Zavrieť

Porady

dobropis za odobraté množstvo

skúste mi poradiť či nastala zmena vo vystavovaní dobropisov za odobraté množstvo.do 1.5.2004 platilo že pokiaľ na dobropise neboli poradové čísla zdaniteľných plnení ku ktorým sa dobropis vystavuje a jedná sa o zľavu za odobraté množstvo vystavuje sa dobropis bez DPH. podľa nášho odberateľa máme vystaviť dobropis s DPH ale podľa môjho názoru a §75 ods.7 musí takýto dobropis obsahovať poradové čísla faktúr na ktoré sa dobropis výslovne a jednoznačne vzťahuje a keď sa vzťahuje na faktúry vystavené napr. za rok neviem si dosť dobre predstaviť akoby to tam vypísali.preto sa robilo len finančné vyrovnanie bez DPH - platí to aj po 1.5.2004 alebo treba aj ku zľave za odobraté množstvo ak tam nie sú poradové čísla faktúr dávať DPH?????

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Ahoj, ja by som sa drzala §75 odst. 7. Vystavim fakturu a na nej uvediem č. faktur, ktorych sa to tyka, alebo by som urobila /prilohu, alebo II. str. fa/ a tam by som to všetko rozpisala.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    to mi je jasné ale pokiaľ to obsahovalo nekonečné množstvo fa bolo toto jednoduchšie riešenie. No teraz som objavila v časopise dane a účtovníctvo:
    " Nie je možné uplatňovanie finančného vysporiadania, poskytnutia bonusu, skonta alebo zľavy bez toho, aby nebol opravený základ dane. " Ak tomu dobre rozumiem vyzerá to, že naozaj už bude musieť byť všetko s DPH.
    Skúste posúdiť aj ostatní.
    Ďakujem

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Da sa vobec vystavit dobropis za cely rok?Faktura moze pokryvat obdobie max 1 mesiaca.Ale dan sa uplatnuje
    Naposledy upravil bepo : 23.08.04 at 07:41

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    to je dobrá otázka bepo. zákon síce hovorí že dokladom ktorý dopĺňa alebo mení pôvodnú fa môže byť aj súhrnná fa nehovorí že musí byť. teda ani nehovorí že iná fa o oprave základu nemôže pokrývať aj celý rok.
    iné názory???

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Aj my poskytujeme, zľavy, bonus za odobraté množstvo tovaru. My sme do faktúry - dobropisu písali nasl. text: V zmysle Rámcovej kúpnej zmluvy č ..., prílohy č. Vám poskytujeme zľavu vo výške napr. 2% z celkového objemu obratu v cenách za 2. kvartál. Uvedenú zľavu sme najskôr odsúhlasili s odberateľom a potom takto faktúrujeme s DPH. Po prečítaní Vašich príspevkov uvažujem či bol náš postup správny.
    Uvedený dobropis som uviedla do r. 23, 24 DP.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Moj nazor-bud sa upravi jedna faktura jednym dobropisom alebo faktury za cely mesiac suhrnnym jednym dobropisom.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    Chodia nám faktúry z hypermarketov v ktorých nám fakturujú fixné bonusy,negarantované bonusy atď. v znení Na základe Dodávateľskej zmluvy pre rok 2004 vám fakturujeme.... niektoré sú bez DPH niektoré s DPH, chcem sa spýtať či ich ja ako odberateľ mám akceptovať alebo nie.
    Dakujem

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    podľa všetkého všetkého by mali byť od 1.5.2004 všetky bonusy s DPH ja by som to neakceptovala a žiadala vyhotoviť nové faktúry

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    alexi takže vravíš že sa mám obrátiť na dodávateľa a žiadať ho o opravu a vyčíslenie DPH...
    a dalšia vec bonusy sa už tuším považujú za opravu ZD takže by som mala ja ako odberateľ vystavovať dobropisy s odkazmi na jednotlivé pôvodné faktúry...ale to je nemožné pri tých kvantách....
    neviem čo s tým a to budú mať asi viaceré firmy problém

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ighlight=bonus

    toto som našla v starších príspevkoch a tam sa teda nevedeli dohodnúť či sú tieto faktúry vystavované správne alebo nie, vidím to tak že dohádať sa s týmito kolosmi nemá význam lebo nikto nebude kompetentný a nervy pri tom stratím iba ja...

    ...nemá niekto z vás rovnaký problém, ako ho riešite vy???

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ako som už písala vyššie našla som stanovisko že nie je možné uplatňovanie finančného vysporiadania, poskytnutia bonusu, skonta alebo zľavy bez toho, aby nebol opravený základ dane -takisto mi to potvrdila naša dańová por. a odberatelia ktorí si to zisťovali u svojich poradcov.z toho usudzujem že budem aj ja musieť vyrábať fa s DPH + poradové čísla pôvodných faktúr čo sa mi tiež nepáči a pripadali mi rozumnejšie tie finančné vysporiadania v prípade odobratého množstva - nie zľavy z ceny to muselo byť aj pred tým s DPH
    Ak sa odberateľ a dodávateľ nedohodnú písomne na finančnom vyrovnaní bez DPH, tak sa musí vystaviť dobropis s DPH. Ak vystavujete dobropis /za odobraté množstvo/ ku faktúram za celý rok, stačí k dobropisu vyhotoviť prílohu so zoznamom faktúr s fakturovaným množstvom a hodnotou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.