gabusska
17.10.06,07:19
Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť ako by som mohla vypočítavať alikvótnu časť
režijných nákladov, miezd k podnikateľskej činnosti? Zariadenie, ktoré prevádzkujeme nemá samostatné merače.Treba k tomo viesť nejakú
evidenciu /napr.kalkulačné listy,.../
Ďakujem
victoria
18.10.06,06:35
My ked sme mali v nadacii aj projekty ktore boli zdanovane, na kazdy projekt som mala zavedenu samostatnu analytiku co sa tyka uctov 501xxx, 512xxx, 518xxx a 521xxx a projekt vedeny ako samostatne stredisko. Mzdove naklady aj vsetky ostatne suvisiace s podnikatelskym projektom som davala na tieto samostatne analytiky a tym som si ich vyclenila a vedela lahko evidovat. Pokial mas mzdy pracovnikov ktori sucasne pracuju aj na nezdanovanych a zdanovanych cinnostiach riesila by som to nejakym pomerom .... ak vies kolko percent z objemu prijmov tvoria prijmy z podnikatelskej cinnosti vies si k tomu alikvotne priradit percento nakladov teda aj mzdovych, alebo mozno zaviest hodinovu mzdu a pracovnik na konci mesiaca da podklad ku mzdam kolko hodin na ktorej cinnosti odpracoval.
uctovnicka
23.10.06,09:30
My, ako škola máme zriadenú podnikateľskú činnosť riadne živnostenským listom - poskytujeme ubytovacie a stravovacie služby. Režijné náklady, ako sú:plyn, elektrina, voda preúčtovávam na základe vypočítaných kalkulačných listov. Čo sa týka miezd - tam pracujú zamestnanci z hlavnej činnosti, ktorým sú vystavené DoVP, na činnosti, ktoré vykonávajú v podnikateľskej činnosti, a tak nie je problém so sledovaním miezd. Výkaz z hlavnej a podnikateľskej činnosti do Sociálnej poisťovne odosielam jeden za organizáciu. Prajem krásny deň ...