duficek
13.02.07,22:38
robim mzdy za januar a nejak mi nevychadzaju sviatky.
1.1. a 6.1.2007 mam v zozname sviatkov, mam 6 dnovy pracovny tyzden. 6.1.2007 bola sobota, nepracovalo sa. ked dam zamestnancovi robit mzdy, tak sa mi v kolonke sviatky objavi iba jeden sviatok a to ten 1.1.. podla mna by sa tam mali objavit oba sviatky, ved ta sobota by bola inak pracovna.

dalsi problem s tym suvisiaci je, ze jeden zamestnanec mal dovolenku od 1.1.2007 do 7.1.2007 a ked ju nahodim do nepritomnosti, tak mi to v tabulke vyplni :
7 kalendarnych dni
4 pracovne dni
1 sviatok (teda zase to neberie ohlad na tu sobotu)

mzdu mam mesacnu, teda do odpracovanych dni by mali ist aj tie sviatky, ktore pripadnu na pracovny den....a v mojom pripade je aj ta sobota pracovny den.

mylim sa ja alebo soft?
Ľuba
14.02.07,03:05
robim mzdy za januar a nejak mi nevychadzaju sviatky.
1.1. a 6.1.2007 mam v zozname sviatkov, mam 6 dnovy pracovny tyzden. 6.1.2007 bola sobota, nepracovalo sa. ked dam zamestnancovi robit mzdy, tak sa mi v kolonke sviatky objavi iba jeden sviatok a to ten 1.1.. podla mna by sa tam mali objavit oba sviatky, ved ta sobota by bola inak pracovna?

dalsi problem s tym suvisiaci je, ze jeden zamestnanec mal dovolenku od 1.1.2007 do 7.1.2007 a ked ju nahodim do nepritomnosti, tak mi to v tabulke vyplni :
7 kalendarnych dni
4 pracovne dni
1 sviatok (teda zase to neberie ohlad na tu sobotu)


mzdu mam mesacnu, teda do odpracovanych dni by mali ist aj tie sviatky, ktore pripadnu na pracovny den....a v mojom pripade je aj ta sobota pracovny den.

mylim sa ja alebo soft?
Máš recht nedáva to tam, ale dá sa to v konkrétnej mzde opraviť ručne (prepísať počet dní sviatkov). Ďalšia možnosť by bola vymazať sobotňajšie sviatky, vtedy by Ti ich bralo ako normálny pracovný deň.
duficek
14.02.07,07:18
dakujem, rucne som to opravil, len som sa chcel uistit ze rozmyslam dobre a nerobim chybu ja :)
duficek
14.02.07,09:36
Ďalšia možnosť by bola vymazať sobotňajšie sviatky, vtedy by Ti ich bralo ako normálny pracovný deň.
tu bude nejaka ina chyba v softe, pretoze aj ked ten sobotny sviatok vymazem a dam robit novu mzdu, stale mi to hodi sviatok 1 den a dovolenku 4 dni (namiesto spravnych 5 dni), tu pracovnu sobotu mi nerata - ako keby to bralo 5 dnovy pracovny tyzden a nie 6 (na karte zamestnanca mam samozrejme 6 dnovy prac tyzden)
Ľuba
14.02.07,18:25
Ono 6 dní v týždni nie je až taký častý pracovný úväzok - asi to tam nebude celkom ošetrené na tento prípad.
duficek
14.02.07,18:47
ale zamrzi to pri platenom softe. este ze to kontrolujem :)