Zavrieť

Porady

Ručenie konateľa

Ahojte..mám otázku.V naše s.r.o. došlo ku zmene konateľov a spoločníkov na základe Zmluvy o prevode obch.podielu.Chcem sa vás spýtať,čo ak nový konateľ nevyplatí veriteľov spoločnosti,čím ručím v mojom prípade ja ako bývalý konateľ ? Je to celým majetkom spoločnosti,alebo mojím osobným majetkom ? A čo sa stane,keď majetok firmy nepostačuje na pokrytie týchto záväzkov ? Ešte doplním,že firma nedlží daňovému ani sociálke.Ďakujem všetkým za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Celým majetkom za pohľadávky veriteľov ručí spoločnosť. Konateľ ručí do výšky nesplateného vkladu. Priznám sa, že nerozumiem úplne Tvojej otázke.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    vy ako bývalý konateľ a spoločník neručíte ničím,
    v s.r.o. vždy ručí len s.r.o.,ako právnická osoba, majetkom s.r.o.;
    keď došlo k prevodu obchodného podielu na nového spoločníka, tento prevzal aj všetky zaväzky a pohľadávky s.r.o. (podľa zmluvy o prevode obch. podielu);
    ako spoločník by ste ručili svojim majetkom len do výšky nesplateného základného imania, ak je splatené neručíte za zaväzky s.r.o. ako FO ničím
    Naposledy upravil skaspa : 13.12.06 at 18:57 Dôvod: zvýraznenie spoločníka

    Buhuš je offline (nepripojený) Buhuš

    Buhuš
    Ďakujem za odpovede,viem,že sa o tom už veľa popísalo,ale nevedel som,čo sa stane,keď majetok firmy nepostačuje na vyplatenie záväzkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.