kiume
12.12.06,13:02
Prosím poradte či môžem alebo nemôžem:
Založil som si živnosť s príspevkom z ÚP. Ako predmet podnikania som si vybral nákup a predaj počítačov. Už som zaregistrovaný vo viacerých velkoskladoch na internete.
Živnosť som si robil kvôli robote, ale tá mi nevyšla a dostal som ponuku robiť skladníka práve v jednom z týchto velkoskladov, kde som zaregistrovaný ako odberateľ.
Otázka znie či sa môžem v takejto firme zamestnať??
Peterka
12.12.06,12:42
1.Mám za to, že si sa zamestnal a za svoju prácu v skalde nefaktúruješ.
2.Pokaiľ to nevadí zamestnávateľovi že máš živnosť tak potom v tomto nevidím problém.
3.Pozri podmienky poskytnutia príspevku z ÚP, či sa môžeš zamestnať a nemusíš vrátiť podporu.
kiume
12.12.06,13:03
Ešte tam nie som zamestaný ale zajtra nastupujem a chcem ísť na TPP. A v dohode s ÚP som nenašiel nič čo by mi zakazovalo zamestnať sa.
Išlo mi hlavne o to či to zákon povoluje byť v 1 firme zamestnaný a zároveň s nimi obchodne spolupracovať.
M&J
15.12.06,21:59
Keď som dostala ja príspevok z ÚP, bola som poučená, že po dobu dvoch rokov musím vykonávať živnosť, na ktorú mi bol poskytnutý príspevok a nemôžem sa počas tejto doby zamestnať na pracovnú zmluvu. Inač by som musela príspevok vrátiť. Príspevok by sa nemusel vrátiť pri ukončení živnosti z vážnych zdravotnych dôvodov, resp. by sa predlžila doba o čas nemoci.

*****
Citujem z Dohody o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na začatie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti s ÚPSVaR:
Článok II.
A/ Príjemca pomoci sa zaväzuje:

1/ Vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť ....... na základe ŽL č....... bez súbehu s prácovnoprávnym vzťahom.
2/ ..... Samostatnú zárobkovú činnosť vykonávať alebo prevádzkovať nepretržite najmenej po dobu dvoch rokov.
...
6/ V prípade nedodržania záväzku dohodnutého v čl.II písm. A bod 2 vrátiť úradu bez vyzvania pomernú časť príspevku zodpovedajúcu dobe, po ktorú nebola prevádzkováná alebo vykonávaná samostatná zárobková činnosť, atď.
penaone
29.12.06,08:54
nie nemozes sa zamesnat ked si dostal peniaze z up .iba ako firma ze budes mat zmluvu snimize si ta oni prenajali ako firmu vtom pripade sa to da .