Zavrieť

Porady

Vystavený dobropis v MONEY

Prosím o pomoc, ako sa dá vystaviť dobropis v Money a to konkrétne tak, aby som prijala tovar späť na sklad. Vyfakturovaný tovar teraz dobropisujeme a pri vystavovaní dobropisu tam nemám možnosť prijať na sklad. Robí sa to nejako ináč? Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Najskôr si vo fa musíš zaškrtnúť, že sa jedná o dobropis a potom pridávaš položky zo skladu. Automaticky sa Ti urobí príjemka na sklad.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ľuba
    Najskôr si vo fa musíš zaškrtnúť, že sa jedná o dobropis a potom pridávaš položky zo skladu. Automaticky sa Ti urobí príjemka na sklad.
    Ale mne sa to nedá zaškrtnúť, mám to sivé. Dala som si urobiť kópiu z vystavenej faktúry,vybrala som si typ dokladu dobropis, je to zlý postup? Ďakujem.

    ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

    ZuzkaT
    tonkat
    Ale mne sa to nedá zaškrtnúť, mám to sivé. Dala som si urobiť kópiu z vystavenej faktúry,vybrala som si typ dokladu dobropis, je to zlý postup? Ďakujem.
    ak robím dobropis, vždy idem cez "pridať" fa , nie cez kópiu už vystavenej faktúry.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    ZuzkaT
    ak robím dobropis, vždy idem cez "pridať" fa , nie cez kópiu už vystavenej faktúry.
    Tak to skúsim takto, ďakujem.

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    ako takýto dobropis započítať s pôvodnou faktúrou, aby sa sumy vynulovali? Skúšam to cez ID "Vzájomné zápočty", ale ten dobropis mi tam nepridalo :-(

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Tak už som na to prišla :-). Mala som tam zafajknuté, aby započítavala len doklady po splatnosti :-)

    Calinka je offline (nepripojený) Calinka

    Calinka
    Ako zaúčtovať prijatý dobropis k fakúre za drobný materiál, ktorá sa účtovala 501/321? Na rovnaké účty, ale mínusom?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Calinka Pozri príspevok
    Ako zaúčtovať prijatý dobropis k fakúre za drobný materiál, ktorá sa účtovala 501/321? Na rovnaké účty, ale mínusom?
    Presne tak. Účtovať budeš rovnako, ale s mínusovými čiastkami.

    Vystavený dobropis v MONEY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.