Buhuš
13.12.06,17:04
Ahojte..mám otázku.V naše s.r.o. došlo ku zmene konateľov a spoločníkov na základe Zmluvy o prevode obch.podielu.Chcem sa vás spýtať,čo ak nový konateľ nevyplatí veriteľov spoločnosti,čím ručím v mojom prípade ja ako bývalý konateľ ? Je to celým majetkom spoločnosti,alebo mojím osobným majetkom ? A čo sa stane,keď majetok firmy nepostačuje na pokrytie týchto záväzkov ? Ešte doplním,že firma nedlží daňovému ani sociálke.Ďakujem všetkým za odpovede.
Danila
13.12.06,18:47
Celým majetkom za pohľadávky veriteľov ručí spoločnosť. Konateľ ručí do výšky nesplateného vkladu. Priznám sa, že nerozumiem úplne Tvojej otázke.
skaspa
13.12.06,18:51
vy ako bývalý konateľ a spoločník neručíte ničím,
v s.r.o. vždy ručí len s.r.o.,ako právnická osoba, majetkom s.r.o.;
keď došlo k prevodu obchodného podielu na nového spoločníka, tento prevzal aj všetky zaväzky a pohľadávky s.r.o. (podľa zmluvy o prevode obch. podielu);
ako spoločník by ste ručili svojim majetkom len do výšky nesplateného základného imania, ak je splatené neručíte za zaväzky s.r.o. ako FO ničím
Buhuš
14.12.06,04:18
Ďakujem za odpovede,viem,že sa o tom už veľa popísalo,ale nevedel som,čo sa stane,keď majetok firmy nepostačuje na vyplatenie záväzkov.