Mila123
19.10.22,14:18
Každý môže teraz mudrovat až do alelujá....a "uvariť" z toho čo kolvek..aj terorizmus ...aj......keď je chlapec mŕtvy........
už "nepovie ani tak, ani tak, ale na jeho slová dôjde" Na vojne sa v stráži zastrelil vojak ale predtým závodčího stráže. Chceli to zamiesť Vraj pre frajerku, tak som im vysvetlil že to bola neriešená tvrdá šikana a vojačik si počkal. Nakoniec sa ukázalo že som mal pravdu
Pali, čítal si uniknutý list na rozlúčku? (včera potvrdil identitu listu vrahov otec )
anet
19.10.22,13:02
Kde ste vycitali, ze s tym ma genetika nieco spolocne?
Teraz len kratko ... clovek je cicavec a stavovec, biologia dedicnosti nepusti.
Narychlo napr. https://dennikn.sk/1572185/evolucna-biologicka-homosexualita-ma-geneticky-zaklad-a-nejde-o-volbu/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Homosexualita
Vedci sa väčšinou prikláňajú k názoru, že je určená prevažne počas skorého vývoja plodu v maternici matky a taktiež je ovplyvnená génmi daného jedinca
Vecer sa o tom mozeme kludne bavit obsiahlejsie, teraz nemam na to velmi cas ;)
bjuty smis
19.10.22,13:22
Genetika? :D myslim, že Vase dieta aj keby bolo teple, balo by sa Vam to povedat.....
Myslite si zle, vytiahla by som skatulu s napisom 6 rokov - My little pony, podala by som jej ju a povedala, ze az sa zariadi moze ma pozvat na navstevu :D Ale kedze genetika nepusti, tak si nemusim robit starosti :---
juuj, uz sa ludia na FB vlajockuju na duhovo a "zeru sa navzajom" duhovi a homofobni krestania :D

Kde ste vycitali, ze s tym ma genetika nieco spolocne?
Anet prišla svojim vedeckým prístupom, sledovaním, štúdiou popr. inými vedeckými metódami výskumu, možno aj kazuistikou k takému záveru

alebo kulturblog.....
pavol54
19.10.22,13:26
Každý môže teraz mudrovat až do alelujá....a "uvariť" z toho čo kolvek..aj terorizmus ...aj......keď je chlapec mŕtvy........
už "nepovie ani tak, ani tak, ale na jeho slová dôjde" Na vojne sa v stráži zastrelil vojak ale predtým závodčího stráže. Chceli to zamiesť Vraj pre frajerku, tak som im vysvetlil že to bola neriešená tvrdá šikana a vojačik si počkal. Nakoniec sa ukázalo že som mal pravdu
Pali, čítal si uniknutý list na rozlúčku? (včera potvrdil identitu listu vrahov otec )
ja nič netvrdím všetko čo bolo zverejnené je nespochybniteľné. na žiadne prečo nebude jeho odpoveď, len fakty z podkladov. preto platí veta z predošlého príspevku
bjuty smis
19.10.22,13:42
Výplata 13. dôchodku sa presuva na december

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=519456

https://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-vyplati-tzv-14-dochodok-v-decembri--dochodky-zo-zahranicia-treba-nahlasit-do-4-novembra-2022/48411s70709c
13. bol vyplatený v júli.....

z tvojho linku :

19.10.2022

Sociálna poisťovňa vyplatí v decembri 2022 tzv. 14. dôchodok. Vyplýva to zo zákona, ktorý včera schválila Národná rada Slovenskej republiky a na základe ktorého Sociálna poisťovňa vyplatí seniorom 70 % zo sumy 13. dôchodku.
veronikasad
19.10.22,13:46
Výplata 13. dôchodku sa presuva na december

https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=519456

https://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-vyplati-tzv-14-dochodok-v-decembri--dochodky-zo-zahranicia-treba-nahlasit-do-4-novembra-2022/48411s70709c
13. bol vyplatený v júli.....

z tvojho linku :

19.10.2022

Sociálna poisťovňa vyplatí v decembri 2022 tzv. 14. dôchodok. Vyplýva to zo zákona, ktorý včera schválila Národná rada Slovenskej republiky a na základe ktorého Sociálna poisťovňa vyplatí seniorom 70 % zo sumy 13. dôchodku.
14. dôchodkom ho nazvala SP vo svojej informácii až dnes, doteraz sa všade písalo o 13. dôchodku, aj média, ktoré správu dnes zverejnili písali o 13. dôchodku, ktorý mal byť vyplatený v novembri. Aj v novele zákona, ktorú som priložila, sa píše o 13. dôchodku ...
bjuty smis
19.10.22,13:51
hlavne, že niečo dajú......
veronikasad
19.10.22,13:53
hlavne, že niečo dajú......
veľmi tenká záplata na zvyšovanie cien potravín a energii
Tweety
19.10.22,13:57
hlavne, že niečo dajú......
veľmi tenká záplata na zvyšovanie cien potravín a energii
Veru, a aby sa neminula už v novembri, tak ju ešte posunuli. Hlavne, že inflácia je tu už viac ako rok.
mari2x
19.10.22,14:14
Každý môže teraz mudrovat až do alelujá....a "uvariť" z toho čo kolvek..aj terorizmus ...aj......keď je chlapec mŕtvy........
už "nepovie ani tak, ani tak, ale na jeho slová dôjde" Na vojne sa v stráži zastrelil vojak ale predtým závodčího stráže. Chceli to zamiesť Vraj pre frajerku, tak som im vysvetlil že to bola neriešená tvrdá šikana a vojačik si počkal. Nakoniec sa ukázalo že som mal pravdu
Pali, čítal si uniknutý list na rozlúčku? (včera potvrdil identitu listu vrahov otec )

" potvrdil identitu listu vrahov otec "
takže tata mu ho diktovval ?
mari2x
19.10.22,14:20
l]
13. bol vyplatený v júli.....

z tvojho linku : 19.10.2022

Sociálna poisťovňa vyplatí v decembri 2022 tzv. 14. dôchodok. Vyplýva to zo zákona, ktorý včera schválila Národná rada Slovenskej republiky a na základe ktorého Sociálna poisťovňa vyplatí seniorom 70 % zo sumy 13. dôchodku.
14. dôchodkom ho nazvala SP vo svojej informácii až dnes, doteraz sa všade písalo o 13. dôchodku, aj média, ktoré správu dnes zverejnili písali o 13. dôchodku, ktorý mal byť vyplatený v novembri. Aj v novele zákona, ktorú som priložila, sa píše o 13. dôchodku ..



prečo by nemohli byť 2 trináste dôchodky
ps
ked firma padala v červených číslach, mali sme
zálohu
zálohu na vyúčtovanie :D
vyúčtovanie mzdy
mari2x
19.10.22,14:22
hlavne, že niečo dajú......

mne je to jedno
ak dajú pochválim
ak nedajú neplačem
=
tak ako ja , NIKDY sa nespoliehajte IBA na štát
mari2x
19.10.22,14:24
Genetika? :D myslim, že Vase dieta aj keby bolo teple, balo by sa Vam to povedat.....
Myslite si zle, vytiahla by som skatulu s napisom 6 rokov - My little pony, podala by som jej ju a povedala, ze az sa zariadi moze ma pozvat na navstevu :D Ale kedze genetika nepusti, tak si nemusim robit starosti :---
juuj, uz sa ludia na FB vlajockuju na duhovo a "zeru sa navzajom" duhovi a homofobni krestania :D

Kde ste vycitali, ze s tym ma genetika nieco spolocne?

Anet prišla svojim

"vedeckým"

prístupom, sledovaním, štúdiou popr. inými vedeckými metódami výskumu, možno aj kazuistikou k takému záveru



skôr mi to pripadá "veď deckým"
buchač
19.10.22,14:30
hlavne, že niečo dajú......
veľmi tenká záplata na zvyšovanie cien potravín a energii
Ani na jeden väčší nákup nevyjde...
Čo chodím ku jednému na trh ohľadom zeleniny a ovocia, tak na týždenné zásoby dám viac, ako je ten fasa dôchodok.
Mila123
19.10.22,14:59
Každý môže teraz mudrovat až do alelujá....a "uvariť" z toho čo kolvek..aj terorizmus ...aj......keď je chlapec mŕtvy........
už "nepovie ani tak, ani tak, ale na jeho slová dôjde" Na vojne sa v stráži zastrelil vojak ale predtým závodčího stráže. Chceli to zamiesť Vraj pre frajerku, tak som im vysvetlil že to bola neriešená tvrdá šikana a vojačik si počkal. Nakoniec sa ukázalo že som mal pravdu
Pali, čítal si uniknutý list na rozlúčku? (včera potvrdil identitu listu vrahov otec )

" potvrdil identitu listu vrahov otec "
takže tata mu ho diktovval ?
ale kde, pozri si rozhovor s kotrbou .......
Nandrolon
19.10.22,16:24
Jedna komédia strieda druhú komédiu.
https://www.facebook.com/tvarga2/videos/476255144551536
romana147
19.10.22,16:33
Jedna komédia strieda druhú komédiu.
https://www.facebook.com/tvarga2/videos/476255144551536


HULVÁT, čo
vyhral PREZIDENTSKé volby z TRE TIE HO MIESTA

NEVRÁTIL ! pôžičky za stranu Vlasť, s ktorou oblbol 1,13 % voličov = asi ako Edo
buchač
19.10.22,16:36
Komédia pokračuje.
Som sledoval správy...šot ohľadom zdravotníctva, lebo už sa podali nejaké výpovede a nemocnica v Blave sa ide posrať.
Záver šotu bol ten, že sa uvažuje o stabilizačnom príspevku vo výške 20000€ (slovom DVADSAŤTISÍC !!! ) na 5 rokov. Toto sa týka sestier...iní pracovníci by dostali menej.
Kuwa...stále platí, čo vravím. Za vysoké školy by sa malo platiť a to bez rozdielu, čo za školu sa jedná.
romana147
19.10.22,16:45
Komédia pokračuje.
Som sledoval správy...šot ohľadom zdravotníctva, lebo už sa podali nejaké výpovede a nemocnica v Blave sa ide posrať.
Záver šotu bol ten, že sa uvažuje o stabilizačnom príspevku vo výške 20000€ (slovom DVADSAŤTISÍC !!! ) na 5 rokov. Toto sa týka sestier...iní pracovníci by dostali menej.
Kuwa...stále platí, čo vravím. Za vysoké školy by sa malo platiť a to bez rozdielu, čo za školu sa jedná.



To by ale väčšinu VŚ a pobočiek musel niekto zrušiť, lebo NIE SÚ hodné toho, aby sa za ne platilo!
duves
19.10.22,16:45
Blava, blava, nič mi to nehovorí. To je tam u vas na valaloch?
buchač
19.10.22,16:52
Blava, blava, nič mi to nehovorí. To je tam u vas na valaloch?
Tebe viac vecí nič nehovorí....napríklad aj nasledujúce.


dpc aj s dotaciami Petra Vlhova ma lyžovanie financovane cez rodinny biznis, ŽIADNE DOTACIE.
buchač
19.10.22,17:16
jjjj
Takže TY mi chceš tvrdiť, že Vlhová neberie žiadne dotácie ???
anet
19.10.22,17:19
skôr mi to pripadá "veď deckým"
Si sa v tom nasiel aj s bjutym a zapadol do demografickej kategorie, co!? :D:---
anet
19.10.22,18:51
iba info pre klebetnicu !!!!! :
:D :D :D ja neklebetím. Hovorím veci stručne, jasne a vecne :---
Tie vaše (vaše preto lebo či ty, mari2x, či bjuty) klebety vždy končia lebo Fico, lebo smerácka/-e xxx, lebo dezolát/ dezolé ...
Nezaujíma ma to :D
Nandrolon
20.10.22,03:07
Komédia pokračuje.
Som sledoval správy...šot ohľadom zdravotníctva, lebo už sa podali nejaké výpovede a nemocnica v Blave sa ide posrať.
Záver šotu bol ten, že sa uvažuje o stabilizačnom príspevku vo výške 20000€ (slovom DVADSAŤTISÍC !!! ) na 5 rokov. Toto sa týka sestier...iní pracovníci by dostali menej.
Kuwa...stále platí, čo vravím. Za vysoké školy by sa malo platiť a to bez rozdielu, čo za školu sa jedná.



To by ale väčšinu VŚ a pobočiek musel niekto zrušiť, lebo NIE SÚ hodné toho, aby sa za ne platilo!
Ale zakúpené tituly sa ich "užívateľom" páčia a na trhu práce z nich čerpajú výhody, či???
pavol54
20.10.22,04:03
Komédia pokračuje.
Som sledoval správy...šot ohľadom zdravotníctva, lebo už sa podali nejaké výpovede a nemocnica v Blave sa ide posrať.
Záver šotu bol ten, že sa uvažuje o stabilizačnom príspevku vo výške 20000€ (slovom DVADSAŤTISÍC !!! ) na 5 rokov. Toto sa týka sestier...iní pracovníci by dostali menej.
Kuwa...stále platí, čo vravím. Za vysoké školy by sa malo platiť a to bez rozdielu, čo za školu sa jedná.



To by ale väčšinu VŚ a pobočiek musel niekto zrušiť, lebo NIE SÚ hodné toho, aby sa za ne platilo!
Ale zakúpené tituly sa ich "užívateľom" páčia a na trhu práce z nich čerpajú výhody, či???
trh práce? väčšinou sú použiteľní len v štátnej správe, súkromník by ich po preverení schopností vykopol kým mu nenarobia škody
Nandrolon
20.10.22,04:08
Problém má širší charakter.
Oni pracujú aj v súkromných firmách, ale na pozíciách kde im titul netreba. No a keď si zamestnávateľ začne moc namýšľať, akých vzdelaných ľudí zamestnáva za minimálne mzdy na stredoškolských pozíciách, tak potom tých "kvalitných stredoškolákov", ktorí sú na oveľa vyššej úrovni ako títo "titulovaní katolíci z Ružomberka" ani nepozýva na pohovor, lebo si do ponuky napíše že chce aspoň VŠ, tým pádom je trh práce dosť pokrivený.
BXLmiami
20.10.22,05:46
Šialenec ohrozoval kohokolvek, žiadnu komunitu. Fajn, že to takto napíše odborník, lebo už začína hon na pravdu medzi pospolitým ľudom.
https://hnonline.sk/tv/relacie/doslova/96046926-expert-na-hybridne-hrozby-vek-strelca-ma-zarazil-cielom-nebola-len-lgbti-komunita-ale-cela-spolocnost
však starý dezolát to už "vysvetlil "v náckovskom rádiu


teraz to bude vysvetlovať polícii...
:-DD V tomto má starý dezolát beauty smis pravdu.
pavol54
20.10.22,05:58
Problém má širší charakter.
Oni pracujú aj v súkromných firmách, ale na pozíciách kde im titul netreba. No a keď si zamestnávateľ začne moc namýšľať, akých vzdelaných ľudí zamestnáva za minimálne mzdy na stredoškolských pozíciách, tak potom tých "kvalitných stredoškolákov", ktorí sú na oveľa vyššej úrovni ako títo "titulovaní katolíci z Ružomberka" ani nepozýva na pohovor, lebo si do ponuky napíše že chce aspoň VŠ, tým pádom je trh práce dosť pokrivený.
môj spolužiak, keď sme sa bavili o tom ako sme sa naučili na skúšky (inak skončil s červeným diplomom), hovoril: "Je..ať na známky a znalosti, podstatné je získať gebír(teda diplom)" a to sa písal rok 1985.
Nandrolon
20.10.22,06:08
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
Mila123
20.10.22,06:22
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
čiastočne máš pravdu , ale keď zasiahla strana a vláda tvoje tvrdenie neplatí..........a existovali, sú a aj budú tzv. "klobásoví inžinieri"........
Nandrolon
20.10.22,06:31
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
čiastočne máš pravdu , ale keď zasiahla strana a vláda tvoje tvrdenie neplatí..........a existovali, sú a aj budú tzv. "klobásoví inžinieri"........
áno, existujú, ale je ich zlomok, možno tisícina oproti dnešku.
Existovali aj prv prípady, kde baby /štvorkárky/ z CHLAPČENSKÉHO odborného učilišťa majú dnes tituly? Lebo ja som o takých nepočul, narozdiel od mnohých prípadov z okolia v súčasnosti.
buchač
20.10.22,06:51
Školské jedálne v nemeckom Freiburgu budú vydávať len bezmäsité jedlá

Od budúceho školského roka budú žiaci v jedálňach vo Freiburgu na juhozápade Nemecka dostávať iba vegetariánske jedlá. Schválilo to zastupiteľstvo tohto mesta v Bádensku-Württembersku.
Rodičia musia počítať s tým, že si za obedy pre svoje deti priplatia. Novo budú platiť 4,80 eura namiesto doterajších 3,90 eura.
Zmeny sa niektorým zastupiteľom nepáčili. Franco Orlando z radničnej frakcie Slobodnej demokratickej strany (FDP) a združenia Občania pre Freiburg obvinil starostu Martina Horna, že „mu je konzumácia mäsa tŕňom v oku“.
Zastupiteľka pre školstvo Christine Buchheitová za Zelených vysvetľovala, že mesto sa snaží zdraženie udržať v znesiteľných medziach a že kvalitné mäso ženie cenu nahor.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/644315-skolske-jedalne-v-nemeckom-freiburgu-budu-vydavat-len-bezmasite-jedla/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Už im na totál drbe.
By som bol zvedavý, že koľko obedov skončí v odpade. Taktiež by bolo zaujímavé vedieť, koľko rodičov odhlási svoje decko z jedálenskej stravy.

Ono ja nič proti bezmäsitej strave (dokonca som nútený dodržiavať určitý režim), ale čo je veľa, to je veľa.
pavol54
20.10.22,06:56
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
čiastočne máš pravdu , ale keď zasiahla strana a vláda tvoje tvrdenie neplatí..........a existovali, sú a aj budú tzv. "klobásoví inžinieri"........
to by sme videli že je medzi nami blb alebo nie? však aj teraz zasahuje strana a vláda. Skôr to bolo tak že s odretými ušami za pomoci členov skupiny doštudoval, a potom keď mal gebír tak po škole postupoval
pavol54
20.10.22,07:05
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
čiastočne máš pravdu , ale keď zasiahla strana a vláda tvoje tvrdenie neplatí..........a existovali, sú a aj budú tzv. "klobásoví inžinieri"........
áno, existujú, ale je ich zlomok, možno tisícina oproti dnešku.
Existovali aj prv prípady, kde baby /štvorkárky/ z CHLAPČENSKÉHO odborného učilišťa majú dnes tituly? Lebo ja som o takých nepočul, narozdiel od mnohých prípadov z okolia v súčasnosti.
dodnes si pamätám v 1969 prvý krát škole psychotechnické testy, ja trojkár(však aj tú niekto musel mať a nemal som nikoho za sebou),som ich spravil ako druhé najlepšie na škole v rámci Slovenska v kategórii medzi prvými, na pol roka si učiteľky nedovolili mi dať z matiky a fyziky horšie ako dvojku a hneď ma hajzel riaditeľ zlomil na vojenskú, že škoda ma na učňovku
korela
20.10.22,07:07
Lenže v roku 1985 sa nedal získať titul tak, ako je tomu dnes.
čiastočne máš pravdu , ale keď zasiahla strana a vláda tvoje tvrdenie neplatí..........a existovali, sú a aj budú tzv. "klobásoví inžinieri"........
Musím reagovať, nielen inžinieri, aj lekári, aj lekári. Cvachov je ešte aj dnes dosť. Naša detská mala tiež "dobrý" povod, aj tak diagnostikovala.
Práve zo včera prípad, neviem sa z toho spamatať, tu ho nevedeli zdiagnostikovať, vybavili rodičia Prahu, výbornú nemocnicu, nebudem menovať, porobili všetky možné vyšetrenia a po troch týždňoch ho prepustili. Po 10 r. utrpení, mu v zahraničí teraz prišli na to, že už vtedy mal Crohna, priniesol snímky, jasné jazvy a presaky. A to iba preto, že neurobili nejaký antigénový test, bodku za všetkými vyšetreniami. A bol by výsledok. Nechápem, ako mohol doteraz pracovať. Každodenné bolesti, únava, spoločenské obmedzenia a pod. Spustilo sa mu to okolo 25 r. Stále som ich smerovala niekam von, teraz sa dostal k priamej rodine. Aj ho tam budú liečiť.
Stačí sledovať Schustera ako sa mu darí.
A vôbec, mám dojem, že tých študentov na exponovaných školách sa vyskytovalo po 48 viac ako dnes.
Hustím do detí roky rokúce, vážne dg konzultovať s tromi lekármi,, aspoň aká taká istota.
korela
20.10.22,07:46
Problém má širší charakter.
Oni pracujú aj v súkromných firmách, ale na pozíciách kde im titul netreba. No a keď si zamestnávateľ začne moc namýšľať, akých vzdelaných ľudí zamestnáva za minimálne mzdy na stredoškolských pozíciách, tak potom tých "kvalitných stredoškolákov", ktorí sú na oveľa vyššej úrovni ako títo "titulovaní katolíci z Ružomberka" ani nepozýva na pohovor, lebo si do ponuky napíše že chce aspoň VŠ, tým pádom je trh práce dosť pokrivený.
môj spolužiak, keď sme sa bavili o tom ako sme sa naučili na skúšky (inak skončil s červeným diplomom), hovoril: "Je..ať na známky a znalosti, podstatné je získať gebír(teda diplom)" a to sa písal rok 1985.
V tých rokoch sa zaviedli nové mzdové tabuľky aj ppčet odpracovaných rokov pre dané pracovné zaradenie, stredoškolák prakticky mohol podľa nových pravidiel dosiahnuť iba určitý strop funkčný aj finančný. Preto sa zvýšil záujem o diplomy...
Myslím, že išlo o RAMP, alebo RAMPS.
buchač
20.10.22,12:35
Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať RAZANTNE pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Lipšic chce odpočúvať telefóny aj bez súhlasu súdu

Odpočúvanie občanov bez súhlasu súdu? Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic si myslí, že je to potrebné. Argumentuje práve prípadom útoku pred barom Tepláreň, kde strelca síce polícia rýchlo identifikovala, ale vypátrať sa im ho podarilo, až keď bol mŕtvy.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644378-lipsic-chce-odpocuvat-telefony-aj-bez-suhlasu-sudu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Toto je jeho razantnosť ? Ta díky broňa...
Čo všetko sa im ešte bude hodiť do krámu ?
misoft
20.10.22,13:31
No Amen cma - demokracija.... Teda ten jej zvyšok.... A budeme v pérdeli.... Alebo mal zatmenie mozgu?....
buchač
20.10.22,14:00
Musím reagovať, ...
Stačí sledovať Schustera ako sa mu darí.

Ja len k tomuto.
Schustera by som do toho veľmi neplietol. Dalo by sa zjednodušene povedať, že si čiastočne za to svoje mohol aj sám.

Ten zvyšok nemá význam riešiť, je to tvoj pohľad a ako zvyčajne, píšeš v neurčitkoch = čiže žiadna výpovedná hodnota.
romana147
20.10.22,14:42
iba info pre klebetnicu !!!!! :
:D :D :D ja neklebetím. Hovorím veci stručne, jasne a vecne :---
Tie vaše (vaše preto lebo či ty, mari2x, či bjuty) klebety vždy končia lebo Fico, lebo smerácka/-e xxx, lebo dezolát/ dezolé ...
Nezaujíma ma to :D

Ak ťa to nezaujíma, prečo to čítaš ?
buchač
20.10.22,14:49
Čaputová získala od nemeckej nadácie Cenu slobody za rozvoj liberálnych hodnôt

Nemecká Nadácia Friedricha Naumanna (FNF) v stredu oznámila, že udelila slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej Cenu slobody za zásluhy o rozvoj občianskej spoločnosti a liberálnych hodnôt, informovala agentúra DPA.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C4%8Caputov%C3%A1+z%C3%ADskala+od+nemeckej+nad% C3%A1cie+Cenu+slobody+za+rozvoj+liber%C3%A1lnych+h odn%C3%B4t
------------------------------
A toto povedala v EU parlamente :

" Vážené poslankyne a poslanci,
dnes čelíme aj kríze demokratických pravidiel a ich dodržiavania. Každá jedna krajina, ktorá do Európskej únie vstúpila, a každá jedna krajina, ktorá sa o to usiluje, musí byť a zostať liberálnou demokraciou. "

Pfujtajbl, velebnosti...
romana147
20.10.22,14:51
Školské jedálne v nemeckom Freiburgu budú vydávať len bezmäsité jedlá

Od budúceho školského roka budú žiaci v jedálňach vo Freiburgu na juhozápade Nemecka dostávať iba vegetariánske jedlá. Schválilo to zastupiteľstvo tohto mesta v Bádensku-Württembersku.
Rodičia musia počítať s tým, že si za obedy pre svoje deti priplatia. Novo budú platiť 4,80 eura namiesto doterajších 3,90 eura.
Zmeny sa niektorým zastupiteľom nepáčili. Franco Orlando z radničnej frakcie Slobodnej demokratickej strany (FDP) a združenia Občania pre Freiburg obvinil starostu Martina Horna, že „mu je konzumácia mäsa tŕňom v oku“.
Zastupiteľka pre školstvo Christine Buchheitová za Zelených vysvetľovala, že mesto sa snaží zdraženie udržať v znesiteľných medziach a že kvalitné mäso ženie cenu nahor.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/644315-skolske-jedalne-v-nemeckom-freiburgu-budu-vydavat-len-bezmasite-jedla/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Už im na totál drbe.
By som bol zvedavý, že koľko obedov skončí v odpade. Taktiež by bolo zaujímavé vedieť, koľko rodičov odhlási svoje decko z jedálenskej stravy.

Ono ja nič proti bezmäsitej strave (dokonca som nútený dodržiavať určitý režim), ale čo je veľa, to je veľa.

Mať tak tvoje starosti ................ :D
buchač
20.10.22,14:56
Ono ja nič proti bezmäsitej strave (dokonca som nútený dodržiavať určitý režim), ale čo je veľa, to je veľa.
Mať tak tvoje starosti ................ :D
Urobím jednu z mála výnimiek a odpoviem ti.

Keby si mal moje starosti, tak by si možno inú pesničku spieval.
Takže radšej nerieš, keď nevieš, o čo sa jedná.

Keby si mal starosti poniektorých rodičov, možno by si od svojho decka aj zdrhol a nechal ženu, nech sa s ním trápi.

P.S.:
Tvoje poznámky sú úplne od veci a dalo by sa kľudne povedať, že aj neetické. Ale kľudne sa smej aj naďalej, svedčí to o tvojej "entelegencii ".
anet
20.10.22,15:02
Ak ťa to nezaujíma, prečo to čítaš ?
Ma citujes, takze sa ma to týka.

Dnes som stretla mamicku, ktora prisla vyzdvihnut svoje dieta zo skoly v papuciach a zupane :D (asi pridlho zila v takom Irsku) ale nemala natacky vo vlasoch.
Celkom sa tesim na leto, mozno pride len v spodnom pradle alebo v bikinach :)
romana147
20.10.22,15:04
Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať RAZANTNE pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Lipšic chce odpočúvať telefóny aj bez súhlasu súdu




"Lipšic navrhol poslancom možnosť odpočúvania telefónov políciou v špeciálnych prípadoch ! bez príkazu sudcu"

Zas nejaký expert na žabykláče odpovedá na INÉ - AKO SMERáK
Nandrolon
20.10.22,15:22
To vieš, každá sviňa žije vo svete, keď chce zo všetkého naokolo ťažiť.
Presne podobné, ako niektorí úžerníci vo firmách na vysokých pozíciách. Či zomrie ten, len vyťažiť pre seba čo najviac. Či sa narodí niekomu bábo, vyťažiť pre seba čo najviac /aj keby to mal byť chlebíček za 80 centov do žalúdka/. Či sa firme darí, vyťažiť pre seba čo najviac. Či sa firme nedarí, urobiť radikálne opatrenia a sám sebe si dať za to odmenu.
Prečo by si na tej vražde neurval niečo pre seba aj Lipšic, keď si už urvala Čaputová, Heger a ostatní???
Čo je on menej? Viem si predstaviť, ako by si mohol týmto opatrením Lipšic zabezpečiť a pozdvihnúť svoje mocenské postavenie v republike.
Za chvíľu bude z neho druhý Mečiar, Slota, na ktorých proste nikto v tejto republike nemá, nakoľko oni majú na každého niečo.....
misoft
20.10.22,15:30
Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať RAZANTNE pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Lipšic chce odpočúvať telefóny aj bez súhlasu súdu




"Lipšic navrhol poslancom možnosť odpočúvania telefónov políciou v špeciálnych prípadoch ! bez príkazu sudcu"

Zas nejaký expert na žabykláče odpovedá na INÉ - AKO SMERáK
Ty tu zase pletieš niečo iné - pritom ani nehľadíš na to, že v prípade D.L.- ak by to prešlo - by mohol akýkoľvek policajt, vyšetrovateľ len na ZÁKLADE podozrenia, udania komukoľvek odpočúvať telefón.... Bez súdneho príkazu!
Čítaj!
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1992/460/ - čl.16. ods.1

Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obmedzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
Lipschicz toto chce porušovať. A pokiaľ by navrhoval taký nejaký zákon - ten nesmie byť v rozpore s Ústavou - Ústava je NAJVYŠŠÍM zákonom.
anet
20.10.22,16:05
Ono ja nič proti bezmäsitej strave (dokonca som nútený dodržiavať určitý režim), ale čo je veľa, to je veľa.
:D neboj tebe vytlacia steak :D https://www.facebook.com/watch?v=612803920633137
kukučka
20.10.22,17:52
anet
20.10.22,18:43
pavol54
20.10.22,20:31
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/644334-priemyselnik-sotak-zo-zeleziarni-podbrezova-postavi-najvacsiu-slnecnu-elektraren-na-slovensku/?fbclid=IwAR1sBnUihsWas_9oaVda3rJMRBk_QcjqlCeTzSb4 eSJ7anqDIbocTeR0GrI
Super ... kým nezavedú daň zo slnka, pre veterné daň z vetra :)
soták nedal všetko, energia najmä vo výrobe musí byť aj keď slnko nesvieti
Nandrolon
21.10.22,03:15
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/644334-priemyselnik-sotak-zo-zeleziarni-podbrezova-postavi-najvacsiu-slnecnu-elektraren-na-slovensku/?fbclid=IwAR1sBnUihsWas_9oaVda3rJMRBk_QcjqlCeTzSb4 eSJ7anqDIbocTeR0GrI
Super ... kým nezavedú daň zo slnka, pre veterné daň z vetra :)
Obávam sa, že tieto dve dane sú už implementované v rôznych poplatkoch pri FVE a vetrákov...
duves
21.10.22,04:47
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/644334-priemyselnik-sotak-zo-zeleziarni-podbrezova-postavi-najvacsiu-slnecnu-elektraren-na-slovensku/?fbclid=IwAR1sBnUihsWas_9oaVda3rJMRBk_QcjqlCeTzSb4 eSJ7anqDIbocTeR0GrI
Super ... kým nezavedú daň zo slnka, pre veterné daň z vetra :)
soták nedal všetko, energia najmä vo výrobe musí byť aj keď slnko nesvieti
Ak nebude svietiť slnko, tak sa nedá svietiť. Soták sadne na stacionárny velocipéd a bude prúd vyrábať sám. A možno aj schudne.
misoft
21.10.22,05:05
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.
romana147
21.10.22,05:07
To vieš, každá sviňa žije vo svete, keď chce zo všetkého naokolo ťažiť.
Presne podobné, ako niektorí úžerníci vo firmách na vysokých pozíciách. Či zomrie ten, len vyťažiť pre seba čo najviac. Či sa narodí niekomu bábo, vyťažiť pre seba čo najviac /aj keby to mal byť chlebíček za 80 centov do žalúdka/. Či sa firme darí, vyťažiť pre seba čo najviac. Či sa firme nedarí, urobiť radikálne opatrenia a sám sebe si dať za to odmenu.
Prečo by si na tej vražde neurval niečo pre seba aj Lipšic, keď si už urvala Čaputová, Heger a ostatní???
Čo je on menej? Viem si predstaviť, ako by si mohol týmto opatrením Lipšic zabezpečiť a pozdvihnúť svoje mocenské postavenie v republike.
Za chvíľu bude z neho druhý Mečiar, Slota, na ktorých proste nikto v tejto republike nemá, nakoľko oni majú na každého niečo.....

PRYMYTÝVNY táraj, podla ktorého bol Fico

s Jarom na kole na Vazovovke

s Bodorom na polícii

s KLAMSTVAMI na tlačovkách jeden z piatich najlepších priemerov Slovenska
romana147
21.10.22,05:12
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.

Bud ťa šKLBE , alebo máš aušus pôdu

dávno u nás za prvú bonitu, ktorá mala v štátnom cenníku 12 , vyplácal 0,25 :D
(v Skk ! )
romana147
21.10.22,05:25
Ono ja nič proti bezmäsitej strave (dokonca som nútený dodržiavať určitý režim), ale čo je veľa, to je veľa.

Mať tak tvoje starosti ................ :D



1, Keby si mal moje starosti, tak by si možno inú pesničku spieval.

2, Keby si mal starosti poniektorých rodičov, možno by si od svojho decka aj zdrhol a nechal ženu, nech sa s ním trápi.

P.S.:
Tvoje poznámky sú úplne od veci a dalo by sa kľudne povedať, že aj neetické



1,
No a čo ked máš nádor - - - to mám aj ja
možno skôr podchytený "sprotónovaný" , takže iba slabé pilule a 3mes. injekcie

2, Argumentovať za seba príkladmi iných detí je stráááááááááášne ETICKÉ

P.S.
Pokial si ty HULVÁT ( u mna s DEVINOU ) prečo by som ti ja hladil bibinko ?
romana147
21.10.22,05:30
Čaputová získala od nemeckej nadácie Cenu slobody za rozvoj liberálnych hodnôt

Nemecká Nadácia Friedricha Naumanna (FNF) v stredu oznámila, že udelila slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej Cenu slobody za zásluhy o rozvoj občianskej spoločnosti a liberálnych hodnôt, informovala agentúra DPA.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%C4%8Caputov%C3%A1+z%C3%ADskala+od+nemeckej+nad% C3%A1cie+Cenu+slobody+za+rozvoj+liber%C3%A1lnych+h odn%C3%B4t
------------------------------
A toto povedala v EU parlamente :

" Vážené poslankyne a poslanci,
dnes čelíme aj kríze demokratických pravidiel a ich dodržiavania. Každá jedna krajina, ktorá do Európskej únie vstúpila, a každá jedna krajina, ktorá sa o to usiluje, musí byť a zostať liberálnou demokraciou. "

Pfujtajbl, velebnosti...


Každá jedna krajina by pred vstupom do EU mala POVINNE absolvovať

7 rokov pod KOMUNISTICKOFicovskou "demokraciou" !
romana147
21.10.22,05:48
Podľa špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica budú orgány činné v trestnom konaní postupovať RAZANTNE pri odhaľovaní a trestnom stíhaní páchateľov schvaľovania trestného činu teroristického útoku.

Lipšic chce odpočúvať telefóny aj bez súhlasu súdu




"Lipšic navrhol poslancom možnosť odpočúvania telefónov políciou v špeciálnych prípadoch ! bez príkazu sudcu"



Ty tu zase pletieš niečo iné - - ak by to prešlo - by mohol

akýkoľvek ... komukoľvek odpočúvať telefón.... Bez súdneho príkazu!



Lipschicz toto chce porušovať

[/QUOTE]

Druhý vyhodňar a vojak z povaľovania :D ,čo vie čítať, ale nechápe ZMYSEL ,
tak píše svoje = NEZMYSEL

ps
Tak ma napadlo, či aj TOTO - - logika a SLUŚNOST nie je obsiahnuté v :

Na východe nič nie je ! ! :d
romana147
21.10.22,05:52
https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/644334-priemyselnik-sotak-zo-zeleziarni-podbrezova-postavi-najvacsiu-slnecnu-elektraren-na-slovensku/?fbclid=IwAR1sBnUihsWas_9oaVda3rJMRBk_QcjqlCeTzSb4 eSJ7anqDIbocTeR0GrI
Super ... kým nezavedú daň zo slnka, pre veterné daň z vetra :)
soták nedal všetko, energia najmä vo výrobe musí byť aj keď slnko nesvieti

Soták je vyžraté komunistické prasa, čo sa schováva za pracujúcich (ktorých VYKORISTUJE ! )
Nandrolon
21.10.22,06:19
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
romana147
21.10.22,06:27
1, Soták je podnikateľ ako prasa a 2, tých vašich židovských politológov



1, myslíš ? súhlasím
2, myslíš Baránika ? , netušil som
Mila123
21.10.22,06:27
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???
vieš kde býva Soták? ......na Horehroní (býva tam moja sestra a jej rodina, manžela má odtiaľ) platí jedno pravidlo, keď nie si so Sotákom si proti nemu a aj domáci ti dajú "vyžrať" , že nie si sotákov človek........
veronikasad
21.10.22,06:32
Neviem kto je Sotak, ale možno domáci vedia prečo na neho nedajú dopustiť. Dáva im prácu, bez ktorej by sa im na Horehroní žilo ešte ťažšie
Mila123
21.10.22,06:35
Neviem kto je Sotak, ale možno domáci vedia prečo na neho nedajú dopustiť. Dáva im prácu, bez ktorej by sa im na Horehroní žilo ešte ťažšie
presne tak, ale vyžaduje "poslušnosť"........
romana147
21.10.22,06:40
Soták je podnikateľ
tých vašich židovských zástupcov zamestnávateľov

.

Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???




papagáji sa to naučili od komunistu fica :
10 % pravdivých argumentov
50 % NEPRAVDIVÝCH táranín
40 % RÝPANIA - - iba tak !
romana147
21.10.22,06:43
Neviem kto je Sotak, ale možno domáci vedia prečo na neho nedajú dopustiť. Dáva im prácu, bez ktorej by sa im na Horehroní žilo ešte ťažšie

mám drobné podozrenie, či ludom nedáva prácu ako
novácke bane
špinavý den v Galante
sociálne podniky Tomanovej
romana147
21.10.22,06:48
už to zas bolo tak pekne rozbehnuté
= 8 neužitočných za necelú hodinu :D
a bác
niekto mi to ""pokazil" užitočným
bjuty smis
21.10.22,07:17
hej
poctivý močárov privatizér si zaslúži úctu a obdiv.......

nezabuduteľná bola najmä tlčovka ministra sns plavčana, ked tam 400 kg brav došiel obhajovaťrozkrádanie eurofondov.......
buchač
21.10.22,07:28
Neviem kto je Sotak, ale možno domáci vedia prečo na neho nedajú dopustiť. Dáva im prácu, bez ktorej by sa im na Horehroní žilo ešte ťažšie
presne tak, ale vyžaduje "poslušnosť"........
Vašnosti...tak, ako všade inde na svete.
Alebo si oni snáď myslia, že niekde v Amerike je to inak ? Keď široko ďaleko nie je firma, kde by sa miestny zamestnal, tak si tento hubu pustí na špacír ? Omyl vážená...dostane výpoveď jedna radosť...ani s papiermi sa majiteľ nebude unúvať, šmarí mu pár papierikov na stôl a papááá.
Nandrolon
21.10.22,07:34
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???
vieš kde býva Soták? ......na Horehroní (býva tam moja sestra a jej rodina, manžela má odtiaľ) platí jedno pravidlo, keď nie si so Sotákom si proti nemu a aj domáci ti dajú "vyžrať" , že nie si sotákov človek........
Nespomínam si teraz na priezviská, ale stačí sa pozrieť na niektorých politológov, okrem toho sa ten dotyčný sám hlási k židovskej komunite, preto som to tak napísal...
Nandrolon
21.10.22,07:38
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???
vieš kde býva Soták? ......na Horehroní (býva tam moja sestra a jej rodina, manžela má odtiaľ) platí jedno pravidlo, keď nie si so Sotákom si proti nemu a aj domáci ti dajú "vyžrať" , že nie si sotákov človek........
Nechápem, ako chce byť niekto "so Sotákom" /alebo s niekým iným/.
V našom kraji je tiež zopár "nadľudí", ale však keď nerobím pod nimi, prípadne niesom vo firme iba po známosti, tak ako mám byť "s nimi" alebo "proti ním"???
Čo Soták osobne navštevuje každý večer rodiny a dáva povolenky na nočný sex, alebo čo.
Však ja takých ľudí mám na háku, ani ich nezdravím, nech sa aj poserú. A evidentne oni mňa takisto.
Ja sám si vyberám, koho pozdravím, s kým prehodím reč...
Na horehroní som bol na vojne a myslím, že okrem väčšieho počtu opálených afričanov je ten región v pohode, ako všade inde...
PS: už mi to niektorí objasnili.
Takže vlastne tebe vadí, že niekto nemôže legálne nadávať na svojho zamestnávateľa???
To, že "koho chlieb jem, toho pieseň spievam", považujem za správne, morálne a čestné.
Ako ináč by to malo byť? Ako v niektorých "kamarátstvách", kde Jana s Petrou ohovárajú Dášu, Jana s Dášou Petru a Petra s Dášou Janu???
Mila123
21.10.22,08:34
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???
vieš kde býva Soták? ......na Horehroní (býva tam moja sestra a jej rodina, manžela má odtiaľ) platí jedno pravidlo, keď nie si so Sotákom si proti nemu a aj domáci ti dajú "vyžrať" , že nie si sotákov človek........
Nechápem, ako chce byť niekto "so Sotákom" /alebo s niekým iným/.
V našom kraji je tiež zopár "nadľudí", ale však keď nerobím pod nimi, prípadne niesom vo firme iba po známosti, tak ako mám byť "s nimi" alebo "proti ním"???
Čo Soták osobne navštevuje každý večer rodiny a dáva povolenky na nočný sex, alebo čo.
Však ja takých ľudí mám na háku, ani ich nezdravím, nech sa aj poserú. A evidentne oni mňa takisto.
Ja sám si vyberám, koho pozdravím, s kým prehodím reč...
Na horehroní som bol na vojne a myslím, že okrem väčšieho počtu opálených afričanov je ten región v pohode, ako všade inde...
PS: už mi to niektorí objasnili.
Takže vlastne tebe vadí, že niekto nemôže legálne nadávať na svojho zamestnávateľa???
To, že "koho chlieb jem, toho pieseň spievam", považujem za správne, morálne a čestné.
Ako ináč by to malo byť? Ako v niektorých "kamarátstvách", kde Jana s Petrou ohovárajú Dášu, Jana s Dášou Petru a Petra s Dášou Janu???
nepochopil si.....
napríklad.......k Sotákovi môžeš prísť, zavolať jeho sekretárke, že tvoja žena musí ísť na operáciu , lekár jej dal termín za 2 mesiace, Soták vybaví budúci týždeň........jeho spol. má aj majetkový podiel v miestnej nemocnici......
každé ráno jednu hodinu sa venuje takejto činnosti........
Nandrolon
21.10.22,08:54
Áno, takýto "Soták" mi tu vybavil MRI /keďže ju vlastní/, akurát ten náš je v zdravotníctve trošku väčší kaliber /v rámci celého Slovenska/ ako sám Soták.
Len mi nejde do hlavy tá druhá strana. Hádam ak idem na operáciu budúci týždeň, tak Soták nezavolá, až ma preobjednajú za 2 mesiace /keď "nie som s ním" - ako si písala/.
babka - ježibabka
21.10.22,08:57
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.
Aj mne prišlo. Za jeden hektár 89.07.
veronikasad
21.10.22,09:10
Soták je podnikateľ ako sa patrí a tých vašich židovských politológov a zástupcov zamestnávateľov by dal v diskusii argumentačne za 5 minút dole.
Aj preto mu tieto médiá pri tejto vláde nechcú dávať žiaden priestor. Jeho argumentom sa častokrát proste nedá nijako oponovať.
Nandy, nerozumiem prečo si uviedol vašich židovských politológov???
vieš kde býva Soták? ......na Horehroní (býva tam moja sestra a jej rodina, manžela má odtiaľ) platí jedno pravidlo, keď nie si so Sotákom si proti nemu a aj domáci ti dajú "vyžrať" , že nie si sotákov človek........
Nechápem, ako chce byť niekto "so Sotákom" /alebo s niekým iným/.
V našom kraji je tiež zopár "nadľudí", ale však keď nerobím pod nimi, prípadne niesom vo firme iba po známosti, tak ako mám byť "s nimi" alebo "proti ním"???
Čo Soták osobne navštevuje každý večer rodiny a dáva povolenky na nočný sex, alebo čo.
Však ja takých ľudí mám na háku, ani ich nezdravím, nech sa aj poserú. A evidentne oni mňa takisto.
Ja sám si vyberám, koho pozdravím, s kým prehodím reč...
Na horehroní som bol na vojne a myslím, že okrem väčšieho počtu opálených afričanov je ten región v pohode, ako všade inde...
PS: už mi to niektorí objasnili.
Takže vlastne tebe vadí, že niekto nemôže legálne nadávať na svojho zamestnávateľa???
To, že "koho chlieb jem, toho pieseň spievam", považujem za správne, morálne a čestné.
Ako ináč by to malo byť? Ako v niektorých "kamarátstvách", kde Jana s Petrou ohovárajú Dášu, Jana s Dášou Petru a Petra s Dášou Janu???
nepochopil si.....
napríklad.......k Sotákovi môžeš prísť, zavolať jeho sekretárke, že tvoja žena musí ísť na operáciu , lekár jej dal termín za 2 mesiace, Soták vybaví budúci týždeň........jeho spol. má aj majetkový podiel v miestnej nemocnici......
každé ráno jednu hodinu sa venuje takejto činnosti........
Jarka, to je podľa teba dobre alebo zle? Či snáď za to berie úplatky, alebo to urobí len pre "svojich poslušných"?
Mila123
21.10.22,09:20
úplatky určite nie, neberie........

pomáha hlavne svojim zamestnancom........
ale plat (mzda) u neho je nič moc.........
niektorí i napriek tomu nízkemu platu tam robia, niektorí odišli za lepším........u nás s Tatravagónkou sa mzdy nedajú porovnávať, u nás sú skoro 2- násobné.......
ale ak by tam neboli jeho železiarne bola by to ďalšia hladová dolina.......

https://plus7dni.pluska.sk/domov/znamy-slovensky-podnikatel-investoval-miliony-stredovekeho-hradu
buchač
21.10.22,09:21
Jarka, to je podľa teba dobre alebo zle? Či snáď za to berie úplatky, alebo to urobí len pre "svojich poslušných"?
Na úplatky Soták nie je odkázaný, veď on nie je predsa lekár...;) :D
Samozrejme, že je to podľa nej predsa dobre...otázka už len je, že pre koho. Lebo ten, ktorý sa dostane prednostne pod skalpel, ten bude rád. Ten odsunutý už veru nie. A lekárovi ostane v ruke čierny peter, lebo on sa musí rozhodnúť, koho z tých čakajúcich posunie v termínovej listine smerom dole. Ak by by nevyhovel, tak by sa dalo dokonca vravieť o riskovaní fleku.
Takže nasrať na tých druhých, zamestnanci majú prednosť...
Nandrolon
21.10.22,09:28
Verím tomu a som o tom presvedčený, že vôbec nikoho nemusí posunúť.
Jednak každý takýto poradovník bude mať značné kapacitné rezervy /napr. pre urgentné zákroky, kde pacienta privezie RZP/ a jednak "diery v ňom" sa budú robiť samé, vzhľadom na to, že niekomu predtým namerajú zvýšenú teplotu, vysoký tlak, alebo sám odvolá zákrok lebo ochorie.
veronikasad
21.10.22,09:30
Juraj, nemyslím si, že v takýchto prípadoch odsúvajú z poradovníka... Nemocnice určite majú rezervy pre vyvolených.
Sotaka môžem za to len pochváliť...
Rezervy boli vždy, nielen v zdravotníctve, s tým nič neurobíš
Nandrolon
21.10.22,09:51
buchač
21.10.22,10:20
Juraj, nemyslím si, že v takýchto prípadoch odsúvajú z poradovníka... Nemocnice určite majú rezervy pre vyvolených.
Sotaka môžem za to len pochváliť...
Rezervy boli vždy, nielen v zdravotníctve, s tým nič neurobíš
Povedz tým, čo čakajú v poradovníku na nové kĺby alebo na onkologické zákroky.
Vyvolených ? Ale šak hej...aj Schusterovi urobili svojho času nové priestory v LVN.
Soták by si skôr zaslúžil pochvalu, že financuje svoju nemocnicu...kuwa, aký je to rozdiel oproti iným lokalitám, kde sa špitále rušia...a znova spomeniem LVN - pracovisko, ktoré bolo jedným z najlepších v republike, je teraz v podstate obyčajná poliklinika, ktorá patrí pod ministerstvo zvnútra.
Nič neurobím ani s tým, aby sa za školy platilo...ale aspoň si zanadávam.
pavol54
21.10.22,10:33
Neviem kto je Sotak, ale možno domáci vedia prečo na neho nedajú dopustiť. Dáva im prácu, bez ktorej by sa im na Horehroní žilo ešte ťažšie
presne tak, ale vyžaduje "poslušnosť"........
Na vyžadovanie poslušnosti nemusí byť veľký podnikateľ, keď som videl ako makajú marginalizované menšiny a chválili si prácu aj mzdu tak nemôže byť zlý, ale ujovia čo riadia VSŽ sú tí správni podnikatelia, oni vôbec nevykorisťujú
pavol54
21.10.22,10:38
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.
Aj mne prišlo. Za jeden hektár 89.07.
každá obec má bonitu a podľa nej sa platí
bjuty smis
21.10.22,11:10
no pozri tú chamraď..


Švédske kamery na meranie rýchlosti miznú, objavujú sa na ruských dronoch

Švédske kamery na meranie rýchlosti miznú a objavujú sa na Ukrajine na dronoch ruskej výroby, tvrdia švédske médiá. Denník Aftonbladet napísal, že od konca augusta bolo po celej krajine poškodených alebo ukradnutých vyše 100 kamier z radarov na meranie rýchlosti.
romana147
21.10.22,11:39
Áno, takýto "Soták" mi tu vybavil MRI /keďže ju vlastní/, akurát ten náš je v zdravotníctve trošku väčší kaliber /v rámci celého Slovenska/ ako sám Soták.
Len mi nejde do hlavy tá druhá strana. Hádam ak idem na operáciu budúci týždeň, tak Soták nezavolá, až ma preobjednajú za 2 mesiace /keď "nie som s ním" - ako si písala/.

Pred asi 5 rokmi MR kolena - nedržali väzy
u nás 5 týždnov
švagtriná
jej sused
miesto sprievodného listu 50 evri = za týžden
romana147
21.10.22,11:48
no pozri tú chamraď..


Švédske kamery na meranie rýchlosti miznú, objavujú sa na ruských dronoch

Švédske kamery na meranie rýchlosti miznú a objavujú sa na Ukrajine na dronoch ruskej výroby, tvrdia švédske médiá. Denník Aftonbladet napísal, že od konca augusta bolo po celej krajine poškodených alebo ukradnutých vyše 100 kamier z radarov na meranie rýchlosti.

Možno PRETO že čipy z pračiek nefungujú
buchač
21.10.22,12:04
Ukrajinské ministerstvo obrany predtým zverejnilo na internete video, kde rozmontovávajú havarované ruské bezpilotné lietadlo (dron). Na videu bola kamera značky Canon pripevnená k dronu suchým zipsom – kamera sa podobala tej, aká sa používa na švédskych radaroch na meranie rýchlosti.

:D :D :D :D :D
bjuty smis
21.10.22,12:07
aj ten suchý zips určite ukradli....nie len kameru
misoft
21.10.22,17:43
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.
Aj mne prišlo. Za jeden hektár 89.07.
každá obec má bonitu a podľa nej sa platí
Pali - aká je teda bonita v lokalite okolo Trnavy? Černozem? Našiel som BPEJ = 0139002. Je to kvalitná pôda?
romana147
21.10.22,17:57
už to zas bolo tak pekne rozbehnuté

= 8 neužitočných za necelú hodinu :D

a bác
niekto mi to ""pokazil" užitočným

Dnes 13 / 2
misoft
21.10.22,17:58
Len počítaj ďalej.... aspoň budeš mať zábavu....
pavol54
21.10.22,19:29
Včera so sa z chuti "zasmial" - prišiel mi šek od nájomcu pôdy. Za 1m2 mi poslal nájomné 0,0079€ - teda necelý cent....... za 30 arov 24€.
Aj mne prišlo. Za jeden hektár 89.07.
každá obec má bonitu a podľa nej sa platí
Pali - aká je teda bonita v lokalite okolo Trnavy? Černozem? Našiel som BPEJ = 0139002. Je to kvalitná pôda?
je na to vyhláška kde je napísaná hodnota pôdy v obci problém je v tom že je rovnaká aj tam kde KP(krajinný prvok: strom kroviská ) bačorina, lúka alebo úrodné pole, však ju predaj cca 0,7/ m2
pavol54
21.10.22,20:01
dnes ranné správy: skupina aktivistov sa prilepila v autosalóne na podlahu aby dosiahli zlepšenie ekológie a majiteľ salónu svyna jenna im vypol kúrenie a svetlo. no nepoteší šetrenie?
misoft
21.10.22,20:11
Dobre im tak.... chceli ekológiu - tak ju dostali. Majiteľ ušetrí a aktivisti si "zapíšu" čiarku. A keď by chceli sa ísť zohriať, nech sa k sebe prilepia...:D
pavol54
21.10.22,20:28
Dobre im tak.... chceli ekológiu - tak ju dostali. Majiteľ ušetrí a aktivisti si "zapíšu" čiarku. A keď by chceli sa ísť zohriať, nech sa k sebe prilepia...:D
sadni si na studené a uvidíš čo ti povie po chvíli močový mechúr :)
romana147
22.10.22,02:22
už to zas bolo tak pekne rozbehnuté

= 8 neužitočných za necelú hodinu :D

a bác
niekto mi to ""pokazil" užitočným



Dnes 13 / 2



14/1 sa bude ťažko prekonávať !
pavol54
22.10.22,03:27
už to zas bolo tak pekne rozbehnuté

= 8 neužitočných za necelú hodinu :D

a bác
niekto mi to ""pokazil" užitočným



Dnes 13 / 2



14/1 sa bude ťažko prekonávať !
to vieš láska je láska:)
pavol54
22.10.22,06:48
Ten Matovič je dobrý, palec hore, navrhuje vratku DPH za konzumáciu v krčme, ešte nech vyrieši ako spraviť vratku z prepitného a z predaja tovaru na tržniciach . Je známe že časť nákupov ide kešom bez dokladu
misoft
22.10.22,10:37
A znova nejaká appka do mobilu (treba zo štátneho zaplatiť!), vycvaknúť QR kód z bločka.... Niečo také tu už bolo.... a zdá sa že to už aj zdochlo... bločkománia....
veronikasad
22.10.22,11:27
Ten Matovič je dobrý, palec hore, navrhuje vratku DPH za konzumáciu v krčme, ešte nech vyrieši ako spraviť vratku z prepitného a z predaja tovaru na tržniciach . Je známe že časť nákupov ide kešom bez dokladuBude to viac ako DPH, 20% z ceny s DPH.
Ďalší výplod chorej hlavy, keby tým reštauráciám radšej poslal na energie, aby nemuseli zatvárať
mari2x
22.10.22,13:33
Ten Matovič je dobrý, palec hore, navrhuje vratku DPH za konzumáciu v krčme, ešte nech vyrieši ako spraviť vratku z prepitného a z predaja tovaru na tržniciach . Je známe že časť nákupov ide kešom bez dokladuBude to viac ako DPH, 20% z ceny s DPH.
Ďalší výplod chorej hlavy, keby tým reštauráciám radšej poslal na energie, aby nemuseli zatvárať


KAžDý LEN NATŔČA RUKY ( alebo aj štrajkuje / dáva VýPOVEDE ! )
mne elektrinu , mne plyn , mne múku , mne benzín , mne nájom, MNE ! dôchodok

štát NEMÁ bezodnú pokladnicu ako tá solnička v rozprávke !
buchač
22.10.22,15:19
Lekárka Eva Košíková pôsobí v Rooseveltovej nemocnici na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde je zástupkyňou prednostu pre transplantačný program. Má za sebou sedemnásť rokov praxe a otvorene vraví, že UŽ NEVLÁDZE. Je jednou z tých, ktorí dali výpoveď. „Všetko ostatné sme skúsili a teraz sme siahli po tomto zásadnom kroku. Nevidíme už iné východisko,“ povedala.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/643929-lekari-varuju-ked-sa-zdravotnictvo-rozsype-byvat-na-slovensku-bude-zivotu-nebezpecne/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Z diskusie :
- Lekari, zdravotne sestry su vycerpane, ale v Rakusku, ci Nenecku BUDU VLÁDAŤ ?
Ak im ide predovsetkym o platy ako v Rakusku, ci Nemecku, tak mozu odist, Slovensko na to nema ani dlho nebude mat. Podobne su na tom aj ostatne profesie. Ak im ide o ostatne veci, tak su riesitelne.
pavol54
22.10.22,15:34
Na tržnici som vídaval hrávať jedného šoumena: naraz na ústnu harmoniku, husle aj bicie. čo keby išla k nemu na prax: sama zoperuje, zašije, pritom bude kontrolovať tlak, podávať si inštrumenty a pod
Nandrolon
22.10.22,16:18
Pobavilo.
Babka môjho 6-ročného syna hovorila dnes na cintoríne, že všetci spia. /on už vie, že všetci sú mŕtvi že ich zožrali chrobáky/. Tak sa tam postavil a zreval na plné hrdlo "Vstávajte!".
Som myslel, že sa prepadnem pod zem :-)))))))))))))))
mari2x
22.10.22,18:16
Pobavilo.

1, Babka môjho 6-ročného syna

2, sa tam postavil a zreval na plné hrdlo "Vstávajte!".
Som myslel, že sa prepadnem pod zem



1,
je tvoja mama, alebo svokra
a ak svokre hovoríš "babka môjho syna" mala by ti dať babkina dcéra POPAPULI

2, VED EšTE ZO 6 ROčNéHO BY SA MOHLO PODARIť VYCHOVAť SLUšNéHO čLOVEKA - aby nebol po tebe
John XXI.
22.10.22,19:23
Lekárka Eva Košíková pôsobí v Rooseveltovej nemocnici na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde je zástupkyňou prednostu pre transplantačný program. Má za sebou sedemnásť rokov praxe a otvorene vraví, že UŽ NEVLÁDZE. Je jednou z tých, ktorí dali výpoveď. „Všetko ostatné sme skúsili a teraz sme siahli po tomto zásadnom kroku. Nevidíme už iné východisko,“ povedala.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/643929-lekari-varuju-ked-sa-zdravotnictvo-rozsype-byvat-na-slovensku-bude-zivotu-nebezpecne/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Z diskusie :- Lekari, zdravotne sestry su vycerpane, ale v Rakusku, ci Nenecku BUDU VLÁDAŤ ?
Ak im ide predovsetkym o platy ako v Rakusku, ci Nemecku, tak mozu odist, Slovensko na to nema ani dlho nebude mat. Podobne su na tom aj ostatne profesie. Ak im ide o ostatne veci, tak su riesitelne.
Podľa všetkého asi áno, napriek tomu, že ich odborný personál podáva dvojnásobné výkony oproti našim.
Názor pracovníka v zdravotníctve, ktorého dieťa vyštudovalo vonku a pracuje vonku ako lekár, nezvyšovať našim platy.
Príplatky počas covidu urobili svoje, na zníženie životnej úrovne sa zvyká každému ťažšie.
Majú oproti iným profesiám tú výhodu, že v hre je ľudské zdravie.
John XXI.
22.10.22,19:52
Teď máme třetinové platy a já už jsem v roce 2000 říkal: „Nikdy nebudeme mít vyšší platy než na Západě, vždycky to bude jenom třetina.“ Oni nás nepustí jinam než na montovny a sklady, tak si to musíme sami vzít do rukou. A když teď budeme řešit energie, tak si vyřešme i ekonomiku, vyřešme si životní prostředí – lidi na to máme. My na to odborníky máme.

https://www.radiouniversum.cz/stepan-vladimir-2-dil-lide-preziji-kdyz-prezije-prumysl-ale-ten-neprezije/
misoft
23.10.22,04:42
..............

1,
........................

2, ....................
Ty sa NAUČ písať! Píšeš ako taký imbecilný tĺk! Alebo skôr - prihlás sa do kurzu pre počítače, pretože i starší ľudia sú v tomto lepší, ako taký D*E*B*I*L, ako si TY!
pedrohuper
23.10.22,04:52
KAžDý LEN NATŔČA RUKY ( alebo aj štrajkuje / dáva VýPOVEDE ! )
mne elektrinu , mne plyn , mne múku , mne benzín , mne nájom, MNE ! dôchodok

štát NEMÁ bezodnú pokladnicu ako tá solnička v rozprávke !

Dnes už málo takých "uvedomelých" ktorí hladia na to aby bolo v štátnej pokladnici. A pravdu povediac sú to naivný rojkovia. v štáte kde nič normálne nefunguje si každý racionálny človek hľadí svojej pokladnice a nie tej štátnej.
buchač
23.10.22,05:50
Aj kone vedia, že to šialenstvo nie je v poriadku "s kostolným poriadkom"

https://www.facebook.com/100003621931236/videos/446030714094669
Nandrolon
23.10.22,12:28
Síce staršie, ale kto nevidel :-))))))))))))))))))
https://www.youtube.com/shorts/mFohduTKKPY
Mila123
23.10.22,13:20
homofóbia na teba útočí??????
Nandrolon
23.10.22,13:48
Na mňa? Či prečo?
mari2x
23.10.22,14:03
..............

1,
........................

2, ....................

1, imbecilný tĺk!
2, D*E*B*I*L!



1, je TVOJ syn

2, je tvoj TATA

PS
sranda, že TOTO DR B LÁ moderátorka
"nenašla"
našla a NEVYMAZALA !
mari2x
23.10.22,14:13
KAžDý LEN NATŔČA RUKY ( alebo aj štrajkuje / dáva VýPOVEDE ! )
mne elektrinu , mne plyn , mne múku , mne benzín , mne nájom, MNE ! dôchodok

štát NEMÁ bezodnú pokladnicu ako tá solnička v rozprávke !

Dnes už málo takých "uvedomelých" ktorí hladia na to aby bolo v štátnej pokladnici. A pravdu povediac sú to naivný rojkovia. v štáte kde nič normálne nefunguje si každý racionálny človek hľadí svojej pokladnice a nie tej štátnej.

Ani NIE tak uvedomenie , ako realita - nespoliehať sa na štát.
lujza.j
23.10.22,15:02
Síce staršie, ale kto nevidel :-))))))))))))))))))
https://www.youtube.com/shorts/mFohduTKKPY
Balabala:---:D môj človek
Čo ma stým homofóbia!?moje decko malo taký dáždnik.....len normál do ruky...tento fajný do záhrady...
kopretinka
23.10.22,18:50
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
pavol54
23.10.22,18:54
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
mohla si posunúť otázku sitovi, ale osobne si myslím, že ak to nie je v nejakej zmluve spoločenstva, tak by nemala pýtať
kopretinka
23.10.22,19:34
no nechce sa mi hrabať v papieroch 20rokov dozadu....uf.
buchač
23.10.22,19:57
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?
Mne svojho času nechceli (presnejšie pracovníčka = účtovníčka) vydať potvrdenie, keď sme predávali byt po svokre....výhovorky typu, že sa to tak ľahko nedá, že to chce čas...a podobné pindy.
Nuž som jej povedal, čo som je povedal...podstatné je, že mi lajstro vydala.

Sú asi len dve možnosti :
- nech ti ukáže zákon, na základe ktorého takto koná
- zaplatiť kauciu...a počkať si na vyúčtovanie. Otázka tiež je, že v akej výške je daná kaucia.
Dal by sa ešte využiť argument, že ak kľakne predaj, tak budeš žalovať bytové družstvo o ušlý zisk (čo som povedal konateľovi družstva).

Zákon vraví v § 5 odst. 2, že :
" (2) Prílohou zmluvy o prevode vlastníctva bytu alebo zmluvy o prevode vlastníctva nebytového priestoru je potvrdenie správcu alebo predsedu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, že vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemá žiadne nedoplatky na úhradách za plnenia spojené s užívaním bytu alebo nebytového priestoru v dome a na tvorbe fondu prevádzky, údržby a opráv; to neplatí, ak ide o prvý prevod vlastníctva bytu alebo nebytového priestoru v dome. "
Ale zákon nevraví nič o kaucii....a ani stanovy družstva nemôžu ísť nad rámec zákona.

Prečítať nasledovné...a až do konca
https://lepsiasprava.sk/potvrdenie-o-nedoplatkoch-vlastnika-ako-uplne-zbytocny-dokument/
kopretinka
23.10.22,20:15
Bytové družstvo mi na otcov byt dalo potvrdenie bez problémov na počkanie,žiadnu kauciu nechceli,preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.V zmluve o správe som nič také nenašla,o predaji bytu tam nie je vôbec nič,len že nový majiteľ musí do 15 dní od nadobudnutia podpisať zmluvu o správe bytu....
Chce odo mňa 100,potom to znížila na 50,preplatok som mala 370 tento rok.Hľadala som rôzne info,že čo treba pri predaji,takže viem aj o preberacom protokole s údajmi z meračov vody a tepla,ale o kaucii nikde nič nebolo...
buchač
23.10.22,20:32
..preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.
Tak teraz som v pomykove.
To sú akože potrebné dve tlačivá ? Od správcu a od spoločenstva ?
mari2x
24.10.22,06:02
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?

jE TO kr a wa

bežne ponúkam vyúčtovanie ( s pár % nepresnosťou , ale je v nom napísané , kde je čo použité ( napr z predošlého roku) ) k dátumu predaja = ak predá byt, načo by čakal mesiace na vyúčtovanie
nový majitel potom v máji dostane vyúčtovanie za byt -- je tam pridaný stlpček na odpočítanie toho, čo už bolo vyúčtované predajcovi

vtedy nepotrebuješ kaukciu, lebo papier pre kataster dáš po vyrovnaní vyúčtovania
mari2x
24.10.22,06:06
Bytové družstvo mi na otcov byt dalo potvrdenie bez problémov na počkanie,žiadnu kauciu nechceli,preto som bola šokovaná,keď predsedníčka spoločenstva s týmto vyrukovala.V zmluve o správe som nič také nenašla,o predaji bytu tam nie je vôbec nič,len že nový majiteľ musí do 15 dní od nadobudnutia podpisať zmluvu o správe bytu....
Chce odo mňa 100,potom to znížila na 50,preplatok som mala 370 tento rok.Hľadala som rôzne info,že čo treba pri predaji,takže viem aj o preberacom protokole s údajmi z meračov vody a tepla,ale o kaucii nikde nič nebolo...

keby si tomu rozumela, tak jej dáš odpoved do 2 sekúnd a prestane vymýšlať
anet
24.10.22,14:57
V poslednej dobe mam pondelky - den blbec. Dnes napr. predo mnou auto, komplet otvorena nadrz, v zakrutach zblnka, na tachometry 100vecka ... blikam na neho, ništ, predbehnem ho, dam vystrazne, zastanem, mavam na neho ... ukaze mi ci mi drbe, obehne ma ide dalej :D
Tak som si vylepsila den a kupila 30m vianocnych svetielok do exterieru :o ved Vianoce uz su tu coby dup.
sito
24.10.22,16:55
nechcem zakladať novú tému,tak sa tu opýtam....predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a predsedníčka spoločenstva odo mňa žiada zaplatiť kauciu na vyúčtovanie....každý rok mám min. 250eur preplatok,teraz tam pol roka už nikto nebýva a platím tak,ako keby sa byt užíval,čiže preplatok bude ešte väčší,nechápem tú kauciu,lebo pri inom byte v správe bytového družstva žiadnu kauciu nechceli....
Stretol sa niekto s takouto požiadavkou na kauciu?

"Ak zmluva o výkone správy alebo zmluva o spoločenstve upravuje právne vzťahy inak ako to ustanovuje tento zákon, uplatnia sa na tieto právne vzťahy ustanovenia tohto zákona."

Teda keby aj bola o kaucii dohoda v zmluve o SVB bola by dohoda na základe citácie 182ky neplatná. Pretože v 182ke nie je žiadna možnosť, ani zmienka o kaucii pri druhom prevode, predaji bytu pre prípadný nedoplatok.

SVB aj správca bytového domu sú povinní v mesačnom predpise úhrad za užívanie bytu dohodnúť také mesačné úhrady, ktoré by mali zabezpečiť domu dostatok peňazí na zabezpečenie všetkých služieb a prevádzky domu. Prakticky by žiaden byt nemal mať nedoplatok, ak v byte nenastali prevratné zmeny, ktoré by spôsobili bytu nedoplatok.

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie výšku mesačných úhrad za plnenia"

Ak niekto neplatí mesačné úhrady za užívanie bytu. SVB, predseda je povinný.

"Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie podanie návrhu na exekučné konanie"

Ak kataster nemôže zapísať zmenu vlastníka bytu pretože nemá vysporiadané všetky mesačné úhrady za užívanie bytu, je to vec, ktorá zabráni istým nezhodám pri prevode, predaji bytu.

Ale ak kataster tvrdí, že je to preň zbytočnosť, ten doklad o vysporiadaní úhrad za užívanie bytu. To je potom ako mačka vo vreci. Nech si to vybavia predávajúci, kupujúci a SVB.

Made in Slovakia. :D
buchač
25.10.22,13:28
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) chce o stovky zvýšiť počet slovenských medikov na lekárskych fakultách na Slovensku. Deklaroval, že rezort uvoľní peniaze, aby sa školám vynahradili straty z príjmov za zahraničných medikov. Má ísť o milióny eur. Vyplýva to z jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644853-matovic-chce-zafinancovat-500-medikov-rocne-naviac-uvolnit-ma-miliony/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Diskutujúci mi z duše vravia....

P.S.:
Kuwa, kedy sa už Slovensko zbaví tých blbcov ???
sito
25.10.22,15:49
:D Zasa bomba, atómová! Aby mal kto odchádzať ...
anet
25.10.22,17:10
P.S.:
Kuwa, kedy sa už Slovensko zbaví tých blbcov ???
:D zabudni. Musia plnit svoje milniky alias dostavaju SK "do formy" :D :D :D
Mária27
25.10.22,17:36
[QUOTE="kopretinka"]n..predávam byt,a na kataster okrem zmluvy musím priložiť potvrdenie,že nemám dlžoby na byte....máme spoločenstvo a ...

Katastrálny bulletin č.1/2011
odpoveď na otázku 8:
Vyhlásenie správcu alebo predsedu spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome, v zmysle § 5 ods. 2 cit. zák., netvorí prílohu k návrhu na vklad, ale prílohu k zmluve, ktorej predmetom je prevod vlastníckeho práva k bytu alebo nebytovému priestoru. Správa katastra neskúma hmotnoprávne podmienky platnosti zmluvy.
pavol54
26.10.22,03:18
divná doba: minister (dedoles) podá demisiu potom ju chce stiahnuť, nechce aby ho prezidentka odvolala, riaditeľ divadla sa vzdá funkcie, len potom nechce aby bol ministerkou odvolaný :)
misoft
26.10.22,08:49
Pali - divná.... v dnešnej dobe asi už normálna....
pavol54
26.10.22,08:58
Pali - divná.... v dnešnej dobe asi už normálna....
niečo mi to pripomína: chcem- nechcem, chcem- nechcem a opakovať až do or....
Nandrolon
26.10.22,10:36
Potešilo, že máme ešte aj normálnych policajtov, ktorí sa neposerú pred drzými UK-čkami.
https://www.topky.sk/cl/10/2404575/Zabery-vulgarneho-policajta-obleteli-internet--Chod-do-p-ce--krici-na-VIDEU--Vyjadrili-sa-aj-muzi-zakona
buchač
26.10.22,12:27
„Kľudne aj odmenu by som mu dal. A či by som ho riešil? Áno, napomenutím, nech nepoužíva vulgárne slová,“ uviedol Kollár.
„To, čo si tu dovoľujú niektorí “utečenci” na drahých autách a myslia si, že nám tu budú skákať po hlave, že nebudú nič rešpektovať, ako si to dovolia doma na Ukrajine, tak tieto maniere si priviezli aj k nám. Mýlia si našu pohostinnosť so svojou svojvôľou, sú veľakrát drzí a nerešpektujú ani Policajný zbor,“ napísal Kollár. Dodal, že je rád, že sa policajt „nepokakal“ a nepustil vodiča bez pokuty.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644975-muz-dobiedzal-do-policajta-ten-mu-vulgarne-vynadal-kollar-navrhuje-odmenu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box
misoft
26.10.22,12:47
Som plne ZA! Policajt ukázal, KTO je pánom na Slovensku! Zasluhuje odmenu, možno aj povýšenie.
pavol54
26.10.22,13:01
Som plne ZA! Policajt ukázal, KTO je pánom na Slovensku! Zasluhuje odmenu, možno aj povýšenie.
Spolužiak bol v slávnej amerike. Veľmi slušní policajti ak kývaš hlavou vertikálne, inak ak sa im niečo nevidí na kontrolovanom, sú veľmi rýchli prácou rúk.
misoft
26.10.22,14:36
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
pavol54
26.10.22,14:59
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
psi sa nežerú, to bolo divadielko pre plebs. Keby chceli páni právnici tak to spravia na prvý raz
buchač
26.10.22,15:06
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
Nedrístaj...
Mila123
26.10.22,15:55
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
Hej, vy tam v Smere, čo robíte? "Polarizujeme, polarizujeme"........
Dušky, docentom je , neuberaj mu na vzdelaniu.......
sito
26.10.22,16:44
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.

:D

Logicky, ak ÚS zmietne zo stola 600 000 podpisov za referendum, ktoré má zmietnuť parlament. Tak zmietol aj 300 000 podpisov za zmietnutie vlády, ktorá vzišla z parlamentu a bola nahradená náhradníkmi v parlamente. Inak ta otázka nemohla dopadnúť, ledaže by išlo o inakosť, alebo o kosť o ktorú sa psi hryzú.
buchač
26.10.22,16:56
" Obete zo Zámockej Juraja a Matúša pochovali. Čaputová k ich hrobom poslala čestnú stráž "

AMEN !
misoft
26.10.22,17:08
Čaputová + čestná stráž.... to boli nejaké známe osobnosti slovenských dejín? No - v tomto prípade hlava štátu so riadne pohnojila!
misoft
26.10.22,17:17
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
A nebol som ďaleko od pravdy! Už mal tlačovku - vraj prezidentka "dala" na ÚS práve tú nepodstatnú otázku. Je on normálny? Pokiaľ je nejaká otázka v referende - je predsa vždy podstatná. Ako on prišiel k právnickému tituli s docentúre? To by ma veľmi zaujímalo... poctivým štúdiom asi nie -bol predsa zväzácka nomenklatúra!
buchač
26.10.22,17:32
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
A nebol som ďaleko od pravdy! Už mal tlačovku - vraj prezidentka "dala" na ÚS práve tú nepodstatnú otázku. Je on normálny? Pokiaľ je nejaká otázka v referende - je predsa vždy podstatná. Ako on prišiel k právnickému tituli s docentúre? To by ma veľmi zaujímalo... poctivým štúdiom asi nie -bol predsa zväzácka nomenklatúra!
Neobhajujem ho, no nesúhlasím a zdôvodním.

Až veľmi si ďaleko od pravdy. Ono nie je všetko čierne a biele.
Ako vieš, či tá otázka nebola takto nevyhovujúco koncipovaná schválne ?
Alebo chceš tvrdiť, že Fico je až tak blbý, že sa neporadil s inými právnikmi ?

Keby neštudoval poctivo, tak by to tak ďaleko nedotiahol.
" V rokoch 1994 – 2000 pôsobil ako agent pre zastupovanie SR v konaní pred Európskou komisiou pre ľudské práva a Európskym súdom pre ľudské práva. Zo 14 prejednávaných prípadov, pri ktorých vystupoval ako agent SR, súd v 7 prípadoch konštatoval porušenie niektorého článku dohovoru zo strany SR a 7 skončilo dohodou. "

Ako prišiel k docentúre ? Šak normálne...viď
https://sk.wikipedia.org/wiki/Robert_Fico#Pr%C3%A1vnick%C3%A1_kari%C3%A9ra

Apropó...Harabín je že aký ťažký kaliber z čias socíku, to tiež chceš povedať, že bol nepoctivý študent ?
Lebo jemu málokto na Slovensku siaha po päty v právnických otázkach. Že jeho morálka sa od neho odsťahovala, to je už iná vec.
bjuty smis
26.10.22,17:48
tak už ti pomaly začína svitať....
pred pol rokom si tu úplne mimo obviňoval prezidentku, že zmarila referendu,.....

respekt....
bjuty smis
26.10.22,17:50
Čaputová + čestná stráž.... to boli nejaké známe osobnosti slovenských dejín? No - v tomto prípade hlava štátu so riadne pohnojila!
obete terorizmu..

kde vo svete to riešia inak ??
buchač
26.10.22,18:01
Podla etikety Porady je nepripustna reklama. Keby niekto mal zaujem, poslem info v SS
P.s. buchac: v pripade zaujmu si vygugli
https://www.porada.sk/t332360-hypotekarny-uver.html#post3242232

" ĎAKUJEM " moderátorovi (ivane0000000) za uzamknutie témy.
Slušne som reagoval, pýtal si link na banku, ktorá refinancovala hypo s 0% úrokom... no odpoveď som dostal takú, že o ničom.
Je ale jasné, že mudrlantn žiadnu hypotéku nemá a len víril vodu s blbou témou (aj tu som reagoval a to pár krát, no komentáre mi boli vymazané).
Lebo stačí si len pozrieť na net a je úplne jasné, že takéto refinancovanie proste neexistuje.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=najni%C5%BE%C5%A1%C3%AD+%C3%BArok+pri+refinancov an%C3%AD+hypot%C3%A9ky
Dalo by sa uvažovať o určitom znížení úroku (áno, aj takéto niečo existuje), lenže na to musí mať dotyčný v banke známeho a to minimálne na úrovni riaditeľa pobočky.

P.S.:
Takže takéto praktiky sa tu vedú...a robí ich len táto moderátorka !
Aj toto vymažeš ?
misoft
26.10.22,21:31
Apropó...Harabín je že aký ťažký kaliber z čias socíku, to tiež chceš povedať, že bol nepoctivý študent ?
Lebo jemu málokto na Slovensku siaha po päty v právnických otázkach. Že jeho morálka sa od neho odsťahovala, to je už iná vec.
Harabín - vystupovanie hulváta, ale v práve by Hranatého zahrabal 100m pod zem - tam je Mr. Heroín excelentný. Ani niektorí ústavní JuDR. sa mu možno nevyrovnajú....
romana147
27.10.22,02:45
Ajajaj........

je majster v učení SBS



vraj mu vyrobili EXTRA TITUL : docent :D SBS
pavol54
27.10.22,02:55
Ajajaj........

je majster v učení SBS



vraj mu vyrobili EXTRA TITUL : docent :D SBS
Kde? v Skalici už aj také udeľujú? Alebo mu dokonca napísala prácu študentka práva?
romana147
27.10.22,02:57
Ajajaj........

Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten na HOUNO právnik " docent SBS " asi ani ústavu nepozná



Logicky, ak ÚS zmietne zo stola 600 000 podpisov za referendum, ktoré má zmietnuť parlament.



sitečko ! ty sa venujj svojim BD , tam sa ako tak vyznáš

537 000 NIE JE 600 000 ! = NEPRIDáVAJ AKO SMERáCI

US NEZMIETOL podpisy, ale NEÚSTAVNÉ otázky docenta SBS

určite nie "má"
romana147
27.10.22,03:02
Ajajaj........

je majster v učení SBS



vraj mu vyrobili EXTRA TITUL : docent :D SBS



Kde? v Skalici už aj také udeľujú?




plukovník sa určite neponížil na dáku skalicu - pochybujem , že by tam mali právo

asi ani sládkovičovo

pravdepodobne UK MUSELA skočiť do pozoru
romana147
27.10.22,03:11
Ajajaj........
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/644912-ustavny-sud-rozhoduje-o-podobe-referenda/
Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" - niečo v duchu o zmarení referenda. Pritom ten "JUDr" asi ani ústavu nepozná, skoro nič v sporoch nevyhral..... Ale hlavné je, že je majster v učení SBS.
A nebol som ďaleko od pravdy! Už mal tlačovku - vraj prezidentka "dala" na ÚS práve tú nepodstatnú otázku. Je on normálny? Pokiaľ je nejaká otázka v referende - je predsa vždy podstatná. Ako on prišiel k právnickému tituli s docentúre? To by ma veľmi zaujímalo... poctivým štúdiom asi nie -bol predsa zväzácka nomenklatúra!

Nie celkom rozumiem na čo dáva na HOUNO právnik = "docent SBS"
vyše 555 000 občanom POŹADOVAT do referenda NEPODSTATNÚ ! otázku

keby JADRO stáda pochopilo , ako velmi si z nich KLAMÁR " robí PYTSCHU " , tak sa za 4 dni scvrkne na tretinu
pavol54
27.10.22,03:18
Ajajaj........

je majster v učení SBS



vraj mu vyrobili EXTRA TITUL : docent :D SBS



Kde? v Skalici už aj také udeľujú?




plukovník sa určite neponížil na dáku skalicu - pochybujem , že by tam mali právo

asi ani sládkovičovo

pravdepodobne UK MUSELA skočiť do pozoru
Ako hovoril Drlička: Poslúchaš - dostane organizácia peniaze, neposlúchaš - ich pridelenie sa odďaľuje. čo mala UK alebo Skalica robiť?
romana147
27.10.22,03:34
Ajajaj........

Hranatý bude zase púšťať svoje "perly" o zmarení referenda..

2, "JUDr" asi ani ústavu nepozná, nič v sporoch nevyhral.....



vraj prezidentka "dala" na ÚS práve tú nepodstatnú otázku. Je on normálny?



Neobhajujem ho, no ani nesúhlasím s ním ...a zdôvodním.

Ako vieš, či tá otázka nebola takto nevyhovujúco koncipovaná schválne ?
2, ... Fico je až tak blbý, že ... Zo 14 prejednávaných prípadov ... súd v 7 prípadoch konštatoval porušenie ... a 7 skončilo dohodou. "

Ako prišiel k docentúre ? Šak normálne...viď nehodnosť "PLUKOVNíK ! "

Apropó...Harabín ... jemu málokto na Slovensku siaha po päty v HULVÁTSTVE



teda podla 2, - - na HOUNO ! právnik
duves
27.10.22,05:28
Nandrolon
27.10.22,05:34
babka Boženka

https://www.facebook.com/watch/?v=5838797599491858
Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci???
Sundown
27.10.22,05:51
Volebna oslava v osade zacala. Dostali zemiaciky, klobasky a nejaky trunok

https://www.facebook.com/watch/?v=641261384403270
duves
27.10.22,13:50
babka Boženka

https://www.facebook.com/watch/?v=5838797599491858
Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci???
Jednoducho si ho onálepkoval tak typicky po náckovsky.
Nandrolon
27.10.22,14:00
babka Boženka

https://www.facebook.com/watch/?v=5838797599491858
Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci???
Jednoducho si ho onálepkoval tak typicky po náckovsky.
Neonálepkoval, len som zhodnotil "skutkový stav"...
Je to chlap? Áno
Je v ženských šatách? Áno
To, že je to radiátor som si tipol na základe osobnej skúsenosti, že ja by som sa do ženských šiat nikdy neobliekol.
Ono, kopec "akože heterákov", zabávačov sa tvári, že sú hetero a nakoniec priznajú, že sú homo. Napr. taký Fero Joke.
Takže áno, niekedy škatuľkujem a väčšinou sa nemýlim. Čo je na tom zlé?
Mám ho obhajovať, že je hetero, že si iba "robí srandu" a za pár rokov vyhlási, že je homo a ja čo, mám sa obesiť alebo byť na smiech???
Však v čom je problém, keď si myslím, že je to radiátor a napr. aj ním je? Však ja ho plne rešpektujem, ale vidím ho normálne, takého aký je.
misoft
27.10.22,16:33
babka Boženka

https://www.facebook.com/watch/?v=5838797599491858
Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci???
Nandy - aj tu je nejaký "radiátor"?
https://www.serialzone.cz/obrazky/plakaty/tele-tele-2314.jpg
anet
27.10.22,19:22
pavol54
27.10.22,20:36
Ukrajina doviezla slovenskú elektrinu. Chce tak znížiť riziká plynúce z útokov na infraštruktúru https://www.ta3.com/clanok/249696/ukrajina-doviezla-slovensku-elektrinu-chce-tak-znizit-rizika-plynuce-z-utokov-na-infrastrukturu

Iskricka nadeje https://spravy.rtvs.sk/2022/10/platne-referendum-by-malo-silu-ustavneho-zakona-tvrdia-experti/
podľa tvrdenia riaditeľa elektrární, všetka elektrina vyrobená na Slovensku je na tri roky dopredu predaná zahraničným klientom, teda Slovenské elektrárne na Ukrajinu žiadnu elektrinu nepredali, lebo nemajú voľnú ani jednu lacnú kWh pre slovenských odberateľov a títo preto musia kupovať cez burzu za trhové ceny, alebo je to inak?
bjuty smis
28.10.22,05:23
pavol54
28.10.22,05:59
takto to je


https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/645132-sef-energetickeho-giganta-v-cesku-za-90-percent-zdrazovania-moze-rusko/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box
takže Rusi vlani bez pokút nedodávali zazmluvnené množstvo plynu v dohodnutých cenách? A koľko že kupujú Česi plynu do Rusov, Veľkú nulu m3, celý kontrakt majú s Nemcami za burzové ceny
bjuty smis
28.10.22,06:20
v tom článku to píše jasne...
neviem aké pokuty sem ťaháš...
pavol54
28.10.22,08:11
v tom článku to píše jasne...
neviem aké pokuty sem ťaháš...
normálne pokuty z obchodného vzťahu, ktoré by tvrdo vyžadovali firmy od gazpromu za porušenie zmluvného množstva, dokonca odberateľ platil aj keď neodobral, možno ak skončíš vysokú ekonomickú ako náš minister financií, tak ti to bude jasnejšie. V novinových a internetových článkoch toho popísalo, pravdivosť nie je vždy rovná 100%
bjuty smis
28.10.22,08:48
ale on - ani nik netvrdí, že nedodržali svoje záväzky.....

on tvrdí niečo iné.....

mne to je jasné dosť....
misoft
28.10.22,16:00
mimotemy


Tak kde zmizli vsetky komntare.? Nepochybujem ani nahodou, ze jet tvoja robota. Ze by zase tvoj mariankaj ? VZdy ked ti dojdu argumenty - mazacka , zakrytie stop

Ak nevieš, ako to funguje na fórach, tak radšej sklapni! Chýbajú komentáre? Stačí, aby autor komentára úplne hore, ho zmazal a zmažú sa komentáre, ktoré boli k nemu priradené.
Komentár môže zmazať jedine jeho autor a moderátor! Iný NIE. Takže ani tvoje komentáre (nečítal som ich) - ak boli priradené ku komentáru niekoho a ten to zmazal - zmaže všetky - bez rozdielu autora. A buchač moderátorom nie je - nemôže nikomu nič mazať, upravovať.
mari2x
28.10.22,19:05
babka Boženka



Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci??



Jednoducho si ho onálepkoval tak typicky po náckovsky



... mám sa obesiť ...



jedno z dobrých riešení
korela
29.10.22,12:21
https://www.facebook.com/projektn.sk/videos/1114545319187706
Odvolaný generálny riaditeľ SND Matej Drlička vysvetľuje kontext svojho konca vo funkcii.
pavol54
29.10.22,13:28
https://www.facebook.com/projektn.sk/videos/1114545319187706
Odvolaný generálny riaditeľ SND Matej Drlička vysvetľuje kontext svojho konca vo funkcii.
čo myslíš ako by dopadla moja komunikácia sa finančnou správou ak by som tvrdil ako on, že som nevedel že mám podať daňové priznanie? Neznalosť zákona neospravedlňuje. ďalej som nepočúval
Nandrolon
29.10.22,17:29
babka Boženka



Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci??



Jednoducho si ho onálepkoval tak typicky po náckovsky



... mám sa obesiť ...



jedno z dobrých riešení
... len aby som nemal toho pred sebou viac ako ty :-))))))
mari2x
29.10.22,17:33
babka Boženka
Zas nejaký starší radiátor má na sebe rád ženské veci??

Jednoducho si ho onálepkoval tak typicky po náckovsky

... mám sa obesiť ...



jedno z dobrých riešení


... len aby som nemal toho pred sebou viac ako ty :-))))))



Najprv SÁM NAVRHNEŚ a po tom o tom špekuluješ ako smeráčik z pieskoviska
mari2x
29.10.22,17:53
Slováci : Marek Soun = P A K O , čo rozpráva z auta, vykecal, že Baránik PRISPEL 50 000 eurami tým 15 000 DEZOLáTOM v Košicoch.
Dali sa kúpiť nie za 30 strieborných, ale za 3 eurá !
buchač
30.10.22,06:38
Kto by sa chcel pozrieť na výsledky volieb vo svojej obci, prípadne okolí...
https://volby.pravda.sk/komunalne-volby/
bjuty smis
30.10.22,06:43
no voľby za nami a žiadna zmena
akurát smer stratil aj toho posledného župana a získal ho hlas
náckovia a dezoláti totálny debakel.....fico absolútny......

môžte tu zas 4 roky vypisovať, ako chce ľud zmenu :))))
anet
30.10.22,07:07
Kto by sa chcel pozrieť na výsledky volieb vo svojej obci, prípadne okolí...
Uz tradicne, nevolic :D a vlastne nebol protikandidat :) takze vsetko jasne od zaciatku :D

no voľby za nami a žiadna zmena
akurát smer stratil aj toho posledného župana a získal ho hlas
náckovia a dezoláti totálny debakel.....fico absolútny......

môžte tu zas 4 roky vypisovať, ako chce ľud zmenu :))))
A kto tu vypisuje ze chce lud zmenu? Nikto nehovori za lud, moze len za seba :)
Ti co chceli Ooo.lajno ho aj dostali :D
lujza.j
30.10.22,07:15
Účasť necelých 35%...moc to ľuďom žily netrhalo...čo už......keby doma idem....jedno koho nie to čo bolo....a možno som aj bola...len o tom neviem....boh vie koľko hlasov bolo akože neplatných .....
buchač
30.10.22,07:36
Ti co chceli Ooo.lajno ho aj dostali :D
Ooo..lajno dostali...teda ak tým lajnom myslíš slniečkárov, hipsterov a poskokov západu.

Účasť necelých 35%...moc to ľuďom žily netrhalo...čo už......keby doma idem....jedno koho nie to čo bolo....a možno som aj bola...len o tom neviem....boh vie koľko hlasov bolo akože neplatných .....
Sa čuduješ tej neúčasti ? Lebo ja veru nie.
Stále tí istí kandidáti, stále tie isté volebné sľuby (ktoré sa ani sľubmi nedajú nazvať), stále tie isté praktiky.
Nevravím už ani o tom, že do orgánov samosprávy (starosta alebo poslanci) sa môže dostať (a veru sa aj dostali) jedinci, ktorí nemajú ukončené základné vzdelanie a teda sú v podstate analfabeti....a títo majú rozhodovať o peniazoch, o fondoch, o chode obce ?
Pokiaľ sa nezmení zákon, tak proste smola.
anet
30.10.22,07:48
Nevravím už ani o tom, že do orgánov samosprávy (starosta alebo poslanci) sa môže dostať (a veru sa aj dostali) jedinci, ktorí nemajú ukončené základné vzdelanie a teda sú v podstate analfabeti....a títo majú rozhodovať o peniazoch, o fondoch, o chode obce ?
Pokiaľ sa nezmení zákon, tak proste smola.
Nesuhlasim, titul z VS nie je patent na rozum. Niekedy si myslím, ze fakt (hlavne v obciach) to chce viac sedliackeho rozumu. A ak sa uchadza o peniaze z fondov, tak ci tak na tom pracuju ludia co v tom vedia chodit.
buchač
30.10.22,07:54
Nesuhlasim, titul z VS nie je patent na rozum. Niekedy si myslím, ze fakt (hlavne v obciach) to chce viac sedliackeho rozumu. A ak sa uchadza o peniaze z fondov, tak ci tak na tom pracuju ludia co v tom vedia chodit.
Nerozumieme sa. Nikde predsa netvrdím, že nejaký obecný poslanec má mať VŠ. Ja tvrdím, že by mal mať minimálne základnú školu.
Ten sedliacky rozum ? Si robíš srandu ? Degeš a zdravý rozum ? Tí cigáni, čo majú aspoň kus rozumu, tak títo sa do verejných funkcií nehrnú.
majkii
30.10.22,09:18
no voľby za nami a žiadna zmena
akurát smer stratil aj toho posledného župana a získal ho hlas
náckovia a dezoláti totálny debakel.....fico absolútny......

môžte tu zas 4 roky vypisovať, ako chce ľud zmenu :))))
Viacmenej súhlasím, ale pre mňa šokujúci úspech náckovia a ľudácky pohrobkovia dosiahli v referende o Tisovej ulici vo Varíne. Len menej ako 12% obyvateľov Varína sa hanbí za pomenovanie ulice po klerofašistickom zločincovi. Naopak, až takmer 35% obyvateľov Varína s volebným právom podporuje pomenovanie ulice po vojnovom zločincovi :eek: .
https://www.varin.sk/download_file_f.php?id=1757307
pavol54
30.10.22,09:57
Účasť necelých 35%...moc to ľuďom žily netrhalo...čo už......keby doma idem....jedno koho nie to čo bolo....a možno som aj bola...len o tom neviem....boh vie koľko hlasov bolo akože neplatných .....
posledný raz pred štyrmi rokmi. voľbami sa nič nezmení
pavol54
30.10.22,10:01
Nevravím už ani o tom, že do orgánov samosprávy (starosta alebo poslanci) sa môže dostať (a veru sa aj dostali) jedinci, ktorí nemajú ukončené základné vzdelanie a teda sú v podstate analfabeti....a títo majú rozhodovať o peniazoch, o fondoch, o chode obce ?
Pokiaľ sa nezmení zákon, tak proste smola.
Nesuhlasim, titul z VS nie je patent na rozum. Niekedy si myslím, ze fakt (hlavne v obciach) to chce viac sedliackeho rozumu. A ak sa uchadza o peniaze z fondov, tak ci tak na tom pracuju ludia co v tom vedia chodit.
najmä dnes nie je VŠ patent, ale vieš koľko poznám nevzdelaných čo dokážu rečami namotať aj vzdelaných?
misoft
30.10.22,10:01
Teraz O 5 minút 12 - vraj až 43%
Nandrolon
30.10.22,10:32
Voľby v mojom kraji veľmi potešili.
Síce som bol mimo domov /takže som ani voliť nemohol/, ale terajšia koalícia dostala v Žilinskom kraji poriadne "naprdel".
SaS kári z môjho okresu totálne pohoreli, rovnako ako SME rodina a Oľano.
Jurinová ostala, to je pravda, ale to je asi tak všetko. Poslancov má úplne mimo svojej strany, aspoň "od nás".
Za mňa, moju obec a môj okres to dopadlo na 1. Nechcem písať podrobnosti, ale v našom okresnom meste VYSTRELILA MOTYKA!!! A to netvrdím iba ja.
misoft
30.10.22,11:31
No - u nás motyka nevystrelila, len akurát tie motyky vymenili. Šéfovať bude nová motyka (SMERák), blízky spolupracovník odchádzajúcej motyky (takže predpoklad - pokračovanie nastoleného SMERu...). Stará motyka chcela do VÚC a tuším i to porisko sa jej zlomilo :D.
anet
30.10.22,11:58
Ten sedliacky rozum ? Si robíš srandu ? Degeš a zdravý rozum ? Tí cigáni, čo majú aspoň kus rozumu, tak títo sa do verejných funkcií nehrnú.
Zas nesuhlasim. Pre teba mozno deges nema zdravy rozum, ale ... skus ty mat elektrinu zadara ... tu kabel, tu kabel, tu kabel ... davky - este aj na krmivo pre psa dostanu ... ked ide o peniaze, vedia v tom chodit, ako maloktory gadzo :D
https://www.youtube.com/watch?v=97p-yaKmjZs
buchač
30.10.22,12:18
... ked ide o peniaze, vedia v tom chodit, ako maloktory gadzo :D
Zas budem oponovať.
Vedia v tom chodiť, len nie všetci. Skôr ide o to, že im dávajú rozum tí, čo majú informácie. Otázka je, že kto sú tí informátori.

Tie dávky ?
Možno vieš, možno nie...ale aj medzi bielymi je plno vychcaných, čo zneužívajú systém...a to teda fest. Sú to statočné sumy, ktoré sa pohybujú mesačne rádovo v stovkách ečiek (poznám pár takých).
Nandrolon
30.10.22,12:22
Ten sedliacky rozum ? Si robíš srandu ? Degeš a zdravý rozum ? Tí cigáni, čo majú aspoň kus rozumu, tak títo sa do verejných funkcií nehrnú.
Zas nesuhlasim. Pre teba mozno deges nema zdravy rozum, ale ... skus ty mat elektrinu zadara ... tu kabel, tu kabel, tu kabel ... davky - este aj na krmivo pre psa dostanu ... ked ide o peniaze, vedia v tom chodit, ako maloktory gadzo :D
https://www.youtube.com/watch?v=97p-yaKmjZs
Mýliš sa.
To ako keby si povedala, že všetci tí Ukrajinci majú IQ "raketového inžiniera", lebo majú milión vecí zadarmo.
Nie, nie je to tak. Sú to len zasrané vyžierky, ktorých sa musíme LEGÁLNE zbaviť, napr. tým, že ich zrovnoprávnime s majoritou a budú musieť makať, teda ak chcú jesť a žiť.....
PS: po prečítaní príspevku Buchača musím reagovať a zase rovnako. Nie, nevedia v tom chodiť, je to proste chránený druh. Ak by si mal ty rovnaké informácie ako majú oni, nikdy by si nedostal ich dávky.
anet
30.10.22,12:39
Vedia v tom chodiť, len nie všetci. Skôr ide o to, že im dávajú rozum tí, čo majú informácie. Otázka je, že kto sú tí informátori.
Spravne ... z ktorej vyplyva, ze nemusia mat ani ZS ;) a mozu byt voleni aj zvoleni.
mari2x
30.10.22,13:17
Martin Jakubec Kotlebovci - ľudová strana Naše... 1,40%
bjuty smis
30.10.22,14:02
a potom tu bude vypisovať ako neznáša, keď tu niekto uráža rodinu....
neuveriteľný pokrytec......
mari2x
30.10.22,14:18
a potom tu bude vypisovať ako neznáša, keď tu niekto uráža rodinu....
neuveriteľný pokrytec......

Jemu je najmilšia rodina slnečnica !
pavol54
30.10.22,14:25
a potom tu bude vypisovať ako neznáša, keď tu niekto uráža rodinu....
neuveriteľný pokrytec......
ja som s tým nezačal
misoft
30.10.22,15:44
OMG!
https://koktejl.azet.sk/clanok/W2cc8vQ/politolog-o-vysledkoch-volieb-toto-mu-najviac-udrelo-do-oci-smer-nema-dovod-na-optimizmus/
Čo on vlastne chce?

Nápad spojiť voľby v jeden deň vníma politológ ako úspešný, za rozumný ale nepovažuje termín počas predĺženého víkendu.
Ak nie je po jeho - prská v telke, ak je to skoto tak, ako si predstavuje, zase sa mu niečo nepáči. Ľudia ho už asi majú plné zuby (a rovnako i OLAJNO!) - Hranol by si už mal konečne uvedomiť, že skončil! Že ho ľudia už nechcú (a tiež, že nechcú ani toho trnafského potenciálneho pacienta docenta Chocholouška :D).
buchač
30.10.22,16:03
Čo on vlastne chce?

Nápad spojiť voľby v jeden deň vníma politológ ako úspešný, za rozumný ale nepovažuje termín počas predĺženého víkendu.
Ak nie je po jeho - prská v telke, ak je to skoto tak, ako si predstavuje, zase sa mu niečo nepáči. Ľudia ho už asi majú plné zuby (a rovnako i OLAJNO!) - Hranol by si už mal konečne uvedomiť, že skončil! Že ho ľudia už nechcú (a tiež, že nechcú ani toho trnafského potenciálneho pacienta docenta Chocholouška :D).
Ty akože o kom vravíš ? Len mi nepovedz, že o Ficovi....či ?
misoft
30.10.22,16:30
No a o kom inom? Kto je veľký "milovník" tlačoviek? Toho oného psychopata už ani nespomínam.
babka - ježibabka
30.10.22,16:46
U nás v malej Moskve samý komunista - teda Smer. Starosta + 8 poslancov, jeden NEKA
buchač
30.10.22,16:48
No a o kom inom? Kto je veľký "milovník" tlačoviek? Toho oného psychopata už ani nespomínam.
Hm...takže ty robíš závery podľa nadpisu smiešneho článku a pritom článok samotný vraví o niečom inom.
Keby Smeráci vyhrali kde tu voľby, tak čo by pán " politológ " napísal ?
babka - ježibabka
30.10.22,16:50
Mimoriadne vysoká účasť 63,9 starosta mal 84,90 z celkového počtu hlasov. Dáva dobrý guláš. Ja na guláš nechodím a nemám preto povinnosť ho voliť.
mari2x
30.10.22,17:04
Čo on vlastne chce?

Nápad spojiť voľby v jeden deň vníma politológ ako úspešný



Ak nie je po jeho - prská v telke ...

Ľudia ho už majú plné zuby

Hranol by si už mal konečne uvedomiť, že skončil! Že ho ľudia už nechcú



Ty akože o kom vravíš ? Len mi nepovedz, že o Ficovi....či ?



Zato , že ty a JADRO stáda ľúbite KLAMÁRA
sa neurážaj a nestavaj na zadné ak má niekto iný názor
a žochár je :

permanentný KLAMÁR od birmovky

KLAMAL , ked chcel byť precedom US
bohapusto klamal o Kiskovi, ked chcel byť prezidentom

ZRADCA = ZRADIL : SDL,, SD Wolfa,, Baštrnáka,, Kočnera

prispievatel ROZKRÁDANIA - - ODSúHLASIL nominantov

PORUŚOVATEL danového a bankového tajomstva

ĎAKOVAĆ vyšetrovaným nominantom

2 krát na HOUNO právnik = nevyhhral zo 14 sporov s ESLP ANI JEDEN ///
zo 4 otázok pre referendové podpisy boli 3 PROTIÚSTAVNÉ ! docent SBS

rozosievać nenávisti ,,, BEZCHARAKTERNÁ špina

ku rev ník v medziludských vzťahoch

FALOŚNÝ plukovník
Terezia13
30.10.22,19:27
Přeposílám a prosím, abyste tak učinili též. A to s vírou, že se toto
pravdivé pojednání o některých závažných dějinných pravdách dostane na
webové adresy těch, kteří-i když dějiny neznají-si osopují právo dělat
v našich zemích velkou politiku; někteří dokonce v českém a slovenském
parlamentu!

Aj v SR máme veľa takých, volajú sa napr.: Hríb, Klus, Dzurinda,
Mikloš, Havran, Naď, Šeliga a ďalšie slniečka ...
Trochu dejinnej pravdy ... Pekné postrehy, zdravím a ... Ako si niekto
pletie svetové problémy.

*"Z východu vraj nikdy nič dobrého neprišlo, my sme orientovaní na
Západ, musíme byť orientovaní na" Západ ",
Asi nikto zo zberateľov akademických titulov ešte nikdy nepočul, že:
*• Marxizmus vznikol na "Západe" a z Nemecka ho Lenin priviezol pred
viac ako 100 rokmi do Ruska.
*• Komunizmus, kedysi najvplyvnejšími teoretikmi komunizmu sa dávno
pred boľševikom Leninom stali v Nemecku Karl Marx a Friedrich Engels,
ktorí tiež stáli pri zrode prvých komunistických organizácií.
*• Prvou revolúciou ovplyvnenou komunistickými myšlienkami bolo roku
1871 povstanie parížskych komunardov.
*• Prvú ani druhú svetovú vojnu tiež nerozpútali Rusi, ale západné mocnosti.
*• Fašizmus nevznikol na východe, ale v Taliansku, teda na juhu Európy.
*• Nacizmus nevznikol na východe, ale v Nemecku, teda na "Západe".
*• potupne Mníchovskú dohodu proti ČSR v Berlíne nepodpísal s Hitlerom
ruský Stalin, ale britský premiér Neville Chamberlain, francúzsky
premiér Édouard Daladier a taliansky fašista Benito Mussolini.
*• Prvú atómovú bombu nevyrobili na východe v ZSSR, ale na "Západe" v
USA za pomoci Nemcov po 2. svet. Vojne (a následne ju 2x zhodili na
Japonsko)
*• Prvé plynové útoky na fronte (chlór, fosgén, yperit a i.)
Nevykonali Rusi, ale Nemci.
*• Prvé tzv. Nervové plyny (Sarin, Soman, Tabun) nevyvinuli Rusi, ale
Nemci v r. 1939-42, a 10x toxickejší látku VX (predchodca "novičoku")
stvorili Briti a vyhandlovali ju s USA za vodíkovú bombu - teda na "
západe ".
*• Neomarxizmus sa po Európe nešíri z "východnej" Moskvy, ale z
nemeckého Frankfurtu, tj. "Západu".
*• Teórie o tzv. GENDER socializácii k nám prenikajú cca od 70-tych
rokov zo "Západu" so vzostupom feminizmu, nie z Ruska alebo z Číny.
*• Multikulturalizmus nevymysleli v Moskve, ale je nám oficiálne
deklarovaný Európskou úniou z Bruselu.
*• Imigračná vlna Afričanov a moslimov nám nehrozí z Moskvy, ale je
zabezpečená zmluvami a bezzubou nečinnosťou EÚ.
*• Pokutou a trestami za oprávnené neprijímanie imigrantov nám
nevyhrážajú Rusi z Moskvy, ale EÚ z Bruselu. To je teda to ZÁPADNÉ
DOBRO, tie hodnoty, len za posledných cca 100 rokov.

* * *Tak teda, hlboké zamyslenie nad súčasným svetom a politickým dianím..
majkii
30.10.22,20:03
O sancta simplicitas! Hlboké zamyslenie! Súdruh Bláha, Chmelár a ďalší vyznávači socializmu sa nepotešia zaradením marxizmu a komunizmu medzi zlo a ešte zo západu, ktoré ten dobrý východ prevzal za svoju ideologickú podstatu :D:D:D:D:D.
bjuty smis
30.10.22,20:46
ty koňo.......:))))))))))))))))))))))
anet
30.10.22,20:56
buchač
31.10.22,05:34
dpc aj s dotaciami Petra Vlhova ma lyžovanie financovane cez rodinny biznis, žiadne dotacie. Kedy skončí tento neobolševicky dotačny biznis?
No čo, už konečne vieš, že ako je to s tým rodinným biznisom ?

Keď nie, tak tu si prečítaj, že ako je na tom Ledecká.
https://sport.pravda.sk/zimne-sporty/clanok/645491-ako-vlhova-so-zuzulovou-ledecka-sa-natahuje-so-zvazom-bude-sutazit/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy

Podobne je to aj u nás.
Keď som onehdá čítal vyjadrenia Zuzulovej fotra, tak sa mi chcelo grcať.
U Vlhovej je to podobne...čistý rodinný kšeft.
Obe boli (Vlhová ešte je) zamestnancami Dukly B.B., ktorá ich dotuje fest.
Jarka 1
31.10.22,08:27
anet
31.10.22,08:41
Tak toto sa mi veľmi páči.
Prave som to precitala dcere. Okomentovala, ze nieeee, dobre ze nebyvame v Cechach. Vraj ma chape, ze moj zivot je tazky :D Ale tak ja ju nosim do skoly 10 km ;)
duves
31.10.22,10:14
pavol54
31.10.22,10:19
Hm, riadna podpora, taka jej patrí
https://www.startitup.sk/tabak-dakuje-volicom-za-stovky-hlasov-kto-je-verny-v-najmensom-je-verny-aj-vo-velkom/
ešte by bolo zaujímavé vedieť koľko investovala do predvolebnej kampane. Taký Kusý investoval 280 000 eur a je mu to prd platné.
pavol54
31.10.22,11:29
Korčok odmietol SaS, Klus vystúpil z SaS Pri takýchto aktivitách si spomeniem na Miškechovú a jej pieseň "Brouček .." ( V Ústí nad Labem je miesta dosť)
romana147
31.10.22,12:15
*• Imigračná vlna Afričanov a moslimov nám nehrozí z Moskvy




hlboké zamyslenie nad súčasným svetom a politickým dianím..



Terka ( aj 13 ! ), NABUDúCE by si si naozaj mohla ROZMYSLIEť

nad čím sa zamyslíš

čo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zverejníš
romana147
31.10.22,12:18
U nás v malej Moskve samý komunista - teda Smer. Starosta + 8 poslancov, jeden NEKA

skoro ma naplo, lebo sa mi zazdalo, že : jeden NAKA //
NAKA na ka ndidátke
romana147
31.10.22,12:34
dpc aj s .. neobolševicky dotačny biznis




Podobne je to aj u nás ... sa mi chcelo grcať.
Vlhová ešte je MEDZI zamestnancami Dukly B.B., ktorá ich dotuje fest



PRIEMERNý dôchodok je vraj 515 evri , po mimimálne 40 rokoch PRÁCE

na vlhovej dotácie brble, kto po 25 rokoch POVALOVANIA dostal 2 515evri
romana147
31.10.22,12:43
Tak toto sa mi veľmi páči.
Prave som to precitala dcere. Okomentovala, ze nieeee, dobre ze nebyvame v Cechach. Vraj ma chape, ze moj zivot je tazky :D Ale tak ja ju nosim do skoly 10 km ;)

NOSíš, ALEBO VOZíš ?
anet
31.10.22,14:12
NOSíš, ALEBO VOZíš ?
Vezie ju auto, ja som len soferka mladej slecny :)
Mila123
31.10.22,16:21
pavol54
31.10.22,16:58
Ten sedliacky rozum ? Si robíš srandu ? Degeš a zdravý rozum ? Tí cigáni, čo majú aspoň kus rozumu, tak títo sa do verejných funkcií nehrnú.
Zas nesuhlasim. Pre teba mozno deges nema zdravy rozum, ale ... skus ty mat elektrinu zadara ... tu kabel, tu kabel, tu kabel ... davky - este aj na krmivo pre psa dostanu ... ked ide o peniaze, vedia v tom chodit, ako maloktory gadzo :D
https://www.youtube.com/watch?v=97p-yaKmjZs
Slovenský parlament odpozeral vedenie káblov:)
anet
31.10.22,17:05
Slovenský parlament odpozeral vedenie káblov:)
Si to nepamatas? :D ved to bol hit, aj remix z toho spravili.
anet
31.10.22,17:09
Homosexuálnym manželom nechceli dať trvalý pobyt na Slovensku, súd rozhodol v ich prospech , iba dodávam konečne sme sa pohli ........ mnoho odborníkov si však myslí, že vysielať správy do vesmíru a upozorňovať tak na svoju prítomnosť môže byť hrozný nápad :D :D :D https://fontech.startitup.sk/prestanme-posielat-spravy-varuju-vedci-v-mliecnej-drahe-su-4-mimozemske-civilizacie/?fbclid=IwAR2tXlYVjlBCQZXOQQRVeX6TV6iGv0wEu7QCkvXS X4X6c_QCdtqDhKUxhEc
majkii
01.11.22,06:51
to ani nebolo moje zamyslenie, ale bola som zvedavá na názory



veď ani nie............len ma mrzí ako "porada" už ani nemá nič s Poradou tou, akou donedávna bola

Neviem čo konkrétne si očakávala, akú poradu, či názor na naratívy o dobre východu (Ruska) a zle zo západu? Nešlo o žiadnu úvahu ani zamyslenie a už vôbec nie hlboké, takých primitívnych konšpirácii ukazujúcich na všetko zlo zo západu sú plné internety na aeronetoch, hlavných správach či zem a vekoch. Tak prečo nie aj na porade?
Prečo je komunizmus a marxizmus (ako je správne v tvojom poste zaradené medzi zlo) vražedný je jasné, sú to milióny (vo svete sa ich odhaduje 85 až 100 miliónov https://www.sme.sk/c/2049283/komunizmu-padlo-vo-svete-za-obet-85-az-100-milionov-ludi.html ) zavraždených ľudí ako triednych "nepriateľov".
Je jedno, kto bol prvý, čo to vymyslel, zrúdy ako Ulianov a Džugašvili, Mao Ce-tung a Saloth Sar (Pol Pot) túto ideológiu presadili ako štátnu ideológiu, výsledkom boli nevinné obete režimov. Vražedné Zlo! Časť tvojho príspevku, ktorý si postovala bez uvedenia zdroja resp. odkazu bol hanebným hľadaním vinníka miliónov obetí komunizmu "východných" režimov na západe.

Je čudné lamentovať nad úrovňou porady a neodsúdiť vulgarizmy, len pre to, že si od neho dostala užitočné (predpokladám). Toto je voľná téma kaviarne porady, ako si si všimla je tu dovolené všetko, od odporných vulgarizmov, hejtov, nenávistných výkrikov, cez postovanie hoaxov, konšpirácii, zdieľanie falošných hakenkreuzov, hanebných útokov na neplnoleté dieťa pani prezidentky, štekanie na lekárov až po odporné útoky na rodiny poraďákov. Prečo si vtedy nevyjadrila svoje pohoršenie? Žiaľ, ani mlčiaca väčšina zbabelo neodsúdi tieto prejavy.
Porada je len taká, akí sú poraďaci, a rozhodne si nemyslím, že postovanie primitívnej konšpirácie o dobre východu a všetkého zla pochádzajúceho zo západu z nejakého konšpiwebu prispieva ku kvalite porady.
Ospravedlňujem sa, ak som sa niekoho svojim príspevkom dotkol, nebol to môj úmysel.
Mila123
01.11.22,07:52
pochvala pre moderátora...........
romana147
01.11.22,09:05
bola som zvedavá na názory






ma mrzí ako "porada" už ani nemá nič s Poradou akou donedávna bola



Neviem čo konkrétne si očakávala / Prečo je komunizmus zaradený medzi zlo /
85 až 100 miliónov zavraždených ľudí ako triednych "nepriateľov".

Je čudné lamentovať nad úrovňou porady a neodsúdiť vulgarizmy.. Prečo si vtedy nevyjadrila svoje pohoršenie .. Porada je len taká, akí sú poraďaci


Ospravedlňujem sa, ak som sa niekoho svojim príspevkom dotkol



Ja naopak = občas píšem tak, aby sa ich to DOTKLO !

HLAVNE VTEDY, KED ONI AKO PRVÍ ZVEREJNIA VULGARIZMUS NA NIEKOHO - iba tak , z roztopaše a pocitu neobmedzených možností / ako nedávno sito na mna
pavol54
01.11.22,09:15
Včera sa vysvetľovali v Žehre výsledky volieb, asi dal každý kandidát starostu na volebnú kampaň zo svojho, teraz to chcel vyúčtovať. boli policajti, biele sanitky chýbali čierne sanitky
misoft
01.11.22,09:34
Áááá - tu fakt niekto vo veľkom maže...... Reagoval som na

mnoho odborníkov si však myslí, že vysielať správy do vesmíru a upozorňovať tak na svoju prítomnosť môže byť hrozný nápad :D :D :D https://fontech.startitup.sk/prestanme-posielat-spravy-varuju-vedci-v-mliecnej-drahe-su-4-mimozemske-civilizacie/?fbclid=IwAR2tXlYVjlBCQZXOQQRVeX6TV6iGv0wEu7QCkvXS X4X6c_QCdtqDhKUxhEc
a ako pozerám - je to fuč.
sito
01.11.22,09:35
bola som zvedavá na názory






ma mrzí ako "porada" už ani nemá nič s Poradou akou donedávna bola



Neviem čo konkrétne si očakávala / Prečo je komunizmus zaradený medzi zlo /
85 až 100 miliónov zavraždených ľudí ako triednych "nepriateľov".

Je čudné lamentovať nad úrovňou porady a neodsúdiť vulgarizmy.. Prečo si vtedy nevyjadrila svoje pohoršenie .. Porada je len taká, akí sú poraďaci


Ospravedlňujem sa, ak som sa niekoho svojim príspevkom dotkol



Ja naopak = občas píšem tak, aby sa ich to DOTKLO !

HLAVNE VTEDY, KED ONI AKO PRVÍ ZVEREJNIA VULGARIZMUS NA NIEKOHO - iba tak , z roztopaše a pocitu neobmedzených možností / ako nedávno sito na mna

:D

Len som ťa vychválil, aj tvoje schopnosti na porade, tvoju premenu. Raz ten, raz tá, raz to. A vulgarizmus, ten si vždy niekto všimne, uprace, zakryje, zmaže ten, tá, to kto má na to možnosť, povolenie, osvedčenie. Nuž čo, pravda víťazí.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiM0Zy75Iz7AhWR66QKHWswAJ8QwqsBegQIPBAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DJM HS9o8KIGU&usg=AOvVaw14AXY12GSpmV0LChgorgZO
Tweety
01.11.22,09:53
Mila123
01.11.22,09:56
pochvala pre moderátora...........
Milka, ak je niekto "nasvalený", má medzi nohami vtáka, vyhlási sa za ženu a páčia sa mu ženy, tak k je čo?


Aha už viem :-)))))))))))))))))))))))))
potom by mal ako žena chodiť na dámske WC. No išiel by som do toho, len či tie baby budú spokojné keď bude tvrdiť že som žena:)
homofóbia Vami oboma mätie?
buchač
01.11.22,10:15
Ty vole...ak je niekto normálny a je proti všeliakým extempore na verejnosti (a podobné liberálne ujoviny), tak je homofób ?
pavol54
01.11.22,10:26
pochvala pre moderátora...........
Milka, ak je niekto "nasvalený", má medzi nohami vtáka, vyhlási sa za ženu a páčia sa mu ženy, tak k je čo?


Aha už viem :-)))))))))))))))))))))))))
potom by mal ako žena chodiť na dámske WC. No išiel by som do toho, len či tie baby budú spokojné keď bude tvrdiť že som žena:)
homofóbia Vami oboma mätie?
prečo homofóbia? v Nemecku už prijali na nejakej univerzite vytvorenie WC pre túto kategóriu. Ako sa cítila tá kočka čo ju skoro v parku prizabil(a) za to že nechcela dať svoje tričko? a to si neviem predstaviť ak by ju zobaral(a) útokom na wc A ty osobne by si sa ako cítila keby na dámske WC za tebou vpálilo také čudo? lebo z pánskeho oblečeného ako žena by asi rýchlo vypochodovalo.
majkii
01.11.22,12:47
pochvala pre moderátora...........
Viac ako mazanie vulgárnych, útočných a nenávistných príspevkov by pomohlo, ak by namiesto takéhoto príspevku bola inou farbou alebo podfarbením informácia "Obsah závažným spôsobom porušil pravidlá porady, alebo bol vulgárny, útočný alebo nenávistný. Obsah nie je v súlade s filozofiou a poslaním Porada.sk". Zachovaný by bol nick takéhoto "poraďaka"

Takto to funguje na iných diskusiách, diskusie nie sú zanešvárené a hneď aj náhodní návštevníci danej témy vedia kto je čo zač. Navyše by sa nestratila kontinuita príspevkov na ktoré sa reaguje. Teraz je stav taký, niektorí neváhajú dať odporné vulgarizmi a útoky, veď však sa to vymaže, a o pár hodín po vymazaní nikto nevie, že tam bol vulgárny príspevok.
lujza.j
01.11.22,12:59
Ty vole...ak je niekto normálny a je proti všeliakým extempore na verejnosti (a podobné liberálne ujoviny), tak je homofób ?
Ja musím dávať pozor...lebo,že už verbálne útoky sa budú riešiť....a ja bežné chlapovi a psovi vynadám do buzeratov.:D:---... lebo ako dvaja bukaníri zasebou spolu ...majú pupočnú šnúru:D....má nahlási nejaký soused a bác KAKA...nam baranidlom vyvali dvere...a vytrepú má ako šlahačku,že homofobka....som......
pavol54
01.11.22,13:26
pochvala pre moderátora...........
Viac ako mazanie vulgárnych, útočných a nenávistných príspevkov by pomohlo, ak by namiesto takéhoto príspevku bola inou farbou alebo podfarbením informácia "Obsah závažným spôsobom porušil pravidlá porady, alebo bol vulgárny, útočný alebo nenávistný. Obsah nie je v súlade s filozofiou a poslaním Porada.sk". Zachovaný by bol nick takéhoto "poraďaka"

Takto to funguje na iných diskusiách, diskusie nie sú zanešvárené a hneď aj náhodní návštevníci danej témy vedia kto je čo zač. Navyše by sa nestratila kontinuita príspevkov na ktoré sa reaguje. Teraz je stav taký, niektorí neváhajú dať odporné vulgarizmi a útoky, veď však sa to vymaže, a o pár hodín po vymazaní nikto nevie, že tam bol vulgárny príspevok.
Poznal som jedného chrtúsa išiel do krčmy šlahol si pivo a začal každého "šticovať" dovtedy kým to už naozaj neprehnal, vtedy sa niekto dotknutý postavil, švacol mu po papuli, chytil za golier a vytlačil von o pár dní keď facka prebolela sa to opakovalo. lenže tu to nepoznáš čo je zač a keď ťa začne "šticovať", tak mu to vrátiš a už je oheň na porade
buchač
01.11.22,13:48
... do buzeratov.:D:---...
..má nahlási nejaký soused a bác KAKA...nam baranidlom vyvali dvere...a vytrepú má ako šlahačku,že homofobka....som......
Nie každý vie, že ten výraz má viacero významov.
A ani nevravím, že v akej vete je použitý, v akej súvislosti a akou intonáciou povedaný...a zrazu sa ukáže, že nejde o žiadnu urážku.
anet
01.11.22,14:47
lujza.j
01.11.22,14:53
Buchi nikdy som sa netajila...aký mam názor na tých čo sú na druhom brehu.....roky nazad keď z toho nebol taký mediálny ošiaľ.....nema problema ak by moje decko bolo....mala som kolegov oveľa mladších odomňa..jeden by decko vyhodil z domu,druhý bolo by to jeho osobné zlyhanie....čo by rodič ktorý má smrteľne choré decko... dal zato,že je iné....
Mojej babky Margit sestra....bola ...ako sa jej muž "stratil"svoje dve dcéry výchovala s kamarátkou....boli spolu celý život.....ona zomrela skorej....teta neskôr... dievčatá sa o ňu starali až do konca......
Ale toto čo teraz.....tak zas len otal potal....
bjuty smis
01.11.22,15:48
dpc aj s .. neobolševicky dotačny biznis




Podobne je to aj u nás ... sa mi chcelo grcať.
Vlhová ešte je MEDZI zamestnancami Dukly B.B., ktorá ich dotuje fest



PRIEMERNý dôchodok je vraj 515 evri , po mimimálne 40 rokoch PRÁCE

na vlhovej dotácie brble, kto po 25 rokoch POVALOVANIA dostal 2 515evri
2515:)))))))
buchač
01.11.22,15:59
Polícia začala vyšetrovať hádku ľudí v Žehre, použila aj varovné výstrely
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/645630-policia-zacala-vysetrovat-hadku-ludi-v-zehre-pouzila-aj-varovne-vystrely/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_bleskove_spravy
Z diskusie :
" Je to strasne a smutne kto sa nam tu na Slovensku rozmnozuje. Vcera isla reportaz ako znova v dalsich obciach pribudli dalsi romski starostovia, samozrejme bez vzdelania , aj sudne trestani recidivisti ale im to nevadi , oni su radi ze zvolili NA ZAKLADE RASY jedneho z nich ale oni nie su rasisti ,kdeze. Je vazne nacase zmenit zakon aby starostov nemohol robit hocikto, tak ako lekar,ucitel ci pravnik potrebuje dane vzdelanie tak by ho mal mat aj starosta . Je mi luto slusnych ludi ,ktori s nimi ziju v obci .
Hermes777 "

Ešte dobre, že poliši nikomu neublížili...ak hej, tak by to s najväčšou pravdepodobnosťou skončilo ako v Moldave.
Kúúúúúwa, to by bolo žúžo pre liberálnu sebranku...tá bude pindať ale aj tak.
bjuty smis
01.11.22,16:18
a náckovia ako ?
stále; len rómské koncentračné tábory a vyhladenie,alebo už aj nejaké iné riešenie ?
Nandrolon
01.11.22,16:44
Cez víkend padla Juráňova dolina /pre Misofta-nie, nebolo tam zemetrasenie./. Išiel som s deťmi a trochu sme si to skrátili cez hrebeň, kde majú brumbrumy brlohy. Pre istotu som bol ozbrojený. Chceli sme stretnúť nejakého Macka, žeby mi vysvetlil že tam nemám chodiť, no nič. Domovník z OĽANO mal asi pravdu, že ľudí nežerú, darmo, sú v tom OĽANO samí odborníci.
misoft
01.11.22,17:15
Nandy - dolina nemôže padnúť - veď je predsa DOLE :D. Vyjadrenie "padla" beriem ako že si ju prešiel, zdolal, preskúmal, vydýchal si CO2 z pľúc a nabral zásoby O2, decká si uťahal a urobil si niečo pre seba. V Juráňovej som síce nebol, ale kedysi som zdolal Kyseľ....
Nandrolon
01.11.22,17:19
Však ja viem, len som ťa chcel poštenchľovať. Nabudúce ťa zoberiem a pribalíme aj Milku123. Ona síce zdolala toho tiež veľa, ale podľa mňa cez vrchol Juráňovej doliny ešte nešla, dúfam, že sa mi prihlási :-)))))))))))))))))
misoft
01.11.22,17:21
Teraz síce veľa sa nešpacírujem, ale predtým som pri pochodoch nasadil svoje tempo a to som udržiaval - či som šiel do, alebo z kopca - stále rovnaká frekvencia kroku. A potom telo funguje ako automat... a často sa ani človek nezadýcha.
Moja "špacírka" začína ráno - prejdem sa do obchodu, naložím do batohu :D a potom si urobím "okružnú cestu" skrz mesto - cca 5-8 km. A po 1,5 hodine (niekedy + 30´ navyše) dorazím domov.. prejdem sa, postretávam ľudí, nafetujem sa vzduchu a som spokojný.... Auto som pred 20 rokmi dal do šrotu a všade len pešo chodím, ani mestskú dopravu nepoužívam. Ak idem do rodného mesta (PO) tak z autobusky na III. idem LEN pešo (Prešovčania ti naznačia, aká je to štreka).
Nandrolon
01.11.22,17:25
Takto som dával 30 km presuny v Breznianských kopcoch.