Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a manželský život

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozajtra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
Naposledy upravil cloe : 01.10.06 at 18:22 Dôvod: pravopis
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cloe,jediné čo nesmiem je: posadiť pred PC môjho manžela a dovoliť mu sem napísať pár riadkov. To by si čumela. A vadná určite nie si. :p
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pri každej profesii, kde sa snaží človek poctivo všetko urobiť, niečo odovzdáva. Len keď to robíme doma pri PC, majú nás v dohľade. Takže to je daň za právo a snahu pracovať.:p "Vadný" je každý, čo pracuje rád a práca ho baví a napĺňa. Úplná pohodička, pohoda.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

cloe
Otváram túto tému aby som zistila, či aj iné účtovníčky /teda tie ktoré robia účtovníctvo doma a sú večne zavalené papiermi/ majú pobobné problémy ako ja a to že partner má pocit, že ho vďaka ním večne zanedbávam. Ja viem, že by som si to mala už konečne nejak zorganizovať, ale to je stále niečo. Hneď zazvoní ten, potom príde druhý, potom musím súrne niečo dozatra urobiť... Veď to poznáte. Má niekto z vás takú skúsenosť, že mu to narobilo vážne veľké problémy alebo aj rozpad vzťahu s partnerom. Rada si prečítam Vaše názory. Najhoršie je, že je to ako droga. Aj teraz, keby som mohla odpočívať, sedím pri počítači... Ale aby ste si zas nemysleli, že som nejaká vadná alebo čo !?
No cloe, tak takýchto "vadných" je nás tu viac. Ale veď náš odpočinok je naša PORADA. No nie? A čo sa týka partnera: môj príde domov asi tak raz za mesiac, aj to na víkend. /máme firmu v BA/ takže dá sa povedať, že to mám vyriešené. Ja sa snažím porobiť si čo najviac od 8 do 15 hod. Keď sú decká v škole a škôlke. Popoludní sa im venujem a potom večer od 8 hod sadám zasa k počítaču. Ak sa dopoludnia zakecám na porade tak mávam často potom nočné, aby som postíhala robotu. Ale manžel je v tomto chápavý, často keď voláme spolu tak sa opýta: a čo na porade? Ale väčšinou to myslí tak trošku ironicky, lebo keď minule mi stál za chrbtom tak som akurát kecala v mentose. Takže si urobil úsudok, že o čom tá porada je. A už ho nemôžem presvedčiť.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Takže ako vidím, samé spriaznené duše. To je úľava! Hneď mi je lepšie.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Je to škoda, že taká šikulka má vadného manžela. Já totiž toho môjho vôbec nepripustím diskutovať o tom, kedy, ako dlho, za koľko, pre koho a kde robím, čo robím, a vlastne on sa o to už ani nepokúša. Je to na tebe, len a len na tebe. Od tiaľ - po tiaľ. Muži totiž nie veľmi radi vidia pri sebe sebestačné, a preto sebavedomé, od muža nezávislé ženy. On si alebo zvykne, alebo.....
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Mne v poslednej dobe ani tak nevadi manžel, ako tí ľudia, čo k nám chodia. Myslia si, že keď pracujem doma, som im kedykoľvek k dispozícii. Či je osem hodín večer, alebo sobota alebo nedeľa. Neraz sa mi stalo, že som bola v teplákoch pri vysavči. Každú chvíľu sa nájde niekto, kto potrebuje len nejkú "maličkosť". Pri práci doma asi neplatí pracovná doba. A nepopieram, vadí to samozrejme aj môjmu manželovi, čo mi potom patrične dá najavo.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Asi máš pravdu, tiež sa snažím byť celý život sebestačná, už len pre ten pocit nezávislosti. Ale vieš, že niekedy už by som radšej bola menej sebestačná a viac rozmaznávaná. Asi je to vekom. Možno som už unavená alebo čo. Síce si myslím, že som taká "samodobíjacia" ale ktovie dokedy.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
LIZINKA
Mne v poslednej dobe ani tak nevadi manžel, ako tí ľudia, čo k nám chodia. Myslia si, že keď pracujem doma, som im kedykoľvek k dispozícii. Či je osem hodín večer, alebo sobota alebo nedeľa. Neraz sa mi stalo, že som bola v teplákoch pri vysavči. Každú chvíľu sa nájde niekto, kto potrebuje len nejkú "maličkosť". Pri práci doma asi neplatí pracovná doba. A nepopieram, vadí to samozrejme aj môjmu manželovi, čo mi potom patrične dá najavo.
Teraz tiež jeden volal, že je práve na hraniciach a či sa môže za hodinku zastaviť. Moje nervy!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Najpríjemnejšie sa prijímanjú návštevy večer o 22,00 hod. v pyžame. Podotýkam čisto pracovné, vyplývajúce zo živnostenského listu. To len aby nedošlo k omylu. Ešte podotknú," my sme len teraz prišli". Milé nie? A samozrejme s úsmevom.:p
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

V pyžame som to ešte neskúšala( to by ten môj už asi nepochopil vôbec), bývame na treťom poschodí v paneláku, takže kým prídu hore hádžem na seba čo prvé chytím do ruky. "Milujem " neohlásené návštevy...!!!
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

cloe
Asi máš pravdu, tiež sa snažím byť celý život sebestačná, už len pre ten pocit nezávislosti. Ale vieš, že niekedy už by som radšej bola menej sebestačná a viac rozmaznávaná. Asi je to vekom. Možno som už unavená alebo čo. Síce si myslím, že som taká "samodobíjacia" ale ktovie dokedy.
Cloe, úplne ťa chápem. Aj ja mávam niekedy také obdobie, že keď idem po meste a vidím tie naše cice / manželky podnikateľov/ posedávať v kaviarňach celé dopoludnie a celé popoludnie strávia v nákupných centrách, tak si poviem,: bože toto je život. Tie netrápi, že nie sú sebestačné. Ale ono ma to potom prejde.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Skús aj v pyžame, možno to ovplyvní odmenu za vykonanú prácu.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Mne to vážne manželstvo narušilo. Kým som ešte bola zamestnaná, manžel ma v práci často kontroloval, v čom ho podporovala jeho matka. Dnes sme šťastne rozvedení. Pracujem - na živnosti - doma, ale plne súhlasím s Lízinkou. Klientov si treba vychovať a tolerovať aj čas neskorší, pokiaľ to nie je zneužívané. Ale mám jedného a ten chronicky pracuje večer alebo v priebehu víkendu. Normálne sa urazí, ak si niekedy dovolím byť chorá. Ináč, pracovať doma má svoje výhody: syn vie, že má matku a čas sa dá pekne rozdeliť. Pracovný stres si pripomeniem len v čase od 29.3. do 31.3.
Ináč: privítala som už aj - len v župane, ráno o 7.00 hod.
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Keby som bola odmeňovaná podľa veľkosti hnevu... to by boli zárobky!!!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Samozrejme že to má výhody, inak by sme to nerobili a pochodovali pekne ráno na 7.00 alebo na 8.00 a donevidím. Pretože taký zamestnávateľ-podnikateľ-súkromník by vás najradšej zodral z kože za pár šupov. Takto máme tie "presčasy" predsa lepšie zaplatené. Teda ale niekedy aj na úkor toho manžela. Bohužial, za všetko sa platí.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
ekopo
Baby, dobre som sa zabavil, ja som "manžel" robím účtovníctvo , poradenstvo a nie som vadný. /aspoň si to myslím/
Ako to teda máte doma vy manželia - účtovníci?
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

A aké máš pyžamo? A čo na to manželka? Popíš nám to trochu z opačnej stránky!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cloe
Ako to teda máte doma vy manželia - účtovníci?
A čo na to manželka? Pracuješ tiež v pyžame?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pracovat doma a doma prijimat klientov ma jednu velikansku nevyhodu - totiz rodina si neuvedomi, ze ked je clovek doma, tak naozaj pracuje. Pridu zo skoly a z roboty, vyzaduju teply obed, upratany byt a milu tvar. Ked namietnes, ze ved aj ty pracujes vo svojej profesii, povedia - VED SI CELY DEN DOMA. Ja som vzdy chodila pracovat do kancelarie klienta a vyhovuje mi to dodnes.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať