Zavrieť

Porady

Živnostník zaregistrovaný a zamestnaný v tej istej firme s počítačmi

Prosím poradte či môžem alebo nemôžem:
Založil som si živnosť s príspevkom z ÚP. Ako predmet podnikania som si vybral nákup a predaj počítačov. Už som zaregistrovaný vo viacerých velkoskladoch na internete.
Živnosť som si robil kvôli robote, ale tá mi nevyšla a dostal som ponuku robiť skladníka práve v jednom z týchto velkoskladov, kde som zaregistrovaný ako odberateľ.
Otázka znie či sa môžem v takejto firme zamestnať??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    1.Mám za to, že si sa zamestnal a za svoju prácu v skalde nefaktúruješ.
    2.Pokaiľ to nevadí zamestnávateľovi že máš živnosť tak potom v tomto nevidím problém.
    3.Pozri podmienky poskytnutia príspevku z ÚP, či sa môžeš zamestnať a nemusíš vrátiť podporu.

    kiume je offline (nepripojený) kiume

    kiume
    Ešte tam nie som zamestaný ale zajtra nastupujem a chcem ísť na TPP. A v dohode s ÚP som nenašiel nič čo by mi zakazovalo zamestnať sa.
    Išlo mi hlavne o to či to zákon povoluje byť v 1 firme zamestnaný a zároveň s nimi obchodne spolupracovať.

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Keď som dostala ja príspevok z ÚP, bola som poučená, že po dobu dvoch rokov musím vykonávať živnosť, na ktorú mi bol poskytnutý príspevok a nemôžem sa počas tejto doby zamestnať na pracovnú zmluvu. Inač by som musela príspevok vrátiť. Príspevok by sa nemusel vrátiť pri ukončení živnosti z vážnych zdravotnych dôvodov, resp. by sa predlžila doba o čas nemoci.

    *****
    Citujem z Dohody o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na začatie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti s ÚPSVaR:
    Článok II.
    A/ Príjemca pomoci sa zaväzuje:

    1/ Vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť ....... na základe ŽL č....... bez súbehu s prácovnoprávnym vzťahom.
    2/ ..... Samostatnú zárobkovú činnosť vykonávať alebo prevádzkovať nepretržite najmenej po dobu dvoch rokov.
    ...
    6/ V prípade nedodržania záväzku dohodnutého v čl.II písm. A bod 2 vrátiť úradu bez vyzvania pomernú časť príspevku zodpovedajúcu dobe, po ktorú nebola prevádzkováná alebo vykonávaná samostatná zárobková činnosť, atď.
    Naposledy upravil M&J : 16.12.06 at 06:33 Dôvod: Doplňam

    penaone je offline (nepripojený) penaone

    penaone
    nie nemozes sa zamesnat ked si dostal peniaze z up .iba ako firma ze budes mat zmluvu snimize si ta oni prenajali ako firmu vtom pripade sa to da .

    Živnostník zaregistrovaný a zamestnaný v tej istej firme s počítačmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.