lubosm
04.09.06,01:04
Vie mi niekto poradit, ake su povinnosti zivnostnika, ktory mal sidlo firmy svoje trvale bydlisko, ktore prave zmenil prestahovanim sa do ineho bytu v rovnakom meste ? Je mozne si nadalej ponechat sidlo, fakturacnu adresu na starej adrese (byvaju tam jeho rodicia), aj ked zmenil trvaly pobyt ? Treba menit udaje v ZL, peciatku ? A co pripadne zmluvy, na zaklade, ktorych fakturuje, treba robit doplnky o zmene sidla dodavatela ?
Milan7
05.09.06,13:01
Pokiaľ zmeníš adresu / sídlo firmy , SZČO/ musíš túto zmenu ohásiť na živnostenskom úrade , po obdržaní nového živnostenského listu musíš túto zmenu ohlásiť na daňovom úrade , sociálnej poisťovni , zdravotnej poisťovni a samozrejme aj banke v ktorej máš bežný účet. Pozor od obdržania nového živnostenského listu si tieto povinnosti povinný nahlásiť do 14 dní.
lubosm
06.09.06,07:21
Pokiaľ zmeníš adresu / sídlo firmy , SZČO/ musíš túto zmenu ohásiť na živnostenskom úrade , po obdržaní nového živnostenského listu musíš túto zmenu ohlásiť na daňovom úrade , sociálnej poisťovni , zdravotnej poisťovni a samozrejme aj banke v ktorej máš bežný účet. Pozor od obdržania nového živnostenského listu si tieto povinnosti povinný nahlásiť do 14 dní.

Dakujem za odpoved. A je nejaky povinny termin, do akej doby musim ohlasit na zivnostenskom urade zmenu sidla resp. trvaleho pobytu ?
Braňo
26.11.12,14:44
chcel by som sa spýtať, v prípade, že SZČO zmenila v priebehu roka svoj trvalý pobyt a zároveň prehlásila vozidlo na nové značky v novom kraji - či sa v priebehu roka na túto zmenu neprihliada, alebo odhláška v starom okrese a prihláška v novom? Zároveň ma zaujíma, či je nevyhnutné urobiť dve priznania k dani z MV (predchádzajúci a aktuálny kraj), alebo len jedno?
Sarlotka
26.11.12,15:35
ano odhlaska auta v starom , prihlaska v novom.

dzmv sa podava tam kde bolo auto evidovane k 31.12. predchadzajuceho roka (cize za rok 2012 sa bude podavat tam kde bolo auto nahlasene k 31.12.2011)

ja som este pre istotu vzdy pisala aj list preco sa nepodava dzmv v novom...