kukučka
09.05.19,14:41
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.
Citujem kritika: přitom princip výroby všech roztíratelných tuků je obdobný atď Tu predsa v prvom rade nejde o spracovanie, ale obsah základný materiál. Môj pes miluje maslo, keď pečieme koláče, uteká do záhrady a skáče od radosti, lebo vie, že obal z neho dostane vylízať. Niekedy mu natriem kúsok chleba, naučil ma, ktorý nikdy nemám kupovať. Detto pri iných výrobkoch.
S tými fialkami si mi prekvapila, mám ich, ale nevšíma si ich. Psy žerú pýr. A jedna perlička k tomu balenému chlebu, jedna predavačka mi povedala, že ho nikdy nekupuje, lebo vždy ten obal cíti.
Nandrolon
09.05.19,13:06
Kupeny chlieb plesni najma preto, lebo sa v osatkach a rezacoch infikuje. Z rury vyjde sterilny. Ale osatky, bedne, rezace.
buchač
09.05.19,14:16
Ty máš tuším zmapované všetky články s TČM. :-)
Ja som na Lukeša narazila náhodou a zaujal ma tou kys. fosforečnou pred pár rokmi. A čo sa týka prípravy teplého aj studeného jedla, tak osobne mi ide najmä o cudziu energiu v ňom zakódovanú, nakoľko skoro vo všetkom sa nachádza voda. A ako vieme aj z MHD, niektorým Slovákom stačí slovná zásoba s jedným podst. menom a slovesom, budú takto diskutovať hodiny a vedia o čom je reč.
Neboj, nevyhýbam sa donáškam teplého jedla,..
Ááále trt...a nie TČM.

Prípravu jedla nerieš...reagoval som na poznámku, že doktorko si všetko pripravuje sám...a tomu ja nejak neverím....ale to je jedno.


Bukovský raz ukazoval svoju chladničku, v mrazničkovej časti mal sebou pripravený chlieb na celý týždeň.

Buki nie je sám...moja mama (a XXX žien) to mrazenie praktizovala už roky...Buki nemal ani len diplom.


Buchy, súhlasiť nemusíš, ale keď už chceš kritizovať, tak to urob sám, alebo lepšie hľadaj, lebo zvyčajne priložíš samé kraviny. 100x horšie, ako to, čo chceš kritizovať.
Môj pes má viac rozumu, ako tvoj kritik.
Súhlasím alebo nie...a nie je jedno ? Šak diskutujeme...či ? ;)
Nehľadal som, pozrel som len jeden link...
Ak by sa bavili trebárs o autách, aj tam by sme sa jednoducho nezhodli...neexistuje !
buchač
09.05.19,14:36
V berlínskom parku obťažovali ľudí díleri. Dostali vlastnú zónu

Väčšinu z dílerov totiž podľa neho tvoria žiadatelia o azyl, ktorí nemôžu legálne pracovať, kým sa o ich žiadosti nerozhodne.
„Ak by dostali povolenia, 90 percent z nich by okamžite prestala s tým, čo robí,“ tvrdí Demirci.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22117035/berlin-park-gorlitzer-drogy-dileri.html#ixzz5nRTPvXxG

Tým Nemcom už totálne drbe...
korela
09.05.19,14:57
Kupeny chlieb plesni najma preto, lebo sa v osatkach a rezacoch infikuje. Z rury vyjde sterilny. Ale osatky, bedne, rezace.

Určite sterilný. :-))) Brigádovala som vo veľkopekárni. Z linky vychádzali naraz štyri pecne.
Tie som hneď potierala malým portfišom vodou z pozinkovaného vedra (tie si pamätali ešte otvorenie výroby), aby bola pekná lesklá kôrka. Chlieb bol tak horúci, že tam tie baktérie asi ani nemohli prežiť, a šup s ním na regále.
Horšie bolo, ak som si musela odskočiť, majster nemal náhradu nikdy za nikoho, tak pecne zatiaľ, žiaľ, padali na podlahu. Nikomu tam nenapadlo v rámci zlepšovákov vyrobiť nejaký válov alebo plytší vozíček na kolieskach. Ako linku kúpili, tak ju ponechali v pôvodnom stave.
Ak pršalo, na nohách sa blato roznášalo po pekárni. Ak nie, tak prach z dvora, lebo toalety na dvore. Tak čo som všetko na podrážku nazbierala cestou, sa ocitlo na "výdajnom" mieste. Vtedy žiadne návleky a pokrývky hlavy.
.
Ale vraj sa plesne začínajú vytvárať v balených chleboch pod igelitom do troch hodín, preto radšej kupujem, ak sa dá, balený v papieri, alebo nebalený.
.
Tie ošatky neviem ako často vymieňali za nové, tie dobre "voňali" po kvásku, medzery zanesené, párkrát som do nich chytala surové vyváľané cesto z látkových dopravníkov od miesta, kde sa miesilo cesto, a kládla na linku pred pecou, kde ešte potom kyslo.
Naučiť sa chytať do ošatiek v tej rýchlosti surové bochníky bol oveľa väčší kumšt, ako hádzať loptu do basket. koša. Jasné, že tiež prvé padali, ale to sa tolerovalo. Ale všetko išlo do pece.
Nesmierne som mala rada brigády, a vždy iné. Aj som zúročila neskôr.
korela
09.05.19,15:01
A teraz niečo veľmi pozitívne. :-)))
Hľadá sa "dieťa Wau".
Dajte si radšej zvuk o niečo hlasnejšie.

Bostonský orchester pátra po dieťati, ktoré na koncerte zakričalo "Wau!"
https://m.hudba.zoznam.sk/spravy/09-05-2019-bostonsky-orchester-patra-po-dietati-ktore-na-koncerte-zakricalo-wau/?sfns=mo
Nandrolon
09.05.19,15:41
Ved citaj co pisem. V rure, je vzhladom na teplotu sterilne prostredie. Akonakle ju opusti, uz sa ockuje plesnami na kazdom ukone
korela
09.05.19,15:42
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.
Citujem kritika: přitom princip výroby všech roztíratelných tuků je obdobný atď Tu predsa v prvom rade nejde o spracovanie, ale obsah základný materiál. Môj pes miluje maslo, keď pečieme koláče, uteká do záhrady a skáče od radosti, lebo vie, že obal z neho dostane vylízať. Niekedy mu natriem kúsok chleba, naučil ma, ktorý nikdy nemám kupovať. Detto pri iných výrobkoch.
S tými fialkami si mi prekvapila, mám ich, ale nevšíma si ich. Psy žerú pýr. A jedna perlička k tomu balenému chlebu, jedna predavačka mi povedala, že ho nikdy nekupuje, lebo vždy ten obal cíti.
Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.
Maslo tiež, naučila sa, že ak dojedám malý jogurt, začalo to bielymi kozími, počká si na kelímok, vždy jej tam niečo nechám.
Mám kvôli fialkám obavy, či jej niečo nechýba, alebo nie je chorá.

Okolo 68. r. ako odchádzali ľudia von, sa potulovala okolo justičáku skoro mesiac šeltia, mamu na ňu niekto nahovoril, bola krásna, dlhá, srsť až po zem, nemusela byť čistokrvná, nič nechcela jesť okrem rohlíka a osminky masla. Dala si ich medzi labky, kým na sme na to prišli, trochu to trvalo. Tak mama, že to nie, a posunula ju na Záhorie. Tam nejaké dieťa pohrýzla a urobili s ňou na mieste krátky proces. :-(
Toto všetko a iné si potom človek nesie so sebou do konca života.
Tweety
09.05.19,16:13
buchač
09.05.19,16:15
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.

Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.


Pediatrie Mudr. Petr Lukeš
Lekár v Kunštáte, Česko
Kunštát
Obyvateľstvo 2 775 (1. 1. 2014)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kun%C5%A1t%C3%A1t

Takže ako brali hentú chorobnosť ?
Pravdepodobne tým priemerom na počet obyvateľov/detí.
----------------------------------
„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.

To mu nik predsa neberie.
Otázka znie...aké by mal výsledky v nejakej inej lokalite....povedzme taká oblasť Ostravy a Karvinej ?
-------------------------------------
Toto povie lekár ?

" Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš
Pijme colu, je v ní cukr! Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá. "

Hm...zajtra zbehnem do obchodu s prívesným vozíkom...vykúpim všetko navôkol. ;)
Za mesiac mám plánovanú kontrolu u DIA...bude sa čudovať, že aké fasa výsledky vyjdú z labáku.....tý brďo, to by bol podžub od lekárky, tá by mi teda riadne vyčistila žalúdok.
:D :D :D
alaya1
09.05.19,19:17
Učitelia nie sú dostatočne pripravovaní na prácu s deťmi s ADHD, preto si potom často myslia, že im tie deti len robia naschválhttps://eduworld.sk/cd/kristina-hudekova/5973/ako-pracovat-s-adhd-v-skole-radovan-kyrinovic?fbclid=IwAR1QuN--jHxuZZHGwXZDBsvSW5F49Wl4jnKu18pC2tRdLQnUAR580GrVlB Q
korela
10.05.19,00:05
Na Lukeša som tu dávno dávala link ja, okrem tej kyseliny fosforečnej a cukru pre mozog ma zaujal aj tým liečením deti. Treba si to prečítať, mal najnižšiu chorobnosť v kraji.

Hej, čítala som, že mal nízku chorobnosť.


Pediatrie Mudr. Petr Lukeš
Lekár v Kunštáte, Česko
Kunštát
Obyvateľstvo 2 775 (1. 1. 2014)
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kun%C5%A1t%C3%A1t

Takže ako brali hentú chorobnosť ?
Pravdepodobne tým priemerom na počet obyvateľov/detí.
----------------------------------
„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.

To mu nik predsa neberie.
Otázka znie...aké by mal výsledky v nejakej inej lokalite....povedzme taká oblasť Ostravy a Karvinej ?
-------------------------------------
Toto povie lekár ?

" Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš
Pijme colu, je v ní cukr! Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá. "

Hm...zajtra zbehnem do obchodu s prívesným vozíkom...vykúpim všetko navôkol. ;)
Za mesiac mám plánovanú kontrolu u DIA...bude sa čudovať, že aké fasa výsledky vyjdú z labáku.....tý brďo, to by bol podžub od lekárky, tá by mi teda riadne vyčistila žalúdok.
:D :D :D
A čo si myslíš o lekároch, pijú ju?
Pred rokmi bola dcéra na takej menšej hudobnej "sešlosti", jej bývalý učiteľ hudby hral v kapele na saxík, a tiež takmer odpadla, keď zbadala súčasnú Vilovu manželku s Coca colou v ruke aj s kamoškou.
bettylou
10.05.19,02:18
LN: Když civilizace vyschly i bez oxidu uhličitého, není to přeci jen proud dějin?
Samozřejmě, že je, ale má nějakou příčinu. Existuje úžasná kniha Green History of the World, tedy Zelená historie světa, kterou napsal archeolog Clive Ponting. V 65 letech mu došlo, že se většinou civilizace vyčerpaly samy. Zeslábly a potom je přemohli nějací nájezdní barbaři. Vezměte si třeba Řím. Civilizace prostě vyčerpala půdu, vznikly tenze, protože civilizace (města) zcela zapomněla na zemědělce, zapomněla, kdo vytváří hodnoty. My vymýšlíme, že budeme dovážet potraviny. Ale odkud? A proč?
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/biolog-pokorny-vetsina-starych-civilizaci-vyschla-meli-bychom-se-podivat-na-to-proc.A190426_220457_ln_domov_vag?

zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/biolog-pokorny-vetsina-starych-civilizaci-vyschla-meli-bychom-se-podivat-na-to-proc.A190426_220457_ln_domov_vag?
bettylou
10.05.19,02:33
V zivote nie cudzi uterak.....vzdy a vsade taham vlastne....
Ludia su mega humusaci...

dáki ste precitlivení.. :D, Lui , to máš šťastei, že si ženská. Si neviem predstaviť chlapa, prísť do bordeľa s vlastným uterákom. To by bol rehot na týždeň :D
bettylou
10.05.19,02:44
V berlínskom parku obťažovali ľudí díleri. Dostali vlastnú zónu

Väčšinu z dílerov totiž podľa neho tvoria žiadatelia o azyl, ktorí nemôžu legálne pracovať, kým sa o ich žiadosti nerozhodne.
„Ak by dostali povolenia, 90 percent z nich by okamžite prestala s tým, čo robí,“ tvrdí Demirci.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22117035/berlin-park-gorlitzer-drogy-dileri.html#ixzz5nRTPvXxG

Tým Nemcom už totálne drbe...


Demirci je feťák, logika nepustí, klan bráni rukami nohami
bettylou
10.05.19,02:48
Ved citaj co pisem. V rure, je vzhladom na teplotu sterilne prostredie. Akonakle ju opusti, uz sa ockuje plesnami na kazdom ukone

robí sa z toho zbytočná veda, šak plesne sú súčasť potravinového reťazca, len sa to nesmie preháňať, sterilnosť je podoba smrti. :(
Nandrolon
10.05.19,03:25
Dnešný mínuskár vyhráva kľúčenku.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nandrolon
10.05.19,03:30
Učitelia nie sú dostatočne pripravovaní na prácu s deťmi s ADHD, preto si potom často myslia, že im tie deti len robia naschválhttps://eduworld.sk/cd/kristina-hudekova/5973/ako-pracovat-s-adhd-v-skole-radovan-kyrinovic?fbclid=IwAR1QuN--jHxuZZHGwXZDBsvSW5F49Wl4jnKu18pC2tRdLQnUAR580GrVlB Q
Tie deti majú byť v prvom rade SPRÁVNE diagnostikované, čo je zodpovednosť rodičov a následne daného psychiatra /neviem, či môže psychológ stanovovať diagnózy, keďže to nie je lekár, predpokladám, že v takom prípade môže iba doporučit psychiatra/.
V druhom rade ak mám dieťa takto diagnostikované, mám požiadať písomne školu o jeho integráciu.
Ak dieťa nemá ani diagnózu a nie je ani integrované, samozrejme, že učiteľ MUSÍ k nemu pristupovať ako k ostatným zdravým deťom z pohľadu správania ale aj hodnotenia. Ináč by sa to dalo označiť za "nadržiavanie a protekciu".
Nandrolon
10.05.19,04:08
Potešil celkom kvalitný článok o mýtuse zvanom ABS, nakoľko ak som ho niekedy dávno na odbornom fóre napísal ako vlastný názor, tak by zástanci ABS človeka najradšej ukrižovali.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jak-spravne-brzdit-na-snehu-nebo-naledi-v-aute-s-abs-plne-brzdy-nejsou-to-prave/

K článku len doplním, že pneumatika dosahuje najvyšší súčiniteľ trenia pri relatívnom prešmyku 12 - 17%. Pri nižších rýchlostiach a krátkodobom brzdení /napr. zo 40-50 km/h na 0 km/h má i zastavená pneumatika vyšší celkový brzdný účinok ako rovnaká s ABS. Pri vyšších rýchlostiach a zastavenej pneumatike je lepšie ABS, nakoľko sa pneumatika prehreje a začne sa taviť. ABS je v prvom rade kvôli zachovaniu ovládateľnosti a nie kvôli skráteniu brzdnej dráhy pri skúsených vodičoch. Ak je ABS spriahnuté s ostatnými systémami, kľudne pri jazde dole kopcom a brzdení, môže dokonca /ak je napr. jedno koleso niečím zablokované a ABS ho nedokáže "povoliť"/ sa to koleso pretočiť ako keby človek pridal plyn, auto si ho pridá samo.
bettylou
10.05.19,04:23
Nandrolon
10.05.19,04:27
pokračujeme
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-15-let-zmizely-lesy-velke-jako-cele-tatry-slovensti-ekolo/r~db7c50c0d36b11e7b6830cc47ab5f122/?fbclid=IwAR2IZl2EezrYqNzlDPPMheVftFfVyOw4_JE-rN1FUsoIuR56XXWcHeUQACI
Ináč nie sú to len tatry. Momentálne teraz sa vo veľkom rúbu v ČR Beskydy, že človek čo tam bol 2-3 roky späť by tam teraz poblúdil, lebo by nevedel, na ktorom mieste sa nachádza. Neuveriteľné.
pavol54
10.05.19,05:14
V zivote nie cudzi uterak.....vzdy a vsade taham vlastne....
Ludia su mega humusaci...

dáki ste precitlivení.. :D, Lui , to máš šťastei, že si ženská. Si neviem predstaviť chlapa, prísť do bordeľa s vlastným uterákom. To by bol rehot na týždeň :D
No neviem čo je to za chlapa odkázaného na bordel, pri predstave že je to za peniažky, no fúúj.
pavol54
10.05.19,05:17
pokračujeme
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/za-15-let-zmizely-lesy-velke-jako-cele-tatry-slovensti-ekolo/r~db7c50c0d36b11e7b6830cc47ab5f122/?fbclid=IwAR2IZl2EezrYqNzlDPPMheVftFfVyOw4_JE-rN1FUsoIuR56XXWcHeUQACI
treba splniť záväzok vo výrobe zelenej energie, však si skopčáci nesplundrujú vlastné lesy, aj aj naši dotačníci niečo potrebujú. To sa potom zatvárajú bane a atómové elektrárne.
lujza.j
10.05.19,08:11
V zivote nie cudzi uterak.....vzdy a vsade taham vlastne....
Ludia su mega humusaci...

dáki ste precitlivení.. :D, Lui , to máš šťastei, že si ženská. Si neviem predstaviť chlapa, prísť do bordeľa s vlastným uterákom. To by bol rehot na týždeň :D
No neviem čo je to za chlapa odkázaného na bordel, pri predstave že je to za peniažky, no fúúj.
Este som zabudla...na žabky do sprchy:---
Ja som silne precitlivela....strop bol...ked som v robote chytila kozny fras:(brr
Nandrolon
10.05.19,08:26
Keď sme na chate alebo v hoteli a máme iba klasické prezúvky, do sprchy dávame nejakú igelitovú tašku :-))))))))
alaya1
10.05.19,08:32
V zivote nie cudzi uterak.....vzdy a vsade taham vlastne....
Ludia su mega humusaci...

dáki ste precitlivení.. :D, Lui , to máš šťastei, že si ženská. Si neviem predstaviť chlapa, prísť do bordeľa s vlastným uterákom. To by bol rehot na týždeň :D
No neviem čo je to za chlapa odkázaného na bordel, pri predstave že je to za peniažky, no fúúj.
Este som zabudla...na žabky do sprchy:---
Ja som silne precitlivela....strop bol...ked som v robote chytila kozny fras:(brr

Sme na tom Lujza podobne. Ja mam problem aj s toaletami, ak nie doma.....kym sme na dovcu do cudzieho po niekom, tak jedna taska dezinfekcie, slapky do sprchy, o uterakoch nehovoriac. Ja by som najradsej aj postelne pradlo, no doma to uz odmietli :).
lujza.j
10.05.19,09:01
Wc...som uz nechcela rozoberat:D:D
pavol54
10.05.19,09:30
Wc...som uz nechcela rozoberat:D:D
zlaté turecké záchody. keď som nastúpil do strednej školy, tak sme ich mali a potom v rámci zlepšenia kultúry ich prerobili na klasické
Tweety
10.05.19,09:34
Turecké ? brrrrrrrrr Ešte tie dávne na školách ušli ale tie priamo v podlahe brrr.
kopretinka
10.05.19,09:39
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Tweety
10.05.19,09:40
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
kopretinka
10.05.19,09:57
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
Čo naokolo? Pozrela si si ten link? Je splachovací.To,že je hajzel zasraný,nie je dósledok toho,že je turecký.Nechci vidieť klasické wc v nejakom napr.zdravotníckom zariadení.Alebo u niekoho doma. :D
Tweety
10.05.19,10:00
Zažila som raz dávno jeden turecký niekde na odpočívadle a stačilo mi,odvtedy mám blok.
pavol54
10.05.19,10:01
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
problém sú boľavé kolená
Tweety
10.05.19,10:02
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
problém sú boľavé kolená
Veď aj pri klasickom sa dá postojačky.
pavol54
10.05.19,10:03
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
Čo naokolo? Pozrela si si ten link? Je splachovací.To,že je hajzel zasraný,nie je dósledok toho,že je turecký.Nechci vidieť klasické wc v nejakom napr.zdravotníckom zariadení.Alebo u niekoho doma. :D
na tureckom sa dá vykonať čo treba aj keby nebol umytý, ale skús to na klasickom neumytom.
pavol54
10.05.19,10:05
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
problém sú boľavé kolená
Veď aj pri klasickom sa dá postojačky.
vždy som myslel že si žena:) a to už nehovorím o veľkej
korela
10.05.19,10:15
Nielen pre starších, vo vani sa môžu šmyknúť aj mladšie ročníky. Deťom a mame sme kupovali do vane pri sprchovaní umelohmotné koberčeky s prísavkami, pozná každý.
Nedávno som vošla do vane s obutými kroksami, fakt netuším prečo, možno bola podlaha plná vody aj keď máme guľu, a zistila som, že najbezpečnejšie sprchovanie je s nimi. Neexistuje sa pošmyknúť, a aj čo sa týka hygieny mimo vlastného obydlia splní požiadavky.
lujza.j
10.05.19,10:15
Klasicky....ked niekde a uz mi ide mechurik košťúrik rozdrapit....tak na zjazdára:D
korela
10.05.19,10:18
Kto chodil po republike na služobné cesty do podnikov, tam zistil na malej vzorke, ktorá oblasť Slovenska vedie. A to nemusel chodiť ani do výroby, stačila administratíva.
lujza.j
10.05.19,10:19
Mne stacil hradny kopec:eek:
Nandrolon
10.05.19,10:28
Zažila som raz dávno jeden turecký niekde na odpočívadle a stačilo mi,odvtedy mám blok.
Na tom sa sedí, alebo sa nad tým iba ohneš a dúfaš, že to nespadne vedľa ?
:-))))))))))))))
afrikánka
10.05.19,10:40
Nandrolon
10.05.19,10:49
Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost
Toho je plný aliexpress. Som zvedavý, ako po použití napr. v prírode by to chcela žena prenášať, aby jej to partner od zlosti nenatiahol na hlavu.
Ale ako jednorázovka dobré.
afrikánka
10.05.19,11:04
Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost
Toho je plný aliexpress. Som zvedavý, ako po použití napr. v prírode by to chcela žena prenášať, aby jej to partner od zlosti nenatiahol na hlavu.
Ale ako jednorázovka dobré.
Čo prenášať? Veď je to iba malý lievik, ktorý sa dá zbaliť do vrecka. A keď chce niekto namietať ohľadne hygieny, že umyť a podobne...muži ako riešia svoje paprčky, pokiaľ nie je v blízkosti voda?!
misoft
10.05.19,11:23
Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost
Toho je plný aliexpress. Som zvedavý, ako po použití napr. v prírode by to chcela žena prenášať, aby jej to partner od zlosti nenatiahol na hlavu.
Ale ako jednorázovka dobré.
Čo prenášať? Veď je to iba malý lievik, ktorý sa dá zbaliť do vrecka. A keď chce niekto namietať ohľadne hygieny, že umyť a podobne...muži ako riešia svoje paprčky, pokiaľ nie je v blízkosti voda?!
Hmmm.... žeby nohavice?
bettylou
10.05.19,11:48
Turecké ? brrrrrrrrr
To je najfyziologickejšie vyprázdňovanie
https://images.app.goo.gl/FE4QinSPXGvqPdo1A
Ńetvrdím že nie ale to naokolo brrr.
Čo naokolo? Pozrela si si ten link? Je splachovací.To,že je hajzel zasraný,nie je dósledok toho,že je turecký.Nechci vidieť klasické wc v nejakom napr.zdravotníckom zariadení.Alebo u niekoho doma. :D
na tureckom sa dá vykonať čo treba aj keby nebol umytý, ale skús to na klasickom neumytom.

Ked mosíš tag mosíš, to je jag soud
bettylou
10.05.19,11:51
telo enegie na dojebavane sa predsudkami, už by som jem bul nasycil cely švet aj hypoteky by nebuli....
bettylou
10.05.19,11:53
Nielen pre starších, vo vani sa môžu šmyknúť aj mladšie ročníky. Deťom a mame sme kupovali do vane pri sprchovaní umelohmotné koberčeky s prísavkami, pozná každý.
Nedávno som vošla do vane s obutými kroksami, fakt netuším prečo, možno bola podlaha plná vody aj keď máme guľu, a zistila som, že najbezpečnejšie sprchovanie je s nimi. Neexistuje sa pošmyknúť, a aj čo sa týka hygieny mimo vlastného obydlia splní požiadavky.

ja sa vo vani rada šmýkam, potom aj celu kupeľku poucieram, asi ešče ne som starši ročník, a dufam že mi to vydrží
misoft
10.05.19,12:01
ja sa vo vani rada šmýkam, potom aj celu kupeľku poucieram, asi ešče ne som starši ročník, a dufam že mi to vydrží
Náááá.... šak keď chceš mať vo vani vlnobitie a pritom suchú kúpelňu - tak napusti len do polovice.
bettylou
10.05.19,12:08
nepomože, tulene
bettylou
10.05.19,12:09
a nakonec aspoň vodu a saponat ušetrím...:D aj drevo, bo teraz chmuravo poražilo solar nesciha ...
afrikánka
10.05.19,12:09
minulé leto som sa aj s kroksami pošmykla na okraji jazierka pri čistení a že to má tvar oválneho lavóra, tak ma to tam povozilo, že hore dole, raz, dva, tri a celá som bola až po ušká zabrblaná
pavol54
10.05.19,12:53
Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost
Toho je plný aliexpress. Som zvedavý, ako po použití napr. v prírode by to chcela žena prenášať, aby jej to partner od zlosti nenatiahol na hlavu.
Ale ako jednorázovka dobré.
Čo prenášať? Veď je to iba malý lievik, ktorý sa dá zbaliť do vrecka. A keď chce niekto namietať ohľadne hygieny, že umyť a podobne...muži ako riešia svoje paprčky, pokiaľ nie je v blízkosti voda?!
no tí čo si z nich musia spraviť žliabok majú problém
Nandrolon
10.05.19,14:16
Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost
Toho je plný aliexpress. Som zvedavý, ako po použití napr. v prírode by to chcela žena prenášať, aby jej to partner od zlosti nenatiahol na hlavu.
Ale ako jednorázovka dobré.
Čo prenášať? Veď je to iba malý lievik, ktorý sa dá zbaliť do vrecka. A keď chce niekto namietať ohľadne hygieny, že umyť a podobne...muži ako riešia svoje paprčky, pokiaľ nie je v blízkosti voda?!
Ja ano, ostatni ich neriesia ani ked su pri umyvadle. Cistotou som asi zena :-)))))
marjankaj
10.05.19,14:20
...muži ako riešia svoje paprčky, pokiaľ nie je v blízkosti voda?!
No predsa si ráno umyjú vtáka a celý deň si potom nemusia umývať ruky.:---
afrikánka
10.05.19,14:27
Niekto si radšej umyva paprče...:D
bettylou
10.05.19,16:20
[QUOTE="afrikánka"][QUOTE="Nandrolon"][QUOTE="afrikánka"]Treba kráčať s dobou, milé dámy...;)
https://sarm.pluska.sk/relax/aj-zeny-mozu-cikat-postojacky-ista-firma-tom-vidi-dokonca-svoju-buducnost

šarm sa mýli. nepochádza to od feministiek, ale z us army, tam sa to používa už dávno
bettylou
12.05.19,05:19
Potešil celkom kvalitný článok o mýtuse zvanom ABS, nakoľko ak som ho niekedy dávno na odbornom fóre napísal ako vlastný názor, tak by zástanci ABS človeka najradšej ukrižovali.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jak-spravne-brzdit-na-snehu-nebo-naledi-v-aute-s-abs-plne-brzdy-nejsou-to-prave/

K článku len doplním, že pneumatika dosahuje najvyšší súčiniteľ trenia pri relatívnom prešmyku 12 - 17%. Pri nižších rýchlostiach a krátkodobom brzdení /napr. zo 40-50 km/h na 0 km/h má i zastavená pneumatika vyšší celkový brzdný účinok ako rovnaká s ABS. Pri vyšších rýchlostiach a zastavenej pneumatike je lepšie ABS, nakoľko sa pneumatika prehreje a začne sa taviť. ABS je v prvom rade kvôli zachovaniu ovládateľnosti a nie kvôli skráteniu brzdnej dráhy pri skúsených vodičoch. Ak je ABS spriahnuté s ostatnými systémami, kľudne pri jazde dole kopcom a brzdení, môže dokonca /ak je napr. jedno koleso niečím zablokované a ABS ho nedokáže "povoliť"/ sa to koleso pretočiť ako keby človek pridal plyn, auto si ho pridá samo.

horší je ten EPS, či jak sa volá, čo na snehu hore kopcom začne automaticky podraďovať , až zostane človek stáť, ešteže sa dá vypnúť :D
afrikánka
12.05.19,05:33
Vsetko dobre vsetkym matkam...
afrikánka
12.05.19,11:26
To az takto, ze zobrat...?!
Nandrolon
12.05.19,11:46
Potešil celkom kvalitný článok o mýtuse zvanom ABS, nakoľko ak som ho niekedy dávno na odbornom fóre napísal ako vlastný názor, tak by zástanci ABS človeka najradšej ukrižovali.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jak-spravne-brzdit-na-snehu-nebo-naledi-v-aute-s-abs-plne-brzdy-nejsou-to-prave/

K článku len doplním, že pneumatika dosahuje najvyšší súčiniteľ trenia pri relatívnom prešmyku 12 - 17%. Pri nižších rýchlostiach a krátkodobom brzdení /napr. zo 40-50 km/h na 0 km/h má i zastavená pneumatika vyšší celkový brzdný účinok ako rovnaká s ABS. Pri vyšších rýchlostiach a zastavenej pneumatike je lepšie ABS, nakoľko sa pneumatika prehreje a začne sa taviť. ABS je v prvom rade kvôli zachovaniu ovládateľnosti a nie kvôli skráteniu brzdnej dráhy pri skúsených vodičoch. Ak je ABS spriahnuté s ostatnými systémami, kľudne pri jazde dole kopcom a brzdení, môže dokonca /ak je napr. jedno koleso niečím zablokované a ABS ho nedokáže "povoliť"/ sa to koleso pretočiť ako keby človek pridal plyn, auto si ho pridá samo.

horší je ten EPS, či jak sa volá, čo na snehu hore kopcom začne automaticky podraďovať , až zostane človek stáť, ešteže sa dá vypnúť :D
ESP - ked v zime z vedlajsej ides na frekventovanu hlavnu mimo obce a stojis v krizovatke na posypovom materiali a potrebujes vystrelit :-))))))
bettylou
13.05.19,08:16
bettylou
13.05.19,08:22
:confused:
Katy a R
14.05.19,10:11
Telekom nás ide potešiť - že pripravme sa!! :) ;) (ktovie, či zase "nepadne" sieť??) ☺
https://www.topky.sk/cl/10/1793861/Telekom-plni-slub--V-piatok-budu-volania--spravy-aj-data-zadarmo
afrikánka
14.05.19,10:16
:rolleyes::cool::mee:
Nandrolon
14.05.19,10:28
Skoro som sa pošťal od smiechu z posledného obrázka :-))))))
Dobre že sa z nich neposerieme, pritom ich prínos pre spoločnosť je presne 0,00 :-)
Ale tak zase 0,00 to som prestrelil. Tá bezduchá zábava v krčmách, na ihriskách niekomu možno na 2-3 hodiny dokáže zlepšiť životný štandard...
lujza.j
14.05.19,10:48
Telekom nás ide potešiť - že pripravme sa!! :) ;) (ktovie, či zase "nepadne" sieť??) ☺
https://www.topky.sk/cl/10/1793861/Telekom-plni-slub--V-piatok-budu-volania--spravy-aj-data-zadarmo
Frajerina...by bola keby kazdemu dali dáku kešku dole z faktury....ale to uz by daco stalo...
afrikánka
14.05.19,10:50
Nevysedavali by po krcmach, ihriskach:), radsej by boli na Porade, ale nezmestia sa na "sutak":D
Nandrolon
14.05.19,10:56
Musíš im uvoľniť miesto.
afrikánka
14.05.19,10:58
Musíš im uvoľniť miesto.
Ja tam neprispievam...:---
buchač
14.05.19,11:02
Skoro som sa pošťal od smiechu z posledného obrázka :-))))))
Dobre že sa z nich neposerieme, pritom ich prínos pre spoločnosť je presne 0,00 :-)
Ale tak zase 0,00 to som prestrelil. Tá bezduchá zábava v krčmách, na ihriskách niekomu možno na 2-3 hodiny dokáže zlepšiť životný štandard...
Osobne nepozerám hokej alebo futbal už roky...maximálne nejaké zostrihy.
Pritom som roky pravidelne chodil na ligu.
Všetko je to len a len bizňys, všetci zainteresovaní sa ženú za peniazmi.

Minule som videl v telke jeden záber...ak si dobre spomínam, tak šlo o zahraničnú ligu, ale to je jedno. Jeden hráč šiel súperovi po nohe takým štýlom, že mu nohu dalo do písmena L.
Mal som kámoša, hral I. ligu...raz ho jeden čech dal tak dole, že nárt mal na strane achilovky...v tom momente mal po kariére.

Toto sú hráči ??? Niektoré filmové horrory sú jemnejšie ako hento.
Čas 01:00
https://www.youtube.com/watch?v=u4dGubnwrlA
Nandrolon
14.05.19,11:03
Musíš im uvoľniť miesto.
Ja tam neprispievam...:---
Ty zahlcuješ iné témy, a dokonca aj obrázkami :-))
Nandrolon
14.05.19,11:07
Buchač, krv mi nevadí, a nejaký ten zápas by som si aj pozrel.
Keď sa ale pozriem na tých vygelovaných, vyčesaných metrosexuálov s pocitom "nadľudí" /nemyslím priamo na zápase ale v civilnom živote/, a viem, že ten a ten tam hrá, tak sa mi proti tomu tvorí v hlave prirodzený odpor a hnus.
Celkovo mám akýkoľvek šport rád, aj naši malí kopu na záhrade s futbalovou loptou o sto duší, ale musí sa ten šport robiť pre radosť, pre potešenie a nie kvôli peniazom.
Z profi hokeja, futbalu ide iba hnus a smrad prachov.
buchač
14.05.19,11:09
Ty zahlcuješ iné témy, a dokonca aj obrázkami :-))
Buď presnejší, konkrétnejší...;)
Skoro všetky témy...a zásadne drbnuté obrázky z mačkami.
afrikánka
14.05.19,11:09
Musíš im uvoľniť miesto.
Ja tam neprispievam...:---
Ty zahlcuješ iné témy, a dokonca aj obrázkami :-))
Ty zase "sutak" medzi dievcencami:---
Nandrolon
14.05.19,11:12
Áno, takže Buchač, Pavol, marjankaj, Potpalo, Misoft sú dievčence? A ty si potom čo, preoperovaný Amstrad?
afrikánka
14.05.19,11:15
Áno, takže Buchač, Pavol, marjankaj, Potpalo, Misoft sú dievčence? A ty si potom čo, preoperovaný Amstrad?
Nebud alibista...nemenuj ostatnych;)
Prispevky su obcas poriadne odlisne:D
Nandrolon
14.05.19,11:17
Máš tam vôbec právo písať? napíš tam niečo, lebo sa mi to celé nezdá.
buchač
14.05.19,11:25
Áno, takže Buchač, Pavol, marjankaj, Potpalo, Misoft sú dievčence? A ty si potom čo, preoperovaný Amstrad?

Amstrad je niekto úplne iný...to mám už dávno overené na základe určitých indícií a dôkazov.
Ale je faktom, že pani z čierneho kontinentu mu výrazne sekunduje.
afrikánka
14.05.19,11:26
Máš tam vôbec právo písať? napíš tam niečo, lebo sa mi to celé nezdá.
Nemam...ved prave o tom pisem, uz tam nie je miesto:mee::D
Nandrolon
14.05.19,11:26
To som iba vrátil keď mi raz písala niečo v tom zmysle ona mne :-)
afrikánka
14.05.19,11:33
Áno, takže Buchač, Pavol, marjankaj, Potpalo, Misoft sú dievčence? A ty si potom čo, preoperovaný Amstrad?

Amstrad je niekto úplne iný...to mám už dávno overené na základe určitých indícií a dôkazov.
Ale je faktom, že pani z čierneho kontinentu mu výrazne sekunduje.
:D...ako Kolombo stojis za eee:---
afrikánka
14.05.19,14:15
Okres Poprad...inde asi tiez
misoft
14.05.19,18:19
.
kukučka
14.05.19,21:25
Nandrolon
15.05.19,02:44
Čo poviete na také prechody?
https://aidersonprochain.com/islande-peint-un-passage-pieton-3d/?fbclid=IwAR0kX1i_ssnackIs2bUMjozevXuttH4JDK9nY3Iv U62OU33SCn0GlPFrM_Y
U nas ho mame, ak ho uz nezrusili. Na foto z konkretneho uhla to je pekne, v reale je to carbanica, kde si nie si ista, ci je to zebra, alebo nieco rozliate. Hrozne, na smiech.
buchač
15.05.19,03:07
No hej...čarbanica, ale ak by to fakt vyzeralo ako na fotke ?
No neviem, neviem...možno by taký prechod spôsobil nie jednu nehodu. V tom horšom prípade by jedinec, neznalý do problematiky, v prvom momente dostal šok a okamžite by šiel na brzdy. Tí za ním by mohli mať solídne fofry s ubrzdením.
...a na naše cesty ? By sa dalo povedať pri tej ignorácii poniektorých vodičov, že by to boli zbytočne vyhodené love.
Nandrolon
15.05.19,05:12
Ale ja netvrdím, že to bolo zle urobené. Ináč to ale vypadá na fotke s konkrétneho uhlu a ináč to vidno v reále. každopádne v reále naživo vidíš všetko možné, krivé, nepochopiteľné geometrické útvary, ale 3D to proste nevidíš. A to nemám problém vidieť hocijaký stereogram.
Schválne som sa išiel kvôli tomu tam pozrieť minulý rok, keď to bolo nové. Nebol na to žiaden pozitívny ohlas. V skupine na FB sa z toho iba smiali. zdá sa mi, že už je to premaľované na klasický prechod...
PS: skús sa zadívať na ten obrázok a vedome, nasilu si ho rozlož do 2D a uvidíš, ako to vypadá v skutočnosti. Fotka je fotka, realita, je iná. Uhol pohľadu, uhol slnka, fľaky na ceste, diery, nerovnosti, kaluž, vedľajší chodník... Musel by si to vidieť, bolo by ti do smiechu. Kdesi bola aj fotka toho našeho, už by som ju nenašiel.
buchač
15.05.19,05:25
vypadá na fotke

Vypadáva zub, tehla z muriva, atď...no nie obraz na fotke. ;)
...a ja padám niečo makať...:D
Nandrolon
15.05.19,05:33
Ej, ďalší slovenčinár.
... tak až si nerozbiješ guľu na krku, pri tom páde.
vicktor
15.05.19,06:18
Vsak to vyzera ako velke hranoly na ceste, ako chodec sa na nich potknem, radsej ich obidem.
Neznaly sofer sposobi nehodu.
bettylou
15.05.19,08:25
Čo poviete na také prechody?
https://aidersonprochain.com/islande-peint-un-passage-pieton-3d/?fbclid=IwAR0kX1i_ssnackIs2bUMjozevXuttH4JDK9nY3Iv U62OU33SCn0GlPFrM_Y

no, u nás, kým by prebehlo výberové konanie na obstarávateľa , od návrhu, cez vypracovanie až po realizáciu, bol by rozpočet na maľovanie prechodov prázdny..
Oliwa
15.05.19,09:05
misoft
15.05.19,09:20
Musíš im uvoľniť miesto.
Ja tam neprispievam...:---
Ty zahlcuješ iné témy, a dokonca aj obrázkami :-))
Ty zase "sutak" medzi dievcencami:---
Nič v zlom.... ale akože my tam máme zákaz prispievať? Akože je to "babinec"?
To si trochu prestrelila... a veľké trochu.
misoft
15.05.19,09:28
Nandrolon
15.05.19,09:30
Škoda, že to niekto nenafotí z opačnej strany, alebo z boku, to by bola sranda.
misoft
15.05.19,09:35
To je fakt - vyzeralo by to debilne - ale na druhej strane - perfektne využívajú perspektívu... vedia to!
Nandrolon
15.05.19,09:39
To je fakt - vyzeralo by to debilne - ale na druhej strane - perfektne využívajú perspektívu... vedia to!
Ide o to, že nikto sa nezamyslel, ako bude ten priechod vypadať pre auto z druhej strany, či pre chodca z jednej alebo druhej strany. On vypadá 3D iba z jedného jediného uhla pohľadu...
misoft
15.05.19,09:44
Takéto by sa skôr hodilo na ulice, ktoré majú samostatné pruhy - to by sa hamovalo :D:D:D - každý zo svojho pohľadu....
afrikánka
15.05.19,11:06
Jednoduchy kluc na prerozdelenie migrantov
afrikánka
15.05.19,16:13
.
misoft
15.05.19,16:18
Ja by som to formuloval asi takto: občan je len štatistická položka ŠÚ, FS, kde sa vedú evidencie má dostať/má dať.
misoft
16.05.19,14:12
Náááááá.... tak je to potvrdené..... na obchvate Blavy ako podklad používali odpad zo skládok!
http://www.tvnoviny.sk/domace/1965597_mame-vysledky-analyzy-zeminy-pod-obchvatom-d4-a-r7-nasli-tam-neuveritelny-bordel
http://www.teraz.sk/ekonomika/kontaminacia-ohrozujuca-zdravie-sa-pri/395764-clanok.html
A ako sa stavitelia oháňali lajstrami, že všetko je v poriadku. Takže účtovali akože čisté, nasypali špinavé a zhrabli prachy (tiež špinavé).

Takže.... nech si ten bordel odvezú a dajú to, čo tam má byť (samozrejme - budú časové straty) a keďže budú meškať - nech im to štát dá poriadne vyžrať.
misoft
16.05.19,14:19
A ďalšia perlička:
http://www.teraz.sk/slovensko/rodina-zosnuleho-nebude-moct-nahliada/395650-clanok.html
"Oprávnená osoba nebude môcť nahliadať do protokolu o pitve zosnulého a robiť si z neho fotokópie. Zároveň tejto osobe nebude musieť dať zdravotná poisťovňa po smrti poistenca úplný výpis z jeho účtu. "
Takže sa nedozvie, ako skonal, nedozvie sa, či na jeho poistku si doktor, alebo niekto iný "neprilepšil".... Hlavné je - PLAŤ, PLAŤ, PLAŤ.....
korela
16.05.19,17:19
Pri ktorom hite ste sa narodili https://itsblossom.com/most-popular-song-year/
afrikánka
16.05.19,17:47
afrikánka
18.05.19,06:12
Zaujalo, prekvapilo...
pavol54
18.05.19,10:41
A ďalšia perlička:
http://www.teraz.sk/slovensko/rodina-zosnuleho-nebude-moct-nahliada/395650-clanok.html
"Oprávnená osoba nebude môcť nahliadať do protokolu o pitve zosnulého a robiť si z neho fotokópie. Zároveň tejto osobe nebude musieť dať zdravotná poisťovňa po smrti poistenca úplný výpis z jeho účtu. "
Takže sa nedozvie, ako skonal, nedozvie sa, či na jeho poistku si doktor, alebo niekto iný "neprilepšil".... Hlavné je - PLAŤ, PLAŤ, PLAŤ.....
keby to platilo pred dvoma rokmi, možno by sme sa dozvedeli že kuciak zomrel na infarkt
bettylou
18.05.19,11:51
Tak, tento čo si struhol za matroš...? trávu s lysohlávkami?:eek:

http://www.teraz.sk/slovensko/i-matovic-ak-fasisti-ziskaju-v-ep/396062-clanok.html

cit: EÚ je unikátny projekt, ktorý nám zabezpečil 74 rokov mieru.
lujza.j
18.05.19,12:57
O je taky natur:Dod prirodzenia...
pavol54
18.05.19,13:12
Tak, tento čo si struhol za matroš...? trávu s lysohlávkami?:eek:

http://www.teraz.sk/slovensko/i-matovic-ak-fasisti-ziskaju-v-ep/396062-clanok.html

cit: EÚ je unikátny projekt, ktorý nám zabezpečil 74 rokov mieru.
Kvôli takému a jeho strane majú hlasy strany nazývané fašistické
kukučka
18.05.19,18:25
afrikánka
19.05.19,04:51
Dobre rano
vsetkym peknu nedelu,
hlavne dobru naladu :)
kopretinka
19.05.19,06:09
.
Ten "umelec" ktory vytvoril tuto kolaz z obrazkov,by si mal zistiť rozdiel medzi slovom euro a koruna.
lujza.j
19.05.19,06:39
Hmmm...kto tu vlajku vyrobil...a potom natáhol....nikto nic nevidel..nepocul..nevie?!
pavol54
19.05.19,07:08
Hmmm...kto tu vlajku vyrobil...a potom natáhol....nikto nic nevidel..nepocul..nevie?!
ten čo mal zbytočné peniaze. Možno aj v nitrianskej nemocnici majú plesnivé kúty na ktoré chýbajú farby a šikovné ruky
bettylou
19.05.19,10:05
Niekomu už načisto hrabe, aj tak prehrá.
https://nitra.dnes24.sk/pohlad-na-drazovsky-kostolik-rozhneval-mnozstvo-ludi-pamiatku-zahalila-europska-vlajka-330832

škoda, že tak ďaleko, taká plachta by sa hocikde pridala, keď nikomu nepatrí.. :D
bettylou
19.05.19,10:05
Dobre rano
vsetkym peknu nedelu,
hlavne dobru naladu :)

čo sa stalo..?? Došli mačky??? :D:D
lujza.j
19.05.19,10:14
Aj ftáky maju svoje čaro:---ja skorej ftaký ako mači:D
afrikánka
19.05.19,10:32
Dobre rano
vsetkym peknu nedelu,
hlavne dobru naladu :)

čo sa stalo..?? Došli mačky??? :D:D
Neprovokuj...:cool::D:D:D
lujza.j
19.05.19,11:45
Ježiši paloó:D
alaya1
19.05.19,12:03
Aj ftáky maju svoje čaro:---ja skorej ftaký ako mači:D
To sme na tom podobne. Ja macky neznasam. Esteze mame od nich pokoj. Pes aj ked je maly je pre nich osobnostou :)
lujza.j
19.05.19,13:09
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D
Žabinka
19.05.19,13:12
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D
ja tiež nie som veľmi mačičková, ale v gr sa z nich celkom teším, dokonca aj krmivo im kupujem.. :) a volám ich všetky jednotne Nelinka.. :D
afrikánka
19.05.19,13:57
Aj ftáky maju svoje čaro:---ja skorej ftaký ako mači:D
To sme na tom podobne. Ja macky neznasam. Esteze mame od nich pokoj. Pes aj ked je maly je pre nich osobnostou :)
A teraz co?
Mam rada vsetky zvieratka...macky su nezavisle, maju svoje kuzlo, pes je uplne oddany, poslusny, co moj muz nemusi, preto nemam havina. Vela muzov sa vyjadrilo, ze radsej macky, ako psov. Pes sluzi tebe a ty sluzis macke...
Takze budem musiet navstivit psychologa, ako na tom vlastne som. Jedno je ale iste, ze ziaden psycholog neodsudi za chovanie hocijakeho domaceho milacika, lebo v urcitom veku sa odporuca, ide o "syndrom opusteneho hniezda", ze ano...

Prehlad mojich zvieratiek;):D
Mokka, Cicusa, Masa, Jurajko, Bubinko, Oliver, Nela, Hugo, Bruno, Berta, Diana...Mia, milacika mojho mng poznate:---
afrikánka
19.05.19,14:08
Uf...ale som tych fotiek nasukala:eek:
Ked do pekla, tak nech to stoji za to:):D
...cenzura nabehne?
alaya1
19.05.19,14:12
Invektivy prehliadam, kazdy moze mat rad co chce. Ja sa maciek stitim, ani do ruk neberiem
No a co. Nemusim ak nechcem.A ked v Turecku v 5 hv.hoteliku som zbadala, ako chodia po stoloch na terase vecer mala som dost. Neublizujem im, milovat nemusim. Tym koncim debatu.
pavol54
19.05.19,15:47
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D
Pes je užitočný na stráženie a konzumáciu starých potravín, niekedy sa v nich dokonca vyváľa. Mačka je perfektný predátor, likviduje v okolí všetky živé myši a potkany, staré potraviny obchádza.
afrikánka
19.05.19,16:29
Moj kocur je postrach pre psickarov...ziadneho havina sa nezlakne. Bud sa stanu kamosmi, alebo ich provokuje, nedavno dal facku pitbulovi, potom akysi obrovsky vlkodlak sa tak cukol, ze panicka bola na prdelke, nooo nevedela som, ci sa mam smiat, alebo ospravedlnit:eek::D
Jednoducho povedane, je s nim obrovska zabava, tych prihod, zazitkov, lotrovin, spolocnych vychadzok do mesta, do prirody...sme radi, ze ho mame.:)
buchač
19.05.19,20:31
Nie je všetko zlato, čo sa blyští.


Bývanie obyčajných američanov v meste Billings v štáte Montana
https://www.facebook.com/watch/?v=293563618219003

Ide síce o Ruské spravodajstvo (lebo tým by niekto prvý oponoval)...no na druhej strane aj západné televízie natáčali onoho času cigánske lokality s tým, že takto sa žilo/bývalo.
jar88
20.05.19,03:23
Nie je všetko zlato, čo sa blyští.


Bývanie obyčajných američanov v meste Billings v štáte Montana
https://www.facebook.com/watch/?v=293563618219003

Ide síce o Ruské spravodajstvo (lebo tým by niekto prvý oponoval)...no na druhej strane aj západné televízie natáčali onoho času cigánske lokality s tým, že takto sa žilo/bývalo.

No a niekto natáčal aj takéto.
Asi ho natáčal po Amerikansky.:D
https://www.youtube.com/watch?v=30t3fRtf7gA
Možno by si mal vycestovať a zistiť, kto nás balamutí.;)
jar88
20.05.19,03:52
Tu je aj tá stredná škola.

https://www.youtube.com/watch?v=ROOo9HVod6k

A aj to bývanie pri rafinerii.
Nandrolon
20.05.19,04:17
Potešilo, ako sa nám v plnej kráse ukázali prívrženci PS a Spolu.
A Miuko Bebuavy len usmievavo a puoguesivne stál.
A potom cez víkend to Miuko Bebuavy žehlil na TA3 v diskusii s Kollárom.
Bjuty, kde si, tiež nemáš rád croissanty?
:-)
buchač
20.05.19,04:25
Potešilo, ako sa nám krásne a v plnej kráse ukázali prívrženci PS a
Na Tv Narkóze zasa Galko mudroval...nie ani tak progresívne, ako skôr sprosto.
Ale kvitujem jeho odpoveď na Hrnčiarovu otázku ohľadom jeho osoby...že rodina, vnučka, zdravie.
Nandrolon
20.05.19,04:34
To som nevidel... Narkózu ani Joj asi 3 rok nemám, teda môžem, ale nechýba mi, takže nemám.
jar88
20.05.19,04:41
Potešilo, ako sa nám v plnej kráse ukázali prívrženci PS a Spolu.
A Miuko Bebuavy len usmievavo a puoguesivne stál.
A potom cez víkend to Miuko Bebuavy žehlil na TA3 v diskusii s Kollárom.
Bjuty, kde si, tiež nemáš rád croissanty?
:-)
Rehoceš sa z rečovej vady, ako malý Jožko.
Ako keby ten tvoj idol vyhrával na všetkých recitačných súťažiach.
Nandrolon
20.05.19,05:16
Viem, že sa to nepatrí a dosť som rozmýšľal či to nechám tak, ale napokon prečo nie, však hanba to nie je a určite sa z toho nesmejem... Skôr mi je to divné /a preto som to aj napísal/, že "Magiána" je plný web a "Miuka" nie...
PS: hádaj, ktorí voliči slovo Magián používajú najčastejšie?
pavol54
20.05.19,06:01
Potešilo, ako sa nám v plnej kráse ukázali prívrženci PS a Spolu.
A Miuko Bebuavy len usmievavo a puoguesivne stál.
A potom cez víkend to Miuko Bebuavy žehlil na TA3 v diskusii s Kollárom.
Bjuty, kde si, tiež nemáš rád croissanty?
:-)
Len čo hovorí na to jeho otecko keď nadáva (aj počas debaty) na zlý komunistický režim. Na komunistov najviac nadávajú tí čo boli naň prilepení ako pijavice a po prevrate najviac naryžovali.
Nandrolon
20.05.19,06:04
Však minule som sa dobre zasmial, keď ktosi napísal, že keby tie zlé komunistické "svine" nenastavali hromadu bytov, "slušní slniečkári" by teraz nemali kde bývať :-))))))))))))))))))
Nandrolon
20.05.19,07:21
Asi niečo vybudovali, keď ešte 30 rokov je po nich čo kradnúť.
Nandrolon
20.05.19,07:37
Ešte nie je úplne všetko doprivatizované, ináč by skúsení privatizéri typu Beblavý a spol. nemali taký vehementný záujem dostať sa do vlády za každú cenu, hoci aj s PS.
misoft
20.05.19,07:55
Potešilo, ako sa nám krásne a v plnej kráse ukázali prívrženci PS a
Na Tv Narkóze zasa Galko mudroval...nie ani tak progresívne, ako skôr sprosto.
Ale kvitujem jeho odpoveď na Hrnčiarovu otázku ohľadom jeho osoby...že rodina, vnučka, zdravie.

Potešilo, ako sa nám v plnej kráse ukázali prívrženci PS a Spolu.
A Miuko Bebuavy len usmievavo a puoguesivne stál.
A potom cez víkend to Miuko Bebuavy žehlil na TA3 v diskusii s Kollárom.
Bjuty, kde si, tiež nemáš rád croissanty?
:-)
Prišiel som o niečo?
afrikánka
20.05.19,08:39
Nasa pani prezidentka
Slovenski stylisti tvrdia, ze sa nemozne oblieka, ceski naopak pochvaluju
Oliwa
20.05.19,09:07
Nasa pani prezidentka
Slovenski stylisti tvrdia, ze sa nemozne oblieka, ceski naopak pochvaluju
V prvej sekunde - že Saganova svadba... :D
misoft
20.05.19,09:10
Hmmmmmmmmm........
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/512626-mesto-zilina-vyhlasilo-v-suvislosti-s-nocnym-poziarom-mimoriadnu-situaciu/

A k tomu:
"Požiar zničil i divadelnú sálu
Stanica Žilina – Záriečie, ktorú prevádzkuje občianske združenie Truc sphérique, prišla kvôli požiaru o divadelnú sálu.

„Veľmi nás to mrzí, v noci zhorela S2. Príčiny nepoznáme, ale nevyzerá to, že začalo horieť zvnútra,“ uviedlo na stránke Stanice Žilina – Záriečie na sociálnej sieti. Zároveň sa poďakovalo hasičom, ktorí svojím zásahom zabránili fatálnym škodám a ospravedlnili sa cestujúcim za uzatvorený Rondel. „Smutný koniec jedného príbehu,“ dodalo
Ja sa len pýtam, KTO povolil túto "divadelnú sálu" pod Rondelom a k tomu ešte z plastových prepraviek vyplnených slamou? Čo na to protipožiarne opatrenia? Čo na to kompetentní, ktorí by mali dbať na bezpečnosť?

Keďže (asi) to bolo zapálené zvonku (pochybujem, že to Truc sphérique mali riadne zabezpečené) - nech si to zaplatí (aj všetky opravy na Rondeli) práve to združenie (aby sa naučili, čo môžu a čo nie).
Nandrolon
20.05.19,09:16
Horšie je, že ZA je totálne z pohľadu dopravy zabitá, je vyhlásená mimoriadna situácia.
Čo sa týka tej "akože stavby" tak toto je presne práca tých "dobrovoľníkov", kde vo výsledku je nakoniec viac škody ako úžitku. Úrady to nikdy nemali povoliť. Ktovie, či v skutočnosti to bolo oficiálne, alebo iba každý úradník dal od toho ruky preč.
bettylou
20.05.19,09:18
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D

Mačky sú užitočné. Chytajú myši a iné hlodavce. Punktum
bettylou
20.05.19,10:08
Nandrolon
20.05.19,10:22
Keď sme mali také tigrované, tak tie chytali vtáky priamo na strome, Terajšia biela je taká lenivá, že hrôza.
afrikánka
20.05.19,10:27
Afri, tu máš takú fajnu micu

https://www.facebook.com/pecanjefishing/videos/932018763548161/UzpfSTEwMDAwMjcyNDcyODY3MDoxODQ0OTM1NTMyMjczOTIw/
Musim sa smiat...takto lovi aj nas a nosi domov.;)
Len nech ho neprichytia lotra...vykrada zahradne jazierka;):D
lujza.j
20.05.19,11:21
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D

Mačky sú užitočné. Chytajú myši a iné hlodavce. Punktum
Ja im uzitocnost neberiem.....to,ze ich neznasam je moj problem a hotovo.......ak vyvalim kopyta...pes bude davat znamenie....mači potichu popapa co sa dá/nos,oci/ a hejde prec....pri prvom otvoreni dveri,okna...
afrikánka
20.05.19,11:31
Nikdy som nebola na mači...daky odpor..neviem...hned na ne robim pchchch...:D

Mačky sú užitočné. Chytajú myši a iné hlodavce. Punktum
Ja im uzitocnost neberiem.....to,ze ich neznasam je moj problem a hotovo.......ak vyvalim kopyta...pes bude davat znamenie....mači potichu popapa co sa dá/nos,oci/ a hejde prec....pri prvom otvoreni dveri,okna...:eek::D
Mylis sa...aj havkovia vedia pekne pomaskrtit na majitelovi
lujza.j
20.05.19,11:44
Ja som to chvala bohu nikdy nevidela a nemala sluzbu ked-"mame mrtvolu"....ale su fizli a kriminal.technici...co maju svoje "zažitky"...tak iba z rozpravania....
O psoch som to nepocula....ale...
afrikánka
20.05.19,12:20
Ja som to chvala bohu nikdy nevidela a nemala sluzbu ked-"mame mrtvolu"....ale su fizli a kriminal.technici...co maju svoje "zažitky"...tak iba z rozpravania....
O psoch som to nepocula....ale...
Heeej, tak zazitky...no nazdar:eek::cool:
O tych psoch som citala a nie jeden pripad, musis uznat, ze hlad je zly, pojedat sa vedia aj ludia medzi sebou, ked uz ide o prezitie
misoft
20.05.19,13:58
Prišiel som o niečo?
Dík Nandy - takže som prakticky o nič neprišiel.... pánske huncútstva.... :D:D:D
bettylou
20.05.19,19:54
a ideme ďalej, vivat civilizácia
Tweety
21.05.19,08:48
jar88
21.05.19,13:02
Ďalšie zlyhanie v nemocnici, tentoraz žiaľ fatálne. Och. joj.... Čo sa to tam deje? ....https://www.cas.sk/clanok/840911/umrtie-pacienta-po-nespravnej-transfuzii-ma-dohru-policia-zacala-konat/
https://www.topky.sk/cl/100370/1795747/Skandal-v-Kosiciach--Pavla---51--hospitalizovali-so-zapalom-pluc--nemocnica-potvrdila-pochybenie

Na hornej palube sa ešte tancuje a ty bedákaš, kde sú záchranné člny.:eek:
jar88
21.05.19,13:05
Nikomu sa nechce do studenej vody oceána,
lepšie je predsa v teplej kajute.
pepsikova
21.05.19,16:48
..18x v priebehu 5 dní- mi volá neznáme číslo..+42158268122..od jedu som zodvihla, že teda kto a čo chce..nuž a ženská, že "Slovenská sporiteľňa" a že aby som jej povedala koncové 4-číslie rodného čísla..ale že nič neponúka, žiadne produkty..nuž, moja, smolu mala veľkú, lebo sporiteľňa, ak so mnou niečo chce, píše cez Georgea..zložila som teda..a o dve hodiny zase to číslo..zistila som, že nie som sama..
..asi zavolám ja-na políciu..
pavol54
21.05.19,18:06
..18x v priebehu 5 dní- mi volá neznáme číslo..+42158268122..od jedu som zodvihla, že teda kto a čo chce..nuž a ženská, že "Slovenská sporiteľňa" a že aby som jej povedala koncové 4-číslie rodného čísla..ale že nič neponúka, žiadne produkty..nuž, moja, smolu mala veľkú, lebo sporiteľňa, ak so mnou niečo chce, píše cez Georgea..zložila som teda..a o dve hodiny zase to číslo..zistila som, že nie som sama..
..asi zavolám ja-na políciu..
že by 4 3 2 1
buchač
21.05.19,18:10
..1...................................
..asi zavolám ja-na políciu..
zavolaj na Psychiatriu - potrebujes ich pomoc
Ty si už asi tam...a ako vidno, pomoc nepomáha.
bettylou
22.05.19,00:50
Nikomu sa nechce do studenej vody oceána,
lepšie je predsa v teplej kajute.

pokiaľ nie si v karibiku.. :D
vicktor
22.05.19,05:45
..18x v priebehu 5 dní- mi volá neznáme číslo..+42158268122....
Daju sa najst na nete taketo komentare:
Finančné služby slsp dlzoby otravne.
Call centrum Infolinka SLSP, oddelenie nezaplatených pohľadávok, teda dlžôb
Obťažujúce volanie Otravné sms a volania
Call centrum vymáhanie úverov
Finančné služby otravné telefonáty

Nevolaj policiu, ale zaplat podlznosti, prestanu "otravovat". :D
misoft
22.05.19,06:57
..18x v priebehu 5 dní- mi volá neznáme číslo..+42158268122....
Daju sa najst na nete taketo komentare:
Finančné služby slsp dlzoby otravne.
Call centrum Infolinka SLSP, oddelenie nezaplatených pohľadávok, teda dlžôb
Obťažujúce volanie Otravné sms a volania
Call centrum vymáhanie úverov
Finančné služby otravné telefonáty

Nevolaj policiu, ale zaplat podlznosti, prestanu "otravovat". :D
Ono - z toho čísla volajú aj z marketingu a podobne.... pred pol rokom (ale číslo som si nie istý) tiež ma otravovali zo SLSP, reku úver, internet banking, založiť účet. Prvýkrát som zdvihol, druhýkrát ani nie. Ale keď zavolali tretíkrát, tak som sa ich spýtal, odkiaľ majú moje číslo - reku z verejného zdroja. Tak som ich sprdol, že moje číslo je utajené a že ak ešte raz zavolajú, budem to riešiť právne ako obťažovanie a žiadal som, aby toto číslo OKAMŽITE vymazali zo svojej databázy, inak na nich poštvem políciu a prokuratúru - také malé bu-bu-bu - a je pokoj.
buchač
22.05.19,09:06
To už sa tu vymazávajú aj komentáre o psoch a mačkách???
Komentáre ktoré nikoho neurážajú,sú pravdivé . Ľudia sú okolnosťami
donútení ku kanibalizmu,aby prežili,nieto ešte zviera.....Ten,kto to zmazal,
Nech si trepne hlavu do steny,možno sa mu tam rozsvieti....

KONEČNE dostal niektorý z moderátorov rozum a vymazal to, čo tu nemalo robiť.

Nehnevaj sa, ale ak sa do skoro každého príspevku urve 1 - 3 slovka a pripojí stupídny obrázok s mačkou alebo psom, tak to je (podľa mňa) cez čiaru.

Nevravím už ani o tom citovaní príspevkov...presnejšie citácia citácie citovaného príspevku...a všetky sú o tom istom...pridá sa slovíčko, dve a jeden aby roloval až do het.

Takže v súvislosti s tvojim komentom o trepaní hlavy o múr by som mohol poznamenať...postav sa zo stoličky a realizuj sa miesto vypínača...a budiž svetlo.
afrikánka
22.05.19,09:16
Sme v kavárni, nééé?
...čo ma potešilo...
Myslím, že ti nejde o rolovanie do het, ale už máš preplnený poraďácky špeh-spis:D
BXLmiami
22.05.19,09:41
Tornáda v Poľsku,zemetrasenie v Holandsku....čo sa deje?
sito
22.05.19,09:44
aaa, veď len toj boli na Slovensku záveje, ozaj, čo ... :D
afrikánka
22.05.19,10:36
Mazala lujza?
Náhodou to bolo zaujímavé, aj ja som prispela komentárom, zmizlo aj moje:cool:

Taký je život, pud sebazáchovy účinkuje u všetkých živých tvorov
Nandrolon
22.05.19,11:05
Kde sa čo vymazalo, v akej téme?
afrikánka
22.05.19,11:12
Kde sa čo vymazalo, v akej téme?
Veď tuná, v tejto kavááárni;):D
buchač
22.05.19,11:16
To už sa tu vymazávajú aj komentáre o psoch a mačkách???
Komentáre ktoré nikoho neurážajú,sú pravdivé . Ľudia sú okolnosťami
donútení ku kanibalizmu,aby prežili,nieto ešte zviera.....Ten,kto to zmazal,
Nech si trepne hlavu do steny,možno sa mu tam rozsvieti....

KONEČNE dostal niektorý z moderátorov rozum a vymazal to, čo tu nemalo robiť.

Nehnevaj sa, ale ak sa do skoro každého príspevku urve 1 - 3 slovka a pripojí stupídny obrázok s mačkou alebo psom, tak to je (podľa mňa) cez čiaru.

Nevravím už ani o tom citovaní príspevkov...presnejšie citácia citácie citovaného príspevku...a všetky sú o tom istom...pridá sa slovíčko, dve a jeden aby roloval až do het.

Takže v súvislosti s tvojim komentom o trepaní hlavy o múr by som mohol poznamenať...postav sa zo stoličky a realizuj sa miesto vypínača...a budiž svetlo
Boli vymazané komenty od lujzy,info z jej práce,ona dáva stupídne komenty zo stupídnymi obrázkami?neboli vymazane citacie citacii.Tebe už nepomoze ani keby ti transplantovali mozog.
Ono stačí, že bol zmazaný ten nad ňou a automaticky sa zmažú všetky pod ním.

Tweety BINGO !!!

Kopreti, ty sa vzdaj postu moderátora, keď nevieš, ako to s tými príspevkami funguje.


P.S.:
Už si vstala z tej stoličky, rozsvietilo sa ti ?
afrikánka
22.05.19,11:18
buchač
A tebe kto vymazal DVE!!! "blbé" odpovede v otázke o "hlienoch v stolici"?!

Prečo mažeš, pretváraš svoje komenty?!!!
Nandrolon
22.05.19,11:19
Buchač: tiež som sa čudoval o čom točí....
Toto sa deje iba v otázkach a podružnými komentármi pod nimi. Nie v diskusii, kde je každý príspevok rovnocenný.
lujza.j
22.05.19,12:04
Potesilo..a celkom mam aj usmev:)
Kuchrarska zastera /ja to volam,ze vesela/pre chlapa s vianocnym motivom -biele sobiky na cervenej:D...HOTOVÁ...este mam tri látky...
Tweety
22.05.19,12:07
Potesilo..a celkom mam aj usmev:)
Kuchrarska zastera /ja to volam,ze vesela/pre chlapa s vianocnym motivom -biele sobiky na cervenej:D...HOTOVÁ...este mam tri látky...
To je aká kuchrárska? :---
lujza.j
22.05.19,12:14
Kucharska...som rada...ze nikto sa tu nikdy nepomyli:eek:och....
Tweety
22.05.19,12:26
Kucharska...som rada...ze nikto sa tu nikdy nepomyli:eek:och....
Veď pohoda, klídek a tabáček. Nečerti sa.
misoft
22.05.19,13:04
..................................
Nehnevaj sa, ale ak sa do skoro každého príspevku urve 1 - 3 slovka a pripojí stupídny obrázok s mačkou alebo psom, tak to je (podľa mňa) cez čiaru.

.............................
A keď som inde o tomto písal a prosil, aby skracovali, čo sa dá, hneď sa niektorí ozvali, či mi to vadí, nech nečítam....
misoft
22.05.19,13:06
Veď tuná, v tejto kavááárni;):D
Nemazalo sa - len špinavé šálky sa odniesli....
alaya1
22.05.19,14:30
Potesilo ma, ze svetove problemy su oproti tymto na Porade malina :) :) :).. Ach ludia, ze Vas toto bavi. Niet inej roboty....chodte radsej kosit pred baraky :) :) :)
lujza.j
22.05.19,15:02
Este to...aby som sa certila.......pre pismenko hore dole....som tu nie pravopisny špehoš...:Ds mojou poruchou precitam aj vadne slovo..spravne....co uz
Terezia13
22.05.19,17:10
ma potešilo
pavol54
22.05.19,17:13
Potesilo ma, ze svetove problemy su oproti tymto na Porade malina :) :) :).. Ach ludia, ze Vas toto bavi. Niet inej roboty....chodte radsej kosit pred baraky :) :) :)
prší
Nandrolon
22.05.19,17:20
Terezia13 - takú dekoráciu /predpokladám že je to výrobok/ nájsť na záclone, tak by to bolo hneď mokré od biolitu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
kukučka
22.05.19,17:54
Potesilo ma, ze svetove problemy su oproti tymto na Porade malina :) :) :).. Ach ludia, ze Vas toto bavi. Niet inej roboty....chodte radsej kosit pred baraky :) :) :)

:D Nedá sa, ľeje a žimáá, ale v pondelok som stihla posiať na "otcove roli" Pán Boh zaplať! :D A teraz som videla obrázok od Daniely SL prietrž, bahno
buchač
22.05.19,18:16
Potesilo ma, ze svetove problemy su oproti tymto na Porade malina :) :) :).. Ach ludia, ze Vas toto bavi. Niet inej roboty....chodte radsej kosit pred baraky :) :) :)

:D Nedá sa, ľeje a žimáá, ale v pondelok som stihla posiať na "otcove roli" Pán Boh zaplať! :D A teraz som videla obrázok od Daniely SL prietrž, bahno

Ale šak riešte svetové problémy...;) :D
korela
22.05.19,20:23
Este to...aby som sa certila.......pre pismenko hore dole....som tu nie pravopisny špehoš...:Ds mojou poruchou precitam aj vadne slovo..spravne....co uz
https://www.porada.sk/t302662-mozem-studovat-vsmu-aj-ked-som-z-dediny.html

Niektorým poraďákom veľmi prekážal jej gramatický prejav, pritom netušia, keď sledujú filmové hviezdy, koľkí z nich sú dyslektici.
Aleže sa utiahli mnohí k herectvu iba preto, lebo nemali bunky pre matematiku, fyziku a pod., to už nikomu neprekáža.
"Mnohí slávni ľudia trpia práve týmto problémom. Napríklad Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Walt Dysney, Steven Spielberg, Pablo Picasso, Orlando Bloom, Tom Cruise, Johny Deep, Jamie Oliver, Cher... a je ich oveľa viac. Dalo by sa povedať, že každý človek, ktorý dosiahol niečo významné, bol buď dysgrafik, alebo dyslektik... Aj z toho môžeme vidieť, že s inteligenciou to nemá naozaj nič spoločné. Práve naopak, nadpriemerne inteligentní ľudia sa s týmito problémami trápia oveľa častejšie."
http://server.sk/printer/?url=%2Fchoroby%2Fnadpriemerne-inteligentni-ludia-trpia-specifickymi%2F
kopretinka
22.05.19,20:36
Tak za prvé,ja nesedîm celý deň pri počítači,nemám kedy.
Za druhé,v kaviarni je každý príspevok samostatný,takže zmazaním jedného sa nezmaže celé vlákno.
Za tretie,dotyčný mazač by si mal po sebe kontrolovať,čo maže,lebo moj príspevok zmazal ale že ma buchač cituje,tak to uź nezmazal :eek: :D
Lujzin zmazaný príspevok bol obnovený,to znamená,že už nie je nevhodný??? Ale môj prîspevok,v ktorom sa pýtam,prečo to bolo zmazané,je nevhodný.....no mám dosť teda z tej dotyčnej mazačky,trochu zdravého rozumu by tu niekomu neuškodilo.
A za ďalšie,nie som moderátor,keby som bola,tak viem,kto to zmazal,
Nebudem tu strácať čas vypisovaním,ale si to vybavîm s konkretnou mazačkou.
afrikánka
22.05.19,21:11
Mas pravdu, ziadne vypisovanie nepomoze.
Mozno odchod na zasluzeny odpocinok?!
Raz tak...straca sa zmysel pre spravodlivost, objektivitu, zdravy usudok a ine...co je pre mladsieho, sviznejsieho uplna samozrejmost, aby dal priestor slobodne prispievat a nerozhodoval podla svojich sympatii a antipatii
Cest praci
bettylou
23.05.19,04:24
otrasný translátor

https://www.greenme.com.br/informar-se/cidades/8027-florianopolis-cidade-lixo-zero-do-brasil?fbclid=IwAR1VsMRInJVo0Tn89xsE5q72Gm1l-CVmlWAHT1H5F0iUPQYelUYMleY-zwU

https://translate.google.sk/?hl=en&tab=wT#view=home&op=translate&sl=es&tl=sk&text=21%2F5%2F19atualizado%3A%2021%2F5%2F19%20por% 20Gisella%20Meneguelli%0AFlorianópolis%0AChegou%2 0a%20vez%20de%20o%20Brasil%20ter%20a%20sua%20prime ira%20capital%20lixo%20zero!%0A%0AFlorianópolis%2 0é%20uma%20das%20cidades%20com%20o%20melhor%20des empenho%20na%20recuperação%20de%20resíduos%20do %20Brasil%2C%20tanto%20que%20há%20cerca%20de%2030 %20anos%20ela%20já%20faz%20coleta%20seletiva.%20M as%2C%20agora%2C%20a%20atual%20gestão%20municipal %20pretende%20colocar%20a%20cidade%20em%20uma%20pa tamar%20audacioso%2C%20para%20o%20qual%20terá%20q ue%20trabalhar%20muito.%0A%0A%0AA%20energia%20post a%20no%20projeto%20é%20grande%2C%20tanto%20que%20 foi%20publicado%20um%20decreto%20no%20Diário%20Of icial%20do%20Município%20instituindo%20o%20Progra ma%20Florianópolis%20Capital%20Lixo%20Zero%2C%20a %20fim%20de%20incentivar%20a%20sociedade%20civil%2 C%20a%20iniciativa%20privada%20e%20o%20poder%20pú blico%20a%20reduzirem%20a%20produção%20de%20lixo %20e%20a%20valorizem%20os%20resíduos%20sólidos%2 0urbanos%20reintroduzindo-os%20na%20cadeia%20produtiva%2C%20informa%20o%20si te%20da%20Prefeitura%20de%20Florianópolis.%0A%0AO %20presidente%20da%20Autarquia%20de%20Melhoramento s%20da%20Capital%20Comcap%2C%20Márcio%20Luiz%20Al ves%2C%20explica%20que%20o%20destino%20do%20resíd uo%20é%20estabelecido%20dentro%20da%20casa%20de%2 0cada%20habitante%2C%20quando%20o%20separa%20em%20 orgânico%20(restos%20de%20alimentos%20e%20de%20po das)%2C%20reciclável%20seco%20(papel%2C%20plásti co%2C%20metal%20e%20vidro)%20e%20rejeito%20(lixo%2 0sanitários%20e%20outros%20materiais%20para%20os% 20quais%20não%20há%20ainda%20mercado%20de%20reci clagem)%2C%20de%20acordo%20com%20publicação%20do %20Floripa%20Manha.%0A%0AFloripa%20Lixo%20Zero%202 030%0ACom%20a%20ajuda%20da%20população%2C%20a%20 capital%20de%20Santa%20Catarina%20pretende%20ser%2 0Floripa%20Lixo%20Zero%202030.%20Isso%20significa% 20que%20mais%20de%20100%20mil%20toneladas%20deixar ão%20de%20ir%20para%20o%20aterro%20sanitário%20a nualmente%2C%20com%20a%20ajuda%20de%20cada%20cidad ão.%0A%0AUma%20das%20metas%20para%20que%2C%20até %202030%2C%20a%20cidade%20atinja%20a%20meta%20do%2 0lixo%20zero%2C%20é%20que%20os%20resíduos%20org nicos%20tenham%20como%20destino%20a%20compostagem %20em%20quintais%20e%20pátios%20comunitários%2C% 20de%20forma%20que%20não%20sejam%20encaminhadas%2 0as%20100%20mil%20toneladas%20por%20ano%20ao%20ate rro%20sanitário%20até%202030.%0A%0A“Serão%20q uase%20R%24%2040%20milhões%20em%20ganhos%20ao%20a no%2C%20sem%20contar%20as%20vantagens%20ambientais %2C%20a%20redução%20na%20emissão%20de%20carbono %20tanto%20no%20aterro%20quanto%20na%20coleta.%20 %20só%20imaginar%20que%20Florianópolis%20deixar á%20de%20mandar%20para%20o%20aterro%2C%20lá%20em %20Biguaçu%2C%20a%2046%20quilômetros%20do%20Itac orubi%2C%20algo%20como%2027%20caminhões%20de%20li xo%20por%20dia”%2C%20explica%20Alves.%0A%0AOs%20 órgãos%20públicos%20serão%20os%20primeiros%20a %20darem%20o%20exemplo%20para%20a%20sociedade%2C%2 0fazendo%20a%20separação%20dos%20resíduos%20em% 20orgânicos%2C%20recicláveis%20secos%20e%20rejei to.%20Além%20disso%2C%20haverá%20um%20plano%20de %20reeducação%20para%20a%20comunidade%20e%20a%20 melhoria%20da%20estrutura%20da%20Comcap%20para%20r ealizar%20a%20coleta.%0A%0A%0ACOMPOSTAGEM%20DE%20L IXO%20ORGÂNICO%20EM%20FLORIANÓPOLIS%20AGORA%20É %20LEI%0AAlém%20de%20promover%20a%20separação%2 0e%20a%20valorização%20dos%20resíduos%20sólido s%20urbanos%20no%20município%20para%20viabilizar% 20a%20economia%20circular%2C%20a%20preservação%2 0ambiental%20e%20a%20redução%20do%20volume%20dos %20resíduos%2C%20o%20projeto%20visa%20ao%20desenv olvimento%20econômico%20do%20município%20atravé s%20da%20criação%20de%20novos%20negócios%20e%20 da%20geração%20de%20empregos%20no%20circuito%20d as%20economias%20circular%2C%20criativa%2C%20colab orativa%20e%20solidária%20pelo%20viés%20da%20ino vação.%0A%0AQue%20esse%20projeto%20seja%20exitos o%20e%20sirva%20de%20exemplo%20para%20outros%20mun icípios%20brasileiros!%0A%0ATalvez%20te%20interes se%20ler%20também%3A%0A%0AO%20PLANO%20DE%20RECICL AGEM%20DA%20NORUEGA%20QUE%20PODE%20SALVAR%20O%20PL ANETA%20DO%20LIXO%20PLÁSTICO%0A%0AUMA%20CATÁSTRO FE%20EM%20DESDOBRAMENTO%3A%20O%20PLÁSTICO%20ESTÁ %20MATANDO%20PESSOAS%20A%20CADA%2030%20SEGUNDOS%0A %0AAGORA%20É%20LEI%3A%20SACOLAS%20PLÁSTICAS%20S O%20PROIBIDAS%20TAMBÉM%20NO%20ESTADO%20DE%20NOVA %20YORK
vicktor
23.05.19,06:52
Keby blbi Brazilcania lepsie rozpravali (pisali) po spanielsky, preklad by bol lepsi.
misoft
23.05.19,07:35
Keby blbi Brazilcania lepsie rozpravali (pisali) po spanielsky, preklad by bol lepsi.
To asi preto, lebo oni rozprávajú PORTUGALSKY :D:D:D
pavol54
23.05.19,09:23
Keby blbi Brazilcania lepsie rozpravali (pisali) po spanielsky, preklad by bol lepsi.
To asi preto, lebo oni rozprávajú PORTUGALSKY :D:D:D
hodinky holinky = všechno jedno. pôvod jazyka apeninský poloostrov, no čo trocha cez kopec na sever je to po francúzsky :)
bettylou
23.05.19,12:52
Keby blbi Brazilcania lepsie rozpravali (pisali) po spanielsky, preklad by bol lepsi.

prvá automatická verzia bola z Hungarian, tam toho ešte menej bolo... :D viem jak sa htori v bra, ale najbližšia ponuka bola španielčina tak preto. vicktor.. nesúď, kým si nepreťukal..
vicktor
23.05.19,13:08
viem jak sa htori v bra, ale najbližšia ponuka bola španielčina tak preto. vicktor.. nesúď, kým si nepreťukal..
Ja som pretukal a vidim este blizsiu ponuku:
bettylou
23.05.19,13:16
Potesilo ma, ze svetove problemy su oproti tymto na Porade malina :) :) :).. Ach ludia, ze Vas toto bavi. Niet inej roboty....chodte radsej kosit pred baraky :) :) :)

:D Nedá sa, ľeje a žimáá, ale v pondelok som stihla posiať na "otcove roli" Pán Boh zaplať! :D A teraz som videla obrázok od Daniely SL prietrž, bahno

Ale šak riešte svetové problémy...;) :D

a že aký je svet malý.. ::D:D:D:D
bettylou
23.05.19,13:16
viem jak sa htori v bra, ale najbližšia ponuka bola španielčina tak preto. vicktor.. nesúď, kým si nepreťukal..
Ja som pretukal a vidim este blizsiu ponuku:

asi mám iný prekladač.. dík, ale prisahám ráno tam tá portugalčina vedľa latiny nebola,, najbližšie vybavujem termín u očného
ale teraz ju mám v ponuke v treťom hornom stĺpci naprav od latin...
inak ako na fotke.. svet je dynamický :D
A oproti v ľavom okne vôbec portugalčinu nemám.. mám tam pašto, persian, polish a russian...
misoft
23.05.19,13:25
hodinky holinky = všechno jedno. pôvod jazyka apeninský poloostrov, no čo trocha cez kopec na sever je to po francúzsky :)
Lenže sú na druhej strane Atlantiku a dokonca na južnej pologuli - a tam je len Fr. Guayana, Haiti a ešte pár, kde kikiríkajú po francúzsky - O Brasil é falado em Português.
bettylou
23.05.19,13:32
Šicke ľudze su z jedneho cesta, ľem každý ináč pripečený... :D
korela
23.05.19,14:08
V Petržalke dalo výpoveď 21 z 24 riaditeliek materských škôl

O.i. ...že chce riešiť problém s prijímaním detí do materských škôl. Navrhuje preto zvýšiť poplatok pre všetky deti, ktoré nemajú trvalý pobyt v Petržalke, na 300 eur mesačne. Za deti s trvalým pobytom v mestskej časti by rodičia aj naďalej platili poplatok 30 eur mesačne.

https://www.etrend.sk/ekonomika/v-petrzalke-dalo-vypoved-21-z-24-riaditeliek-materskych-skol.html?itm_site=etrend&itm_template=article&itm_area=article&itm_module=related&itm_position=4
Nandrolon
23.05.19,14:49
Šicke ľudze su z jedneho cesta, ľem každý ináč pripečený... :D
Zober loptu nie alkohol
:-))))))))))))))))))))))))))))
afrikánka
23.05.19,14:49
Nandrolon
23.05.19,14:51
bettylou
23.05.19,15:26
Šicke ľudze su z jedneho cesta, ľem každý ináč pripečený... :D
Zober loptu nie alkohol
:-))))))))))))))))))))))))))))

[QUOTE="bettylou"]Šicke ľudze su z jedneho cesta, ľem každý ináč pripečený... :D
Zober loptu nie alkohol


to bol fb ne ja inak diki za budík, za chviľu sa peso za loptičkou po dvore bude naháňať :):D
bettylou
23.05.19,15:29
buchač
23.05.19,16:09
Je celosvetovým trendom, že dieťa nesmiete udrieť. Veľa krajín má tento zákaz uzákonený a keby zahraniční sociálni pracovníci videli „jednu výchovnú po zadku“, ako sa u nás bežne deje aj na detských ihriskách, zrejme by mali rodičia riadne poťahovačky s úradmi. Ak by im dieťa nebolo rovno odobraté. Väčšina svetových odborníkov posúva zaužívanú hranicu ešte ďalej a tvrdia, že do správnej výchovy nepatria vôbec žiadne tresty, nielen tie fyzické.

„Trest odvádza dieťa od vyriešenia problému, ktorý vytvorilo, nič sa z neho nenaučí a utvrdzuje si svoje mylné uzávery,“ hovorí Martina Vagačová, výchovná poradkyňa a lektorka Efektívneho rodičovstva a vysvetľuje: „Tým dieťa správanie opakuje napríklad v duchu hesla: Čo oko nevidí, to srdce nebolí.“ Je vhodnejšie nechať dieťa čeliť prirodzeným dôsledkom svojich činov. Tak si deti skôr a lepšie uvedomia mieru svojej chyby.

https://www.cas.sk/clanok/839247/detski-psychologovia-trestat-ci-netrestat-deti/



Bóóóže môj...to je už len aká pípovina, ktorá má v článku aj pokračovanie.

Takže ak by dieťa dráždil elektrický spotrebič, tak ho nechám ? Šak nech ho stiahne na seba...veď decko bude len vyľakané a rodič bude mať dôvod kúpiť si nový model.
Alebo by strkalo prsty do elektrickej zásuvky, tak ho nechám ? Šak prirodzený dôsledok jeho činu bude také solídnejšie kopnutie, prípadne šok alebo aj smrť. V tom poslednom prípade to ale už decku môže byť úplne jedno.

...atď, etc...

-------------------------

Žiadne tresty ?

...v malom veku vôbec nepotrestáš
...v mladšom už po hlave budú skákať
...a neskôr zavolá decko na rodiča políciu, lebo si muselo poupratovať izbu.

Decko má predsa svoje práva !!!



Svet sa zbláznil...a poniektorých psychošov do blázinca dať.
afrikánka
23.05.19,16:14
Poniektorych trestali fyzicky, aj tak to bolo k nicomu, nie?
Nandrolon
23.05.19,17:28
Kazde dieta ma mat sem-tam klobasu od varechy na zadku, aby vedelo, ze ho rodicia nemaju na haku :-)))))))))))))
bettylou
23.05.19,17:29
Poniektorych trestali fyzicky, aj tak to bolo k nicomu, nie?
[


Teraz je v móde psychické týranie skrs médiá...a debilov
Terezia13
23.05.19,17:59
Terezia13 - takú dekoráciu /predpokladám že je to výrobok/ nájsť na záclone, tak by to bolo hneď mokré od biolitu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
nie je to dekorácia ale vzácny japoský okáň
Terezia13
23.05.19,18:04
afrikánka
23.05.19,18:31
korela
23.05.19,19:07
Kazde dieta ma mat sem-tam klobasu od varechy na zadku, aby vedelo, ze ho rodicia nemaju na haku :-)))))))))))))
Nás rodičia ani raz neudreli. Kedy by mohli, tak vraj bola iba jedna udalosť, keď odchádzali v centre Žiliny od fotografa s prvým synom, ktorý mal na sebe tmavomodrý kabátik s bielym kožušinkovým golierom a detto čiapkou, však 40. roky ;-), a vonku sa im hodil ako dvojročný celý ako bol do kaluže. No, vyskúšal si ju. Ale nepotrestali pre takú jednorázovku.
bettylou
23.05.19,23:19
Nandrolon Nandrolon
Kazde dieta ma mat sem-tam klobasu od varechy na zadku, aby vedelo, ze ho rodicia nemaju na haku :-)))))))))))))

Nandi, nože sa pochváľ fotkou, koľko si dcérke verechou naložil, ostane to medzi nami bratmi, ty luhár

https://www.youtube.com/watch?v=bLCrpcWkxyg

A to si ani nechcem predstaviť, čo si o tebe pomyslí, keď ako jeden z tých, ktorým v živote verí, jej urve, len preto že je väčší a .... vôbec, zlomím ti ruku, aby si vedel, že patríš do rodiny..:D
Nandrolon
24.05.19,03:47
Betty. Bolo to písané ironicky.
Viac v SZ, lebo nemusia tu čítať dosť osobných vecí.
lubko6394
24.05.19,05:18
Je celosvetovým trendom, že dieťa nesmiete udrieť. Veľa krajín má tento zákaz uzákonený a keby zahraniční sociálni pracovníci videli „jednu výchovnú po zadku“, ako sa u nás bežne deje aj na detských ihriskách, zrejme by mali rodičia riadne poťahovačky s úradmi. Ak by im dieťa nebolo rovno odobraté. Väčšina svetových odborníkov posúva zaužívanú hranicu ešte ďalej a tvrdia, že do správnej výchovy nepatria vôbec žiadne tresty, nielen tie fyzické.

„Trest odvádza dieťa od vyriešenia problému, ktorý vytvorilo, nič sa z neho nenaučí a utvrdzuje si svoje mylné uzávery,“ hovorí Martina Vagačová, výchovná poradkyňa a lektorka Efektívneho rodičovstva a vysvetľuje: „Tým dieťa správanie opakuje napríklad v duchu hesla: Čo oko nevidí, to srdce nebolí.“ Je vhodnejšie nechať dieťa čeliť prirodzeným dôsledkom svojich činov. Tak si deti skôr a lepšie uvedomia mieru svojej chyby.

https://www.cas.sk/clanok/839247/detski-psychologovia-trestat-ci-netrestat-deti/



Bóóóže môj...to je už len aká pípovina, ktorá má v článku aj pokračovanie.

Takže ak by dieťa dráždil elektrický spotrebič, tak ho nechám ? Šak nech ho stiahne na seba...veď decko bude len vyľakané a rodič bude mať dôvod kúpiť si nový model.
Alebo by strkalo prsty do elektrickej zásuvky, tak ho nechám ? Šak prirodzený dôsledok jeho činu bude také solídnejšie kopnutie, prípadne šok alebo aj smrť. V tom poslednom prípade to ale už decku môže byť úplne jedno.

...atď, etc...

-------------------------

Žiadne tresty ?

...v malom veku vôbec nepotrestáš
...v mladšom už po hlave budú skákať
...a neskôr zavolá decko na rodiča políciu, lebo si muselo poupratovať izbu.

Decko má predsa svoje práva !!!



Svet sa zbláznil...a poniektorých psychošov do blázinca dať.

Treba pokračovať ďalej. Zrušíme basy, však vychováme , dohovoríme a zločinci sa polepšia a stanú sa plnohodnotnými uvedomelými občanmi. Veď sú to dospelí ľudia, takže pochopia skôr ako dieťa vo vývoji. Pozrite sa na výsledok dlhodobého riešenia cigánskej otázky - stačí more mimovládok, vzdelávacích programov a problém nám mizne pred očami. Čím ďalej tým lepšie.
buchač
24.05.19,05:33
Treba pokračovať ďalej. Zrušíme basy, však vychováme , dohovoríme a zločinci sa polepšia a stanú sa plnohodnotnými uvedomelými občanmi. Veď sú to dospelí ľudia, takže pochopia skôr ako dieťa vo vývoji. Pozrite sa na výsledok dlhodobého riešenia cigánskej otázky - stačí more mimovládok, vzdelávacích programov a problém nám mizne pred očami. Čím ďalej tým lepšie.
Keď pokračovať, tak pokračovať.

Psychológov plná prdel, riešia v nie jednom prípade nepodstatné záležitosti.
Ale každý má vo svojej ordinácii vyvesený cenník.
https://www.porada.sk/t255344-p289-u-starej-blazkovej.html#post3095957
To sú solídne peniaze za solídne ničnerobenie.

Absolventov sociálnej práce je jak (sorry za výraz) nasratých hovien v cigánskych osadách...akurát, že tie hovná sú v osadách reálne, no sociálnych pracovníkov v teréne jak šafránu.
Ale politici cigánskeho pôvodu, weisenbacherovci a iní čuráci sa v osade objavia vtedy, keď degeši dostanú riadnu nakladačku.
...a o tom pozitívnom rasizme ani nevravím.
bettylou
24.05.19,05:54
dobrýý matroš... to bude vyššia hra... :D
Oliwa
24.05.19,08:04
Mne práve pred chvíľou spoza chrbta za oknom na 4. poschodí odletel čierny vrtuľník... Najskôr z neho zlanil ozbrojenec celý v čiernom, o chvíľu po oboch stranách pripravení na zoskok ďalší dvaja. S tými išiel nižšie a zdržali sa podstatne dlhšie... Cez ulicu poza budovy je väznica. A v nej tiež niečie deti... Ktovie, či niekoho priviezli, odviezli alebo nacvičujú... Po strechách sa totiž stále špacírujú ďalší so zbraňami v rukách... Hneď sa mi bude lepšie pracovať, keď na vlastné oči vidím aj počujem, kam idú moje dane... To je také de/motivačné...
Idem radšej na obedňajšiu prestávku. Aj keď bez vrtuľníka...
bettylou
24.05.19,09:40
tých špacírnikov nerieš, to budú ostreľovači...
Nandrolon
24.05.19,10:03
tých špacírnikov nerieš, to budú ostreľovači...
Odstreľovači.
Ostreľuješ záchod po zlom jedle :-)))))))))))))))))))))))
buchač
24.05.19,11:40
Žabinka
24.05.19,12:00
buchač
24.05.19,12:07
https://jazykovaporadna.sme.sk/q/1401/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ostre%C4%BEova%C4%8D

" Strieľajú na vyústenie miechy do mozgu, pričom armádni ostreľovači mieria na hruď. "

Tak toto ma teda dostalo..:D :D :D
misoft
24.05.19,13:06
Aj program, ktorý nereaguje neostrelíme, ale ODstrelíme.
Ostreľovanie (podľa mňa) značí, žer na niečo sa strieľa (a môže aj dlhšie, trvale), odstrelenie niečoho, niekoho, (podľa mňa) znamená odstránenie natrvalo na jednu ranu, prvý pokus (ak bude dobrá konštelácia hviezd, Slnka, Zeme a Mesiaca, tak sa podarí :D).
Som ex-delostrelec - my sme neodstreľovali, my sme ostreľovali - delostrelecká príprava, priehradná paľba, priama paľba... o(d)streľovač však má inú úlohu - eliminovať cieľ okamžite (a často na väčšiu diaľku), než sa tento stane nebezpečným.
lujza.j
24.05.19,13:11
flinta s poriadnym kukerom....ja to..ze snajperka.....inak skoro šecky volam puška:D
Nandrolon
24.05.19,13:29
Ostreľovať a odstreľovať dobre vysvetlil Misoft.
Aha, vidím že po slovensky je to ostreľovač, po česky odstřelovač. No, tu hovoríme pomiešane :-)
buchač
24.05.19,14:14
značí, žer na niečo sa strieľa

Žer alebo strieľaj... :rolleyes:

Ale inak si pomiešal solídne hrušku (snipera) s jablkom )kanónom ).....tzv. dokonale. :cool:
misoft
24.05.19,14:33
mimotemy
To "žer" - má byť "že", ale vedľa E je R a tak skočili spolu - automatická oprava nekričala.
Nič som nepomiešal - vysvetľoval som POJMY a účinky a ako tieto jednotlivé pojmy, účinky a dôsledky vidím a chápem ja.

A keď sa budeme o tomto baviť.... aj taký protitankový delostrelec s prenosnou protitankovou zbraňou je vlastne "odstreľovač" - jeho úlohou je totiž odstreliť (zničiť, eliminovať) obrnený cieľ (tank, OT, BVP....) tak, aby už NEBOL nebezpečný.
Iné je ostreľovať - batéria, oddiel, pluk delostrelectva na nejakú plochu nasype kvantum delostreleckých granátov - a úloha? Zastaviť, spomaliť, prípadne zničiť väčší počet cieľov.
Vieš v čom je rozdiel?
V množstve prostriedkov na vykonanie úlohy. Pri odstreľovaní je dôraz na KVALITE pri menšej KVANTITE (presnosť), pri ostreľovaní je dôraz na KVANTITE pri menšej KVALITE (účinok).

Inak - je to terminus technicus .....:D:D:D
buchač
24.05.19,14:46
...
misoft
24.05.19,14:50
alaya1
24.05.19,14:58
Zober si
https://www.drmax.sk/images/catalog-main/10/87/6/160421-ibalgin-400.jpg
ak ťa bolí hlava :D
Ty taky bojovnik proti reklame na Porade? :):):)
misoft
24.05.19,15:11
Irituje ťa výrobca? Tak PARDÓN - dám obrázok bez výrobcu. Budeš mať dušičku na mieste?
Keď ťa hlavička bolí - čo berieš? Acylpirín? Tiež je tam názov lieku. Alebo liek s ibuprofénom? Alebo s obsahom kyseliny acetylsalicylovej?
alaya1
24.05.19,15:27
Mna neirituje nic. Len som sa pousmiala, ze inych poucas o etikete a reklame a sam tu vycapis obrazok ako svet.:):).
bettylou
24.05.19,17:50
Aj program, ktorý nereaguje neostrelíme, ale ODstrelíme.
Ostreľovanie (podľa mňa) značí, žer na niečo sa strieľa (a môže aj dlhšie, trvale), odstrelenie niečoho, niekoho, (podľa mňa) znamená odstránenie natrvalo na jednu ranu, prvý pokus (ak bude dobrá konštelácia hviezd, Slnka, Zeme a Mesiaca, tak sa podarí :D).
Som ex-delostrelec - my sme neodstreľovali, my sme ostreľovali - delostrelecká príprava, priehradná paľba, priama paľba... o(d)streľovač však má inú úlohu - eliminovať cieľ okamžite (a často na väčšiu diaľku), než sa tento stane nebezpečným.

neže vystrašíme Oliwu :D:D
misoft
24.05.19,18:03
Mna neirituje nic. Len som sa pousmiala, ze inych poucas o etikete a reklame a sam tu vycapis obrazok ako svet.:):).
mimotemy
Robil som reklamu? Podľa mňa nie - len som humorne naznačil, ako mal "postupovať".
Ak upozorňujem na reklamu, tak vtedy, ak niekto viditeľne propaguje stránku firmu, na ktorú má, mal, bude mať prepojenie - a koľkokrát som tu upozorňoval na reklamu, ak niekto vložil podobný obrázok? Asi som to neurobil. To by som musel mnohokrát i teba na to upozorniť.
pepsikova
24.05.19,18:13
Mne práve pred chvíľou spoza chrbta za oknom na 4. poschodí odletel čierny vrtuľník... Najskôr z neho zlanil ozbrojenec celý v čiernom, o chvíľu po oboch stranách pripravení na zoskok ďalší dvaja. S tými išiel nižšie a zdržali sa podstatne dlhšie... Cez ulicu poza budovy je väznica. A v nej tiež niečie deti... Ktovie, či niekoho priviezli, odviezli alebo nacvičujú... Po strechách sa totiž stále špacírujú ďalší so zbraňami v rukách... Hneď sa mi bude lepšie pracovať, keď na vlastné oči vidím aj počujem, kam idú moje dane... To je také de/motivačné...
Idem radšej na obedňajšiu prestávku. Aj keď bez vrtuľníka.....

..jááj, Oliw, ja myslela, po prvých dvoch vetách, že ti točia dáky americký film nad hlavou...až pokial som neprišla "je väznica "..tvoje dane sú na spoľahlivom mieste..
lujza.j
24.05.19,20:07
Inak ti co zlaňovali alebo aj šaškovali tiez platia dane...
buchač
24.05.19,20:21
Inak ti co zlaňovali alebo aj šaškovali tiez platia dane...

Dokonca povinne, okamžite im štát stiahne príslušné čiastky pred odoslaním na účet...hentí chlapci si nemôžu robiť (čítaj = oyebabrávať) daňové priznanie sami z pohodlia bytu (čítaj sídlo firmy)...
lujza.j
24.05.19,20:46
Tak tak..ziadne halabala dane.....
bettylou
25.05.19,00:31
Mna neirituje nic. Len som sa pousmiala, ze inych poucas o etikete a reklame a sam tu vycapis obrazok ako svet.:):).
mimotemy
Robil som reklamu? Podľa mňa nie - len som humorne naznačil, ako mal "postupovať".
Ak upozorňujem na reklamu, tak vtedy, ak niekto viditeľne propaguje stránku firmu, na ktorú má, mal, bude mať prepojenie - a koľkokrát som tu upozorňoval na reklamu, ak niekto vložil podobný obrázok? Asi som to neurobil. To by som musel mnohokrát i teba na to upozorniť.
že odstreľ si žalúdok ibalginom :D:D
bettylou
25.05.19,00:32
Inak ti co zlaňovali alebo aj šaškovali tiez platia dane...

hehe, štát si aj vlastné dane zdaní na trikrát minimálne :D
pavol54
25.05.19,04:05
Inak ti co zlaňovali alebo aj šaškovali tiez platia dane...

Dokonca povinne, okamžite im štát stiahne príslušné čiastky pred odoslaním na účet...hentí chlapci si nemôžu robiť (čítaj = oyebabrávať) daňové priznanie sami z pohodlia bytu (čítaj sídlo firmy)...
ale ako to poznám tak ich manželky "podnikajú ani nemajú šajnu o čom" a manželia "konajú"
buchač
25.05.19,06:13
ale ako to poznám tak ich manželky "podnikajú ani nemajú šajnu o čom" a manželia "konajú"
Vyššie uvedené som napísal vo všeobecnosti...všade sa nájde nejaký "konateľ".
Lenže som názoru, že takýchto policajných "konateľov" je vždy menej, ako tých iných konateľov, majiteľov, podnikateľov....takých, čo ojebabrávajú na každom kroku a každého.

Ono stačí len čítať poniektoré otázky tu na Porade a jeden zdúpnie, čo všetko by chceli určití.
pavol54
25.05.19,06:47
ale ako to poznám tak ich manželky "podnikajú ani nemajú šajnu o čom" a manželia "konajú"
Vyššie uvedené som napísal vo všeobecnosti...všade sa nájde nejaký "konateľ".
Lenže som názoru, že takýchto policajných "konateľov" je vždy menej, ako tých iných konateľov, majiteľov, podnikateľov....takých, čo ojebabrávajú na každom kroku a každého.

Ono stačí len čítať poniektoré otázky tu na Porade a jeden zdúpnie, čo všetko by chceli určití.
stačí počúvať v telke ten a ten policajt zapletený do špinavosti, koľko je to % z policajtov a koľko % malých podnikateľov ktorí sú riešení (tých tabačiarov nepočítam to je súčasť veľkého klanu s milionovými ziskami ).
lujza.j
25.05.19,06:55
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Mila123
25.05.19,07:00
Mali podnikatelia koho zajimaju...fizel,exfizel a pod....media len tak chňapnú po kauze a pekne si to uziju....a nik uz nevie ako kauza skoncila....ci zapletenie do spinavosti potvrdene....
Lui, uvedom si, že policajti pomáhajú a chránia......aspoň to takto propagujú a skutek utek...
mali by byť príkladom ale opak to je a média sa na tom živia, ale keby to neboli média nevedeli by sme o nich....
ale štatisticky vychádza, že 10% je špinavcov.....to je dosť a koľko je takých, na kt. nedôjde????