1111olga1111
15.01.24,17:39
Dobrý deň.V dobe rušenia knižiek kuponovej privátizácie som pracovala v zahraničí a preto som to nestihla.Poštu preberala suseda ale odmietala ju otvoriť a prečíťať.Čo je správne.Tak som sa nedozvedela že to prebieha.Teraz som dostala šek na zaplatenie poplatku za spravovanie účtu, celom slušná cena.. ,,Cenné papiere,,nemájú žiadnu hodnotu pretože objekty do ktorých sme investovali už neexzistujú.Prešla som Centálny depiozitár cenných papierov, ten ma nasmeroval na objekt ktorý sa tým zaoberá. Keď som to otvorila, zistila som že už neexistujú.Bludný kruh.PomôŽte mi prisím.Ďakujem.,
duves
15.01.24,18:14
Neznalosť zákona neospravedlnuje. Davno sa o tom písalo, že ak maju ludia bezcenné cenne papiere a poplatky u depozitara stoja viac ako tie bezcenne papiere, že ten účet treba zrušiť. No ale ved si bola v zahraničí, tak to predsa lahko zatiahneš.
Chobot
16.01.24,08:28
Existovala dostatočne dlhá doba, kedy mohli ľudia bezcenné cenné papiere darovať štátu, aby nemuseli mať vedený účet. Keď si túto lehotu prešvihla, tak bohužiaľ, teraz sa to už nedá. Jedine nájsť niekoho, kto by ich od teba prevzal zadarmo. Kým máš v CDCP vedený účet cenných papierov s nejakým zostatkom, tak v zmysle sadzobníka máš bohužiaľ povinnosť platiť poplatok.

CDCP časom bude rušiť akcie zlikvidovaných akcioviek, len to môže trvať roky. Otázne je, aké akcie máš - teda ktoré firmy vlastníš a v akom stave je ich likvidácia či konkurz.

A myslím, že na bezodplatný prevod bola dosť dlhá doba. Prvý krát to bolo možné od novembra roku 2009 a trvalo to niekoľko rokov, tuším do konca r. 2014.

Druhý krát to umožnili od 1.7 2015 do 30.6.2016. To si celý čas bola v zahraničí?

Inak veľa som toho k tejto téme popísal aj tu:


https://www.porada.sk/t303454-ako-predat-pripadne-zbavit-sa-akcie-z-kuponovej-privatizacie.html
hanelie
16.01.24,10:44
V tom linku je aj môj príspevok s odkazom na link : dlhopisocp.sk - táto stránka resp spoločnosť už neexistuje - ja som vtedy ešte stihla pre klientku vybaviť zrušenie účtu, keďže stále jej chodili šeky na zaplatenie poplatkov -
vlastnila cenné papiere vtedy už nefungujúcej spoločnosti - bolo potrebné previesť tieto akcie na spomínanú spoločnosť dlhopis, až keď to akceptovali ( prišiel oznam ) bolo možné požiadať o zrušenie účtu
hanelie
16.01.24,10:53
https://www.mhmanazment.sk/
dolu na stránke je tel. kontakt - skúste tam zavolať ( toto je nastupnícka firma - stránka, ktorá prebrala aktivity FNM a spolupracovala aj s dlhopisocp.sk