12:48
:)Aj ja sa teším.:)
Nová pani prezidentka práve vymenúva novú vládu.
Matovičovu.:)
Asi sa nebude opakovať Havlova "nežná".:D
ten pocit keď nevieš či je horšia corona alebo nová "vláda"
Nevyskakuj lebo budem chcieť byť odteraz novinárom :) pozn 10 melónov nečerpaných
jar88
21.03.20,12:54
na zamyslenie

K textu by som možno ešte pridala niečo aj o genetických modifikáciach, ked si už chceme vyberať aj to, ako budú vyzerať naše deti. No dobre, viem, nie u nás, v Číne



https://youtu.be/gG7oEmuVrH0

Aj tu je dosť zaujímavých informácií.
Hlavne v 18:40 minúte.
https://www.youtube.com/watch?v=GL7YEA7lrss
Tu je to video znova prístupné.
Rovnako v 18:40 minúta.
https://www.youtube.com/watch?v=K-a5JTdy7gQ
jar88
21.03.20,12:57
Peková sa tam vyjadrila, že cena testu je v korunách. Nie v desiatkach či stovkách korún.