cloe
01.10.06,18:21
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozajtra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
Melnick
01.10.06,16:27
cloe,jediné čo nesmiem je: posadiť pred PC môjho manžela a dovoliť mu sem napísať pár riadkov. To by si čumela. A vadná určite nie si.;) :) :p
Elena Navrátilová
01.10.06,16:30
Pri každej profesii, kde sa snaží človek poctivo všetko urobiť, niečo odovzdáva. Len keď to robíme doma pri PC, majú nás v dohľade. Takže to je daň za právo a snahu pracovať.:p "Vadný" je každý, čo pracuje rád a práca ho baví a napĺňa. Úplná pohodička, pohoda.:D
Zdeni
01.10.06,16:32
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozatra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
No cloe, tak takýchto "vadných" je nás tu viac.:D Ale veď náš odpočinok je naša PORADA. No nie? A čo sa týka partnera: môj príde domov asi tak raz za mesiac, aj to na víkend. /máme firmu v BA/ takže dá sa povedať, že to mám vyriešené.:D Ja sa snažím porobiť si čo najviac od 8 do 15 hod. Keď sú decká v škole a škôlke. Popoludní sa im venujem a potom večer od 8 hod sadám zasa k počítaču. Ak sa dopoludnia zakecám na porade tak mávam často potom nočné, aby som postíhala robotu. Ale manžel je v tomto chápavý, často keď voláme spolu tak sa opýta: a čo na porade? Ale väčšinou to myslí tak trošku ironicky, lebo keď minule mi stál za chrbtom tak som akurát kecala v mentose. Takže si urobil úsudok, že o čom tá porada je. A už ho nemôžem presvedčiť.:D
cloe
01.10.06,16:36
Takže ako vidím, samé spriaznené duše. To je úľava! Hneď mi je lepšie.
Danila
01.10.06,16:37
Je to škoda, že taká šikulka má vadného manžela. Já totiž toho môjho vôbec nepripustím diskutovať o tom, kedy, ako dlho, za koľko, pre koho a kde robím, čo robím, a vlastne on sa o to už ani nepokúša. Je to na tebe, len a len na tebe. Od tiaľ - po tiaľ. Muži totiž nie veľmi radi vidia pri sebe sebestačné, a preto sebavedomé, od muža nezávislé ženy. On si alebo zvykne, alebo.....
LIZINKA
01.10.06,16:39
Mne v poslednej dobe ani tak nevadi manžel, ako tí ľudia, čo k nám chodia. Myslia si, že keď pracujem doma, som im kedykoľvek k dispozícii. Či je osem hodín večer, alebo sobota alebo nedeľa. Neraz sa mi stalo, že som bola v teplákoch pri vysavči. Každú chvíľu sa nájde niekto, kto potrebuje len nejkú "maličkosť". Pri práci doma asi neplatí pracovná doba. A nepopieram, vadí to samozrejme aj môjmu manželovi, čo mi potom patrične dá najavo.
cloe
01.10.06,16:40
Asi máš pravdu, tiež sa snažím byť celý život sebestačná, už len pre ten pocit nezávislosti. Ale vieš, že niekedy už by som radšej bola menej sebestačná a viac rozmaznávaná. Asi je to vekom. Možno som už unavená alebo čo. Síce si myslím, že som taká "samodobíjacia" ale ktovie dokedy.
cloe
01.10.06,16:43
Mne v poslednej dobe ani tak nevadi manžel, ako tí ľudia, čo k nám chodia. Myslia si, že keď pracujem doma, som im kedykoľvek k dispozícii. Či je osem hodín večer, alebo sobota alebo nedeľa. Neraz sa mi stalo, že som bola v teplákoch pri vysavči. Každú chvíľu sa nájde niekto, kto potrebuje len nejkú "maličkosť". Pri práci doma asi neplatí pracovná doba. A nepopieram, vadí to samozrejme aj môjmu manželovi, čo mi potom patrične dá najavo.

Teraz tiež jeden volal, že je práve na hraniciach a či sa môže za hodinku zastaviť. Moje nervy!
Elena Navrátilová
01.10.06,16:46
Najpríjemnejšie sa prijímanjú návštevy večer o 22,00 hod. v pyžame. Podotýkam čisto pracovné, vyplývajúce zo živnostenského listu. To len aby nedošlo k omylu. Ešte podotknú," my sme len teraz prišli". Milé nie? A samozrejme s úsmevom.:p
LIZINKA
01.10.06,16:53
V pyžame som to ešte neskúšala( to by ten môj už asi nepochopil vôbec), bývame na treťom poschodí v paneláku, takže kým prídu hore hádžem na seba čo prvé chytím do ruky. "Milujem " neohlásené návštevy...!!!
Zdeni
01.10.06,16:56
Asi máš pravdu, tiež sa snažím byť celý život sebestačná, už len pre ten pocit nezávislosti. Ale vieš, že niekedy už by som radšej bola menej sebestačná a viac rozmaznávaná. Asi je to vekom. Možno som už unavená alebo čo. Síce si myslím, že som taká "samodobíjacia" ale ktovie dokedy.
Cloe, úplne ťa chápem. Aj ja mávam niekedy také obdobie, že keď idem po meste a vidím tie naše cice / manželky podnikateľov/ posedávať v kaviarňach celé dopoludnie a celé popoludnie strávia v nákupných centrách, tak si poviem,: bože toto je život. Tie netrápi, že nie sú sebestačné. Ale ono ma to potom prejde.
cloe
01.10.06,16:56
Skús aj v pyžame, možno to ovplyvní odmenu za vykonanú prácu.
Janiela
01.10.06,16:57
Mne to vážne manželstvo narušilo. Kým som ešte bola zamestnaná, manžel ma v práci často kontroloval, v čom ho podporovala jeho matka. Dnes sme šťastne rozvedení. Pracujem - na živnosti - doma, ale plne súhlasím s Lízinkou. Klientov si treba vychovať a tolerovať aj čas neskorší, pokiaľ to nie je zneužívané. Ale mám jedného a ten chronicky pracuje večer alebo v priebehu víkendu. Normálne sa urazí, ak si niekedy dovolím byť chorá. Ináč, pracovať doma má svoje výhody: syn vie, že má matku a čas sa dá pekne rozdeliť. Pracovný stres si pripomeniem len v čase od 29.3. do 31.3.
Ináč: privítala som už aj - len v župane, ráno o 7.00 hod.
LIZINKA
01.10.06,16:59
Keby som bola odmeňovaná podľa veľkosti hnevu... to by boli zárobky!!!:rolleyes:
ekopo
01.10.06,16:59
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/
cloe
01.10.06,17:03
Samozrejme že to má výhody, inak by sme to nerobili a pochodovali pekne ráno na 7.00 alebo na 8.00 a donevidím. Pretože taký zamestnávateľ-podnikateľ-súkromník by vás najradšej zodral z kože za pár šupov. Takto máme tie "presčasy" predsa lepšie zaplatené. Teda ale niekedy aj na úkor toho manžela. Bohužial, za všetko sa platí.
cloe
01.10.06,17:04
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/
Ako to teda máte doma vy manželia - účtovníci?
LIZINKA
01.10.06,17:04
A aké máš pyžamo? A čo na to manželka? Popíš nám to trochu z opačnej stránky!
evina
01.10.06,17:05
Ako to teda máte doma vy manželia - účtovníci?
A čo na to manželka? Pracuješ tiež v pyžame?:D
durisovad
01.10.06,17:05
Pracovat doma a doma prijimat klientov ma jednu velikansku nevyhodu - totiz rodina si neuvedomi, ze ked je clovek doma, tak naozaj pracuje. Pridu zo skoly a z roboty, vyzaduju teply obed, upratany byt a milu tvar. Ked namietnes, ze ved aj ty pracujes vo svojej profesii, povedia - VED SI CELY DEN DOMA. Ja som vzdy chodila pracovat do kancelarie klienta a vyhovuje mi to dodnes.
evina
01.10.06,17:05
Lyzinka to nemá chybu :D:D:D
Melnick
01.10.06,17:06
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/

Zrejme tie isté problémy,len miesto sudcu a obvineného je vymenené.:D
Zdeni
01.10.06,17:06
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/
Tak napíš čo na to tvoja manželka.:D Nech náme info aj z druhej strany.;)
cloe
01.10.06,17:07
Ja to mám vlastne také kombinované, niekedy idem do kancelárie klientov a niekedy doma. Je to také pestrejšie. Úplne doma zavretá, to by mi tiež nevyhovovalo, to by som zblbla.
Melnick
01.10.06,17:09
Pracovat doma a doma prijimat klientov ma jednu velikansku nevyhodu - totiz rodina si neuvedomi, ze ked je clovek doma, tak naozaj pracuje. Pridu zo skoly a z roboty, vyzaduju teply obed, upratany byt a milu tvar. Ked namietnes, ze ved aj ty pracujes vo svojej profesii, povedia - VED SI CELY DEN DOMA. Ja som vzdy chodila pracovat do kancelarie klienta a vyhovuje mi to dodnes.

mimotemy Škoda ,že mi pri Tvojom príspevku nezobrazilo moje 3 súhlasy,ale iba jeden.;)
Danila
01.10.06,17:12
Dievčence moje, všetko to chce čas. A klientov si vychovajte ako ja. Požiadajú ma, kedy by som mohla. Takže sa trošku pookúňam, že teda skoro to nebude, pozriem do kalendára, a ani netušia, že práve namiesto kozmetiky im dám termín. Oni, ony potrebujú nás. V prvom rade. My ich - v druhom rade. Takže si trošku zašpásujme - účtovník, ekonóm - kto je viac ? / Hlavne v marci a každoročne/.
Elena Navrátilová
01.10.06,17:14
V pyžame som to ešte neskúšala( to by ten môj už asi nepochopil vôbec), bývame na treťom poschodí v paneláku, takže kým prídu hore hádžem na seba čo prvé chytím do ruky. "Milujem " neohlásené návštevy...!!!

Ale ja bývam na prízemí. Príchodzí bývajú v našom paneláku, takže majú kľúč aj od vchodu. :D ;)
Danila
01.10.06,17:14
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/Hm, veď výnimka potvrdzuje pravidlo. Ty sa máš...
JankaO
01.10.06,17:16
Pracovat doma a doma prijimat klientov ma jednu velikansku nevyhodu - totiz rodina si neuvedomi, ze ked je clovek doma, tak naozaj pracuje. Pridu zo skoly a z roboty, vyzaduju teply obed, upratany byt a milu tvar. Ked namietnes, ze ved aj ty pracujes vo svojej profesii, povedia - VED SI CELY DEN DOMA. Ja som vzdy chodila pracovat do kancelarie klienta a vyhovuje mi to dodnes.


Keď sa začal asi tretí klient po mne čudne pozerať, keď som ho večer ťahala do spálne ( tam sme mali totiž aj pracovňu), zriadila som si kanceláriu v centre a nemusíme sa trápne cítiť, že ideme najozaj pracovať. :D:D:D
LIZINKA
01.10.06,17:19
Dievčence moje, všetko to chce čas. A klientov si vychovajte ako ja. Požiadajú ma, kedy by som mohla. Takže sa trošku pookúňam, že teda skoro to nebude, pozriem do kalendára, a ani netušia, že práve namiesto kozmetiky im dám termín. Oni, ony potrebujú nás. V prvom rade. My ich - v druhom rade. Takže si trošku zašpásujme - účtovník, ekonóm - kto je viac ? / Hlavne v marci a každoročne/.

Veď mi vlastne špásujeme celý čas.....alebo nie? .....omlúvam sa niekto zvoní - idem si pohľadať župan....;)
Danila
01.10.06,17:20
Keď sa začal asi tretí klient po mne čudne pozerať, keď som ho večer ťahala do spálne ( tam sme mali totiž aj pracovňu), zriadila som si kanceláriu v centre a nemusíme sa trápne cítiť, že ideme najozaj pracovať. :D:D:DŽe sa ja takto narehocem zo srdca za Vašu úprimnosť pri tak vážnej téme, to by ma vo sne nenapadlo. Ale ste fakt zlaté. Ja si to viem v tej spálni predstaviť a idem sa popučiť. Teba oceňujem takto::) :) :) :) :)
Melnick
01.10.06,17:23
Keď sa začal asi tretí klient po mne čudne pozerať, keď som ho večer ťahala do spálne ( tam sme mali totiž aj pracovňu), zriadila som si kanceláriu v centre a nemusíme sa trápne cítiť, že ideme najozaj pracovať. :D:D:D

Janka ,ešteže si doplnila to" naozaj pracovať.":) :) :) :) :) :) :) :)
Danila
01.10.06,17:26
Dievčence aj toto je zaradené ako hoby porada? A prečo? Veď som narátala slov o účtovníctve a o práci viac ako doobeda? No tak keď ináč nedáte, ešte sa chvíľu počudujem a preskočím inam.
lenkak
01.10.06,17:27
sa tu zabávam, ale žiadna sranda. Ja som v kancelárii, ak sa ta tak dá nazvať, ale telefón už drnčal aj o 23.00, či v nedeľu.
Elena Navrátilová
01.10.06,17:28
Dievčence aj toto je zaradené ako hoby porada? A prečo? Veď som narátala slov o účtovníctve a o práci viac ako doobeda? No tak keď ináč nedáte, ešte sa chvíľu počudujem a preskočím inam.:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Danilka ide Ti ide. Ja už musím utekať...:D
cloe
01.10.06,17:29
Keď sa začal asi tretí klient po mne čudne pozerať, keď som ho večer ťahala do spálne ( tam sme mali totiž aj pracovňu), zriadila som si kanceláriu v centre a nemusíme sa trápne cítiť, že ideme najozaj pracovať. :D:D:D
No veď ja to mám tiež tak, len to mám oddelené presklenými posuvnými dverami. Takže keď náhodou nestihnem zatiahnuť dvere, tak sa tam tá posteľ tiež tak dosť čudne vymíma!
cloe
01.10.06,17:31
sa tu zabávam, ale žiadna sranda. Ja som v kancelárii, ak sa ta tak dá nazvať, ale telefón už drnčal aj o 23.00, či v nedeľu.
Minule jeden zavola o 23.15 a ja na to: Čo ti šibe? A on: Veď si hovorila že pracuješ aj po večerooch, tak som vedel, že nespíš. Horor!
Dav
01.10.06,17:31
Ku mne raz prišiel cca o 23. hod klient do bytu v paneláku,aby som mu urobila faktúru. Zvedavé susedy nazerali, a načúvali. Boli odmenené, lebo pán si zo sebou vzal aj psa - boxera. Toho nebolo vidieť cez okienka vo dverách, ale tie mľaskavé a krochkavé zvuky psíka...
ekopo
01.10.06,17:52
Kokso, za päť minút celá strana na môj príspevok, mimochodom účtovníctvo robíme spolu s manželkou, čiže všetko si to dajte na druhú ..............viete si to predstaviť
Zdeni
01.10.06,17:53
No, aspoň si nemáte čo vyčítať.:D
Melnick
01.10.06,17:59
Kokso, za päť minút celá strana na môj príspevok, mimochodom účtovníctvo robíme spolu s manželkou, čiže všetko si to dajte na druhú ..............viete si to predstaviťhttp://www.gify.nou.cz/laska1_soubory/18.gif

Sa Ti žije ,keď si takto odovzdávate DP,DPH ...........................
ekopo
01.10.06,18:04
Ha, ha - je to skoro tak, len tĺčik tam chýba /keď faktúrujem/
Danila
01.10.06,18:07
Kokso, za päť minút celá strana na môj príspevok, mimochodom účtovníctvo robíme spolu s manželkou, čiže všetko si to dajte na druhú ..............viete si to predstaviťToto si zaslúži :) :p :) :p :) :p :) :p , samozrejme na druhú/ ale mocninu, preboha /.
cloe
01.10.06,18:56
Tak aby som sa vrátila k tomu, prečo som túto tému otvorila. Klasický príklad: Klient prišiel o 21.00 a teraz o 22.00 odišiel. Medzitým sa manžel osprchoval a nehnevane odišiel spať. No čo už s tým. Teraz budem trpieť ja.
Tak mi treba!
Danila
01.10.06,19:05
Tak aby som sa vrátila k tomu, prečo som túto tému otvorila. Klasický príklad: Klient prišiel o 21.00 a teraz o 22.00 odišiel. Medzitým sa manžel osprchoval a nehnevane odišiel spať. No čo už s tým. Teraz budem trpieť ja.
Tak mi treba!A prečo Ty? Určite trpí manžel. Tak mu treba.
Zdeni
01.10.06,19:12
No, babenky, nieže by som chcela zradiť náš klub:D , ale nemali by sme trošku uznať aj manželovi cloe? Predsalen je nedeľa, 22.00 a cudzia návšteva v byte.....:o No nieže sa teraz do mňa pustíte.:D :D :D
Melnick
01.10.06,19:16
No, babenky, nieže by som chcela zradiť náš klub:D , ale nemali by sme trošku uznať aj manželovi cloe? Predsalen je nedeľa, 22.00 a cudzia návšteva v byte.....:o No nieže sa teraz do mňa pustíte.:D :D :D
Veď preto máme v profile CCCC,že tolerujeme aj názory iných a nepresadzujeme len ten svoj. Už si zabudla Zdeni??:) :) :)
Melnick
01.10.06,19:22
Tak aby som sa vrátila k tomu, prečo som túto tému otvorila. Klasický príklad: Klient prišiel o 21.00 a teraz o 22.00 odišiel. Medzitým sa manžel osprchoval a nehnevane odišiel spať. No čo už s tým. Teraz budem trpieť ja.
Tak mi treba!
cloe ,rieš situáciu v dobe ,kedy mu ešte chýba Tvoja spoločnosť a prítomnosť.Keď mu to začne byť ľahostajné,potom sa už môžeš naozaj venovať iba klientom a bude fakt jedno kde.;)
P.S.Ak si neurobila preklep ,potom je to O.K. nie? Ale ak je tam preklep potom to O.K. nie je.
durisovad
01.10.06,19:35
Veru, spokojny rodinny zivot nenahradia peniaze ziadneho klienta.
cloe
02.10.06,13:32
cloe ,rieš situáciu v dobe ,kedy mu ešte chýba Tvoja spoločnosť a prítomnosť.Keď mu to začne byť ľahostajné,potom sa už môžeš naozaj venovať iba klientom a bude fakt jedno kde.;)
P.S.Ak si neurobila preklep ,potom je to O.K. nie? Ale ak je tam preklep potom to O.K. nie je.
Je to preklep a máš pravdu.
blcha
02.10.06,14:08
Mne to vyčíta nielan manžel, ale aj deti. Akákoľvek dovolenka alebo rodinná udalosť sa plánuje podľa DPH-čky, miezd alebo priznaní. Vždy si však poviem, že lepšie, ako byť nezamestnaná, no nie?
Januška
02.10.06,17:33
Ahojte baby-účtovníčky,na túto tému sa nedá nereagovať. Naša profesia je proste diagnoza.Ja to robím už 6 rokov a zažila som tiež spálňovo-kancelárske scény, ale aj susedy, ktoré si spočiatku lámali hlavu, že čím sa to živím, lebo stále chodili za mnou na byt chlapi.Horor bol, keď som prerábala byt a v chodbe bola položená vaňa a celý byt hore nohami...ale úradovať som musela...každý prišiel len na chvíľku s tým, že nič nepotrebuje, len mi dá "papiere". A tak som povedala, že ja potrebujem pomoc, tak mi jeden klient navŕtal diery do panelu, další urobil obklad na balkón a dokonca jeden klient mlel mak kým ja som mu vysvetlovala DPH.Dnes už pracujem vo vlastnej kancelárii a myslím si že je to super. Dokonca na sobotu a nedeľu si vypínam mobil a klienti si už na to zvykli.
Melnick
02.10.06,17:40
"Šťastná to žena.";) :)
evina
02.10.06,17:41
Ahojte baby-účtovníčky,na túto tému sa nedá nereagovať. Naša profesia je proste diagnoza.Ja to robím už 6 rokov a zažila som tiež spálňovo-kancelárske scény, ale aj susedy, ktoré si spočiatku lámali hlavu, že čím sa to živím, lebo stále chodili za mnou na byt chlapi.Horor bol, keď som prerábala byt a v chodbe bola položená vaňa a celý byt hore nohami...ale úradovať som musela...každý prišiel len na chvíľku s tým, že nič nepotrebuje, len mi dá "papiere". A tak som povedala, že ja potrebujem pomoc, tak mi jeden klient navŕtal diery do panelu, další urobil obklad na balkón a dokonca jeden klient mlel mak kým ja som mu vysvetlovala DPH.Dnes už pracujem vo vlastnej kancelárii a myslím si že je to super. Dokonca na sobotu a nedeľu si vypínam mobil a klienti si už na to zvykli.
Mne zase susedy závidia, lebo vraj pekne si sedím doma, nakúpim si , navarím si, všetko si porobím , peniaze mi len tak idúa ony musia sedieť v robote :D:D
Zdeni
02.10.06,17:57
Mne zase susedy závidia, lebo vraj pekne si sedím doma, nakúpim si , navarím si, všetko si porobím , peniaze mi len tak idúa ony musia sedieť v robote :D:D
To faaaaaaaaaaaakt?:eek: :eek: :eek: :D :D :D To ozaj všetko stíhaš? A kedy účtuješ?:eek: :D No ty sa máš!:D
evina
02.10.06,18:34
To faaaaaaaaaaaakt?:eek: :eek: :eek: :D :D :D To ozaj všetko stíhaš? A kedy účtuješ?:eek: :D No ty sa máš!:D

No predsa ľavou zadnou popri všetkých možných a nemožných domácich prácach :D:D /myslia si susedy/:D
Melnick
02.10.06,18:48
No predsa ľavou zadnou popri všetkých možných a nemožných domácich prácach :D:D /myslia si susedy/:D
Veď nestraš,skoro sme si to mysleli aj my.:eek: :D :D :D
evina
02.10.06,18:57
Veď nestraš,skoro sme si to mysleli aj my.:eek: :D :D :D

Aspoň chvíľu ste mi závideli :D:D:D
Zdeni
02.10.06,19:26
Aspoň chvíľu ste mi závideli :D:D:D
No to máš pravdu, že len chvíľu. Si predsa z "nášho cesta:D ", a nás tak ľahko neoblafneš.:D :rolleyes: :D .
ekopo
03.10.06,15:56
Zase sa zamiešam medzi Vás baby, /účtovník môže byť aj chlap, nie?/. Ja som si všimol, že odkedy dávajú nejakú :mee: Mojsejku :mee: každý si myslí že súkromní účtovníci/čky, poradcovia sú milionári, že každý máme sedačku za :eek: 700 tis :eek: tri autá, chodíme tri krát za mesiac na dovolenku. Ale viete ako je to : kto sa naposledy :D :D :D ten sa :D najlepšie. A tento rok som bol len raz na dovolenke.:p
Danila
03.10.06,16:28
Zase sa zamiešam medzi Vás baby, /účtovník môže byť aj chlap, nie?/. Ja som si všimol, že odkedy dávajú nejakú :mee: Mojsejku :mee: každý si myslí že súkromní účtovníci/čky, poradcovia sú milionári, že každý máme sedačku za :eek: 700 tis :eek: tri autá, chodíme tri krát za mesiac na dovolenku. Ale viete ako je to : kto sa naposledy :D :D :D ten sa :D najlepšie. A tento rok som bol len raz na dovolenke.:pNo lenže Mensterka nehovorila o korunkách, ale o eurkách. Vždy, vždy, vždy.
abel
03.10.06,20:32
To ste kedy založili túto tému http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z278.gif ? Ja fakt nestíham dôležité veci. Ale musím zareagovať, lebo 80 % z tých problémov som prekonala - dúfam. Tiež som robila doma, teraz už som si radšej otvorila kanceláriu, aspoň som nútená sa z toho pyžama aj prezliecť http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z123.gif Ale strašne, strašne ma rozčuľovalo, keď si klienti prišli, kedy sa im zachcelo, keď som šla po ulici, začali len o účtovníctve, sobota, nedeľa - pre nich úplne normálne. A tak som si povedala, že keď si to ja nevyriešim, tak za mňa to nespraví nikto. A tak som im úplne kľudne povedala, že mám tiež svoju rodinu a ak niečo potrebujú, nech sa páči - od 8 do 15 hod. Soboty a nedele som im prestala telefóny zdvíhať a veľmi rýchlo pochopili. Nevravím, že občas sa to nestane, ale sú to ozaj súrne a mimoriadne prípady a hneď sa ospravedlňujú, že vyrušujú. Keď ma niekto na ulici alebo v obchode osloví ohľadom účtovníctva, poviem mu, že nech sa nehnevá, ale to môžeme preberať v kancelárii a môžeme sa baviť o niečom inom - ako normálny človek. A dokonca aj v kancelárii som si stanovila štvrtok ako nestránkový deň - vtedy sa zamknem a spracovávam kopy, ktoré sa mi nakopili za celý týždeň. A v piatok mám len do 12,00 a potom sa tiež zamknem. Robím síce do 17,30 - aby som stihla poštu, ale neverili by ste, ako rýchlo si zvykli. Aj tí, čo si zvykli všetko vybavovať cez svoju obednú prestávku, sa naučili, že vtedy nepochodia.
Ale tie večerné a nočné návštevy - tak to si myslím, že sa manžel hnevá oprávnene http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z74.gif
LIZINKA
04.10.06,16:14
Musím sa vám všetkým poďakovať. Vaše "posteľové scény" :D mi pomohli sa konečne rozhýbať: v pondelok otváram svoju PRVÚ novú kanceláriu. Už sa na to teším. Držte mi palce.;) :p
abel
04.10.06,17:40
Musím sa vám všetkým poďakovať. Vaše "posteľové scény" :D mi pomohli sa konečne rozhýbať: v pondelok otváram svoju PRVÚ novú kanceláriu. Už sa na to teším. Držte mi palce.;) :p
Lizinka, držím Ti palce. A odporúčam od začiatku zaviesť pravidlá, ktoré vyhovujú tebe. Pokiaľ odvedieš dobrú prácu, o klientov nebudeš mať núdzu.
LIZINKA
05.10.06,16:32
Lizinka, držím Ti palce. A odporúčam od začiatku zaviesť pravidlá, ktoré vyhovujú tebe. Pokiaľ odvedieš dobrú prácu, o klientov nebudeš mať núdzu.
Dakujem za podporu.
Reny1
05.10.06,18:38
Ja som tak bez ohľadu na čas pracovala vo firme, až kym ma nedohnala mozgova príhoda, dúfam, že to bolo moje prvé a zároveň aj posledné varovanie. Teraz keď pre mňa pride manžel o 15,05 tak sa zbalim a odchadzam, ale niekedy sa mi stane, že si pracu pribalim na USB, ale už veľmi málo. To musí byť vaľmi šibenočný termín. Teraz už poučená vlastným zdravím hovorím, že nič sa nemá preháňať, všetko s mierou!
Melnick
05.10.06,20:24
Zase sa zamiešam medzi Vás baby, /účtovník môže byť aj chlap, nie?/. Ja som si všimol, že odkedy dávajú nejakú :mee: Mojsejku :mee: každý si myslí že súkromní účtovníci/čky, poradcovia sú milionári, že každý máme sedačku za :eek: 700 tis :eek: tri autá, chodíme tri krát za mesiac na dovolenku. Ale viete ako je to : kto sa naposledy :D :D :D ten sa :D najlepšie. A tento rok som bol len raz na dovolenke.:p

A Ty sa len miešaj,veď vás je tu ako šafranu. A pohľad z inej strany vždy iba pomôže.:) Aspoň mne.
Danila
06.10.06,03:53
A Ty sa len miešaj,veď vás je tu ako šafranu. A pohľad z inej strany vždy iba pomôže.:) Aspoň mne.A ja sa pridávam.
sway
06.10.06,05:22
Mne zase susedy závidia, lebo vraj pekne si sedím doma, nakúpim si , navarím si, všetko si porobím , peniaze mi len tak idúa ony musia sedieť v robote :D:D

súhlasím ;) - takto podobne to mám aj ja
- klienti si zvykli, že som aj ja človek a nemusím robiť keď normálni ľudia majú voľno, ale to s tým okolím je fakt paráda:
- o mne kolovali reči vraj panička domáca....nerobí, bo do roboty nechodí,nebolo dobre...
- a už vedia že robím do roboty 5 krokov - garáž povýšila na office a myslíte si že je dobre?, keď do 1 v noci svietim, zas kolujú debatky, kóóóóľko veľa určite zarobím a nikam chodiť nemusím ....

záver? - robím si svoje, nevšíman si klebety, na každého som milá a nemienim si ničiť zdravie kôli rečiam....
Za darmo nám nik nič nedá, spraviť si svoje musíme, nekradneme, tak sa na takéto problémy vykašlime :D:D:D:D:D
otázka
06.10.06,06:40
Dobré postrehy a hlavne rady. Ide ma rozhodiť od jedu, keď si spomeniem na sobotu spred 3 týždňov. Tiež robím doma. Jeden pán podnikateľ, ktorému robím mzdy mi v sobotu o 13.30 hod. zavolal, že príde nový zamestnanec, takže treba vyhotoviť PZ a ostatné náležitosti. Dotyčný vôbec neprišiel. Na druhý deň v nedeľu sa objavil pán podnikateľ osobne a s úsmevom mi zahlásil, že to padlo. Krvi by sa vo mne nedorezal, myslela som, že ma porazí. Aj som mu jasne povedala, že mám 2 deti a manžela, ktorého poriadne cez týždeň nevidím, aj to ako sme sa pohádali /muž mal pravdu/, ako som musela sedieť doma. A že jeho návštevy cez víkend /aj o 8.30 hod./ tolerujem len preto, že je cez týždeň v Čechách.
ekopo
06.10.06,18:32
A ja sa pridávam.
To myslíš vážne ten čas príspevku??? Vtedy sa mi odlepí pravé oko.
kalkulka
08.10.06,07:56
Babenky, akosi mi nedá nepridať sa. Nie som presne v takej situácii ako vy, ale viem si to veľmi živo predstaviť. Pracujem v s.r.o. a veľmi často som po víkendoch v práci, alebo prídem neskôr domov cez týždeň. Tiež som mala doma problémy kvôli tej našej práci. Keby som mala opísať moje trable, tak to by som sa asi riadne zdržala. Razila som si svoju cestičku pekne postupne, ale poviem vám, všetky si musíme uvedomiť, že rodina je fakt iba jedna a ľudia, ktorí ju tvoria sú fakt iba ľuďmi so svojími dobrými aj zlými vlastnosťami. Dokonca aj keď som chodila na školenia a hlavne, ak ďalej, bol to niekedy totálny problém. Teraz chvalabohu mám doma urobený poriadok, s manželom sa navzájom tolerujeme. Deti si zvykli, že som niekde preč, že nie som vždy doma, ale poviem vám, nikdy neodídem z domu ak:
- nemajú navarené, niečo dobré v chladničke, v byte poriadok /nehovorím, aby sa všetko lesklo, ale tak normálne/, musia mať v skriniach prichystané oblečenie, čo si vziať na seba a hlavne musia mať pocit, že som sa na nich jednoducho nevykašlala. V práci sa snažím povybavovať podľa možnosti všetko, aby ma nemuseli otravovať doma cez telefóny. To im dovolím, fakt iba v súrnych prípadoch. Pamätám si, ako mi poriadne začalo liezť na nervy, keď za manželom veľmi často chodili jeho kolegovia a vždy niečo potrebovali, alebo vyzváňali telefóny. Doslova to otravovalo celú rodinu. Aj to sme časom vyriešili. Už je to dá sa povedať taká normálka. Manžel mi už nevyčíta dá sa povedať nič také, čo sa týka práce a ani ja jemu. Ak niečo potrebujú, chválabohu, že existujú mobily. Super vec. Samozrejme, že sa im vždy ozvem, keď som preč. Ja viem, že osobný kontakt nikto nenahradí, čo je pravda, že vy máte aspoň túto výhodu, že ste doma. Ale zároveň vašou nevýhodou je, že vás partner vidí ako sa venujete vždy niekomu cudziemu a nie jemu. A ešte k tomu nemáte doma kľud a veru ani súkromie a to celá rodina. Odporúčala by som vám, aby ste si rýchlo svojích klientov naučili na nejaký zaužívaný režim. Určite by som neprijímala návštevy večer o 10.00. Veď aj klienti si musia uvedomiť, že potrebujete trocha súkromia a kľudu! Ak si toto zabezpečíte, neverím, že vám celá rodina nebude vďačná. Takýmto spôsobom sa ženiete niekam do neznáma. Každý totiž všetko toleruje iba do určitej miery, a preto sa nečudujem, že vám vaše drahé polovičky niečo vyčítajú. Rodina je fakt len jedna a myslím si, že ani akákoľvek práca nestojí za takú cenu, akou je samota. Prajem vám všetkým veľa veľa trpezlivosti, šťastia a zdravého úsudku.
Danila
08.10.06,09:44
To myslíš vážne ten čas príspevku??? Vtedy sa mi odlepí pravé oko.Po šiestej hodine rannej odlepuješ pravé oko? No takto veru Moru a Chruňa nedobehneme. Ona už o takom čase určite odlepuje druhú krabičku a účtuje aj za Teba. Takto VERSACE veru nebude!:) :) :)
ekopo
08.10.06,16:44
Po šiestej hodine rannej odlepuješ pravé oko? No takto veru Moru a Chruňa nedobehneme. Ona už o takom čase určite odlepuje druhú krabičku a účtuje aj za Teba. Takto VERSACE veru nebude!:) :) :)
A vie to vôbec?:D :D :D
Danila
08.10.06,16:47
A vie to vôbec?:D :D :DTo neviem presne, ale určite čo nespraví, to obkecá.
ekopo
08.10.06,16:55
No neviem, neviem s jej vyjadrovacími schopnosťami. A ešte niečo, práve som si predstavil povestný Morin úsmev.
Danila
08.10.06,17:29
No neviem, neviem s jej vyjadrovacími schopnosťami. A ešte niečo, práve som si predstavil povestný Morin úsmev.No veď čo to je taký problém? Píííííííííííííííííííííííí íí´.
cloe
15.03.07,20:23
A znovu je tu to najťažie obdobie pre nás účtovníkov, kedy na tie manželské radovánky veľa času nezostáva. A manžel, chudáčisko, trpí:D Ale musím povedaď, že som sa tento rok tuším trochu polepšila;) a snažím sa nepodliehať až tak veľmi tomu stresu. No veď uvidíme:eek: Ešte je to viac než 2 týždne:confused: A vy ste na tom ako?:rolleyes:
Bavi
15.03.07,20:31
Môj manžel sa teší, keď s ním pijem aspoň kávu. Ale tento rok ho musím pochváliť. Dosť sa o mňa stará. Prebral časť domácich povinností na seba a robí ich sám od seba a občas mi ešte niečo chutné aj uvarí (predtým nezvykol). Takže napriek množstvu práce, je to tento rok pokojnejšie. Aj ostatným poraďáčkam prajem DOMA VEĽkÉ POROZUMENIE!:---
Zita5
15.03.07,20:44
Dievčence od založenia tejto mojej témy je u nás nejako kľud ......
nuž čo povedať zvyk je zvyk .......;)
http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-d-a--eo-na-to-manel-manelka-.html

Ale dáme si tiež spolu dobrú kávičku .......;)
ondrejvla
15.03.07,20:44
Môj manžel sa teší, keď s ním pijem aspoň kávu. Ale tento rok ho musím pochváliť. Dosť sa o mňa stará. Prebral časť domácich povinností na seba a robí ich sám od seba a občas mi ešte niečo chutné aj uvarí (predtým nezvykol). Takže napriek množstvu práce, je to tento rok pokojnejšie. Aj ostatným poraďáčkam prajem DOMA VEĽkÉ POROZUMENIE!:---

No tak to určite ste novomanželia...:--- U nás sú vtedy keď ja mám najviac roboty všetci hladní! Ale vypiekla som s nimi, vstávam o 2 hodiny skôr a nech si prihrievajú...Len keby neboli hladní každý deň!:eek:
tinaM
15.03.07,20:48
No tak to určite ste novomanželia...:--- U nás sú vtedy keď ja mám najviac roboty všetci hladní! Ale vypiekla som s nimi, vstávam o 2 hodiny skôr a nech si prihrievajú...Len keby neboli hladní každý deň!:eek:
Treba navariť také, čo nemajú radi.:) Ostane nadlho.
Vy budete mať čisté svedomie, že navarené je.:---
cloe
15.03.07,20:50
No tak to určite ste novomanželia...:--- U nás sú vtedy keď ja mám najviac roboty všetci hladní! Ale vypiekla som s nimi, vstávam o 2 hodiny skôr a nech si prihrievajú...Len keby neboli hladní každý deň!:eek:
Keby tak nikto nemusel jesť ani piť, upratalo, opralo a vyžehlilo samo. To by bolo!
ondrejvla
15.03.07,20:53
Treba navariť také, čo nemajú radi.:) Ostane nadlho.
Vy budete mať čisté svedomie, že navarené je.:---

Keby len svedomie, ale to hundranie! Čo s takými kyselinami, keď to už na druhý deň nechcú, a vieš si predstaviť tú kuchyňu, keď do nej vlezú chlapi a každý si začne vyťahovať, čo mu chutí?! Potom musím vstať o 3 hod.skôr aby som ju upratala!
tinaM
15.03.07,20:55
Keby len svedomie, ale to hundranie! Čo s takými kyselinami, keď to už na druhý deň nechcú, a vieš si predstaviť tú kuchyňu, keď do nej vlezú chlapi a každý si začne vyťahovať, čo mu chutí?! Potom musím vstať o 3 hod.skôr aby som ju upratala!
Viem, o čom hovoríš. Mám doma troch /dospelých/ spolu s manželom.
Pred dvoma rokmi som sa naštvala, a kúpila som si myčku.
Volám ju moja Terezka. Strašne pomáha.
evina
15.03.07,21:12
Môj manžel sa teší, keď s ním pijem aspoň kávu. Ale tento rok ho musím pochváliť. Dosť sa o mňa stará. Prebral časť domácich povinností na seba a robí ich sám od seba a občas mi ešte niečo chutné aj uvarí (predtým nezvykol). Takže napriek množstvu práce, je to tento rok pokojnejšie. Aj ostatným poraďáčkam prajem DOMA VEĽkÉ POROZUMENIE!:---
Veď on si to potom dodaní ...:D:D:)
cloe
15.03.07,21:15
Veď on si to potom dodaní ...:D:D:)

Asi budú aj úroky z omeškania:D A veľké!:D
FAA
15.03.07,22:59
Ako to teda máte doma vy manželia - účtovníci?

jednoducho, už štyri roky nie som manželom :mad:;)
kalkulka
16.03.07,04:34
Už mu to asi lezie na nervy, nikdy nie som doma, tak dnes pre zmenu mu chýbali ponožky. Majú totiž so synom rovnakú nohu.
A to podotýkam, taburetka plná ponožiek, čo sa ledva zavrie. Asi mu kúpim aspoň 15 párov, aby mal do konca marca fungeľ nové a dám do šuflíka,aby nevyhováral sa. Len kedy mám ísť kúpiť? Ale aspoň v nedeľu mi vždy navaria.
sway
16.03.07,04:51
A znovu je tu to najťažie obdobie pre nás účtovníkov, kedy na tie manželské radovánky veľa času nezostáva. A manžel, chudáčisko, trpí:D Ale musím povedaď, že som sa tento rok tuším trochu polepšila;) a snažím sa nepodliehať až tak veľmi tomu stresu. No veď uvidíme:eek: Ešte je to viac než 2 týždne:confused: A vy ste na tom ako?:rolleyes:

v chalupe bordel, prach a suché kvety, tona prádla neopraná, chladnička plná manželových "super" nákupov - takže niet čo jesť, v kancli šanón na šanóne, deti zanedbané, ja ani do zrkadla radšej nepozerám ... a chudák pes špinavý jak prasa....
nech je už aprííííl...... :D:D:D:D:D:D
Topas
16.03.07,05:19
Ja robím účtovníctvo v TPP a doma ešte mojej polovičke. Takže z práce rovno do druhej práce. Takto to robím tri roky. Až tento rok som však do práce zapojila aj moju polovičku - na triedenie a založenie dokladov a podobné jednoduché veci. Aj keď toho nie je veľa, aj tak mi to urýchli moju prácu. A hlavne on pochopil, že ja si len tak nesedím pri počítačí a hrám sa. A že on by to veru nerobiť nevedel. Takže už vie oceniť moju prácu a snaží sa mi pomáhať.
alušik
16.03.07,05:40
Ešte, že som objavila túto tému... Fakt sa mi začína trošku lepšie dýchať, keď vidím, že nie som sama s takýmito problémami. :D :) :rolleyes:
U nás našťastie bordel nehrozí, lebo moja polovička je asi tá výnimka, čo potvrdzuje pravidlo. Je to chodiaca upratovačka v domácnosti.;) Nakúpi (aj keď popri normálnom nákupe kooooooooopec sladkostí, ktoré by som ja nenakúpila), povysáva, vyzdvihne malého zo škôlky a venuje sa mu celé poobedia. To je tá dobrá stránka, keď dokáže byť tieto prvé tri mesiace v roku chápavý. Vie, že to robím hlavne pre rodinu, aby sme čo najskôr mali z krku hypotéku, ktorá mesačne neskutočne zaťažuje rodinný rozpočet.
Horšie je to už s tým manželským životom... V tomto období mi stačí od neho jediná otázka, či je šanca, aby som v ten deň prestala pracovať pred polnocou...?:o Myslím, že to týmto spôsobom nemôže fungovať stále, a tak si asi treba vedieť nájsť chvíľu aj pre toho partnera. Asi som vadná aj ja, ale aj keď práve nad tými papiermi nesedím, aj tak mi chodia myšlienky len okolo toho, ako a čo som neurobila asi dobre.:eek:
Inak tiež by som povedala, že hoci mám toho ešte nad hlavu, tento rok sa mi to akosi darí zvládať akosi s väčším kľudom a v menšom strese, ako inokedy.:cool:
AlaNR
16.03.07,14:04
Ja ešte vydatá nie som, takže mi od manžela výčitky počúvať nemusím.
Ale zasa, bývam s maminou, a tá mi nahradí aj 100 mužov.
Pomaly každý deň frfle, keď prídem domov tesne pred šiestou, lebo podľa nej idem strašne neskoro...

- Sedí v kresle, podotýkam, že večer, pozerá sa do okna, a nezabudne pripomenúť, že ide Veľká noc a už by sa aj tie okná mali umyť, pritom ho cez záclonu ani nevidí... No ale umývaj okno po tme...

- štrašne ľúbi rozkladať pakšamenty kade tade, hlavne na kuchynský stôl, ktorý večer upracem a keď prídem na druhý deň domov, ani ho nevidím, aký je založený, ale keď jej pripomeniem, že si má aspoň zatvoriť na kuchyni dvere, keď k nám niekto ide, tak isto si vypočujem, že sa kade tade flákam....

- každý deň mi rozpráva, ako ona robila v záhrade - vo februári a na začiatku marca, ale aj tak všetko sadíme a robíme po daňovom priznaní...

No sranda, čo vám budem hovoriť... to by bolo na dlho.

Škoda, že je už dôchodkyňa a od r.1980 na invalidnom dôchodku, čiže aj keĎ robila v kancelárii, bolo to za hlbokého socíku a akosi nedokáže pochopiť, že nepracujem pri páse, ktorý o tretej vypnem a zabudnem aj na to, že robím.
Bohužiaľ....
Veronika Gabrielova
16.03.07,14:17
V poslednom čase je toho viac ako dosť.... :D

Zanedbávam, priateľa, rodinu a o korytnáčkach ani nehovorím, chystám sa im vymeniť a vylešťiť akvárko už vyšše týždňa. Chúďatka moje :(. No som vždy taká unavená, že sa ledva dotackám do postele. Na nič nie je čas...na nič :(. Navyše priateľ začína stavať domček tak mu tam pomáham, len škoda, že sa neviem rozdeliť na dve polovičky :). Aby som zvládala z plných síl aj jedno aj druhé :D.

Už aby bol apríl a hurá týždeň voľna minimálne :) :) :).
VTerezka
16.03.07,14:30
Och, milé dámy, som na tom tak isto. Ráno letím do práce, popoludní s nákupom a rukami po kolená sa škriabem do kopca, zubami držím kabelku, aby som vybrala kľúče, nahádžem niečo do pračky, niečo do koša, niečo do chladničky. Dumám, ako sa dá hodinová večera uvariť za 20 min, sadnem k PC, trieskam do polnoci, jedným okom sa snažím učiť sa na skúšky (lebo som si povedala, že ja tú VŠ chcem). Keď sa pozriem za seba, zúfam si, lebo už prekračujem tie hŕby papierov rozložených po celej spálni. A ulietavam na vysávaní, nestíham upratovať. Poznáte to : zazvoní tlf a ozve sa : Máš čas ? Lebo ja mám, len mi to vypíš... :o)
Zoltán Kovács
16.03.07,15:29
Počas našej sezóny ani chlap nestíha sa venovať svojej polovičke. Potom to tak aj dopadne. Dva., tri dni tichej domácnosti. Keď som dlhšie v robote, tak do 23.00 hod, a moja polovička už je doma v pižamku sotávam smsky asi také, že chceš v tej robote aj spať. Podotýkam, že robíme spolu účto, ale niekedy ona ide domov skôr.
Mal som aj dlhoročný (5 rokov) vzťah, ktorý stroskotal kvôli mojej robote. Dúfam, že teraz to nehrozí práve preto, že spolu robíme účto.
STRELEC
16.03.07,15:36
....
vzťah, ktorý stroskotal kvôli mojej robote. Dúfam, že teraz to nehrozí práve preto, že spolu robíme účto.Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať :):).
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ... :):)
Monika Kováčová
16.03.07,15:38
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať :):).
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ... :):)

O čom hovoríš, STRELEC? Nemchápem vôbec....
STRELEC
16.03.07,15:40
O čom hovoríš, STRELEC? Nemchápem vôbec....Tak máš ešte viac práce ako ja!!! ;)
mysimis
16.03.07,16:03
Ja patrím medzi tie ženy, ktoré majú výnimočnú polovičku veľa seba asi tak ako to popisuje alušik. Pracujem do štvrtej v kancelárii a potom prídem domov a pokračujem doma do polnoci. Doma mám vzorovo vyupratované, už aj okná umyté, navarené, dcéra operie ožehlí, postarajú sa o psa, takže sa mi pracuje celkom dobre, lebo nemusím myslieť na to, že treba nakúpiť, prať, žehliť a pod. Dokonca dcéra mi pomôže aj s triedením a ukladaním dokladov. Je síce pravda, že nemám čas na zrkadlo a ani na návštevu kaderníčky, ale žial zanedbávam aj návštevy u lekára. Dúfam, že sa mi to nevypomstí.
cloe
16.03.07,17:02
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať :):).
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ... :):)
Včera som zhodou okolností počula v rádiu výsledky nejakej ankety, že až tretina manželských párov si odopiera intímny život dlhodobo. Teda určite viac než mesačný interval:eek: Že by bola tretina národa účtovníci?:D
Monika Kováčová
16.03.07,17:04
Ahááá, tak už viem o čom STRELEC točil.... No nemám ja veru takú dlhodobú pamäť....
VTerezka
16.03.07,17:45
My podnikáme s manželom už 8 rokov, a bolo obdobie, keď sme boli spolu 24 hod asi 3 roky, stále, stále, stále, práca, práca, práca. Najprv nenormálny entuziazmus, potom ťažký prepad do syndrómu vyhorenia. Ale mali sme zásadu : "doma" sa bavíme o práci, v "práci" o rodinných záležitostiach. Nehádali sme sa,chi. A teraz on vybavuje cesty a všetky technické záležitosti a ja riešim z domu všetku papiere. A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme :o)
Zužu
16.03.07,18:03
Aj ja mám rodinu, ktorá je veľmi tolerantná ako píše Mysimis. Manžel varí, dcéra so synom upratuje a ja pracujem.Dcéra mi pomôže aj pri účt. prácach - triedenie , zakladanie a pod., takže je to veľká pomoc. Ja chodím ku niektorým klientom robiť priamo do kancelárie a doma robím najdlhšie do polnoci. Chodím do školy , tak sa ešte v noci učím. Už aj ja čakám na koniec marca a dám si týždeň oddych. A rodine to tiež vynahradím.
STRELEC
16.03.07,18:06
.... A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme :o)Ja by som kvôli tomu z postele nevstával. Až tak zas Skype rád nemám ! :D:D
koňo
16.03.07,18:41
Ja som na telefóne v pracovné dni do večera 20.00, potom mobil vypnem, v sobotu a nedeľu vôbc nie. Klientov domov nepúšťam, na to je pracovná doba. V marci je to iné, som trvale na telefóne, ale ku mne domov nikto nesmie prísť.
Klientov si musíme vychovať. Nie sme zaplatení tak, aby sme všetko strpeli.
sway
16.03.07,19:08
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať :):).
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ... :):)

TENTO LINK MUSIM SUPNUT MOJEJ POLOVICKE :D:D:D:D:D
ondrejvla
16.03.07,19:09
Mám dlhoročné skúsenosti , že sa to dá s nami vydržať :):).
Je pravda, že sa môže narušiť aj určitá pravidelnosť vo vzájomných vzťahoch.
Teda - pravidelnosť ostane, len interval môže byť iný ... :):)

Vari tie intervaly nemusia byť ako teplá strava? Dnes sa dáva do popredia stuedená nevarená strava - zeleninové šaláty a tak...Peter, dúfam, že si nemyslíš že dôjde až k takýmto intervalom?!http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
chanell
16.03.07,19:13
Ako tak čítam, musím tu s Vami súhlasiť. Tie prvé 3 - 4 mesiace sú úplná katastrofa.
Ja síce nie som vydatá, bývam ešte u rodičov a to je úplne hrozné. Neustále počúvam, či viem robiť aj niečo iné než len za compom sedieť, že ide veľká noc a kedy sa budú umývať okná, a bla bla bla bla bla.


Pomóóóc, už nech je apríl, prípadne až radšej máj, v apríli ešte kvartálnu DPH. Ach jaj. :(
VTerezka
16.03.07,20:15
Ja by som kvôli tomu z postele nevstával. Až tak zas Skype rád nemám ! :D:D

Ty si ma nepochopil. Ja si mlátim do svojho compu v spálni a on do svojho v kuchyni, no hádam nebudem lietať po celom byte, ak chcem, aby postavil vodu na kávu
ludmilla
16.03.07,20:24
My podnikáme s manželom už 8 rokov, a bolo obdobie, keď sme boli spolu 24 hod asi 3 roky, stále, stále, stále, práca, práca, práca. Najprv nenormálny entuziazmus, potom ťažký prepad do syndrómu vyhorenia. Ale mali sme zásadu : "doma" sa bavíme o práci, v "práci" o rodinných záležitostiach. Nehádali sme sa,chi. A teraz on vybavuje cesty a všetky technické záležitosti a ja riešim z domu všetku papiere. A keď je nám ešte málo z kuchyne do spálne si skypujeme :o)

Jaj a teraz si ma veeeeeľmi vyľakala u nás práve prebieha entuziazmus.


A ešte otázka pre tých ostatných, ako to robíte, že máte doma taký servis - upratané, navarené...? Vedel by niekto poradiť? Súvisí to s tým, že účtovník je zároveň aj dobrý manager?
VTerezka
16.03.07,20:32
Toto povolanie Ťa prinúti naučiť sa "organizovať" život okolo seba tak, aby bolo navarené, upratané, spočítané. U nás funguje metóda "pokus-omyl", donútim ho povysávať, ale nie utrieť prach, tak to si nechám ja.. a takto postupne si utrasiete, kto čo kedy musí urobiť.. dá sa to zvládnuť.

A neboj, aj syndrom vyhorenia sa dá prekonať. Chce to len priznať si, že človek prežíva krízu, začať ju riešiť, uznať ju tomu druhému, usmiať sa hoci aj cez slzy a hľadať to krásne, čo sa dá v každom prežitom dni nájsť, hm?

Moc a moc držím palčeky !!!! Nech sa darí :o)
andyt
23.03.07,21:41
ahojte všetci ..... je neskoro vecer , moj manzel uz spi a ja ako inak, ,,lezim,, chi....... pri pocitaci , a neda mi zareagovat. ... Po materskej dovolenke som si dlho hladala pracu, ved to poznate urcite - dieta mate male a podobne.... a tak po dlhom premyslani a zvazovani som sa napokon rozhodla, ostat doma a robit ,, ucto,, ako tomu ja hovorim. Manzel bol v uzase, pretoze si predstavil ako to bude ,,supis,, , ked jeho zienka bude doma robit, vsetko bude spravene, domacnost bude ficat ako ma, nebude musiet chodit pre dieta do skolky a jednoducho to bude ,,ako 2v 1 ,, doma budem robit a vsetko bude doma hotovo, t.j. aj navarene , upratane, dieta v poriadku postarane a hlavne,ze on nebude mat ziadne starosti, co sa tyka domacnostia to este aj zarobim! Ale prisiel den, kedy mu ta moja praca zacala vadit!!!! A bol problem!! A co teraz??? Najhorsie na tom vsetkom je, ze sa snazite vsetkosklbit do jedneho aj rodinu aj vasu pracu,ale to nejde a tak hladam teraz riesenie co teraz..... .. a tak som pritvrdila, klienti maju tak povediac smolu, mamuz teraz pravidla a vsetci klienti sa prisposobili ako ovecky /jeej keby to takteraz citali? ;)/ a vsetko je tak povediac OK. NO dokedy???? Prajem krasny vecer a vela sil do dalsieho podnikania.... A do toho! ja si tak vela krat hovorim... a funguje to... Majte sa krasne....
Monika Kováčová
24.03.07,08:49
andyt, mne pomohlo dať prácu bokom od domácnosti .... prenajala som si kanceláriu a chodím do práce...
ale pomohlo to len na čas od 4-12. Cez daňové tiež nič nestíham...
jalenka
26.03.07,10:56
Pridávam aj ja svoje skúsenosti. Druhý rok robím účtovníctvo v manželovej firme. Dostanem sa k účtovaniu až cez weekend. Takže na weekendy sa moc neteším. Lebo domácnosť ma čaká aj so všetkým. Deti pomôžu, ale to hlavné si musím urobiť sama. Takže v pondelok idem do roboty vyblitá. Zlé na tom je to, že som to nikdy nerobila a vhupla som rovno do účtovníctva aj so mzdami. A teraz cez daňové obdobie. Raz ale budú aj krajšie časy.