Zavrieť

Porady

odhlasit ucet na danovom urade

Dobry den.Od 1.1.07 prechadzam na zivnost a chcem sa opytat: uz som sa bola prihlasit na danovom urade a nahlasila som tam aj svoj osobny ucet,pretoze podnikatelsky som si nezalozila a povodne som si myslela,ze budem z mojho osobneho uctu platit odvody do ZP a SP a za telefon,ktory chcem prepisat na moju zivnost.Co sa tyka mojho podnikania vsetko bude prbiehat v hotovosti (platenie najmu,nakup tovaru a aj zakaznici mi platia v hotovosti za sluzby) takze nemam ziaden prijem na ucet z podnikania.Ide mi o to,ze asi si budem tie odvody a telefon platit radsej v hotovosti a nebudem si pre 3 polozky zakladat podnikatelsky ucet a danovaci mi nemusia ist do mojho osbneho uctu a nemusim,nic dokazovat .Ide o to,ze ci mozem teraz ist na DU a jednoducho povedat ze ten ucet,ktory som nahlasila nebudem pouzivat na podnikanie a jednoucho to zrusit bez toho aby som udavala iny ucet.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Podľa Zákona 511/1992 o správe daní a poplatkov § 31 ods.7 je daňový subjekt povinný oznámiť správcovi dane všetky zmeny týkajúce sa
    daňového subjektu do 15 dní odo dňa , keď vznikli. To znamená, ak nebudete používať účet, ktorý Ste uviedli na DÚ, Ste povinná túto zmenu oznámiť. Môže byť aj poštou formou oznámenia.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    gaerys
    .........Ide o to,ze ci mozem teraz ist na DU a jednoducho povedat ze ten ucet,ktory som nahlasila nebudem pouzivat na podnikanie a jednoucho to zrusit bez toho aby som udavala iny ucet.dakujem
    Mať účet v banke je niekedy praktické, ale ak nie si plátcom DPH vôbec to nie je povinné. A len taká poznámka: len banky (kvôli poplatkom) si vymysleli kategóriu tzv. "podnikateľských účtov". Ak by si pre svoju potrebu chcela účet, tak si kľudne otvor hociaký ten najlacnejší, občiansky. Jednoducho v banke nenahlásiš IČO. Zato DÚ nezabudneš tento účet nahlásiť v lehote do 15 dní od začiatku používania. Listom je to najjednoduchšie.
    Je pravda, priznávam, že boli aj na Porade názory, že by mohol byť problém s uznaním bankových poplatkov ako daňovo uznateľných výdavkov, ale ja osobne som sa s týmto problémom nestretol. Ostatne pri kontrolách DÚ som sa nestretol , aby od kontrolovaného subjektu chceli aj zmluvu o BÚ. Leasingy, k-p zmluvy ... to áno. BÚ nie.

    odhlasit ucet na danovom urade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.