mafu
11.01.07,09:51
Dobrý deň. Potrebujem poradiť akú faktúru mám zaplatiť za spotrebovanie plynu pri vyúčtovaní ktoré príde ku koncu roku 2007. Háčik je však v tom, že plynomer prestal fungovať. Od posledného merania sa bez zistených dôvodov zasekol. Kontrolu plynomeru pracovníci SPP vykonávajú cca. každé 3 mesiace naposledy niekedy v mesiaci 10/2006 dodal by som, že vždy nám pri vyúčtovaní vracajú za spotrebovanie plynu nakoľko mam vyššiu mesačnú platbu. A taktiež by som poukázal na tohtoročnú zimu. Nieje taká chladná aby som vykuroval ako na prelome roku 2005/2006. Nakoľko sa všetko zdražuje začal som kúriť drevom v krbe. Nepopieram, že som plyn nevyužíval ale užíval som ho minimálne len na varenie a občas na prikurovanie. Rád by som vedel z čoho budú robiť priemer či budú prizerať aj na teplotné rozdiely a podobne. Z tohto dôvody Vás chcem požiadať ako postupovať pri dohode o vyúčtovanie nezmeraného obdobia. Ďakujem s pozdravom Marek.
apsgroup
11.01.07,08:57
Nám spravili priemer z poslednych 2-3 rokov , bolo to vtedy pre nás vyhodne.
Ale však možeš ist nahlasit chybu a oni ti ho pridu vymenit. Ja som tiez nevedela ako to bude tak sme to radsej nahlasili, prišli však asi po 3 urgenciach.
Alebo skús po nom pobuchat, možno sa pohne a všetko bude ok!!
Aj to sa nám stalo.Chvilu postál a teraz ide.
josh
11.01.07,09:23
Podla mna si nespotreboval ziadny plyn ;-) Ale nie, klamat sa nepatri. Tak ako vravi apsgroup, nahlas alebo pobuchaj.