Paulinka
10.02.07,18:16
Prosím este jedna malá otázka na konci roka som do priebežných položiek poslala 1000 Sk tým, že som urobila výber z bankomatu a potom 02.01. mi boli odpísané z účtu do priebežných položiek a alfa mi stale vyhadzuje, že zle zaúčtovaný doklad lebo nemá ten príjem v tomto roku. Ja totiž prechádzam z MRP do alfy a tak všetko tipujem ručne. Nevie mi niekto poradiť ? V počiatočných stavoch som v kolonke priebežná položka tuto sumu nastavila.
Manual
10.02.07,17:21
A nedala si tú hodnotu na opačnú stranu, alebo niečo s datumom ? Alfa hlási chybu, keď to nevie spárovať. Je to chyba č. 60. Pozri si to v zozname chýb a podľa toho postupuj.
Paulinka
10.02.07,17:30
no do kolonky počiatočné stavy som dala 1000 mínusom a keď si dam prehľad prijmov a výdavkov tak je tam nula . ale programu sa stale niečo nepáči a ked nahadzujem akykolvej príjemj do prieb položiek tak mi ponuka tu sumu.
Manual
10.02.07,17:34
no do kolonky počiatočné stavy som dala 1000 mínusom a keď si dam prehľad prijmov a výdavkov tak je tam nula . ale programu sa stale niečo nepáči a ked nahadzujem akykolvej príjemj do prieb položiek tak mi ponuka tu sumu.
Ale Alfa nerobí pri priebežných položkách s mínusovými hodnotami, ale buď je to na príjem na prieb. položku alebo výdaj z prieb. položky. Ale vždy kladná suma
Paulinka
10.02.07,17:38
Ja nemyslím , že som to zaradila do denníka minusom ale do kolonky počiatočné stavy. No proste aj ked to tam dam plusom ja to nechapem prečo to nerešpektuje ako prijem na PB z minuleho roka a logicky az tento rok výdaj na PB . A stale hlada zen príjem.
Zita5
10.02.07,17:38
Paulinka
10.02.07,17:43
Tam je ten istý problém v podstate ale nevyriešený .Nedá sa to nejako spraviť aby mi tú čiastku vlastne pri každom nahlasení na priebežnú položku nevyhodilo a neponukalo aby som to vyrovnala?, ?
Zita5
10.02.07,17:46
No veď práve , je to problém len účtovania konca roka ale aj začiatku roka . Inak v účtovaní v priebehu roka je to v poriadku .
Paulinka
10.02.07,17:47
ale neda sa to spraviť aby mi to stale neponukal tu sumu ??
Paulinka
10.02.07,17:48
veď to sa až do konca roka takto bude tahať