Zavrieť

Porady

Záväzok z min.roku - účtovanie v alfe

Prosim o radu, mam vypis z uctu za januar, kde je platba mobilu, fakturu vsak nemam nahodenu, kedze som zacala uctovat firmu az od 1.1.07 a este mi nedodali zoznam pohladavok a zavazkov. Mam to dat zatial prechodne neuhradzat zavazok a potom to spatne dohodim alebo to dat ako VOZD platba za sluzby v banke? co by ste mi odporucili? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    venovať sa spracovaniu daňových priznaní za rok 2006.

    Vážne - v ALFE je čarovné tlačítko "oprav". Takže nech to nahráš akokoľvek, ak dostaneš zoznam záväzkov, opravíš to tak, aby išlo o úhradu záväzku . Nedávala by som to do VOZD bez toho, aby som mala v ruke konkrétnu faktúru, ktovie čo sa tam skrýva!

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Lekon
    Prosim o radu, mam vypis z uctu za januar, kde je platba mobilu, fakturu vsak nemam nahodenu, kedze som zacala uctovat firmu az od 1.1.07 a este mi nedodali zoznam pohladavok a zavazkov. Mam to dat zatial prechodne neuhradzat zavazok a potom to spatne dohodim alebo to dat ako VOZD platba za sluzby v banke? co by ste mi odporucili? dakujem.
    -Vynechaj si číslo dokladu v peň.denníku na zaúčtovanie tohto prípadu a doúčtuješ ho ak bude doklad /číslo dokladu sa dá prepísať/

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Johanka
    venovať sa spracovaniu daňových priznaní za rok 2006.

    Vážne - v ALFE je čarovné tlačítko "oprav". Takže nech to nahráš akokoľvek, ak dostaneš zoznam záväzkov, opravíš to tak, aby išlo o úhradu záväzku . Nedávala by som to do VOZD bez toho, aby som mala v ruke konkrétnu faktúru, ktovie čo sa tam skrýva!
    No to robila jedna neporiadna firma, ktora mi to podla mna odovzda 3.4.
    Tie uhrady su jasne, ale ja toho mam v januari kvantum (kopec faktur pripisanych na ucet, aj platieb ku ktorym nemam ani zoznam faktur ani fyzicky faktury), musim mu to zauctovat, aby mal realne prijmy a naklady za januar. Mesacne sa to posiela na report potom atd.

    Záväzok z min.roku - účtovanie v alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.