Zavrieť

Porady

učtovať účtovný zisk?

Učtujem prvý rok v pohode. Ako tak som sa dopracovala k zaučtovaniu všetkých učtov súvisiacich s rokom 2006, teda pred vyčíslením dane. Keď si pozriem v tlačových zostavách súvahu, vyšiel mi zisk 3 000 Sk. Nie som si úplne istá, ale ako SZČO mi vychádza ZDane 3 000 Sk. Ak si odrátam odp.pol. výjde mi daňová povinnosť 0? Takže nebudem o dani účtovať?/daň.bonus si neuplatňujem/ A druhá dôležitejšia otázka. Okrem dane by som mala interným dokladom zaučtovať aj účtovný zisk 710/702? alebo to robí automaticky SWér. Ja v podstate neviem, čo treba nahodiť pred datov.uzavierkov mechanicky a čo za mňa urobí počítač. Môžete mi prosím poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    zaclony
    Učtujem prvý rok v pohode. Ako tak som sa dopracovala k zaučtovaniu všetkých učtov súvisiacich s rokom 2006, teda pred vyčíslením dane. Keď si pozriem v tlačových zostavách súvahu, vyšiel mi zisk 3 000 Sk.
    Nie som si úplne istá, ale ako SZČO mi vychádza ZDane 3 000 Sk. Ak si odrátam odp.pol. výjde mi daňová povinnosť 0? Takže nebudem o dani účtovať?/daň.bonus si neuplatňujem/
    A druhá dôležitejšia otázka. Okrem dane by som mala interným dokladom zaučtovať aj účtovný zisk 710/702? alebo to robí automaticky SWér. Ja v podstate neviem, čo treba nahodiť pred datov.uzavierkov mechanicky a čo za mňa urobí počítač. Môžete mi prosím poradiť?
    Predpokladám, že ako SZČO účtuješ v PÚ.
    Keď je základ dane nula, aj daň je nula, potom nie je čo zaúčtovať lebo nula sa zaúčtovať nedá .
    Keďže o dani nebudeš účtovať, účtovný zisk sa nezmení, zostane 3000 Sk.
    Ako konkrétne pracuje Pohoda ti poradiť neviem, ale určite na základe tvojho zadania ti urobí uzávierku roka a prenesie do nového roka zostatky účtov a účtovný zisk na účet 431.

    zaclony je offline (nepripojený) zaclony

    zaclony
    Aha.Už som si to prečítala. Takže po zaučt.dane/ ak je/,treba dať povel Učtovna uzávierka. Swer to pouklada na 702 a 710 a my musíme interným dokladom zaučtovať Hosp.zisk a až potom sa vykoná datova uzavierka.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    V prirucke sice je napisane, ze treba internym dokladom zauctovat zisk/stratu, program to vsak robi automaticky, takze na prirucku ohlad neber. Ja som takto int.dokladom zauctoval stratu v min roku za rok 2005, automaticky to zauctoval aj softver (o com som nevedel) ,a mal som 2x tu istu polozku v zaciatocnych stavoch k 1.1.2006. Poslal som svoju databazu na hotline do pohody, kde sa na to pozreli a hned zisitili kde je chyba - nemal som nic uctovat internym dokladom. Pre istotu vsak skus tiez kontaktovat technicku podporu hotline @stormware.sk, kde ti hned aj odpovedia.

    učtovať účtovný zisk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.