Zavrieť

Porady

Čo obsahuje povolenie!

Ahojte!
Mám na vás jednu prosbu.
Začnem takto:
- naša firma ponúka Internet a na to potrebuje nejaké tie stožiare...
- teraz sme sa dohodli s jedným človiečikom, ktorý chce net (býva na bytovke), že ho pripojíme, ale hneď by sme si na strechu bytovky dali i vysielač na celú časť dediny
- len potrebujeme povolenie od všetkých ľudí čo bývyjú v tej bytovke
- od vás by som chcela vedieť čo všetko máme dať do takého povolenia (respektíve zmluvy) aby nemali nárok nás z ničoho nič odtiaľ vykopnúť
- môže sa to urobiť i tak, že im zaplatíme určitú sumu za to povolenie, aby sme sa vyhli nejakému nájomnemu a aby sme nemuseli nejaký kus tej strechy odkupovať...
- dá sa vôbec nejaké také povolenie spísať?
Snáď ste ma pochopili a pokúsite sa mi pomôcť.
Vopred ďakujem!
Naposledy upravil S.Skrabakova : 30.10.06 at 13:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    S.Skrabakova
    Ahojte!
    Mám na vás jednu prosbu.
    Začnem takto:
    - naša firma ponúka Internet a na to potrebuje nejaké tie stožiare...
    - teraz sme sa dohodli s jedným človiečikom, ktorý chce net (býva na bytovke), že ho pripojíme, ale hneď by sme si na strechu bytovky dali i vysielač na celú časť dediny
    - len potrebujeme povolenie od všetkých ľudí čo bývyjú v tej bytovke
    - od vás by som chcela vedieť čo všetko máme dať do takého povolenia (respektíve zmluvy) aby nemali nárok nás z ničoho nič odtiaľ vykopnúť
    - môže sa to urobiť i tak, že im zaplatíme určitú sumu za to povolenie, aby sme sa vyhli nejakému nájomnemu a aby sme nemuseli nejaký kus tej strechy odkupovať...
    - dá sa vôbec nejaké také povolenie spísať?
    Snáď ste ma pochopili a pokúsite sa mi pomôcť.
    Vopred ďakujem!
    Bežne sa to robí tak, že sa uzatvorí so správcom alebo so spoločenstvom vlastníkov bytov (ak je založené) nájomná zmluva o využívaní strechy na umiestnenie antén. Takúto nájomnú zmluvu musí odsúhlasiť na svojej schôdzi nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov. Potom vás môžu "vykopnúť" len za podmienok dohodnutých v zmluve.

    Aké sú to podmienky? - to už je na vás a na vlastníkoch bytov, aké dohodnete. Nemôže jeden vlastník bytu v bytovom dome odsúhlasiť umiestnenie antény na streche - t.j. na spoločne časti budovy, ktorá patrí všetkým.

    Čo obsahuje povolenie!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.