gaerys
11.12.06,18:56
Dobry den.Od 1.1.07 prechadzam na zivnost a chcem sa opytat: uz som sa bola prihlasit na danovom urade a nahlasila som tam aj svoj osobny ucet,pretoze podnikatelsky som si nezalozila a povodne som si myslela,ze budem z mojho osobneho uctu platit odvody do ZP a SP a za telefon,ktory chcem prepisat na moju zivnost.Co sa tyka mojho podnikania vsetko bude prbiehat v hotovosti (platenie najmu,nakup tovaru a aj zakaznici mi platia v hotovosti za sluzby) takze nemam ziaden prijem na ucet z podnikania.Ide mi o to,ze asi si budem tie odvody a telefon platit radsej v hotovosti a nebudem si pre 3 polozky zakladat podnikatelsky ucet a danovaci mi nemusia ist do mojho osbneho uctu a nemusim,nic dokazovat .Ide o to,ze ci mozem teraz ist na DU a jednoducho povedat ze ten ucet,ktory som nahlasila nebudem pouzivat na podnikanie a jednoucho to zrusit bez toho aby som udavala iny ucet.dakujem
tinaM
11.12.06,19:22
Podľa Zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov § 31 ods.7 je daňový subjekt povinný oznámiť správcovi dane všetky zmeny týkajúce sa
daňového subjektu do 15 dní odo dňa , keď vznikli. To znamená, ak nebudete používať účet, ktorý Ste uviedli na DÚ, Ste povinná túto zmenu oznámiť. Môže byť aj poštou formou oznámenia.
STRELEC
11.12.06,20:20
.........Ide o to,ze ci mozem teraz ist na DU a jednoducho povedat ze ten ucet,ktory som nahlasila nebudem pouzivat na podnikanie a jednoucho to zrusit bez toho aby som udavala iny ucet.dakujemMať účet v banke je niekedy praktické, ale ak nie si plátcom DPH vôbec to nie je povinné. A len taká poznámka: len banky (kvôli poplatkom) si vymysleli kategóriu tzv. "podnikateľských účtov". Ak by si pre svoju potrebu chcela účet, tak si kľudne otvor hociaký ten najlacnejší, občiansky. Jednoducho v banke nenahlásiš IČO. Zato DÚ nezabudneš tento účet nahlásiť v lehote do 15 dní od začiatku používania. Listom je to najjednoduchšie.
Je pravda, priznávam, že boli aj na Porade názory, že by mohol byť problém s uznaním bankových poplatkov ako daňovo uznateľných výdavkov, ale ja osobne som sa s týmto problémom nestretol. Ostatne pri kontrolách DÚ som sa nestretol , aby od kontrolovaného subjektu chceli aj zmluvu o BÚ. Leasingy, k-p zmluvy ... to áno. BÚ nie.