marči
08.09.06,17:46
Toto je asi vďačná téma, lebo receptov na pagáče má asi každá z vás neúrekom. :) Aspoň si môžeme nejaké porovnať a prípadne vyskúšať nové. Pripájam sem nejaké:


MASLOVÉ PAGÁČE


50 dg hladkej múky
3 žĺtky
soľ
3 dg droždia
25 dg Palmarínu

15 dg múky spracujeme s Palmarínom a odložíme do chladu. Z ostatných prísad vypracujeme vláčne cesto. Potom vyvaľkáme, zabalíme do neho maslo a necháme 15 min. stáť. Potom rozvaľkáme, vždy rovnako prekladáme. Postup opakujeme 3x, vždy po 10 minútach. Nakoniec vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, vykrajujeme pagáče a ukladáme ich na vymastený plech. Potrieme vajíčkom a upečieme.






SYROVÉ PAGÁČE


50 dg hladkej múky
2 žĺtky
soľ
2 dg droždia
25 dg Palmarínu
mlieko
15 dg strúhaného syra Eidam

15 dg múky spracujeme s Palmarínom a odložíme do chladu. Z ostatných prísad vypracujeme vláčne cesto. Potom vyvaľkáme, zabalíme do neho maslo a necháme 15 min. stáť. Potom rozvaľkáme, posypeme syrom, vždy rovnako prekladáme. Postup opakujeme 3x, vždy po 10 minútach. Nakoniec vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, vykrajujeme pagáče a ukladáme ich na vymastený plech. Potrieme vajíčkom, posypeme syrom a upečieme.





ZEMIAKOVÉ PAGÁČE


1 kg polohrubej múky
1 kg uvarených zemiakov
25 dg bravčovej masti
5 dg droždia
3 celé vajcia



SMOTANOVÉ PAGÁČE

35 dg hladkej múky
1 kyslá smotana
250 g čerstvého masla
soľ



SLANÉ PAGÁČE S PENOU


30 dg hladkej múky
1 žĺtok
3 PL octu
4 PL vody
1 ČL soli
1 Palmarín
Vymiesime cesto a necháme ho v chlade 2-3 hodiny, potom ho rozvaľkáme na hrúbku asi 0,5 cm a vykrajujeme malé pagáčiky. Poukladáme ich na plech, potrieme žĺtkom a na vrch dáme penu.
Pena:
2 bielka
1 lyžička soli
maturantka
08.09.06,17:29
Marči, a máš ich overené? Máme hody, chcela by som ich vyskúšať, tak aby som nepohorela. Ď.
marči
08.09.06,17:57
Tie prvé dva - Maslové a syrové zvykla piecť kolegova žena.
No tie smotanové (z 35 dg hl. múky....) zvyknem dosť často aj ja. Z tých treba aspoň dvojitú dávku !
Takisto zvyknem aj tie s penou - len také maličké- sú chutnejšie a kvôli tej pene nezvyčajné, ale veľmi dobré.

Tu sú ešte ďalšie overené:



SYROVÉ PAGÁČIKY


1 kg polohrubej múky
1 Palmarín
1 vajce
3 Lunexy
1 kocka droždia
2,5 KL soli
2 KL cukru
4 varené zemiaky
1 kyslá smotana
asi 0,5 l mlieka
Vymiesime cesto, necháme vykysnúť. Na doske vytiahneme, nevaľkáme ! Posypeme múkou a poskladáme ako lístkové cesto. Povykrajujeme pagáčiky, potrieme žĺtkom a posypeme strúhaným syrom.


PAGÁČE


1 kg hladkej múky
2 dl oleja
2 žĺtky
4 malé lyžičky soli
5 dg droždia
7 dl mlieka
Uvedené suroviny zmiešame, pridáme pripravený kvások a vypracujeme cesto. Hneď ho rozvaľkáme a potrieme ho 1 Herou alebo Palmarínom. Na maslo nastrúhame 5 uvarených zemiakov (veľkosti vajíčka) a cesto zložíme na 1/3 – ako lístkové cesto. Postup opakujeme 3x, po pol hodine. Potom vykrajujeme, potrieme žĺtkom a upečieme.
Pozn.: Z tohto množstva sú 4 plné plechy !

Tieto sú tiež vynikajúce!!!:) :)

Daj mi vedieť, ktoré si si vybrala a ako sa ti podarili, dúfam, že budeš spokojná !
Ivana Š
08.09.06,20:21
skvelé, chutné,nenáročné, len zamiesiť, vykrojiť - najchutnejšie sú štamperlíkom vykrojené (jednohubky)
potrieť rozšľahaným vajíčkom a upiecť (prípadne sa môžu posypať sezamom, makom, rascou, strúhaným syrom)

250g hladkej múky
250 g tvarohu
1Hera
štipku soli
marči
08.09.06,20:35
Super ! Jednoduché!:)
maturantka
09.09.06,09:45
Ďakujem, dám vedieť!!!
Zita4
09.09.06,10:31
skvelé, chutné,nenáročné, len zamiesiť, vykrojiť - najchutnejšie sú štamperlíkom vykrojené (jednohubky)
potrieť rozšľahaným vajíčkom a upiecť (prípadne sa môžu posypať sezamom, makom, rascou, strúhaným syrom)
250g hladkej múky
250 g tvarohu
1Hera
štipku soli
Výborné pagáčiky, ale ja ich robím tak, že miesto tvarohu dám bryndzu. Alebo urobím dvojitú dávku a vtedy dám jednu bryndzu a jeden tvaroh. Každému chutia.
marči
10.09.06,13:38
Marči, a máš ich overené? Máme hody, chcela by som ich vyskúšať, tak aby som nepohorela. Ď.

Už ste po hodoch ? Ako sa Ti podarili tie pagáče ?




Ak som sa pomýlila, oprav ma, ak som ti pomohla, stlač "oceňujem" pri mojom príspevku. :D
Terezia13
28.07.12,14:19
gazdinky, napíšte mi dobrý recept /len odskúšaný!/ na pagáče /ale len pagáče/
mám ich dosť, ale nemám taký, aby som povedala toto je pán pagáč!
vďaka
lujza.j
28.07.12,14:24
cukriky
06.08.12,19:33
;) syrové odskušam
cukriky
06.08.12,19:56
Pagáčikové šatôčky ....75dkg poloh.muky,2pl-hery kopcom,25dkg hlad.muky,6dcl mlieka,2pl cukru,2čl soli,kocka kvasníc-spravit kvasok,40dkg oškvarkov ..Všetko vymiesit nachat vykynut rozgulat krajat štvorce každy preložit aby bol trojuholnik potriet vajcom posypat kminom ...chutia výborne