Martina80
28.01.07,20:43
Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .
Orsz
28.01.07,20:57
Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .

Ja by som si to prekopírovala do nového dokumentu, a nechala prvých strán voľných /prázdnych/ a posunula od 11 strany a tak očíslovala. Inak to asi nepôjde. No to je rada len pre prípad vytlačenia práce. Horšie je to, ak to potrebuješ mať na CD alebo na inom nosiči v tejto forme.
Chobot
29.01.07,07:06
Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .

Áno, dá sa to. najprv Ťa však musím naučiť rodzeliť dokument na sekcie.

Samotný dokument je najprv jedna sekcia (aj keď má viac strán). Keď ho rozdelíš, môžeš každú sekciu samostatne formátovať, napr. jednu sekciu dať na výšku a druhú na šírku. Každá sekcia môže mať jednu alebo viac strán. Alebo v jednej sekcii definovať iné záhlavie ako v druhej. Taktiež môžeš v každej sekcii osobitne definovať číslovanie strán.

Takže ako rozdeliť dokument na sekcie?

CHoď na koniec tej strany, ktorú ešte nechceš číslovať. V menu "Insert" (Vložiť) vyber možnosť "Break" (hneď prvá). V novom dialógovom okne v časti "Section break types" klikni na "Next page".

Tým sa ti vytvorí od ďalšej strany nová sekcia. SKontroluješ si to tak, že keď sa pozrieš na úplný spodok okna Word, tak tam je informácia
Page X Section Y 1/1
a uvidíš, že keď prejdeš z jednej strany na druhú, tak číslo sekcie sa zmení. V pôvodnom dokumnete by si mala stále sekciu čislo 1.

Teraz môžeš tú druhú sekciu formátovať, t.j. pridať číslovanie strán. Na to je viac spôsobov, ale môžeš si tiež definovať, či chceš číslovať aj prvú stranu sekcie (u Teba asi áno) a či chceš v číslovaní pokračovať z predchádzajúcej sekcie alebo začať od začiatku. Aj keď prechádzajúcu sekciu (v počte strán 10) nebudeš mať číslovanú, keď dáš pokračovať, tak prvá strana tej druhej sekcie bude mať číslo 11. Ak dáš od začiatku, tak prvá strana druhej sekcie bude mať číslo 1.

Trochu sa s tým pohraj a dôjdeš na to.
andreaoa
17.03.08,12:59
ahoj, ja mám ten istý problém, len číslovanie má začať na 4. strane. Rozdelila som si teda dokument na dve sekcie, kde prvé tri strany sú sekcia jedna a ostatné strany patria do sekcie 2.
Problém je, že sekcia dva začína číslom 4, čo aj má, ale zároveň ostali očíslované aj prvé tri strany zo sekcie jedna...neviete niekto, kde robím chybu?
ďakujem
Chobot
17.03.08,13:33
ahoj, ja mám ten istý problém, len číslovanie má začať na 4. strane. Rozdelila som si teda dokument na dve sekcie, kde prvé tri strany sú sekcia jedna a ostatné strany patria do sekcie 2.
Problém je, že sekcia dva začína číslom 4, čo aj má, ale zároveň ostali očíslované aj prvé tri strany zo sekcie jedna...neviete niekto, kde robím chybu?
ďakujem

V prvej sekcii jednoducho zruš číslovanie strán, ak nechceš, aby v sekcii č. 1 boli strany číslované. Potom ti začne číslovanie až na prvej strane druhej sekcie číslom 4. Neboj sa, v druhej sekcii sa číslovanie nezruší, pokiaľ na prvej strane druhej sekcie zrušíš záhlavie alebo pätu ako "Link to previous" (či slovensky "Ako predchádzajúca").
andreaoa
17.03.08,16:19
V prvej sekcii jednoducho zruš číslovanie strán, ak nechceš, aby v sekcii č. 1 boli strany číslované. Potom ti začne číslovanie až na prvej strane druhej sekcie číslom 4. Neboj sa, v druhej sekcii sa číslovanie nezruší, pokiaľ na prvej strane druhej sekcie zrušíš záhlavie alebo pätu ako "Link to previous" (či slovensky "Ako predchádzajúca").

ahoj ďakujem, za odpoveď, ale stále mám ten problém..:)ak dám číslovanie
prvý spôsob - v druhej sekcii dám pokračovať z predošlej sekcie,očísluje mi to všetky strany a keď potom v ,,päte,, chcem vymazať tie prvé tri strany, tak mi to vymaže číslovanie všade
druhý spôsob - dám v druhej sekcii začať na 4 strane, zase očísluje všetky strany a pri vymazaní to robí to isté..
To ,,link to previous" nájdem prosím kde?
ešte raz ďakujem za trpezlivosť:)
Chobot
31.03.08,11:55
ahoj ďakujem, za odpoveď, ale stále mám ten problém..:)ak dám číslovanie
prvý spôsob - v druhej sekcii dám pokračovať z predošlej sekcie,očísluje mi to všetky strany a keď potom v ,,päte,, chcem vymazať tie prvé tri strany, tak mi to vymaže číslovanie všade
druhý spôsob - dám v druhej sekcii začať na 4 strane, zase očísluje všetky strany a pri vymazaní to robí to isté..
To ,,link to previous" nájdem prosím kde?
ešte raz ďakujem za trpezlivosť:)

Trochu neskoro som objavil tvoj príspevok, dúfam, že ti ešte moja rada pomôže.

Tvoj problém spočíva presne v tom "Link to previous". Pretože ak to ponecháš v druhej sekcii a v prvej vymažeš stránkovanie, tak sa to vymaže aj v druhej sekcii. Vtedy sa záhlavie správa rovnako ako v predchádzajúcej sekcii. Tým príkazom "Link to previous", resp. jeho vypnutím, oddelíš tie záhlavia a potom formátuješ obe sekcie nezávisle.

Príkaz nájdeš na lište hore, alebo v samostatnej lište (viď priložený dokument) vtedy, ak si kurzorom nastavená v záhlaví alebo v päte dokumentu a je to tá šedá ikonka (nevysvietená) tesne nad začiatkom textu.
bobica
28.05.08,18:08
dakujem, prave si mi strasne pomohol.. :) ale uz som si chvilku myslela, ze som asi fakt blba, lebo som mala ten isty problem ako tu spomina holka predo mnou. vobc som si nevsimla ikonku "ako predchadzajuce" :) este raz vdaka :) ...to bude radost pisat diplomovku :>
Chobot
28.05.08,19:38
dakujem, prave si mi strasne pomohol.. :) ale uz som si chvilku myslela, ze som asi fakt blba, lebo som mala ten isty problem ako tu spomina holka predo mnou. vobc som si nevsimla ikonku "ako predchadzajuce" :) este raz vdaka :) ...to bude radost pisat diplomovku :>

Musím ťa pochváliť, že si si dala tú námahu a vyhľadala si si príslušné témy. Mnohí nováčikovia si tú námaha nedajú a zadajú otázku nanovo.

Som rád, že ti to pomohlo.;)
Katabaticky
28.05.08,22:48
mimotemy
Konecne uvedomely uzivatel :)
a vraj sa ta kolonka hladaj neda pouzit :)

VEEEEEELMI ta ocenujem aspon takto slovne :))
mimotemy
Luciankaa
29.06.08,20:49
ahoj,

dik za rady, tiez sa trapim s tymto problemom. ale diskutovala som to aj s kamosom, a nejde mi to nijak proste. link to previous mam zrusene aj v prvej aj druhej sekcii vo footri aj headri a aj tak, ked dam cislovat len druhu sekciu ocisluje mi zas aj prvu, uz som z toho zufala, neviem co robim zle.

zabudla som na nieco? :confused:

dik za radu
Luciankaa
29.06.08,20:58
aaaaaa, uz sa podariloooooo, nasla som co robim zle, tak dakujeeeeem este raz
Anonymka
07.08.08,21:02
mimotemy NEDOKÁŽEM SLOVAMI VYJADRIŤ MOJU VĎAKU ZA TÚTO RADU. VELICE MI TO POMOHLO. JE POLNOC A TRÁPILA SOM SA S TÝM ASI POL HODINU, KEĎ MA NAPADLO SKOČIT NA PORADU. SRDEČNÁ VĎAKA. :)
motofun
30.12.08,15:12
Veľmo pekne ďakujem, už som to pomaly vzdal, trápil som sa s tým až 2 dni, preto sa klaniam pred predchádzajúcim príspevkom. (1/2 hodiny).
účtovník 007
24.04.09,05:10
Prosím zdatných worďákov o pomoc,
mám dokument v ktorom prvých 6 strán má byť nečíslovaných a číslovanie až od strany 7. Prvé tri listy nemusia byť súčasťou práce(tie môžem odovzdať samostatne-tam číslovanie vymažem) , ale obsah musí byť súčasťou práce (musím to odovzdať v pdf.)a ten mám na 3 strany. Aj keď zadám, že nezobrazovať na prvej strane čísla strán, tak už druhú v obsahu mám očíslovanú. Ale ja potrebujem číslovať až úvod, čo je strana 7. Mám to zajtra odovzdať a neviem si rady.
Ďakujem za pomoc.
Martin Mocko
24.04.09,05:27
Prosím zdatných worďákov o pomoc,
mám dokument v ktorom prvých 6 strán má byť nečíslovaných a číslovanie až od strany 7. Prvé tri listy nemusia byť súčasťou práce(tie môžem odovzdať samostatne-tam číslovanie vymažem) , ale obsah musí byť súčasťou práce (musím to odovzdať v pdf.)a ten mám na 3 strany. Aj keď zadám, že nezobrazovať na prvej strane čísla strán, tak už druhú v obsahu mám očíslovanú. Ale ja potrebujem číslovať až úvod, čo je strana 7. Mám to zajtra odovzdať a neviem si rady.
Ďakujem za pomoc.


Funguje to takto nejako (ja už mám síce VistaWord, takže ti to píšem viac-menej z pamäti)

Menu - Vložiť - Prerušenie

Potom uvidíš také malé podmenu a tam je "Prerušiť sekciu a pokračovať na - Ďalšej strane"
Od ďalšej strany sa vytvorí tým pádom nová "sekcia" a tá sa čísluje samostatne. Avšak pri zadávaní číslovania je možnosť "Formát čísiel" a tam musíš zadať možnosť "Začať od 1". Vtedy sa v sekcii bude začínať číslovanie od 1 (alebo iného číslo podľa zvolenia)
účtovník 007
24.04.09,05:58
Presne takto som postupovala. Postavila som sa na 6 stranu a zadala prerušenie. Pri listovaní v dokumente som na spodnej lište presne videla prerušenie oddiel 1 a oddiel 2. Takže prerušenie bolo správne. Ale keď som klikla na pätu dokumentu na strane 7(2 oddiel) a zadala číslovať od 7, tak mi očíslovalo aj oddiel 1. Proste trápila som sa s tým 3 hodiny a o pol noci som to vzdala.:confused:
Ale ďakujem za odpoveď.
bobino38
24.04.09,06:04
musíš zrušiť prepojenie oddielov....
účtovník 007
24.04.09,06:09
musíš zrušiť prepojenie oddielov....


A to sa ako robí?
Ď.
ivka70
24.04.09,06:21
A to sa ako robí?
Ď.
Ked si v druhej sekcii v pate, tak ti medzi ikonami k nej svieti moznost prepojit s predchadzajucim ...na to kliknes a zrusi sa ti v pate text rovnake ako predchadzajuce

a to cislovanie zmenis tak, ze ked uz mas cislo a cisluje od 1, pravym tuknes na to pole s cislom, format a tam sa da nastavit cislovat od ... das 7
bobino38
24.04.09,06:27
účtovník 007
24.04.09,06:33
Ďakujem všetkým poradcom. Už som to spravila. Ale bolo treba urobiť aj úpravy vo vzhľade stránky-rozložení-začátek oddílu. Ale už to mám. Som šťastná ako blcha.:):):):)

Moooooc Vám všetkým ďakujem.;)

re bobino!
dík bobino, tu na porade je naozaj všetko. A ospravedlňujem sa, že som nenašla tento link, ale keď zúfalstvo prevyšuje racionalitu.....;):)
nelagl
21.05.09,07:53
veľmi pekne ďakujem za pomoc, tieto príspevky mi pomohli očíslovať moju bakalárku, aj keď mi to dosť dlho trvalo. :):):)
cowboyka
23.07.10,10:29
ľudkovia, ja som z toho číslovania úplný jeleň, snažím sa to očíslovať od strany 11, no stále sa mi to nedarí - poraďte prosíííím
bobino38
23.07.10,10:33
A prečo si neprečítaš tie rady čo tu píšu? ved je to všetko už takmer po lopate...
cowboyka
23.07.10,10:41
čítala som - už mám aj rozdelené dve sekcie, ale neviem zrušiť to číslovanie v sekcii č. jedna - ak to zruším, tak mi vymaže aj v sekcii 2. A ten link, čo uvádza chobot na zrušenie číslovania neviem nájsť - robím s Wordom 2007
Chobot
23.07.10,11:26
čítala som - už mám aj rozdelené dve sekcie, ale neviem zrušiť to číslovanie v sekcii č. jedna - ak to zruším, tak mi vymaže aj v sekcii 2. A ten link, čo uvádza chobot na zrušenie číslovania neviem nájsť - robím s Wordom 2007

Treba sa lepšie naučiť pracovať s Word 2007.

Musíš dvojklikom zaktívniť záhlavie alebo pätu (dvojklik na spodok strany), potom sa ti hore zobrazí menu - Nástroje hlavičiek a piat a tam v rámci toho máš "Prepojiť s predchádzajúcim", to musíš odkliknúť a potom ti to už pôjde.

Viď priložený dokument.
sia85
14.12.10,20:21
Musím ťa pochváliť, že si si dala tú námahu a vyhľadala si si príslušné témy. Mnohí nováčikovia si tú námaha nedajú a zadajú otázku nanovo.

Som rád, že ti to pomohlo.;)

ahojte..co mám robiť s tou ikonkou ako predchádzajúce...lebo v 1. sekcií je sivá a nedá sa na nu kliknuť, kým v druhej je farebna ale ked na nu klikám nic sa nedeje......co robim zle????
sia85
14.12.10,20:30
vdaka už som to urobila konecne....... :D
Chobot
15.12.10,10:41
ahojte..co mám robiť s tou ikonkou ako predchádzajúce...lebo v 1. sekcií je sivá a nedá sa na nu kliknuť, kým v druhej je farebna ale ked na nu klikám nic sa nedeje......co robim zle????

V prvej sekcii je logické, že je sivá, pretože žiadna predchádzajúca sekcia neexistuje, prvá je len prvá. Preto záhlavie nemôžeš prepojiť s prechádzajúcou.

V tej druhej sa deje niečo, len si si to asi nevšimla.
Michaela 23
22.03.11,15:51
Super, "maturovala" som nad tým celý deň a takto jednoducho sa to dá nakoniec...ešte raz vďaka :)
zulinka23
01.04.11,11:53
Dobrý deň, potrebujem pomôcť ohľadom číslovania strán v bc. práci. Viem, že už sú tu vytvorené témy zaoberajúce sa touto problematikou, ale mne to stále nefunguje...Potrebujem pomoc :(
sthruska
01.04.11,12:13
Prezradíš nám v čom ju píšeš? A popis problému. Ako to robíš, čo Ti nefunguje atď.
Chobot
01.04.11,12:19
Dobrý deň, potrebujem pomôcť ohľadom číslovania strán v bc. práci. Viem, že už sú tu vytvorené témy zaoberajúce sa touto problematikou, ale mne to stále nefunguje...Potrebujem pomoc :(

Tvoju tému som pripojil k existujúcej téme. Prečítaj si ju pozorne celú, prípadne ešte aj tieto:

http://www.porada.sk/t72053-ms-word.html

http://www.porada.sk/t89595-cislovanie-stran.html

Určite tu nájdeš riešenie. Ak aj po preštudovaní celej témy máš problém s dokumentom, presnejšie popíš, čo ti nefunguje alebo pripoj dokument.
zulinka23
01.04.11,12:22
Píšem vo Worde 2003 a potrebujem mať číslovanie zobrazené na ôsmej strane. Už som to riešila s viacerými ľuďmi, no nikto mi nevie pomôcť, sledovala som aj návody zverejnené na tejto stránke no nič...Asi som sa už tak babrala s tým všetkým, že som tam bohviečo poklikala
zulinka23
01.04.11,12:24
Problém je v tom, že všetky tie príspevky a postupy som už čítala, ale stále nič...už som dosť zúfalá...a akým spôsobom vložiť ten dokument?
KoxXxo
01.04.11,12:25
Milujem číslovanie záverečných prác.
zulinka23
01.04.11,12:40
Tvoju tému som pripojil k existujúcej téme. Prečítaj si ju pozorne celú, prípadne ešte aj tieto:


Určite tu nájdeš riešenie. Ak aj po preštudovaní celej témy máš problém s dokumentom, presnejšie popíš, čo ti nefunguje alebo pripoj dokument.

Problém je v tom, že všetky tie príspevky a postupy som už čítala, ale stále nič...už som dosť zúfalá...a akým spôsobom môžem
vložiť ten dokument?
Chobot
01.04.11,12:45
Problém je v tom, že všetky tie príspevky a postupy som už čítala, ale stále nič...už som dosť zúfalá...a akým spôsobom vložiť ten dokument?

Ale čo nič? Veď keď tam vložíš číslo strany, tak sa ti nejaké číslo strany snáď objaví? A prečo nepopíšeš viac svoj problém? Potrebuješ nastaviť iné číslovanie, napr.
- aby na niektorej strane nebolo vidno číslo?
- aby na niektorej strany začalo číslo iným číslom, než ktoré by malo nasledovať?


Ako ti mám poradiť, keď neviem, kde je problém?

Ty ešte asi nebudeš môcť pridávať prílohy, keďže si tu len krátko registrovaná. Pošli mi ten dokument na chrobak7(zavináč)post.sk. Daj vedieť, až to pošleš.
zulinka23
01.04.11,12:58
Ale čo nič? Veď keď tam vložíš číslo strany, tak sa ti nejaké číslo strany snáď objaví? A prečo nepopíšeš viac svoj problém? Potrebuješ nastaviť iné číslovanie, napr.
- aby na niektorej strane nebolo vidno číslo?
- aby na niektorej strany začalo číslo iným číslom, než ktoré by malo nasledovať?


Ako ti mám poradiť, keď neviem, kde je problém?

Ty ešte asi nebudeš môcť pridávať prílohy, keďže si tu len krátko registrovaná. Pošli mi ten dokument na chrobak7(zavináč)post.sk. Daj vedieť, až to pošleš.

už to odosielam
zulinka23
01.04.11,13:04
Ale čo nič? Veď keď tam vložíš číslo strany, tak sa ti nejaké číslo strany snáď objaví? A prečo nepopíšeš viac svoj problém? Potrebuješ nastaviť iné číslovanie, napr.
- aby na niektorej strane nebolo vidno číslo?
- aby na niektorej strany začalo číslo iným číslom, než ktoré by malo nasledovať?


Ako ti mám poradiť, keď neviem, kde je problém?

Ty ešte asi nebudeš môcť pridávať prílohy, keďže si tu len krátko registrovaná. Pošli mi ten dokument na chrobak7(zavináč)post.sk. Daj vedieť, až to pošleš.

A ty daj zase vedieť či ti to došlo
zulinka23
01.04.11,13:25
A ty daj zase vedieť či ti to došlo

Prepáč, ale vôbec sa neozývaš takže vôbec neviem na čom som...či s tým dokážeš niečo spraviť alebo nie...tak sa prosím ozvi
zulinka23
01.04.11,13:25
Ale čo nič? Veď keď tam vložíš číslo strany, tak sa ti nejaké číslo strany snáď objaví? A prečo nepopíšeš viac svoj problém? Potrebuješ nastaviť iné číslovanie, napr.
- aby na niektorej strane nebolo vidno číslo?
- aby na niektorej strany začalo číslo iným číslom, než ktoré by malo nasledovať?


Ako ti mám poradiť, keď neviem, kde je problém?

Ty ešte asi nebudeš môcť pridávať prílohy, keďže si tu len krátko registrovaná. Pošli mi ten dokument na chrobak7(zavináč)post.sk. Daj vedieť, až to pošleš.


Prepáč, ale vôbec sa neozývaš takže vôbec neviem na čom som...či s tým dokážeš niečo spraviť alebo nie...tak sa prosím ozvi
Chobot
01.04.11,13:27
Prepáč, ale vôbec sa neozývaš takže vôbec neviem na čom som...či s tým dokážeš niečo spraviť alebo nie...tak sa prosím ozvi

Poslala si mi prázdny mail. nič si nepriložila.
zulinka23
01.04.11,13:30
Poslala si mi prázdny mail. nič si nepriložila.

Poslala som to už aj predtým veď mi to ukazuje v odoslaných...no poslala som to ešte raz tak snáď to už dorazí.
Chobot
01.04.11,13:37
Poslala som to už aj predtým veď mi to ukazuje v odoslaných...no poslala som to ešte raz tak snáď to už dorazí.

Teraz to už došlo. Kedy to potrebuješ?
zulinka23
01.04.11,13:39
Teraz to už došlo. Kedy to potrebuješ?

No tak trochu mi to súri, ale potrebujem hlavne vedieť či s tým dokážeš vôbec niečo spraviť. Nie, že sa budem spoliehať a nakoniec mi oznámiš, že sa to nedá hm? Nemôžme sa aj nejako ináč kontaktovať napr. cez skype alebo icq?
Chobot
01.04.11,13:56
No tak trochu mi to súri, ale potrebujem hlavne vedieť či s tým dokážeš vôbec niečo spraviť. Nie, že sa budem spoliehať a nakoniec mi oznámiš, že sa to nedá hm? Nemôžme sa aj nejako ináč kontaktovať napr. cez skype alebo icq?

Skype ani ICQ nemám. Poslal som ti upravený súbor. Mala si to dosť zasvinčíkované zbytočnými sekciami a manuálne zadanými začiatkami číslovania strán. Najprv som musel vyčistiť zbytočné sekcie, pospájať tie, ktoré patrili k sebe. Dúfam, že to tak bude dobré, ako to je. Úvod je číslovaný ako 8. strana a zvyšok pokračuje po poradí. Akurát že tam nemáš 37 strán, ale len 36, tá je posledná.

Všetko, čo je pred úvodom nemá na stránke číslo stránky. Ak to chceš inak, než som to spravil, pošli mi späť mail, alebo to napíš sem, ako to chceš - cez víkend sa na to pozriem.
Ivana Dubovicka
01.04.11,14:13
super navod, dakujeeem :)
miguel19
13.04.11,14:03
ahoj..pocuj ja neviem zrusiť to zahlavie a zapetie v prvej sekcii...ani to link and previous neviem najst..
Chobot
14.04.11,07:26
ahoj..pocuj ja neviem zrusiť to zahlavie a zapetie v prvej sekcii...ani to link and previous neviem najst..


Aký máš Word (2000, 2003, 2007,...)? Prečítal si si dôkladne celú tému?

Ak ti to aj tak nejde, pošli mi dokument na chrobak7(zavináč)post.sk, urobím ti to. Len daj sem vedieť, keď to pošleš.
nat32
20.04.11,23:13
Ahoj, ja mám takýto istý problem ako kolegovci pre do mnou, mám Word 2007 a nie a nie mi dať to číslovanie od tej strany, od ktorej až potrebujem,mám ho v slovenčine,a podal tohto návodu tam nič takého nejde :) dakujem vopred za radu,,
P.S. Som v koncoch ::)
newmi
21.04.11,05:28
porob si oddieli a potom si to nastav v paticke aby to nebolo prepojene na predchadzajuci oddiel, daj si format cisla stranok, a pri cislovanie stranok oznac "zacat od" a napis cislo od kotreho sa ma zacat. Cize, dokument porozdelujes na nezavisle oddiely, ktore nebudu navzajom prepojene a mozes si cislovat podla potreby ;-)
nat32
21.04.11,05:53
áá ešte dotaz a oddiely sa vytvárajú ako?:))
newmi
21.04.11,06:38
Vlozit - koniec - koniec oddielu na dalsej stranke alebo si (vyber kde chces mat koniec, postup pre ms word 2003) ;-) a ked si das ten pi znak (to zrkadlovo obratene P s 2 nozickami), co ti zobrazule tie vselijake znacky vo worde, tak tam uvidis kde ti tie oddiely koncia a zacinaju
Chobot
21.04.11,07:22
áá ešte dotaz a oddiely sa vytvárajú ako?:))

A čítal si celú tému? Je to v nej napísané asi 2 krát. Ale volá sa to sekcie.
Chobot
21.04.11,07:23
Ahoj, ja mám takýto istý problem ako kolegovci pre do mnou, mám Word 2007 a nie a nie mi dať to číslovanie od tej strany, od ktorej až potrebujem,mám ho v slovenčine,a podal tohto návodu tam nič takého nejde :) dakujem vopred za radu,,
P.S. Som v koncoch ::)

Napíš to tak, ako to je. Nie že to neide, ale že to nevieš!

Až budeš v koncoch, tak mi to pošli, adresu nájdeš vyššie.
cervenovlasa
21.04.11,08:16
ahojte, setko som spravila ako treba,aj mi to uz cisluje od strany 7, akurat ze ked dam centrovat cislo strany, tak mi to cislo stale zarovna dolava..nejake tipy?
cervenovlasa
21.04.11,08:22
uz to mame vdaka :))
Chobot
21.04.11,08:39
uz to mame vdaka :))

Aj pre teba platí príspevok č. 57.

Niekedy užívatelia v snahe očíslovať tie strany zadefinujú aj 10 sekcií na 3 stranách a potom sa už z toho nevedia nijako vysomáriť. To bol aj prípad zulinky, kde som najprv musel zrušiť zbytočné sekcie a potom nanovo definovať len tie potrebné.
vivaldka
04.05.11,08:55
Milý Chobot poslala som ti mail. Prosím ťa pozri sa na ňu a ozvi sa. ďakujem
Chobot
04.05.11,09:15
Milý Chobot poslala som ti mail. Prosím ťa pozri sa na ňu a ozvi sa. ďakujem

Môžeš mi to poslať na ten mail.
panslav
23.02.12,16:32
cavte. ja mam otazku ohladom cislovania ale trochu inu. mam dokument vo "worde" open office-u. ked tam chcem dat cislovanie tak jedine do paty alebo halvicky, ale tym padom ked tam dam patu, alebo hlavicku zmensi sa mi priestor pre text a narastie mi pocet stran.
Je mozne umiestnit cislovanie v open office resp. MS office aj takym sposobom aby v dokumente nemusela byt pata alebo halvicka ?
vdaka za odpoved
Naďa2202
04.04.12,13:21
ahojte, ja to mam v cestine, a tam je to stejne jako minule
ale neviem sa na to dostat ani kliknut, nijak zmazat.. nejaky navrh?
Darica
08.04.12,18:07
Prosím vas, ako odstránim číslicu z analytického listu v diplomovej praci - nemá tam byt. dakujem
ivka70
08.04.12,18:09
Prosím vas, ako odstránim číslicu z analytického listu v diplomovej praci - nemá tam byt. dakujem

Aku cislicu?
Darica
09.04.12,13:39
Cislicu dole na strane , ale uz je to OK
Dominik Illek Illeshazi
03.05.12,15:05
dakujem moc moc moc moc moc ... moc veľmi moc
stewita
02.01.13,17:59
Ďakujem. Veľmi ste mi pomohli, aj keď to trošku potrvalo kým som na to prišla, ale lepšie neskoro ako nikdy. Som radam, že som sa to naučila a určite to v praxi ešte veľakrát využijem. :)
misoft
02.01.13,20:30
Hlavičky a päty sa dajú vypnúť - jak v M$ Office, tak Open Office, i LibreOffice.