efi
03.10.06,22:06
Potrebovala by som poradiť:
_ predavam tovar a zakaznik mi ho pride vratiť za 1 hodinu alebo za 2 dni,s tým ze sa mu to už nepači alebo nechce.nie je to reklamacia.
- je dôvodom reklamacie aj černanie šperku?(striebro)
- je dôvodom reklamacie alergická reakcia zákaznika na šperk?
Ď.
rada
04.10.06,16:56
Potrebovala by som poradiť:
_ predavam tovar a zakaznik mi ho pride vratiť za 1 hodinu alebo za 2 dni,s tým ze sa mu to už nepači alebo nechce.nie je to reklamacia.
- je dôvodom reklamacie aj černanie šperku?(striebro)
- je dôvodom reklamacie alergická reakcia zákaznika na šperk?
Ď.
1.Podľa Občianskeho zákonníka má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy bez uvedenia dôvodu v lehote desiatich dní od uzavretia zmluvy - kúpa tovaru, jeho prevzatie s potvrdením a zaplatenie požadovanej ceny sa považuje za uzavretie spotrebiteľskej zmluvy.
2. dôvodom na reklamáciu tovaru je skrytá vada tovaru, ktorá pri kúpe nie je známa - ak by bola tak predávajúci musí poskytnúť zľavu na predávanom tovare. Či je černenie šperkov - striebro dôvod na reklamáciu nedokážem posúdiť. Myslím si však, že by to nemalo byť najmä nie krátko po kúpe.
3. Osobne by som nepovažovala za reklamáciu alergickú reakciu zákazníka na šperk ak by som to posudzovala z právneho hľadiska. Ak z hľadiska predávajúceho možno by som uvažovala inak snažila by som sa so zákazníkom dohodnúť možno o výmene tovaru za tovar, napr. podľa toho aký by bol časový odstup od kúpy a pod. .