Zavrieť

Porady

Číslovanie strán

Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Martina80
Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .
Ja by som si to prekopírovala do nového dokumentu, a nechala prvých strán voľných /prázdnych/ a posunula od 11 strany a tak očíslovala. Inak to asi nepôjde. No to je rada len pre prípad vytlačenia práce. Horšie je to, ak to potrebuješ mať na CD alebo na inom nosiči v tejto forme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Martina80
Súrne potrebujem poradiť ohľadom číslovania strán v diplomovej práci. Potrebujem očíslovať len strany od 11 do 62. Neviete ako sa to robí ??? Keď si dám vložiť čísla strán je tam len možnosť , či chcem očíslovať alebo nie prvú stranu alebo od akého čísla.
Ďakujem .
Áno, dá sa to. najprv Ťa však musím naučiť rodzeliť dokument na sekcie.

Samotný dokument je najprv jedna sekcia (aj keď má viac strán). Keď ho rozdelíš, môžeš každú sekciu samostatne formátovať, napr. jednu sekciu dať na výšku a druhú na šírku. Každá sekcia môže mať jednu alebo viac strán. Alebo v jednej sekcii definovať iné záhlavie ako v druhej. Taktiež môžeš v každej sekcii osobitne definovať číslovanie strán.

Takže ako rozdeliť dokument na sekcie?

CHoď na koniec tej strany, ktorú ešte nechceš číslovať. V menu "Insert" (Vložiť) vyber možnosť "Break" (hneď prvá). V novom dialógovom okne v časti "Section break types" klikni na "Next page".

Tým sa ti vytvorí od ďalšej strany nová sekcia. SKontroluješ si to tak, že keď sa pozrieš na úplný spodok okna Word, tak tam je informácia
Page X Section Y 1/1
a uvidíš, že keď prejdeš z jednej strany na druhú, tak číslo sekcie sa zmení. V pôvodnom dokumnete by si mala stále sekciu čislo 1.

Teraz môžeš tú druhú sekciu formátovať, t.j. pridať číslovanie strán. Na to je viac spôsobov, ale môžeš si tiež definovať, či chceš číslovať aj prvú stranu sekcie (u Teba asi áno) a či chceš v číslovaní pokračovať z predchádzajúcej sekcie alebo začať od začiatku. Aj keď prechádzajúcu sekciu (v počte strán 10) nebudeš mať číslovanú, keď dáš pokračovať, tak prvá strana tej druhej sekcie bude mať číslo 11. Ak dáš od začiatku, tak prvá strana druhej sekcie bude mať číslo 1.

Trochu sa s tým pohraj a dôjdeš na to.
4 0
andreaoa andreaoa

andreaoa je offline (nepripojený) andreaoa

ahoj, ja mám ten istý problém, len číslovanie má začať na 4. strane. Rozdelila som si teda dokument na dve sekcie, kde prvé tri strany sú sekcia jedna a ostatné strany patria do sekcie 2.
Problém je, že sekcia dva začína číslom 4, čo aj má, ale zároveň ostali očíslované aj prvé tri strany zo sekcie jedna...neviete niekto, kde robím chybu?
ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

andreaoa Pozri príspevok
ahoj, ja mám ten istý problém, len číslovanie má začať na 4. strane. Rozdelila som si teda dokument na dve sekcie, kde prvé tri strany sú sekcia jedna a ostatné strany patria do sekcie 2.
Problém je, že sekcia dva začína číslom 4, čo aj má, ale zároveň ostali očíslované aj prvé tri strany zo sekcie jedna...neviete niekto, kde robím chybu?
ďakujem
V prvej sekcii jednoducho zruš číslovanie strán, ak nechceš, aby v sekcii č. 1 boli strany číslované. Potom ti začne číslovanie až na prvej strane druhej sekcie číslom 4. Neboj sa, v druhej sekcii sa číslovanie nezruší, pokiaľ na prvej strane druhej sekcie zrušíš záhlavie alebo pätu ako "Link to previous" (či slovensky "Ako predchádzajúca").
0 0
andreaoa andreaoa

andreaoa je offline (nepripojený) andreaoa

Chobot Pozri príspevok
V prvej sekcii jednoducho zruš číslovanie strán, ak nechceš, aby v sekcii č. 1 boli strany číslované. Potom ti začne číslovanie až na prvej strane druhej sekcie číslom 4. Neboj sa, v druhej sekcii sa číslovanie nezruší, pokiaľ na prvej strane druhej sekcie zrušíš záhlavie alebo pätu ako "Link to previous" (či slovensky "Ako predchádzajúca").
ahoj ďakujem, za odpoveď, ale stále mám ten problém..ak dám číslovanie
prvý spôsob - v druhej sekcii dám pokračovať z predošlej sekcie,očísluje mi to všetky strany a keď potom v ,,päte,, chcem vymazať tie prvé tri strany, tak mi to vymaže číslovanie všade
druhý spôsob - dám v druhej sekcii začať na 4 strane, zase očísluje všetky strany a pri vymazaní to robí to isté..
To ,,link to previous" nájdem prosím kde?
ešte raz ďakujem za trpezlivosť
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

andreaoa Pozri príspevok
ahoj ďakujem, za odpoveď, ale stále mám ten problém..ak dám číslovanie
prvý spôsob - v druhej sekcii dám pokračovať z predošlej sekcie,očísluje mi to všetky strany a keď potom v ,,päte,, chcem vymazať tie prvé tri strany, tak mi to vymaže číslovanie všade
druhý spôsob - dám v druhej sekcii začať na 4 strane, zase očísluje všetky strany a pri vymazaní to robí to isté..
To ,,link to previous" nájdem prosím kde?
ešte raz ďakujem za trpezlivosť
Trochu neskoro som objavil tvoj príspevok, dúfam, že ti ešte moja rada pomôže.

Tvoj problém spočíva presne v tom "Link to previous". Pretože ak to ponecháš v druhej sekcii a v prvej vymažeš stránkovanie, tak sa to vymaže aj v druhej sekcii. Vtedy sa záhlavie správa rovnako ako v predchádzajúcej sekcii. Tým príkazom "Link to previous", resp. jeho vypnutím, oddelíš tie záhlavia a potom formátuješ obe sekcie nezávisle.

Príkaz nájdeš na lište hore, alebo v samostatnej lište (viď priložený dokument) vtedy, ak si kurzorom nastavená v záhlaví alebo v päte dokumentu a je to tá šedá ikonka (nevysvietená) tesne nad začiatkom textu.
0 0
bobica bobica

bobica je offline (nepripojený) bobica

dakujem, prave si mi strasne pomohol.. ale uz som si chvilku myslela, ze som asi fakt blba, lebo som mala ten isty problem ako tu spomina holka predo mnou. vobc som si nevsimla ikonku "ako predchadzajuce" este raz vdaka ...to bude radost pisat diplomovku :>
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bobica Pozri príspevok
dakujem, prave si mi strasne pomohol.. ale uz som si chvilku myslela, ze som asi fakt blba, lebo som mala ten isty problem ako tu spomina holka predo mnou. vobc som si nevsimla ikonku "ako predchadzajuce" este raz vdaka ...to bude radost pisat diplomovku :>
Musím ťa pochváliť, že si si dala tú námahu a vyhľadala si si príslušné témy. Mnohí nováčikovia si tú námaha nedajú a zadajú otázku nanovo.

Som rád, že ti to pomohlo.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky


Konecne uvedomely uzivatel
a vraj sa ta kolonka hladaj neda pouzit

VEEEEEELMI ta ocenujem aspon takto slovne )
0 0
Luciankaa Luciankaa

Luciankaa je offline (nepripojený) Luciankaa

ahoj,

dik za rady, tiez sa trapim s tymto problemom. ale diskutovala som to aj s kamosom, a nejde mi to nijak proste. link to previous mam zrusene aj v prvej aj druhej sekcii vo footri aj headri a aj tak, ked dam cislovat len druhu sekciu ocisluje mi zas aj prvu, uz som z toho zufala, neviem co robim zle.

zabudla som na nieco?

dik za radu
0 0
Luciankaa Luciankaa

Luciankaa je offline (nepripojený) Luciankaa

aaaaaa, uz sa podariloooooo, nasla som co robim zle, tak dakujeeeeem este raz
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
NEDOKÁŽEM SLOVAMI VYJADRIŤ MOJU VĎAKU ZA TÚTO RADU. VELICE MI TO POMOHLO. JE POLNOC A TRÁPILA SOM SA S TÝM ASI POL HODINU, KEĎ MA NAPADLO SKOČIT NA PORADU. SRDEČNÁ VĎAKA.
0 0
motofun motofun

motofun je offline (nepripojený) motofun

Veľmo pekne ďakujem, už som to pomaly vzdal, trápil som sa s tým až 2 dni, preto sa klaniam pred predchádzajúcim príspevkom. (1/2 hodiny).
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Prosím zdatných worďákov o pomoc,
mám dokument v ktorom prvých 6 strán má byť nečíslovaných a číslovanie až od strany 7. Prvé tri listy nemusia byť súčasťou práce(tie môžem odovzdať samostatne-tam číslovanie vymažem) , ale obsah musí byť súčasťou práce (musím to odovzdať v pdf.)a ten mám na 3 strany. Aj keď zadám, že nezobrazovať na prvej strane čísla strán, tak už druhú v obsahu mám očíslovanú. Ale ja potrebujem číslovať až úvod, čo je strana 7. Mám to zajtra odovzdať a neviem si rady.
Ďakujem za pomoc.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
Prosím zdatných worďákov o pomoc,
mám dokument v ktorom prvých 6 strán má byť nečíslovaných a číslovanie až od strany 7. Prvé tri listy nemusia byť súčasťou práce(tie môžem odovzdať samostatne-tam číslovanie vymažem) , ale obsah musí byť súčasťou práce (musím to odovzdať v pdf.)a ten mám na 3 strany. Aj keď zadám, že nezobrazovať na prvej strane čísla strán, tak už druhú v obsahu mám očíslovanú. Ale ja potrebujem číslovať až úvod, čo je strana 7. Mám to zajtra odovzdať a neviem si rady.
Ďakujem za pomoc.

Funguje to takto nejako (ja už mám síce VistaWord, takže ti to píšem viac-menej z pamäti)

Menu - Vložiť - Prerušenie

Potom uvidíš také malé podmenu a tam je "Prerušiť sekciu a pokračovať na - Ďalšej strane"
Od ďalšej strany sa vytvorí tým pádom nová "sekcia" a tá sa čísluje samostatne. Avšak pri zadávaní číslovania je možnosť "Formát čísiel" a tam musíš zadať možnosť "Začať od 1". Vtedy sa v sekcii bude začínať číslovanie od 1 (alebo iného číslo podľa zvolenia)
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Presne takto som postupovala. Postavila som sa na 6 stranu a zadala prerušenie. Pri listovaní v dokumente som na spodnej lište presne videla prerušenie oddiel 1 a oddiel 2. Takže prerušenie bolo správne. Ale keď som klikla na pätu dokumentu na strane 7(2 oddiel) a zadala číslovať od 7, tak mi očíslovalo aj oddiel 1. Proste trápila som sa s tým 3 hodiny a o pol noci som to vzdala.
Ale ďakujem za odpoveď.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

musíš zrušiť prepojenie oddielov....
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
bobino38 Pozri príspevok
musíš zrušiť prepojenie oddielov....

A to sa ako robí?
Ď.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

účtovník 007 Pozri príspevok
A to sa ako robí?
Ď.
Ked si v druhej sekcii v pate, tak ti medzi ikonami k nej svieti moznost prepojit s predchadzajucim ...na to kliknes a zrusi sa ti v pate text rovnake ako predchadzajuce

a to cislovanie zmenis tak, ze ked uz mas cislo a cisluje od 1, pravym tuknes na to pole s cislom, format a tam sa da nastavit cislovat od ... das 7
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať