mbclo
02.02.07,11:24
Kto poradí prosím s receptom na pravé Tatarčané pirohy. Zaujíma ma hlavne pomer tatarčanej múky a múky pšeničnej. Prípadne napíšte aj iné východniarske špeciality.
heja3
02.02.07,10:26
Kto poradí prosím s receptom na pravé Tatarčané pirohy. Zaujíma ma hlavne pomer tatarčanej múky a múky pšeničnej. Prípadne napíšte aj iné východniarske špeciality.

Čo je to tatarčaná múka - to som jakživ nepočula. (usušená tatárska omáčka v pohári a pomletá?) :eek: :eek: :eek:
semagi
02.02.07,11:29
V zbierke som našla jeden recept
mbclo
02.02.07,11:35
Ďakujem za recept
heja3
02.02.07,11:45
Čo je to tatarčaná múka - to som jakživ nepočula. (usušená tatárska omáčka v pohári a pomletá?) :eek: :eek: :eek:

šak ste mali hneď povedať, že je to pohánková múka.
MIŠO T
02.02.07,11:57
šak ste mali hneď povedať, že je to pohánková múka.

Tatarčena-pohánková múka je tmavá, lebo sa melie aj so šupkami.
Pri pohľade na priložený recept: nebojte sa dať tej múky aj viac , skoro až pomerom 3:1. / tretinu tmavšej/. ale pozor nesmiete to s ňou prehnať, lebo táto múka neobsahuje lepok a pri lepení by sa Vám pirohy nezlepili a rozvarili by sa vo vode.
Na pomastenie by som odporúčal - cibuľku popražiť do zlatova na oleji-
nahrada za maslo. Je to chutnejšie.
A ten krásny drapľavý pocit- keď sa Vám kllllllžu doleeee.:o
VERTE MI- SOM VYCHODŇAR
Marína
02.02.07,12:28
mirka165
02.02.07,14:48
Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.
Tweety
02.02.07,14:50
Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.
Majú, majú., ale či bežne, to neviem.:mee: V hypermaketoch je určite.
Marína
02.02.07,21:19
Nájdeš ju aj v racio predajniach. Tam ju dostať kúpiť ako Bio produkt. Mirka a odkiaľže si? Ak z Košíc, tak Ti presne poviem, kde ju kupujem.
JarkaL
03.02.07,09:02
Tú pohánkovú múku majú bežne v obchode pod týmto názvom? Ja som bola vlani v máji na Domaši a tam som videla v ponuke jedál na tabuli pred jednou reštauráciou tento názov a až teraz som sa dozvedela, aké to vlastne sú pirohy.-))) A určite ich vyskúšam, len čo nájdem tú múku v obchode.
Ja nekupujem pohánkovú múku, ale si pomeliem pohánku na makovom mlynčeku. Pirohy plním tak ako Marína, ale keď práve nemám bryndzu, popučím uvarené zamiaky, pridám tavený syr a roztlačím 2-3 strúčky cesnaku. Tiež je to super. Najlepšia je na tom aj tak tá popražená cibuľka, mňam...
mbclo
03.02.07,16:22
Keď som sa pohyboval v okolí Michaloviec, vždy som zašiel na salaš na Šíravu a dal som si ich dvojitú porciu. Boli vždy vynikajúce.
mirka165
03.02.07,17:42
Marína, som z BB, tak ju musím pozrieť niekde v tescu asi:-)
Marína
03.02.07,20:12
Pozri najprv v bežných predajniach(1/2kg cca 35), bio predajniach(1/2kg 49). Tesco má najvyššiu cenu - 1/2 kg balenie stojí(stálo) cca 60 Sk.
Neviem, či si čítala tému z linku, ja dávam pohánk. múku aj do strapačiek.
mirka165
04.02.07,19:37
Ďakujem za tip:-)) popozerám niekde inde najskôr.
mirka165
18.03.07,12:44
Tak som ich urobila a myslím, že už budem robiť iba takéto:-)) Dokonca som to predtým nikdy nepolievala maslom s cibuľkou ale rozškvarenou slaninkou. Boli výborné, ďakujem za recept:-))
smoulinka85
22.03.07,13:55
ja hľadám recept na tie pirôžky, čo sa predávajú v obchodoch - malo by to byť vyprážané kysnuté cesto a v ňom je lekvár al. mak alebo kto čo chce, je to taký recept ako na šišky? neviete poradiť?????????,,,
pasuliatko
30.06.11,19:15
a recept na obyčajné bryndzové pirohy by sa nenašiel? :)
lavanda
03.07.11,11:57
ja hľadám recept na tie pirôžky, čo sa predávajú v obchodoch - malo by to byť vyprážané kysnuté cesto a v ňom je lekvár al. mak alebo kto čo chce, je to taký recept ako na šišky? neviete poradiť?????????,,,

Niečo také napríklad?

http://www.dedoverecepty.sk/view.php?cisloclanku=2008030182
http://www.svetreceptov.estranky.sk/clanky/pecivo/vyprazane-pirozky
http://varecha.pravda.sk/recepty/vyprazane-pirohy-fotorecept/13759-recept.html
avalik
03.07.11,12:23
moje lenive bryndzove pirohy:

plnka: uvarene zemiaky, bryndza (ak nie je tak taveny syr), cibulka podusena na masle, majoranka, sol a mlieko podla potreby - vyslaham na zemiakovu kasu

uvarim velke cestoviny (kolienka, musle), omastim preprazenym maslom (alebo cim chcete - cibulka, slaninka) a na kazdu porciu na tanieri dam primerane mnozstvo plnky

do 30 minut hotove :)