S.Skrabakova
30.10.06,14:43
Ahojte!
Mám na vás jednu prosbu.
Začnem takto:
- naša firma ponúka Internet a na to potrebuje nejaké tie stožiare...
- teraz sme sa dohodli s jedným človiečikom, ktorý chce net (býva na bytovke), že ho pripojíme, ale hneď by sme si na strechu bytovky dali i vysielač na celú časť dediny
- len potrebujeme povolenie od všetkých ľudí čo bývyjú v tej bytovke
- od vás by som chcela vedieť čo všetko máme dať do takého povolenia (respektíve zmluvy) aby nemali nárok nás z ničoho nič odtiaľ vykopnúť
- môže sa to urobiť i tak, že im zaplatíme určitú sumu za to povolenie, aby sme sa vyhli nejakému nájomnemu a aby sme nemuseli nejaký kus tej strechy odkupovať...
- dá sa vôbec nejaké také povolenie spísať?
Snáď ste ma pochopili a pokúsite sa mi pomôcť.
Vopred ďakujem!
Chobot
30.10.06,13:52
Ahojte!
Mám na vás jednu prosbu.
Začnem takto:
- naša firma ponúka Internet a na to potrebuje nejaké tie stožiare...
- teraz sme sa dohodli s jedným človiečikom, ktorý chce net (býva na bytovke), že ho pripojíme, ale hneď by sme si na strechu bytovky dali i vysielač na celú časť dediny
- len potrebujeme povolenie od všetkých ľudí čo bývyjú v tej bytovke
- od vás by som chcela vedieť čo všetko máme dať do takého povolenia (respektíve zmluvy) aby nemali nárok nás z ničoho nič odtiaľ vykopnúť
- môže sa to urobiť i tak, že im zaplatíme určitú sumu za to povolenie, aby sme sa vyhli nejakému nájomnemu a aby sme nemuseli nejaký kus tej strechy odkupovať...
- dá sa vôbec nejaké také povolenie spísať?
Snáď ste ma pochopili a pokúsite sa mi pomôcť.
Vopred ďakujem!

Bežne sa to robí tak, že sa uzatvorí so správcom alebo so spoločenstvom vlastníkov bytov (ak je založené) nájomná zmluva o využívaní strechy na umiestnenie antén. Takúto nájomnú zmluvu musí odsúhlasiť na svojej schôdzi nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov. Potom vás môžu "vykopnúť" len za podmienok dohodnutých v zmluve.

Aké sú to podmienky? - to už je na vás a na vlastníkoch bytov, aké dohodnete. Nemôže jeden vlastník bytu v bytovom dome odsúhlasiť umiestnenie antény na streche - t.j. na spoločne časti budovy, ktorá patrí všetkým.