Zavrieť

Porady

exekucny prikaz, zrazky zo mzdy

dostal som exekucny prikaz na zrazky zo mzdy zamestnanca z 1/3 mzdy a neviem ako to nahodit do Money. v napovede som sa dozvedel, ze zrazky zadam v karte zamestnanca/mzdy/zrazky.
vytvorim si kartu zrazky a do sumy mam zadat vysku aktualnej zrazky (ktoru si vypocitam sam podla cistej mzdy daneho mesiaca), alebo cely "exekucny narok" a Money sa uz sam postara o vypocet zrazky kazdy mesiac az do splnenia naroku?

treba pouzit aj volbu "udaje platne od:" ? teda na zaciatku dat za december "zrazky zo mzdy exekucia " a po splateni povedzme v marci buduceho roku dat "ukoncenie zrazok"...?

bohuzial tato cast manualu je chabo spracovana a nepochopil som to z neho
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ak je výška zrážky každý mesiac iná, tak by som to nedávala do karty zamestnanca - tam sa dávajú zrážky, ktoré sú v podstate nemenné. Jednoduchšie je zadať zrážky priamo na karte mzdy do kolónky ostatné zrážky.
    Naposledy upravil Ľuba : 12.12.06 at 12:07

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    juuj skoda, myslel som ze zrazky su viac prespekulovane...
    tak si aspon vytvorim zavazok v sume celej exekucie a postupne budem z neho kazdou mzdovou zrazkou uberat.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    duficek
    juuj skoda, myslel som ze zrazky su viac prespekulovane...
    tak si aspon vytvorim zavazok v sume celej exekucie a postupne budem z neho kazdou mzdovou zrazkou uberat.
    Opravujem sa !, je tam možnosť zadávať aj zrážky percentom z čistej mzdy.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    no popasujem sa s tym....ozaj ta zrazka bude mat aku predkontaciu? bude to vydaj za mzdy?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    ja som v JU.
    ale mali by to byt mzdy, ved inak by som tu ciastku daval zamnestnancovi...

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Ľuba
    Opravujem sa !, je tam možnosť zadávať aj zrážky percentom z čistej mzdy.
    ako sa s tym pracuje?
    mam platit zrazky z 1/3 mzdy, tak som percenta dal 33,33%, co mi hodilo uplne zle cislo zrazky. teda vypocitalo to 1/3 z cistej mzdy, ale nezohladnilo to sumu 2988 Sk na povinneho.

    takisto nie je mozne dat do zoznamu zrazok cely exekucny narok (ani z tohto Money nevypocita aktualnu mesacnu zrazku), takze momentalne to riesim tak ako poradila luba :
    zadam v Money hodnoty pre vypocet aktualnej cistej mzdy, v externej excelovskej tabulke dam vypocitat aktualnu zrazku zo mzdy (http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html) a tuto hodnotu vpisem do kolonky "ostatne zrazky" v Karta mzdy/vyuctovanie zamestnanec
    dalej si vytvorim novy zavazok v sume celeho exekucneho naroku, predkontacia mzdy, adresat exekutor a pomaly budem z tohto naroku odratavat sumy zrazok zo mzdy....
    hadam to niekomu pomoze

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Ahojte, mám problém s účtovaním zrážok. Chcem príspevok zamestnanca na stravné lístky strhávať priamo zo mzdy. Mzdy mám nadstavené cez účet 379:

    HM - 521 / 331
    odvody - 331 / 336
    daň - 331 / 342
    VM - 331 / 379
    zrážky (SL) - 331/379 - túto operáciu by som tam nejak chcela dostať

    vyplatenie miezd - 379/221
    zúčtovanie stravných lístkov - 379/335 - cez ID

    v nadstavení zaúčtovania miezd som si na zrážky nadstavila účet 379, ale keď som ich dala zaúčtovať, tak mi zaúčtovalo len sumu k výplate a sumu zrážok nie.
    V mzdovom liste som ich zapísala do kolónky "ostatné zrážky"
    Naposledy upravil Calinka : 03.07.08 at 13:56

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nastavenie zaúčtovania zrážok platí pre zrážky, ktoré sú zadané jednotlivým zamestnancom priamo na karte zamestnanca a opakujú sa každý mesiac v rovnakej sume - napr. sporenie,... - tieto sa zaúčtujú automaticky pri zaúčtovaná miezd. Do mzdového listu sa nedajú "zapísať ostatné zrážky!", dajú sa zapísať len do konkrétnej výplaty - tieto sa potom musia zaúčtovať interným dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.