Zavrieť

Porady

Povinnosti SZČO pri zmene trvalého bydliska

Vie mi niekto poradit, ake su povinnosti zivnostnika, ktory mal sidlo firmy svoje trvale bydlisko, ktore prave zmenil prestahovanim sa do ineho bytu v rovnakom meste ? Je mozne si nadalej ponechat sidlo, fakturacnu adresu na starej adrese (byvaju tam jeho rodicia), aj ked zmenil trvaly pobyt ? Treba menit udaje v ZL, peciatku ? A co pripadne zmluvy, na zaklade, ktorych fakturuje, treba robit doplnky o zmene sidla dodavatela ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Pokiaľ zmeníš adresu / sídlo firmy , SZČO/ musíš túto zmenu ohásiť na živnostenskom úrade , po obdržaní nového živnostenského listu musíš túto zmenu ohlásiť na daňovom úrade , sociálnej poisťovni , zdravotnej poisťovni a samozrejme aj banke v ktorej máš bežný účet. Pozor od obdržania nového živnostenského listu si tieto povinnosti povinný nahlásiť do 14 dní.

    lubosm je offline (nepripojený) lubosm

    lubosm
    Milan7
    Pokiaľ zmeníš adresu / sídlo firmy , SZČO/ musíš túto zmenu ohásiť na živnostenskom úrade , po obdržaní nového živnostenského listu musíš túto zmenu ohlásiť na daňovom úrade , sociálnej poisťovni , zdravotnej poisťovni a samozrejme aj banke v ktorej máš bežný účet. Pozor od obdržania nového živnostenského listu si tieto povinnosti povinný nahlásiť do 14 dní.
    Dakujem za odpoved. A je nejaky povinny termin, do akej doby musim ohlasit na zivnostenskom urade zmenu sidla resp. trvaleho pobytu ?

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    chcel by som sa spýtať, v prípade, že SZČO zmenila v priebehu roka svoj trvalý pobyt a zároveň prehlásila vozidlo na nové značky v novom kraji - či sa v priebehu roka na túto zmenu neprihliada, alebo odhláška v starom okrese a prihláška v novom? Zároveň ma zaujíma, či je nevyhnutné urobiť dve priznania k dani z MV (predchádzajúci a aktuálny kraj), alebo len jedno?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ano odhlaska auta v starom , prihlaska v novom.

    dzmv sa podava tam kde bolo auto evidovane k 31.12. predchadzajuceho roka (cize za rok 2012 sa bude podavat tam kde bolo auto nahlasene k 31.12.2011)

    ja som este pre istotu vzdy pisala aj list preco sa nepodava dzmv v novom...

    Povinnosti SZČO pri zmene trvalého bydliska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.