duficek
12.12.06,11:39
dostal som exekucny prikaz na zrazky zo mzdy zamestnanca z 1/3 mzdy a neviem ako to nahodit do Money. v napovede som sa dozvedel, ze zrazky zadam v karte zamestnanca/mzdy/zrazky.
vytvorim si kartu zrazky a do sumy mam zadat vysku aktualnej zrazky (ktoru si vypocitam sam podla cistej mzdy daneho mesiaca), alebo cely "exekucny narok" a Money sa uz sam postara o vypocet zrazky kazdy mesiac az do splnenia naroku?

treba pouzit aj volbu "udaje platne od:" ? teda na zaciatku dat za december "zrazky zo mzdy exekucia " a po splateni povedzme v marci buduceho roku dat "ukoncenie zrazok"...?

bohuzial tato cast manualu je chabo spracovana a nepochopil som to z neho :(
Ľuba
12.12.06,10:56
Ak je výška zrážky každý mesiac iná, tak by som to nedávala do karty zamestnanca - tam sa dávajú zrážky, ktoré sú v podstate nemenné. Jednoduchšie je zadať zrážky priamo na karte mzdy do kolónky ostatné zrážky.
duficek
12.12.06,11:04
juuj skoda, myslel som ze zrazky su viac prespekulovane...
tak si aspon vytvorim zavazok v sume celej exekucie a postupne budem z neho kazdou mzdovou zrazkou uberat.
Ľuba
12.12.06,11:14
juuj skoda, myslel som ze zrazky su viac prespekulovane...
tak si aspon vytvorim zavazok v sume celej exekucie a postupne budem z neho kazdou mzdovou zrazkou uberat.

Opravujem sa !, je tam možnosť zadávať aj zrážky percentom z čistej mzdy.
duficek
12.12.06,11:20
no popasujem sa s tym....ozaj ta zrazka bude mat aku predkontaciu? bude to vydaj za mzdy?
Ľuba
12.12.06,11:23
Ja dávam na zrážky 331/325.
duficek
12.12.06,11:47
ja som v JU.
ale mali by to byt mzdy, ved inak by som tu ciastku daval zamnestnancovi...
Ľuba
12.12.06,11:49
Tak V MZDY.
duficek
12.12.06,12:00
neviem preco nemozem pridat jubilejny bodik, tak aspon dakujem
Ľuba
12.12.06,12:05
Asi si posledný dával mne, musíš medzitým dať jeden alebo dva niekomu inému.
duficek
15.12.06,11:49
Opravujem sa !, je tam možnosť zadávať aj zrážky percentom z čistej mzdy.
ako sa s tym pracuje?
mam platit zrazky z 1/3 mzdy, tak som percenta dal 33,33%, co mi hodilo uplne zle cislo zrazky. teda vypocitalo to 1/3 z cistej mzdy, ale nezohladnilo to sumu 2988 Sk na povinneho.

takisto nie je mozne dat do zoznamu zrazok cely exekucny narok (ani z tohto Money nevypocita aktualnu mesacnu zrazku), takze momentalne to riesim tak ako poradila luba :
zadam v Money hodnoty pre vypocet aktualnej cistej mzdy, v externej excelovskej tabulke dam vypocitat aktualnu zrazku zo mzdy (http://www.porada.sk/t26710-vykony-rozhodnutia--zraky-zo-mzdy.html) a tuto hodnotu vpisem do kolonky "ostatne zrazky" v Karta mzdy/vyuctovanie zamestnanec
dalej si vytvorim novy zavazok v sume celeho exekucneho naroku, predkontacia mzdy, adresat exekutor a pomaly budem z tohto naroku odratavat sumy zrazok zo mzdy....
hadam to niekomu pomoze :)
Calinka
03.07.08,11:13
Ahojte, mám problém s účtovaním zrážok. Chcem príspevok zamestnanca na stravné lístky strhávať priamo zo mzdy. Mzdy mám nadstavené cez účet 379:

HM - 521 / 331
odvody - 331 / 336
daň - 331 / 342
VM - 331 / 379
zrážky (SL) - 331/379 - túto operáciu by som tam nejak chcela dostať

vyplatenie miezd - 379/221
zúčtovanie stravných lístkov - 379/335 - cez ID

v nadstavení zaúčtovania miezd som si na zrážky nadstavila účet 379, ale keď som ich dala zaúčtovať, tak mi zaúčtovalo len sumu k výplate a sumu zrážok nie.
V mzdovom liste som ich zapísala do kolónky "ostatné zrážky"
Ľuba
05.07.08,04:04
Nastavenie zaúčtovania zrážok platí pre zrážky, ktoré sú zadané jednotlivým zamestnancom priamo na karte zamestnanca a opakujú sa každý mesiac v rovnakej sume - napr. sporenie,... - tieto sa zaúčtujú automaticky pri zaúčtovaná miezd. Do mzdového listu sa nedajú "zapísať ostatné zrážky!", dajú sa zapísať len do konkrétnej výplaty - tieto sa potom musia zaúčtovať interným dokladom.