Zavrieť

Porady

Podnikateľská činnosť v PO

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť ako by som mohla vypočítavať alikvótnu časť
režijných nákladov, miezd k podnikateľskej činnosti? Zariadenie, ktoré prevádzkujeme nemá samostatné merače.Treba k tomo viesť nejakú
evidenciu /napr.kalkulačné listy,.../
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    My ked sme mali v nadacii aj projekty ktore boli zdanovane, na kazdy projekt som mala zavedenu samostatnu analytiku co sa tyka uctov 501xxx, 512xxx, 518xxx a 521xxx a projekt vedeny ako samostatne stredisko. Mzdove naklady aj vsetky ostatne suvisiace s podnikatelskym projektom som davala na tieto samostatne analytiky a tym som si ich vyclenila a vedela lahko evidovat. Pokial mas mzdy pracovnikov ktori sucasne pracuju aj na nezdanovanych a zdanovanych cinnostiach riesila by som to nejakym pomerom .... ak vies kolko percent z objemu prijmov tvoria prijmy z podnikatelskej cinnosti vies si k tomu alikvotne priradit percento nakladov teda aj mzdovych, alebo mozno zaviest hodinovu mzdu a pracovnik na konci mesiaca da podklad ku mzdam kolko hodin na ktorej cinnosti odpracoval.

    uctovnicka je offline (nepripojený) uctovnicka

    uctovnicka
    My, ako škola máme zriadenú podnikateľskú činnosť riadne živnostenským listom - poskytujeme ubytovacie a stravovacie služby. Režijné náklady, ako sú:plyn, elektrina, voda preúčtovávam na základe vypočítaných kalkulačných listov. Čo sa týka miezd - tam pracujú zamestnanci z hlavnej činnosti, ktorým sú vystavené DoVP, na činnosti, ktoré vykonávajú v podnikateľskej činnosti, a tak nie je problém so sledovaním miezd. Výkaz z hlavnej a podnikateľskej činnosti do Sociálnej poisťovne odosielam jeden za organizáciu. Prajem krásny deň ...

    Podnikateľská činnosť v PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.