Zavrieť

Porady

pokazený plynomer

Dobrý deň. Potrebujem poradiť akú faktúru mám zaplatiť za spotrebovanie plynu pri vyúčtovaní ktoré príde ku koncu roku 2007. Háčik je však v tom, že plynomer prestal fungovať. Od posledného merania sa bez zistených dôvodov zasekol. Kontrolu plynomeru pracovníci SPP vykonávajú cca. každé 3 mesiace naposledy niekedy v mesiaci 10/2006 dodal by som, že vždy nám pri vyúčtovaní vracajú za spotrebovanie plynu nakoľko mam vyššiu mesačnú platbu. A taktiež by som poukázal na tohtoročnú zimu. Nieje taká chladná aby som vykuroval ako na prelome roku 2005/2006. Nakoľko sa všetko zdražuje začal som kúriť drevom v krbe. Nepopieram, že som plyn nevyužíval ale užíval som ho minimálne len na varenie a občas na prikurovanie. Rád by som vedel z čoho budú robiť priemer či budú prizerať aj na teplotné rozdiely a podobne. Z tohto dôvody Vás chcem požiadať ako postupovať pri dohode o vyúčtovanie nezmeraného obdobia. Ďakujem s pozdravom Marek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Nám spravili priemer z poslednych 2-3 rokov , bolo to vtedy pre nás vyhodne.
    Ale však možeš ist nahlasit chybu a oni ti ho pridu vymenit. Ja som tiez nevedela ako to bude tak sme to radsej nahlasili, prišli však asi po 3 urgenciach.
    Alebo skús po nom pobuchat, možno sa pohne a všetko bude ok!!
    Aj to sa nám stalo.Chvilu postál a teraz ide.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Podla mna si nespotreboval ziadny plyn ;-) Ale nie, klamat sa nepatri. Tak ako vravi apsgroup, nahlas alebo pobuchaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.