Lekon
08.02.07,20:54
Prosim o radu, mam vypis z uctu za januar, kde je platba mobilu, fakturu vsak nemam nahodenu, kedze som zacala uctovat firmu az od 1.1.07 a este mi nedodali zoznam pohladavok a zavazkov. Mam to dat zatial prechodne neuhradzat zavazok a potom to spatne dohodim alebo to dat ako VOZD platba za sluzby v banke? co by ste mi odporucili? dakujem.
Johanka
08.02.07,20:00
:D venovať sa spracovaniu daňových priznaní za rok 2006.

Vážne - v ALFE je čarovné tlačítko "oprav". Takže nech to nahráš akokoľvek, ak dostaneš zoznam záväzkov, opravíš to tak, aby išlo o úhradu záväzku :) . Nedávala by som to do VOZD bez toho, aby som mala v ruke konkrétnu faktúru, ktovie čo sa tam skrýva!
tinaM
08.02.07,20:01
Prosim o radu, mam vypis z uctu za januar, kde je platba mobilu, fakturu vsak nemam nahodenu, kedze som zacala uctovat firmu az od 1.1.07 a este mi nedodali zoznam pohladavok a zavazkov. Mam to dat zatial prechodne neuhradzat zavazok a potom to spatne dohodim alebo to dat ako VOZD platba za sluzby v banke? co by ste mi odporucili? dakujem.
-Vynechaj si číslo dokladu v peň.denníku na zaúčtovanie tohto prípadu a doúčtuješ ho ak bude doklad /číslo dokladu sa dá prepísať/
Lekon
08.02.07,20:03
:D venovať sa spracovaniu daňových priznaní za rok 2006.

Vážne - v ALFE je čarovné tlačítko "oprav". Takže nech to nahráš akokoľvek, ak dostaneš zoznam záväzkov, opravíš to tak, aby išlo o úhradu záväzku :) . Nedávala by som to do VOZD bez toho, aby som mala v ruke konkrétnu faktúru, ktovie čo sa tam skrýva!

No to robila jedna neporiadna firma, ktora mi to podla mna odovzda 3.4. :D
Tie uhrady su jasne, ale ja toho mam v januari kvantum (kopec faktur pripisanych na ucet, aj platieb ku ktorym nemam ani zoznam faktur ani fyzicky faktury), musim mu to zauctovat, aby mal realne prijmy a naklady za januar. Mesacne sa to posiela na report potom atd.