zaclony
05.01.07,12:15
Učtujem prvý rok v pohode. Ako tak som sa dopracovala k zaučtovaniu všetkých učtov súvisiacich s rokom 2006, teda pred vyčíslením dane. Keď si pozriem v tlačových zostavách súvahu, vyšiel mi zisk 3 000 Sk. Nie som si úplne istá, ale ako SZČO mi vychádza ZDane 3 000 Sk. Ak si odrátam odp.pol. výjde mi daňová povinnosť 0? Takže nebudem o dani účtovať?/daň.bonus si neuplatňujem/ A druhá dôležitejšia otázka. Okrem dane by som mala interným dokladom zaučtovať aj účtovný zisk 710/702? alebo to robí automaticky SWér. Ja v podstate neviem, čo treba nahodiť pred datov.uzavierkov mechanicky a čo za mňa urobí počítač. Môžete mi prosím poradiť?
liba2
05.01.07,22:11
Učtujem prvý rok v pohode. Ako tak som sa dopracovala k zaučtovaniu všetkých učtov súvisiacich s rokom 2006, teda pred vyčíslením dane. Keď si pozriem v tlačových zostavách súvahu, vyšiel mi zisk 3 000 Sk.
Nie som si úplne istá, ale ako SZČO mi vychádza ZDane 3 000 Sk. Ak si odrátam odp.pol. výjde mi daňová povinnosť 0? Takže nebudem o dani účtovať?/daň.bonus si neuplatňujem/
A druhá dôležitejšia otázka. Okrem dane by som mala interným dokladom zaučtovať aj účtovný zisk 710/702? alebo to robí automaticky SWér. Ja v podstate neviem, čo treba nahodiť pred datov.uzavierkov mechanicky a čo za mňa urobí počítač. Môžete mi prosím poradiť?
Predpokladám, že ako SZČO účtuješ v PÚ.
Keď je základ dane nula, aj daň je nula, potom nie je čo zaúčtovať lebo nula sa zaúčtovať nedá ;) .
Keďže o dani nebudeš účtovať, účtovný zisk sa nezmení, zostane 3000 Sk.
Ako konkrétne pracuje Pohoda ti poradiť neviem, ale určite na základe tvojho zadania ti urobí uzávierku roka a prenesie do nového roka zostatky účtov a účtovný zisk na účet 431.
zaclony
06.01.07,13:11
Aha.Už som si to prečítala. Takže po zaučt.dane/ ak je/,treba dať povel Učtovna uzávierka. Swer to pouklada na 702 a 710 a my musíme interným dokladom zaučtovať Hosp.zisk a až potom sa vykoná datova uzavierka.
johny18
06.01.07,17:52
V prirucke sice je napisane, ze treba internym dokladom zauctovat zisk/stratu, program to vsak robi automaticky, takze na prirucku ohlad neber. Ja som takto int.dokladom zauctoval stratu v min roku za rok 2005, automaticky to zauctoval aj softver (o com som nevedel) ,a mal som 2x tu istu polozku v zaciatocnych stavoch k 1.1.2006. Poslal som svoju databazu na hotline do pohody, kde sa na to pozreli a hned zisitili kde je chyba - nemal som nic uctovat internym dokladom. Pre istotu vsak skus tiez kontaktovat technicku podporu hotline @stormware.sk, kde ti hned aj odpovedia.
michaela25
06.01.07,17:56
Netreba to účtovať interným dokladom soft to sám prenesie na 431 do ďalšieho roku