auto
27.08.06,17:25
Prosím o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. 24.9. končí zamestnankyni materská dovolenka. Jej pracovné miesto bude zrušené, s tým že dostane odstupné platy. Chcem vedieť k akému dátumu napíšem výpovď? Čo ak sa zamestná v inej firme ešte pred 24.9.2006? Má to vplyv na odstupné?
Ďakujem
Paula
27.08.06,15:37
Orsz
27.08.06,18:36
Prosím o radu ohľadne ukončenia pracovného pomeru. 24.9. končí zamestnankyni materská dovolenka. Jej pracovné miesto bude zrušené, s tým že dostane odstupné platy. Chcem vedieť k akému dátumu napíšem výpovď? Čo ak sa zamestná v inej firme ešte pred 24.9.2006? Má to vplyv na odstupné?
Ďakujem

Ak zamestnankyňa nemôže nastúpiť do práce kôli zrušeniu jej miesta, firma by jej mala vyplatiť dva odstupné platy. Nemyslím, že by nastúpila do inej práce ešte pred ukončením RD a už vôbec nie pred ukončením pracovného pomeru v predošlej firme. Je to neprípustné. Musí sa najprv vysporiadať s prvým PP. To, že nastúpi na druhý deň do inej práce (čo však nemáte potvrdené), nemá to vplyv na nárok na odstupné. Samozrejme ak by sama z vlastnej iniciatívy podpísala dohodu o rozviazaní PP alebo dá výpoveď z titulu, že chce nastúpiť do iného zamestnania. A vtedy jej nemusíte vyplatiť odstupné.
Isabel
28.08.06,05:03
Ak zamestnankyňa nemôže nastúpiť do práce kôli zrušeniu jej miesta, firma by jej mala vyplatiť dva odstupné platy. Nemyslím, že by nastúpila do inej práce ešte pred ukončením RD a už vôbec nie pred ukončením pracovného pomeru v predošlej firme. Je to neprípustné. Musí sa najprv vysporiadať s prvým PP. To, že nastúpi na druhý deň do inej práce (čo však nemáte potvrdené), nemá to vplyv na nárok na odstupné. Samozrejme ak by sama z vlastnej iniciatívy podpísala dohodu o rozviazaní PP alebo dá výpoveď z titulu, že chce nastúpiť do iného zamestnania. A vtedy jej nemusíte vyplatiť odstupné.
Orsz, neviem prečo považuješ nástup do pracovného pomeru pred skončením pracovného pomeru v predošlej firme za neprípustný :eek: ale rada by som upozornila, že zákonník práce to za prípustné považuje ;). Dôležité je dávať si pozor na dĺžku pracovného času, ale zamestnať sa na kratší pracovný čas alebo dohodu je úplne v pohode, aj keď pracovný pomer v predošlej firme neskončil.
Ak zamestnankyňa nedá dieťa do štátnej škôlky tak vpohode môže pracovať aj bez toho aby prišla o rodičovský :cool:. Ja som momentálne na RD a pracujem a všetky kamarátky ktoré poznám nastúpili do práce pred ukončením 3 ročnej RD a nie všetky pracujú pre pôvodného zamestnávateľa, ak si niekto privyrába na RD tak je to skôr iný zamestnávateľ :)
Viem, že išlo iba o vyjadrenie názoru na danú situáciu :rolleyes:, ale ja by som to rozhodne nezjednodušovala a pozor na to, čo je považované za prípustné a čo nie :o