moniq81
14.09.06,06:17
Čaute poraďáci,

viem, že asi som už otravná a možno si poviete, že ani nie najiteligentnejšia, ale tak to býva keď sa človek nechtiac musí pliesť do roboty právnikom.:o
Takže ešte zopár mojich - asi primitívnych otázok:
Ide o s.r.o., kde boli 3 spločníci, no od roku 2002 už je len jeden, ktorý teraz obchodný podiel previedol na rodinného príslušníka. Od zmeny, kedy je už len jeden spoločník existuje zmena a úplné znenie spoločenskej zmluvy spísané notárom, ktoré už neobsahuje veľa vecí z pôvodnej spoločenskej zmluvy s troma spoločníkmi. Ak idem teraz robiť dodatok a aj úplné znenie uvažujem správne:
1. Dodatok budem robiť k tomu novšiemu úplnému zneniu alebo k pôvodnej spoločenskej zmluve /kde sa ešte hovorí o 3 spoločníkoch/?
2. V dodatku uvediem len tie časti, ktoré sa menia: napr. uvediem, že konateľ sa rozhodol urobiť tieto zmeny a po bodoch vymenujem?
3. Úplné znenie potom prepísem už so zapracovanými zmenami - ale urobím tie zmeny v novšom úplnom znení alebo v pôvodnej spoločenskej zmluve?

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Prosím ak viete, pomôžte mi. Napíšte mi to "polopatisticky".

Ďakujem.:)
Milan Benka
14.09.06,05:10
úplné znenie uvažujem správne:
1. Dodatok budem robiť k tomu novšiemu úplnému zneniu alebo k pôvodnej spoločenskej zmluve /kde sa ešte hovorí o 3 spoločníkoch/?
2. V dodatku uvediem len tie časti, ktoré sa menia: napr. uvediem, že konateľ sa rozhodol urobiť tieto zmeny a po bodoch vymenujem? Nerozhoduje sa konateľ, ale valné zhromaždenie.
3. Úplné znenie potom prepísem už so zapracovanými zmenami - ale urobím tie zmeny v novšom úplnom znení alebo v pôvodnej spoločenskej zmluve?

V úplnom znení sa odzrkadľujú všetky dodatky (zmeny) od podpísania pôvodnej spoločenskej zmluvy.
moniq81
14.09.06,07:21
Ďakujem za odpoveď, už mi je to konečne jasné!!!:)

Myslím, že si to budme pamätať do konca života.
monikad
16.07.07,09:01
Prosim Vas, robim uplne znenie spol. zmluvy, a pocula som, ze je to v podstate spol. zmluva doplnena o nove udaje, pripadne zmeny. Staci len pod nazov spol. zmluva napisat Uplne znenie spol. zmluvy, mal by tam byt nejaky paragraf, datum, miesto... atd. Viete mi niekto napisat cele znenie tej veticky, ktora vravi, ze ide o uplne znenie spol. zmluvy?
dakujem
josh
17.07.07,04:48
cela veticka znie takto: Uplne znenie spolocenskej zmluvy. :) Uplne vazne teraz. Ziadne paragrafy tam nie je treba davat. Ibaze by si chcel/a.
Kety007
13.06.08,09:36
Ahojte,

mozem Vas pekne poprosiť o popis dodatku k spoločenskej zmluve (ako to ma vyzerať) ak by bolo možne prilepiť dokument to by bolo uplne cool. Dakujem
freeiurist
14.06.08,05:52
Nechcem nikoho dopliest :/ ale vo vztahu k dodatkom a uplnym zneniam, najma pokial sa menia stare zakladatelske dokumenty by som dal na zvazenie urobit rozhodnutie VZ alebo jedineho spolocnika o prijati dodatku k spol. zmluve vo forme jeho uplneho znenia, ktore v celom rozsahu nahradza povodne znenie. A to podla nejakeho dobreho noveho vyoru Stare zakladatelske dokumenty obsahuju casto skopirovane ustanovenia Obchodneho zakonnika, ktore uz neplatia a najma tie z 90 rokov obsahuju casto take nezmysly, ze cloveku rozum zastava. Pritom vela spolocnikov o takychto ustanoveniach ani nevie a zistia to, az ked je nejaky problem vo vnutri spolocnosti.
AIMA
06.03.13,07:10
Nechcem nikoho dopliest :/ ale vo vztahu k dodatkom a uplnym zneniam, najma pokial sa menia stare zakladatelske dokumenty by som dal na zvazenie urobit rozhodnutie VZ alebo jedineho spolocnika o prijati dodatku k spol. zmluve vo forme jeho uplneho znenia, ktore v celom rozsahu nahradza povodne znenie. A to podla nejakeho dobreho noveho vyoru Stare zakladatelske dokumenty obsahuju casto skopirovane ustanovenia Obchodneho zakonnika, ktore uz neplatia a najma tie z 90 rokov obsahuju casto take nezmysly, ze cloveku rozum zastava. Pritom vela spolocnikov o takychto ustanoveniach ani nevie a zistia to, az ked je nejaky problem vo vnutri spolocnosti.


Zdravím, to znamená, že nemusí byť dodatok k spoločenskej zmluve, ale stačí úplné znenie?
V úplnom znení musia byť náležitosti podľa §110 OBZ?
Napríklad
) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,
k) ďalšie údaje, ak tak ustanovuje zákon.
v našej spol. zmluve z 1999 neboli uvedené a uvádzať to tam teraz v 2013 by bol nezmysel.

Ďakujem pekne za rady
KEJKA
06.03.13,13:21
Opakuješ sa.......
AIMA
06.03.13,13:24
Opakuješ sa.......

Ospravedlňujem sa, bol som nedočkavá, téma bola stará, mala som obavy, že si ju nikto nevšimne.zlezaradil