tonkat
11.01.07,23:35
Prosím o pomoc, ako sa dá vystaviť dobropis v Money a to konkrétne tak, aby som prijala tovar späť na sklad. Vyfakturovaný tovar teraz dobropisujeme a pri vystavovaní dobropisu tam nemám možnosť prijať na sklad. Robí sa to nejako ináč? Ďakujem za všetky rady.
Ľuba
12.01.07,05:32
Najskôr si vo fa musíš zaškrtnúť, že sa jedná o dobropis a potom pridávaš položky zo skladu. Automaticky sa Ti urobí príjemka na sklad.
tonkat
12.01.07,07:07
Najskôr si vo fa musíš zaškrtnúť, že sa jedná o dobropis a potom pridávaš položky zo skladu. Automaticky sa Ti urobí príjemka na sklad.
Ale mne sa to nedá zaškrtnúť, mám to sivé. Dala som si urobiť kópiu z vystavenej faktúry,vybrala som si typ dokladu dobropis, je to zlý postup? Ďakujem.
ZuzkaT
12.01.07,07:36
Ale mne sa to nedá zaškrtnúť, mám to sivé. Dala som si urobiť kópiu z vystavenej faktúry,vybrala som si typ dokladu dobropis, je to zlý postup? Ďakujem.

ak robím dobropis, vždy idem cez "pridať" fa , nie cez kópiu už vystavenej faktúry.
tonkat
12.01.07,07:42
ak robím dobropis, vždy idem cez "pridať" fa , nie cez kópiu už vystavenej faktúry.
Tak to skúsim takto, ďakujem.
Calinka
27.03.07,10:50
ako takýto dobropis započítať s pôvodnou faktúrou, aby sa sumy vynulovali? Skúšam to cez ID "Vzájomné zápočty", ale ten dobropis mi tam nepridalo :-(
Calinka
27.03.07,11:07
Tak už som na to prišla :-). Mala som tam zafajknuté, aby započítavala len doklady po splatnosti :-)
Calinka
03.04.07,10:43
Ako zaúčtovať prijatý dobropis k fakúre za drobný materiál, ktorá sa účtovala 501/321? Na rovnaké účty, ale mínusom?
renča1
03.04.07,11:23
Ako zaúčtovať prijatý dobropis k fakúre za drobný materiál, ktorá sa účtovala 501/321? Na rovnaké účty, ale mínusom?

Presne tak. Účtovať budeš rovnako, ale s mínusovými čiastkami.