Halli
12.02.07,19:13
Prosím uvádzajte sem iba foto s krátkymi príspevkami- info o fotkách, názory,prípadne uznania za riešenie obnovy panelákov...ostatné otázky sa budu riešiť v priebežných témach, alebo cestou "SS".Ďakujem.
Halli
12.02.07,18:21
takže toto je náš panelák, ktorý bolo treba najskor vyšparovať, urobiť strechu a vyregulovať a vymeniť výťahové káble a rozvádzače ..
Orim
12.02.07,18:21
Ja sem pridám kolektory a vchodové dvere - zadné pred a po výmene
Halli
12.02.07,18:39
Takto vyzerala kopa ventilov na rozvodoch kúrenia ... a po montáži nových :) a priložím aj foto výmeny podlahovej krytiny..
Halli
12.02.07,19:05
A toto je moja najaktuálnejšia estetická zmena a radosť...no nie su pekné ;) :) - porovnajte pred a po... dúfam ospravedníte kvalitu, ale zatiaľ som to fotila len mobilom :)...inak je to hliník, nie plast...
GabiZ
13.02.07,08:56
Pripájam sa aj k tejto téme a prikladám fotky z opravy balkónov, detail opraveného balkóna pošlem dodatočne, ďalej rekonštrukcia a maľovanie fasády a takisto výmenu okien a dverí v dome ešte doložím dodatočne.

Ospravedlňujem sa, robila som úpravy a niektoré obrázky sa mi vymazali. Všetko musím robiť odznova.
Halli
13.02.07,13:48
Ešte tu dám detail dverí zvnútra aj s "vianočnou výzdobou" ;) to na schránkach je kalendár s rozpisom služieb /to len pre info:D / a ako vyzerali predtým ???...
GabiZ
17.02.07,18:34
Vkladám fotky z opravených balkónov (keď sa pozriete na ten predtým, mráz mi stále chodí po chrbte) a výmeny okien a dverí. Ešte je tam vidieť stena, ktorá je len zapucovaná a nie omaľovaná, ale to tiež časom doriešime, lebo ešte sa vo vnútri bude pracovať. Za kvalitu sa ospravedlňujem, tie červené fľaky sú môj blesk na foťaku, hold v tomto nie som odborník.
GabiZ
17.02.07,18:37
No výborne, dvere tuším padajú na ústa, no to sa mi teda podarilo pekne prilepiť, skúsim to znovu.
Halli
17.02.07,18:42
To nič Gabi, skus to upraviť ak máš ACDsee , ale dobre sa na to aj tak zboku díva, :) ďakujem za príspevok.je to fakt dobrý pocit vidieť tie zmeny... jéééj a ten balkónik je aj s perinkami, že? :)
svojar
18.02.07,09:11
Posilam niekoľko fotiek z nášho domu - postupne - dom z predu, vynovené zvončeky , senzor pre osvetlenie, dom zo zadu, utesnenie škár, dlaždice na chodbe v prízemí, prístavok pri schodoch, pomerový rozdelovač tepla a regulačný ventil. Na strechu sme neliezli. Aj tú máme opravenú a taktiež celú hromozvodovú sústavu.
Pavel NR
18.02.07,09:58
Gabi Tvoje okno je super, ja som uvažoval prene takto, krajné sa neotváraju, ale ako sa umývajú? , zvlašť na vyšších poschodiach je to nebezpečné ..., ja ich potrebujem štrnásť tak by ma zaujímalo, čo vás to stálo, hoci sukr.správu. ďakujem. Balkóny ma čakajú tento rok,
RomanNR
19.02.07,07:20
Ešte tu dám detail dverí zvnútra aj s "vianočnou výzdobou" ;) to na schránkach je kalendár s rozpisom služieb /to len pre info:D / a ako vyzerali predtým ???...

Prosim Ta ak to nie je tajomstvo kolko ste dali za tie dvere, planujem to tiez vymenit.
Dik
RomanNR
19.02.07,08:12
Pripajam foto s rekonstrukcie stupaciek.
zivan
19.02.07,16:35
Pripájam aj ja zopár fotiek z archívu - akcia zateplenie obvodového plášťa a strechy (rok 2005) :
MiroES
21.02.07,23:31
Oceňujem založenie tejto inšpiratívnej témy a pripájam zopár fotiek "Pred" a "Po" zateplení a výmene okien.
jozefsk
26.02.07,08:43
Dobrý deň,neodolal som a tiež sa chcem pochváliť,že to ide aj v chudobnom regione.(V.Krtíš) Všetko dobré!
hanni
26.02.07,14:42
jozefsk: jeeeej,moje rodne mesto :) ten panelak dobre poznam,ale kedze uz byvam mnoho rokov v Novom Meste nad Vahom,ani neviem,ze ste ho uz dali zateplit...uz do Krtisa chodim velmi malo..velmi dobre poznam,ake tazke je to s financiami v krtisskom regione,mas moj obdiv...
Polis
02.03.07,05:46
Sme bytovka v Pezinku a naše SVB to urobilo nasledovne: mali sme plochú strechu a tú sme predali v roku 2003 za 477.000,sk.(1000,-sk/m2) Firma vybudovala 6 bytov so sedlovou strechou. Takže strecha bola vybavená. Požiadal som Min. výstavby o dotáciu na systémové poruchy ktorú sme dostali aj vďaka pracovníčkam ministarstva, ktoré nám odborne pomáhali. Z dotácie sme zateplili celú bytovku. Už asi 5 rokov platíme 13 sk/m2 do FÚ a máme hotové nasledovné prace : kompletná výmena rozvodov SV a TÚV, celkovú rekonštrukciu vlastnej kotolne, výmena vchodových dverí, výmena okien na schodiskách, rekonštrukcia domáceho telefónu. No super ...
Polis
02.03.07,05:59
Tak toto je naša bytovka v Pezinku.
Polis
02.03.07,06:13
Skúšam doplniť viac foto , Pezinok
Halli
02.03.07,08:06
To je ozaj super zmena, ešte nám tu hoď foto z tej strešnej nádstavby...dík za príspevok ;)
Polis
02.03.07,09:38
Jasné. Naša bytovka pôvodne bola ako tá vpravo.
peter__
09.03.07,09:00
A toto je moja najaktuálnejšia estetická zmena a radosť...no nie su pekné ;) :) - porovnajte pred a po... dúfam ospravedníte kvalitu, ale zatiaľ som to fotila len mobilom :)...inak je to hliník, nie plast...
Kto je vyrobca dveri a kolko stali s vymenou? Aby to nebola reklama,
staci poslat na mail: peter__@post.sk Vdaka
Polis
25.03.07,09:20
toto je naša kotoľňa. Jeden kotol - pred rekonštrukciou, dva kotle po rekonštrukcii. Ešte nejaké maličkosti a je to o.k.:D
Orim
26.03.07,23:24
Dosť veľká kotolňa pre koľko bytov?
Polis
27.03.07,06:55
Je to pre 24 bytov asi 1802 m 2 vykurovacej plochy a zásobníky sú 2 x 300 l.
Za komoušov tam boli 3 kotle ETA 110 KW a dva zásobníky po 1500 l. Teraz sú tam 2 x 116 KW.
Orim
28.03.07,23:39
Zdá sa mi to vela, my máme 48 bytov 3464 m2 vykurovanej plochy, máme na to 4 kotle 4x41KW + 3 zásobníky po 500l = 164 KW
Jumil
07.04.07,18:32
Pridávam aj ja naše terajšie hobby. Zatepľujeme: 1. postavené lešenie 2. postupne pribudá.
Halli
07.04.07,18:42
no super, až to "hobby" budete mať za sebou bude to paráda...potom všetko pofoť aj bližšie...ďakujem za príspevok ;)
Elena Navrátilová
08.04.07,09:02
To vyzerá na stavebnú sústavu T 06B. Okolo 30 ročné bytovky. No najvyšší čas. Dali ste si aj na systémovky? "Hobby" bude v akom rozsahu?
Chcela som dať bodík..ale musím najprv inému. Ale máš ho mať len to chvíľku musí počkať. Potom Ťa poprosím do témy o úsporách, keby si prispel aké budete mať úspory.
Jumil
08.04.07,11:58
Áno je to stavebná sústava T06B, rok odovzdania 1976. Veľmi dobre si to odhadla. O dotáciu na systémové chybí sme nepožiadali. Mali sme štítové steny spravené od roku 2000 (foto). Teraz robíme severo-západnú stenu a výmenú schodiskových presklení za vymurovanie a menšie okná. Viď foto. O úsporách som sa vyjadril v inej téme od roku 1996. Ak budeme mať hotové budem informovať o úsporách po zateplení. Ideme stále bez úveru.
Halli
08.04.07,18:57
Áno je to stavebná sústava T06B, rok odovzdania 1976. Veľmi dobre si to odhadla. O dotáciu na systémové chybí sme nepožiadali. Mali sme štítové steny spravené od roku 2000 (foto). Teraz robíme severo-západnú stenu a výmenú schodiskových presklení za vymurovanie a menšie okná. Viď foto. O úsporách som sa vyjadril v inej téme od roku 1996. Ak budeme mať hotové budem informovať o úsporách po zateplení. Ideme stále bez úveru.

My máme tiež niečo podobne,r. 1975... až na to že ja mám k tomu ešte výťahy /čo vy predpokladám nemáte/ a musela som do nich vraziť cca 130 tis. na nové rozvádzače a nové laná. :( /3 vchody/ a myslím , že výťahy nám toho ešte "zhltnú dosť"... tiež ideme bez úveru,to čo tu mám vo fotogalérií... ale ďalej si netrúfam písat... :o

...potom nezabudni na výsledok Vašho "hobby" :) ...hmmm, tie schodištia tam už niet ani poznať...ako ďalšie izby :) ja to chcem tiež riešiť, ale ja mám iný typ presklenia a nechám to pôvodné,maximalne ho chcem deliť len na dve sklá na poschodie,nie štyri, nakoľko sklo s koeficientom U 1,1 mi plne nahradí stenu a musím zachovať presvetlenie schodišťa z bezpečnostných dôvodov...;) /viď foto/... až teraz som si všimla, že tam stále máme držiaky na zástavy :D ...možno raz ich na niečo využijeme -
dám tam vlajku " s SVB NA VEČNÉ ČASY ":D :D
Jumil
09.04.07,09:44
Držím ti palce, aby sa ti darilo tvoje myšlienky uplatniť v živote . Tých plánov máme strašne veľa ako pre SVB tak aj v osobnom živote, dúfam, že sa nám podarí naplniť ich aspoň na 70%.
Elena Navrátilová
09.04.07,09:56
...hmmm, tie schodištia tam už niet ani poznať...ako ďalšie izby :) ja to chcem tiež riešiť, ale ja mám iný typ presklenia a nechám to pôvodné,maximalne ho chcem deliť len na dve sklá na poschodie,nie štyri, nakoľko sklo s koeficientom U 1,1 mi plne nahradí stenu a musím zachovať presvetlenie schodišťa z bezpečnostných dôvodov..
Keby si nahradila okná stenou isto by si ju musela zatepliť. My sme naše chodbové okná /sklo a železné rámy/ nahradili okno 1,1 a plastový rám, na každom druhom poschodí je okno sklopnootváravé, takže pohoda. Svetelnosť dodržaná, tepelnoizolačné vlasnosti super.
Julian
18.04.07,18:13
Ja sem pridám kolektory a vchodové dvere - zadné pred a po výmene

Zaujali ma tie kolektory. Aká je ich ekonomika? V akom režime pracujú ? Možnože je niekde o tom viac, no ja som sa k tomu nedostal. Nasmeruj ma.
Orim
20.04.07,17:02
Návratnosť nie je taká akú som od toho očakával, alebo to neviem presne odmerať. Nemáme tam na to merák, tak to meriam takým odhadom. Za tento rok je to v hodnote 40 - 50 tisíc ak som to dobre odhadol. Máme to spolu s UK a tak je to taká spojená nádoba. Tak to meriam tak viacmenej prísnejšie. Ono totiž posunutie čísel na hodnotu o 2 desatinné miesta viac, robí okolo 7 tisíc. Ako si si už asi všimol nie je to plná plocha. Je to kôli vetru, podľa toho čo mi povedali by mali vydržať 130 km rýchlosť vetra. Tým pádom je tá aktívna plocha menšia.
A čo je podľa mňa najhoršie, že nie je plne využité slnečné žiarenie pretože sú na pevno a slnko ráno vychádza úplne na boku, zhruba od 9:00 - 17:00 na ne svieti a potom zase zachádza za ne aj keď je nad obzorom ešte dosť dlho
Pracujú tak, že pracujú stále akurát sa mení intenzita žiarenia ktoré na ne dopadá. Oni idú aj v zime aj keď padá sneh, alebo prší, akurát s malým výkonom ....

Ja som s nimi neskončil po zateplení strechy a obvodového plášťa chcem rozširovať plochu kolektorov.

Pracujú tak, že je tam obehové čerpadlo ktoré sa zapína podľa nastaveného rozdielu teplôt na kolektoroch a v bojleroch. Keď sa teplota na kolektoroch priblíži súčtu teploty v bojleroch + nastaveného rozdielu čo je v lete minimum 3 stupne, v zime maximum 15 stupňov začne čerpadlo pomaly točiť. rýchlosť točenia sa postupne zvyšuje až od určitej hodnoty ide na plno. Tak isto je to keď to končí.
V zime sa rozdiel teplôt nastavuje väčší v lete sa zmenšuje. To aby sa zbytočne čerpadlo netočilo, pretože tam nie je toľko tepelnej energie a mohlo by sa stať, že sa minie viac energie ako získa.
Ale uvediem príklad.
Teplota v bojleri zima 8°C v lete býva okolo 9-10°C. Rozdiel teploty v zime nastavím na 15°C to je 8+15=23°C, Keď na kolektoroch začne byť teplota 21°C začína čerpadlo pomaly točiť pri 27°C na kolektoroch točí čerpadlo na plno. Ešte sú tam 3 rýchlosti (je to vlastne výkon čerpadla) ktoré sa dajú na čerpadle nastaviť.
Milan12
23.04.07,17:31
Ako si spokojna s tymi hlinikovymi dverami ,aj my sa chystame na vymenu dveri ,a rozhodujeme sa medzi plastom a hlinikom. Od akej firmy mas dvere?
Orim
23.04.07,21:56
Aj my chceme nové dvere. Odporúčali nám hliníkové. Zatiaľ sme to nerozsekli. :)
Halli
24.04.07,08:16
Ako si spokojna s tymi hlinikovymi dverami ,aj my sa chystame na vymenu dveri ,a rozhodujeme sa medzi plastom a hlinikom. Od akej firmy mas dvere?

Zatiaľ super, mám ich pol roka, takže uvidíme ;) ale okrem toho, že sú veľmi pekne oproti predchádzajúcim zaujíma ma samozrejme kvalita a ta sa prejaví časom... nezažili ešte mrazy a horúčavy :---
zuhl
24.04.07,08:33
My máme aj nové vchodové dvere. Sú vyrobené z poplastovaného hliníka. Ja som nechcela čisté plastové. Oni majú vzhľad plastových /sú biele/ ale sú hliníkové. Nechcela som len jednokrídlové, takže sú jeden a pol krídlové. Jeden nikdy nevie kedy sa môžu potrebovať predsa len trochu širšie vchodové dvere.

Daj nejaký kontakt na tie dvere.
Orim
24.04.07,13:05
Zatiaľ super, mám ich pol roka, takže uvidíme ;) ale okrem toho, že sú veľmi pekne oproti predchádzajúcim zaujíma ma samozrejme kvalita a ta sa prejaví časom... nezažili ešte mrazy a horúčavy :---



Ide u o výdrž, u nás na ne bude celý deň svietiť slnko, aj keď bude zamračené. :D
jamNicka
24.04.07,19:02
Aj ja by som rada vymenila aj dvere a svieti na ne slnko celé popoludnie tak sa obávam, či by plastové nezažlkli, hoci ak sa bude dať pôjdu plastové okná, tiež by som poprosila ss-ku a cenu, tiež musíme mať širšie, čo keď ma budú hnať, kade si to ponesiem?
Orim
25.04.07,20:33
U nás na ne svieti celý deň
Orim
26.04.07,17:27
Mirko, pošlem aj Tebe ten kontakt?


Ďakujem že na mňa myslíš. :)
peton
10.05.07,03:32
Ahojte priatelia, nič v zlom, ale fotogaléria sa zvrhla na pokec k obrázkom a dohadovaniu si kontaktov. Už som navrhoval a opäť to navrhujem zadajme tému "Pokec k fotogalérii" a tam si píšme o čo kto ma záujem, pochvaly a pod. Fotogalériu nechajme fakt čisto pre fotky a doterajšie písané príspevky by som navrhoval presunúť do "pokecu". Viem, že vznikne z toho trošku zmätok, ale verím vo Váš súhlas. :-)
Halli
19.06.07,19:39
Tak už mám za sebou aj výmenu plynových rozvodov na konci stupačiek. Noooo nevyzeralo to dobre že? :rolleyes:
... to posledné foto mi však navratilo kľudný spánok ;) ... s plynom nie su srandy...
Halli
22.06.07,13:44
... a aby ste videli, že sa v našom paneláku darí , mám tu pre Vás aj pár foto na usmiatie, lebo na mojom balkone prebieha v poradí už druhá prístavba nebytového priestoru :eek: . Mimo témy ale stojí za to :D
Pred týždnom vyleteli tieto štyri, rozbili hniezdo, čo sa doň nezmestili a o pár dní bolo zrekonštruované a v nom dalších pät vajíčok... tomu sa hovorí rýchla rekonštrukcia...:D
Prosím, ak sa Vám to pači, dať len súhlas, nekomentovať, aby sme temu netrhali. Ďakujem ;)
sibal49
03.07.07,18:32
Dovolil som si pridat fotky z panelového domu mojho priatela v Šali, čo poviete zaujímavý dizajn,snad može byt inšpiráciou aj pre iné domy.
maromar
21.08.07,18:24
Ahoj Slavica, ten plyn vyzera lepsie, no plynovod prechadzajuci cez stenu by mal byt ulozeny v chranicke a nie obaleny izolacnym gumenym pasom. K tym prvym fotkam, na ktorych su ventily z ustredneho kurenia, by som dodal, ze tym, ze to chlapi nezvarali, ale spojili na srubenim, vytvorili dalsie tri rozoberatelne spoje, cize dalsie tri miesta mozneho uniku....... a k hlinnikovym dveram snaaaad len tolko, ze maju vyssiu priepustnost tepla, ako plastove a prave v zime sa hlinnik, zo vsetkych kovov asi najviac stahuje cize je dost mozne, ze cez nich bude doslova fucat. A mam pocit, ze jedne z tych dveri co som tu zahliadol sa otvaraju dovnutra co z poziarno-bezpecnostneho hladiska je nepristupne, nehovoriac o tom, ze je velmi jednoduche ich vykopnut. Nechcem kritizovat, pretoze urcite je lepsie zle rekonstruovat, ako nerekonstruovat vobec ;-) vsetci sa ucime na chybach, ci uz na vlastnych, alebo na cudzich je to vlastne jedno. Aspon bude dalsia praca ;-)
Halli
22.08.07,10:01
Ahoj Slavica, ten plyn vyzera lepsie, no plynovod prechadzajuci cez stenu by mal byt ulozeny v chranicke a nie obaleny izolacnym gumenym pasom. K tym prvym fotkam, na ktorych su ventily z ustredneho kurenia, by som dodal, ze tym, ze to chlapi nezvarali, ale spojili na srubenim, vytvorili dalsie tri rozoberatelne spoje, cize dalsie tri miesta mozneho uniku....... a k hlinnikovym dveram snaaaad len tolko, ze maju vyssiu priepustnost tepla, ako plastove a prave v zime sa hlinnik, zo vsetkych kovov asi najviac stahuje cize je dost mozne, ze cez nich bude doslova fucat. A mam pocit, ze jedne z tych dveri co som tu zahliadol sa otvaraju dovnutra co z poziarno-bezpecnostneho hladiska je nepristupne, nehovoriac o tom, ze je velmi jednoduche ich vykopnut. Nechcem kritizovat, pretoze urcite je lepsie zle rekonstruovat, ako nerekonstruovat vobec ;-) vsetci sa ucime na chybach, ci uz na vlastnych, alebo na cudzich je to vlastne jedno. Aspon bude dalsia praca ;-)

Maromar ďakujem za tvoj názor, ale posudzovať podľa foto, čo všetko by malo byť inak si nedovolím ani ja. Zo všetkým, čo sa doposiaľ urobilo som spokojná a samozrejme hlavne vlastníci v dome, ktorí to preberali a odsúhlasili. Čo sa týka dverí dali sme prednosť pred plastovými /otvárajú sa všetky von, viem, že to má splňať uvedené podmienky/ a to že sú hlinikové má svoje dôvody, mám ich naviac vyplnene v profiloch, takže nevieš všetko a to že majú iné lepšie vlastnosti vyhralo na tým, že sú o niečo viac teplo-priepustné.Firma, ktorá ich montovala má iný názor ako ty a to montovali iné dvere a zákazky...! Ani plynari čo to robili nie su žiadny "šuflikanti", aby nevedeli čo robia a vysvetlili mi aj to o čom píšeš.AJ rozoberateľné spoje na ventiloch majú svoje opodstanenie . Ale inak ďakujem za pripomienky a budem rada ak sem pridáš fotky lepšie z Vášho domu a určite to bude podnetné aj pre ostatných.Vieš, ono sa to veľmi ľahko píše...ako by to malo byť, a len čakať, že sa to "akožezazrakom" samo urobí. Nebránim sa kritike, ale až bude niečo zlé a potvrdia sa tvoje slová tak to priznám a dám ti za pravdu. Tá tvoja posledná veta je ozaj "zmysluplná", ale ty nám to určite ukážeš ako to treba... :eek: , hlavne keď si toho sem už toľko popísal :rolleyes: a poznáš všetky problémy...
maromar
22.08.07,19:20
Jujujuuuuuj Slavica ved sa uz necerti ;-)....... ja nebyvam v bytovom dome, ale cirou nahodou sa zivim vodoinstalaterstvom, plynoinstalaterstvom a kurenim a taktiez sprostredkuvavam plastaky ;-) ale pravd je vzdy viacero, no nebudem polemizovat o relativite ;-) ak si to montazna firma vedela oddovodnit pred OPPZ (rozumej revizny technik) a dodala Ti po montazi aj reviznu spravu tak za pripadne nasledky nesie zodpovednost prave spominany OPPZ 3 roky..... takze spat mozes kludne aj nadalej....... neslo mi o to aby si sa trhala zo sna ;-) pravdupovediac ja som len taky "suflikant" ktory si rozbieha firmicku a preto aby nemusel zamestnavat vela ludi som aj OPPZ aj zvarac certifikovany statnym zvaracskym ustavom atd. Preto musim svoju pracu odvadzat tak aby som za nu mohol byt potom aj tri roky zodpovedny a v klude spat lebo s PLYNOM NIESU ZARTY ako si to sama spomenula ;-)....... ono vsetky mnou spominane chybicky krasy su viac menej v pohode...... len ja som prilis narocny ako na seba tak aj na inych ;-)
lubica_02
22.08.07,19:48
Čo sa týka prechodu plynu cez stenu - strop, mala by byť určite použitá chránička. Všetko je ,ale na pleciach revízneho technika, ktorý potvrdil prevzatie práce v zmysle platných noriem .Ak v tejto oblasti pracuješ,tak vieš ako tochodí. Ostatné :
dvera na spoločných priestoroch aj vstupné do domu by som nikdy nedala plastové, z dôvodu ich ceny a krátkej životnosti - kovové alebo hliníkové dvere sú pomerne ľahko opraviteľné a majú určite oveľa viac výhod ako spomína Slávica. Montáž ventilov na skrutkové spoje namiesto zváraných - hovoríš o miestach únikov - neviem akých. Ak príde k poškodeniu ventila určite ľahšie vymenia ventil , ktorý je upevnený skrutkovým spojom ako zváraním. Každý má svoj názor na prácu a je hrdý ak sa mu niečo ,čo potreboval a snažil sa dosiahnuť podarí.
maromar
23.08.07,06:22
Vaaaaaazne? Hmmmmm no dobre, nebudem Vam brat Vase nazory. Budte hrdiii.
Aaaaaale nedaaa mi, co sa tyka pliec revizneho technika som uz pisal, nebudem to dalej rozpitvavat. No zaujali ma tie kovove dvere. Ak je jednoduchsie opravit kovove dvere, nez plastove nevidim problem vo vymene ventilu. Ja som uz nejaky ten ventil vymenil a myslim si, ze je jednoduchsie urobit dva zavitove spoje a jeden zvar, ako tri zavitove spoje a jeden spoj na srubenie. A kedze v kurenarstve existuje pojem DILATACIA (pnutie) stava sa, ze namahany material povoli na slabsich spojoch, zvarany spoj Ti tiect nebude. A ako casto chces tie ventily menit? Aku maju zivotnost ventily? Moj nazor je, ze to robila firma, ktora nemala zvaraca. A o dobrom pocite z dobre vykonanej prace by mali hovorit paaaaani majstri, ktori to vykonavali nie objednavatel. S laaaskou JA ;-)
Halli
23.08.07,06:45
[quote=maromar;517284]Jujujuuuuuj Slavica ved sa uz necerti ;-)......quote]´


Jujujuuuuuj Maromar , keby si nenapísal tu vetu na konci vobec by som sa nečertila- nikto nerobime tieto veci preto, aby bolo zase roboty...to možeš len ty tak uvažovať, lebo sa tým živíš, ja to však platím... a už vobec to nerobíme s vedomím, že je lepšie zle rekonštruovať ako vobec...to si prehnal, ale neva...Ja mám tiež svoj názor 1/ na plyn a stupačky mám revíznu správu a tak to neriešim, 2/ Dvere robila firma, ktorá robí obrovské zákazky a nedovolila by si robiť chyby a reklamácie, 3/ Ventily šrobovateľné sú lepšie nahraditeľné a aj zvar môže prasknúť a každá fi má svoju technologiu, opäť neriešim...Všetko ostatné beriem, som rada, že si náročný a dám si poradiť. Možno som ťa vyprovokovala k tomu, aby si nám to objasnil a tak si možu ostatní zobrať ponaučenie. Ja zatiaľ s ničím problém nemám, čo sa urobilo, dúfam, že to ešte dosť dlho vydrží a tak mi zostáva len ti poďakovať za tvoj príspevok.AK budeš mať niečim našu temu oživiť budeme len radi ak sa zapojíš aj do iných problémov a možno si aj zarobíš ak si taký dobrý ;) ak daš kontakty cestou ss...toto nechajme už ako fotogalériu, tak sme sa dohodli. Ešte raz ďakujem ;)
Halli
23.08.07,17:07
to: slavica to nie sú laná to sú ohybné káble a slúžia na výmenu informácií kabína - šachta.

...jasne je to vlečný plochý kábel H 05 VVH 18 závesný :D /volajú to aj vlečné laná ;)
maromar
23.08.07,19:15
OKI SLAVICA......... ;-) aj ja dakujem....... ale zvar s dobre prevarenym korenom nepraskne....... skor zlomis material pred zvarom ;-)ale samozrejme ze aj srubenie ma svoje vyhody...... resp. vsetko ma svoje pro a proti. Kontakt? a to akoze tu na porade nemam mailovu schranku? Aaaaaa nechajme to tak...... je to fotogaleria ;-)
maromar
04.09.07,13:47
Nedalo mi neposlat fotky aj mojej prace ;) tieto vymenene stupackove rozvody sa nachadzaju v jednom SVB vo Vranove nad Toplou ;)
aaerdna
05.09.07,08:29
chcem sa opýtať su merače na radiatoroch povinné? malo to byť už podľa zákona, ale neviem či je to pravda. dík
GabiZ
05.09.07,09:49
chcem sa opýtať su merače na radiatoroch povinné? malo to byť už podľa zákona, ale neviem či je to pravda. dík


Nie sú povinné. Hovorí o tom § 18 ods. 4 a) zákona č. 657/2007 Z.z. o tepelnej energetike:

4) Dodávateľ alebo odberateľ, ktorý rozpočítava množstvo dodaného tepla konečnému spotrebiteľovi, je povinný
a) zabezpečiť obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel alebo pomerových rozdeľovačov tepla u konečného spotrebiteľa najneskôr do 31. decembra 2008 na náklady vlastníka nehnuteľnosti; ak sa dohodne nadpolovičná väčšina všetkých konečných spotrebiteľov odoberajúcich teplo za odberným miestom na inom spôsobe rozpočítavania množstva dodaného tepla, povinnosť zapojenia pomerových rozdeľovačov nevzniká,

A pre budúcnosť je toto mimotemy . Treba si vyhľadať tému, do ktorej vložíš otázku, lebo toto je o fotkách. Príjemný deň.
katuga
12.10.07,18:21
Naša obnova bytového domu z r.2005. Po desiatich rokoch fungovania nášho SVB.
Dom pred,počas a po realizácii.
Strecha pred a po obnove.
Balkóny pred obnovou.
Orim
13.10.07,18:31
pekné
Alena_ke
25.10.07,20:00
Milá Slavica, aj my sa chystáme dať do poriadku náš dom a zaujali ma všetky Vaše články a reakcie. Spomínaš renomovanú firmu (vchodové dvere - možno aj schodiskové okná) - nemôžeš mi cez súkromnú správu dať meno tej firmy a cca cenu za predné aj zadné dvere? Dala by som si urobiť kalkuláciu aj na schodiskové okná.
A ešte prosím otázka: Ako ste to vyriešili so schránkami - ste spokojní? Naši majitelia bytov diskutujú, či sa im tam zmestí objednaný časopis a ako by sa mala vyriešiť donáška rôznych reklám. Ako ste reklamy vyriešili vy?
Vopred ďakujem
Ali
Halli
26.10.07,11:41
Milá Slavica, aj my sa chystáme dať do poriadku náš dom a zaujali ma všetky Vaše články a reakcie. Spomínaš renomovanú firmu (vchodové dvere - možno aj schodiskové okná) - nemôžeš mi cez súkromnú správu dať meno tej firmy a cca cenu za predné aj zadné dvere? Dala by som si urobiť kalkuláciu aj na schodiskové okná.
A ešte prosím otázka: Ako ste to vyriešili so schránkami - ste spokojní? Naši majitelia bytov diskutujú, či sa im tam zmestí objednaný časopis a ako by sa mala vyriešiť donáška rôznych reklám. Ako ste reklamy vyriešili vy?
Vopred ďakujem
Ali

Alenka, s dverami som spokojna, po roku v pohode, v pondelok nám idu montovat aj zadne, potom sa dáme na schodištia. Schránky sú uplne super a taktiež poštárky sa vyjadrili, že nemajú chybu a to su na to tie správne odborníčky ;) . Reklamy si može každy riešit sám, ak na schránku da varovanie, že si to nepraje, musia to rešpektovať. Len osobne by som nerada, keby každý na tu schranku lepil, písal kadejako-iste by to nepridalo na vzhlade. U nás mame vo vnutri pod schrankami krabicu a kto chce hned to tam hodí. Potom to detvaky daju do zberu :) . Kontakt ti možem poslat, ale su z TN, tak asi by ste to do Košic mali veľmi drahé.:o
Halli
03.11.07,17:05
Ubehol necelý rok od výmeny predných dverí a už máme aj zadné :), a verte, že je to v chodbe citiť, majú madlo a aretačné brano, čím sú praktické na prechod s bicyklami.
...už zostáva len upravit okolie ;) vymaĺovat alebo skor by som navrhovala obklad stien okolo dverí.... a bude nasledovat aj výmena schodištových okien.... zatial máme dobré skóre- ani koruny dlh;)
mta
14.11.07,07:18
Všetky domy sú po zateplení a iných obnovách pekné ale vie niekto akú to má trvácnosť. Môj barák bol na Slovensku uteplený ako prvý a to v roku 1993. Bola to výskumná úloha a peniaze na to boli ešte z federálneho rozpočtu. Po tých 14 rokoch farby skoro úplne vybledli na severnej stene začína rásť niečo zelené, asi nejaká forma machu je jasné že bude nutné aplikovať novú maľovku, ale doteraz mi nikto nevie povedať ako a čím steny najprv očistit. Má niekto nejaký typ?
P.S. Ak sa toto bude prejavovať na všetkých zateplených barákoch tak už teraz mi je ľúto tích ktorí si na zateplenie zobrali úvery s dobou splatnosti 20 rokov a ešte ani nesplatia úver už budu musieť do baráku znovu investovať.
Chobot
14.11.07,10:15
Všetky domy sú po zateplení a iných obnovách pekné ale vie niekto akú to má trvácnosť. Môj barák bol na Slovensku uteplený ako prvý a to v roku 1993. Bola to výskumná úloha a peniaze na to boli ešte z federálneho rozpočtu. Po tých 14 rokoch farby skoro úplne vybledli na severnej stene začína rásť niečo zelené, asi nejaká forma machu je jasné že bude nutné aplikovať novú maľovku, ale doteraz mi nikto nevie povedať ako a čím steny najprv očistit. Má niekto nejaký typ?
P.S. Ak sa toto bude prejavovať na všetkých zateplených barákoch tak už teraz mi je ľúto tích ktorí si na zateplenie zobrali úvery s dobou splatnosti 20 rokov a ešte ani nesplatia úver už budu musieť do baráku znovu investovať.

Otázku si zadal aj tu:

http://www.porada.sk/t64978-prvy-zatepleny-panelak-na-slovensku.html

Prosím diskutujúcich, aby prispievali tam.

Ak chceš, pridaj sem nejaké fotky z toho domu, aby bol príspevok v súlade s témou.
Adkah
15.11.07,14:44
Roman NR, chcem sa opýtať ako dlho to trvalo, cela výmena stupačiek?
Polis
16.11.07,05:25
Ak možem aj ja, tak my sme na jar robili výmenu rozvodu plynu a rozvodu kanalizácie. Robili sme to tak, že na jednu stupačku mali majstri 2 dni. (boli 3) Jeden deň urobili kanalizáciu a druhí plyn. Jedna stupačka má napojené 4 byty. Bola to fuška ale stálo to za to.Keď si predstavím že nám praskla stupačka - prívod studenej vody a nevedeli sme čo máme robiť tak toto je super riešenie. A hlavne treba to urobiť čo najskôr, kým ľudia nemajú vymurované bytové jadrá. Búrať bytové jadro je nepríjemná vec. Rozvody TÚV a SV sme robili v roku 2001 a teraz sa prejavuje sa netesnosť gulových ventilov. (červenej farby).
Lubena11
22.01.08,11:50
Polis, pozerala som tvoje fotografie z rekonštrukcie Vašej bytovky, ak som dobre pozerala je to z Muškátu - sú super. Som tiež z PK, máme SVB, presne ten istý typ bytovky len na Severe. Urobili sme už pár úprav a uvažuje o nadstavbe a zateplení bytovky. Rada by som sa stretla aj osobne, ak bude z tvojej strany záujem a ochota poradiť ako na to.
Lubena11
22.01.08,15:03
Lubena11, som ochotný stretnúť sa po 28.1.2008 na č.t. 0903 42 35 81
VĎAKA, určite sa ozvem.
Karas Milan
12.02.08,03:26
Ahoj.
Na slušné ukladanie reklamy (nie do schránok) som použil (zatiaľ 1 vchod) pripojovateľné závesné priehľadné schránky (1 má rozmer cca 27x23x3 cm).Základný klinovitý (zboku zhruba lichobežníkový) držiak priskrutkuješ na stenu.
Potom podľa potreby pod seba šikmo privesuješ schránky (možno 3 až cca 10 ks).
Kto čo chce si vytiahne a zoberie.Služba raz za čas chronologicky vyhadzuje.
A je poriadok.
S pozdravom
KA Mil
peton
12.02.08,18:54
Dodaj foto, to napovie urcite viac ako slova. Diky.
Karas Milan
18.02.08,15:21
Tu je foto.
A keď si ho zavesíš vyššie (ako ja) môžeš podvesovať ďalšie schránky (na rovnej stene) podľa potreby.
"Dúfam,že toto tu,čo neviem otvoriť, je fotka,čo nafotil kamarát."
Anders mi pošli postup pribalenia alebo tvoj Mail.

17643

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
19.02.08,17:53
Poraďte ako to foto poslať.

Ahoj
Ka Mil
peton
22.02.08,10:46
Ide to otvoriť bez problémov. :-) Diky. Celkom zaujimave riesenie.
Richard
22.02.08,11:22
Poraďte ako to foto poslať.

Ahoj
Ka Mil

Rovanko ako ten zip, len treba pridať foto .jpg alebo iny foto formát cez vloženie prílohy...
Chobot
22.02.08,12:13
Rovanko ako ten zip, len treba pridať foto .jpg alebo iny foto formát cez vloženie prílohy...

!!!
Ale obrázok nesmie prekročiť maximálne danú veľkosť (je tam uvedené, že 293 kB).
Richard
22.02.08,12:34
tak málo ? :)

mám zväčšiť? Navrhnite... nebav me sa však o gigových fotkách :)
Chobot
22.02.08,14:11
tak málo ? :)

mám zväčšiť? Navrhnite... nebav me sa však o gigových fotkách :)

Myslím, že to stačí. Len som chcel upozorniť Milana Karasa, že ak mu to neide, tak môže byť problém vo veľkosti fotky. TO je postačujúce rozlíšenie na dobrú fotku pre účely porady (nikto z toho asi nebude robiť poster :rolleyes:).
majkii
04.03.08,00:05
Ja by som privítal aj vyššie rozlíšenie, občas treba pozrieť aj detaily.
majkii
10.04.08,11:40
Tak už sme po nekonečnom ročnom natahovaní sa na stavebnom úrade so sťažovateľkou začali. Trochu nás brzdí počasie, ale hádam to najak dotiahneme.

Pár fotočiek pridám, ale nie sú moc kvalitné.
19014

19015

19016

19017
Adkah
25.05.08,07:47
Ahojte poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu ake vchodove dvere by ste odporucili na zaklade Vasich skusenosti. Plastové, hlinikove... Rozmyslame nad plastom, ale boli namietky ze sa to po napr. 5. rokoch musi menit. Ak mate dobre skusenosti, podelte sa o ne, pripadne poradte dobru firmu. Dakujem.
GABRIELA
25.05.08,18:06
My sme tento problém riešili koncom minulého roka. Nakoniec sme sa rozhodli pre hliníkové. Sú síce drahšie, ale mali by mať dlhšiu životnosť. Vyzerajú podobne ako plastové, majú dobré izoločné vlastnosti. Uvidíme po čase.
Chobot
25.05.08,19:15
Ahojte poradaci.
Chcem Vas poprosit o radu ake vchodove dvere by ste odporucili na zaklade Vasich skusenosti. Plastové, hlinikove... Rozmyslame nad plastom, ale boli namietky ze sa to po napr. 5. rokoch musi menit. Ak mate dobre skusenosti, podelte sa o ne, pripadne poradte dobru firmu. Dakujem.

Záleží od počtu obyvateľov a počtu otváraní za deň. Ak tam bývate 4 rodiny, tak postačia aj kvalitné plastové. Ak ste bytovka s 90 bytmi, tak plastové by ste zničili za pol roka, preto by som doporučil hliníkové.
Martasch
26.05.08,06:40
Ja tiež teraz riešim tento problém. Pracujem aj pre firmu, ktorá vyrába plastové dvere. Vchody v našom činžiaku majú po 23 bytov a lepšie riešenie sú hliníkové dvere, aj keď sú drahšie.
RomanNR
24.07.08,08:37
Par fotiek z prave prebiehajucej realizacie zateplenia.
Uff, Uz aby to bolo ;)
svojar
28.07.08,09:29
Okrem veci ktoré som uviedol skôr v príspevku 11, teraz sme vylepšili vchodové dvere a poštové schránky.
Halli
10.08.08,06:38
Tak ja pridám aj tie naše schodištia ;)
duves
06.09.08,16:13
jozka56
08.10.08,13:16
Začíname zatepľovať 28095
VieraHu
09.10.08,19:07
Pridávam pár fotografií nášho zatepleného domu a obnovenej kotolne.
Halli
28.10.08,18:38
Jožka, Vierka ďakujem za príspevky, nedá sa mi už dlhšiu dobu dať ocenenie Vašich príspevkov, neviem prečo. Ak to zistím hneď to urobím. ;) S.
Zitulda
28.10.08,19:15
Okrem veci ktoré som uviedol skôr v príspevku 11, teraz sme vylepšili vchodové dvere a poštové schránky.
Prosím ťa ak dobre vidím, to máte nové poštové schránky?! Aká firma ich u nás vyrába? Ako sa skladajú? čiže koľko schránok je v jednom celku. My potrebujeme pre 90 bytov. Aké sú rozmery a aká je cena jednej.
svojar
05.11.08,16:04
Poštové schránky sú typu MARBOX- Dodala nám ich aj s montážou fa Milan Martinásek-MARMI, Cottbuská 1, 040 11 Košice. Máš to teda v mieste. Rozmery sú na A4 s väčším otvorom, vojde teda aj hrubšia obálka. Skontaktuj sa s nimi dajú Ti ponuku, je tam vicej variantov farieb aj zámkov tf majú - 0905321913. Promiň naozaj som tu nebol vrátil som sa včera. Ahoj.
willma
05.11.08,16:07
duves - Rača? teda Krasňany?
duves
07.11.08,07:16
duves - Rača? teda Krasňany?
Uhadla! Sikulka! :---
duves
01.12.08,10:14
No musím inak povedat, že vplyv zateplenia je zrejmy. Pri tychto teplotach by sme kurili po starom uplne inak. Radiatory mame prevazne stale studene. Stupačky vykuria byt v pohode. Očakávam zapínanie kúrenia až pri vonkajších teplotách hboko pod bodom mrazu.
Som zvedavy čo urobia dodavatelia tepla, až sa vsetky domy zateplia.
Zvýšia cenu za jednotku tepla, aby prefinancovali fixne naklady (rast miezd, nove auto riaditelovi, novy kožuch jeho manželky, nove auto detto a aj jeho novy dom treba z niečoho zaplatiť :D).
No najhoršia alternativa je nezatepliť.
Black
01.12.08,18:41
No musím inak povedat, že vplyv zateplenia je zrejmy. Pri tychto teplotach by sme kurili po starom uplne inak. Radiatory mame prevazne stale studene. Stupačky vykuria byt v pohode. Očakávam zapínanie kúrenia až pri vonkajších teplotách hboko pod bodom mrazu.
Som zvedavy čo urobia dodavatelia tepla, až sa vsetky domy zateplia.
Zvýšia cenu za jednotku tepla, aby prefinancovali fixne naklady (rast miezd, nove auto riaditelovi, novy kožuch jeho manželky, nove auto detto a aj jeho novy dom treba z niečoho zaplatiť :D).
No najhoršia alternativa je nezatepliť.

V našom meste sa to už deje kedže je u nás zateplených viac než 90% bytoviek. Dodávateľ tepla nám už avizoval zvyšovanie cien a ako dôvod uviedol rýchly BOOM zateplovania v meste. No keby sme nezateplili, platili by sme ovela viac:cool:
duves
02.12.08,04:25
Práve v tomto by mala pomahat legislativa. Mal by sa prijat zakon, že bytovky nebudu teplarnam dalej financovat ich fixne naklady, resp.ich zalimitovať. Lebo tie môžu rasť každým rokom (vid tie moje poznamky v zatvorkach). Nech si teplarne hladaju možnosti ako znižiť naklady. Ak bude rast cena tepla preto lebo medveď, tak jediny efekt zostane iba dobry pocit pre životne prostredie.
Black
02.12.08,07:57
Práve v tomto by mala pomahat legislativa. Mal by sa prijat zakon, že bytovky nebudu teplarnam dalej financovat ich fixne naklady, resp.ich zalimitovať. Lebo tie môžu rasť každým rokom (vid tie moje poznamky v zatvorkach). Nech si teplarne hladaju možnosti ako znižiť naklady. Ak bude rast cena tepla preto lebo medveď, tak jediny efekt zostane iba dobry pocit pre životne prostredie.

Mno, myslim, ze ak sa teplarne nebudú snažiť znižovať náklady sami, nastane BOOM odpájania sa od teplarní:D a domácnosti nahradia teplárne v znižovaní nákladov;). Kedže u nás sú ročné náklady 24 -30 tis / domácnosť.
Elena Navrátilová
02.12.08,11:37
http://www.porada.sk/t96169-odpajanie-sa-od-centralnych-zdrojov-tepla-ceny-energii-co-s-tym.html#post884705
Založila som tému kde by sa riešil problém s vykurovaním výrobou TUV. Je to problém minimálne celoslovenský. Tu to treba nechať na fotogalériu. ;)
Halli
02.12.08,16:48
Elenka súhlasím...Prosím Vás v tejto teme nieje dobré vypisovať, je to fotogaléria a takto sa stráca účel tejto stránky. Máte na to kopec tém, kde sa dá diskutovať. Ak Vám nevadí, že som si dovolila usmerniť Vás ako zadavateľka témy prosím , rešpektujte to a zbytočné príspevky radšej vymažte. ďakujem ;) :)
jozka56
27.12.08,11:41
Bytovka je zateplená.31010
tantaruga
17.01.09,16:59
až na to svetlo....
RomanNR
13.03.09,08:38
Po 1,5 ročnom úsilí sa nám podarilo dotiahnuť dotáciu na zateplenie
z programu SLOVSEFF, 20% c ceny. Včera sme obdržali energetický certifikát a info tabulu o spolufinancovaní.:)
Podla najnovsich informacii sa zacina tento projekt rozbiehat aj v tomto roku.
Takze prajem vela trpezlivosti a nech sa to podari vsetkym.
gopa
16.03.09,08:09
ahoj.
v akej cenovej realizácii vás myšla kotolňa?
Aký je rozdiel spotrebovaného tepla pre a po.
peťo
duves
13.05.09,13:29
O dva domy vedla od nasej bytovky ( http://www.porada.sk/813314-post90.html ) susedia zatepluju bytovku tiež.
Celkom pekna farebna kombinacia:
http://lh6.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/SgrYBNcfgVI/AAAAAAAAFkM/5b0pK_UAH8w/s400/IMG_2768.JPG
svojar
23.06.09,15:36
Od slov v téme pokuty k činom pre lepšie podmienky pre zhromaždenia a stretnutia s vlastníkmi bytov.
Miestnosti schôdzovania - mangľovňa a sušiareň 2000-2007
Dom záhradkárov 2008 - marec, máj - zúčtovanie aj s občerstvením,
október- nové zálohové predpisy v € aj z občerstvením - hradené z pokút za neupratanie spoločných priestorov
Od 2009 - nová miestnosť - vlastne dve
marec - vyhodnotenie 2008 - Správa o hospodárení
máj - ročné zúčtovanie
Máme tam 4 nástenky - Legislatíva - zákon 182/93, V 630/05 a Výnos 6/08 a platné rozhodnutie o cene za teplo pre dodávateľa
Služby - spotreby a ceny za 2008, aktuálne ceny za 2009
Teplo - grafická spotreba tepla na kúrenie a ohrev vody
FÚaO - celková spotreba po rokoch, najdôležitejšie vykonané akcie, postupná výška príspevkov a Plán na r. 2009
Miesta na sedenie slúžia aj ako archív po rokoch - je to vrchný diel darovanej obývačkovej steny s vankúšikmi a pár stoličiek a stôl
V drujej miestnosti - spodná časť steny - časopisy, odborná literatúra a. p.
Niektoré fotky budú neostré - dochádzali mi baterky - teda foťáku.
Halli
23.06.09,21:40
no prosím...ako jedna rodina :)...Veď taký bytový dom je vlastne dom s mnohými izbami -bytmi/aj keď to jeden pán nazval králikárne:D/
...ale vážne pači sa mi to, mám rada keď si ľudia nájdu chvílku na takéto posedenie. Mám rada zhromaždenia /alebo po našom -schôdze:D/ ktoré sa nesú v duchu spolupatričnosti a prinášajú konštruktívne a jdnotné riešenia.

To sa da samozrejme vytvoriť v SVB/ pod správou OSBD som o takom ešte nepočula/ a hlavne tam, kde je menej vlastníkov a poznajú sa, nie sú neprájní závistliví a vedia, že takto spolu dokážu oveľa , oveľa viac.

Jarko dobrý príspevok ;) do fotogalérie, to by ma nenapadlo :) Nech je takých SVB čo najviac ...a nech sa im "baterky nikdy nevybijú";);)
Orim
24.06.09,18:44
Skúsim aj ja niečo pridať.
Strecha - hotová
okná - hotové
odvodové múry - hotové

Len tie úroky z pôžičky kto bude splácať??? :)
jozka56
24.06.09,18:47
Skúsim aj ja niečo pridať.
Verím, že to dielo je uskutočnené Tvojou zásluhou. Tie úroky nie sú sranda. Naša bytovka už má 1/9 úveru splatenú, len vydržať ešte 8 rokov:D.
Orim
24.06.09,18:49
Nemôžem povedať, že by som pre to nič nespravil. :)
sito
24.06.09,20:09
Isto boli aj takí, čo nechceli? Alebo 100 %, áno?
jozka56
24.06.09,20:19
Isto boli aj takí, čo nechceli? Alebo 100 %, áno?
To sa už nerieši, podľa mňa:---.
sito
25.06.09,04:30
To sa už nerieši, podľa mňa:---.

Ale opýtať sa snáď môžem, ako prípadne postupovať k vyriešeniu takého problému, ako presvedčiť dve tretiny vlastníkov? Dobrý príklad sa hodí každému.

Alebo máš pravdu, oni to majú vyriešené a načo by sme to my? ;)
Orim
26.06.09,20:14
Nebolo to 100%.
Mali sme inú taktiku, príspevky do FO sme už mali navýšené na požadovanú výšku rok pred tým, tak sa nechali ukecať na to, že nijaké platby už nebudeme zvyšovať.
mta
13.09.09,09:14
Boli sme asi prvý zateplený panelák na Slovensku a po 16-tich rokoch sme sa museli pustiť do rekonštrukcie fasády
Halli
13.09.09,09:52
Napisala som sem svoj názor, ale aby som zbytočne nerozpútavala ďalšiu diskusiu , vymazala som ho /na to tu máme dosť tém/ napíšem, len toľko , že ďakujem za príspevok aj tohto poznatku a strašne by som chcela veriť tomu, že technológia natoľko postúpila, že sa raz nedočkajú toho istého aj tieto čerstvo zateplené paneláky... ja ale tomu neverím, bohužiaľ :rolleyes:
VOC
16.09.09,11:19
Chcel by som pripomenúť, že všetky bytové domy, ktoré sú obnovované
sa môžu prihlásiť do súťaže o
Najúspornejšie obnovený bytový dom,
podmienkou je:
- úver od PSS, a.s.,
- obnova ukončená do 31.12.2009
- dodanie podkladov do súťaže do 31.1.2010.

Ceny sú finančného charakteru
(odpis z úveru, resp. navýšenie čerpania)
duves
16.09.09,12:06
Chcel by som pripomenúť, že všetky bytové domy, ktoré sú obnovované
sa môžu prihlásiť do súťaže o
Najúspornejšie obnovený bytový dom,
podmienkou je:
- úver od PSS, a.s.,
- obnova ukončená do 31.12.2009
- dodanie podkladov do súťaže do 31.1.2010.

Ceny sú finančného charakteru
(odpis z úveru, resp. navýšenie čerpania)
A kde to treba zaslať?
VOC
17.09.09,07:10
Zaujíma ma Váš panelák, prosím pošlite kontakt na Vás

ďakujem
Orim
17.09.09,20:50
Čo všetko má byť v tých podkladoch? :)
duves
18.09.09,04:40
Zaujíma ma Váš panelák, prosím pošlite kontakt na Vás

ďakujem
Ehm....to je otazka na mna?:rolleyes:
svojar
30.09.09,11:19
Ďalšie zlepšenie pred vykurovacou sezónou. Výmena presklenných schodísk za murované z oknami. Nad zadné vchody ešte budú dorobené oblúkové striešky.
daila22
15.04.10,11:30
Ja sem pridám kolektory a vchodové dvere - zadné pred a po výmene
ak nie je tajomstvo, prezradte prosím, kolko stáli vchodové dvere? Sú pekné vzhľadovo a urcite plnia účel...